Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) gekkoXT válasza Gawamatsu (#550) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Na mégegyszer :)

Munka miatt belső hálózaton szeretném maximalizálni az adatátvitelt. Ezért gondolkodok link aggregationt.
Nagyméretű adatokat mozgatni a nas és a pc között. Mondjuk egy projekt 20-60 gigányi fotó és videó anyagát.

(#552) Misi_D válasza gekkoXT (#549) üzenetére


Misi_D
tag

Ok, így értem.
Ha találsz értelmes switch-et, dobd már be ide is pls, mert engem is, ill. valszeg mást is érdekelne.
Ami még meglepett, a PC felé a link aggregation. Milyen alaplapot használsz, ami támogatja, ill. nyilván van is rajta két port? Vmi szerver cumó? (Tudom, a consumer szegmensben is akad néhány mobo a "királykategóriában", megfizethetetlen áron... :D )
Thx!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#553) LuiKang


LuiKang
csendes tag

Sziasztok!

Asustor AS6202T vagy AS6302T (inkább ez utóbbi) vásárlásán gondolkozom.

Amit nem értek: miért olcsóbb (kb. 5000 Ft-tal) az AS6302T ?

Köszönöm válaszaitok, főleg, ha esetleg megírjátok, hogy miért jobb/rosszabb egyik/másik.

(#554) gekkoXT válasza LuiKang (#553) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Processzor, memória. Memória a 202-ben több, de gyengébb a proci.

(#555) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok

Olyan kérdésem, hogy egy hyper backupot akarok egy távoli Synology nasról az otthoni Asustor nasomra. A titkosítással lenne problémám. Hogyan kell megváltoztatni a 22-es ssh portot az rsynchez, hogy biztonságosabb legyen a másolás?

(#556) Gawamatsu válasza szricsi_0917 (#555) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A Services-ben van Terminal alatt az SSH beállítása a port-tal együtt.

De olyan opció nincs, hogy csak az rsync menjen másikkal.

Az rsync-nek van viszont külön beállítása a Settings, Manual connect, EZ-Router-nél:

(#557) m4rek


m4rek
csendes tag

Sziasztok,

ma a UPC hozott egy új Connect Box-ot, azóta nem tudom elérni a 3102T-met.
Az előző modemmel mindent be tudtam állítani, de olyan rég volt, hogy már nem emlékszem rá..

Ip-t oszt neki a connect box, de az ACC nem látja.. hálózatnak semmi nyoma.
Port forwarding-al próbálkoztam, de semmi.

Van ötletetek?

Köszi,
Márk

(#558) Lacielvtárs válasza m4rek (#557) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nézd meg az új eszközben milyen ip címet kap a nas.
és dierkt ip címen lépj be a nas admin felületére...
de ha adhatok egy tanácsot, akkor saját router legyen a belső háló ne a szolgáltató ilyen olyan amolyan eszköze...
nálam a telekom HGW csinált ki anno, mire berágtam és egy asus router végez minden feladatot, az internet eszköz adja a netet a routernek és az IP tévének.
azt el tudja látni de a többi feladat legyen egy saját routeré, szerintem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#559) m4rek válasza Lacielvtárs (#558) üzenetére


m4rek
csendes tag

Köszi a választ,
Látom az ip-jet, de nem tudok rálépni. Böngészőből sem, acc progival sem. Csak ha direkt csatlakoztatom egy pc-hez..
Van még ötlet? ;)

(#560) m4rek válasza Lacielvtárs (#558) üzenetére


m4rek
csendes tag

Sőt a connect box beállításainál ismeretlen eszköz néven szerepel.. nas felületét csak direkt pc-re kötve látom, de úgy egyből...

