Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Gawamatsu válasza Csabex (#1589) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A NAS beépített Disk Doctor-a és SMART-ja havonta lefut automatikusan és az egyik check után kaptam a push üzit, hogy gond van.
mivel Raid5-ben van 3 lemez, így nem volt gond, kikaptam a hibásat, be egy másik ugyan olyat (tartaléknak/offline backupnak volt) és ment a raid újraépítés.

Mikor kicserélték, az lett a tartcsi/offline backup lemez.

Csak WD van benne, 3 RED és egy Purple (a kamera rögzítéseknek és letöltésnek (hogy a raidre ne rakjon túl sok munkát).
Off-line backupnak ugye egy WD Red és egy seagate 2TB-s.

(#1602) donat_sz válasza belashx (#1599) üzenetére


donat_sz
senior tag

qbitnál kategóriákat érdemes létrehozni és azoknál tudsz külön letöltési helyet megadni.
pl filmek, sorozatok, alkalmazások ...
ha jól van beállítva a kategória, amit egy letöltést kategorizálsz máris igazodik és a megfelelő mappába tölti le.

(#1603) donat_sz válasza Gawamatsu (#1601) üzenetére


donat_sz
senior tag

én is raid 5 -öt használok, de én naponta futtatom a lemezek ellenőrzését. remélem az exos x-nél még egy jó darabig nem kell cserélnem lemezt, ahhoz túl drága, hogy talonba tartsak otthon egyet belőle :B

(#1604) Gawamatsu válasza donat_sz (#1603) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Naponta túl sok idő megy el rá és pl éjjel lehet zavaró a kerregése, napközben , este meg használatban lehet, amit megfog a check.

Nálam is csak azért van talonban, mert 4db 3TB-tal indítottam, utána lett belőle 3x3Tb plusz egy 2TB verzió.
De visszatekintve pont jó volt így, nem kellet t2 lemezzel mennie a R5-nek.

[ Szerkesztve ]

(#1605) belashx válasza donat_sz (#1602) üzenetére


belashx
senior tag

Ezt jó tudni, köszi!
Viszont:
Beállítottam, hogy a Publicon belül a Filmek mappába töltse le, és elakad, nem is hozzála létre a könyvtárat sem (mmint a filmét). Valószínűleg rosszul adtam meg az útvonalat, amit fájlkezelőből másoltam be.
(/volume1/Public/Filmek/)
Próbáltam Shared/Filmek/ útvonallal is, de úgy sem volt jó.
Azt hinném, valamelyik csak jó, de nem. Vagy tényleg elszúrtam? :F

Pippo76: Lehet kipróbálom. A routeren használtam, és működött.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1606) Jozelf válasza Jozelf (#1598) üzenetére


Jozelf
csendes tag

Sziasztok..

A #1598 még nem oldódott meg.. és van új kérdés is, ez is nagyon Láma kérdés lesz: telepítettem a Qbittorrenet. Asztali gépen is szeretem.. hanem itt username/password kombót kér. Se a NAS neve/jelszava és a felhasználói fiókom adatai se jó neki, hanem akkor mit akar?

Bocsi.. ennél bonyolúltabb dolgok viszont kapásból mennek.. bár ezt úgyse hiszitek el.. :(

Joz

(#1607) belashx válasza Jozelf (#1606) üzenetére


belashx
senior tag

Alapból admin/adminadmin kell neki.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1608) Jozelf válasza belashx (#1607) üzenetére


Jozelf
csendes tag

hát ez se jó neki.. :(

A Nasban inaktív az admin fiók, aktivizáljam?

