Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) MaCS_70 válasza ugyes (#1750) üzenetére


MaCS_70
félisten

De ezt írtad: "Általában addig bírják ahány év garanciát adnak rá."

Mintha tudatos, időalapú állapotromlás lenne betervezve -- ami viszont sajnos egyáltalán nem is LENNE olyan irreális.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1752) Csabex válasza ugyes (#1750) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, mert saját példámmal érveltem, de ha levezeted akkor más a szitu :) Ugye te ezt írtad:

" a gyártók jellemzően figyelnek arra, hogy a garancia időszakát mindenképp kibírják, a specifikáció szerint napi terheléssel számítva."

Itt van egy példa, vegyük ezt alapul. Legyen 640 MB/s az alapunk.
640 x 60 mp = 38.400
38.400 x 60 perc = 2.304.000
2.304.000 x 24 óra = 55.296.000
55.296.000 x 720 óra = 39.813.120.000

Tehát 100%-os kihasználtság mellett havi szinten 37968.75 tb az írt adat.
De vegyünk csak 25%-át (9492 tb), mert az életszerűbb :)
Nincs az a gyártó aki ki tudja számolni pl. 3 év garira a napi terhelést, mert nem tudhatja, hogy milyen környezetben fogják használni a terméket, ergo ő 100% kihasználtságra kell tervezzen, mert nem adhatja el úgy a terméket, hogy azt mondja csak 50%-os kihasználtág mellett érvényes a 3 év. Persze ez a levezetés elég vad, de vannak olyan helyek hidd el ahol rendesen ki vannak használva és fontos az adatfolyam sebessége. Pl. egy 3 műszakban termelő üzem amelynek van szerver parkja is és kiszolgálja az állomásokat. Kegyetlen adatmennyiségek minden esetre.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1753) belashx válasza Csabex (#1752) üzenetére


belashx
senior tag

Az a baj ezzel a számítással, hogy nem csak évre adják a garanciát, hanem úgy van, mint az autóknál (pl. 3év vagy 100e km). Samsung 860EVO 1TB esetén: 5 év/600TBW.

Egyébként van egy 8+ éves ssd-m laptopban, ami köszöni, jól van. Átlagos használat, fogalmam sincs, mennyi írással, mert haveromnál van.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1754) donat_sz válasza Csabex (#1752) üzenetére


donat_sz
senior tag

Meglepodnel ezek szerint ha tudnád hogy megy sok esetben az élettartam "tervezés" vagy inkább csak validalas. Inkább életszerű/tipikus használat huzamosabb es maximális teljesítmény rovidebb ideig amit egy terméknek ki kell bírnia.

(#1755) ugyes válasza MaCS_70 (#1751) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem feltétlenül a tervezett avultatás, hanem az, hogy érdekük a vállalt garancia teljesítése. De onnantól kezdve semmi. Ezért biztosan kibírják addig, a gyártási hiba vagy nem tervezett felhasználási körülmények kivételével.
A pongyola megfogalmazásom meg az én keresztem :)

@csabex2007: Azt, hogy nem tudhatják, nem gondolnám. Ezért vannak külön célcsoportoknak készülő verziók. A célcsoportoknak, vélt vagy valós elvárásoknak megfelelően készülnek. Ha nem annak megfelelően használják, akkor lehetnek meglepetések. pl. vállalati felhasználású HDD-k, azoknál a halk működés nem elsőrendű elvárás, szemben egy otthoni vagy kisvállalati felhasználásnál, ahol a szeparáció kevésbé megoldott.

(#1756) Csabex válasza donat_sz (#1754) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, ezt tudom, de szerintem IT hw szinten nem biztos, hiszen presztízs vesztéssel is járhat, illetve nagy a konkurencia és akkor oda lenne a piaci részesedése az adott márkának. Autóiparban 100%, hogy ez zajlik manapság, de pl. 10x vagy 20x éve még életre voltak tervezve az autók és nem az volt, hogy egy nyákra ráhánytak mindent, aztán ha valami kuka, akkor a teljes nyák kuka függetlenül attól, hogy a többi 15 vagy 50 funkciót ellátó része hibátlan. Hallottam olyat is pl., hogy egy női harisnya annyira jól sikerült, hogy a mérnökök azon dolgoztak, hogy milyen módon lehetne rontani a minőségen, mert így nem buli nekik :)

