Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#778) Dany007 válasza ruti (#777) üzenetére


Dany007
veterán

Hát remélem én is. Majd meglátjuk.
Persze, nem jó olvasni azt én is tudom. De mikor az embernek feltűnik valami, akaratlanul is a nethez fordul.
Erről amúgy külön postot is lehetne írni. Hiszen mindig mondják, hogy nem szabad a netről diagnosztizálni. Amivel egyet is értek alapesetben.

Na de nálunk az orvosok, legalábbis többségük annyira trehány és sz...rik bele mindenbe hogy az aggódó embernek nem nagyon akad választása. A dolog ott kezdődik, hogy nekem / nekünk feltűnik valami. Mikor látom / hallom a környezetemben hogy már az egy éves gyerek is mutogat, gagyog meg ki tudja még mit csinál... akkor azért elgondolkodik az ember. Ilyen jönne képbe a gyerekorvos vagy a védőnő. Elvégre részben ez is dolguk.
Na de nálunk ez úgy megy, hogy a szokásos kötelező vizsgálaton szépen lemérik a gyerek súlyát, beadják az oltást ha szükséges, és viszont látás. Mikor bemegyünk a rendelőbe az előző baba még épp öltözködik és hatalmas a hangzavar... Mikor mi jönnénk ki már jön be a következő baba... Vagyis esély sincs beszélgetni a védőnővel vagy a gyerekorvossal, se kérdezni se semmi. Kb mint a gyárban, futószalagon hozzák-viszik a gyerekeket és maga az orvos is mint a gép csinálja a berögzült dolgokat.
Ettől függetlenül pár dolgot azért sikerült megkérdezni, pl hogy 3 hónapja igen válogatós kb 1-2 fél dolgot eszik meg ebédre.... plusz ugye hogy mennyire nyugtalanul alszik. Mindegyikre az volt a válasz, hogy nem gond ez normális. És ennyi. Úgyhogy ha az ember megakar tudni valamit, vagy utána olvas a neten, vagy megfizet valami szakembert. Hát mi megpróbáltuk mind a kettőt. :)

Ami a mozgást illeti kb 2 éves gyerek szintjén van. Tehát 5 hónappal megelőzi a korát. Viszont eléggé hiperaktív. A lemaradás okát pedig én is ebben és a mászás elmaradásában látom. Nem 100%, de nekem eléggé logikusnak tűnik. És remélem is hogy csak ennyi az oka, mert akkor az könnyen kezelhető. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.