Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Samanbacsii válasza pippo76 (#749) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#752) imis


imis
senior tag

megjött az as3102t, most raktam bele egy 3 terás vinyót, 1 óraja fáljrenszert épít. ez normális?

(#753) pippo76 válasza imis (#752) üzenetére


pippo76
tag

Igen, milyen fajlrendszert valasztottal?

(#754) imis válasza pippo76 (#753) üzenetére


imis
senior tag

semmilyent, töröltem az előző partíciót és elindítottam az acc-t és az inicializálást

(#755) Gawamatsu válasza imis (#754) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Akár normális is lehet.
Elképzelhető, hogy már btrfs-t tesz fel.

Nálam annyi fejlemény van, hogy a 2TB-os WD liláról átköltöztettem a 40Gb-nyi tartalmat a 3*3-as tömbbe, mert ennyiért felesleges. Most a 3*3 4*3-ra bővítésén gondolkodom.
Van is egy 4ik 3TB-os WD RED ami egyből bele mehetne, de mivel már volt lemez hibám, jól jönne egy másik 3-as cserelemeznek. továbbá kell egy nagy, 8-10TB-os külső backup célokra és ez így egyből 100k lenne.
A jelen foglaltságom 6TB-ból 5,4TB, szóval a 4k filmek elkezték rohamosan enni a helyet.
Vagy kelle szortírozni.

[ Szerkesztve ]

(#756) Pimpellér válasza Gawamatsu (#755) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Ez az örökös helyhiány sokunkat érint. Újabb és újabb tárhely vásárlására ösztönöz. Lehet mérsékelni ezt a gondot úgy is ahogy említed és ahogy én is csinálgatom: szelektálni.
Másik gond, hogy ezek a 4K-s filmek bár nagy helyet foglalnak, az 5-6 éves rendszerem ezekkel már nem tud mit kezdeni. (Így aztán engem mégsem érint. Vagy mégis...) Akkoriban pedig a jobbak közül válogattam. Mede8er 800-as lejátszóm Sony tévénk már nem frissíthetőek pár éve. Marad a full HD. Szóval bár kevéssé érint az, hogy vegyek mondjuk egy, vagy két 8TB HDD-t, viszont előbb-utóbb mégis el kell költsek egy csomó pénzt, ha élvezni akarom a kor lehetőségeit. Talán az ONKYO erősítő maradna meg.

(#757) Pimpellér válasza Samanbacsii (#750) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Az volt előttem "zavaros" :), hogy sima torrentezés mennyire veszi igénybe a CPU-t. Ha jól emlékszem a kérdésedre.
Arra próbáltam utalni, hogy a sok tényleges letöltés, valamint a nemcsak szunnyadó seed-ek, hanem ott is sok a tényleges feltöltés nálam eléggé igénybeveszi a CPU-t.
Ha viszont ezek a folyamatok lelassulnak, megszűnnek (letöltés befejeződik, feltöltésre megszűnik az érdeklődés), akkor hiába van 50 torrent hozzáadva valamelyik programhoz, a CPU terhelése pár %.
Szóval a sima torrentezést nem tudtam hogy érted.

(#758) Gawamatsu válasza Pimpellér (#756) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Med600-am van. Volt. Van.
Van csak eladás alatt, de senkinek sem kell, mert már nem viszi a .265-öt és a 4k-t.
Szelektálni nehéz, mert scifi kedvelő vagyok és abból jó sok van szerencsére és jó ha megvannak. BSG sorozat 180Gb és az nem 4k, hanem csak SD/720p, de sok réssel. Már most alig érhető el, tehát esetleges törlés esetén problémás lenne az újra beszerzése.
És így van rakat más sorozattal, ami újranézős lehetne. Star Trek összes SD-ben szintén 190GB...Filmek meg...hatalmasak.

(#759) Gawamatsu válasza Pimpellér (#757) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem értem ez a torrent mániét.
Jó persze bizonyos accountok megkövetelik a visszatöltést, de ha csak egy internet betápod van és ahon az egyik gépen/NAS-on fel/letöltés megy állandóan, akkor az annyira megöli a többi gépen a folyamatokat, hogy egy Skype hanghívás is borzalassá válik.
Játszani meg nem lehet mellette.