@ugyes: Igen, ez is egy szempont, igazad van ebben, de egy NVMe drive esetében max a hűtés és a kontrolleren tudnak mókolni, nem hiszem, hogy külön kategóriájú chipeket gyártanának le, mert lehet nem is érné meg nekik. NVMe esetében pedig a chip a szük keresztmetszet ugyebár...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1757) ugyes


ugyes
aktív tag

Kérdezem a topictársaktól, hogy mi a tapasztalatuk az 3.5.4.RE11 frissítésről? Illetve szintúgy tapasztaltak-e erős betörési kísérletek az elmúlt 2 órában? (Vagy csak én kerültem a dolgok rosszabb végére aktuálisan).

(#1758) pippo76 válasza ugyes (#1757) üzenetére


pippo76
tag

Nálam jól működik az új fw, próbálkozásnak meg semmi nyoma.

(#1759) Csabex válasza ugyes (#1757) üzenetére


Csabex
őstag

Semmi nálam sem, minden ok. Ezek szerint tényleg te lettél most kipécézve :DDD Jómagam ezeket a próbálkozásokat megelégeltem és kitiltottam mindent Magyarországon kívül, illetve beiktattam egy 2 lépcsős azonosítást a google authenticator segítségével. Hiába szerzik meg a jelszót valahogyan, a belépéshez kelleni fog a kód amely a google authenticator által kerül generálásra a telefonomon lévő app segítségével. Ha nagyon kitartó az egyén aki próbálkozik, akkor neked is ugyanezt javaslom.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1760) ugyes válasza Csabex (#1759) üzenetére


ugyes
aktív tag

& @pippo76: Köszönöm. Még nem tettem fel. Egy francia fórumon volt valami nyekergés félbeszakadó telepítésekről. Akkor este megcsinálom.

Én is csökkentett módban vagyok, viszont sftp-n jönnek, mint a poloskák. A fél világ kitiltva, Európa nem. Erre pont francia + orosz IP címekről. Úgy 11-től kb. kétpercenként valaki/valami. Kicsit állítottam rajta és 14 óta csend van...
Egyszer majd készítek egy statisztikát a felhasználói nevekből, amelyekkel próbálkoznak. Root és admin is van benne, de az csak néhány %...

(#1761) donat_sz


donat_sz
senior tag

nálam a qnap (rokonnál 200km-re) csak szolgáltatói eszközök mögött van és amíg a noip-n volt a ddns-em addig folyton támadás alatt volt. megelégeltem átálltam a qnap (és az asustor) saját ddns-ére, azóta csendesebb lett minden.
Azonban azt nem tudom ,hogy a jobb hálózati eszközpark (Ubiquiti) vagy az asustor régió korlátozásai miatt, de itthon már elég régen nem látok támadásokat.

(#1762) Gawamatsu válasza ugyes (#1757) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

December 6 óta össz 28 kísérlet volt.
Ez szinte semmi a korábbiakhoz képest, mikor volt, hogy naponta ~50...

Különben a frissítés számomra nem hozott semmi újat.
Az energia gazdálkodáson csiszolhatnénak, hogy amikor nem csinál semmit a NAS, csak úgy van, akkor se menjen 60°C-on...

(#1763) ugyes válasza Gawamatsu (#1762) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem most 50 felett, az elmúlt 4 órában. Körbejárnak, attól függően, hogy mit zárok: Kína zárva->Hong Kong->India, stb. Végül visszatérnek Európába, amelyet nem zárhatok teljesen, mert rokonnak adtam hozzáférést. És ő gyakran utazik, éppen most kevésbé.

Felment az új verzió. Megijesztett, mert nagyon lassan bootolt be. A Roon szerver és a Download Center sem indult el magától. Most már ok.

Nekem 0C a hőmérséklet, mert nem méri a frissítés óta. Előtte 50-54C volt. Illetve kevesebb, ha a Roon sokáig pihent.

(#1764) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#1762) üzenetére


MaCS_70
félisten

Milyen bejáraton próbálkoznak?

