Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61651) cidalain válasza atala (#61650) üzenetére


cidalain
veterán

nemnagyon. pláne ha a legolcsóbbnál a 10-15000 forintos csodákat értjük a műszaki áruházakból: csak nyűg lesz, szét fogja vetni az ideg, és közben azt fogja mormolni hogy tudtam hogy a digitális fejlődés a sírba viszi majd egyszer az emberiséget...

használtban kellene akkor utánanézni, 15-20 között wayteq, lenovo gépek után kutatva.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#61652) atala válasza cidalain (#61651) üzenetére


atala
addikt

Értem, ok, megmondom neki.

(#61653) milkabrams


milkabrams
őstag

ismerősnek kellene tab, max 45k 10.1 coll
itthonról újan, net, film kevés játék

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#61654) tjb007 válasza milkabrams (#61653) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad WIZE 5002

(#61655) Mobil87


Mobil87
tag

Sziasztok!
Vásárolni szeretnék ehy tabletet
Ami nekem számit az hogy, szép legyen a képe, és hogy 8 colos legyen, és gyors, nem szeretem ha valami akadozik.
Internetezésre, autóban gpsre,és fényképek nézegetésére, szerkesztésére szeretném leginkább használni.
Keretem max 50 E forint
De kiváncsi lennék arra is hogy ha nm számit a pénz, akkor mit ajánlanátok?

(#61656) Kviky válasza tjb007 (#61654) üzenetére


Kviky
tag

A Prestigio MultiPad WIZE 5002 akkor is tudjátok ajánlani, ha játékra is kell?

Max 50 e-t akarok költeni, 10"-osat szeretnék 4 maggal és nem kell a 3G.

(#61657) csabi011


csabi011
tag

Sziasztok!

Ajándékba kellene egy tablet 50k körüli összegért (kicsit több, talán az sem baj, nem én veszem :) ). Leginkább netezésre lenne használva, de filmezés és ilyen gagyibb játékok is menjenek rajt. Méret ügyileg minél nagyobb, annál jobb, 10.1-ig.
Még annyi, hogy az sem lenne baj ha valami ismertebb márka lenne egy ilyen témában kevésbé jártas ember számára is, de ez aztán csak tényleg full utolsó szempont.

Előre is köszi!

(#61658) phoenix1989


phoenix1989
őstag

[link]

S8 50 vagy yoga tab 2 éri meg inkább? Van egyáltalán különbség. Elnézve teljesen ugyan az a kettő

(#61659) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

9" körül keresek új tabletet, 100k környékén.
Filmezés, játék, böngészésre lenne használva.
Első körben Nexus 9 néztem ki, szívesen megnézek mást is. Expansysen kívül, hol lehetne még beszerezni, ha más nem jön szóba?

Köszönöm!

http://totesz.myminicity.com/

(#61660) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Tanuláshoz, illetve PDF olvasashoz milyen androidos 10 colos tabot ajánlanátok?
(duolingo, memrise, stb).
Újat szeretnék, Németországban tudom megvenni, és fontos lenne hogy minél frissebb droid legyen hozzá, minél kevesebb feleslegesen előre telepített hulyeseggel..

Esetleg 8 collos is érdekelne

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#61661) tjb007 válasza Mobil87 (#61655) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az LG G Pad 8.0 szépen lassan (gyorsan) kifut, ennek köszönhetően akinél még van megemelkedett az ára, így viszont már nem fér bele a max. 50-be. A sorban utána következő az ASUS MeMO Pad 8 ME181C/CX.
Ha pedig a pénz nem számít, akkor a felső(bb) kategóriákból érdemes választani (pl. Sony Xperia Z3 Tablet Compact, Samsung Galaxy Tab S 8.4, ASUS MeMO Pad 8 ME581C, plusz hamarosan itt lesz az új ASUS ZenPad sorozat is).

(#61656) Kviky

Igen, abban az esetben is.

