Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) tpeter77 válasza Bferibörs (#54299) üzenetére


tpeter77
addikt

rootoltam nemrég, de aztán nem tudtam vele tovább foglalkozni a gyerektől :)
hogyan tovább? Nincs olyan beállitás, hogy alapértelmezett útvonal az SD kártya legyen?
ezt a 4.4.2-őt még rootolni se könnyű, ahogy látom.

(#54302) Bferibörs válasza tpeter77 (#54301) üzenetére


Bferibörs
addikt

itt kérdezzél

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#54303) AcHanGE4 válasza csendes (#54281) üzenetére


AcHanGE4
tag

Köszi a segítséget.
Még 1 kérdés. Ha nincs 3G a tableten, akkor is megy a GPS? Csak mert az Aqua oldalán azt írták, hogy GPS az adatforgalmat generál, ahhoz meg kéne a 3G, ugyanakkor a GPS készülékekben sincs simkártya, ha minden igaz. :)

(#54304) ClioRS válasza AcHanGE4 (#54303) üzenetére


ClioRS
őstag

Magához a GPS-hez nem kell net.

Az azt használó programohoz kell abban az esetben, ha online programot használsz, pl Google Maps. Ha olyan verziót, ami a gépen tárolja a térképeket (offline), akkor nem fog adatforgalmat generálni.

(#54305) AcHanGE4 válasza ClioRS (#54304) üzenetére


AcHanGE4
tag

Értem. Köszi, akkor már minden világos :)

(#54306) balzs12


balzs12
tag

Sziasztok..
El jött az idő h tabot vegyek .. A sony xperia m2-esem kicsi már..
Milyen tabot ajánlotok kb 50ezer-ig??
Használnám játékra netezésre és mikor utazok akkor zene meg film-re is szóval kb 3-4órát bírjon az aksi!!

(#54307) tjb007 válasza balzs12 (#54306) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-8Q, LG G Pad 7.0, ASUS MeMO Pad 7 (ME176CX), ASUS MeMO Pad 8 (ME181CX)
Az üzemidő bőven 3-4 óra felett van mindegyiknél.

[ Szerkesztve ]

(#54308) csendes válasza Mythunderboy (#54300) üzenetére


csendes
őstag

Van jelentősége, egyrészt van 8GB és 16GB ROM-os változat, amiknél a webkamera felbontása is eltér, illetve a 16GB-osnak sztereó a hangszórója, másrészt különböző színekben is van. Ami az árat illeti, LG G-PAD 7.0 van 40 ezer Ft-ért, illetve szintén 40 ezer Ft-ért Asus MeMoPad HD 7 ME176CX-1D012A 8GB négymagos Atommal, és mindkettő gyorsabb a ME173X-nél. Lenovo A7 (A3500L) 28 ezer Ft. Szóval szerintem a 35 ezerből még lehet alkudni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54309) kurtuzov válasza szabopeter73 (#54269) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez mindenesetre érdembeli válasz a tinydeal - től, még ha igen laza is.
Kapd szét, recovery, wipe, hadd szóljon. Ha itthon veszel valamit, akkor szinte ha már rossz szögből nézel a készülékre ugrott a garancia.
Ha nem lennének itt kelzsocáék, túrhatnád az xda fórumot, azt nézhetnél, mint Jenő a moziban.

Egy biztos: környezetbarátabb megoldás. Nem kell minden egyes "apróság miatt" elvinni a kereskedőhöz az eszközt, az meg továbbküldi a szervizbe. Utána meg vissza az egész.
Kérdés hol húzódik az a határ, ahol a user nyugodtan nézzen be a motorháztető alá és nézze meg minden gyertya rendesen a helyén van-e.
Ha viszont pl a kijelző szalagkábelét ki kellene majd cserélni, na az már újabb izgalmas kérdéseket von maga után. Küldenek ők neked egyet? Megveszed te ők meg kifizetik?

