Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Lacielvtárs válasza alec.cs (#400) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, ipt tuti lehet vele szűrni, én most néztem de ilyet nem találok, ha csak be nem állítod fix ipt az adott eszkozodnek, és csak azt engeded be, szerintem...
Jobb ötletem nincs...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#402) pippo76


pippo76
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Melyiket választanátok? Asustor AS6202T, két lemez 4 giga RAM ami bővíthető vagy AS3204v2, 4 lemez 2 giga RAM ami nem bővíthető. A proci azt hiszem ugyanaz a kettőben. Mire lehet elég a kevesebb memória? Valakinek valami tapasztalat? Köszi előre is.

(#403) Chrys_ válasza pippo76 (#402) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha csak SAMBA megosztásra kell (hálózati tárhely, Windows-ban meghajtóként is mountolhatod), akkor inkább a 4 lemezest. Ha webserver-t meg mittudoménmit is használni akarsz, akkor inkább a több memóriásat.

(#404) Gawamatsu válasza pippo76 (#402) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

6104T - 4 lemezes, alap 2Gb RAM, ami bővíthető.
Nálam kapott 2*8Gb-ot, tudja használni, csak nem kell neki.

Nem tudtam rábírni, hogy több kelljen neki.

(#405) pippo76


pippo76
tag

Köszi mindkettőtöknek.

(#406) allein


allein
addikt

Jó reggelt mindenkinek. Jelenleg Synoval nyomom DS916+ ès DX513 + 9*4 WD RED, főleg torrentezem. Hallottam, hogy asustor kèszülékekben van i3-i5 cpu is, ami azèrt erősebb a mostani Intel Pentium cpunàl ami a DS916+ Synoban van, 8GB ramom van benne. Nem lehet, hogy a szük keresztmetszet a cpu? Nekem az a lènyeg, hogy javítsak a le ès feltöltèsi sebességen. Gondolkodom a vältàson ès nem tudom mire èrdemes vàltani. Tehàt sok torrentet futtatok(8.000+ volt a max) ezzel nincs gond, sebességen akarok kicsit javítani. Mi a vèlemènyetek, van olyan Asustor ami kivàltja a mostani Synology pàrosomat?

Màsik kèrdès. Synology RT2600AC routerem van, tudja a kettő WAN-t, digis gigabites net. Gondolkodom mèg egy gigabites előfizetèsen, tehàt 2*1 gigabit ;] szerintetek ez nővelnè a le és feltöltèsi sebessèget?

ITT egy komolyabb eszköz ;]

Csak hàt ebben a tàp 350W ami nem kevés. Ramot lehet pakolni, 2*8 GB.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#407) allein válasza allein (#406) üzenetére


allein
addikt

Vagy a kisebb tesója amiben szintèn i3 Cpu van, ram bővíthető 16 GB-ig.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#408) Lacielvtárs válasza allein (#407) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, mi a gond a torrent sebessegnel?
Nekem nyolc lemezes ASUSTOR van, 300-400 torent átlagban, a jó sebességű az Asus saját aidownload appjaval tudom elérni, 500as net fullon jön.
Amit én tapasztaltam hogy nekem már ennyi torrentnel pl ha több torrentet adok hozzá, képes megakadni ez az app is.. Ezt én úgy kerülöm ki hogy bekapcsolom azt a funkciót hogy a letolto könyvtárba másolt torent filét elinditja..
A ram is érdekes, indításkor nálam 40-45%,napokkal később 20% körüli...
A cpu általában 20-25%, letoltesnel megy fel 60-70% és ez csak cerka cpu...

Én ajánlom, én imádom az ASUSTOR nast.
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#409) allein válasza Lacielvtárs (#408) üzenetére


allein
addikt

Melyik típus van neked? Sebességet ki akarom én is maxolni, szerintem a mostani Synologym hardware-je gyenge a digis gigabithez.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#410) Lacielvtárs válasza allein (#409) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez a típus pontosan [link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#411) Chrys_


Chrys_
addikt

Torrentezés határait én nem feszegetem, max. 20-30 torrent fut egyszerre nálam, de inkább kevesebb.
Nekem Asustor 6208T és egy Synology DS1819+ van jelenleg (mindekettőben csak 4*4TB WD).
Ahogy éppen tesztelgetem, beigazolódott a gyanúm, hogy az Asustor a jogosultság kezelésben hibázik (Windows ACL).

