Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) nemlehet válasza con_di_B (#54596) üzenetére


nemlehet
őstag

Aliról. A 16 gigás kb 280 dollár jó eladótól, az áfával is 85 körül van attól függ mennyi az árfolyam (240-es dollárral számolva tokkal vonóval 87k)- De hardveraprón is szokott lenni, meg a Xiaomishop.hu is fogja forgalmazni kb ugyan ennyiért vagy minimálisan drágábban.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#54602) bandus


bandus
veterán

WayteQ Tab-7Q vélemény erről urak?

működhet ez szépen, zökkenőmentesen? szülőknek lenne. esetleg más alternatíva 30-35k összegig?

köszönöm a segítséget :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54603) tjb007 válasza Sequadon (#54576) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyedül az ME372CL-es Fonepad éri meg árát, de csak az LTE miatt.
Ami egy fokkal jobb a 7X Quadnál, az a nagyobb kijelzős Lenovo A8 3G.

(#54581) Kasya

Igen, az Air 2 most a legjobb választás.

(#54584) M3oH

Mindkettőt. :)
Amiben a Nexus jobb, az a szoftver és támogatottság; amiben meg az LG jobb, az a méret. Gyakorlatilag ennyi a pro/kontra rész.

(#54585) 2rda

WayteQ xTAB-8Q

(#54587) motoflug

Kijelzőben mindenképp, anyagminőségben is, a sebességgel viszont lehetnek gondok, főleg a játékoknál.

(#54589) JoolsNOS

LG G Pad 10.1

(#54597) Zoleee89

WayteQ xTAB-8Q, ASUS MeMO Pad 7 (ME176CX), vagy esetleg még a WayteQ xTAB-9.

(#54598) Milka 78

A bitangtól ezért így 2015 derekán már elég messze van, főleg úgy, hogy még a legeslegelső generációs Krait és Adreno 320 van benne. Persze ez a bitangság függ attól is, hogy éppen mihez hasonlítjuk, mert az ME102-ben lévő RK3188-hoz képest, vagy épp egy APQ8026-os G Pad 10.1-hez képest valóban bitang.

(#54602) bandus

Nem csak működhet, hanem működik is.
Alternatívának pedig ott van a WayteQ xTAB-8Q, és a Lenovo A7.

[ Szerkesztve ]

(#54604) antibes2000 válasza Milka 78 (#54598) üzenetére


antibes2000
tag

A memo ME103-nak milyen a SOC-ja, a Snapi S4 pro, 4 cores Krait200, 1,5 GHZ, Adreno 320? 2 GB RAm IPS 1920*1200

(#54605) bandus válasza tjb007 (#54603) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm a gyors választ :R akkor ezek közül lesz valamelyik, amit esetleg jobb áron sikerül megcsípni :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54606) tjb007 válasza antibes2000 (#54604) üzenetére


tjb007
nagyúr

Erős. Mennyire erős ? Attól függ mihez hasonlítjuk.

(#54607) StLui válasza Kasya (#54578) üzenetére


StLui
veterán

Ok, hogy Air2, de az hol van a 100 körüli árhoz képest?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#54608) antibes2000 válasza antibes2000 (#54604) üzenetére


antibes2000
tag

A Snapi S4 pro és a Snapi 600 ugyanaz a soc?
több helyen láttam már mindkettőt APQ8064-nek feltüntetve a specifikációkban

(#54609) tjb007 válasza antibes2000 (#54608) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem ugyanaz.
Az APQ8064-ben (S4 Pro) Krait 200-as processzormagok vannak és egy első generációs, kevesebb feldolgozóegységet tartalmazó Adreno 320; az APQ8064T-ben (Snapdragon 600) pedig Krait 300-as processzormagok és egy második generációs, több feldolgozóegységgel rendelkező Adreno 320.

[ Szerkesztve ]

(#54610) antibes2000 válasza tjb007 (#54606) üzenetére


antibes2000
tag

igazából arra gondoltam, hogy megbírkózik-e a FHD kijelzővel, viszi-e a komolyabb játékokat?
pl, dead trigger, republique?
A Snap S4 Pro-t olyan közékategóriának gondolom, pl a S800-hoz, Exynos5433-hoz képest

(#54611) Kasya válasza tjb007 (#54603) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom!

(#54607) StLui: Igaz... sajnos az annyi amennyi.

