Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) XuChi válasza huoc (#800) üzenetére


XuChi
addikt

SyncBackFree-t használok adat tükrözésre a gép és NAS közé és kiválóan működik.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#802) Gawamatsu válasza huoc (#800) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én speciel szerkesztettem egy batch file-t ami szinkronizál a gépek és a NAS közt.
Sima robocopy, purge flag-gel, logolással mindennel.
Ami törlődik a gépről a köv sync-nél a NAS-ról is megy a levesbe (és a kukába, ahonnan visszaszedhető ha kellene mégis.

(#803) huoc


huoc
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. A batch file mellé még egy scheduler-t is be kell állítani, gondolom.
SynchBackFree-t csekkolom.

(#804) Csabex válasza Gawamatsu (#802) üzenetére


Csabex
őstag

Ehhez ugye a sambában non stop elérhető kell legyen a mappa, vagyis kell egy állandó share, ugye? Én nem merem, mert vannak sensitive mappáim és azok nincsenek megosztva sehol sem, csak és kizárólag a file explorerben érem el a nason belül.

Lenne egy jó kérdésem :) Szerinted NAS-ról fel tudok ébreszteni egy gépet? Természetesen egy olyat ami ugyanabban a hálózatban van értelemszerűen... Tudsz rá megoldást? Még nem gugliztam, csak hirtelen felindulásból támadott meg ez az ötlet :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#805) Gawamatsu válasza Csabex (#804) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Egyáltalán nem.
Én úgy csináltam, hogy bekérje a felhasználónevet és jelszót, majd a mentés végeztével törölje a felcsatolt share-t.

Van WoL szerver szolgáltatása, de a kliensnek is támogatnia kell a WoL-t, szerintem.
De ez lehet csak az áramszünetre korlátozódik - most ment el otthon az áram pont, az UPS tartotta 10 percig majd elküldte safety módba a beállítás szerint (bont minden share-kapcsolatot, unmountol minden lemezt, leállítja őket és vár hogy visszajöjjön az áram, mikor mindent visszacsinál).
Amikor visszatér az áram, a WoL-nak köszönhetően be tudja kapcsolni a hálózat többi gépét a leírás szerint, de nem tudom hogy csinálja.
Munkahelyen valami magic package-t küldött szét, amit a WoL képes gépek érzékelhettek.

(#806) Danex


Danex
addikt

Üdv, ma jött meg egy Asustor NAS-om.

Első inditasnal mondta van update, mondom menjen, majd most már egy hosszabb ideje áll a Building File System pontnál.

Meddig normális? Olvastam hogy lehet nem ártott volna esetleg nekem elozolegesen formazni a merevlemezt.

(#807) Gawamatsu válasza Danex (#806) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nekem a frissítés sebességéről volt ticketem feléjük.
Minden letöltés jó, de az Asustor App Store felé piszoklassú.
Ezen úgy tudsz segíteni, hogy böngészőből töltöd le a frissítéseket, ha nem tudsz várni :)
Innen: https://www.asustor.com/service/downloads?product_id=39

(#808) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, Download Center -rel töltök. HA valami változás történik, (pl. most ADM frissítés) elveszti a fonalat. Vagyis a letöltés error.
Hogy lehet újra seed? Van erre megoldás?

(#809) Csabex válasza Pimpellér (#808) üzenetére


Csabex
őstag

Ugyanez volt nálam is, ezért nálam az lett a megoldás, hogy a transmissiont raktam fel és azóta nincs ilyen jellegű gondom. Ha frissítés, ha restart, igazából tök mind1, mert folytatja a seedet rendesen, no meg a letöltési sebességem sem a beépített utorrent, sem pedig a download center-rel nem érte el a fotón látható értéket.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#810) XuChi válasza Pimpellér (#808) üzenetére


XuChi
addikt

Transmission. Tökéletesen működik, és semmi sem zökkenti ki. Se update, se restart, se hirtelen áramkimaradás. :K

(#811) Pimpellér válasza Csabex (#809) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Köszi a választ. Annak idején mindkettőt próbáltam, a Download Center valahogy szimpatikusabb volt, annál maradtam. De mivel már nem először fordul elő fenti gond, váltok transmission-ra.