Ha valakinek lennek egy kis ideje és van Teamspeak-je (szervercímet tudok adni privátban) vagy Discord-ja, akkor esetleg letesztelhetné nekem, segítek benne, kíváncsi vagyok, másnál is ugyanaz-e a helyzet. Kb. 10 perces teszt.

Viszont a Synology-val is van gondom. A Windows 10 Pro gépem egy idő után mindig elveszíti a Samba kapcsolatot vele (látszólag win hiba, mert a hálózati kártya tiltása/engedélyezése a win-ben helyrehozza a dolgot). Alap beállításokkal is, valamint amit itt tanácsoltak, az sem jött be (smb verzió beállítása a NAS-n).

(#412) #12883712


#12883712
törölt tag

Hello!
Írtam, hogy gondom van a NAS-sal. Sajnos senki sem volt hajlandó válaszolni. Közben megoldódott az összes problémám, igaz ráment két hét bírkózás a NAS-sal és a pc-vel.
Nincs kinek megköszönni a segítséget. mert talán nem is tudtatok volna. Ezért elhagyom a fórumot és a prohardvert is.
Nem kell válaszolni erre az üzenetre, mert többé nem nézek ide.

(#413) allein


allein
addikt

BÚÉK mindenkinek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#414) Lacielvtárs válasza #12883712 (#412) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jézusom, ez a fórum azért nem az ASUSTOR hivatalos supportja :W
Nem mindenki tud itt mindent, általában saját tapasztalatunk osszuk meg :(

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#415) Lacielvtárs válasza allein (#413) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

BUEK neked is :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#416) Chrys_ válasza Lacielvtárs (#414) üzenetére


Chrys_
addikt

Elég idióta tag :D

Amúgy az ASUSTOR-nak elég kicsi lehet a felhasználóbázisa még, sokkal kevesebb tapasztalattal, mint néhány versenytárs esetén. Itt sem sok hozzászólás van, valamint a hivatalos fórum sem pörgős. Plusz még a hivatalos support is segghülye. Ma viszi is vissza a Hermes az Amazonnak a 6208T-t, marad a Synology 1819+ :D
De én nem hagyom el a PH! fórumot :DDD

(#417) Lacielvtárs válasza Chrys_ (#416) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát igen, olvastam a te 'gondod' és ha nem megfelelő az ASUSTOR, akkor vissza kell vinni és nem itt nyávogni ;]
Amúgy a milyen nast vegyek topikban is eléggé ritkán ajánlják.
Sajnálom hogy neked nem vált be...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#418) Chrys_ válasza Lacielvtárs (#417) üzenetére


Chrys_
addikt

Viszonylag fiatal termékről van szó, jelenleg nem vagyok vele teljesen kibékülve, de látok benne potenciált, csak egy kicsit még fejleszteni kell. Ha nem lenne ez a probléma vele, az ASUSTOR maradna, Syno ide vagy oda. És ez csak SW gond, ehhez képest 780€, kedvezőbb az 1000+€ Synology-val szemben.

(#419) pippo76


pippo76
tag

Üdv az itteni tagoknak!

Két nap múlva én is Asustor tulaj leszek. Végül egy 6104T lett a választott amiben az is segített, hogy nagyon kedvező áron lett az enyém.

(#420) Lacielvtárs válasza pippo76 (#419) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Gratula a szerzeményhez :R
Kérünk szépen beszámolót ha már belaktad :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#421) Lacielvtárs válasza Chrys_ (#418) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mondjuk ez is maximálisan igaz.
Én azt szeretem benne hogy nekem való, hülyebiztos :D
Mindent sikerült beallitani, pedig nincs szakértelmem hozzá, nekem minden logikus és kézenfekvő benne...
A korábbi zyxel ettől fényévekre van, főleg ami a támogatást illeti :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#422) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Nálam 6204T- érkezik hamarosan!
Engem a Synology-nál az egységnyi hgardverhez kapcsolt ár, valamint a számos youtube videó és jópár a facebookon olvasott eset rettentett el, amikor power és hdd ledek villogásán kívül nem csinál semmit a cucc és kb annyi a megoldás hogy vissza kell küldeni szervizbe. Ezen azért lehidaltam. Elvileg a tápja szarik be rendszeresen a komolyabb típusoknál.