Joz

[ Szerkesztve ]

(#1609) belashx válasza Jozelf (#1608) üzenetére


belashx
senior tag

Pedig ez az alap. Én nem állítottam semmit, és ezzel enged be.
Ennek semmi köze az admin fiókhoz. Nekem is le van tiltva.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1610) Csabex válasza Jozelf (#1608) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, azt aktiváld, mert pl. a Surveillance Center konfignál majd kelleni fog, mert ott csak adminnal tudsz belépni a további userek létrehozásához. Nálam aktív az admin és raktam egy bitang hosszú jelszót, illetve kódgenerátort használok és helyes jelszó után a következő lépés a generált 6 számjegy a telefonos G appból, majd ezt követően enged be csak a felületre. További óvintézkedésként Black listre raktam az összes kontinenst, illetve országot Europából Magyarországon kívül ugye...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1611) Jozelf válasza belashx (#1609) üzenetére


Jozelf
csendes tag

Azóta már látom a leírásban én is...

hanem fogalmam sincs mi a teendő: visszaolvastam, a fórumot: :18181-el egészíti ki a nas ip címeét, etől ami megjelenik: "Unautorized" ha utána kiteszem "/" ezt, akkor meg nem enged be az admin/adminadmin párossal... uninstal, reinstall? hol kell uninstallálni? mert erre nem jöttem rá eddig.

(#1612) Csabex válasza Jozelf (#1611) üzenetére


Csabex
őstag

18181az a port szám. Azt a portot kell megnyitnod a routeredben, vagy a szolgáltatói modem menüjében, ha olyan combo eszközöd van mint pl. a Voda Connect Box ami modem és router is egyben.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1613) Jozelf válasza Csabex (#1610) üzenetére


Jozelf
csendes tag

Igen, azt aktiváld, mert pl. a Surveillance Center konfignál majd kelleni fog,
MEGCSINÁLTAM
Nálam aktív az admin és raktam egy bitang hosszú jelszót,
MEGCSINÁLTAM
és helyes jelszó után a következő lépés a generált 6 számjegy a telefonos G appból, majd ezt követően enged be csak a felületre.
EZT NEM CSINÁLTAM MEG, MI IS EZ PONTOSAN?
További óvintézkedésként Black listre raktam az összes kontinenst, illetve országot Europából Magyarországon kívül ugye...
ETT MÁR KORÁBBAN MEGCSINÁLTAM, MEGÉRTETTEM, HOGY MIÉRT KELL!

Nos javaslat, mit lehet/kell csinálni ilyenkor, ha szeretném azt a Qtorrentet munkára bírni?
itt van olyan hogy uninstall/reinstal, ill van értelme? vagy valami alkalmazás újraindítás, esetleg NAS újraindítás? (ezt sosem értettem a Windowson, ha vmi nem megy, akkor mitől javul meg új telepítéssel/újraindítással, de mindegy)

(#1614) Jozelf válasza Csabex (#1612) üzenetére


Jozelf
csendes tag

Xaomi AX3600 a rúter, a szolgáltatói rúter után közvetlenül kábeletesen. ehhez wifivel csatlakozik egy másik, és arra kábelesen az asztali gép és a NAS, ezen látom a NAS-t, a Wifin kapcsolódó Laptopomon nem... (ez eddig is bajom volt)
A Xiaomi menüjében nincsenek port nyitási lehetőségek, -tudom milyen az mert előtte TP -link volt, ott megtaláltam.- A szolgáltatói eszközt még nem inzultáltam, azt kellene akkor?

[ Szerkesztve ]

(#1615) Jozelf válasza Jozelf (#1614) üzenetére


Jozelf
csendes tag

fogalmam sincs miért de most belépett... most is az admin/adminadmin párost használtam, minden jó ha a vége jó! :DD

(#1616) Csabex válasza Jozelf (#1613) üzenetére


Csabex
őstag

Ez mind szép és jó, csak én ezeket honnan tudtam volna, ha korábban le sem írtad... Segíteni próbálok és lehet nem tudod, de a NAGYBETŰ az kiabálást jelent a fórumokban meg az elektronikus kommunikáció világában, de gondolom nem ez volt a szándékod :)
Amire rákérdeztél, hogy mi az megmutatom most képekkel.

Belépés után jobb felső sarokban a felhasználó nevedre kattanva előbukkan ugye ez a menü:

Itt a Personal-ra kattanva pedig ez bukkan fel:

Itt az ADM alatt bepipálod a 2-step verification boxot és követed az utasítást amely végén létrehozol egy QR kódot. Ezt a kódot kell beszkennelni a Google Authenticator appban és minden alkalommal a belépéskor be kell lépned az appba és meg kell adnod a 6 számjegyű kódot.