(#812) Pimpellér válasza XuChi (#810) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Meggyőző érvek :)

(#813) tamas1983


tamas1983
lelkes újonc

Sziasztok! Lecseréltem a DS115j-t egy AS 6404T re 3x3Tb wd red 3.0 Raid5be rendezve. Elöször óckodtam a vastól megvoltak nagyon elégedve a synoval. A syno előtt pedig egy LG N2A2 amit a fiam sikeresen levert a helyéről. A synot tűzoltásnak szántam 1.5 évig használtam. Igencsak feszegettem a határait. Mostanra gyült össz egy komolyabb vasra a pénz. Fokozatosan lakom be, most a certifikácion van a sor let's encryptet prbálok beálítani. Engedélyetrem a httpst bár módosította 8001ről ez gondolom nem gond. Webszerver és portjai engedélyezve SSH engedélyezve. Portok továbbít a és rendben. A tanúsítvány adatokat kitöltve az adm Ben bármilyen emailt írok be :"Hibás email cím formátumot ír ki rtf: 5016" szöveggel nem enged tovább. Valakinek van ötlete mi lehet a gond myasustore.com DNS kiszolgálót használok.

(#814) Csabex válasza tamas1983 (#813) üzenetére


Csabex
őstag

Jól döntöttél szerintem :) Nem rossz vas az Asustor. Elvileg az email-nek egyeznie kell a registration menüpontban lévővel, de ha nem is egyezik, akkor max nem működik, de el kellene fogadnia... Ezen a linken van egy részletes leírás a folyamatról és lecsekkolhatod, hogy jól csináltál-e mindent... Én nem használom, ezért nincs ötletem, de talán segít a leírás...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#815) Csabex válasza Pimpellér (#811) üzenetére


Csabex
őstag

Nm. Én az elején naponta teszteltem mind3 managert és a DS meg a Utori app sem érte utol a transmission teljesítményét semmilyen formában. Másik meg az, hogy van android app a transmission-ra és ha épp státuszt szeretnék nézni, akkor nem kell mindig gép, h belogoljak és úgy csekkoljam.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#816) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Ha valakinek a 3.4.5.valami (legújabb) frissítés után csak zakatol a NAS-a, az normális.
Asustor szerint. Valami thumbnail-okat csinál a képekből. Nálam 2ik napja tolja, qrva idegesítő.
Végig kell várni.

(#817) pippo76 válasza Gawamatsu (#816) üzenetére


pippo76
tag

Nekem kb 1,5 nap alatt vegzett.

(#818) tamas1983 válasza Csabex (#814) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Köszönöm a gyors választ. Az email stimmel a regnél adottal. A linket végigtoltam már többször. Frissrendszeren is. Az elején csak tesztelgettem egy kis winyóval. Youtuvos videókat is végigtoltam. Valamit biztos még macerálni kell amit sehol nem láttam eddig, vagy másnak túl egyértelmü nekem pedig nem.

(#819) Gawamatsu válasza pippo76 (#817) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

5TB videó és kép lehet megfogja.

(#820) Pimpellér válasza Gawamatsu (#816) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Igaz, nem figyeltem pontosan mennyi idő volt ez a legújabb frissítés, de 1 órán belül volt, az tuti. Korábbiak is hasonlóképpen.

(#821) Pimpellér válasza Csabex (#815) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Már emlékszem: lassabban töltött a transmission, valamint nem tudtam kipipálni (pontosabban kiiktatni)a lényegtelen (pl.nfo) fájlokat. Azért választottam a Download Center-t. Jelenleg még tesztelem a transmission-t, nem mondok véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#822) pippo76 válasza Pimpellér (#820) üzenetére


pippo76
tag

Nem magarol a frissites folyamatarol irt a kollega hanem az utana hatterben zajlo esemenyekrol.

(#823) pippo76 válasza Pimpellér (#821) üzenetére


pippo76
tag

Pedig ki lehet valogatni mit szeretnel.

[ Szerkesztve ]

(#824) tamas1983


tamas1983
lelkes újonc

Sziasztok!
Valaki megtudja mondani, hogy a LooksGood-nál mért ez a képernyő fogad nyitáskor? AS6404T-n

[ Szerkesztve ]

(#825) Pimpellér válasza pippo76 (#822) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Igaz :)

(#826) Pimpellér válasza pippo76 (#823) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Köszi, bár keresgélve a beollózott képed adatait (még nem találom), a Beállítások/Network Peer listening port: 51413 alatt megláttam a Port is Closed bejegyzést.
Transmission nem a 9091-es portot használja? Vagy ez a 51413 mit jelent?

(#827) pippo76 válasza Pimpellér (#826) üzenetére


pippo76
tag

Az 51413 a bejovo port amin maga a tr. kommunikal a szerverrel. A 9091 pedig a Transmission Remote Gui kapcsolodasi portja. [link] , itt torrent megnyitasa, feldob egy ablakot es kivalasztod mi kel es mi nem.

