Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110701) beg válasza Zeki (#110700) üzenetére


beg
veterán

Ez e.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#110702) Beni2360 válasza Zeki (#110700) üzenetére


Beni2360
félisten

Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
De amit említettem azt nem ott találod. Gondolkozzál el rajta amit írtam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#110703) beg válasza Beni2360 (#110702) üzenetére


beg
veterán

Kéretik a legális játékszabályok szerint játszani és nem célozgatni. Van normális szülői felügyeletes cucc ingyen és pár sör áréért is. Te ingyen dolgozol?

CineDog1: play, parental control. Első körben szemezgess, aztán a másik totyikban biztos kapsz ajánlást is.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#110704) Zeki


Zeki
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek!
Akár meg is veszem ha jó, mert van 2 tablet meg egy telefon, amit le kell korlátozni az iskola miatt.

(#110705) Beni2360 válasza beg (#110703) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem akartam senkit megsérteni ezért előre is bocsánatot kérek. :R
Hát én csak egy egyszerű de nehezen kivitelezhető szülő gyermek viszonyra célozgattam.Egy szóval (nevelés).
De mi az a ap amit ma már nem lehet megkerülni? :F
Én már régen nem dolgozok csak a pénzt várom havonta.
De az elmúlt 30 évben is magamnak dolgoztam, kivéve az adókat. :)

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#110706) Ájvé válasza CoolBoy323 (#110697) üzenetére


Ájvé
veterán

Sok az előre telepített alkalmazás, 2GB-al viszont már nincs gond.
A MIUI jó, bár nem mindenki szereti. Én igen, gyakorlatilag mindent tud alapba ami kell, csak néhány alkalmazás kell már csak nekem ezeket felül.
Hivatalosan nincs CM, csak ilyen átirat.
Viszont 80-ért ott a Mi3 ami sokkal jobb és egy halom ROM van rá :)

(#110707) peestike válasza CoolBoy323 (#110682) üzenetére


peestike
senior tag

azért én a románoktól nem esnék hasra....
[link]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#110708) biccent válasza peestike (#110707) üzenetére


biccent
csendes tag

Nekem is az a tapasztalatom, hogy az Emag-nál erősen nehezítő tényező, hogy nincs rendes ügyfélszolgálat, csak automata üzenetek jönnek. Hetek telnek el a válaszokig és telefonon elérni őket szinte lehetetlen.

(#110709) KamuMazsola válasza biccent (#110708) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Akkor ez sem jobb mint a kínai webshopok?

Üdv.: KamuMazsola

(#110710) maczera válasza Surda- (#110680) üzenetére


maczera
aktív tag

"Nem biztos ,hogy megéri a felárat a +1 giga ram."
Nemcsak a RAM, hanem a ROM is kétszer annyi benne... Hogy mi éri meg, az persze egyéni döntés kérdése, ebbe nem szólhatunk bele. Én mindenesetre a PRO-t venném, felárral.

(#110711) fateless válasza csabank25 (#110688) üzenetére


fateless
veterán

Ha újként vásároltad, akkor az gyanús. Használtan inkább csak jó vétel, mint félelemre alap

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#110712) Outlander válasza KamuMazsola (#110709) üzenetére


Outlander
őstag

Dehogynem...

2 nap alatt itt van, sok dologra 3 év gari... én nem rég gariztattam náluk egy 1,5 éves noname gps-t, kaptam helyette újat...

Elötte tabletba törte bele egy hülyegyerek a töltőt, hozzám hozták javításra, de kiderült h emag garis, azt is 2x! is gariztatták.

Nekem csak pozitív van velük...

Leveleimre is aznap válaszoltak mindig, telefonon is a szokásnak mondható business 6-10 perc között értem el emberi hangot.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#110713) fateless válasza Outlander (#110712) üzenetére


fateless
veterán

Hallottam már én is negatív tapasztalatokat az emagról, viszont nekem eddig két garis ügyem volt velük mindkettő gyorsan ment és pontosan. Egyik javítás volt, a másik visszafizetéssel végződött gyorsan és rendben.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#110714) medica válasza maczera (#110710) üzenetére


medica
senior tag

1 giga ram ki tudja mire lesz elég 1-2 év múlva

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#110715) citkar válasza medica (#110714) üzenetére


citkar
addikt

Arra kíváncsi lennék, az emberek hány százaléka használja az okosmobilját 2 évig :D

(#110716) medica válasza citkar (#110715) üzenetére


medica
senior tag

A gyártók biztos tudják

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#110717) KamuMazsola válasza citkar (#110715) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Általában egy év után cserélem, de a családban tovább vannak használva. Két-három évig van nálunk utána kerül eladásra és indul a körforgás előröl.

