Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110901) Sanyesz. válasza b0bcat (#110899) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Végül is az Y100 Pro is 110$-on áll. Az is 2/16GB, HD, 4G, 5.1 és MTK6735.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#110902) gamegod


gamegod
senior tag

Na szóval olyan 50-60 közötti árat lőttem be magamnak új telefon gyanánt.
Mint láttátok a Redmi Note ott van köztünk, nagyon tetszik, pedig a miuival nem vagyok barát, de egyszer mindent ki kell próbálni. Nézegettem a Meizu m2 noteját, de keveslem.. M1 note inkább, de attól is tartok. Esetleg még ezenkívül javaslatok? Szívesen fogadom

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#110903) gipsztigris válasza gamegod (#110902) üzenetére


gipsztigris
addikt

Redmi Note 2 pont belefér hazai garanciával.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#110904) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Erősen gondolkodom a Xiaomi Redmi Note 2 vásárlásán.... De!!

A topicjába beleolvasva rengetegen panaszkodnak az üzemidőre... Valaki nyugtasson meg, hogy ez csak szórványos jelenség lehet... (Azért egy 5 órás kijelzőidő elvárható lenne... A jelenleg használt Redmi 1S -em is tud közel 5 órát ideális körülmények között... Igaz nem MIUI fut rajta..)

Esetleg jó alternatíva lenne a Meizu M2 Note? (gyakorlatban mennyivel gyengébb a Redmi Note 2 -höz képest?)
-fontos, hogy hosszú távon is pontos GPS legyen a telefonban, legalább Redmi 1S szintű képeket készítsen és legyen egy elfogadható üzemideje...

(#110905) Ájvé válasza gamegod (#110902) üzenetére


Ájvé
veterán

Meizu (Flyme OS) rendszere is elég hasonló a MIUI-hoz (app drawer hiánya, hasonló beépített alkalmazások), viszont a MIUI támogatás itthon sokkal nagyobb. Saját oldal, egyedi ROM magyar igényekre szabva. Jelenleg ugyan nincs MIUIHU Redmi Note 2-re, de tudtommal belátható időn belül lesz. Akkor pedig hazai támogatás miatt is mellé írható, az mellett, hogy hardveresen is jobb.
60-ig szerintem nem találsz jobbat, 70 Xiaomi Mi3 a következő lehetőség, mondjuk szerintem megéri, hiába régebbi több szempontból jobb.

(#110906) Ájvé válasza Ájvé (#110905) üzenetére


Ájvé
veterán

Bocsánat, nem néztem melyik topikba írok, Mi3 nem dual, így nem téma, mert gondolom az kell.

(#110907) Upo válasza joy_k (#110898) üzenetére


Upo
addikt

Leagoo Elite 1 5" octa fingerprint fém ház, 3GB/32GB, 170-180$, de elég friss hús, eu raktárakat nem néztem végig. Ja és van egy dedikált smart button, amivel lehet pl. fotózni vagy zenét indítani. Ja, és Béhúszat is tudja.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#110908) GIJoe válasza Upo (#110907) üzenetére


GIJoe
addikt

Egy ideje szemezem vele, de a videók alapján gagyi hatasú kicsit, mármint élőben kézben...
Blackview Omega Pro hasonló....

(#110909) Surda-


Surda-
őstag

Xiaomiforsale-en van redmi 2 850mhz és Redmi 2 900mhz. :F
Melyiket rendeljem?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#110910) Surda-


Surda-
őstag

Ja és mégvalami.
Xiaomiforsale-nél mit jelent az eu service center? Mit kell tenni,ha gond van vele?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#110911) floryby92


floryby92
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani vmi oldalt vagy bármit ahol leírást kapnék arról hogyan kell a cubot s208-as telón kijelzőt cserélni? köszi

(#110912) Sanyesz. válasza floryby92 (#110911) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Itt keresgélj. :)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#110913) floryby92 válasza Sanyesz. (#110912) üzenetére


floryby92
csendes tag

Már ezt végigböngésztem.
Más ötlet esetleg?(gugliztam már angolul/magyarul)

(#110914) Surda-


Surda-
őstag

Heelp,rendelném a cuccost :)
[link]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#110915) A texasi válasza Surda- (#110914) üzenetére


A texasi
aktív tag

De nem ám a pirosat, a babakéket!
;]

(#110916) Ájvé válasza Surda- (#110914) üzenetére


Ájvé
veterán

Egy Redmi 2 van (vagyis van Redmi 2A is, de gondolon nem erről van szó), csak összekeverték kicsit, ezeket a sávokat ismeri az összes Redmi 2. Prime a 2/16GB-os változat, inkább Redmi 2 Pro néven ismert (errefelé).