(#828) Pimpellér válasza pippo76 (#827) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Sejtettem, hogy a bejövő port, de valszeg nem helyes, hogy zárva van.
A linket még nézegetem.
Elképesztő, hogy néhányotok mennyire benne van ezekben a Nas és routerbeállítások témakörben.
Meppelt hálózati meghajtó, kinyitok, bezárok portokat...
Nem semmi...

(#829) pippo76 válasza Pimpellér (#828) üzenetére


pippo76
tag

Eloszor is a NAS legyen a belso halon fix ip cimen, utana a routerben nyisd ki a portokat a nas iranyaba. Utana ennek menni kell.

(#830) Pimpellér válasza pippo76 (#829) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Még régebben megtettem, TP-Link: "address reservation".
Csak a Nas-t. Remélem jó..
Amúgy működik, töltöget, de max 34-36 kB/s.
Download Center 50-60, pc-n qBittorrent felmegy 104-re is.
Szóval vannak itt még beállítanivalók, de nem fárasztalak :)

(#831) pippo76 válasza Pimpellér (#830) üzenetére


pippo76
tag

Akkor valami nagyon nincsen rendben. 34-36KB/s??? :Y

(#832) Csabex válasza Gawamatsu (#816) üzenetére


Csabex
őstag

Áhhh, azt hittem, h megbolondulok esküszöm. Egész éjjel tolta, de nálam kb 1 nap alatt végzett, viszont most a memóriát használja intenzíven, vagyis a 8Gb memóriából 6,1 amit non stop használ egy watch_storage nevezetű folyamat, de hogy miért és mi haszna van, arról fogalmam sincs. Nálatok is hasonló a helyzet?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#833) pippo76 válasza Csabex (#832) üzenetére


pippo76
tag

Ha tenyleg befejezte akkor nyomj egy ujrainditast.

(#834) Gawamatsu válasza Csabex (#832) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

SSH-val (putty) be kell lépni és a watch_storage valamint thumbnail processzt ki kell lőni.
Így:
killall -9 watch_storage
killall -9 thumbnail

Addig told, míg ki nem írja, hogy nincs olyan processz.

Sajnos ez csak restartig él, akkor újrakezdi.
Jó hír, h Asustor visszavonta a frissítést, így más nem fut bele (most).

(#835) Csabex válasza tamas1983 (#818) üzenetére


Csabex
őstag

Akkor nem tudom mi lehet... Kipróbálom majd valamelyik nap én is és ha rájövök akkor megosztom majd itt is.

(#821) Pimpellér :
Nálam pont fordítva volt. A DC töltött lassan és a transmission pedig vadul :D
A pipa pedig tényleg működik, ahogyan pippo76 is mutatta. Közvetlen az OK lenyomása
után dobja be a lehetőséget, hogy válogass a letölthető fájlokból.

(#824) tamas1983 :
A sign in-re (jobb felső sarok) sem reagál? Első körben be kell lépned, csak utána érhető el a tartalom.

(#830) Pimpellér : Az nagyon nagyon kevés... Tutti, hogy jó helyen nyitottad a portot a routerben? Router nem tudja az Upnp-t? Valami beállítás még nem stimmel ott.
Limit nincs bekapcsolva? Speed fülnél semminek nem kell bepipálva lennie.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#836) Csabex válasza Gawamatsu (#834) üzenetére


Csabex
őstag

Ohhh, remek, köszi a tippet :) Igen, valamit eltoltak ebben a verzióban.
Azért az a thumbnailes dolog sem volt a rendjén... Egyébként hol olvastad, hogy visszavonták? Keresgéltem, de nem találtam infót róla...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#837) Gawamatsu válasza Csabex (#836) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Itt: [link]
Annyi, hogy a letölthető frissítések között már nem elérhető az eltolt verzió, csak az az előtti.
Nem volt publikálva, csak sunnyogva visszavonva.