Üdv.: KamuMazsola

(#110718) iMaverick válasza citkar (#110715) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha jól össze van rakva és meg van vele elégedve az ember, akkor azért akad olyan is... (Én pl. 2 évig nyüstöltem az Amoi N828-mat. Abban is csak 1GB ram volt.) :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#110719) RVR400 válasza medica (#110714) üzenetére


RVR400
veterán

Nem egy ember látok mostanság Samsung Galaxy Minivel rohangálni, sőt mind a mai napig megtalálnak ilyen csodafonok javításával, mert az még nekik jól üzemel. El kell vonatkoztatni attól, hogy itt mi az igény és az elvárás. Nem kell mindenkinek jó, megfelel olcsón a szar is. ;)

(#110720) #79335424 válasza citkar (#110715) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még tovább is. Nem vagyok kalmár típus, nekem nincs türelmem mindenféle idiótával alkudozni. Inkább kapnak más feladatot a régi kütyük. Az Xperia mini logolja a teherautós tevékenységeimet (ez az AETR szabály miatt fontos dolog), az SGS 2 -ből médialejátszó és internetrádió lesz az autóban, stb.

(#110721) Outlander válasza RVR400 (#110719) üzenetére


Outlander
őstag

Tegnap galaxy youngot romoltam... dobott egy hátraszaltót a droid... :DDD

Első indulásnál, nem bírtam pin kódót beütni, mert az ujjam eltakarja a fél kijelzőt...

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#110722) Upo válasza Outlander (#110721) üzenetére


Upo
addikt

Galaxy Young... Annak idején mikor a defy-re lejárt a hűségidőm, felhívtak az egybetűs szolgáltatótól,hogy ajánlanának valami szuper készüléket helyette, ez lenne a Galaxy Young, és csak 40párezret kell érte fizetnem ha aláírok még két évet. KB. a defy-t elosztom 3-al vagy 5-el kb akkor jutok a Galaxy Young szintre.
Kisebb képernyő, gyengébb cpu, kevesebb ram és tárhely, gyengébb kamera. Úgy elküldtem őket finoman, hogy csak úgy fütyült. Akkor kezdtem el a kínai telózást, kb. aból a pénzből rendeltem az első kínait, Jiayu G3T-t. Lehet hogy kicsit jobban jártam vele, mint a young-al... :U
Azóta moto g-n kívül csak kínai volt/van, és a családnak is, a két év aláírós ajánlatokat meg csak akkor nézem meg, ha akarok röhögni egy jót.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#110723) biccent válasza KamuMazsola (#110709) üzenetére


biccent
csendes tag

Az EMAG-nak számos pozitívuma van, de én kétszer is szívtam velük (egyik sem gari ügylet volt), és végül mindkettő megoldódott, de csak rajtam múlott...

(#110724) citkar válasza #79335424 (#110720) üzenetére


citkar
addikt

Hát...ha érdemes megtartani a régieket ilyesmire, de egy új egyszerre elláthatja mindezt (ha androidos, de ha jól értem azok mind), ezért én a régieket eladom és az új médialejátszó, nekem útvonalat logol szimplán, telefon stb. De persze lehet neked így kényelmesebb.
Nekem Xperia mini pro-m volt, na annak rendkívül jó GPS-e volt az tény, de egy év után azt is más használta tovább.

[ Szerkesztve ]

(#110725) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

jóárasítva :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#110726) iMaverick válasza Turbobacsi (#110725) üzenetére


iMaverick
addikt

Veszek is vagy kettőt. Nehogy már elkapkodják előlem! ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#110727) body007 válasza iMaverick (#110726) üzenetére


body007
addikt

Nem is tudom, én kicsit sokallom az árát... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#110728) Sanyesz. válasza Turbobacsi (#110725) üzenetére


Sanyesz.
őstag

No de Gyerekek! Az sehova nincs írva, hogy az ár egy darabra vonatkozik. :B
Lehet, hogy pár Maersk konténerrel számoltak. (Én kérek elnézést). :R

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#110729) berek21 válasza Turbobacsi (#110725) üzenetére


berek21
senior tag

Ez nem a Bill Gates Edition? :D
citkar: Én a mai napig szoktam használni a kedvenc telómat, ami a világon talán a legnagyobb "gizdafon", Nokia 7110.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#110730) dioka7


dioka7
senior tag

Segítsetek nekem kérlek!