(#561) Lacielvtárs válasza m4rek (#560) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hmm ez nagyon érdekes.
Ha direkt PC-re kötöd akkor látható...
Mi ad a NASnak ipt?
Vagy fix ip van beallitva?
Lehet akkor at kellene rakni a nast dinamikus ip címre és így a connect box adna neki ip címet.
Lehet a nas fix ip cim tartomány nem azonos a connect box ip cim tartomanyaval.
Vagy valamit félre értettem :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#562) Gawamatsu válasza m4rek (#557) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A Connect box-ban adj fix IP-t a NAS-nak a MAC alapján.
Majd a NAS hálózati beállításainál IPv4, manual config, ugyanarra az IP-re, mint amit a Connect box-nál látsz.

Az, hogy a Connect box unknown-ként ismeri fel, nem baj. Nálam is úgy van 1,5 éve.

Továbbá a Services-ben a gépeid és a NAS ugyanabban a hálózati csoportban legyen, különben nem látják egymást.

Services, Windows, Enable CIFS/SAMBA
Workgroup: amitakarsz, alap a Workgroup.
Max protocolnak SMB3, min SMB1 legyen, SMB singing Default/Auto

Services, NFS. Enable NFS service, ha látni szeretnéd a megosztásokat. Innen megy link a share-ekhez is akár

[ Szerkesztve ]

(#563) m4rek válasza Gawamatsu (#562) üzenetére


m4rek
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, banális patchelési probléma volt :D

(#564) Gawamatsu válasza m4rek (#563) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem megy légkábellel?

(#565) Misi_D válasza Gawamatsu (#564) üzenetére


Misi_D
tag

NAS-t wifire (wifi dongle)? :Y Az olyan unortodox, meg lassú...
Vagy csak nálam jelenti ezta légkábel? :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#566) Gawamatsu válasza Misi_D (#565) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Arra gondoltam, hogy nem volt bedugva az egyik fele, így a levegőben volt és mint a levegő, mint közeg...

(#567) m4rek válasza Gawamatsu (#566) üzenetére


m4rek
csendes tag

vmi ilyesmi, de be volt dugva mind a két oldal, mind a kettő fekete színű volt.. csak a szekrényben nem ugyanazon a polcon voltak, vezetékek hátul szépen elvezetve... és hát régebbről volt ott egy indokolatlan fekete utp kábel...

(#568) Pékmester válasza Gawamatsu (#7) üzenetére


Pékmester
tag

Érdekes hogy nekem is 500-as netem van, de torrent mér 9-10 Mbit / secnél nem jött gyorsabban soha. Telekom lehet a ludas?

(#569) Gawamatsu válasza Pékmester (#568) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Switchen kereszül kapja az internetet?
Az a switch/router 100 vagy 1000MBit-es?
Utóbbi esetén a 100Mbit-es vagy a 1GBit-es portra van kötve?
Utóbbi esetén a kábel is GBit kompatibilis?

(#570) Pékmester válasza Gawamatsu (#569) üzenetére


Pékmester
tag

nem közvetlenül a Telekom routeréből kapja a jelet a NAS. a kábel vadi új, és Gbites.
és minden más letöltés jön a max. sebességgel. csak a torrent nem.

[ Szerkesztve ]

(#571) Gawamatsu válasza Pékmester (#570) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hm, milyen klienssel?
Download Center vagy más? Beállításait nézted? Van benne is speed limiter.

(#572) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Tisztelt Topiclakók!

Egy Asustor 3102T NAS beszerzésén gondolkodom, és lenne pár kérdésem:

1. A DLNA-szervere helyesen kezeli az angol névelős tételeket? Tehát mondjuk a "The Beatles" mint előadó a "B" betűnél jelenik meg?

2. A GDrive és a OneDrive programok tudnak szelektív, tehát könyvtáranként kiválasztható szinkronizálást, vagy csak egyben az egészet lehet velük szinkronizálni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#573) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#572) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Sosenem dlna-ztam, nem tudom.
Kodi nincs már, Plex van. Az működik rendesen. a The-sök nem a T-nél vannak.

