Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) donat_sz válasza Danex (#1300) üzenetére


donat_sz
senior tag

a transmission remote-nál biztosan tudtam legördülővel választani a korábbi mappákból. qBitnél egyelőre még csak a webes felülettel próbálkoztam, de ott is hasonlóan felajánlja ezt. Majd idővel felrakom ennek is a win kliensét, akkor tudok róla nyilatkozni.

(#1302) poli27 válasza donat_sz (#1301) üzenetére


poli27
veterán

van win kliense a qbitnek? mi a neve?

(#1303) donat_sz válasza poli27 (#1302) üzenetére


donat_sz
senior tag

egyelőre csak androidos klienst kerestem és találtam. Win kliens egyelőre még nem volt szükséges (ráadásul nekem a böngészős megoldás is ok)

(#1304) poli27


poli27
veterán

a qbit tényleg jobb mint a transmission, de hogy lehet bele életet lehelni? ha az aec vel használom akkor elérem, de ha kikapcsolom az aec-t akkor a nas ipcímén ami a 192.168.0.1:18181 nem jön be a webui, a confignál az ipcímhez a csillagot hagyjam vagy irjam be a 192.168.0.101 et? mert bármit csinálok nem jön be a webfelület csak aec programmal... miért?

(#1305) poli27 válasza poli27 (#1304) üzenetére


poli27
veterán

bakker ha az aec van telepítve akkor nem érem el a 101 es ip címen, de más gépről telefonról igen, de ha kikapcsolom az aec-t akkor se, érdekes...

(#1306) poli27 válasza poli27 (#1302) üzenetére


poli27
veterán

Electorretent a neve amit találtam : https://www.electronjs.org/apps/electorrent :)

[ Szerkesztve ]

(#1307) xrvman válasza poli27 (#1304) üzenetére


xrvman
őstag

Hibásan adták meg vagy mi, mert kell utána egy / jel
Kéne szólni a fejlesztőnek, hogy javítsa ezt.
így:
192.168.0.1:18181/

Viszont qbitorrent csak 1 torrenttel is 5% proci használatot mutatott, míg a transmission 3 mal még semmit, se szinte.
Igaz, a transmission ncore oldalllal scrape hibát dob, ezt a tracker résznél lehet megnézni.

windowson is qbittorrent a neve [https://www.qbittorrent.org/]

[ Szerkesztve ]

(#1308) donat_sz válasza poli27 (#1304) üzenetére


donat_sz
senior tag

rakd fel a portainer.io-t és ott futtasd ezt a konténert [link]
(ha beállításokhoz kell segítség szólj)
a nas ip címén és a 8080 porton máris eléred a qbitet
(ez kb két perc)

(ha az aec alatt az asus eazy connectet érted én ezt és az upnp-t kerülöm, így nem is javasolnám.)

(#1309) donat_sz válasza poli27 (#1306) üzenetére


donat_sz
senior tag

a qbitnek nincs remote kliense, úgy hogy ezért nagyon köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#1310) donat_sz válasza xrvman (#1307) üzenetére


donat_sz
senior tag

93 torrent fut most és 4% a proci terhelés. Mikor 110MB/sec-el töltött akkor persze volt 30+%-is de hát tudjuk, hogy a torrent erősen terheli a procit és szereti ha arm helyett intellel van dolga..

(#1311) poli27


poli27
veterán

Most kipróbáltam és full letöltés qbittel (300mbit) torrenten, és 60GB-os 4k videó 65mbit bitrátával közbe, és rögzít is 3 kamerát, Emby és Plexel is kipróbálva akadás mentesen megy LG B7V oled tévén! Eddig elégedett vagyok, tényleg nem kell a hdmi hozzá :) Windows plex és Embi serverrel mindig beakadt a dolog... ilyenkor mindenből ki kellett lépni és talán nem akadt percenként :D

(#1312) poli27 válasza donat_sz (#1309) üzenetére


poli27
veterán

Én a webuit azért nem szeretem mert ki kell tallózni a torrent filet, ez meg hozzádja kattintásra :)

portainer.io ez mire jó? Most már összeállt a dolog, csak letöröltem a gépemről az aec-t faxnak se kell :D

[ Szerkesztve ]

(#1313) donat_sz válasza poli27 (#1312) üzenetére


donat_sz
senior tag

Docker konténer futtatására

(#1314) poli27 válasza donat_sz (#1313) üzenetére


poli27
veterán

ok azt se tudom mi egyenlőre :DD

(#1315) donat_sz válasza poli27 (#1314) üzenetére


donat_sz
senior tag

Milyen nas-od van? Hogy volt nálad a telepítés? Miket engedtél fel hozzá telepíteni?

AS5304-en úgy látom csak Portainerben konténerként fut, de ha van más út érdekelne :)

(#1316) poli27 válasza donat_sz (#1315) üzenetére


poli27
veterán

As6202t. Semmit nem telepitettem, csak a nekem szukseges appokat. A varazslot kihagytam. Docker telepitve van azt kerte pl.