Bár sosem tettem, de közel állok hozzá, hogy földhöz vágjam a telefonom. Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem lehet olyan androidos telefont venni, amit egyszerűen csak használni kell. Nem döglik be, nem fagyogat le, nem lassul be, nem kapcsol ki magától, van rajta mindig térerő (nem dobálja el), nem szaggatja meg kedve szerint a hívásokat, nem kell 16db program, hogy a procit, az akkut, a ramot, a satöbbit figyelje. És ne kelljen ha "belaktam" factory resetet csinálni hetente-havonta, és ne zárjon be programokat mert kevés a ram, vagy mert úgy gondolja éppen akkor. És ne kelljen havonta új ROM-okkal kísérletezni, mert nincs egy sem ami tényleg tökéletes lenne. Semmi ilyesmi. Egyszerűen csak használni kelljen, és normálisan működjön.

Nos: ha valaki tud ilyen telefonról, ami a fentieknek megfelel és 50k körül megkapható kérem szépen, hogy ne tartsa magában. Az sem baj, ha külföldről rendelhető, akkor rászánom még pluszban az áfát, tehát 50k+áfa.
A fentieken kívül ami elvárásom lenne, hogy a GPS pikk-pakk jelet találjon, ne órák alatt (legjobb, ha tudja a glonass-t), valamint 4,7 vagy 5 colos kijelzője legyen min. HD felbontással.

Semmi több. De van egyáltalán ilyen?!

Bocs, hogy hosszú lettem, de agyvérzés közeli állapotban vagyok... :W :W :W

Köszönöm, ha kapok választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#110731) WOT-H-A-C válasza dioka7 (#110730) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Xiaomi redmi 2 pro itthonról vagy meizu m2 (mini) kintről.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#110732) b0bcat válasza dioka7 (#110730) üzenetére


b0bcat
addikt

Szerintem ezt lényegében bármelyik 64 bites procival szerelt, 2 giga RAM-os készülék tudja. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#110733) oris


oris
aktív tag

Javasoljatok légyszi Tolna-, Csongrád-, Bács-Kiskun megyében olyan szerelőt, aki meglévő alkatrészt (Kingzone K1T mikrofon panel) beforraszt a hibás helyére (nyolc forrasztási pont, szalagkábel). Munkatelefon, SOS javítás kellene. Három perc alatt szétszedem hogy hozzá lehessen férni, össze is rakom, csak a forrasztást kellene megcsinálni.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#110734) dioka7 válasza WOT-H-A-C (#110731) üzenetére


dioka7
senior tag

Most redmi 1s-em van, ami kb factrory resettől számítva 2 hónapig jó, de aztán belassul. a Redmi 2-n gondolkodtam már, de akkor valszeg ki fogom próbálni, ha már itt is ezt javaslod. Köszönöm a tippet

(#110735) body007 válasza dioka7 (#110730) üzenetére


body007
addikt

Nekem egyik telóm se csinál(t) ilyeneket (főleg nem egyszerre). Milyen készüléket is használsz? :D

szerk.: Jah látom. Érdekes. Nem vmi koppintás az a teló?

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#110736) azozo válasza oris (#110733) üzenetére


azozo
senior tag

(#110737) Outlander válasza WOT-H-A-C (#110731) üzenetére


Outlander
őstag

Pont miuis rendccert ajánlani ilyen elvárásokhoz? :F

Hetente kell dalvik cache wipe, meg imádkozni h az eheti frissítés ne baccon el olyat amit épp használsz is?!

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#110738) b0bcat válasza dioka7 (#110734) üzenetére


b0bcat
addikt

Több mint 2 éve használok egy Haier W910-et. Soha nem volt factory reset-elve. :N Újraindítani is csak 3-6 hetente szoktam. ;) (Napi 24 órában be van kapcsolva.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#110739) WOT-H-A-C válasza Outlander (#110737) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

" A fentieken kívül ami elvárásom lenne, hogy a GPS pikk-pakk jelet találjon, ne órák alatt (legjobb, ha tudja a glonass-t), valamint 4,7 vagy 5 colos kijelzője legyen min. HD felbontással."