Nálam mondjuk csak OVPN-kapcsolat van, de azért elég izgalmas ez a veszélyeztetettség. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1765) ugyes válasza MaCS_70 (#1764) üzenetére


ugyes
aktív tag

sFTP

(#1766) MaCS_70 válasza ugyes (#1765) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az mondjuk viszonylag megnyugtatóan biztonságosnak minősül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1767) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#1764) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem tudom, minden típusra be van állítva, hogy 1 percen belül 3 rossz belépési kísérlet örök ban.

(#1768) ugyes válasza ugyes (#1763) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem ment olyan simán az átállás: kénytelen voltam "forced shutdown"-hoz folyamodni. Egy dolog beakadt és az egyszerű újraindítás sem segített, sőt dobálni a 60mp alatt sem sikerült leállítani hibaüzeneteket.
Most ok. Minden szolgáltatás megy és ismét mutatja a CPU hőmérsékletét.
Ha ma letudnám a nehézségeket az évre, azzal kiegyeznék.

(#1769) ugyes


ugyes
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék. Szeretnék böngészőt telepíteni a NAS-ra és közvetlenül használni. Valahogy nem sikerült eddig és az Asustor portalt nem tudom (fizikai távolság okán) és nem is akarom használni.
Köszönöm.

(#1770) Gawamatsu válasza ugyes (#1769) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Minek rá böngésző?
Ha nincs géped csak a NAS, akkor Asustor Portal-ra tudsz tenni.
Ha van géped/telefonod/tableted, internetezz azon.

Nem tudsz máshogy. Nem is értem mi a cél.
Böngészőből eléred az ADM-et, belépsz és indítasz egy böngészőt? :(

[ Szerkesztve ]

(#1771) ugyes válasza Gawamatsu (#1770) üzenetére


ugyes
aktív tag

Igen. Sok az órákig tartó HTML download és közös családi a gép.

(#1772) Konyika


Konyika
senior tag

Sziasztok!

AS 3202T. Lefrisítettem az adm-et. 3.5.4-re. Felajánlotta, hogy van új qbittorrent. Azt is frissítettem (4.3.3-ra) . Eltünt 900+ torrentem :(((

Vagyis nem tünt el mert a merevlemezen rajta van, de a torrent kliens üres.

Ötlet, tipp. Hogy tudom vissza rakni?

(#1773) donat_sz válasza Konyika (#1772) üzenetére


donat_sz
senior tag

nincs beállítva, hogy egy adott helyre menti a torrent fileokat? ha nincs, akkor most javaslom beállítani.

(#1774) Konyika válasza donat_sz (#1773) üzenetére


Konyika
senior tag

Nincs........vagyis nem találom a beállításokban :F

(#1775) belashx válasza Konyika (#1774) üzenetére


belashx
senior tag

Nekem is volt ilyen gondom, de én korábban a Docker konténerben átállítottam az alapértelmezett letöltési mappát, az új pedig visszaírta a régire. Megint módosítottam, és így jó lett. Nálad nem ugyanez a szitu?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1776) Konyika válasza belashx (#1775) üzenetére


Konyika
senior tag

Ha leírnád magyarul is azt megköszönném. Mi az a docker konténer?

(#1777) belashx válasza Konyika (#1776) üzenetére


belashx
senior tag

Hú, ez így nehéz lesz. :)
A válaszodból ítélve ott nem állítottál semmit, szóval nem az lehet a baj.

Van Docker nevű app a NAS-on? És Portainer? A qBittorrenthez nem különösebben értek, de talán annak a beállításaiba kéne körülnézni. Valaki csak tud segíteni, aki találkozott ilyen hibával.

Az én problémám röviden:
A qBit-tel olyan helyre akartam letölteni, amihez neki nem volt jogosultsága (más útvonal volt megadva a konténerben), de én ezt átállítottam. Frissítés után uganaz fogadott, mint téged: sehol egy torrent qB-ben. A frissítés felülírta a gyárira az alapértelmezett mappát, ahova dolgozhat, de ezt ismét megváltoztatva nálam helyrejött.