Ennek a műveletnek ugye alap feltétele, hogy a telefonod mindig legyen nálad, mert ha nincs, akkor nem tudsz belépni, tehát erre figyelni kell. Qtorrentet nem ismerem annyira, nálam transmission-on fut közel 500 torrent...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1617) belashx


belashx
senior tag

Még mindig a letöltési útvonallal szenvedek.
Download Centerben simán betallózom a kívánt mappát, és műxik, de tegnap óta 0 kb-ot töltött vissza.
qbittorrenttel nem jutottam előre, és a Transmissionben is hiába írom be, hogy /Public/Filmek/. (Helyette a Downloads-ban létrehozott egy Filmek mappát, és oda töltötte le.)

Tudja valaki, hogyan kéne megadnom az elérési utat, hogy az jó is legyen? :)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1618) Csabex válasza belashx (#1617) üzenetére


Csabex
őstag

Az, hogy nem tölt vissza, az talán a port miatt is lehet. Nyitott az adott port ami a DC beállításainál látható? Transmission-nak lehet nincs joga mappát létrehozni downloads-on kívül. Próbáld manuálisan létrehozni és oda tallózd be az első torrentet a kategóriából, aztán utána már lehet bedobja automatikusan. Nem szoktam kategorizálni, nemek minden ömlesztve van a Downloads mappában, aztán ha kell vmi úgyis csak pár billentyű és oda is ugrik pl. windows alatt.

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1619) pippo76 válasza belashx (#1617) üzenetére


pippo76
tag

Feltételezve hogy a Public mappában létrehoztál egy másik mappát Filmek néven:
/share/Public/Filmek
Ez lenne az elérési út
Transmissionra vonatkozik

[ Szerkesztve ]

(#1620) belashx válasza pippo76 (#1619) üzenetére


belashx
senior tag

Köszi!
Egyelőre az Incomplete-ben van, de remélem jó lesz.

Ezt honnan lehet "kitalálni"? Win10 alatt(?) hasonlót írt ki a csatolt meghajtón nézve, de nem ezt.
Érdekes.

csabex2007: Egyelőre be van nyomva Upnp, és EzRouter, és ott is, valamint a routerben is ellenőriztem a portokat. Minden zöld. :) Routernél csekkolva egy portot nyitott a DC-nek, (TCPés UDP). Lehet csak pont olyat fogtam ki, amit senki sem akar letölteni. :)

Ja, és TM alatt nincs meg a tempó. 20-30MB/s között töltöget. (500-as net)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1621) Csabex válasza belashx (#1620) üzenetére


Csabex
őstag

UPNP-vel óvatosan :) Én csak addig hagytam ameddig a portok megnyíltak, utána ki is kapcsoltam. Hát ha a letöltés 20 - 30 az nem a transmission hibája, hanem lehet, hogy nincs elég seeder ahogyan te is írtad. Nézd az én rekordom transmission-nel szintén 500-as nettel :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1622) belashx válasza Csabex (#1621) üzenetére


belashx
senior tag

Pedig a TM-nt hibáztatom. Utána letöltöttem DC-rel, azzal 45 Mb-tal jött lefelé.

A többit olvastam, úgy is fogok tenni, de az ismerkedési fázisban így kevesebb a hibalehetőség. Tiltásokat megcsináltam. Eddig semmi gyanús nincs. Évekig ment úgy a router, és nem ért ott sem attrocitás. Persze, ha már akkor tudom, amit most, már rég off-on lett volna. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1623) ugyes válasza belashx (#1617) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem is úgy tűnt az elején, de utána működött. Azért nézd meg, hogy a felhasználónak megadtad-e az apphoz hozzáférés jogát. Valamint a feltöltési sebességként valahogy nem került be 0 kb/s.
+ nézd meg a peerek számát. Ha 0, akkor ne csodálkozz.

(#1624) pippo76 válasza belashx (#1620) üzenetére


pippo76
tag

Tr remote GUI mutatja az elérést.

