Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110351) medica válasza faresz5 (#110350) üzenetére


medica
senior tag

A csaló új neve a trükkös?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#110352) Viktor0610 válasza medica (#110351) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerencsére, mind a "trükkös", mind a csaló elkerülhető, ha picivel magasabb kategóriás készüléket veszel, mint Xiaomi, Lenovo, Huawei, ZTE... ;)

Samsung Galaxy A54

(#110353) cappa72 válasza Viktor0610 (#110352) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sajna azért a Lenovo sem a olyan "trükketlen" (ezt a szót most találtam ki ;) - elég vacak is lett, deviszont...):
A LenovoUI és VibeUI esetén a data partíciót felszorozzák egy értékkel, ami a ROM névleges értékére húzza a data partíció kijelzett értékét a beállítások -> tárhely menüpontnál... :W
Innentől....
Gyanítom azt is, hogy a P70-A akkumulátora, ami névlegesen 4Ah, az nem akkora, mint amekkorát írtak rá. Nem kalbrált mérési eredményem 3500mAh.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#110354) lordmark válasza lordmark (#110296) üzenetére


lordmark
tag

Erre ajánlanátok valamilyen készüléket?
Egyenlőre ezeket kaptam privátban:
Doogee F3 Pro
Meizu M2 (Mini)
Mlais MX Base

Véleményt kérhetnék ezekről? Esetleg más típusajánlást?
Köszönöm!

(#110355) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok!
Egy ideje nem követem a kínai okostelókat, de hamarosan aktuális lesz a váltás a mostani telómról.
Jelenleg melyik a legjobb ár/értékarányú gyártó? A Xiaomi kicsit kilőtt az árban, a Huawei-ről nem is beszélve, ezért Jiayu, Cubot, Lenovo...stb. esetleg megint THL lehet majd nálam a befutó. Van olyan, hogy egy gyártó mindegyik készüléke megbízható, vagy nagyok a hullámvölgyek?

(#110356) Sanyesz. válasza lordmark (#110354) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ezek közül bejáratottnak nem mondanám a Doogee-t, hiszen még senkinek sincs. Az Mlais van egy-két embernek, de ez se régi modell, azaz komolyabb tapasztalat nincs vele. Ha ezekkel szemezel, akkor várj egy kicsit, amíg bővebb infó gyűlik össze. :K

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#110357) Fecogame válasza MrChef (#110355) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez attól függ, hogy mekkora telefont és milyen árkategóriában szeretnél.

Nekem most Honor 4C-m van, nagyon meg vagyok vele elégedve. Itthon 2 év garival 54ezer Ft-ért kapható.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#110358) lordmark válasza Sanyesz. (#110356) üzenetére


lordmark
tag

Értem, köszönöm!
És akkor ezek helyett mit ajánlanál, ami jobban bejáratott? Best buy, a kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#110359) Sanyesz. válasza lordmark (#110358) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A Gearbest-nek elég jó szűrési felülete van, próbáld itt az általad preferált paramétereket megadni.
Ha van kiszemelt példány, akkor érdemes körülnézni EU-s készletek és árak ügyében más webshopban is.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#110360) benceman00


benceman00
tag

Sziasztok

ZTE v5 pro (n939st) vélemény? Az egész aliexpress ettől hangos, hogy csak 160 dollár.Link

Üdv, ASZPi

(#110361) Upo válasza Sanyesz. (#110359) üzenetére


Upo
addikt

Igen, kb. EZ kiadja, qi-re nem lehet szűrni, de szerintem olyant nehéz lesz találni ami gyárilag QI, az akkufedél alá rakható univerzálisak meg elég lutri, de inkább rossz mint jó.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#110362) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Nem tudom elorevetit-e valamit, 6 honapos Mlais M9 ghost touch hiba.

(#110363) b0bcat válasza cappa72 (#110353) üzenetére


b0bcat
addikt

Erre biztosan senki nem számított... Mint a spanyol inkvizícióra! :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#110364) oris válasza benceman00 (#110360) üzenetére


oris
aktív tag

Nincs benne B20. Pedig tetszene. Jól látom? VAGY két sim, VAGY egy sim + egy micro SD?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#110365) benceman00 válasza oris (#110364) üzenetére


benceman00
tag

4g-t nem használom és nem is fogom. Hmm az sd jó kérdés... Lehet bepróbálok egyet :DD
szerk.: Ja és 4 dollár+ DHL postával ami elég jó

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#110366) Upo válasza oris (#110364) üzenetére


Upo
addikt

Ráadásul nano sim :W Mintha nem férne el a péklapátban.. Ha 5" lenne akkor még meggondolnám, de van 5.5" telefonom, úgyhogy az 5"-nál nagyobb méret nálam kizáró tényező.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#110367) Sanyesz. válasza benceman00 (#110365) üzenetére


Sanyesz.
őstag

"Ja és 4 dollár+ DHL postával ami elég jó"

Így teljes: + 27% ÁFA + DHL kezelési költség, azaz kb. $220 :Y

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#110368) benceman00 válasza Sanyesz. (#110367) üzenetére


benceman00
tag

27% áfát már nem tudom megúszni sehogy mostanság akármilyen postával kérem. DHL kezelési költség mennyi kb?