(#423) Chrys_ válasza gekkoXT (#422) üzenetére


Chrys_
addikt

Sokáig volt 412+ Syno-m, és viszonylag rövid ideig (kb. 1 év) 1813+, de ilyen nem fordult elő, nem is hallottam még róla, de attól még előfordulhat, de nem hinném, hogy ez rendszeres.
Ami rendszeres volt, az az intel atom proci miatti hiba, ezért adtam el a 1813+-t és nem vettem 1817+-t (javított mainboard ellenére ott is előfordult a hiba a hibás CPU tervezés miatt), hanem megvártam a 1819+-t.
Az ár pedig nem csak a HW, hanem a SW miatt alakul. Azt biztosan ki tudom jelenteni, hogy a Syno esetén már csak az applikációk támogatása is sokkal jobb. Pl. Asustor-nál nemrég frissítették az appokat, mert VALAKI ÍRT A HIVATALOS FÓRUMON, HOGY 2017-s VERZIÓK VANNAK FENT! Na ez azért nem semmi, hogy 1 évig rá sem néznek. Remélhetőleg a jövőben ezt jobban kezelik majd.

(#424) Gawamatsu válasza #12883712 (#412) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Mondjuk a kedves felhasználó igazán tudhatna angolul, ha már angol a NAS OS-e.
Meg ha nem vágja a hálózatos részt legalább olyan szinten, hogy elolvassa a hogyan állítsam be a hálózati megosztást, az tényleg jobban jár ha ...

Különben korábban már volt téma itt a alig 500 hozzászólásos topicban a uTorrent meg transmission és hogy a saját Downloader is tök jó, meg a Deluge, is.

Egyébként aki meg hülye, az is marad.

(#425) Gawamatsu válasza allein (#406) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hali,

sztem nem éri meg a cserélés.
i3-i5transzkódoláshoz és VM-hez kellhet, a torrent nem hiszem, hogy kihasználná.
A lemezeken lehetne optimalizálni, mert egy HDD sem tud neked 2Gigabit/s-cel írni (ha a NAS támogatja is a Link Aggregation-t)

Még ha csak 1 Gigabit/s-ed is van és ki van full terhelve (letöltés csak), az is 128Mb/s írás a lemezeknek.
Az sok lesz, főleg, ha nem egy írás hanem sok, egyszerre.

Az Asustoromnál (6104T) is látom, hogy sokszor a lemezek sebessége (3Tb WD RED) korlátoz.
De van benne egy SSD is (Surveillance - írásnál éjjel hangos a HDD), és az sem megy gyorsabban, valószínű az interface limitje miatt.
És bár támogatja a SATA III szabványt, ami 500Mb/s, de elérni sosem tudja, még belső másolással sem.

Este rányomok több letöltést (a letöltés SSD-re megy, de nem szoktam) és meglátom mit hoz ki magából az 500as UPC nettel. Proci, memória (2*8Gb) és hálózat terhelés szempontjából.

A feltöltésed milyen? Mert szép és jó a 2*1Gbit letöltési max, de mi a feltötlés? Vagy üzleti előfizud van szinkron fel/letöltésel?

(#426) Gawamatsu válasza allein (#406) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Megy a letöltés, SSD-re, hogy ne lemez legyen a korlát.

Download Center:
Max 50 torrentet tud egyszerre tölteni.
A kétmagos Celeron 70-90% közt ugrál, a memóriahasználat az alap 0,8-ról, 1,9Gb-ra "ugrott".
Ebből a Deluge 45-49% processzort használ.
Be 278, ki 5 Mbit/s a használt sávszélesség, tehát messze az elméleti 500.

A teszt kedvéért a legtöbb seed-del rendelkező torrenteket állítottam be, összesen 63-at.

Deluge:

Max 99999 torrent mehet egyszerre.
A kétmagos Celeron 75-95% közt ugrál, a memóriahasználat az alap 0,8ról, 1,8Gb-ra "ugrott".
Ebből a Deluge 54% processzort használ.
Le/feltöltési sebességek hasonlók, 1200 egyidejű kapcsolat mellett.