A OneDrive (Business - sima megszűnt, de nincs különbség) tud folder szintű sync-et.
Sőt, megadhatod a sync irányát is. Le, fel, oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#574) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#573) üzenetére


MaCS_70
félisten

Remek, nagyon köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#575) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#571) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 én is erre gondoltam :K
A download center ami nálam "kitekeri" az 500 megas netem..

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#576) Csabex


Csabex
őstag

Szevasztok!
Boldog tulaja lettem egy 6302T-nek, amivel nagyon nagyon meg vagyok elégedve. Előző Qnapomhoz képest fényévekkel jobb... Sokat vaciláltam, hogy a 62 vagy 6302T, mert a 62 az ugye 4 magos, ez pedig csak 2. A Hdmi 2.0 meg a jóval újabb Apollo Lake chipset miatt is döntöttem mellette, mert sebességben evvel a chipsettel a 2 mag bőven megközelíti a 4 magost az alap 2 Gb memóriával. Most upgradelem és dobok bele 8 Gb Kingston Hyperx Impactot (Surveillance center miatt, mert tervben van 3 kamera) ami elvileg támogatott is és nagyon gyors. Már fut rajta akadálymentesen éjjel - nappal 290 torrent, illetve jogosultságok és mappa struktúra felépítése után már csak 3 Tb szabad a 6-ból, mert pakoltam rá rendesen adatot :D Mindenkinek ajánlom, szerintem nagyon jól össze vannak rakva, meg kb 5x halkabb a Qnapnál és atom stabil az ADM, legalábbis nálam. Tetszik az, hogy átlátható és nem túlmisztifikált az egész rendszer, pikk - pakk beállítottam.
Egy dologra nem tudok rájönni viszont, az a Transmission settings.json fájlnak a helye, hogy tudjak beállítani jelszót... Ugye GUI-n nem lehet elérni és SFTP explorerrel kb a 150-edik mappa után feladtam a keresést :D
Tudna valaki segíteni esetleg ebben?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#577) Haugland válasza Csabex (#576) üzenetére


Haugland
aktív tag

Szia,
engedj meg egy kárdást -> nálad a nas hol van helyileg?
Nálam a nappaliban volt a tv mellett de aztán száműztem onnan, mert zavart a ventillátor zaja :(

Szerinted / szerintetek lehet ezen valahogy javítani? Pl nagyobb átmérőjű ventillátor becsövezve a gyári venti helyéhez, vagy hasonló... :)

(#578) Csabex válasza Haugland (#577) üzenetére


Csabex
őstag

Nálam ugyanabban a helyiségben van ahol alszunk, ugyanis a másik helyiségbe ha akarnám tenni, akkor macerás volna a háló miatt... Van wireless megoldás is tudom, de az nem lenne az igazi ahhoz képest amire használom... Nálam abszolút, de annyira abszolút, hogy még a merevlemez hangját sem hallani, nemhogy a ventit... Figyeltem és átlagban a venti ilyen 750 rpm körül pörög és nagyon csendes, pedig nem a legkisebb ami azt illeti, mert pont pár órával ezelőtt láttam amikor upgradeltem a memóriát. A ventillátort átállítottad automatikus üzemmódba? Az sokat számít!

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#579) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Nálam éjfélkor beállításoktól független elkezd kerregni az öszes vinyó (3db 3Tb WD RED és egy 2Tb WD Purple.
A support se tudta miért - ez zavaró. Pedin a sleep direkt negyed, fél 1-re van állítva, hogy akkor csinálja az előkészítést az alvásra, amikor már alszunk jó esetben.