(#1625) belashx válasza ugyes (#1623) üzenetére


belashx
senior tag

Az általam létrehozott admin jogú felhasználóval vagyok belépve, így nem is tudok külön jogosultságot állítani az appnak.
2 torrentet néztem: az egyiknél 5 peer van, a másiknál 306. Néha felugik egy pillanatra 31 kb-ra.

TM se tette át a Incomplete mappából. (Itt viszont töltöget felfelé.)

Mindjárt belépek az alap adminnal, hátha.

Azért köszönöm, hogy próbáltok segíteni.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1626) pippo76 válasza belashx (#1625) üzenetére


pippo76
tag

Admin vagy system admin? Port nyitva van? valami tuti nincs beállítva

(#1627) belashx válasza pippo76 (#1626) üzenetére


belashx
senior tag

Épp system adminnal próbálkozom. Sikerült a Tm-nek áttennie a /shared/Public/Filmek mappába.

Viszont a Tm Gui-val "connection refused" üzenet jön.
Néztem a json fájlt, de nincs autentikáció.
Rpc-t fel kell hozzá tenni vagy nem jó az alap "/transmission/rpc/" útvonal?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1628) Csabex válasza belashx (#1625) üzenetére


Csabex
őstag

Eleinte én is szkeptikusan álltam a dologhoz és az alap admint nem használtam, aztán valamivel még gondom volt a SC-n kívül és megelégeltem, aztán engedélyeztem az alap admint, azóta semmi bajom semmivel :) Ugye az a para, hogy az admint törik fel a leghamarabb ha bruteforcet alkalmaznak, de evvel a két lépcsős azonosítással most már totálisan biztonságban érzem magam, mert hiába szerzi meg a jelszavamat, tovább nem tud lépni. Egyébként jól haladsz és szerintem is valami beállítás lesz ahogyan pippo is írja :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1629) Csabex válasza belashx (#1627) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, a Connection refused az autentikáció hiánya miatt van, nálam is ez volt, ha jól rémlik...
Ha jól emlékszem elég az alap útvonal. Itt egy kis útbaigazítás is ha kell :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1630) pippo76 válasza belashx (#1627) üzenetére


pippo76
tag

Mutasd már képekben a beállításokat. NAS fix belső ip-n van? Ennek egyszerűen mennie kell, nem kell semmi bűvészkedés.

[ Szerkesztve ]

(#1631) belashx válasza pippo76 (#1630) üzenetére


belashx
senior tag

És Csabalex.

Milyen beállítást szeretnél látni? :) Persze, hogy fix IP-n van. Ezer éve így használom a cuccaim, a NAS sem kivétel. Anno a routeren is TM ment.
Mindenképp meg kell említenem, hogy itt Docker alatt fut mind a qBittorrent, mind a TM.
A Portainerrel lehet kezeleni a dolgokat, de épp csak beléptem, még közöm nincs az egészhez. :D Itt van, mi-merre elérhető.

Szóval a /shared/Public/Filmek/ lett a megoldás.

Érdekes módon most TM is tölt rendesen, pedig nem állítottam semmit. GUI-n keresztül viszont nem érem el egyelőre, bár így már nincs is jelentősége. RPC-t nem látok a Transmission mappában.

Van amúgy text editor az appok között. Egyelőre SSH-n MC-vel nézegetem őket.

Közben megtaláltam a Port Forwardnál, és a Portainerben is, hogy a GUI nem 9091-en, hanem 29091-en keresztül megy. Így már műxik az is. :B

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1632) belashx válasza belashx (#1631) üzenetére


belashx
senior tag

Minden frankó! Minden működik! :DD

TM már az előbb is jó volt, de már megy qBittorrent is. az általam beállított mappában.
Portaineren belül, a konténer fájlban kellett átállítani az alapértelmezett helyet.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1633) Csabex válasza belashx (#1632) üzenetére


Csabex
őstag

Na végreeee, gratula akkor :) Végül csak összehoztad :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1634) belashx válasza Csabex (#1633) üzenetére


belashx
senior tag

Köszi!

