Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Misi_D


Misi_D
tag

Én meg csak azt próbáltam :D
Azért kérdeztem, hogy nagyjából be tudjam lőni a többit.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#352) Gawamatsu válasza Misi_D (#351) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nálam a sorrend Transmission, Deluge Download Center volt használatban.
És igen, a gyári lehet, hogy egyszerű, de az múködött a leg flottabbul.
Semmi bonyodatom, külön jelszó...

Nem tudom mi van most a AiDownload-dal iOS fronton, mert olvastam olyat, hogy a neve miatt az Apple levette a Store-ból.

(#353) walter70


walter70
tag

Üdvözlet!

3102 nason véletlenül bejelöltem a https négyzetet,azóta nem tudok belépni.Van erre valami megoldás?
Ai Masterről enged,de ott viszont nem látom,hol tudnám visszaállítani.

(#354) Lacielvtárs válasza walter70 (#353) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, próbáltad az ez connect progi PC-re telepitessel és azzal belepni?
Nálam az melohelyen https:\\-el lép be.
Már ha be van ez a funkció neked allitva...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#355) walter70 válasza Lacielvtárs (#354) üzenetére


walter70
tag

Igen,az előbb telepítettem,de az meg cloud id-t kér,amit az adm-nél tudnék megnézni,amihez szintén be kellene lépni.

(#356) *H* válasza walter70 (#353) üzenetére


*H*
aktív tag

Üdv,

Helyi hálózatról? Milyen címen próbálod elérni a NAS-t, amikor nem enged csatlakozni?

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#357) walter70 válasza *H* (#356) üzenetére


walter70
tag

Szia,

192.168.0.189,ezt dobja be mindig,ha rákattintok.

(#358) *H* válasza walter70 (#357) üzenetére


*H*
aktív tag

Ha ez a NAS IP címe, akkor próbáld meg így:

https://192.168.0.189:8001

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#359) walter70 válasza *H* (#358) üzenetére


walter70
tag

Köszi,így sikerült Operán keresztül.A Chrome viszont még mindig nem engedi,holott visszaállítottam http-re.

(#360) Lacielvtárs válasza walter70 (#359) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Controll F5 billentyű? :K
Esetleg nas restart?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#361) walter70 válasza Lacielvtárs (#360) üzenetére


walter70
tag

CTRL F5-re nem reagál,megpróbálom újra indítani.

(#362) walter70 válasza Lacielvtárs (#360) üzenetére


walter70
tag

Újra indult,Chrome továbbra sem akarja.Mondjuk annyira már nem fontos,mert Operán keresztül elérem,illetve sikerült beállítani az EZ connect-et.

(#363) Lacielvtárs válasza walter70 (#362) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Akkor böngésző előzmények törlése, esetleges mentett belépés vagy kukik törlése...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#364) walter70 válasza Lacielvtárs (#363) üzenetére


walter70
tag

Nem oldotta meg,de így már mindegy,köszi. :)

(#365) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok

A plex helyett kipróbáltam az emby-t már így kezdésnek is jobban bevált, mert a transzkódolás már kezdett kikészíteni. :)
Viszont a kérdés, mi lehet az oka annak, hogy ha én távolról egy másik hálozatból akarok lejátszani filmet akkor akad? Egy zappiti lejátszóval akarnám használni és az emby szerver szerint direct play-ben játsza is le de mégis akad és biztos, hogy nem a lejátszó vagy a két hálózat a szűk keresztmetszet. Ezek viszont csak 4K filmeknél merülnek fel, mert az 1080p-t simán lejátsza.

[ Szerkesztve ]

(#366) Gawamatsu válasza szricsi_0917 (#365) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Plex-nek be kell állítani, hogy eredeti méretben tolja, ne transzkódoljon és kész.

Más hálózatból lejátszás esetén az internet feltöltési sebességed számít. ha az alacson, akkor mindig pufferelni fog és akad.

(#367) szricsi_0917 válasza Gawamatsu (#366) üzenetére


szricsi_0917
tag

Mindegy milyen beállítást használtam a plexnél transzkódolt mivel nem mindegy milyen kliensen akarod lejátszani a filmet. A feltöltés bőven elegendő kell, hogy legyen hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#368) Misi_D válasza szricsi_0917 (#328) üzenetére


Misi_D
tag

Ezt a problémát sikerült kiküszöbölni?