(#61657) csabi011

Lenovo A10, ASUS MeMO Pad 7 ME572C, LG G Pad 10.1 (bár ez már inkább 55)

(#61658) phoenix1989

Van különbség, a Yogában nagyobb kapacitású akku van, ez körülbelül 1,5 óra pluszt jelent, de ez ugye nagyban függ a felhasználás módjától. Igazából mind a kettő megéri, szóval választ azt amelyik szimpatikusabb.

(#61659) Kronk

A Nexus 9-en kívül más nem nagyon lesz. Itthon hivatalosan nem került forgalomba, szóval csak "szürkeimportos" készüléket lehet itthon vásárolni többnyire valamelyik mutyigéesemben.

(#61660) papeti01

Maximum mennyiért, és hol szeretnéd megvásárolni (1-2 konkrét üzlet/forgalmazó, hogy meg legyen könnyítve a dolgunk)?

(#61662) phoenix1989 válasza tjb007 (#61661) üzenetére


phoenix1989
őstag

igen ezért is kérdeztem mert akkun kívül nem látok más különbséget. szimpatikus a joga letámasztása egyben kicsit fura is. de ha egyforma proci ram stb akkor tényleg csak elkell dönteni melyik lenne jobb használni. bár sajnos csak8 colban van az s8 50 yoga meg van 10ben is

[ Szerkesztve ]

(#61663) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv, ár-érték arányban mik a legjobb tabletek 10" körül? Elsősorban használt gépekre gondolok... Köszi.

(#61664) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Hali! Tabletekhez abszolut gyökérként tájékozódnék:

hány hüvelykes legyen a kijelző? nagyjából mindegy...7-10 mondjuk
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? használt
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?itthoni
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) qgis térinformatikai szoftverhez kell, alkalomszerűen terepi munkához (hogy lássam, hol vagyok, pontokat, poligonokat vegyek fel, stb. Nem mindennapi "ipari" felhasználás, hanem alkalomszerű segítség a munkámban. Otthon meg net wifiről, böngészés...ha már van..
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? minél kevesebbet. mivel fogalmam sincs, mennyiből jönne ki minimum, így nyilatkozni se tudok
-minimum 2.2-es droid kell rá, és fontos, hogy sim foglalatos legyen a mobilnet miatt (a google légifotóit tudja használni a qgis, ehhez kell a net.
nem árt, ha kibír vagy 2 órát akksiról..

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#61665) milkabrams


milkabrams
őstag

vettem egy samsung galaxy tab pro 8.4-et, nem valami stabil a gyári launcher, az előző tabom gainward galapad 7-en jóval kevesebb a mikrolagg, ja és max grafikán akad a gta sa, remélem ki lessz javítva mert eléggé elszomorított.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#61666) Bandee2


Bandee2
tag

Sziasztok :)

Szeretném én is a segítségeteket kérni.
Egy androidos tabletet szeretnék gyakorlatilag csak arra, hogy HD videót prezentáljak másoknak. Ezért lenne prioritás a minél nagyobb kijelző, minél nagyobb felbontás és IPS kijelző. Hangja is legyen azért. Ezen kívül internetezésre használnám, viszont játékra abszolút nem.
Érdekelnének típusok új és használt tabletekre is.
Árban 35-40k-t szánnék rá.

Köszönöm előre is :R

(#61667) Mobil87


Mobil87
tag

A közeljővőben jön valami uj tablet ki amit érdemes lenne megvárni mielőtt most vásárolnék egy tabletet?

(#61668) milkabrams


milkabrams
őstag

meg lehet oldani hogy a tab pro 8.4 sd kártyáról is észlelje a játékokhoz tartozó obb fájlt?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#61669) bvazse


bvazse
újonc

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy a prestigo wize 3008 microusb-s töltője van? Autóba szivargyújtóról tudom tölteni?