(#110917) rebellis51 válasza iMaverick (#110878) üzenetére


rebellis51
tag

nem lebaszást keresek ,hanem megoldást Ph kakukk.Ha benézek valamit,az nem a kutyák gondja,hanem az enyém.Okosat nem tudsz,kötözködni nem kell.
TE MÉG SOHA NEM TÉVEDTÉL,SŐT TELJESEN HIBÁTLAN VAGY!? :O
Újat nem keresek,ebből elég volt 1 is!Nem tom mit,és hogy értelmeztél Addiktologus PéHá!

[ Szerkesztve ]

Bebe azt mondta: be-be szólok. Én is! De! Ha akarod süket-néma vagyok,írj! privit,olvasni tudok,s válaszolok. (alapvető)

(#110918) Surda- válasza Ájvé (#110916) üzenetére


Surda-
őstag

900mhz, 850 MHZ
Melyiket vegyem? :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#110919) Ájvé válasza Surda- (#110918) üzenetére


Ájvé
veterán

Mint már írtam fals az információ!
Ez a helyes információ.
Egyébként 900-as a jó.
Redmi 2 1/8 GB-os verzióból tudomásom szerint csak egy típus van, nem gyárt a Xiaomi más piacra más modellt, csak egy típust. Pro tud kicsivel többet, de az 2/16GB-os vagyis nem erről van szó.
Mellesleg a Redmi Pro 145€, megéri a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#110920) Indy1 válasza Ájvé (#110919) üzenetére


Indy1
tag

Ket tipus van
811 es 813 a szam vegen
Az egyik 850et tud 900 helyett 3Gn es foleg del amerikaba valo

(#110921) hzx0 válasza Indy1 (#110920) üzenetére


hzx0
aktív tag

Tegnap megérkezet Elephone P6000 pro 3/16. Nagyon puritán aosp 5.1 van rajta. Gesture, dupla kopp nincs. Kijelző tükör éles. Wifi nagyon erös. Gps 3mp alatt pozicionált. Kb 2 orát nyomkodtam 100rol 80%-ra merült. Még simel nem probáltam (cseréltetnem kell )

(#110922) iMaverick válasza rebellis51 (#110917) üzenetére


iMaverick
addikt

Figyi! Idetévedsz ebbe a topicba, felteszel egy kérdést, amire feltételezem választ szerettél volna. Ezek után reagálsz egy totál másik témában utazó kolléga hozzászólására, mintha azt Neked címezte volna... Ezt én szóvá mertem tenni, lévén értetlenül álltam a dolog előtt. Elnézésedet kérem. Nem lebaszás akart lenni, csak eléggé furán jött ki a dolog.

További jó fórumozást kívánok Neked.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#110923) Surda- válasza Ájvé (#110919) üzenetére


Surda-
őstag

Hol 145euro?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#110924) medica válasza hzx0 (#110921) üzenetére


medica
senior tag

60K-ba belefért?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#110925) hzx0 válasza medica (#110924) üzenetére


hzx0
aktív tag

42 gearbest eu-bol. De inkább a Tinydeal eu-bol (Német raktár) rendeld ha nem akarsz idegeskedni. Elég sok Gearbestes csomag megakadt Bestbe Dpdvel.

(#110926) medica válasza hzx0 (#110925) üzenetére


medica
senior tag

Az igen. Köszi.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#110927) Ájvé válasza Indy1 (#110920) üzenetére


Ájvé
veterán

Köszi, ezt nem tudtam.

(#110928) helixP válasza hzx0 (#110925) üzenetére


helixP
nagyúr

Fináncok nem csíptek meg?

(#110929) hzx0 válasza helixP (#110928) üzenetére


hzx0
aktív tag

EU raktárbol jött. Nincs vám, áfa.