Mára befejeztem az ismerkedést, mert holnap meló.
Szerencsére jön a 7vége. :))

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1635) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.
Segítsetek nekem légyszives. Magyarországon van a Nas-om én pedig Svédországban. Hogyan tudom az Aivideót működésre bírni, hogy tudjam nézni a rajta lévő filmeket. Telefonról sem tudok az Aivideóra csatlakozni. Az Aidata működik, az Aifoto szintén. Ezconnect is működik de ott nem tudom elindítani a filmet csak latom a mappát. AS202TE. Köszönöm. Apple tv 4K ra szeretném, hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

(#1636) pippo76 válasza Gomba1974 (#1635) üzenetére


pippo76
tag

Emby vagy plex?

(#1637) Gomba1974 válasza pippo76 (#1636) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia. Nem ismerem egyiket sem. Csak ezekkel tudnám az otthoni filmeket nézni a nasról? Esetleg tudnál segíteni bekonfiguálni valamelyiket?

(#1638) pippo76 válasza Gomba1974 (#1637) üzenetére


pippo76
tag

ment pü

(#1639) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Goolgle Photo ki szeretném váltani valamivel és NAS-ra gondoltam. Tehát a prioritás a foto feltöltés a NAS-ra 3 telefonról + PC, és képek videók megosztása. ( akár 4K tartalom osztása ) Esetleg még torrent.
DIGI internetem van, saját modem routerével.

Erre elég nekem egy ASUS ASUSTOR AS1002T V2? ( hardveres szempontból hosszú távra )

[ Szerkesztve ]

(#1640) MaCS_70 válasza SG3rg0 (#1639) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem teljesen elég. A használók döntő többsége igényeit maximálisan kielégítik a márkás belépő típusok. Ami többet kíván, az a komolyabb torrentezés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1641) SG3rg0 válasza MaCS_70 (#1640) üzenetére


SG3rg0
őstag

Amit linkeltem abban egy két magos proci van, vele egy kategóriás Synologyba meg négy magos de kisebb órajellel. Melyik erősebb illetve, mennyire fontos a ram méret a nasoknál? ( Realtek RTD1296 vs. Marvell ARMADA-385 )

[ Szerkesztve ]

(#1642) MaCS_70 válasza SG3rg0 (#1641) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez egy örök vitatéma. A több kisebb teljesítményű mag könnyen eredményez meddő teljesítménykapacitást.

Otthoni, nem teljesítményigényes felhasználás során nem fogod érezni az alacsonyabb paraméterszintet. A NAS ráadásul eleve nem PC, amin közvetlenül dolgozik az ember, a kisebb teljesítmény sokkal közvetettebben mutatja meg magát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1643) donat_sz válasza SG3rg0 (#1641) üzenetére


donat_sz
senior tag

ahogy MACS_70 is írta, legfőbb erőforrás igényes feladatod a torrent lesz. Viszont a torrent kliensek többsége nem használja ki a több magot, így én a magam részéről a kevesebb, de erősebb mag felé húzok inkább.
képek videók mentésére és megosztására esetén viszont szintén érdekes kérdés, hogy mivel tervezed lejátszani, hogy kell-e a transcode vagy sem, ahhoz pedig szintén kellhet a nyers erő.

eddigi általam ismert tapasztalatok alapján, gyorsan megszokják az új NAS felhasználók, hogy a NAS a háttérben elintézi a torrenteket és a "házi videótéka" is minden eszközön elérhető. Ennek fényében ha nem feszes a költségkereted lehet érdemesebb elgondolkodni egyel erősebb NAS-on is, de ha feszes a keret, akkor az általad leírtakat a jelzett NAS képes rendesen ellátni.

(#1644) MaCS_70 válasza donat_sz (#1643) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt a transzkódolási őrületet nem igazán értem.

Kellett már bárkinek használnia? Mert ugyan erőforrásigényes, de meglehetősen feleslegesnek tűnik, legalábbis én még nem találkoztam senkivel, akinek valaha is szüksége lett volna rá. A formátumok meglehetősen konvergensek, ha pedig mégis nagyon kell, nem egy tragédia nem valós időben átalakítani valamit.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1645) donat_sz válasza MaCS_70 (#1644) üzenetére


donat_sz
senior tag

Nekem egyik ötletem az okára, hogy sokan nem szakértők (én sem) se nem kellően hozzáértők és így a beállítások terén könnyen eltévednek, nem merik piszkálni..
Ennek eredményeképpen ha a NAS kódolna de nem bír máris volt nincs felhasználói élmény. Én pl. ezzel az első NAS-om esetén szembesültem, majd kikapcsoltam és utána teljesen rendbe volt..