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#369) szricsi_0917 válasza Misi_D (#368) üzenetére


szricsi_0917
tag

Nem találtam meg a config fájlt ahol szerkeszteni lehetne úgyhogy egyelőre a kedvencek listájában minden elérhetőség ott van a gépeken jobb megoldás híján. :D

(#370) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok,
Tapasztalt vki olyat, h a Plex szerveren bekapcsolt távoli hozzáférés lefagyasztja a routert, no nem egyszerre, jellemzően 1-2 naponta újra kell indítani (TP-Link WR1043ND, a halott System leden és az eltűnő wifin lehet észre venni, LAN ilyenkor még működik). Ha a Plexet eltávolítom vidáman megy minden hetekig.

"So say we all"

(#371) Gawamatsu válasza TaliGa (#370) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hali,

még nem vettem észre ilyet.
Olyan viszont van, hogy időről időre a Plex (szerver) távoli hozzáférése elmászik és diable/enable után újra megy.

(#372) Gawamatsu válasza walter70 (#364) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Pár hete volt egy remote access problémám, amit a support sikeresen megoldott.
Megosztom veletek, ne essetek ugyanabba a hibába (de a ADM a hülye).

A lényeg, a legutóbbi ADM frissítés óta (ahhoz kötöttem) nem ment a remote access se gépről (nem otthon) se iPad, se iPhone. Lehetett Wifi-t, 4G-n, semmi.

A valami@myasustor elérhető volt, de jött egyből a blocket üzi. iOS appok nem tudtak belépni. Plex ment.
A CloudID check is ment.

A supportossal ticketeztem, a végén kérte a cloud ID-t és admin pass-t (tudom tudom, de ha nem megy, nem mind1?, backup amúgy is van).

Én hozzáadtam a white listhez a megadott IP-t ahonnan csatlakozott.
Ő annyit csinált, h a beállításokat átnézte és kikapcsolta a black listeket, mert a white list üti azt és a gép nem tudja elönteni mi legyen.

Valóban és kiszűrtem Black List-tel minden régiót, kivéve az EU-t és bklokkoltattam Auto-Black List-tel mindenkit ki 3* elbaszta a bejelentkezést. És a Trusted IP-khez a local hálózat be volt állítva.

És ez volt a baj, hogy volt trusted és black list is egyszerre.
Amit nem értek az az, hogy 1,5 évig akkor miért ment.
Lehet, hogy mégis az ADM frissítés a ludas és az nem tudja a Trusted+White+autoBlack listákat egyszerre kezelni.
Ha így van, remélem a következő ADM frissítés ezt is helyreteszi.

(#373) Gawamatsu válasza Gawamatsu (#372) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Persze kikapcsoltam mindenADM network defender beállítást mielőtt ticketeztem, de valóban az Enable autoBlack/White List pipa bennmaradt.

(#374) cspaller


cspaller
csendes tag

sziasztok, Egy as3204T -t tervezek venni és csak egy kételyem van jelenleg az pedig a 2GB nem bovitheto memória. Plexet és transmissiont futtatnék rajta, igazából mást nem vagy minimálisan. Mi a tapasztalat? ez a memória elég? plexen 1-2 stram szokott menni többnyire 1 de sokszor 2.
Vélemények? Tapasztalatok?
Akár más vélemény is ezzel a típussal kapcsolatban welcome
THX, PallR

(#375) Gawamatsu válasza cspaller (#374) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hali,

nem kell félned. Nem használja ki ha több van.
Az én 6104T-m is 2*1Gb-tal volt szerelve, ami hivatalosan változatos konfigban max 8Gb-ot támogat (szereti a dual channel-t, szóval logikus lenne a 2*4Gb).

Belenyomtam épp kéznél levő 2*8Gb DDR3L-t és használja, de nem kihasználja.
Simán bepufferelte a 2Gb feletti részt, de még az életben nem volt szitu, hogy kellett volna neki.

VM-et telepítettem rá (nem a tárhely volt csak a NAS) és ott kellhetett volna neki, de oda meg a 2 mag a kevés.
Adtam a VM-nek 1 magot és teljesen kinyírta a NASt magát.