VAgy beidőzítitek, hogy csak éjjel 1 és reggel 6 között,majd 9-4-ig menjen hétköznap?
Esetleg dedikált vonal van csak a torrent számára?

(#760) imis válasza Gawamatsu (#755) üzenetére


imis
senior tag

Úgy nézem ext4 lett. Mobilon néztem, azt írja frissítsem az ADM-t, de az mintha nem futna le, szerintem egy ilyen frissítés nem tarthat órákig. Mobilról tudok másolni fájlokat a nasra, szóval nagyjából oké. Transmission kellene rá torrenthez, meg talán plex-szel kellene még megbírkoznom (ez utóbbit nem ismerem még)
Ha usb-n ráteszek egy vinyót, azt mountolnom kell, hogy arról másolhassam vissza a régi nasról lementett adatokat?

(#761) Gawamatsu válasza imis (#760) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem, látja simán, mint USB-s eszköz.

(#762) Pimpellér válasza Gawamatsu (#758) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Igen, gyűjtögetünk mert attól félünk, hogy törölnek, vagy egyáltalán megszűnik ez a kánaán..
Persze ott van az is, hogy gigantikus utánpótlás van filmekből, sorozatokból. Nemhogy a régieket, az újakat nem tudod megnézni..

(#763) Pimpellér válasza Gawamatsu (#759) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Nincs itt mánia. Új NAS-tulajként próbálom feszegetni a határokat, mire is képes. 0 - 24-ig megy a dolog, de lefog ez csengeni egy idő múlva.

(#764) Pimpellér válasza pippo76 (#749) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Itt aztán lehet mazsolázni.. :)

(#765) imis


imis
senior tag

Normális, hogy a frissítés órákig tart? (tegnap óta folyamatosan 33%)

[ Szerkesztve ]

(#766) pippo76 válasza imis (#765) üzenetére


pippo76
tag

Nem, max. 5 perc az egesz. Egyszer nekem is elakadt, egy ujrainditas es ujboli frissites megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#767) pippo76 válasza imis (#765) üzenetére


pippo76
tag

Amennyiben a gyari admin fiokot hasznalod akkor azt tedd inaktivva es hasznalj sajat system admin fiokot biztonsagi okokbol. Nyelvvalasztas: klikk a fiok nevre es az elso pont a szemelyes beallitas.

(#768) imis válasza imis (#765) üzenetére


imis
senior tag

újraindítottam 2 perc alatt frissített.
pippo76 Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#769) imis válasza Gawamatsu (#761) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, látja. alakul ez transmission megy, plex megy. Még a külső elérést kell tanulmányoznom, hogy biztonságos legyen.
Azt hogyan tudom beállítani, hogy egy megosztással a teljes meghajtót lássam a total commanderben?

(#770) Konyika válasza pippo76 (#749) üzenetére


Konyika
senior tag

Ez nagyon jó :C :R

Eddig, hogy nem vettem észre? :B

(#771) Csabex válasza Gawamatsu (#759) üzenetére


Csabex
őstag

Nálam nem öli meg... Sőt, van amikor az asztaliról még a utorrent is fut, meg van 3 telefon, 1 tab, 1 chromecast a hálón és volt olyanra is példa, hogy chromecasten ment a tartalom, párom videóhívásban volt messengeren én meg STEAM-en egy online játékkal játszodtam, de nem fektette ki a hálózatot így sem, viszont csökkent a feltöltés felére kb, de stabil maradt minden. Nálam éjjel nappal megy a 361 (és bővülő) torrent, nem időzítettem és bírja egész jól... Ami meg ráadás, hogy nincs saját routerem, a UPC-s connect box birkózik meg mindennel :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#772) Csabex válasza pippo76 (#767) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, igaza van pippo76-nak, ezt a lépést még most tedd meg, mert később már macerásabb lehet...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#773) Csabex válasza imis (#769) üzenetére


Csabex
őstag

Pipáld be a Services vagy Szolgáltatások résznél a Windows file services-t és akkor láthatod meg mappelheted is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#774) jaroslav válasza Csabex (#772) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy miért praktikus a gyári admin fiókot inaktivizálni, és saját system admin fiókot létrehozni. Ennek a későbbiekben milyen jelentősége lesz/lehet.

Illetve pontosan hol tehetem ezt meg?

