Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Konyika válasza Dr. Akula (#949) üzenetére


Konyika
senior tag

A 8181 port nem nas-é ha nem a torrent kliensé. A nast a 8001 porton éred el alap helyzetben.

(#952) Dr. Akula válasza pippo76 (#950) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen. Valami nem oké ezzel az asustorról letölthető qbittorrenttel. Feltelepül mintha okés lenne, de ráklikkelve nyit a pc-s böngészőmben egy új tabot, amin megpróbál a <NAS IP címe>:8181 portra cstlakozni, aztán "HTTP Error 401"-el úgy gondolja jól el is végezte a dolgát. Na most ha fogom és kiegészítem az URL-t egy akármilyen fake "user:pass@"-al az elejére, akkor feldobja a qbittorrent webUI-s bejelentkező ablakát. Itt a default admin/adminadmin párossal úgy 3. próbálkozásra be is lehet lépni. Ez lenne a normál eljárás?? Én ezt úgy tudnám jellemezni hogy: szar. Olyan opció nincs hogy csak simán működik?

(#951) Konyika: Nálam a 8000-es porton érhető el (A Control Center is ezzel próbálkozik alapból, és meglepő módon ez még összejön neki), akkor jön fel a "desktop" a böngésző ablakban.

[ Szerkesztve ]

(#953) pippo76 válasza Dr. Akula (#952) üzenetére


pippo76
tag

a mukodesere nem tudok neked mit mondani mert en a transmissiont hasznalom, de akkor ezek szerint a port nyitas az jol van beallitva.

(#954) pippo76 válasza Dr. Akula (#952) üzenetére


pippo76
tag

Kettot is latok fent 4.0.4 vagy 4.1.8 melyik? Megneznem

(#955) *H* válasza Dr. Akula (#952) üzenetére


*H*
aktív tag

Én nem használom, de telepítettem most (v4.0.4.-et. A 4.1.8.r01 a docker verzió. Annak 18181 a default portja.)
A 8181-es TCP/UDP portnyitás után egyből beadta a webes felületet és működik.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#956) Dr. Akula válasza pippo76 (#954) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A 4.1.8-as az nagyon rövid, a 4.0.4 még 9.8 MB volt, ez meg csak 10kB, gyanús hogy nem teljes. És Docker is kell hozzá, anélkül nem települ.

Felraktam a Transmissiont is, az teljesen hibátlanul megnyílt a böngészőben (a 9091-es port forwardolása után). Amit ugyanúgy csináltam mint a Qbithez a 8181-et, de az mégse.

(#957) Dr. Akula válasza *H* (#955) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én csak a 8181-es TCP-t engedélyeztem, de most átraktam "mindkettő"-re, azaz TCP+UDP, és úgy se megy. Leszedtem a NAS-ról a qbitet, újraraktam, portforwardot is kitöröltem, újraírtam, de megint semmi. :( A Transmission miért tud működni?

[ Szerkesztve ]

(#958) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Jó ez a Transmission (meg a Download Center), de még jobb lenne ha el is indulna valami letöltés. Ez így a kukába való az egész NAS-al együtt.

(#959) pippo76 válasza Dr. Akula (#958) üzenetére


pippo76
tag

Kinyitottad a transmissionnak a portot? (alap 51413) a 9091 az a Gui-nak a portja.

(#960) Dr. Akula válasza pippo76 (#959) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azt is megkapta, azzal se. :(

[ Szerkesztve ]

(#961) pippo76 válasza Dr. Akula (#960) üzenetére


pippo76
tag

port proba megvolt? vannak partnerek? tudom ezek alap dolgok, de a transmission atom biztosan megy hosszu evek ota barmin is hasznalom.

(#962) Dr. Akula válasza pippo76 (#961) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Milyen próbára gondolsz? Amúgy nem csinált semmit, szerintem pont leszarta a forwardolástól lkezdve mindent.

(#963) pippo76 válasza Dr. Akula (#962) üzenetére


pippo76
tag

(#964) Dr. Akula válasza pippo76 (#963) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez gondolom pc-s Transmission. A böngészőben futó, NAS-os Transmissionon is van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#965) pippo76 válasza Dr. Akula (#964) üzenetére


pippo76
tag

Ez a Transmission Remote Gui felulete, es a NAS-on futo tm-et latja. Ha gondolod szivesen segitek akar priviben is mert sok lesz az off a topicban.

(#966) Samanbacsii válasza pippo76 (#965) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ez nem off. Maradjatok.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#967) pippo76 válasza Dr. Akula (#964) üzenetére


pippo76
tag

Itt van a Remote gui. [link] letoltod a neked megfelelot es feltelepited. Utana bal felso sarok torrent majd uj kapcsolat itt beirod a nevet amit akarsz a tavoli kiszolgalohoz a nas belso ip cimet (ugye fix ip cime van a belso halon) a tobbihez nem kell nyulni. Ok es keszen van.