[ Szerkesztve ]

(#376) Chrys_


Chrys_
addikt

Ma megérkezett az első ASUSTOR NAS-m. Egy 6208T. 4x4TB WD RED-del indítottam, most másolom át az adatokat a Synology DS412+-ról rá (aztán ebből kikerül a másik 4x4TB és megy át az Asustor-ba).
Viszont a másolási sebesség csak kb. 35MB/s. Mindkét NAS 1-1 interface-n keresztül megy a gigabites switch-be (más nem terheli).
Miért ilyen lassú, amikor mindkettő IF gigabit, fullduplex, MTU1500?
Lehet valahogy link-aggregation -t beállítani rájuk? És ha igen, azzal gyorsabb lenne?

Másolási idő: 4 nap (tele van a DS412+)... :)

[ Szerkesztve ]

(#377) Gawamatsu válasza Chrys_ (#376) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A raid syncet csinálja.
Miután végzett utána nem lesz gond.
De az alapból is sok idő, a másolással meg kissé keresztve teszel neki.

(#378) Chrys_ válasza Gawamatsu (#377) üzenetére


Chrys_
addikt

Az lesz, ez az inicializálás mindig sokáig tart, Syno esetén is. Be is fejezte valamikor, most 50+MBps a sebesség.

(#379) Chrys_


Chrys_
addikt

Elakadtam az ADM jogosultság kezelésénél.

Cél: megosztott mappa (pl. NAS) alatti almappára (pl. NAS\Upload) usereknek (nem admin group userek) írási jogosultságot adni, amit a megosztott mappára nem kaptak meg (ott csak olvasási joguk van).

Ez Synology DSM esetén úgy működik, hogy kikapcsoltam az öröklött engedélyeket, így azok nem csak olvasható beállításúak lettek a Properties alatt, hanem szerkeszthetőek, és ott az adott csoportnak beállítottam az írási jogot.
Ez viszont úgy tűnik, hogy nem működik ADM esetén. Windows ACL aktiválva van. Akármit is állítok be, mindig az öröklött engedélyek lesznek aktívak.

(#380) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, jó reggelt.
Az lenne a kérdésem, hogy ha két ram modult teszek az asustor nasba, akkor kicsit gyorsabb lesz a menü kezelese?
Már megszoktam a korábbi zyxel nasoknal a lassabb menüt, de valahogy így néhány hónap használat után, lassabbnak érzem a működést.
Szoval a dual ram kezelés ezen segíthet, vagy hagyjam, ez ilyen.
Amikor megvettem, pörgött, most hogy televan, lassabb.
Az ujra indítás segít, de csak egy két napig.
A belső menü lassulason kívül, minden tökéletes.
Elore is köszönöm a választ :R

másik gondolat.
Az beállítható hogy ne hibernálja a NAS a belső softvert?
arra gondolok, hogy amikor egy ideje nem voltam az admin felületen, akkor a lemez kezelés, cpu+ram, stb egyebek va vagy fél perc mire betöltenek.
lehet ennek is köze van a gondomhoz?
remélem érhető amiről gagyarászni próbálok :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#381) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#380) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

lejárt a szerkesztési idő:
még egy furcsaság...
telefon csere volt nálam, igazából mate 10 pro lett cserélve mate 10 prora :D
ne kérdezzétek miért, csak :D
de ami érdekes hogy az új telefon nem tud belső hálón wifin belépni, csak is mobil netről
ezt végképp nem tudom hova rakni
előtte minden működött, és semmi nem változott.
kábelen minden módon be tudok lépni.
előre is köszönöm majd az esetleges tippeket :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#382) Chrys_


Chrys_
addikt

Azt hiszem ebből retour lesz, megyek vissza Synology-ra (DSM). Jó lenne ez az Asutor ADM is, de ilyen szar jogosultságkezelést én még nem láttam.
A Synology DS1819+ megjelenéséig cserélgethetem a DS1817+ eszközöket, 1 hónapon belül vissza lehet küldeni ingyen (Amazon) :)

(#383) Chrys_


Chrys_
addikt

Ez okozza a problémát:

Windows ACL:
(3) Users will need both shared folder permissions and file permissions in order to access files under shared folders with or without Windows ACL enabled.

Ennek nem így kellene lennie egy subfolder esetén, ha az öröklött jogosultságok az adott subfolderen deaktiválva vannak.