Ja már látom :) köszi

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#110369) anonym1s válasza beg (#110113) üzenetére


anonym1s
őstag

En ugy latom, hogy rajtam kivul itt senki nem rohog :)
Az a hozzaszolasom annak a jele, hogy nem vagyok elfogult, megirom a rosszat a zenfone2-rol is.
Irtam azt is, hogy a problema nagyon egyszeru volt, es megoldodott magatol, csak sajnos azt mar nem birtad felfogni.

Ha van meg valami amit nem ertesz, nyugodtan szolj es leirom ujra szotagolva nagy betukkel, csak kerned kell.

(#110370) Sanyesz. válasza benceman00 (#110368) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Tudtommal Alin nincsnek trükkös postai módok (EU Express).
EU-s raktárról vagy egy-két webshop "speciális" :B postázásával lehetne megúszni.

(#110369) anonym1s: Urak! Ne kezdjük megint... :W :R

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#110371) #79335424 válasza faresz5 (#110350) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel egyetértek. Nem vertem a nyálamat, hogy engem csúnyán átvertek, csak felhívtam a figyelmet arra, hogy az EU gari ígéretére nem szabad alapozni. Ettől még maga a teló lehet jó. Én sem bántam meg, hogy ezt választottam, annak ellenére, hogy gariztatnom kéne. De csak egy piti, érintkezési problémáról van szó, ami miatt biztos nem fogom Kínába postázni. Viszont gyúrható és nincsenek fagyások, leállások. Addig megy, amíg én nem kapcsolom ki, én pedig nem vagyok az a kikapcsolgatós fajta. X ezer órás uptime -jaim vannak. Nekem ezek a fontos tulajdonságok.

[ Szerkesztve ]

(#110372) anonym1s válasza b0bcat (#110114) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
En ugy gondolom a telefon legfobb resze az alaplap, az asus meg epp ezzel foglalkozik mar nagyon regota. Ezert en jobbnak tartom barmelyik kinai cegnel ami az utobbi 2-3 evben jelent meg.
Az inteles tabletedben meg valoszinuleg valami regebbi processzor lehet, ezzel a z3580-al nincs semmi baj.
Nem vagyok elegedett a telefonommal, a kameraja lehetne jobb, de igy sem rossz :)

Ja, most olvastam a wikipedian a xiaomirol. Azt irjak 2010-ben alakult a ceg, 2011-ben adta ki az elso telefont, es azota a vilag harmadik legnagyobb telefon gyarto cege lett, aminek erteke 46 milliard dollar :)
Mar a wikinek sem lehet hinni :)

Amugy nem vagyok elzarkozva a kinai telefonok elol, most is van egy a paromnak. En is probalkoztam veluk, de sajnos mind hulladek volt, mindet vissza kellett kuldenem, de ennek ellenere is nezegetek kinai telefonokat, pl. epp azt amit te is vettel legutobb, mert azt gondolom fejlodhettek az evek alatt.

[ Szerkesztve ]

(#110373) beg válasza anonym1s (#110369) üzenetére


beg
veterán

Kettőnk közül nem engem küldözgetnek a moderátorok folyamatosan kényszerpihenőre. :U

Ez meg csak téged minősít. Ha tovább folytatod, nem csak órákra látogatod meg a kispadot.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#110374) #79335424 válasza anonym1s (#110372) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na látod! Nem kell ilyen eredményhez 25 évig tökölni (Asus: 1989). Megy az 4 év alatt is. :)

(#110375) anonym1s válasza beg (#110373) üzenetére


anonym1s
őstag

Igen, legutob pl. azert figyelmeztettek mert kotekedtem, holott egy rossz szot nem szoltam senkihez. Egy targyrol alkotott velemenyem miatt tamadtak nekem tobben is, es meg engem figyelmeztetnek, rohej :)

[ Szerkesztve ]

(#110376) beg válasza anonym1s (#110375) üzenetére


beg
veterán

Mindenki fordítva megy az autópályán csak te mész jó irányba.