(#61670) csendes válasza Mobil87 (#61667) üzenetére


csendes
őstag

Kb. milyenre gondolsz? A Sony Xperia Z4 tablet pl. nemsokára ideér kb. 200 ezer Ft-ért [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#61671) Atesz 666 válasza csendes (#61670) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Egészen pontosan [link]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#61672) papeti01 válasza tjb007 (#61661) üzenetére


papeti01
senior tag

Eddig csak az amazonon nézegettem őket, és jó lenne ha megallna 150 euróban.
Lehet hülye kérdés ez ebben a topicban, de érdemes lenne várni, hogy milyenek lesznek a win 10 és tabok a droiddal szemben, vagy nem oszehasonlithato?

Koszi

#proudfather

(#61673) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Szerintem ezek a2k s meg hasonlo felbontasu tabok feleslegesek. Olvastam gyartoktól hogy igazán észre sem vehető a külonbség a fhd hoz képest. Legalábbis nem akkora mértékben mint ha pl egy 640x480 hoz hasonlitanal egy fhd-t . Annyira kicssi a,különbség hogy szemmel nem is érzékeled.

[ Szerkesztve ]

(#61674) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Vélemény erről [link] esetleg? :U :F

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm. :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#61675) Mobil87 válasza csendes (#61670) üzenetére


Mobil87
tag

8 coll osra és max 50-60e ft értékben szeretnék vásárolni a legjobbat ebben az árfekvésben.

[ Szerkesztve ]

(#61676) tjb007 válasza Meghivott (#61663) üzenetére


tjb007
nagyúr

A használtakra passz, de mindkét esetben attól függ mi a limit.

(#61666) Bandee2

Újonnan Prestigio MultiPad WIZE 5002, használtra passz.

(#61667) Mobil87

Túl sokról eddig még nem esett szó, jön majd a Samsung Galaxy Tab S2 széria, az ASUS nemrég indította útnak a ZenPad szériát, talán majd az IFA-n lesz több bejelentés is. Ezek viszont nem éppen a 50-60 ezer forintos kategóriában fognak landolni (legalábbis a Samsungok esetében, az ASUS-nál is csak a szerényebb, gyengébb képességű modelleket lehet majd ennyiért megvásárolni).
A kínai gyártóknál sem történt/történik igazából semmi érdemleges.

(#61669) bvazse

Igen, a micro USB porton keresztül kell/lehet tölteni, szóval az autóban is fogod tudni tölteni.

(#61670) csendes

Az már lassan egy hónapja ideért, és 220 az a 200.

(#61672) papeti01

Nem hülye kérdés, válaszolni viszont nemigazán lehet rá. Alapjaiban más a két rendszer, mást tudnak nyújtani, más (főleg árban) a készülékkínálat is, szóval ezt a kérdést alaposan át kell gondolni annak, aki a két rendszer között vacillál.

(#61674) Atesz 666

Mindennemű felhasználásra ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#61677) littlelion21 válasza tjb007 (#61676) üzenetére


littlelion21
addikt

Mitől állt be ennyire a piac? Kb. hónapok óta ugyanaz a választék.
Bezzeg mobil-fronton minden napra jut valami bejelentés/megjelenés.

(#61678) papeti01 válasza tjb007 (#61676) üzenetére


papeti01
senior tag

És droid vonalon mit ajanlanal az eddigiek alapján?

#proudfather

(#61679) Bandee2 válasza tjb007 (#61676) üzenetére


Bandee2
tag

Köszönöm :) Esetleg van olyan tablet ebben az árban, aminek mindezek felett nem tükröződő (glare) a kijelzője?

(#61680) mm89 válasza Bandee2 (#61679) üzenetére


mm89
őstag

Matt fólia?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#61681) tjb007 válasza littlelion21 (#61677) üzenetére


tjb007
nagyúr

Általánosságban elmondható, hogy nem történt olyan technológiai változás, ami miatt érdemes lenne új modellt kihozni, ami vásárlás és/vagy csereösztönző lenne. Egy kis túlzással élve túl jóra sikerültek az elmúlt időben (1 év) piacra dobott modellek, sőt, némelyik még az ideit is überli (pl. ASUS ME572C vs. Z370C).
Az év közepe az általában üresjárat, majd az év vége felé, jövő év elején lehet nagyobb mennyiségben újdonságra számítani.