(#110930) salaud


salaud
aktív tag

Kb egy hete megjött a Doogee Valencia2 Y100pro telefonom. Tinydeal-től, német raktárból dhl-el 1 hét alatt itt volt. Mivel most már van némi tapasztalat vele, gondoltam írok pár szót róla:

Tartozékok: 1 fólia a készüléken, egy mellette + 1 mikroszálas kendő, áttetsző szilikon tok, ami teljesen Samsung copy, s6-on láttam ilyet. Agybadugós headset, kinézetre minőségi, formatervezett, ami beszédre jó, de másra nem, tompán szól rettenetesen. 1A eu dugós töltős, ami jó, csak bumfordi, hozzá usb kábel, na, ennek viszont kicsit gagyi érzete van, de nincs gond vele.

A készülék szép. Teljesen esztétikus, a forma mindenhonnan másolt, és mégis semleges. Van akinek Samsung, van akinek iPhone jut róla eszébe, sőt, hitték már HTC-nek is. Kijelző tűéles, kalibrálható(miracast), fényerő rendben, bár elég fura az auto fényerő megoldás android 5.1 alatt(szerintem a 4.4-é jobb volt), hátlap feszegetős, magától lejönni nem fog. Hátlap-gombok fém érzetűek, rendben vannak. Hangminőség teljesen rendben, mint telefonálás, mind zenehallgatás közben.Bluetooth, HotKnot működik hibátlanul, wifi erős, nem dobál jelet. Gps szerintem gyors, pontos, épületen belül is talál jelet, ha nem liftben vagyok. A 2 Gb ram megvan, a tárhely 16 Gb, amiből 12 szabad, és nincs szétparticionálva.
Antutut nem futtattam, minek, akit érdekel, keressen rá, olyan ~20000 pont körül csinál. Akadozással még nem találkoztam, röccenés nélkül fut a rendszer. Melegedés nincs.
A rendszer Android 5.1, 1 OTA frissítés volt, ami a magyar nyelvhelyességen javított helyenként, azóta angol illetve google fordítós résszel nem találkoztam. Dupla koppos ébresztés, gesture bigyók vannak, működnek. Előtelepített szoftverek: Document To Go, Xender, GO keyboard. Ezeket el lehet távolítani, de teljesen csak root joggal törölhetőek. Szerintem teljesen feleslegesek, a Xender pcr-e csak Windows8-től felfelé telepíthető, linuxra pedig nincs, a Document To Go-nál van már jobb ingyenes alternatíva, a Go keyboard-ot meg nem szeretem. Root jogot nyerni ennek a zipnek a letöltése, majd gyári recovery-ből telepítése segítségével lehet, akinek részletesebb leírás kell, nézze meg ezt a videót youtubon.

És most jöjjön a készülék "gyenge" pontja, az akku. Névleg 2200mAh-s, neten fellelhető infók szerint valójában 1800-as akku, amitől kicsit féltem, ehhez képest sikerült már vele 7:30 perces kijelzőidőt produkálni, és nem repülős módban. Átlag 5 órát hoz, persze le lehet meríteni sokkal hamarabb is, de az egy, másfél napot hozza.

Egy THL T6S-t cseréltem erre a készülékre, amivel meg voltam elégedve. Abban MTK 6582 soc volt, 4 mag, 1.3 GHz, ebben 4 mag, 1GHz. A modernebb soc erőtöbblete olyankor érezhető, amikor voip hívás közben elkezd a play frissíteni, és nem akad a hang.

Én elégedett vagyok a készülékkel, nem bántam meg a vásárlását. Nyugodt szívvel ajánlom azoknak, akik
egy szimplán jól kinéző, nem csúcskészüléket szeretnének.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#110931) Bertiee válasza fateless (#110894) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi a véleményt! :)

(#110932) beg válasza salaud (#110930) üzenetére


beg
veterán

Egyszer szoknának le erről az akksi átszitázásról.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#110933) zarew válasza salaud (#110930) üzenetére


zarew
senior tag

:R Köszönöm a leírást ez vagy egy xiaomi redmi 2 mezei az esélyes az asszonynak.
És pont az akksitól félek, a lányomnak Inew3 van.

[ Szerkesztve ]

(#110934) helixP válasza hzx0 (#110929) üzenetére


helixP
nagyúr

És így volt negyven? Az szép!