[ Szerkesztve ]

(#1317) donat_sz válasza poli27 (#1316) üzenetére


donat_sz
senior tag

Pont most készült el egy leírás. Hasznos lehet mindenkinek.
[link]

(#1318) MaCS_70 válasza donat_sz (#1317) üzenetére


MaCS_70
félisten

Klassz, de reserve proxy-ról én még nem hallottam, csak reverse proxy-ról.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1319) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Most üzemeltem be az eddig dobozában csipkerózsika álmát alvó 6204T-t.
Biztonsági kérdés:
- admin fiók törölve
- hozzáférés korlátozást hogy javallott beállítani? white list, black list, ország szűrés
- kell még valami a biztonságos üzemeltetéshez?

(#1320) Csabex válasza gekkoXT (#1319) üzenetére


Csabex
őstag

Na, akkor legalább nem a dobozában hever :D

-Admin fiók oké, hogy törölted, de Surveillance Center-nél figyelj, mert a beállításokba csak az admin fiókkal enged be :( Ne kérdezd miért csinálták így, nem tudom...
- Jómagam az összes kontinenset tiltottam ahonnan tudom 1000 %, hogy nem fog belépni senki olyan akinek akár logint is adtam, viszont a saját hálózatod ip tartományát, vagy akár a géped fix ip-jét White list-re kell tenni, különben kizárod magad :)
- Nálam még fut a ClamAV antivirus, de igazából eddig sosem talált semmit, pedig be van állítva, hogy heti 1x full scant hajtson végre.

Részemről ennyi, lehet majd a többiek is adnak pár jó tippet :)

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1321) poli27 válasza Csabex (#1320) üzenetére


poli27
veterán

Nah jha én is mire rájöttem, leszívtam magam a surveillancel:DD

(#1322) Csabex válasza poli27 (#1321) üzenetére


Csabex
őstag

Én nem futottam bele, mert meghagytam az admint, de cserében egy 30-nál több karakteres generált jelszó van amely tartalmaz mindent is :D Ja, és fejből megy :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1323) gekkoXT válasza Csabex (#1320) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Köszi!! A kontinenseket hogy választom ki? Most nincs előttem, de nem találtam olyan opciót, de persze csak új a felület nekem.

(#1324) Csabex válasza gekkoXT (#1323) üzenetére


Csabex
őstag

Nm :) Beállításokon belül a Network Defender résznél, de csináltam pár screenshotot, nézd:

aztán az "Add" ami a fotón az ADM Defender-rel egy vonalban van, majd a lenti legördülő

ahol a Country filtert választod ki és utána pedig már értelemszerűen...

Ha csak kontinenst választasz ki és úgy okézod le, akkor már nem kell országot, mert a teljes kontinensre vonatkozik.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1325) gekkoXT válasza Csabex (#1324) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Jajj, köszi szépen! Nekem azért nem látszott elsőre, mert friss rendszeren telepíteni kellett egy geo kiegészítőt, amit írt is az általad berakott ablakban csak elsőre persze nem olvastam el.

(#1326) poli27 válasza Csabex (#1324) üzenetére


poli27
veterán

És ha nem aktív a gomb akkor mi van? Geoipt telepítettem...

(#1327) donat_sz válasza poli27 (#1326) üzenetére


donat_sz
senior tag

tűzfalnál mit választottál ki?

(#1328) Csabex válasza gekkoXT (#1325) üzenetére


Csabex
őstag

Nm, örülök, h sikerült és segíthettem :)

(#1326) poli27 : Ez érdekes... Ilyet még nem láttam. Fehér listában a helyi ip-d megadtad? Esetleg még arra tudok gondolni... Próbáld újraindítani, lehet az is segít.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1329) xrvman válasza Csabex (#1328) üzenetére


xrvman
őstag

Nekem is ez van. Volt újraindítás és a fehér listában a helyi IP tartomány meg van adva.
Ám a hozzáadás gomb nem aktív.

(#1330) poli27 válasza Csabex (#1328) üzenetére


poli27
veterán

igen a saját ip beállítva a fehér listában, ujra még nem indítottam :D

(#1331) Csabex válasza xrvman (#1329) üzenetére


Csabex
őstag

Nincs esetleg GeoIP frissítés az App Central-ban és amiatt nem engedné?

poli27-nek is ugyanez a gondja, szóval lehet mindkettőtöknél ugyanaz az a megoldás lesz szerintem :)

szerk.

Nincs kikapcsolva AppCentral-ban a Geoip?

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1332) poli27 válasza Csabex (#1331) üzenetére


poli27
veterán

(#1333) Csabex válasza poli27 (#1332) üzenetére


Csabex
őstag

Itt valami nem stimmel... A GeoIP database szürke, tehát se ki se be nem tudod kapcsolni, ergo inaktív... Próbáld a kuka gombbal leszedni, majd újra telepíteni, hátha segít.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1334) donat_sz válasza Csabex (#1333) üzenetére


donat_sz
senior tag

nekem is szürke a geoIP, de ettől még megy a fekete lista!

