Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) Jakuu válasza b0bcat (#60800) üzenetére


Jakuu
őstag

De senki nem is irta hogy az 30 ezerert beszerezheto, a kinti arat irtam + a behozatalt es ugye ez meg mindig kevesebb mint a mar megemlitett 24k ketszerese, ahol allitolag jo GPS talalhato kezdoaron, ahogy itt meg lett emlitve.

Bar valoszinuleg megoldhato lenne a behozatala 30k-ert is "mashogyan" a 967s-nek is, de nem kulonosebben erdekel. Inkabb az annal inkabb, hogy esetleg az olcsobb ZTE telefonok kozul mint pl a 889s/m, 956, V stb nem talalhato e olyan keszulek, amiben aranylag jol mukodik a GPS, mint irtam outdoor felhasznalasra.
Raadasul nem is allando igenybevetel esetere, hiszen itt nem az autos pozicionalasra van szukseg, hanem a terkepen neha-neha a pozicio ellenorzesre stb.

[ Szerkesztve ]

(#60802) Jakuu válasza RVR400 (#60799) üzenetére


Jakuu
őstag

Akkor ugorj neki megegyszer a mondat ertelmezesenek :P

(#60803) cappa72 válasza Jakuu (#60801) üzenetére


cappa72
nagyúr

A v889m vállalható, a haier w718 szintén.
Szerintem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#60804) RVR400 válasza Jakuu (#60802) üzenetére


RVR400
veterán

"A masik kerdesem meg arra vonatkozik, hogy az olcsobb kategorian belul (max 25k mint pl a ZTE 889s) melyik keszulekeknek jo a GPS vevoje, mert outdoor (hiking/bushcraft etc) felhasznalasara kellene."

Tehát a V889S vámmal mindennel együtt 25, ergo teljesen jól értelmeztem, amit írtál. ;]

(#60805) Jakuu válasza RVR400 (#60804) üzenetére


Jakuu
őstag

Tenyleg van vam olyan keszuleken, ami itthon 22-max24.900-ert megveheto ? Nem is tudtam :P
Mondom ugorj neki megegyszer, ket kulonbozo kerdest fogsz latni,ami nem veletlen.
Mivel direkt ugy tettem fel. Tehat felesleges ebben a temaban tovabb erolkodnod. En tudom mit akartam kerdezni, es valoszinuleg nem kicsit jobban, mint amit te "hiszel"

Innentol ignore on.

(#60806) gg72 válasza Upo (#60776) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen. ;)

(#60807) Jakuu válasza cappa72 (#60803) üzenetére


Jakuu
őstag

A 889S kicsit ujabb ha jol emlekszem az M tipustol.
Mit takar az a vallalhato ? Muholdak felismeresenek sebessege / pozicionalas milyen ?

(#60808) cappa72 válasza Jakuu (#60807) üzenetére


cappa72
nagyúr

A v889s a blade c 2 kartyas valtozata.
A v889m a blade III. 2 kartyas valtozata.
Az s 4.1-es jb-vel jon
Az m 4.0-ás ics-csel.
Akku u.a.
Osszessegeben az m jobban tetszett.
Gps 10-15 sec utan fixalt es megjarta nemetorszagot (nem velem). Nem volt ra panasz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#60809) Jakuu válasza cappa72 (#60808) üzenetére


Jakuu
őstag

Thx. Itt mar korabban megneztem a kulonbseget: [link]

Bar nem tudom , hogy az M-et gyartjak e meg. De gondolom egetvero kulonbseg nincs a ket keszulek GPS-e kozott, hiszen az adatlapjaik szerint is minimalis csak az elteres, pl a kameraban, ami ebben az esetben lenyegtelen szamomra.

(#60810) RVR400 válasza Jakuu (#60805) üzenetére


RVR400
veterán

Nah, most már értem:

EU-n belüli kínai teló vám nélkül + 25e Ft vámmal mindennel együtt max árú teló = bámilyen kínai teló Kínából rendelve bármilyen összegben, jó GPS-szel, de legalább 150 dollár legyen nettó.