(#968) MaCS_70 válasza *H* (#935) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezzel kapcsoltban az a nagy kérdés nálam, hogy mi van akkor, ha közlöm a NAS-sal, hogy minden időpont csúcsidő, úgyhogy sosem alkalmas a háttérfolyamatok számára (van is ilyen nevesített pont).

Magyarán: ha simán le lehet beszélni a háttérfolyamatokról, akkor azok egyáltalán mire jók?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#969) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok

Kérdés:
One Drive Business sync-et szeretném belőni,de az IMG kiterjesztés képeket nem tölti le...
Valaki tudja mi erre a megoldás?

A sima One Drive sync tudta,de annak ugye megsznt a támogatása

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#970) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok,
szeretnék egy kis segítséget kérni:

Régóta megvan a nas, leginkább plex-re és torrentre használom távolról interneten keresztül.

Viszont most igény lenne adatok le és feltölteni is szintén távolról. Azt tapasztalom, hogy a letöltés és feltöltés is irdatlan lassan megy, max 1-2 megával tudok csak letölteni. Torrentnél a le és felöltés hozza a maxot amit a digi enged.A nas közvetlen a digi modemre van kötve.

Távoli gépen is 100megás net van, szóval bőven kellene tudnia a 8-10 megás letöltést. Távolról az asustor programjával érem el.

[ Szerkesztve ]

(#971) Stukker1987 válasza Stukker1987 (#969) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Javítanék...

jpg formátumban van a képek nagy része,mellette számos mp4 videoval...namost a videokat leszedi holott nincs is benne mp4 szinkron elvileg az Asustor settings-ben,míg a jpg képeket és az IMG-ket nem,pedig a jpg benne van a szinkronizálható formátumok listájában

WFT

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#972) pippo76 válasza oleandro (#970) üzenetére


pippo76
tag

Amennyiben szamitogep akkor esetleg megprobalhatnad az sftp vagy a webDAV kapcsolatot is.

(#973) Gawamatsu válasza Stukker1987 (#971) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A filter lapon véletlen nem lett bepipálva?
Az nem a szinkronizálandó, hanem a kihagyandó elemeket tartalmazza:

(#974) imis


imis
senior tag

Ha beteszek egy filmet a dlna által osztott mappába, hogyan tudom frissíteni, hogy a tévén megtaláljam? 2 órával a letöltés után még nem látja.

(#975) Stukker1987 válasza Gawamatsu (#973) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Basszus lehet ez lesz,pedig nem vagyok rossz angolos..kell a munkamhoz is. Ez van amikor az ember figyelmetlen

Koszi szepen a tippet

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#976) MaCS_70 válasza imis (#974) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt nem a tévédnek kellene frissítenie magában?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#977) ftc


ftc
nagyúr

Üdv mindenkinek.

NAS-t szeretnék otthonra, s Asustor is képbe került.

Ezeket néztem:

Asustor AS3204T - 4 lemezes
Asustor AS6202T
Asustor AS6302T

Sebességben ezek az Intel CPU-k megfelelőek? Vagy van más ami ajánlott kategória? UHD filmeket mennyire jó viszi?

(#978) pippo76 válasza ftc (#977) üzenetére


pippo76
tag

Gondolom a sebességre a torrentre gondoltál. Amúgy simán elviszi azt is meg a filmjeidet ahogyan szeretnéd. NFS, SMB, PLEX, EMBY. A négy lemezesben a RAM fix, de bőven elég átlag felhasználásra. Nálam most éppen 1 Giga van használatban.

(#979) ftc válasza pippo76 (#978) üzenetére


ftc
nagyúr

Torrent annyira nem érekel... pl valós időben történő dekódolás ami érdekel

(#980) Alex91 válasza ftc (#979) üzenetére


Alex91
félisten

Nem fogsz szerintem sokszor valos idoben dekodolni... Gondolom nem valami ősregi vason nezegetned a dolgokat, es nem tudom, hogy helyi halon kivulrol hanyszor fogsz filmet nezni a nasrol, es mennyire lassu a neted felfele, de ez sem hiszem, hogy gyakori elvaras lenne...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#981) tamas1983 válasza imis (#974) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Idő kell az indexeléshez. Az indexelés egy alsóbb rendű folyamat. A háttérben fut az csak ha sokat töltesz vagy egyéb erőforrás igényes műveletet futtatsz annál lassabb.