(#110935) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

A Honor 6 dual sim-es képernyője JDI paneles vagy IPS?

(#110936) salaud válasza t420s (#110935) üzenetére


salaud
aktív tag

Szerintem a JDI is IPS, a JDI a gyártó cég neve. Japan Display=JDI

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#110937) dlaj


dlaj
őstag

Dual SIM-es telefonom érkezett a GearBest EU raktárból.

(#110938) body007 válasza dlaj (#110937) üzenetére


body007
addikt

Ennek itt mindenki nagyon örül! Gratulálunk!

;]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#110939) Surda- válasza dlaj (#110937) üzenetére


Surda-
őstag

Milyen telefon, ha szabad kerdeznem?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#110940) Ájvé válasza zarew (#110933) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaominak nem szokása a szitázás, legalábbis nem hallottam még róla.

(#110941) darts0 válasza salaud (#110930) üzenetére


darts0
csendes tag

Én is kb. 4 hete használom a Doogee Valencia2 Y100pro telót és teljesen egyetértek a tapasztalatoddal, leírással!

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#110942) WOT-H-A-C válasza beg (#110932) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Van róla teszt itt PH-n. Én is megemlítettem az akku dolgot alátámasztva egy teszttel ahol taglalják is. Rusi erre megnézte az ő példányát és meglepő volt az eredmény!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#110943) b0bcat válasza salaud (#110930) üzenetére


b0bcat
addikt

Amint azt az én eddigi tapasztalataim (Cubot X12 és Mlais MX Base) is mutatták, az MT6735 nem egy energiaéhes SoC. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#110944) Upo válasza Indy1 (#110920) üzenetére


Upo
addikt

A kínai belpiacosak a 811, 812, 813-ak, és van még 814-819-ig is, ezek különböző délkelet-ázsiai regionális változatok, de hardveresen a 811-el egyeznek. Amikor indiában kezdték tolni akkor ott nagyon téma volt, került oda be mindenféle. Akkor írták a xiaomi fórumon a xiaomi-sok, hogy ezekre 811-es romot tegyen ha angol nyelvet akar. A 811-813 változatokról ennyi elég, ha vodás vagy akkor 4G nem nagyon lesz egyikkel sem, a 900-assal (811) legalább 3G lesz sok helyen, a 813-al vidéken még az sem. Ha telenoros vagy T-s, akkor szinte mindegy, de ha képbe kerülhet még esetleg vodás (teszkómobilos) kártya is, akkor inkább a 900-as.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#110945) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Ma kaptam meg egy telefont (Huawei X2) kínai noname webshoptól (egrow), és a gyári dobozon semmiféle zárócimke nincs. Azaz simán fel lehet bontani a dobozt anélkül, hogy le kelljen szakítani/át kelljen vágni egy cimkét. Határozottan az is az érzésem, hogy nem én bontottam fel elsőnek, a telefonon valami fura fekete por van, és a védőfólián is van egy-két apró karc. Amúgy makulátlan, tehát mindez még nem lenne zavaró.
De azért van bennem egy rossz érzés... Lehet, hogy beletúrt valaki a szoftverbe?? Bekapcsolás után a szokásos első-bekapcsolásos alap konfigon kell végigmenni, szóval itt sincs semmi fura.
Honnan lehet tudni, hogy manipulált a szoftver? Gondolom egy factory reset nem old meg semmit.

Szerintetek van ok a parára? ROM csere? Vagy túlparázom?
Köszi!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#110946) alexw801 válasza Alabástrom (#110945) üzenetére


alexw801
senior tag

Túl.
OTG frissítésre nem hajlamos?

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#110947) medica válasza Alabástrom (#110945) üzenetére


medica
senior tag

Fekete por nem fehér?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#110948) fateless válasza Alabástrom (#110945) üzenetére


fateless
veterán

Mármint Huawei x2 tablet? Mert olyan van, de telefon nincs.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#110949) A texasi válasza fateless (#110948) üzenetére


A texasi
aktív tag

(#110950) gyűrű


gyűrű
addikt

Kiváló vételnek igérkezik, okt.09-én 150 dodóért az elephone M2
Ráadásul jól is néz ki.. szerintem.. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.