Tiszta sor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60811) Cpt. Flint válasza Jakuu (#60801) üzenetére


Cpt. Flint
tag

amennyire én több ezer hozzászólásból és sok reviewből kihámoztam, 50-60 eFt alatti készülékeknél gyakorlatilag lutri, hogy milyen GPS-t fogsz ki, olyan alacsony a "minőségbiztosítás" színvonala a nagyjából noname kínai telóknál. a "márkásak" meg többnyire eleve drágábbak.
amúgy én is úgy értelmeztem, hogy teljes bekerülési költséget értesz a 25k-n.
és mivel cégtől vásárolva 22 euro az ÁFA-határ, ezért bizony-bizony a 25k-s telefon is áfaköteles.

szerintem nem akart neked rosszat senki, úgyhogy nem kéne mindenkinek nekiugrani, aki nem ért veled egyet. :(

(#60812) Zeki válasza Cpt. Flint (#60811) üzenetére


Zeki
nagyúr

A ZTE-k-nél nem lutri a GPS. De szerintem a Lenovo is okés.

(#60813) bela0401 válasza EG0 (#60758) üzenetére


bela0401
csendes tag

Köszi!
Kb ennyit találtam róla én is. De bátor leszek és bevállalom, holnap rendelem. Ennyi pénzért nem találtam jobbat, sajna több meg nincs rá. Ha meglesz, beszámolok róla.

(#60814) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

(#60815) Crytek válasza CoolBoy323 (#60814) üzenetére


Crytek
veterán

Ez van.

Ha jóval a bolti ár alatt akarsz rendelni bármit akkor sajnos számolni kell az ilyenekkel.
Addig a pontig bármelyik zúg gsm jó amíg 40-50 + k val olcsóbban megveszed tőlük a telefont.

Ez a kínai telefonozás full ilyen sőt még rosszabb is. Ácsingózol vagy lesz áfa+vám vagy nem, vagy lesz gari vagy nem.Ha mákod van ok ha nincs volt x tíz ezer ft-ot.
De én azt mondom ezek a zúg gsm-ek még mindig jobbak mint a tisztelt lehúzzuk a magyar nép bőrét szolgáltatók akkor 1xx-%-os haszon alatt nem is árulnak telefont.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#60817) Laza... válasza Crytek (#60815) üzenetére


Laza...
addikt

Az az igazság hogy a kínai, mint kajában is, mindig lutri. Az viszont igaz, hogy az ár valahol tükrözi a minőséget is, így vagy úgy. Hiába itt full noname minden, de kezdenek rájönni hogy teljesen xart nem érdemes már árulni. Azaz a minőséget ott is meg kell fizetni, és ha a ló éve is úgy akarja, kibírja addig a telo mint a nagyobb márkák hazai áron vett minőségi cuccai. Bár a jáde nyúl is elhallgatott, még ha holdáró is lett... :))

Never give up!

(#60818) Cpt. Flint válasza Zeki (#60812) üzenetére


Cpt. Flint
tag

akkor megvan a megoldás, ZTE 955 v. 965 mondjuk.
bár én egy kicsit keveslem az 512M RAM-ot...
a lenovo 25k-s kínálatát már nem vállalnám be.

[ Szerkesztve ]

(#60819) danieben8 válasza jamesdean431 (#60816) üzenetére


danieben8
csendes tag

Pont erről a telefonról szerettem volna kérdezni. Milyenek a benyomások?

értem itt legfontosabb: kijelző, sebesség, ram elég-e, összeszerelési minőség?

[ Szerkesztve ]

(#60820) EG0


EG0
aktív tag

Vicces, hogy kezdtem megbarátkozni így weben át az Mlais MX28-assal, de szerintem tök ugyanaz, mint az Elephone P7 mini , nem? :-) 115 dollár mindkettő.