(#982) tamas1983 válasza oleandro (#970) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Sok mindentől függ. A nas melyik funkcióját használod fájl átvitelre. Sokesetben a titkosítás viszi el a sebességes.

(#983) tamas1983 válasza ftc (#979) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Transkodolást a gondolsz? Mert a film dekódolását a kliens végzi a nas felől a sávszélesség biztosítás a fontos. Vagy HDMI csatlakozós nasra gondolsz amin fut a 4k film? Arra jó a 6202 is.

(#984) ftc válasza tamas1983 (#983) üzenetére


ftc
nagyúr

Sorry arra csak rosszul fogalmaztam.

Akkor meglátom melyik lesz raktáron s beszerzem. Ha problémám lesz üzemeltetés közben hozzátok fordulok...

(#985) Csabex válasza ftc (#984) üzenetére


Csabex
őstag

BUÉK mindenkinek, idén először néztem fel :)
Erről a transzkódolásos dologról már esett szó korábban... Ha visszaolvastok, akkor megtaláljátok itt és itt is pl.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#986) tamas1983 válasza Csabex (#985) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Köszönjük. Neked is Boldog Új Évet!
A két linken leírtakkal nem értek egyet.
Jó ideje használok egy transzkódolásra képes NAS t. Nem bivaly erős és nem fizetős app amin megy. Az ASUS sajátja. Jelzem az előfizetés nélküli Plex el is megy, nem teszteltem csak próbáltam. A 4k filmet 1 szálon acsonyabb felbontásba 23% CPU és 12% ram használat mellett végzi, Celeron J3455 procival. Elméleti korlát 4 szál. Nekem nem érte el az erőforrás felét 2 szál esetén. A minőség jó. A Plex esetén nem csak felbontást bit sebességes is lehet állítani annyi azért megnéztem. Nem ismerem az eljárást pontosan amit tudok hogy ez nem a hagyományos értelemben vett kódolás, csak felületesen végzi el. Ezért kell kevesebb erőforrás. A 4k tévén HD ra transkódolva egy másik eredendően HD filmhez képest rosszabb a minősége. Nekem nem zavaró hosszabb távon. Ugyan akkor HD TV esetében kevésbé észrevehető. Ha a tv képessége miatt használod teljesen jó. Sávszél miatt 4k tévén az élvezet csökken. Van egy fontos dolog nem mindegy a formátuma az eredeti videónak. Sok formátumot ismer a vas de sajnos nem mindet. Után a kell járni miből akarsz dolgozni.

(#987) ftc válasza Csabex (#985) üzenetére


ftc
nagyúr

Thx a választ.BUÉK. Ez a gondom nekem is, hogy mindenhol mást írnak... bér MArvell-es PU-al jelenleg nem olcsóbb a 4 lemezes.

(#988) imis válasza tamas1983 (#981) üzenetére


imis
senior tag

"Idő kell az indexeléshez. "

Köszi, gondoltam lehet valahogy gyorsítani.

(#989) tamas1983 válasza imis (#988) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Az ADM ben nem láttam még ilyen funkciót. A synology DSM ben van némi gyorsítási lehetőség, az is néha bejön néha nem. Ha eszembe jut valami leírom.

(#990) Csabex válasza tamas1983 (#986) üzenetére


Csabex
őstag

"A 4k filmet 1 szálon acsonyabb felbontásba"
A linkeken nem alacsonyabb felbontásról volt szó, (azt tudja bármelyik NAS) hanem on the fly 4K-ról. A minőség jó a te szemszögedből, tehát az relatív dolog :)

"Nem ismerem az eljárást pontosan amit tudok hogy ez nem a hagyományos értelemben vett kódolás, csak felületesen végzi el."
Igen, de nem felületesről írtak a srácok, hanem ugyancsak 4K-ról ebben az esetben is.

"Nekem nem zavaró hosszabb távon." "Ugyan akkor HD TV esetében kevésbé észrevehető."
Ez is csak relatív, mert csak saját részedre jó, nem lehet általánosítani, meg ha 4K képes tv-d van, akkor nem akarod HD-ban nézni, legalábbis jómagam tutti nem :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#991) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ismerkedem a NAS-sal, de egyelőre főleg a kérdőjelek száma növekszik a fejemben.

Alapvetés, hogy a netre nem akarom kiengedni, csak a belső hálózatról akarom elérni.

Telepítéseknél sokszor látok a porttovábbításra utaló jelölőnégyzetet. Ez pontosan mit jelent?

Szeretnék egy másik eszközről megosztott mappával szinkronizálni, amire az Rsync tűnik megoldásnak, de nem jövök rá, hogy hogyan tudom beállítani benne a távoli mappát.