Én is most vásároltam egy Asustor NAS-t, és ismerkedem a rendszerrel...

Előre is köszönöm a segítséget!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#775) imis válasza Csabex (#773) üzenetére


imis
senior tag

oké, de a gondom az, hogy a gyökérkönyvtárat nem tudom becsatolni.
Zyxelnél volt egy nsa1 megosztás ( \\NSA\nsa1) akkor a nas gyökrét csatoltam egy meghajtóra. most egyes könyvtárakat külön tudom csak csatolni.

(#776) pippo76 válasza jaroslav (#774) üzenetére


pippo76
tag

Mert ez az alapertelmezett es a nev mint admin nem valtoztathato ergo 50%-al beljebb vannak a kulso tamadok akik ezekkel probalkoznak eloszor. Ugyanez igaz az alapertelmezett portokra is. Ezek a tanacsok amugy marka fuggetlenek es mindenhol el szoktak hangzani.

Beallitas itt!

[ Szerkesztve ]

(#777) jaroslav válasza pippo76 (#776) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Világos. És teljesen ésszerű.

Köszönöm a választ!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#778) Csabex válasza imis (#775) üzenetére


Csabex
őstag

Azt szerintem nem is fogod tudni, mert biztonsági okok miatt van így kitalálva szerintem, mert ha valahonnan összeszedsz egy crypto vírust, akkor az összes adatodnak annyi a NAS-on, így pedig csak az adott mappának amit éppen felmappeltél. Utánajártam, de sehol sem találtam választ rá, és ezért írtam direkt mailt egy asustor-nál lévő mérnőknek aki korábban segített nekem egy másik kérdésben. Személy szerint én úgy használom, hogy a Hálózati helyeknél ugye látom a teljes NAS mappákat (amiket engedélyeztem persze) és ha megnyitom, akkor tudom használni amelyik mappát éppen csak szeretném. Csatolok egy fotót amin láthatod a példát, illetve látszik egy Z meghajtó is ami a Home folder a Nas-on, de azt csak próbaként hoztam létre, törölni fogom. Igazából a kettő egy és ugyanaz, szinkronizál úgy a Z meghajtóval, mint a sima mappával is, tehát useless számomra a csatolás, ezért nem is foglalkoztam vele korábban.

(#774) jaroslav: Pipo76 tökéletesen megválaszolta :) Annyit tennék hozzá csak, hogy a portok változtatása ellenére is néha be tudnak találni, ha lefuttatnak egy port scan-t az ip címedre, de ez ellen is lehet védekezni, ha a router vagy a szolgáltatói modem amit router módban használsz tudja a funkciót.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#779) jaroslav válasza Csabex (#778) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi az információt!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#780) gekkoXT válasza Csabex (#778) üzenetére


gekkoXT
senior tag

port scanning ellen milyen funkció az amit említesz a routerben?

(#781) pippo76 válasza gekkoXT (#780) üzenetére


pippo76
tag

Valami olyat keress a routerben, hogy Port scan es Dos elleni vedelem, es a nas-on is illik hasznalni a fekete es feher listat kizarva azokat a teruleteket ahonnan biztosan nem szeretnel kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#782) Csabex válasza gekkoXT (#780) üzenetére


Csabex
őstag

Attól függ milyen routered van, mert ahány gyártó annyi féle megoldás és elnevezés is lehet. Nálam ugye nincs külön router, a upc-s connect box menüjében a Haladó beállítások ==> Biztonság ==> Tűzfal résznél van, de dobok be egy fotót is. NAS-ban a pippo76 által említett megoldást is alkalmazom ami azt jelenti, hogy Europán kívülről semmilyen kapcsolatot nem engedélyez, illetve korábban a fórumban írtam is arról, hogy kizártam magam, ezért a helyi hálózat engedélyezve van a White listben nálam is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#783) Csabex válasza imis (#775) üzenetére


Csabex
őstag

Közben válaszolt is a kontaktom az Asustor-tól, idézem:

"I am really sorry that it is not possible to make all the NAS folders into one single network drive.There is no mapping to the root volume. Root volume contains various system directories that, if accessible, could compromise the security of your data if damaged. By default, there is the Home folder, tied to your account, and viewable by you only, Public, which is accessible by anyone on the network and Web, which is for web server data. Feel free to ignore any of the shared folders and make your own if you just want a centralised storage area. Also, Windows doesn't allow for the root to be mapped as well."