(#384) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Kezd alakulni az ár. Igaz még csak az AS1002T-nél, de reméljük követi a többi is.

(#385) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#380) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tárgytalan, Dual ram van az én asusonban...
. Ettől még Mobilról nem tudom elérni belső hálón :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#386) Chrys_ válasza Lacielvtárs (#385) üzenetére


Chrys_
addikt

Mivel akarod elérni? SMB vagy valami más szolgáltatás?

(#387) Lacielvtárs válasza Chrys_ (#386) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

SMBvel szeretném, de az istennek nem megy :W
Pedig a másik telefonon működött.... De újabban a sima böngészőbe beirva az ezconnect webcimem, sem érhető el...
Csak az ezconnect progival, ki érti ezt...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#388) Gawamatsu válasza Lacielvtárs (#387) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

SMB 1.0 le van tiltva bizonyot malware-k miatt.
A NAS-on át kell állítani SMB3-ra.

Pontosabban a max protocollt

[ Szerkesztve ]

(#389) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#388) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm a tanácsod, de nekem ez így van beállítva....
Nem lehet hogy a mobil a ludas?
A mobil csere óta van ez

a helyi master böngészést be kell nekem pipálni, ahogy nálad is van?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#390) Gawamatsu válasza Lacielvtárs (#389) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nálam az alap beállítás volt. Csak az SMB szintet kellett növelnem mikor az SMB1 sebezhetőség kijött.

(#391) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#390) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, hát akkor lehet marad így :D
ami nagyon érdekes hogy mobinetről, amikor nem belső hálózaton akar csatlakozni, ott működik...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#392) Gawamatsu válasza Lacielvtárs (#391) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Egész véletlen rossz próbálkozások miatt nem került black list-re a teló?

(#393) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#392) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No ezt még megnézem köszönöm :R
Hogy a pék rakja telibe :W
Ez volt a hiba :C

Soha nem gondoltam volna, hálám üldözon amíg utol nem ér :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#394) Gawamatsu válasza Lacielvtárs (#393) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én az asztali gépet és a helyi hálózat egész tartományát betettem white list-be, hogy azokat soha ne zárja ki.

(#395) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#394) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez frankó ötlet, én is meg fogom csinálni :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#396) Gawamatsu válasza Lacielvtárs (#395) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ne a white listbe tedd ha van beállított black list. Ekkor A Trusted-be kell tenni.

(#397) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#396) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én a white listába raktam az egész otthoni IP cím tartományt.
black lista nincsen, csak a mobilom az automatikus black listában volt

upsz, most nézem nincs is engedélyezve a fehér lista :)
azzal hogy az automatikus black listából töröltem a mobil IP címét, már beengedett

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#398) borrudi


borrudi
csendes tag

1002V2-m van.
Transmissiont raktam fel, és a delugat, és mindkét programnál az a gondom, hogy nem találom a letöltött filet.
/volume1/home/Download Mi lehet a gond?

Olyan jó lenne hállózati meghajtóként felcsatolni, a gyökér könyvtárat, de nem tudok rájönni, hogyan csináljam.
Volume1 néven nem sikerül

(#399) #12883712


#12883712
törölt tag

Sziasztok!
Vettem egy hete egy AS6102-t. Nem volt eddig NAS-om, ezért számomra aggasztó jelet fedezek fel a működésben. Elindítom az uTorrentet, kiválasztom a fájlokat, a hatodik-hetedik fájl után kilép a uTorrentböl, mintha kifagyna. Ez szerintem nem természetes. A NAS hdmi-kábellel van összekötve a monitorral.
Van még olyan gondom, hogy ha az asztali gépet kapcsolom be, és valamit szeretnék a NAS-ra másolni, nem látszanak a NAS-on lévő megosztott mappák. Mivel nem értek a hálózat beállításhoz, olyan segítség kellene, hogy még én is megértsem, mit és hogyan kell csinálni. UPC Connect Boxom van. Magyarul kellene a segítség, mert angol fórumokon nem mentem semmire sem. Nem beszélek angolul.

(#400) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Meg lehet valahogy oldani azt, hogy az Asustor NAS-ra csak meghatározott MAC címről lehessen belépni?

Megoldható ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.