(#54310) kurtuzov válasza melan (#54279) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Na ez már csak külön fért bele így hajnaltájt.
Kíváncsi leszek erre a GPad 8.3 árcsökkenésre. Pont azért tudom, mert vettünk egyet tavaly karácsonykor és már előtte is figyelgettem az árát. Indult kb 100 eFt körül, karácsonyra ment le az ára 90-re. Nyáron 80 körül lehetett kapni, most 75. A "nagyobb boltok árairól beszélek, a többi korrekciót hozzá lehet tenni.

(#54311) Bird


Bird
addikt

Sziasztok. Wayteq 7q vagy 8q ez itt a kérdés. Melyiket válasszam? ;) :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#54312) sith7 válasza Bird (#54311) üzenetére


sith7
nagyúr

Hát azt, amelyik több chc - t ad ;] :P
Szerintem 8q ;)

(#54313) Bird válasza sith7 (#54312) üzenetére


Bird
addikt

mennyit? 10 chc elég lesz? :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#54314) sith7 válasza Bird (#54313) üzenetére


sith7
nagyúr

Finom :K

(#54315) _NCT


_NCT
őstag

Media-ban Asus MeMoPad HD 7 ME176CX-1D012A 8GB tablet, Blue (Android) 39.900-ért vihető.

Megér ez ennyit, fog még lentebb menni az ára?

(#54316) tjb007 válasza kurtuzov (#54310) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egészen pontosan 90 ezer (89900) forinton kezdett. Tavaly karácsony körül lement 85-re, idén áprilisban-májusban 80-ra, július-augusztus környékén pedig a mostani 75-re.

(#54315) MMA87

Igen, megér annyit; és igen, fog még lejjebb menni az ára majd egyszer valamikor (amikor jön az utód és kifutó modell lesz).

[ Szerkesztve ]

(#54317) kurtuzov válasza tjb007 (#54316) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Igaz, én a Moszkva Széll Kálmán tér melletti üzletek árait tudom. Ott 99,9e-rel indult, aztán 89,9 lett Volt egy 10%-os akció is kis ideig, de akkor még nem vettük meg. Dec 23-án vettük ~90-ért, mindkét nagy üzletben annyi volt. Én csak ezeknek az árképzéséből indultam ki a hivatalos ajánlott ár felé.

(#54318) AndrewTdi válasza tjb007 (#54316) üzenetére


AndrewTdi
addikt

És a lentebb említett Asustól mennyivel rosszabb a WayteQ xTAB-8Q?

(#54319) tjb007 válasza kurtuzov (#54317) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elég drágán mérték akkor ott.

(#54318) AndrewTdi

Gyengébb SoC, mínusz egy év garancia.

(#54320) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözlet!

Megfelelőbb topik híján itt tenném fel kérdésem: adott egy GDIPPO T10N tablet, amivel is akadt egy csepp probléma.

Nevezetesen az, hogy Skype hívásnál a hívott féltől érkező hangok nem a hátsó hangszórón szólalnak meg, hanem a telefonáláshoz használandó kis cicergőn, nincs kihangósító ikon.
Próbáltam már több Skype verziót is, de nem változott a helyzet. A hangszóró rendben van, filmeknél pl. az szólal meg.

Tudtok megoldást arra, hogy a Skype is a hátsó hangszórót használja?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54321) tjb007 válasza Petyyyyy (#54320) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ki kell hangosítani a hívást.

(#54322) Petyyyyy válasza tjb007 (#54321) üzenetére


Petyyyyy
addikt

"nincs kihangósító ikon."
Akárhogy forgatom, nem jelenik meg az ikon.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54323) Milka 78 válasza zsoki (#54291) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Asus ME103k.Elég erős soc-t kapott ráadásul a fent említett 8 colosoknál kissebb a felbontása,így szerintem nagyon hasíta a gép.
Én pl.10.1-et használok és csak jót tudok róla mondani,stabil,fürge,felhasználó barát,viszont 200 euroért nem egy nagy üzlet (itt 64-ért is megkapható).Az Asus viszont 100 ropi itt (szinte nem is kapni itt olyan friss) és azért az más kategória mint az LG,leszámítva a képernyő felbontását,mert az mindkét gépnél ugyan az.