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#784) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok,

AS3102T és AS3202T között van észrevehető különbség sebességben?
E kettő között vacilálok.

Üdv.

(#785) Csabex válasza Nakivagyok (#784) üzenetére


Csabex
őstag

Hali,

Kérdés, hogy a 3102 az a v2, vagy a sima? Szerintem nincs nagy különbség, de kérdés, hogy mire használnád leginkább? Igazából nem is a sebességgel szokott gond lenni, hanem avval, hogy kevés a 2 Gb memória... Sajnos egyik sem bővíthető, viszont egy tízessel drágább a 6102T aminek bővíthető a memóriája és tudja a Link aggregation-t is, viszont a 3.1-es usb szabványt nem tudja a 3102 v2-hőz képest. Ha az USB lényegtelen, akkor én helyedben inkább a 6102T-t választanám, de ez csak a saját kis szerény véleményem...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#786) Gawamatsu válasza Csabex (#785) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Meg kb az is mindegy, hogy 2 vagy 4 magos Atom/Celeron, mert ha processzor (erő) kell valamihez, akkor nem az Atom/Celeron ment meg...

(#787) Csabex válasza Gawamatsu (#786) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, de ha erő kell, akkor nem ebben a kategóriában illik keresni, ezért is kérdeztem a felhasználás célját :) Ha erő, akkor ez a példány az i5 Quad-dal szerelve nem hagy cserben és ha szükséges, akkor akár 16 Gb memóriával is szerelheti az ember fia. Na de személy szerint ha 4K-t szeretnék nézni normális minőségben, akkor veszek egy lejátszót ami dedikált, mert nem tudom ha létezik az a NAS amely a feladatok mellett még megbirkózik a 4K-val is (hdmi-n) élvezhető minőségben...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#788) imis


imis
senior tag

Plex van fent médiaszervernek, de egy sorozaton belül az egyik *.mkv fájlt felismeri a másikat nem.
minidlna mindegyiket mutatja és játsza is.
mi lehet a gond?

(#789) Gawamatsu válasza imis (#788) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ezt nekem az újabb sorozatoknál kezdte el és nem tudom mi a baja velük.
Pedig csak H264-es mkv, avc1 25fps ha ez mond bárkinek valamit.
A 4k HDR H.265-öt hevc-t meg viszi...

(#790) jaroslav válasza Csabex (#787) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Valamennyire kapcsolódik a kérdésem a boncolgatott 4K lejátszáshoz.

Új NAS felhasználó vagyok, és most ismerkedem a használatával.
Vásároltam egy Asustor AS5304T NAS-t (a másik jelöltem a Synology DS918+ volt, de az Asustor mellett szólt a jobb hardver és a jobb anyaghasználat)-

Egyenlőre elégedett is vagyok. Amire terveztem arra megfelel. Filmek sorozatok tárolására és stream-elésére. A 4K filmeket is streameli szépen külső lejátszóra (Samsung TV Plex, Apple TV Infuse Pro/Plex, PC Plex).

Azt hogyan tudnám megoldani, hogy mondjuk egy ipad-en, ami nem képes saját hardver-ből "izomból" lejátszani a 4K filmet (csak a 1080p-set) azon lejátszani a 4K filmet...
Gondolom ez lenne az a bizonyos, számomra misztikus valós időben történő, transzkódolási funkció.

Ezt a lehetőséget tudja-e az Asustor NAS-om?
Olyasmivel próbálkoztam, hogy a LookGoods app-ot telepítettem a NAS-ra, engedélyeztem az EZ-Router-ben a megfelelő portokat LookGoods számára, és az ipad-en az AiVodeos app-al próbáltam lejátszani a 4K filmet.
Én legalábbis valami ilyesmit próbáltam, de nem nagyon jött össze.

Tudja üzembiztosan és megfelelő minőségben a fent leírt transzkódolási funkciót a NAS, és csak én csináltam rosszul a folyamatot, vagy még gyerekcipőben jár ez az egész transzkódolási úgy, és nem érdemes erőltetni? Esetleg csak valami még "erősebb" NAS tudná megoldani.