Ennyit tudtam, aszony beszólt, hogy szar a wifi, így nem maradt békesség uTorrent, Transmission és Bittorrent kliensekre. :(

[ Szerkesztve ]

(#427) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#424) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#428) allein válasza Gawamatsu (#425) üzenetére


allein
addikt

Köszi az infókat, egyelőre marad a Synology.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#429) Gawamatsu válasza Lacielvtárs (#427) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Csináltam gyorsban belső másolás tesztet is.
13Gb-os mkv SSD-ről Raid5 HDD-re és vissza.

Íme az eredmények:
SSD to Raid5 HDD
CPU: 99%

V1. Raid5HDD
W: 83Mb/s

V2. SSD
R: 102Mb/s

Raid5 HDD to SSD
CPU: 70-75%
V1. Raid5HDD
R: 42Mb/s

V2. SSD
W: 250Mb/s

A Volume1 az Raid5 3*3Tb WD RED-ekkel, a Volume2 az egy single Intel 240Gb-os (SSDSC2BW240A3L - Opal Disk) SSD.
Az írási 250Mb/s az a maximuma volt, ebből is gondolom, hogy csak SATA2 sebességet tud a hardver, hiába kompatibilis a SATA3-mal.
Másik SSD nincs a gépben, hogy megnézzem menne e az 500...Külső forrásból sincs SSD-m, hogy USB3-on keresztül megnézzem, aminek az elméleti maximuma ugye 640Mb/s, de a SATA3 úgyis limites 500 körül.

Kíváncsi az ADM3.3-ra leszek, támogatja az már a btrfs-t is, arról jókat hallottam.

(#430) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#429) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Uram , ebből csak a két sata megnevezést értettem :C ;]
Nálam sima sata3 hdd van benne, és a másolás szinte minden esetben 140-150MB/sec
Hogy lehet nálad az ssd 'lassabb'?
Vagy valamit nem jól értelmeztem?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#431) Gawamatsu válasza Lacielvtárs (#430) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Gépről a NAS-ra másolva (nem belső másolás) W10-zel 110-112Mb/s-kel tolja az adatokat..
Ez a Gigabit-es hálózat maximuma. Ennél többet nem lehet elérni gigalan-on.
Link Aggregation-nal a NAS tudna menni 2Gbit-es kapcsolattal, de azzal a PC még mindig sak sima 1Gbit-esen ül és így nem jelentene semmi előrelépést. Ráadásul a netem is "csak" 500Mbit/s-es, szóval nem a LAN sebesség határol be.

Annyi lehet a lassúság oka belső másolásnál, hogy az SSD tolná, de nem bírja szuflával a Raid5.
Benne van az egészben az is, hogy restart után mértem és a Plex még karbantartott és elvitt 45% procit.

Íme az eredmények újra:

SSD to Raid5 HDD
CPU: 80-90%
V1. Raid5HDD
W: max88-84-81Mb/s - 3 lemez külön-külön (lehet a Raid5 egyből szétdobja és össze kell adni a külön-külön sebességeket?)

V2. SSD
R: 151Mb/s

Raid5 HDD to SSD
CPU: 70-75%
V1. Raid5HDD
R: max 42Mb/s - mind a három külön-külön (lehet a Raid5 egyből szétdobja és össze kell adni a külön-külön sebességeket?)

V2. SSD
W: max 250Mb/s

(#432) Lacielvtárs válasza Gawamatsu (#431) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaaa így már értem, köszi az infót :R
A belső hálón nálam is az az érték van :K
Mondjuk én már nem használom a PC-t másoláshoz, elegge korrekt a file kezelője.
Kicsit Windows intéző feeling, de így a leggyorsabb...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#433) pippo76


pippo76
tag

Sziasztok!

Megerkezett a 6104T, elso benyomasok abszolut pozitivak. Jelenleg eppen koltoztetem az adatokat.

(#434) Gawamatsu válasza pippo76 (#433) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ha raid-ben lesznek az adataid, javaslom előbb várd meg míg befejezi a raid sync-et és csak utána kezdj másolni, úgy gyorsabb lesz.
Különben csak olyan 20-30Mb/s lesz a másolásod.

(#435) pippo76 válasza Gawamatsu (#434) üzenetére


pippo76
tag

Koszonom, egyenlore meg csak eppen beuzemeltem a gepet. 4x3tb van tervben ami sajnos nem kis penz igy egyenlore 3+1tb van bent es mentek egy kulso helyre.