(#1646) ugyes válasza SG3rg0 (#1639) üzenetére


ugyes
aktív tag

Én még hozzátenném a minél több USB-t és hogy ha lehet 64bites legyen.
Google Photo-t úgy akarod kiváltani, hogy párhuzamosan mentesz a telefonról a NAS-ra? Vagy a Google Photo-ból szeretnél? Ez utóbbiból ugyanis nehezen megy a közvetlen letöltés.

(#1647) Gawamatsu válasza donat_sz (#1645) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Annak jó, aki remote játszik le filmet kis sávszéllel.
De ott olyan hardver beruházás kell, hogy lefelé konvertájon, hogy nem éri meg.
Ha meg van egy UPC/Voda 500-as neted, akkor a feltöltés már online lejátszáshoz is elegendő 1080p-ben, az biztos. !K-t meg helyileg is kemény natívban lejátszani, nem hiszem, h bármi is on-the-fly értelmesen tudna transzkódolni.

Ez kb ugyan az a hülyeség, mint az autóknál, hogy 250-300 a vége (sebességben). Értelmes ember nem használja. Aztán meg megy a sírás, hogy sokat fogyaszt meg melegszik.

(#1648) ugyes válasza Gawamatsu (#1647) üzenetére


ugyes
aktív tag

Határeset. Mert a garantált feltöltés 5,5Mbit/s, amely 1080p-nél nem mindig marad alatta. + egy kevés adatforgalom kell még egyéb tevékenységekhez.
Egyébként én is ezzel szenvedek, hogy letöltésben "végtelen" a választék, a feltöltésben a max. 10Mbit/s.

(#1649) SG3rg0 válasza ugyes (#1646) üzenetére


SG3rg0
őstag

Google Photo dobtam. És az Asustorban van egy AiFoto 3 szolgáltatás. Én úgy nézem ez arra való amire nekem kell. Vagy tévedek?
Tehát telefonokról képek feltöltése z AiFoto 3-al, illetve gondolom webesen el lehet érni a foto mappát és onnan osztani vagy simán nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#1650) Lazsi_


Lazsi_
újonc

Üdvözlet!
Egy 3102T V2 boldog tulajdonosa vagyok, leginkább filmek tárolására és nézésére használom.
Segítséget szeretnék kérni a következő probléma megoldásában:
Van egy TV (40"-es fullHD Samsung, de ez most lényegtelen), amin HDMI-n keresztül szeretnék filmet nézni. Csak fullHD, nem 4k.
Visszaolvasva többen írtátok, hogy a HDMI nem filmnézésre való (bár a gyártó nem így látja...), de a TV-ben nincs net, ezért kell a HDMI. (Másik TV-ben van, és azzal megy minden rendesen.)
Szintén visszaolvasva gyakran ajánlottátok a KODI-t, de azt is olvastam, hogy az Asustor már egy ideje nem támogatja. Az App Central-ban rákeresve a KODI-ra, a Tvheadend-et adja ki, de az inkább a TV vevőkészüléket helyettesítené, és nem az, amire nekem szükségem lenne.
Az Asustor Portal-ból egy böngészőn keresztül meg tudom nyitni a LooksGood és el tudok indítani filmet, de ez szerintem nagyon kicsavart módja a dolognak...

Tudtok-e ajánlani olyan app-ot, ami egy filmet lejátszik közvetlenül a HDMI-n, "mint egy DVD lejátszó" (nem egy böngészőben megnyitva)? Szeretném elkerülni, hogy a NAS-ba egeret/billentyűzetet kelljen dugnom, de ha csak így lehet, az még belefér. Az viszont nem gond, ha kívülről (PC-ről, mobilról) kell elindítani a NAS-on az app-ot. (Az appnak nem kell tudnia semmi extrát: csak a filmet szeretném nézni, nem igazán érdekel mellé a színészek életrajza körítésnek...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.