Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) tjb007 válasza Kiratheonly (#61150) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jó választás lenne a Samsung Galaxy Note PRO 12.2 is, viszont ott van még a HP Pro Slate 12 is, ami ugyanúgy megfelel a célnak, viszont jelentősen olcsóbb, és még a tollnál alkalmazott technológia is fejlettebb a Samsung által alkalmazottnál.

(#61152) maxxenergie válasza maxxenergie (#60784) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Visszakaptam a wayteq xtab 9-es táblagépet, Wifi chipet cseréltek, azóta a net Ok is lenne, bár nem repked így sem ahol más eszköz 3 éves Asus phonepad 15 Mbit ott ő még csak 3-4 Mbit így is ez normális lehet tényleg ennyit tud ??

Másik kérdésem lenne, hogy az miért van bizonyos alkalmazásokat Play áruházból elkezd letölteni, de 50-60-70 %-nál megáll és nem megy tovább nem értem. Belső tárhelyen van még hely vagy 300 MB Nand Flash meg üres 6 GB cirka. Ezt lehet valahogy használni, ide át lehet tenni adatokat a belső tárhelyről, mert nem jöttem rá, vagy csak SD kártyára. Olvastam a Xtab 9-es topikban, hogy valakinek kezelte a 64 GB micros Sd-t is, lehetséges, mert elvileg csak 32 Gb hivatalosan, valakinek van tapasztalata erről.

Mondjuk egyenlőre jó lenne megoldást találni a hibátlan működésre, vagy újra vigyem vissza, kérhetek csere készüléket stb.. mert ez is 3 hét volt mire a WIFI-t "megcsinálták" 0,5 mbit-ről 3 lett max speed... de Play áruházból több program nem megy de pl a speedtest, skype lejött ???

Köszi előre is a segítséget mindenkinek. :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#61153) jksx


jksx
senior tag

Sziasztok!

Bocs a láma kérdésért, a Prestigio multipad wize 5002 tabnak milyen lehet a magyar lokalizációja?
pl. ékezetes karakterek vannak-e a 'gyári' billentyűzeten?

(#61154) juve600


juve600
nagyúr

üdv

alábbi a problém

adott egy játék FIFA 15 ULTIMATE TEAM

van egy samsung galaxy ace 3 telo amire le lett töltve,simán fut
van egy samsung st 110 tablet amire valamiért nem tudjuk letölteni,nem is látni a playáruházban
szabad hely van a tablet belső memóráján is 1,5 gb meg a sd kártyán is van 5gb

mi lehet a gond ???

thx

(#61155) Keil Walker válasza cidalain (#61148) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Ha minden jól megy, akkor a használt 8q lesz a befutó. Köszi a segítséget! :R

(#61156) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Üdv!

Milyen tablete(ke)t ajánlanátok?

- A méretekkel nem igazán vagyok tisztában, de az biztos, hogy nem a legnagyobb kell. Talán egy ebook olvasó méretű, vagy azoknál picit nagyobb kellene. Olyan kis kényelmeset. Mekkora a legkisebb? Egyáltalán milyen méretek vannak?

- Új legyen!

- Itthon szeretném venni, DE a külföldi rendelés sincs kizárva.

- Használni: játék, internet, filmnézés, ilyesmikre.

- Pénz az ne legyen mérvadó, csak az, hogy jobb, megbízhatóbb márkát szeretnék. (De persze azért nem a legdrágábbat, de nem is a legolcsóbbat. Csak jót.)

Köszi! :R

(#61157) cidalain válasza Keil Walker (#61149) üzenetére


cidalain
veterán

Az jo bolt lesz szerintem, ha tenyleg olyan mint amilyennek hirdetik!

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61158) Tojci25


Tojci25
csendes tag

Sziasztok!
Tablet vásárlás előtt állok.
Igazából olyan 40-50000 ftom van rá és csak filmezésre meg játékra kéne.

Ár érték arányban ezt találtam a legjobbnak

http://www.ebay.com/itm/Kobo-Arc-Arc-10HD-16GB-Wi-Fi-10-1in-Black-/161735519480?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25a8302cf8

Esetleg valakinek van ilyen, vagy tapizott már?
Jöhetnek érvek, ellenérvek.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#61159) ClioRS válasza jksx (#61153) üzenetére


ClioRS
őstag

Biztos van. De van egy csomó bill amit le lehet tölteni a Playből.