(#54324) tjb007 válasza Petyyyyy (#54322) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sorry, azon a részen átsiklottam.
Kipróbáltam itthon több tableten is, de ilyen jellegű probléma egyiknél sem jelentkezett. Jelezd a fejlesztő felé a problémát, ezen kívül mást nem nagyon tudsz tenni.
Ez amúgy a hang- és videohívásnál is ugyanúgy jelen van ?

(#54325) csendes válasza Petyyyyy (#54322) üzenetére


csendes
őstag

Sokszor előjön másoknál is, Skype hiba, új verzióval talán megjavul. Addig is, ha videóhívást indítasz, akkor nem kapcsol át automatikusan a hátsó hangszóróra?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54326) Petyyyyy válasza csendes (#54325) üzenetére


Petyyyyy
addikt

& tjb007 - Nem, akkor sem. Próbáltam egyszerű hanghívással és videohívással is, de nem vált. Utolsó 5-ös verzióval és 4.9-cel is próbáltam.
Mindenesetre a válaszokat köszönöm.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#54327) Jojo22


Jojo22
tag

Ezt ismeri valaki közelről : Prestigio MultiPad 2 PRO DUO 7.0, és szerintetek egy TPC ASUS 7, használtan megbízható boltból 20ér, 2év garival megéri?

(#54328) Rive


Rive
veterán

Üdv,

10" tabletekkel kapcsolatban szeretnék úgy-ahogy képbe kerülni. Főleg internetezésre kellene. GPS kell, hosszú üzemidő kifejezett előny, inkább a megjelenítés minősége preferált az 'izom' ellenében. Új vagy használt mindegy, belföld vagy külföld mindegy, kamera mindegy.

Lehetőleg olcsón, naná :DDD

Nem feltétlen ajánlott típusok kellenének, hanem inkább, hogy hol kezdjek nézelődni és milyen tartományban mozognak az árak?

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54329) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

30k-ig melyik új tabletet tudnátok ajánlani, főként Skypeolásra?

Láttam van bőven választék ebben az ársávban, viszont az előlapi kameráról ritkán esik szó.

Amúgy szinte semmi más nem fontos, bár gondolom netezésre is lenne valamennyire használva.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#54330) csendes válasza _ak_ (#54329) üzenetére


csendes
őstag

Miért lenne jobb egy tablet kamerával skype-olni, mint egy okostelefon?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54331) csendes válasza Jojo22 (#54327) üzenetére


csendes
őstag

A Prestigio MultiPad 2 PRO DUO-ról egy vélemény: [link]
TPC (tablet pc) Asus 7-ből elég sokféle van, melyikről van szó?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54332) Joshi


Joshi
titán

A Google Nexus 10 megér 180€-t? A kijelző nem IPS és csak két magos proci van benne, nem kevés a 2560x1600-as felbontáshoz? Mi a vélemény erről a Tabletről? Van hozzá 4.4 Kit-kat?

(#54333) Jojo22 válasza csendes (#54331) üzenetére


Jojo22
tag

Azt hiszem hogy ez az: Asus 7 ME172V-1B069A

(#54334) gidue


gidue
csendes tag

Sziasztok!
Harmadikos lányomnak szeretnék karácsonyra tabletet vásárolni 20000 Huf körül. Ebben a dimenzióban mely tablet most a legjobb vétel.
Köszönettel: tamás

(#54335) csendes válasza Joshi (#54332) üzenetére


csendes
őstag

Super PLS a kijelző és nagyon jó. A SoC erős, Exynos 5250 A15-ös magokkal és mellé Mali-T604. Van hozzá KitKat. Az, hogy mennyit ér attól függ, hogy milyen verzió, új vagy használt (refurbished) és mennyi rá a garancia. Tesztek: [link][link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54336) Joshi válasza csendes (#54335) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen új, holnaptól akciós 179€-ért az osztrák Interspárban 2év garival.
Antutu 5 teszteredményeket tudnál mondani egyszerűen nem találok a neten csak 3-as verziókat.