Én bedobtam 2 típust. Nem vagyok én sem varázsló, hogy minden kollégának prezentáljak telefont az igényeihez. :U

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#110740) iMaverick válasza dioka7 (#110734) üzenetére


iMaverick
addikt

Ez alatt a két hónap alatt mit csinálsz(tok) a telefonnal? Folyamatosan app telepítgetés? (Azért kérdem, mert ha úgy igazából "semmit" nem csináltok a készülékkel, akkor max. heti egy restart-tal működnie kellene a cuccnak.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#110741) dioka7 válasza Outlander (#110737) üzenetére


dioka7
senior tag

most is MIUI-s telefonom van, alapvetően a rendszer tetszik, mert logikus benne minden. De a belassulás, az, hogy max 2 naponta újra kell indítani, az nem tetszik benne. Nagyon.
Eddig használt (próbált) készülékek:

- Samsung Galaxy ace
- Samsung galaxy S
- Noname W450
- Star Butterfly
- Newman N2
- Newman K18
- Xiaomi Hongmi 1S (2db az asszonyéval)
- Caterpillar B15q

Ezek 1 része az asszonyé volt, de ugyanazokat a tüneteket produkálta/produkálja minden esetben mint az enyémek.

Amíg csak telefonálsz/sms-ezel rajta, addíg nagyon zsír, de ha már használnál GPS-t és mondjuk 1-2 játékot, talán még whats appot is, akkor megáll az élet.
A Newman K18at nem nagyon tudtam megakasztani, de abban meg a GPS volt hulla. 1 óra alatt kinn a kertben nem sikerült pozíciót fognia.

Amúgy a redmi 2 felé kacsintgattam magamtól is, de már nem merek belevágni semmibe, inkább kérdezek.

Köszönöm mindenki segítségét!

[ Szerkesztve ]

(#110742) dioka7 válasza iMaverick (#110740) üzenetére


dioka7
senior tag

Szoktam játszani, de pl most 4 hónapja 1db játékkal játszok, tehát nincs agyon telepítve semmivel. Whats app napi szinten, meg telefonálás. Néha 1-1 you tube video. Ja, és kb havi 1x GPS, de akkor 1-2 órán át. Ennyi. És mégis. Hát ezért nem értem én ezt... :F

[ Szerkesztve ]

(#110743) Sanyesz. válasza azozo (#110736) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nem nagy "akció", mert az Alitól ÁFÁ-san jön.
A Gearbest EU-s EXP postával 167$.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#110744) Outlander válasza dioka7 (#110741) üzenetére


Outlander
őstag

Nekem jiayu g4s van, csak miui alatt lehet megfektetni... de viszont ebben caar a gps... külső bt modult használok.

Mlais m52 érkezett tegnap bnőmnek, eddig jó, de még csak alig 1 napja használja..

Amit meg nem ismerek azt nem ajánlom...

Az viszont biztos h a miui normál használatra nem ajánlott... és majd most mindjárt jönnek megkövezni, de nekem ez a véleményem.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#110745) tibcsi0407 válasza Outlander (#110744) üzenetére


tibcsi0407
félisten

M52-höz nézted ezt a ROM-ot?
Magyar srác csinálja elvileg, bár a felhasználóneve nem ismerős.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#110746) dioka7 válasza Outlander (#110744) üzenetére


dioka7
senior tag

nálam jó volt eddig a belassulásokat leszámítva, de az miui nélkül is megvan a többi készüléken, sőt kollégáknál is ugynez a jelenség, ezért is kérdeztem, hogy van-e egyáltalán olyan aminél nincs ez

(#110747) Outlander válasza tibcsi0407 (#110745) üzenetére


Outlander
őstag

Persze, ezzel kezdtem, mentés, majd ment fel egy 4gb-os leső particiós változat...

Egyedül a "színhelytelen" képekkel nem tudunk megbarátkozni...majd ma szoftveren kicsit bizergálni fogom, hátha javul. :U

Tegnap a lila pulcsi az nem is tudom, talán piros volt?! :DDD Na jó viccen kívül nem emlékszek, de nagyon eltérő szín volt a telefonon, nem lila volt az biztos.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#110748) tibcsi0407 válasza Outlander (#110747) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A fotók nekem is kicsit túl színesek az M7-en. Lehet valahol ezt piszkálni rendszerszinten a telóban? Valami kamera API dolog lehet ez.

https://utdetailing.hu/

(#110749) 7Sony7 válasza dioka7 (#110742) üzenetére


7Sony7
addikt

Bár a redmi 1s nem a szuper ram kezeléséről vált híressé, de szerintem neked inkább az SdMaid-ot kellene kipróbálni, mondjuk 1-2 hetente lefuttatni.

-

(#110750) paolinho válasza oris (#110733) üzenetére


paolinho
őstag

Igaz nem a kívánt megyék valamelyikében, hanem Budapesten Újpalotán, de Cink Elek biztos meg tudja Neked ezt oldani. A semminél ez is jobb alternatíva, hátha arra tudsz keveredni egyszer.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.