(#54612) StLui válasza Kasya (#54611) üzenetére


StLui
veterán

Nekem air van, és nagynéninek kéne egy tablet, hasonló dolgokra, ráadásul LTE-s, ezért is kaptam föl a fejem. mert én is air-t vagy air2-t ajánlanék neki szívem szerint. (meg mert sosem használtam androidus cuccot, egy tévés kütyüt kivéve)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#54613) tjb007 válasza antibes2000 (#54610) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az is, középkategória.
A Dead Trigger nem fog gondot okozni, a République-ot viszont passzolom, ahogy a jövőben érkező csúcs címeket is. Ha komolyabb játékra kell valakinek, akkor érdemes inkább valami mást nézni a TF303K helyett.

(#54614) sitotomi


sitotomi
tag

Sziasztok!

Főként ebook, zene, film ill. kevés net, amire kellene nekem a tablet (esetleg Clash of Clans jellegű játék futtatására). (napi 3 órát buszozok)

Van egy LG G2-m. Nagyon meg vagyok elégedve vele, ezért LG háza táján nézelődtem, meg ugye össze is lehetne kötni őket :)

Fentiekre a 8.3 vagy a 10.1-es G Pad-t vennétek inkább?

(ha jól láttam, olyan 70 ezres ársávban már hozzá lehet jutni mindkettőhöz, ami nagyjából megfelelne)

(#54615) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
Tabletot szeretnék vásárolni karácsonyra ajándékba. Nem nagyon vagyok otthon a témában, ezért segitségre lenne szükségem.
Mit szeretnék: 10 hüvelykes kijelző, billentyűzet legyen hozzá(ez nem tudom mindegyiknél van-e), max ár 90ezer forint. Amit kinéztem(bár ez Windowsos): Lenovo IdeaPad Miix 10
Ez 100ezer, ennél olcsóbban hasonló van-e?
Ja és húgom használná a gépet, netezésre,filmezésre,játékra.
Előre is köszönöm a segitséget! :)

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#54616) harryls


harryls
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni hogy mi lehet a probléma?
A tabletbe jelenleg egy 32bg-os kártyán 4 évad sorozat van (xvid/avi) Sorrendben az elsőből az összes részt lejátsza, a másodikból néhányat már nem játszik le, a harmadik, negyedikből meg egyet sem. Próbáltam vagy 10 féle lejátszó programmal, kb ugyan az a helyzet. Azt is kipróbáltam hogy a memo kártyára ömlesztve raktam az egészet, évadonként egy mappába és évadonként két mappába nem volt változás
Képek:



(#54617) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

Az alabbi felteteleknek megfelelo tabletet keresek:
-kezelje a mobilnetes stickeket
-legyen benne gps
-90%-ban netre es filmre lenne hasznalva
-kijelzom meretet es arat nem irok, varok par tippre es abbol szemezgetek

Elore is koszonom!

Asszem mindenféleképpen!

(#54618) f.szabo


f.szabo
tag

Üdv, a kérdésem, hogy mi a véleményetek a WayteQ xTAB-7Q GPS 7" IPS Tablet PC -ről, két lányunknak szeretnénk tabletet venni karácsonyra, ami még ez meglett szól, hogy telefonálni is lehet róla, esetleg ár érték arányban van e jobb vétel? Köszönöm :R

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#54619) szilu7


szilu7
senior tag

Sziasztok!

Kisgyereknek nem fHD mesevideókat nézegetni mit javasoltok?
7˝, új, itthon vásárolt, maximum 20k Ft.

(#54620) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnék születésnapjára venni egy tabletet, de sajnos nem igazán értek hozzá.
Az összefoglaló alapján a következő elvárásaim lennének a készülékkel kapcsolatban:
- Új legyen
- Itthon szeretném megvenni
- A legfelső határ 35.000Ft
- Leginkább olvasásra használná, néha egy kis internetezés, esetleg filmnézés (...alap dolgok, játszani nem fog)
- 7" vagy fölötte
- 1GB RAM (nem szeretném, ha döcögne)

Ezt a hármat nézegettem, de bármilyen ajánlatra szívesen ugrok! ;]
[link]
[link]
[link]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#54621) Looserke válasza f.szabo (#54618) üzenetére


Looserke
őstag

A 7X-el lehet telefonálni szerintem nem a 7Q-val

(#54622) sbazsi válasza csendes (#54600) üzenetére


sbazsi
veterán

Ez a papíron kicsit gyengébb ez mit jelent? :F
Szoftverellátottság/frissítés mennyire van?
Gondolok itt pl custom firmware-ekre?MIUI/CM?