(#60821) blaca83 válasza CoolBoy323 (#60814) üzenetére


blaca83
őstag

Pont az ilyen dolgok miatt tartok a webshopoktól, mert ahogy a mondás is tartja "amit megnyersz a vámon, az elmegy a réven"!

X-ezerrel megkapod olcsóbban, de ha egyszer gond van vele akkor az ember csak szívja a fogát, bosszankodik és a végén közel annyiba jön ki, mintha "normális helyről" vette volna.
Ráadásul sok esetben egy fél év múlva már nem is létezik a cég / webshop és akkor aztán tényleg futhat az ember a pénze után. :(((

Ez volt a legjobb része:
"Számlát természetesen nem ad, még kérésre sem!" :F :Y

Az érdekes lenne, ha megrendelnék tőlük valamit és nem lenne hozzá számla úgy, hogy egy webshopot üzemeltet. :U

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#60822) Neck válasza Crytek (#60815) üzenetére


Neck
veterán

Azt azért tegyük hozzá, hogy ha normálisan, áfával számolsz egy kínai telefont, ezzel együtt is jobban megéri, mint a szétsarcolt magyar piaci árak (lásd 2 magos csicska telefonok 50 ezer forintért...)

Most kérték be a fizetési bizonylatokat unokatesóm Xiaomi Hongmi-jára, így 52-ben fog megállni a telefon, ezzel együtt is megér ez a hardver ennyi pénzt.

Igaz, hogy áfával nem "ingyér van", de szerintem korrekt, és nagyon jó ár így is.

Az ÁFÁra meg gondoljatok úgy, hogy épül-szépül tőle az ország :) Kenyéren tejen vízen is van, mégsem sír érte senki, megszoktuk. Hát szokjátok meg ezeknél is, ez a hivatalos.

Na jó, csak vicceltem, egy rablás, de ez van, ezt kell szeretni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#60823) EG0 válasza EG0 (#60729) üzenetére


EG0
aktív tag

Egyébként mit gondoltok a ZOPO ZP780-asról?
Kellene barátnőnek egy telefon, 4.7-5.5"-es kijelző, 1 GB, quad core, gyárilag Google Play-jel, ismerten minőségi gyártótól (FW frissítések), jó lenne normális kamera, jó GPS, minél olcsóbban (lehetőleg 150 USD alatt).
Szerintem eléggé képben vagyok a kínálatról, de hátha valami nagyon elkerülte a figyelmem. Nekem egyébként a 105 USD-s AMOI A862W lenne szimpatikus, de annál a mostani telefonjának is nagyobb a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#60824) Neck válasza EG0 (#60823) üzenetére


Neck
veterán

Ha már ismerten minőségi gyártó, miért nem Lenovo ?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#60825) blaca83 válasza CoolBoy323 (#60814) üzenetére


blaca83
őstag

Van itt még: :(((
[link]

Nem valami biztató. :N

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#60826) EG0 válasza Neck (#60824) üzenetére


EG0
aktív tag

...főleg mert kisebb a kijelzője, de a picit lekerekített, semmilyen formája se jön be egyikünknek sem igazán, végül pedig a villanófény hiányában a kamerája biztosan nem annyira pöpec (bár jókat olvastam róla).
Ezt leszámítva egyébként nem rossz tipp, én is rendeltem magamnak egyet, csak közben rájöttem, hogy nekem S650-es tetszik inkább. Szóval A820 alig volt nálam (eladtam), S650 meg vámon csücsül.
(Egyébként hardveresen a ZOPO ZP780 újabb a Lenovo A820-asnál, árban pedig hajszálnyit olcsóbb is.
Az imént linkelt Mlais MX28-ról pedig semmilyen érdemleges felhasználói infot nem találtam, de videókon nem látszik pl. hogy lenne rajta Google Play. Aztán nem akarunk úgy járni, mint pl. W450-es tulajok az elsőre jónak tűnő, de végül gyenge minőségű telóikkal.)