Szóval nem tudom, hogy a 3202-n is dockeren belül fut-e a qBit. Ha nem (nincs is ilyen telepítve az alkalmazásaid közé), vagy igen, de nem állítottál semmit benne, akkor biztosan nem tudok segíteni. Bocsi. :N

Talán a többieknek van a kliens frissítésével kapcsolatos tapasztalatuk.

Ha megvannak a torrent fájlok, csak újra hozzá kell adni a megfelelő útvonallal. ;)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1778) donat_sz válasza belashx (#1777) üzenetére


donat_sz
senior tag

a qBit dockerben fut nálam is alapból. portainert +ban fel kell szerintem tenni. abban kicsit könnyebb az állítgatás.
de mivel nem ő állította korábban ki fogja megmondani, hogy hol tárolta korábban a torrent adatait? ez így nehéz lesz :(

(#1779) Konyika válasza belashx (#1777) üzenetére


Konyika
senior tag

Nem lett elállítva semmi. Sem docker sem portainer nincs telepítve. Amúgy simán a download mappába mennek a letöltések. Ja és oda mentek eddig is.

De ott nincsenek torrent fájlok. Na akkor azok ugyan hol lehetnek?🤔

(#1780) belashx válasza donat_sz (#1778) üzenetére


belashx
senior tag

Persze, én is abban állítottam át. terminálhoz nagyobb rutin kellene.
Mókoltam ssh-n a routerem, de ez kicsit más.

Tőle kéne pár alapvető infó, de jómagam csak a saját tapasztalataim alapján tudnék segíteni. Ha újonnan vette, akkor a jelek szerint nem nyúlt bele, ha használtan, akkor passz.
Ha az az eredeti mappa, ahol most is vannak a cuccok, akkor lehet módosítani az útvonalat, de azt nem tudni, hogy az e a probléma.

Kicsit sok itt a ha.
Ha-ha-ha-ha. :D

Közben válasz is jött.
Sajna nem tudok segíteni.
Talán a torrentes topikban érdeklődj, ott biztosan jobban benne vannak a témában.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1781) Konyika válasza belashx (#1780) üzenetére


Konyika
senior tag

Újonnan vettem. Nincs belenyúlva. Milyen infó? Ha tudsz segíteni adok hozzáférést :R

Vagyok a torrentes topicban is de mindenkinek win10 van.

[ Szerkesztve ]

(#1782) belashx válasza Konyika (#1781) üzenetére


belashx
senior tag

Tudom, ez nem windows, de indítsd újra a nast, abból nem lehet baj. :)

Mint mondtam, nem vagyok nagy májer. Most ráadásul dolgozom is, és a céges gépen le vannak tiltva az ilyen dolgok.

Próbálj meg nézelődni az ASUSTOR fórumában, hátha ott volt téma ez.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1783) ugyes válasza Konyika (#1772) üzenetére


ugyes
aktív tag

A hétvégén frissítettem (ld. fentebb) az adm-et. Nekem a DC volt az, ami elfelejtett mindent. Én leállítottam, majd újraindítottam az alkalmazást (app central, kapcsoló ikon) és meglelte.
Igazából a még egyszeri leállítás és újbóli indítás segített (nem újraindítás!). Egy próbát megér.

(#1784) belashx válasza ugyes (#1783) üzenetére


belashx
senior tag

Azért nem írtam az app ki-bekapcsolását, mert update esetén csak leállítja/újraindítja, nem?
Egyébként vesztenivalója nincs, szóval érdemes.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1785) ugyes válasza belashx (#1784) üzenetére


ugyes
aktív tag

Így van. Update után nekem speciel nem indult el a folyamatok/appok egy jelentős része. Ki-bekapcsolva elindultak, és a DC is rálelt mindenre.

(#1786) Konyika válasza ugyes (#1783) üzenetére


Konyika
senior tag

App central leállítás újraindítás megvolt. Nas áramtalanítás, újraindítás szintén. Sajnos még mindig semmi :W

(#1787) Csabex válasza Konyika (#1786) üzenetére


Csabex
őstag

Próbálj meg egy torrentet letölteni újra és hátha hashelés közben látod az infókat a tracker fülön... Nem ismerem a qbitet sajnos. Esetleg rákeresni a .TORRENT kiterjesztésre? *.* vagy .*TORRENT a fájlkezelőben...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1788) donat_sz válasza Csabex (#1733) üzenetére


donat_sz
senior tag

Sikerült esetleg rákérdezned az autó mentés témára?