Próbálkozom még NextClouddal is, de ott már az első beállítási ablaknál elakadok. MySQL/MariaDB adatbázist választok, de hogyan kell felkészíteni a NextCloud telepítésére?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#992) pippo76 válasza MaCS_70 (#991) üzenetére


pippo76
tag

Telepítéseknél sokszor látok a porttovábbításra utaló jelölőnégyzetet. Ez pontosan mit jelent?

Azt jelenti, hogy amennyiben a routered alkalmas rá és be van kapcsolva az UPNP szolgáltatás úgy automatikusan nyitja a portot és irányitja a NAS felé.

A másodikat lehetne egy kicsit pontosabban?

(#993) MaCS_70 válasza pippo76 (#992) üzenetére


MaCS_70
félisten

Aha, tehát uPnP. Az nálam tabu -- inkább elszöszmötölök egy kicsit a routeren.

A többivel az a gond, hogy az én fejemben is elég nagy még a homály.

A lényeg kb. annyi, hogy szeretnék vele szinkronizáltatni, és még nem tapasztaltam ki. Nem tudom pl., hogy mit tud ez a Pydio -- egyáltalán van-e értelme megnéznem ilyen egyszerű feladathoz.

A NextCloudhoz meg a jelek szerint kell egy már létrehozott adatbázis, bár már a telepítéssel is irdatlan mennyiségű és összméretű fájlt dobott fel a lemezre, tehát szerintem a lényeget már megcsinálta -- csak azt nem értem, hogy mi hiányzik neki.

Ez a beviteli panel:

A válasz meg sok tucatnyi kísérletre:

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#994) tamas1983 válasza Csabex (#990) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Köszönöm a válaszod. Remélem egyszer eljutsz oda, hogy egy nem szakemberekel megtűzdelt de egymást segítő fórumtagok írásait szurkálódás nélkül kijavítod és meköszönöd azt a keveset amit leírt, ha nem is teljesen helyesen, segítve az olyan szakember munkályát min Te.

(#995) Csabex válasza tamas1983 (#994) üzenetére


Csabex
őstag

Nincs mit, de valamit félreérthettél :) Az idézetek nem azért kerültek oda, mert helytelenül van írva, erről szó sincs :) Emberek vagyunk, mindenki tévedhet még helyesírásban is, tehát te ezt félre értetted de nagyon... Az idézetekkel csak arra világítottam rá, hogy a srácok az általam linkelt hozzászólásokban mire is céloztak, tehát nem ellened irányult ez az egész és elnézésedet kérem, ha félreértettél, de avval, hogy relatív, mert a te saját szemszögedből jó csak, avval nem hinném, hogy sértegettelek volna... Annyi volt, hogy amiket írtál ellentmondtak azzal amit a srácok írtak és azért idéztelek, egyáltalán nem a helyesírásod miatt :) Ha visszaolvasol jó pár oldalt, akkor számodra is kiderül, hogy építő és segítőkész hozzászólásokkal próbálok ötletet vagy tanácsot adni ha tudok... Ha meg nem, akkor csak olvasok és tanulok, és ez utóbbi többször fordul elő, mert amíg élünk tanulunk :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#996) MaCS_70 válasza pippo76 (#992) üzenetére


MaCS_70
félisten

Továbbá azon töprengek még, hogy ha beállítok egy-egy szolgáltatást, honnan tudom, hogy kiengedtem-e a Netre.
A Zyxelnél mindenhol volt egy koceka arra, hogy közzéteszem-e -- it ilyet nem látok, tehát valahol implicite van eldöntve.

A Syncthing mondjuk eléggé erősen indít azzal, hogy hahó, elindultam jelszó nélkül, úgyhogy adj gyorsan jelszót, mert éppen védtelen a hálózatod! :Y

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#997) MaCS_70 válasza Csabex (#995) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meg tudom erősíteni: az eredeti felvetések beidézése nem hogy nem sértő, de egyenesen nagyon hasznos az olvasóknak. Kár, hogy ritkán alkalmazzuk...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#998) pippo76 válasza MaCS_70 (#996) üzenetére


pippo76
tag

Beallitasok-Manualis csatlakozas-EZRouter, itt megtalalsz mindent latod a szolgaltatasokat es a portokat.

(#999) MaCS_70 válasza pippo76 (#998) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszönöm -- én is a 3306 portot állítottam be a MariaDB-hez.

De nem minden tiszta itt nekem. A portátirányítás egy NAT-funkció, tehát amíg a LAN-on belül mozgok, nem megyek át rajta, ugye?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1000) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#999) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A Mária rádió mire jó?
Én mindent lekapcsoltam, csak az van ami tényleg kell egy-egy alkalmazáshoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.