(#54337) _ak_ válasza csendes (#54330) üzenetére


_ak_
addikt

A nagyobb kijelző miatt.

Let's begin, de gozaimasu!

(#54338) Looserke válasza gidue (#54334) üzenetére


Looserke
őstag

Szerintem minimum 5000-es toldd meg a keretet ha értelmeset akarsz venni és nem akarsz csalódni...

pl.
[link]

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/WAYTEQ-xTAB-7Q-Wifi-GPS-7%22-IPS-tablet,103952,504839,1507681.html?langId=-19

(#54339) csendes válasza Jojo22 (#54333) üzenetére


csendes
őstag

Egymagos WM8950 A9 SoC, TN kijelző, mára elavult. Inkább ezt ajánlanám helyette: [Wayteq XTAB 7Q]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54340) csendes válasza _ak_ (#54337) üzenetére


csendes
őstag

Kell a tabletbe 3G/4G vagy elég a WiFi?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54341) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Nemrég kérdeztem kb. 70-e Ft-ig 10' körüli méretben az LG G.Pad-et ajánlottátok.
Mi a helyzet 8"-as mérettel maximum szintén eddig az összegig?

Köszönöm!

(#54342) Jojo22 válasza csendes (#54339) üzenetére


Jojo22
tag

Akkor wayteq marad, már más is javasolta. köszi!

(#54343) Zolee_70 válasza csendes (#54340) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Nekem volt WIFI-s, most 4G-s. Ég és föld, bármikor ott a net, levelek stb. Persze Igazából attól függ mire használod, az alapján kell dönteni kell-e vagy nem, általánosságban erre nem lehet válaszolni.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#54344) csendes válasza Zolee_70 (#54343) üzenetére


csendes
őstag

Köszi :R , igazából a kollégától próbáltam megkérdezni, hogy milyet szeretne skype-hoz.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54345) STKDave


STKDave
csendes tag

Próbálkozott már valaki USB modem csatlakoztatásával Asus tablethez? :)

(#54346) _ak_ válasza csendes (#54340) üzenetére


_ak_
addikt

Nem szükséges. A WiFi megoldott, elvileg nagyon utaztatva sem lesz, így az akksi is másodlagos.
Anyámnak lenne, szóval nagyon elvárásai sincsenek, csak, hogy jól menjen a Skypeos video chat.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#54347) csendes válasza Joshi (#54336) üzenetére


csendes
őstag

Tegyél rá 20%-ot az Antutu 3-ra és nagyjából megvan az eredmény. Az még nem derült ki, hogy 16GB vagy 32GB verzió, ez fontos lehet, mert nem bővíthető kártyával. Azt hiszem, hogy 3G verzió a kétmagos SoC-hoz nem jelent meg. Ha a játék nem fontos, és főleg otthonra kell (elég a WiFi), akkor jó vétel lehet filmet nézni és internetezni, mert a kijelzője nagyon jó, és a hangja is jó tablethez képest.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54348) csendes válasza _ak_ (#54346) üzenetére


csendes
őstag

Ha elég 2MP előlapi kamera (és nem kell a hátlapra), akkor [Lenovo A7 50 (A3500L)][link][link]Érdemes lehet november 21-én rendelni...

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54349) mtappi


mtappi
csendes tag

Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy tabletet vásároljak, próbálom követni a fórumot, de túl sok az infó! :-)
8 colos ,
új,
itthon beszerezhető készülék érdekelne,
általános felhasználásra (net, film, netrádió, komoly játékok nem érdekelnek). Fontos lenne a minél jobb üzemidő, felbontás. Árban 50-60 (max) ezerre gondoltam. Az eddigi kiszemelt az LG G PAD 8.0, de hátha tudtok jobbat ajánlani ebben a kategóriában. Néztem az ASUS-okat is de elvesztem a típusok között.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#54350) Milka 78 válasza motoflug (#54341) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Lg Gpad 8.3.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.