(#1789) Csabex válasza donat_sz (#1788) üzenetére


Csabex
őstag

Jah igen, csak el is felejtettem megírni, bocsi.

"There are two ways to upload photos in Photo Gallery 3.
First method is to use AiFoto 3 to upload photos. But the default folder is MyPhoto. For now, it's not possible to change default folder.
Second method is to create folder in Shared Folders(ADM->Access Control->Shared Folders->Shared Folders), add this folder in Photo Gallery 3(ADM->Photo Gallery 3->Click user icon->Settings->Source), and use ADM to move photos in the folder."

Elvileg "For now"... Talán a kövi ADM-ben azt is írta.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1790) donat_sz válasza Csabex (#1789) üzenetére


donat_sz
senior tag

szuper, akkor megy vissza PG2..
(látod, ilyen SW visszalépést a másik nas esetben nem láttam)

(#1791) donat_sz válasza donat_sz (#1790) üzenetére


donat_sz
senior tag

csodás a play storeból közben kivették a 2-es photo galleryhez kapcsolódó aifoto appot. :((( :W
Honnan tudnám biztonságos verzióban leszedni?

[ Szerkesztve ]

(#1792) Konyika válasza donat_sz (#1791) üzenetére


Konyika
senior tag

Esetleg? [link]

(#1793) xrvman válasza donat_sz (#1791) üzenetére


xrvman
őstag

Vagy az asustor oldalán:
https://www.asustor.com/en/service/downloads?product_id=61#android_app
Elvileg itt picivel régebbi van.
AiFoto
2.4.6
Szerk: Tárgytalan, mert ha le akarom tölteni, akkor a hármast szedi le.

[ Szerkesztve ]

(#1794) pippo76 válasza xrvman (#1793) üzenetére


pippo76
tag

ezt nézted? [link]

(#1795) donat_sz válasza xrvman (#1793) üzenetére


donat_sz
senior tag

igen, én is ezt a kört futottam le, hogy csak 3-as verziót dob letöltésre.

szerk. többieknek köszi a segítséget. Sikerült visszaállni a 2-esre.

[ Szerkesztve ]

(#1796) xrvman válasza donat_sz (#1795) üzenetére


xrvman
őstag

Mindenkinek köszi a linket, mindkettőt letöltöttem és a két verzió nem egyezik, annak ellenére, hogy mindkettő 2.4.7 es verzió.
Majd dűlőre jutok, hogy melyiket is tegyem fel, HA sikerül életet csiholni az Asustorban levő Photo Gallerybe.
donat_sz:
Az asustorban ez a verzió van fent?
Photo Gallery
verzió: 2.0.1.r357

Eddig kikapcsolva volt. Most bekapcsolnám és rinyál, hogy már van egy létrehozott PhotoGallery mappa, amit anno, ő csinált.
"Ezt a műveletet nem lehet végrehajtani, mert már van egy photo-gallery mappa a Web megosztott mappán belül. Nevezze át, vagy törölje a mappát, mielőtt újra megpróbálná a műveletet."
Természetesen törölni nem tudom, mert használja a PhotoGallery
"Nem sikerült a megosztott könyvtárat eltávolítani. A következő szolgáltatások használják:
1. photo-gallery
(Ref. 5033)"

Valaki, valami okosságot tud?

(#1797) donat_sz válasza xrvman (#1796) üzenetére


donat_sz
senior tag

Igen, 2.0.1 r357 és a 2.4.7 mobil appot használom hozzá.
Nekem az AS5304-en újratelepítés volt de simán elfogadta a regi mappát.

(#1798) xrvman válasza donat_sz (#1797) üzenetére


xrvman
őstag

Hogy telepítetted újra az asustor appot? Ha törlöm, nem tudom letölteni a régit, csak a hármast.

(#1799) Gawamatsu válasza xrvman (#1798) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

App Central, Management, Manual Install.

(#1800) donat_sz válasza xrvman (#1798) üzenetére


donat_sz
senior tag

érdekes, most az all apps közt nem találom a 2es PG-t
mikor én csináltam még ott volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.