Ha más telefonját sz...ozod szemellenzővel, az elég kötekedés. Azok a hozzászólásaid ki lettek törölve, pedig szívesen felélénkítettem volna fakó emlékeidet.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#110377) b0bcat válasza anonym1s (#110372) üzenetére


b0bcat
addikt

Z3560 van benne, és 4.4-es Android a gyári rendszer.

@Sanyesz: Hosszabb távú tapasztalatom csak az alábbi modellekkel volt:

- Motorola Defy: kb. 5 éve van meg, kifogástalanul működik
- Huawei Y200: kb. 3 éve van meg, kifogástalanul működik
- Feiteng H7100: kb. 2,5 éve van meg, a GSM része kicsit rakoncátlankodik, a gombokat erősebben kell nyomni, és valami eléggé szívja az akksikat, de amúgy a mai napig bír 6 óra képernyőidőt egyhuzamban
- Haier W910: 2 éve van meg, pont olyan, mint újonnan, még az akku sem gyengült
- Zopo ZP700: talán egy évig volt meg, touch panel hibás lett

A többi rengeteg modell csak futólag járt nálam... :D

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#110378) atala


atala
addikt

Meg jött a Siswoo Cooper i7 telefonom.
Az a gondom vele, hogy ledobálja a hálózatot.
Szerintetek betudható annak, hogy egy régebbi normál sim kártyával használom?
Amikor vissza jön a hálózat, akkor tudok telefonálni, és nem is szakad meg, de ha nincs használva, akkor kb 15 másodpercenként 3 mp-re visszajön, majd újból ledobja.
Bekapcsoláskor egyből kiírta, hogy frissítés érhető el.
Szerintetek nyugodtan frissíthetek telefonon keresztül, vagy mindenképpen a számítógéppel kell?

(#110379) Ájvé válasza anonym1s (#110372) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem hiszem, hogy gyárt az Asus mobil alkatrészeket, szóval ez hülyeség. Csak beszereli amit partnercégek legyártanak (gondolom Foxconn vagy más nagy gyártó).
Mi nem jó a wikin a Xiaomiról?
Asus is kínai, de kínába gyártat az Apple is többek közt.

[ Szerkesztve ]

(#110380) BenszeT válasza atala (#110378) üzenetére


BenszeT
tag

Simán lehet sim kártya hiba.

(#110381) atala válasza BenszeT (#110380) üzenetére


atala
addikt

Közben megnéztem a Siswoo fórumát, és kiderült, hogy a szállított ROM ilyen, és már javították. Ennek a frissítése érkezett meg az OTA-n. Töltök a telón, és frissítek. Egyenlőre megpróbálom OTA-val.

(#110382) Sanyesz. válasza b0bcat (#110377) üzenetére


Sanyesz.
őstag

ööööö... Dicséretes a lista, de nem egészen értem, ezt miért írtad nekem. :N
Én az Mlais MX Base-re gondoltam, amikor megjegyeztem, hogy pár embernek már van, de még nincs hosszabb távú tapasztalat vele. A kolléga, aki kérdezte, többek között ezzel (is) szemezik. :R

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#110383) BenszeT válasza atala (#110381) üzenetére


BenszeT
tag

Nálam volt hálózat eldobos hiba, amit a sim kártya csere orvosolt. Ha a frissítés nem segít szerintem cserélj.

(#110384) b0bcat válasza Sanyesz. (#110382) üzenetére


b0bcat
addikt

Igen, erre reagáltam. A listát azért írtam le, hogy mutassam, vannak hosszabb távú tapasztalatok is. De ezek valójában megint csak az adott készülékre érvényesek, tehát nem gondolom, hogy minden Zopo megbízhatatlan, vagy hogy minden Huawei tökéletesen használható hoszú évekig. :N

Azt akarom ebből kihozni, hogy több olyan modellel, amit ajánlgatok itt a fórumon, nincs saját hosszabb távú tapasztalatom, de ettől még lehetnek jók. ;) Nyilván nincs lehetőségem évekig "tesztelgetni" minden modellt. :D Így aztán kénytelen vagyok azokra a tapasztalatokra hagyatkozni, amelyeket 1-2 hét alatt gyűjtök róluk. :K

Egy dolgot mondhatok biztosan: eddig egyetlen telefonnal volt csak gondom a dobozból kivéve (mikrofon hiba, de érdekes módon csak telefonáláskor), egy Spreadtrum procis hulladékkal. :U Minden más tökéletesen működött, A-tól C brand-ig. :)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#110385) Pítőr válasza atala (#110381) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Nekem is Siswoo i7-em van. A régi 5.0-val az volt a bajom, hogy 3g hálózatot csak a torony aljában fogta, este minimális fényerőn villódzott a képernyő. Lehet ezeket javította az új rom!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#110386) atala válasza Pítőr (#110385) üzenetére


atala
addikt

A hálózatos dolgot javították a másikat nem tudom. Most már stabil a 3G. A 4G-t nem tudom,mert régi a kártyám, és ha jól tudom, akkor azt csak új sim kártyával érhető el.
Ha nem találja az OTA a frissítést, akkor kézzel kell telepítened. Már fent van a weboldalukon.