Előre is köszönöm segítséget!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#791) Gawamatsu válasza jaroslav (#790) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A transzkódolást felejtsd el.
i5 sem garanca rá, hogy on-the-fly meg tudja csinálni.
Persze ha előre átrakatod vele az megoldás, de ki tudjaazt akarod e ténylegmegnézni amiből csináltál kisebb változatot.

Plex iPad-en lejátszaa 4k-t a kisebb felbontáson, de ahhoz Plex előfizu kell, hogy ne csak 1 percet "vetítsen". A mobil kliensek 1 perces limittel vannak ellátva. Plex sub kell hozzá.

De pl VLC megtaláljaaz ugyanazon hálózaton levő Plex szervert és lejátsza a filmeket.

(#792) pippo76 válasza jaroslav (#790) üzenetére


pippo76
tag

Felejtsd el! Inkabb szerezz egy full HD verziot is a kissebb eszkozoknek. Megkimeled magad egy csomo baromsagtol. En sose ertettem ezt a transzkodolasi mizeriat.

(#793) Gawamatsu válasza pippo76 (#792) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A Transcoding az egy varázsszó.
Arra jó, hogy rávegye a gyanútlant egy sokkal drágább készülék megvételére úgy, hogy nem is kell neki. Sőt úgy, hogy még az sem elég hozzá.

(#794) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Reggel elindítottam 23 párhuzamos letöltést.
CSak próbaként, meg mert az angol film jó nyelvtanulásnak.
A lényeg, hogy a napokban a Downloads share-t a sima 2TB-s lemezről (meg akarom szüntetni) áttettem a 3 lemezes R5-re. Hát az a kerregés amit a torrent levágott (illetve a raid sync mögötte)....

1. Vagy visszarakom az egylemezt és oda megy letöltés
2. Nem töltök le NAS-sal, amit eddig sem tettem :)

Korábban direkt külön volt, h ne ma RAId-et gyilkolja, és lám igazam lett.

(#795) jaroslav válasza Gawamatsu (#793) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az információt!

"Arra jó, hogy rávegye a gyanútlant egy sokkal drágább készülék megvételére úgy, hogy nem is kell neki. Sőt úgy, hogy még az sem elég hozzá."

Azt hiszem én pont így jártam :K

Jobb híján majd azzal áltatom magam, hogy időtálló és jövőbe mutató az overkill NAS-om :C

pippo76
"Felejtsd el! Inkabb szerezz egy full HD verziot is a kissebb eszkozoknek."
Valószínűleg ez lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#796) pippo76 válasza jaroslav (#795) üzenetére


pippo76
tag

Nem valasztottal rosszul, abszolut idotallo lesz.

(#797) jaroslav válasza pippo76 (#796) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi! :R

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#798) Csabex válasza jaroslav (#790) üzenetére


Csabex
őstag

A többiek megírták tökéletesen a választ számodra, és én is azt javasolnám, hogy szerezz be full HD verziót a kisebb eszközöknek, mert úgy a legegyszerűbb, és a másik meg az, hogy azt a felbontást egy régebbi ipad úgysem tudná, ezért lebutítaná 1080p-re aminek semmi értelme... Itt olvastam róla.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#799) jaroslav válasza Csabex (#798) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi a segítséget és az információt!

Valószínűleg az lesz a megoldás tényleg, hogy egy külön HDD-re 1080p-ben feltenni az anyagot.

Köszi a cikket is. Csak átfutottam, de érdekesnek tűnt. Az ipad-ek 4K támogatása, ahogy olvasom a cikkben az Apple-től megszokottan nagyon "furmányos" (ha van egyáltalán).
Csak az általuk standardizált egyféle kodek, file formátom, bitráta, hangformátum stb van támogatva, minden mást visszadobnak még azok a készülékek is, amik támogatottak...

Még egyszer köszönöm az infókat.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#800) huoc


huoc
csendes tag

Tisztelt Fórumozók,
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Ma üzemeltem be az Asustor NAS-t. Azt szeretném, ha a PC-men lévő Music könyvtár tartalmát mindig tükrözné a NAS-ra, a Music könyvtárba. Sem az EZ Sync-et, sem a Backup plan-t nem tudtam rávenni, hogy ezt tegyék meg nekem (külön könyvtárakat csináltak maguknak). Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.