(#61154) juve600
Valószínűleg a kacat SoC (nem sértés akar lenni) miatt nem elérhető rá, az a Maxvell nem egy világbajnok cucc.

(#61156) ¤Envy¤
Szerintem kezdd úgy, hogy bemész egy boltba ha van rá lehetőséged, és megnézed a méreteket. Nyilván nagyot (10") nem akarsz, ha ebook mérető kell, de szerintem a 7-es kicsi, a 8-as nagyjából már elég, de lehet te máshogy gondolod, és még a 10-es is megtetszhet.

(#61160) juve600 válasza ClioRS (#61159) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R

szted ezen a telon menne ???

[link]

(#61161) ClioRS válasza juve600 (#61160) üzenetére


ClioRS
őstag

Passz, látom feltetted a témájában a kérdést, talán ők tudnak neked válaszolni.

(#61162) tjb007 válasza maxxenergie (#61152) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Wi-Fi része eleve nem túl jó, plusz ott van a fém hátlap is, viszont ettől még normálisnak sem nevezném. A router beállításainak módosítását próbáltad már? A rendszer cseréjével is megpróbálkozhatnál, azaz ha a 4.2 van fent felrakhatnád a 4.4-et és vice versa.
Hogy miért áll meg a letöltés passz, töröld az alkalmazásadatokat, indítsd újra a rendszert, hátha segít.
Nem rémlik, hogy a NAND Flash névre hallgató partíció milyen funkcióval bír, de nagyon egyszerűen ki lehet ezt deríteni: Beállítások → Alkalmazások → Letöltött fül, itt kiválasztod az áthelyezni kívánt alkalmazást és ha aktív az Áthelyezés ide: SD-kártya feliratú gomb, akkor át lehet helyezni (nem minden alkalmazásnál van rá lehetőség).
Ha jobbnak látod visszavinni tedd azt, cserekészüléket viszont hiába is kérsz nem fogsz kapni, nem kötelesek biztosítani.

(#61153) jksx

Pont ugyanolyan, mint bármely másik Magyarországon megvásárolható tabletnek. Vannak ékezetes karakterek gyári billentyűzeten, de ha nem lenne (de van) akkor is körülbelül egy perc lenne felrakni egy olyant, amin van.

(#61158) Tojci25

Érvek:
- jó specifikáció (SoC, RAM, kijelző stb.)

Ellenérvek:
- nem bővíthető a tárhely, 13GB-ból kell kijönni

(#61163) jksx válasza tjb007 (#61162) üzenetére


jksx
senior tag

Értem, köszi!

PDF-ek olvasásához a 8", vagy a 10"-os kijelzőméret a kényelmesebb?

(#61164) mm89 válasza Kiratheonly (#61150) üzenetére


mm89
őstag

Nem nagyon van hozzá közöm, de hogy tervezed a szöveg bevitelt? Nem igazán tudom elképzelni, hogy gyorsan vagy hatékonyan tudnaltudnál jegyzetelni a virtuális billentyűzeten vagy a tollal. Ha meg viszel rendes billentyűzetet akkor meg már lehet jobb lenne egy ultrabook.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#61165) tvamos válasza mm89 (#61164) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Samsungos cerka nagyon jo, azt probaltam. En is vagyom ra, hogy valami olyasmi legyen a tabletemhez / telefonomhoz...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#61166) tjb007 válasza jksx (#61163) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kinek ez, kinek az. Ezt mindenki saját maga tudja csak eldönteni.

(#61164) mm89

Azért nem tudod elképzelni, mert még nem próbáltad. :)
Amúgy meg elég gyorsan és elég hatékonyan, persze a papír és toll még mindig gyorsabb.

(#61167) dragonfx válasza tjb007 (#61129) üzenetére


dragonfx
veterán

[link]
erről mi a véleményed milyen intel proci lehet benne?ez is hasonló nem?
az acer iconiát sehol nem lehet már kapni. :O

vagy ez?
számit hogy intel 4 magos vagy ebbe a lenovoba milyen is van? snapdragon vagy mediatek?

esetleg ez?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#61168) Prien


Prien
addikt

A Prestigio Multipad 10" PMP7100 mennyire vállalható böngészésre, Facebook, stb? Azért érdeklődöm itt, mert nincs a környékemen megtekintésre ilyen gép. 1280x800 pixel, de szinte minden 10 collos ennyi...