A transmission elérhető, csak egy linket kell megnyitni (app central-ban a leírásban benne van), igaz az külön tab-ra kerül

(#580) Csabex válasza Gawamatsu (#579) üzenetére


Csabex
őstag

Na de akkor nálad a hdd-k hangosak... Nálam egy 6 Tb WD Red van és esküszöm, hogy alig hallani, pedig tölt fel non stop kb 2 Megával... Az oké, hogy ott van, csak pl. ha távolról akarom elérni, akkor nem engedi, mert nincs beállítva jelszó és biztonsági okok miatt (ami érthető) nem engedi megnyitni csak a saját otthoni hostról.
Ezért keresem a settings.json-t, de még mindig nem találtam meg... Igaz nem foglalkoztam annyit vele a napokban. Te ki tudod kapcsolni a LAN ledeket? Én hiába kapcsolom ki, nem történik semmi :( Összes többi ok, csak a lan-nál van ez a bug...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#581) Gawamatsu válasza Csabex (#580) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem-nem, alapból halk, de éjfélkor kerreg egy kicsit (4-5 percet) majd elhallgat.

Alapból halk, a kamera rögzítés folyamatos írása sem jelent gondot, még éjjel sem.

(#582) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Jó estét.
A napokban került fel egy új firmware a NAS-omra, és azóta 98-99% megy a Cpu.
volt újra indítás, többször is, egy kis idő után mindig ez fogad.

semmi nem változott, ugyan azon a módon használom, hálózati háttértárként, de eddig mindig olyan 40-45 % között volt, ezt a "valamit" az új firmware óta tapasztalom.
valakinek van valami ötlet?
előre is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#583) pippo76 válasza Lacielvtárs (#582) üzenetére


pippo76
tag

A folyamatoknal mi latszik, mi porgeti ennyire? Nalam 31%-on mozog frissites utan is.

(#584) Lacielvtárs válasza pippo76 (#583) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ooo, köszi a tippet :R
Úgy tűnik a java...

Vajon mi használhatja a javát? :F

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#585) Csabex válasza Lacielvtárs (#582) üzenetére


Csabex
őstag

Nekem is lejött az új fw és paráztam is, de szerencsére minden oké :) Korábban jártam meg én is a plex-el ugyanezt... Nem értettem, hogy miért fut 95% körül alap esetben, de aztán a folyamatoknál csekkoltam és kiderült, hogy a plex... Látom nálad is a transmission fut :D Nekem is ő vált be, de nem tudom elérni távolról :( Te sem? Ja és kamera ügyben mi az amit ajánlanátok? Most elseje után lesz rá keret és vmi normálisat akarok venni majd.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#586) Lacielvtárs válasza Csabex (#585) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, jó hogy mondod, mert a transmission nem is használom :D
Én az Asus aidownliad appjat használom, az minden téren jobb mint a Transmission :K
Nálam nincs plex, kizárólag egy sima smb1 megosztassal nézek róla sorozatot, filmet...

Szóval ötletem sincs.
Érdekes, mert nem érzem lassúnak sem, csak fura hogy mindig csúcson jár a cpu...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#587) Gawamatsu válasza Csabex (#585) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én a btrfs-re vagyok kiváncsi mire jó és ha jó valamire miért nicns konverter, ami linux-ra van.

Kamerának én FosCam C11-eket használok.
Kaptak 1-1 powerbank-et, így mini UPS-ként üzemelnek, a NAS és a Wifi amúgy is UPS-en vannak.

(#588) pippo76 válasza Csabex (#585) üzenetére


pippo76
tag

Nálam is a tm megy de simán elerem távolról is. Csak valami apró beállítási hiba lehet nálad. Én személy szerint embyt használok plex helyett, nálam jobban bevallt.

[ Szerkesztve ]

(#589) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#587) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mester, neked sincs ötleted a fenti problémára? :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#590) pippo76 válasza Lacielvtárs (#589) üzenetére


pippo76
tag

Java ujra telepites?

(#591) Gawamatsu válasza Lacielvtárs (#589) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem tudommi lehet a java rajta.
Ha nézem az egész process listámat, egy darab java sincs rajta.
De a Transmission felülete a böngészőben az nagyon ABEV java-s, az lehet tényleg a ludas.