(#61678) papeti01

[link]

(#61679) Bandee2

Nincsen, csak fóliázással oldható meg (többé-kevésbé).

(#61682) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#61664) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Erre valaki esetleg?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#61683) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Játékra melyik készülék lenne a megfelelőbb? (drágább készülékek biztosan jobban, de két gyerek miatt két készüléket kell vásárolni, így ennyi fér a keretbe)

Chuwi Vi8
Cube Talk 8X

Egyéb multimédiás szempontból nagyjából ugyanolyannak tűnik a két készülék, azt meg majd eldöntöm még, hogy kell-e 3G. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#61684) tjb007 válasza kirkri (#61683) üzenetére


tjb007
nagyúr

A második.

(#61685) kirkri válasza tjb007 (#61684) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi!

21 éve a Prohardveren! ™

(#61686) papeti01 válasza tjb007 (#61681) üzenetére


papeti01
senior tag

Köszi. Úgy, érzem hogy pont úgy lőttem be az árát, hogy 10 colosbol csak "noname" van. Érdemes lenne esetleg inkább csak 8 ast vennem valami nagyobb gyártótól?

#proudfather

(#61687) tjb007 válasza papeti01 (#61686) üzenetére


tjb007
nagyúr

Rajtad áll a dolog, neked kell tudnod, hogy elég lesz-e.

(#61688) milkabrams válasza tjb007 (#61676) üzenetére


milkabrams
őstag

szia!
a segítséged kérném
meg lehet oldani hogy a tab pro
8.4 sd kártyáról is észlelje a
játékokhoz tartozó obb fájlt? csak mert vettem egyet és lehet hogy kevés lessz a belső tárhely.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#61689) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Bocs,hogy itt kérdezek! A párom elég sokat használja a tabot,pdf fájlok olvasására! Sokat olvas könyvet meg ilyesmi! Milyen programot érdemes használni , ha abbahagyja az olvasást,kilép a könyvből,visszalép és onnan folytassa ahol abbahagyta? Bocs hogy ilyen tudatlan vagyok!!! Előre is köszi! Ja még annyi,hogy a tab egy Lenovo Tab 2,és minden gyári rajta!

[ Szerkesztve ]

(#61690) phoenix1989


phoenix1989
őstag

[link]
Érdemmes szerintem elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#61691) papeti01


papeti01
senior tag

köszi a segítséget.
Ami még felmerült bennem a droidos tabok terén. hogy érdemes egyáltalán 1 gb rammal nézelődni, vagy aha 2 gb alatt veszek, akkor mint a telefonok esetében 2 nap után jön a földhöz vágnám "feeling"???

#proudfather

(#61692) ity700


ity700
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném: Acer laptopomat (Win.8) nem tudom csatlakoztatni a samsung tablet s-hez mobil hotspot használatával. Az előző sony tablethez könnyedén lehetett csatlakoztatni. Próbáltam már mindenféle beállítást de csak nem sikerül! Tipp valakinek?

(#61693) csendes válasza ity700 (#61692) üzenetére


csendes
őstag

Itt le van írva, hogy hogyan lehet beállítani: [link][link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#61694) kkdesign


kkdesign
senior tag

Hali, másik topikban is kérdeztem már, de mivel ez általános, talán előbb kaphatok választ! Ha adott egy Asus tabletem, amin van garancia, és rootolatlan, akkor ha rootolom, majd esetlegesen hiba lépne fel vele, ebben esetben unrootolnám, akkor a nonrooted tablet->rootolás->unroot után meglenne rá a garancia? tehát ilyen esetben szervizbe unrootoltan küldeném ha esetleg van valami. :) vagy látják a szervizben hogy volt már rootolva és megvonnák a garit?