Vagy van még a Multipad Ranger 8 collos, de az már csak 1024x768...
Árban tűrhető gépek lennének... ja és persze SIM kártyásat keresek, köszönöm a véleményeket előre is!

A kevés is több a semminél.

(#61169) ClioRS válasza dragonfx (#61167) üzenetére


ClioRS
őstag

Az első amit linkeltél, az egy Windows-os tablet, aminek kevés a 16GB háttértár, esetleg tudsz venni hozzá memóriakártyát, de azt akkor számold bele az árba.

A Lenovoban Mediatek proci van.

A Prestigiot én még nem láttam, meg nem is nagyon olvastam róla, így specifikációk alapján annyiért nem tűnik rossz vételnek.

(#61168) Prien
Mennyiért találtad ezeket? A 10-es nem egy mai gép, a másik már jobb, csak ugye a kijelző felbontása nem az igazi. Mennyi a keret?

[ Szerkesztve ]

(#61170) mm89 válasza tjb007 (#61166) üzenetére


mm89
őstag

Erre gondoltam,hogy papir+toll gyorsabb lehet. Bár én jó ideje nem nagyon írtam papírra, aztán múlt héten rá kellett jönnöm, hogy billentyűzeten sokkal gyorsabban megy :)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#61171) Kiratheonly válasza mm89 (#61164) üzenetére


Kiratheonly
tag

Természetesen tollal gondoltam. Szeretek rajzolgatni jegyzetelés közben, illetve sokszor észrevettem, hogy nem elég a billentyűzet hozzá, egérrel pedig nehézkes. Eddig a OneNote-ot használtam erre a célra.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#61172) kispalya


kispalya
tag

Sziasztok,

a segitsegeteket szeretnem kerni. Munkahelyre kellene tablet a kovetkezo kriteriumokkal:
- netto 90-120eFt
- jo/nagyon jo kamera vakuval.

(tudom, hogy ez egy ilyen topic, de nem csak androidos johet szoba)

Elore is koszi! :R

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#61173) maxxenergie válasza tjb007 (#61162) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Köszi a választ!

Szerintem megy vissza szervízbe, mert bármit akarok letölteni nem megy megáll 80-90%-nál úgy hogy WIFI net van tárhely van nem értem ..... NAND FLASH-t nem tudom használatba venni, egyik alkalmazást sem lehet áthelyezni SD kártya inaktív. csak akkor azt nem értem ,hogy mire van 8 GB tárhely ( NAND FLASH 5,6 GB összes és elérhető is üres így. BELSŐ TÁRHELY meg csak 0.98 GB nyilván az a pár alkalmazás itt van így már csak 333 mb van :F :F :Y :Y )

ANDROID frissítés sem megy a leírt módon csinálnám de folyamatosan hibákat dobál, switch gomb után nem vált zöldre szóval ez sem megy :W :W

Garanciás időn belül kérhetek másik típust ez helyett vagy a készülék cseréjét nem tudja valaki véletlen :F

Köszönöm. :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#61174) Phobion


Phobion
őstag

sziasztok!

tabletet szeretnék vásárolni, 50k a keret
- a kijelzője minél nagyobb legyen
- újat
- itthon szeretném megvásárolni
- alap dolgokra lenne használva, skype, net

tanácsotokat előre is köszönöm :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#61175) cidalain válasza Phobion (#61174) üzenetére


cidalain
veterán

játék lesz, vagy sem?
ha lesz akkor milyen szinten?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61176) Phobion válasza cidalain (#61175) üzenetére


Phobion
őstag

az nem lesz

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#61177) tjb007 válasza dragonfx (#61167) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az elsőn Windows fut, amin nem fogsz tudni a Clash of Clans-szal játszani, szóval az ki is esik.
A másik kettő közül pedig a Lenovot érdemesebb választani.

(#61168) Prien

PMP7100-at csak akkor, ha nagyon kedvező az ára. Az önmagában még nem lenne gond, hogy mikor került piacra, viszont a lassú, nem túl jó "minőségű" 3G modem, a gyenge SoC, és a nem éppen friss rendszer (4.1, nincs és nem is lesz már rá frissítés) miatt túl sok pénzt nem adnék érte.
A Rangerből melyiket nézted?