(#110387) Surda-


Surda-
őstag

Az Ulefone kínai első,másod vagy harmadvonal?
A paris nem néz ki rosszul, az ára is baráti.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#110388) cotag


cotag
senior tag

Hívás közben nincs internetem...
Sim1 telenor. Mi lehet a baj?
Zenfone2

[ Szerkesztve ]

(#110389) cappa72 válasza cotag (#110388) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez elég csekély infó ahhoz, hogy tudjuk:
melyik kártyán milyen tevékenység folyik, milyen a hálózati mód.

Ez miatt kell pontos infót adni a kérdezéskor, és akkor ez még csak a 3g-s magyarázat...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#110390) cotag válasza cappa72 (#110389) üzenetére


cotag
senior tag

Sim1 telenor, 4G.
Sim 2 vodafone, csak hanghívás.
Aktív hívást sim1-ről, közben eltűnik 4G ikon, és semmi internetem nincs amíg aktív a hívás.

[ Szerkesztve ]

(#110391) devGyuri válasza RBJ (#110155) üzenetére


devGyuri
csendes tag

Ha valakit érint, épp most jött az email Banggood-tól, hogy az UMI Hammer S beérkezett. Korábban szemeztem vele, de az 5.5" miatt kiesett, nekem túl nagy. Azért az első tapasztalatokra kíváncsi leszek.

(#110392) #79335424 válasza cotag (#110390) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nézd meg úgy, hogy a netes SIM -et nem engeded 4G -re (tehát, max. 3G), a hívós SIM -en pedig csak a GSM -et engedélyezed.

[ Szerkesztve ]

(#110393) cotag válasza #79335424 (#110392) üzenetére


cotag
senior tag

Ha 4G letiltva és H+ a preferált sim1-en, akkor oké és van net hívás közben ...
De mi ez, hogy ha 4G a preferált akkor meg nem engedi a netet hívás közben?

(#110394) Surda-


Surda-
őstag

A LETV LE1 -ről jókat írnak, vélemény erről a márkáról?
Minidealen 200dodó

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#110395) GIJoe


GIJoe
addikt

Tepsi nagy akkuval: 130$ (Cubot H1)

(#110396) #79335424 válasza cotag (#110393) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt már írtam korábban is. A hívás az 2G (vagy 3G). Egy modul van és a 3G lefelé kompatibilis. A 4G viszont nem. Azt mindenképpen dobnia kell, ha azonos modulon hívást kell bonyolítania. A GSM hívásnak alapból magasabb a prioritása, tehát dobja a 4G -t. Talán, ha egyszer a szolgáltatók átállnak VOLTE -ra (Voice Over LTE), akkor nem fogja dobálni.
Vagy, dual aktív teló.
Vagy, nem engeded 3G fölé.
Vagy, VOIP -ot használsz telefonálásra.

(#110397) sexymusprime válasza Surda- (#110394) üzenetére


sexymusprime
tag

Én úgy tudom nincs benne SD kártya hely, szóóóval :/ de azon kívül állítólag isteni :0

(#110398) Beni2360 válasza Surda- (#110394) üzenetére


Beni2360
félisten

Furcsa képek vannak fent az oldalon. :Y

Akkor mennyi az annyi? :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#110399) Gabriella_D


Gabriella_D
újonc

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, adott egy Myaudio telefon és pár napja nem lehet meg nyitni a kamera appot mert a következő hiba üzenetet írja ( A kamera alkalmazást nem lehet meg nyitni) El végeztünk egy gyári vissza állítást de most az ikon is eltűnt. Valami ötlet? Szoftverikus lehet vagy hardveres?

(#110400) Ájvé válasza Beni2360 (#110398) üzenetére


Ájvé
veterán

Képek vélhetően 32GB ROM-os telefonról vannak, de lejjebb leírásban 16GB-ot írnak, így az a mérvadó. Minideal tudtommal még megbízható oldalnak számít.

194-ért egyébként van Redmi Note 2 Prime 2/32GB-os 2,2Ghz-es és ami még talán lényegesebb EU store vagyis áfa nincs.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.