(#436) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Felvettem követésbe ezt a topicot is, mert egyelőre nagyon billeg a mérce a korábban kiszemelt Asustor AS6404 (ami most iponnál 1 év garral 168.990Ft) és a Synology DS918+ között (ami az előbbihez mérten most 50e-el drágább lenne). Úgy tűnt hardveresen kb egyforma a két készülék.

Célom:
1.) Torrent, heti 1-2 film HD-4K-ban plexen, hdmi-n, dlna-n (melyik jobb?)
2.) Családi képek, videók tárolása, távolról elérése
3.) Mobilról készült képek automata feltöltése NAS-on futó felhőbe
4.) A NAS-on tárolt képekről, videókról hetente-havonta biztonsági mentés 4. baybe rakott hdd-re (majd offline tárolás, szükség esetén abból visszamentés)

Esetleg:
SPDIF-en keresztül zenék lejátszása

Kérdések:
Mennyire használható erre a fenti Asustor?
Ahogy néztem torrent, plex nem gond. Hdmi részét nem ismerem, alkalmas e ezen keresztül 4K filmek korrekt minőségi lejátszására?
Képek, videók felrakása mennyire gördülékeny? Szükséges itt is uploader hozzá? Stabil és megbízható?
Asus DDNS ha jól tudom jár NAS-hoz, saját felhő használható?
SPDIF lejátszást (tömörítetlen, mp3 stb formátumok) tesztelte már valaki?

Köszönöm, ha foglalkoztok kérdéseimmel. :R

Szerk.:
Jelenleg egy Zyxel NSA325-öt nyúzok sok éve csak torrentre, azt váltaná.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#437) pippo76 válasza Real_Necro (#436) üzenetére


pippo76
tag

Ezekre a feladatokra szinte minden nas kepes. Lattam mas topicban felmerult a RAM bovithetoseg amire az asustornal van egy lista es nem kell a sajatjat hasznalnod.DDNS van. Ott van a demo oldal is azt probaltad? A tobbire majd jonnek a regebbi felhasznalok.

[ Szerkesztve ]

(#438) Real_Necro válasza pippo76 (#437) üzenetére


Real_Necro
veterán

A Demo elég kevés dolgot enged, galériát, spdif beállítást pl nem találtam.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#439) pippo76 válasza Real_Necro (#438) üzenetére


pippo76
tag

Amennyiben kepgaleriara gondolsz akkor az ott van a demoban a fooldalon a security mappaban.

(#440) Chrys_ válasza Real_Necro (#436) üzenetére


Chrys_
addikt

Ahogy Pippo is írta, erre kb. mind jó. Az Asustor-nak is van jó(? én nem sokat használtam, csak kipróbáltam egy kicsit) képszervező programja.
Szerintem vedd az olcsóbbikat. Ergo Asustor.

Ha nem akarsz Windows ACL-lel bűvészkedni, mint én, arra nem nyerő ;]

(#441) Real_Necro válasza Chrys_ (#440) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha úgy nézzük tök mezei dolgokra kell, semmi virtuális szerver meg egyéb tudományos kütyü. Adattárolás, felhő, fotóalbum online meg torrent. Kényelmi szolgáltatások terén ha használható az a hdmi meg az spdif, az nagyon jó lenne. Pl nem tudom mi van ha nincs net. Plex akkor is megy?
Ha egy jó minőségű lejátszó rakható nasra, akkor lehet a filmeket arról játszanám le. Ugyanakkor tetszene a megoldás, hogy telefonról csak kiböngészek egy nason tárolt zenét (tv nélkül) és elindítom, az meg megszólal a hangfalaimon.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#442) Chrys_ válasza Real_Necro (#441) üzenetére


Chrys_
addikt

Szerintem felejtsd el a NAS-t, mint lejátszót. Ha jól tudom, ASUSTOR a KODI-t ki is szedte a hivatalos letöltések közül. Én egy ZIDOO Z9S-t használok erre. Dedikált lejátszónál nincs jobb. Bár a zenelejátszás körülményesebb. Én ehhez (is) egy Chromecast-t vettem.

(#443) Gawamatsu válasza Chrys_ (#442) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Plex.
Asustorra fel a Plex szerver és kész.
Plex kliens viszi a 4K HDR-t isa .265-öt, mi kell még?
De lejátszani vele (NAS-sal) sztem fölösleges. Legyen csak szépen kiszolgáló.