[ Szerkesztve ]

(#60827) Neck válasza EG0 (#60826) üzenetére


Neck
veterán

Te írtál ismerten minőségi márkát. :B

Zopo is hozott ki GPS problémás telefont már (bár az általad linkelt telefonról nem találtam ilyet egyelőre)

Nekem mondjuk az számít ismert márkának, ami GSMArena specifications-nál kereshető. A Lenovo, Xiaomi, Meizu, Oppo ilyen (nem véletlenül) :)

De tessék, ez nagyobb :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#60828) Neck válasza Neck (#60827) üzenetére


Neck
veterán

Vagy 5.5-ös, villanófénnyel :) És ez utóbbi még GSMArenán is létezik :B

Ennek a RAM-ja is 1GB :) Alakul, alakul :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#60829) EG0 válasza Neck (#60827) üzenetére


EG0
aktív tag

A766: Csak fél giga a memória...
A850: igen, ez még játszik. :-) Talán 5.5"-hez kezd kicsi lenni a qHD felbontás, és a kamerája 5 mpx, szemben a ZOPO ZP780-as 8 mpx-elével. Árban viszont nincs 150 USD alatt, inkább 160 környéke, máris 17 dollárral drágább a Pandán a csütörtöki ZP780-hoz képest. :-)

[ Szerkesztve ]

(#60830) Neck válasza EG0 (#60829) üzenetére


Neck
veterán

Az A850 meg a Zopo ZP780 szerintem hardveresen csontugyanaz. Itt max az a kérdés, hogy melyik jön be külsőleg. Bár (gondolom sejted) én inkább a Lenovot venném :)

Itt a ZP 780-as kamerájára írják is a 8MP-t meg nem is... és kb ugyanannyiért van. De ugyanannyi (160) Pandawillen is.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#60831) Zeki válasza EG0 (#60829) üzenetére


Zeki
nagyúr

Totál mindegy a megapixel. Nem attól lesz egy kép jó, hanem az optikától és a képfeldolgozó résztől.

(#60832) EG0 válasza Zeki (#60831) üzenetére


EG0
aktív tag

Oké, ez tény. Ráadásul itt is 5 mpx-t írnak ZOPO-ra.

(#60833) Lalla


Lalla
tag

sajnos a szervizelésre küldött telefont is elkapja a vám. ezzel nem számoltam :))

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#60834) kmarci25 válasza Lalla (#60833) üzenetére


kmarci25
veterán

??? Mikor megkaptad akkor már vámolták, nem? Azaz most nem kell fizetned gondolom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#60835) fateless válasza Lalla (#60833) üzenetére


fateless
veterán

Ajánlott levélként adtad fel? Ha igen, akkor próbáld meg a blankettát beküldeni nekik, htha elfogadják (nem kell elfogadniuk, de volt már rá példa, hogy megtették). Egyébként amikor postázod, akkor lehet kérni a postán egy papírt, ami igazolja, hogy innen küldted vissza javításra (nem emlékszem a nevére). Olyat nem kértél a postán? Azzal lehet igazolni, hogy ne kelljen fizetni megint.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#60836) kmarci25


kmarci25
veterán

A ZP780-ba hogy kell beletenni a 2 sim kártyát? A képet nézegettem és megütötte a szememet... Az 1-es kártya micro sim, a másik normál, és egymás mellé kell becsúsztatni? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#60837) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok !

Valaki tudja hogy miért irja ezt a Flashtools ?

Köszi !

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#60838) jamesdean431


jamesdean431
újonc

Sziasztok,

van egy No.1 N3 telefonom és gyengék a hívások, nem hallanak, megszakad. A térerő kijelző szinte mindig fullon van. Nem találok erre orvosságot, de biztos van. A GPS is gyenge. :( Tud valaki ez ügyben okosat mondani? Köszi

(#60839) biglacek


biglacek
csendes tag

Sziasztok!