[ Szerkesztve ]

(#61695) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm tabletet szeretne vásárolni a kislányának. Tanácsot kérek, ki mit ajánlana.

Szempontok:
- fehér legyen
- skype-ra lesz sokat használva, így kell előlapi kamera rá, minél jobb minőségű
- méretben 7", 7,85" vagy 8"
- 1 GB ram
- árban max. 35e Ft
- újonnan, MO-ról lenne vásárolva
- minél megbízhatóbb, minél jobb anyag- ill. összeszerelési minőség
- normális színekkel és betekintési szöggel rendelkező kijelző, mondjuk IPS
- ha lehet 1 évnél több garancia

Amit én eddig kinéztem, az egy ASUS MeMOPad 7" (ME176CX-1B014A) fehér.

Ennek nem ismerem a megbízhatóságát, minőségét. A márka az jó szerintem, 2 év gari, IPS kijelző, fehér, 7", 1 GB ram, négymagos Z szériás atom proci, előlapi kamera van (az nem tudtam kivenni hogy 2MP vagy 0,3MP, a bolt 0,3-nak írja, gsmarena és PH teszt meg 2-nek).

Tudtok ennél jobb alternatívát ennyi pénzből, a felsorolt kritériumoknak megfelelően?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#61696) kkdesign válasza s3toraph (#61695) üzenetére


kkdesign
senior tag

Szia, én pont ilyen táblagéphez írtam az előtted lévő kérdést. 8GB-ost nem tudom olyan jó szívvel ajánlani, egyrészt idő kell most míg rendre szelik a romot, mert elszúrta az asus rajta, másik hogy ha belakod a készüléket elfogyott a hely rajta amennyiben android 5.0 Lollipopon használnátok. Ha tudod vadászd a 16 GB-osat, sztem jó táblagép, csak várjuk az eszköz fórumán a KitKat szintű jó romot frissítésként, és remek gép lesz az 5.0-val is! :)

(#61697) szundybence válasza kkdesign (#61694) üzenetére


szundybence
aktív tag

Igen, én már hallottam ilyet. Aztán egy kis borravalóért mégis megcsinálták. De alapból el van utasítva. Én egy céget tudok kishazánkban akinél a rootolás deklaráltan nem kizáró tényező. Ez pedig a WayteQ.

(#61698) s3toraph válasza kkdesign (#61696) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Kislánynak lesz, nem fog valami rettenet sok appot használni, így elég lenne a 8GB (amiböl gondolom azért vagy 3 GB szabad).

Pénz ennyi van rá, 16GB-os árban meg nem férne bele 35eFt-ba.

Mi a gond a gyári szoftverrel?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#61699) tjb007 válasza milkabrams (#61688) üzenetére


tjb007
nagyúr

Meg lehet oldani, de csak rootolás után, azzal viszont ugrik a garancia.

(#61689) Pehi

Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik

(#61691) papeti01

A felhasználástól és a felhasználótól függ. Egy jól "összerakott" rendszer mellett nem fogod 1GB RAM-mal sem földhöz vágni, persze az sosem baj, ha több van belőle.

(#61694) kkdesign

Elméletileg igen, megmaradna, legalábbis a régebbi modellek esetében így, nem hagyott nyomot. Érdemes lenne azért rákérdezi az ASUS-nál is, nem kerül semmibe, ők pontos választ tudnak adni erre a kérdésre.

Az ME176C meg 35-ből nem fog kijönni.

(#61695) s3toraph

Ez a legjobb, amit ennyi pénzből ki lehet hozni (főleg fehérben).

(#61700) s3toraph válasza tjb007 (#61699) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi!

Az 5.0 elérhető rá frissítésként? Ha igen, kikapcsolható a frissítésröl az értesítő üzenet?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.