A foto albumát nem használom, a mobilos feltöltését sem, viszont a OneDrive erre nagyon jó.
Meg a kép a OneDrive-ra, onnan meg lekpaja a NAS, hogy ott is meglegyen.

Biztonsági mentésnek jó a MyArchive funkció, de a 4 lemezesnek a 4 lemezhely hamar kevés lehet és akkor macera. Én a külső USB bay-be rakott lemezekre mentek, így spórolva van egy belső hely is.

(#444) Chrys_ válasza Gawamatsu (#443) üzenetére


Chrys_
addikt

Dokumentumokat, képeket, személyes dolgokat sosem teszek felhő szolgáltatásba (kivétel telefon kontaktok).

(#445) Real_Necro válasza Gawamatsu (#443) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tehát hdmi-nek sok értelme nincs.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#446) Gawamatsu válasza Real_Necro (#445) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Lehet értelme, de nagyon meg kell találni a felhasználási területét.
Pl ha nincs média lejátszó és beteszed nappaliba akkor kell hozzá távirányító (bill+egér) (AsusStore-ban $30, plusz szállítás, itthon találtam 10k-ért), zajos lehet a hűtés, lemezek miatt...

Ha nincs géped, kiválthatja az Asustor Portál és a rá telepíthető appok, de én sem sok értelmát látom.

Majdnem megpróbáltam a monitoromra kötni, de abban a csipogó filmezéshez élvezhetetlen, szóval nem sok értelme lenne. De az Portált azért egyszer megnézem, ha már van (és már van HDMI-s monitorom is közel).

(#447) Real_Necro válasza Gawamatsu (#446) üzenetére


Real_Necro
veterán

Innentől az spdif is kiváltható, mert asustor oldalán amúgy is azt írja, hogy ha jobb minőséget szeretnénk használjunk usb dac-ot. Akkor a jobb magyar support miatt hajlik a mutató Synologyra.

Köszönöm az infókat. :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#448) Gawamatsu válasza Real_Necro (#447) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Mikor én vettem akkor a nagy 3as és a kis Zyxel közt vacilláltam.

A Syno hardvere gyenge, szoftverben erős, 2 kamera licensz. Fix RAM. Drága.
A Qnap hardvere jó, szoftver gyengébb, 2 kamera, uppolható RAM. Drága, de syno-nál olcsóbb
Az Asustor hardvere OK, szoftware OK (ADM3-tól), 4 kamera, uppolható RAM. Drága, de qnap-nál-nál olcsóbb.

A Zyxel olcsó volt 50k a 4 lemezes, alap dolgokra elég, de olyan, hogy Plex meg mindenféle appok gyérek hozzá.

Magyar supportról semmit nem tudok, Syno, Qnap fórumokat nézegettem és tel voltak hibákkal.
Az Asustor kevésbé, de ez abból is eedhet, hogy új szereplő.

Az ASUS meg egész jó cég...hátha jó ebben is.

[ Szerkesztve ]

(#449) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Ja és az ASUSUTOR-ra 3, a Syno/Qnap-ra csak 2 év a garancia.
Ez azért nem mindegy agy 160ezres cuccnál.

Ráadásul ha az Asustor-ból kiveszed a lemezeket és be egy másikba, akkor megy tovább az eredeti beállításaiddal, környezettel.
A Syno és Qnap asszem nem tud ilyet. Mondjuk ez nem fenyeget, hoyg kellene, de pl egy hardver cserénél (bővítés) hagy garanciális cserénél elég jól jöhet.

(#450) Real_Necro válasza Gawamatsu (#449) üzenetére


Real_Necro
veterán

Asustorra jelen esetben iponnál 1 év gari van. Synologyra beszerzési forrástól függően 2-3 év.
A proci AS6404 és DS918+ esetében ugyan az. Ram ha jól tudom mindkettőben ddr3. Synoban is cserélhető.
DS918+ tovább gyorsítható ssdvel. Szóval hardverben szerintem erősebb anyaghasználatban lehet Asus jobb, Synology elég műanyag.
Ph fórumon synologyról rengeteg infó van, asusrol alig. Lehet többet vesznek synoból azért tűnik a hiba is többnek, nem tudom.
Ha jól tudom synology 2000ben, asus 2011ben kezdett hálózati adattárolókkal foglalkozni.

A mentéssel megfogtál.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.