(#1335) Csabex válasza donat_sz (#1334) üzenetére


Csabex
őstag

Ez a megbízható... A feketét nézd!

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1336) donat_sz válasza Csabex (#1335) üzenetére


donat_sz
senior tag

ezt most nem értem :( milyen feketét?

(#1337) Csabex válasza donat_sz (#1336) üzenetére


Csabex
őstag

Amiről te is írtál :) Nézd meg jobban a második kép fejlécét. Ott írja nagyban, hogy "Megbízható elemek listája", viszont te a feketéről írtál és arra is gondoltál amikor a hozzáadás gombot bekeretezted. Két menüponttal lentebb nyisd ki és ott csekkold a valódi fekete listánál :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1338) poli27 válasza Csabex (#1333) üzenetére


poli27
veterán

hiába nem történik semmi...

(#1339) poli27 válasza poli27 (#1338) üzenetére


poli27
veterán

Közbe rájöttem ha engedélyezem akkor rá kell nyomni az alkalmazás gombra, különben nem lesz aktív a gomb... érdekes megoldás :D

(#1340) donat_sz válasza Csabex (#1337) üzenetére


donat_sz
senior tag

Elbeszéltünk egymás mellett :DD
Én azt próbáltam irni, hogy az alkalmazás boltos geoip szürke, ennek ellenére megy a fehér/fekete listához adás. Mert én úgy értettem arra gondoltál korábban, hogy az lehet a gond hogy az alkalmazás boltban szürke a geoip.
Nálam megy amúgy minden :)

(#1341) Csabex válasza donat_sz (#1340) üzenetére


Csabex
őstag

Igen :D Te írtál a feketéről, viszont csatoltál screenshotot a fehérről :D Na de közben poli27 megoldotta :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1342) xrvman válasza poli27 (#1339) üzenetére


xrvman
őstag

Ott a pont, köszi! :D

(#1343) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

:DD

(#1344) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Adott egy ASUSTOR 6202T NAS, ami elvileg HDMI gyonyoruen tudja (tudnia kell) a 4k felbontast. Ehhez kepest, nalam eddig akarhanyat probaltam, mindig akadozott (KODI-val lejatsszva, de a mappa megosztva halozaton es a Sony TV-n futtatot KODI is akadozik).

Kerdesem az lenne, hogy kozulunk valaki hasznal ilyen NAS-t es szokott 4k tartalmakat lejatszani? :R

UI.: eloszor a KODI-ra gondoltam volna, de ugyanaz a verzioszamu KODI a Sony TV-n (Androidos ugyebar), radugva egy kulso vinyorol a 4k tartalmat akadasmentesen lejatssza ... de ha mar van egy ilyen NAS-on, elegansabb lenne rola, mert nem akarok vinyokat fel-le dugni a TV-re...

Elore is koszi! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1345) MaCS_70 válasza axlfsi (#1344) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asustor NAS-okon a HDMI-kimenet szerintem nem igazán szokott teljesen tökéletes lenni, nem is igazán mozizásra szolgál.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1346) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Kábelesen dugd fel a tévét a hálózatra és próbáld a plex-et. HDMI nem való erre.

(#1347) axlfsi


axlfsi
veterán

Pedig direkt azert van rajta a HDMI (fullHD-ig alom, ahogy mukodik a KODI-val; az egy, a Vilag csodaja, a KODI).

Koszi, megnezem a Plexet is, habar az ugye teljesen mas...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1348) MaCS_70 válasza axlfsi (#1347) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tulajdonképpen nem igazán ezért van rajta a HDMI. Ez egy kiegészítő funkció, ami jól jöhet mondjuk a menedzseléshez, de én legalábbis eddig mindenhol azt olvasta, hogy filmnézéshez nem ajánlott.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1349) donat_sz válasza axlfsi (#1347) üzenetére


donat_sz
senior tag

Nem kell hdmi a kodihoz! Én halozaton (nfs-en) keresztül látok a media mappára rá. Tökéletesen megy!
Android tv nagy előnye a Kodi, se plexre, se embyre nem cserélném! Ehhez pedig a nas szuper háttértár.

(#1350) axlfsi válasza donat_sz (#1349) üzenetére


axlfsi
veterán

Na igen és hát ez az! A Sony TV-re telepített KODI sem tudja jól "pre-loadolni" a 4k tartalmat; ugyanúgy szaggat a hálózati mappából felmountolt tartalom, mint ami a NAS-ról lejátszva. Biztosan nem a TV a szűk keresztmetszet, mert egy meglehetősen erős hardwerrel rendelkezik (XF9005), a hálózat (LAN) gigabites, azzel sem kellene, hogy gond legyen. Esetleg a fájlrendszer(?), ami egy WDC WD40EFRX-68N32N0 HDD-n EXT4 ... nem tudom eldönteni.

UI.: a KODI, mint olyan, szintén nem lehet szűk keresztmetszet, hiszen ugyanaz a verzió a TV-n feltelepítve, arra külső HDD-n a 4k tartalom feldugva, tökéletesen és szaggatásmentesen fut.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.