(#838) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok.
A jövőhéten érkezik ez a NAS ASUSTOR AS-3102T, egy Dlink-DNS320L-t fog váltani amiben jelenleg egy wd 2TB purple van, ahogy olvasgattam az ajánlott lemez a wd red, mekkora hátrányom származik ha nem red lesz benne hanem a purple? Leszámítva.hogy a purple ugye nem erre való hanem a kamera rögzítésre, illetve gondolom ha teszek bele egy red és egy purple vinyot akkor abból semmilyen gondom nem fog származni, egyelőre nincs még kamera,de tervben van mert asszony lassan megy vissza dolgozni és hát jó lenne a kertesházat szemmel tartani.Felhasználás meg a szokásos lenne,torrent,stream,zene.
Válaszokat előre is köszönöm.
[link] illetve ez a meghajtó jó lenne-e vagy teljesen felejtős?
[link] illetve ez van még jó áron ebből kettő is beleférne a keretbe még.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#839) pippo76 válasza Kicsirics77 (#838) üzenetére


pippo76
tag

Semmilyen hatranyod nem fog szarmazni. A Red es a Purple is ajanlott lemez a nasokba. A linkelt lemezek nasba felejtosek. Van hdd topic is ott is segitsegedre lesznek ill. megerositenek. [link]

(#840) Kicsirics77 válasza pippo76 (#839) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Köszönöm,akkor nézek pontos típust mi van most benne a dlinkben(wd purple az tuti)aztán vagy lesz mellé mégegy ugyanolyan vagy egy 3TB beleugrik ez meg marad mentésre.
Akkor ezzel nemnagyon lövök mellé gondolom? [link]

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#841) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Jaj nekem, ez az örökös kapkodás..
Fenti értékek MB/s és nem kB/s!!
Most újra el kell tünnöm egy időre, de mindent kézben tartok, elképesztően segítőkész, tök jó fej itt mindenki.

(#842) Csabex válasza Gawamatsu (#837) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, azt láttam, hogy lekapták, na de ez a sunnyogás... Rá fogok kérdezni a kontaktomra, hátha elárul valamit :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#843) Gawamatsu válasza Kicsirics77 (#840) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A leírások szeirnt a Purple nem tartalmaz automatikus hibajavítást, mert csak stream a feladata, abban is a folyamatos írás 7/24-ben.
NAS-ba való mind2

(#844) Kicsirics77 válasza Gawamatsu (#843) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Köszönöm,meg is rendeltem a 4TB.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#845) Csabex válasza Gawamatsu (#837) üzenetére


Csabex
őstag

Na rákérdeztem... Ezt a választ kaptam:

"The high CPU and memory usage are all related to the new feature in the update. It should be stopped after the update complete and perhaps you may need to restart the NAS. To avoid people's misunderstanding, we decide to pull it down from the update service. In the next update, we will introduce a new mechanism that allows you to set work hours and the high CPU and memory usage update will proceed only in work hours."

Szóval nem szűnik meg ez a folyamatos hdd aktivitás, csak majd eldönthetjük, hogy mikor zajlódjon le. Hogy mi az oka, arra nem kaptam választ, de gondolom nem publikus amíg nem jön ki az új update.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#846) Gawamatsu válasza Csabex (#845) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Jövőbeli új funkciókhoz kell majd nekik az indexkép, csak előre dolgoznának - szarul.

(#847) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Jó dolgokat lehet olvasni az Asustor community oldalon, kár, hogy a fejlesztők nincsenek jelen ott, hogy tanuljanak a hibákból.

(#848) jaroslav válasza Csabex (#845) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Ezek szerint, nem tudok most mit kezdeni ezzzel a folyamatos "HDD aktivitással"?

Az igazán érdekes pedig tényleg az lenne, hogy egyáltalán miért csinálja? Azért kicsit meredeknek tartom "új funkcióként aposztrofálni" ezt az idegesítő dolgot...

Nekem 3 nap után sem hagyta abba, pedig 2-szer is újra indítottam frissítés után (1-1 nap elteltével)
Végül már annyira idegesített, hogy kikapcsoltam a NAS-t.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#849) Gawamatsu válasza jaroslav (#848) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

De:

SSH-val (putty) be kell lépni és a watch_storage valamint thumbnail processzt ki kell lőni.
Így:
killall -9 watch_storage
killall -9 thumbnail

Addig ismételgetve a parancsokat, míg ki nem írja, hogy nincs olyan (több fut).

(#850) tamas1983 válasza Csabex (#835) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

A sign in re sem reagál. Viszont azóta arra jöttem rá, ha mobilon nyitom meg az lapot elindul sikerült is hozzá rendelnem média fájlokat. Azonban a telefonon a felhasználók jogainál a pipákat nem tudom beállítani így csak adminnal müködik a többiek nem látnak semmit és másnál média könyvtár vagy fájl nem adható hozzá a looksgoodhoz.
PC már vagy 8 böngészöt próbáltam valami a PC alap beállításával lehet más gépen sem megy ugyan az a szitu. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.