Nem tud valaki hátsó kamera modult G4 -hez? Egy helyen találtam, de ott sincsen már belőle.
http://www.aliexpress.com/item/Original-JY-G4-Repair-Parts-Back-Rear-Camera-Module-Replacement-for-JIAYU-G4-Touch-Pane-free/1549422547.html
Vagy esetleg roncs G4 -et is vennék ilyen célból.
Az enyémnek először beporosodott belülről a kamera üvege, majd megszűnt az autofocus működni. :(

A kérdést feltettem a G4 fórumon is, de az mostanság nagyon kihalt...

Üdv: Lacek

[ Szerkesztve ]

(#60840) Upo válasza jamesdean431 (#60838) üzenetére


Upo
addikt

AztaQ micsoda banda... No.1

No.1 5C - MTK6515 :Y
No.1 5S - MTK6572 :O
Az N3-ban legalább 6589T van állítólag...

Az a baj az ilyenekkel hogy nem az a cél hogy jól működjön hanem hogy úgy nézzen ki mint.

Legegyszerűbb és legelegánsabb megoldás ha veszel egy rendes készüléket, ezért az árért vannak ám normálisak is.
Másik hogy együtt élsz a gyenge hívásokkal (vagy telefonálni veszel egy telefont), a gps-t meg megpróbálod megmókolni, hátha.
XDA

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#60841) Zeki válasza Upo (#60840) üzenetére


Zeki
nagyúr

Eleve nem kell noname szarba beleugorni. Mert az úgyis olyan lesz, hogy szar. És véletlen sem tartós.
Vannak kínai MÁRKÁK, azokat kell venni.
Ezen kívül lehet még pár feltörekvő, de azokat csak akkor, ha van sok-sok tapasztalat róla a neten. Mert lutri.

(#60842) alázógyík válasza Zeki (#60841) üzenetére


alázógyík
őstag

Szerintem az is mérvadó, hogy mennyi rom van/jelenik meg a needromon hozzá. :U

(#60843) KurtCobain válasza alázógyík (#60842) üzenetére


KurtCobain
őstag

Meg hogy lehet-e találni hozzá alkatrészt (kijelző, digitizer, stb).

Mmm'kay?

(#60844) Viktor0610 válasza KurtCobain (#60843) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam (és merem állítani, hogy a felhasználók jó részénél) az alkatrész ellátottság nem téma.
Bele nem nyúlnék a készülékembe hardveresen. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#60845) CoolBoy323 válasza Viktor0610 (#60844) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

és ha leejted, és betörik az LCD? :U

(#60846) Viktor0610 válasza CoolBoy323 (#60845) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elviszem szervizbe, ha nincs erre lehetőség (vagy van, de drága), eladom úgy. :)

#60847:
Akkor életbe lép a "nincs lehetőség" opció, és eladom. :)

Teszem hozzá, jó pár éve van már érintős készülékem, ejtettem is már le nem egyszer ezeket, de eddig (kopp-kopp-kopp) nem tört be egyik készülék kijelzője sem. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#60847) CoolBoy323 válasza Viktor0610 (#60846) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Melyik szervizbe? És annak honnan lesz XY telefonra kijelzője? :P ;]

(#60848) KurtCobain válasza Viktor0610 (#60846) üzenetére


KurtCobain
őstag

Elég sokszor olvasom, hogy elkergetik az embereket xy szervizből, merthogy kínai telókkal nem foglalkoznak.
Tehát marad a kínai utazás (gondolom 2x-es posta, mert ez nem garis problem + kijelző + szerelés).

Jiayu G3 topic-ban valakinek elromlott a mikrofonja, vett egyet pár százért, berakta és működik.
Ha visszaküldi Kínába szerinted mennyiért csinálták volna? Ha eladja alkatrésznek, vajon mennyit kapott volna érte?
+1 kérdés: noname telefonba honnan szerzel mikrofont?

Nekem igenis számít, hogy van-e hozzá alkatrész.

Mmm'kay?

(#60849) RVR400


RVR400
veterán

Hogy ne csak nekem legyen jó napom. A feedback fülön Konya I. értékelése nem semmi. Tükörfordítás, én így szeretlek. :DDD

(#60850) Viktor0610 válasza RVR400 (#60849) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

LOL. :D

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.