(#592) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#591) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, már letiltottam a transmission, de akkor próbáljam törölni is?
Mert eddig semmi nem változott sajnos...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#593) Lacielvtárs válasza pippo76 (#590) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Oooo, no ezt ki is próbálom most, köszi a tippet :R

most simán töröltem, az app centerben, de semmi változás, még mindig ott van a folyamatok között.
vagy indítsam újra?
nem fog összeomlani a rendszer?
igaz azt írja hogy a upnp v2 megosztást kapcsolta ki...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#594) Csabex válasza Lacielvtárs (#586) üzenetére


Csabex
őstag

Akkor hogy a viharba használ 24%-ot az általad bedobott screenshot alapján? :D Ez rejtély akkor... :D
Aidownload nálam nincs az App Centerben. Manuálisan raktad fel? Kísérleteztem a utorrival meg a Download Centerrel is, de a Transmission volt az egyedüli ahol elértem a 47 Mb/s letöltést, illetve ő tölt fel normálisan... Utori ugyanazokat nem töltötte, de még a download Center sem, ezért ragadtam le transmission-nál. Nálam van plex, de szerintem leszedem, mert ha nagyon akarom, akkor a hdmi kimenetelen tudok szórakozni akár még kodi-val is a Tv-n, de nincs értelme, mert van egy chromecast-om és ha épp a gép be van kapcsolva, akkor átdobom vlc-n, vagy ha nem, akkor a nas-on belül is van opcióm ugyanígy átküldésre, mert felismeri a chromecast-ot. Mennyi memóriád van benne, az alap? Mert én upgradeltem 8 Gb-ra és lehet az is befolyásolja...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#595) Csabex válasza Gawamatsu (#587) üzenetére


Csabex
őstag

Na erre én is :) Lehet még nem érzik igazán stabilnak és ezért nem erőltetik, maradnak inkább ext3-nál.
A kamera nem C1 model? C11-re nem találok semmi konkrét találatot. Tök jó ötlet a powerbank :)

(#588) pippo76: Huuu, akkor valami itt nem stimmel... Te hogy érted el, hogy távolról is működjön? Egyébként írtam a support-nak többek közt emiatt is és rá egy hétre válaszoltak, hogy ez még fejlesztés alatt áll.

(#586) ELACielvtárs: Elfelejtettem írni előzőben, hogy én a saját process listámban nem találtam Java-t abszolút, pedig a transmission nálam non-stop működik.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#596) Lacielvtárs válasza Csabex (#594) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Upsz, download center a neve...

Ilyen a mobil appja, ebből gondoltam hogy aidownliad a neve :D

Amúgy valóban fura.
Akkor indítható újra a nas?
A java nem valami rendszer app?
Hanem opcionális?
Nincs fenn a java, de még is ott a folyamat listában :W

Ui, bocsánat a sok képért... :R :W

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#597) Csabex válasza Lacielvtárs (#596) üzenetére


Csabex
őstag

Ja, így már ismerem :) De én hülye rájöhettem volna, mert a telón is az app amivel elérem az AiMaster :D
Na nekem pl. ő nem vált be... Nem nagyon töltött vissza, pedig egy hiperaktív torrentel próbáltam, de akkor sem :( Megpróbálhatsz egy újraindítást, hátha segít... Ez tényleg fura, de valami beépülő modul lehet talán ez a Java, fene se tudja. Nem gond, mert beszédes képek :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#598) Lacielvtárs válasza Csabex (#597) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No akkor hamarosan újra indítom :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#599) Gawamatsu válasza Csabex (#595) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

C1.
A köteteim ext4-esek, sosem volt 3....mióta megvan.

(#600) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#598) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tök jó, nincs is rajta fent a java és mégis 100 :% :W
és érdekes de még a folyamatok között is ott van, ki érti ezt :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.