(#61172) kispalya

Samsung Galaxy Tab S 8.4 és 10.5, Lenovo ThinkPad 8 (Windows 8.1), Lenovo S8-50

(#61173) maxxenergie

A NAND FLASH névre hallgató partíció arra van, hogy oda másold a saját fájljaidat (pl. film, zene), szóval nem egy emulált SD kártya, nem SD kártyaként funkcionál.
Milyen rendszer alól próbálod? Windows 8/8.1 alatt nem fog menni, csak a régebbieken. Ha régebbi rendszert használsz töltsd le és rakd fel ezt, utána próbálkozz újra.
Garancia kérdés, fogyasztóvédelem topik: [link] Nem tudom történtek-e változások az elmúlt 1-2 évben, hülyeséget meg nem szeretnék mondani, szóval kérdezz ennek utána inkább ott.

(#61174) PhobioNN7

Prestigio MultiPad WIZE 5002

[ Szerkesztve ]

(#61178) Phobion válasza tjb007 (#61177) üzenetére


Phobion
őstag

Köszi, ez korrekt kis tablet?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#61179) Prien válasza tjb007 (#61177) üzenetére


Prien
addikt

Rangerből a 8 collos, 4G verziót, amit a Telekom is árult. Anyumnak keresgélek valami nagyobb képernyőset, amit jól lát, belőve neki facebook, unokák képei, stb. Feltöltős nettel, ezért kell a SIM kártya. :)
Van egy Alcatel Evo HD 7-esem, 4g-s, de tartok tőle,hogy az kicsi lesz neki... :F

Cliors: nincs meghatározott keret, de 60k alatt jó lenne találni valami nagyobb képernyős használhatót, ami a fentebbi feltételeknek megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#61180) tjb007 válasza Phobion (#61178) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, korrekt.

(#61179) Prien

A 3G-s Lenovo A10-70 (A7600) pont 60 ezer forint és a leírtakra is tökéletesen megfelel.

(#61181) kispalya válasza tjb007 (#61177) üzenetére


kispalya
tag

Koszonom a gyors es reszletes valaszt, tovabbi szep napot. :C

Szeretném megérni azt a kort, amennyinek kinézek...

(#61182) maxxenergie válasza tjb007 (#61177) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Köszönöm akkor ez volt az első baj persze hogy win8.1 na akkor este próbálom 7 alól többit meglátjuk, tehát a NAND Flash-re nem lehet alkalmazásokat telepíten9i áthelyezni, akkor micro SD kártya kell bele, oda meg mehetnek képek stb.. Értem köszi. :C Fogyasztóvédelmi topikot is átnézem, mert kezd elegem lenni ebből már, igaz WIFI-t megcsinálták, de jeleztem ezt az alkalmazás letöltés problémát ott semmi nem változott, semmit nem tudok letölteni pff.. :R :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#61183) Prien válasza tjb007 (#61180) üzenetére


Prien
addikt

Köszönöm a tippet! :R Az 1280x800 pixel nem kevés 10.1 collra?
Persze tudom,hogy ennyi pénzért... de megnézem élőben is majd valahol.

A kevés is több a semminél.

(#61184) ClioRS válasza Prien (#61183) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem, elég lesz ez a felbontás, de azért biztos ami biztos nézd meg mielőtt megveszed.

(#61185) n@p@lm


n@p@lm
őstag

huh, gyerekek én nagyon beleszerelmesedtem ebbe a masinériába:
LENOVO Yoga2 10"
most már csak valami pénzmag kellene a vásárláshoz.
:)

(#61186) szecskkaa


szecskkaa
csendes tag

Üdv!

Tabletet szeretnék vásárolni a közeljövőben (kb 1 hónap múlva).

-A kijelző mérete nem lényeges.
-Elsősorban újat szeretnék, de nem zárkózom el a használttól sem.
-A használat leginkább internet + film lenne.
-Az ár: 20-25000 Ft

Ilyen feltételek mellett, ennyiért milyen tabletet ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#61187) tjb007 válasza n@p@lm (#61185) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]
Inkább a tényleges Yoga 2 10-be szerelmesedj bele, mert az Adreno 305-nek a Full HD felbontás már egy kicsit sok.

(#61188) cidalain válasza szecskkaa (#61186) üzenetére


cidalain
veterán

7" jöhet szóba:
Wayteq xTab 7X, Wayteq xTab 7Q, Lenovo A7-10, Lenovo A7-40, Acer Iconia B1 730,
(Esetleg még Asus MemoPad HD7 ME173 Refurbished)

Tudom, nagyjából mindegyik a 25-30 közti sávban mozog, de akció esetén simán bemennek 25 alá. Szóval én ezekre vadásznék akcióban.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61189) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!

Két tab között vacillálok, véleményetekre lennék kíváncsi.
LG G-Pad 10.1 16GB - 60e
Samsung Galaxy Tab4 10.1 (2015 Edition) (SM-T533) 16GB - 70e

Mind a kettő irányában van pro és kontra, a MediaMarkt-ban mind a kettőt megnyomogattam, tetszenek és jónak tűntek. :) Megéri a Samu a 10e felárat?

(#61190) ClioRS válasza M3aN (#61189) üzenetére


ClioRS
őstag

Kicsit frissebb a hardver, teljesítményben alig van eltérés. Az akku viszont ahogy látom gyengébb, ezt eddig nem is vettem észre :) Ha egy árban lennének, még akkor is nehéz lenne a döntés... Szerintem dönts kinézet alapján :D

(#61191) Kolondrum

7400ft-ot megér? Mire elég ennek ez a vas? Nekem nem mond semmit.
Thx!

(#61192) n@p@lm


n@p@lm
őstag

láma kérdés:
a mediás és a te linked nem ugyanaz?
az atomos proci vagy a snapdragonos az ajánlott az általad is említett full hd-hez?

[ Szerkesztve ]

(#61193) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Rokonnak keresnék tabletet (nagyon nem vagyok otthon a tab világában)

A lényeg: 8' körüli méret, 50k környéke és ha belefér, legyen fhd. Jöhet több példa is, ha van!
Gondolom ebbe az árfekvésbe nem fér bele már a 2gb ram?!

Köszönöm előre is!

(#61194) tjb007 válasza Kolondrum (#61191) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem ér meg még annyit sem. Mire elég? Arra, hogy idegességedben szálanként tépd ki a hajad. Kevés a RAM, kicsi a NAND, alacsony felbontású és rossz minőségű a kijelző, a rendszer akad és fagy.
Na jó, mp3 lejátszónak még elmegy. ;]

(#61192) n@p@lm

De, ugyanaz, csak a neve nem stimmel, mert ami náluk Yoga 2 10-ként szerepel az valójában egy régebbi modell, a Yoga 10 HD+.
A Yoga 10 HD+ és a Yoga 2 10 közül utóbbit érdemesebb választani.

(#61193) Draken

A 2GB RAM még belefér (Alcor Access O819M), a Full HD felbontás viszont már nem. Mindkettő csak akkor férne bele, ha egy méretkategóriával lejjebb mennénk (ASUS MeMO Pad 7 ME572C).

[ Szerkesztve ]

(#61195) csendes válasza Kolondrum (#61191) üzenetére


csendes
őstag

Pontosan 7400 Ft-ot ér. Ma már nagyjából semmire nem elég, kevés RAM, gyenge SOC, kis felbontású, gyenge kijelző, gyenge akku. Játszani nem jó, tartalomfogyasztásra nem jó. E-mail-t, híreket röviden átfutni vagy a TV műsort megnézni elég, több oldalt megnyitva a böngészőben már akadozhat. Arra például ár/érték arányban kifejezetten kiváló vétel, hogy a gyerek az első napon összetörje.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#61196) cidalain válasza csendes (#61195) üzenetére


cidalain
veterán

De ha osszetorni veszem a gyereknek, akkor eleve torottet veszek 3 gombert :)
Ha nem annak veszem, es osszetori mert nem megy a jatek, akkor addig bog mig nem veszel egy masikat, aminek nyilvan jobbnak kell lennie hogy menjen a jatek.
Szoval jobb a bekesseg, nem vennem meg.
Digitalis kepkeretnek jo lehet, bar sose ertettem hogy az miert jo, es hasznal e valaki olyat meg.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61197) n@p@lm válasza tjb007 (#61194) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszönöm!
akkor ez is jó nekem, ugye? (második seria) [link]

(#61198) tjb007 válasza n@p@lm (#61197) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, jó ez is.

(#61199) n@p@lm válasza tjb007 (#61198) üzenetére


n@p@lm
őstag

:R

(#61200) Kolondrum

Jó akkor nem veszem meg. :)) Thx! Filmre van notim!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.