[ Szerkesztve ]

(#54623) Milka 78 válasza tjb007 (#54603) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Természetesen a saját ár/tudás kategóriájában,hisz a kérdés is erről a szintről szólt.A 60-80 as kategóriában,fhd kijelzővel bitangnak számít már ha végre be lenne árazva és tényleg 70-80 körül kapható lenne (bár ha a Snap400 65-70-be fáj az LG-vel akkor sanszos,hogy ez több lesz).Hozzáteszem egy ilyen alacsony felbontáson meglepő dolgokra lehet képes egy Adreno 320 (ha még régebbi szériás is),főleg annak tükrében hogy a 305 is eddig minden játékkal megbirkózott (legrosszabb esetben is medium beállítás).Nem lennék meglepve ha a G Pad 8.3 Sanp 600-as erdményeit hozni tudná (vagy a körül érkezne meg),legalább is játékok alatt,de kíváncsi lennék a véleményedre,hisz engem is érdekelne ez a vas.

antibes2000 : Bocsi pongyolán fogalmaztam...ME103k ami sima 1280x720-as hd panel.

kissj83 : Ebben az ársávban,ebben a méretben nem nagyon van a két gépen kívül.Különben mindkét tab gyors,pörgős nem nagyon tudsz mellényúlni velük.A Plants sem égtelenül szaggat pusztán arról van szó,hogy más panaszkodott erre a játékra G Pad 7.0-ással ,hogy a Telefonján jobban/símábban fut (ami egy Xperia SP) és próbáltam kritukus szemmel belekötni.Nálamsa pálya betöltésnél döccen egyet ,de utána simán játszható kategóriát képvisel.

[ Szerkesztve ]

(#54624) tjb007 válasza sitotomi (#54614) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindkettő tökéles választás lenne, de a hurcolászás miatt én inkább a 8.3-at javasolnám.

(#54615) almos94

ASUS Transfortmer Pad TF103C és TF303K.

(#54616) harryls

Mennyi file/adat van ezen a memóriakártyán ?

(#54617) EczkE

Azt gondolom te is tudod, hogy ez a stick dolog zsákbamacska a négyzeten. Pont ezért nem is tudom merjek-e bármit is írni.

(#54618) f.szabo

A 7Q-val nem lehet telefonálni, az a 7X Quad.
Az ár/érték arány tekintetében nincs jobb a 7Q-nál.

(#54619) szilu7

DPS iQ7

(#54620) McReay

WayteQ xTAB-8Q, vagy Lenovo A7.

(#54622) sbazsi

Azt, hogy csak Cortex-A7-es processzormagok vannak benne, és a Mali-450-es GPU is jóval gyengébb a G6230-as PowerVR-nél, de ez ugye akár meg is fordulhat a normálisabb szoftver miatt.
A bőséges custom ellátottság a MediaTek processzoros telefonokra nem igazán jellemző, és a szoftverfrissítés sem garantált, de ez ugyanúgy elmondható a Allwinner processzoros modellekről is.

(#54625) harryls válasza tjb007 (#54624) üzenetére


harryls
csendes tag

Durván 90 file, és kb félig van a kártya
Most ajánlotta egy ismerős hogy formázzam vissza FAT32-re és úgy próbáljam meg rátenni. Eddig NTFS-re volt formázva

(#54626) csendes válasza sbazsi (#54622) üzenetére


csendes
őstag

Ez a custom ROM van Cube Talk 9X-hez, biztos lesz több is: [link].
Az előző hozzászóláson túl a kicsit gyengébb azt jelenti, hogy a V989-nél csaltak az Antutu-val, de lebuktak: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54627) kissj83 válasza Milka 78 (#54623) üzenetére


kissj83
tag

Köszi!
Reménykedek, hátha pénteken hozzájuthatok a G PAD-hoz, valami jó áron, ha nem várok még karácsonyig, bár ahogy nézem már most lehet akár 60e körül is venni.

(#54628) Milka 78 válasza kissj83 (#54627) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Garira figyelj.A legolcsóbb,nem light boxos,nem 1 vagy 1+1 év "érdekes " garis,nem dzsunka gsm-es ár jelenleg 65 ropi.

(#54629) DJosef


DJosef
őstag

Üdvözlet Urak!

Tudom, hogy nem tablet, de a lumia mellett milyen telefon az? http://mobilarena.hu/dl/cnt/2014-05/108843/nokia_lumia_630_n7.jpg

Forget about it

(#54630) Tim82 válasza DJosef (#54629) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg Alcatel One Touch Idol 2 S.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#54631) DJosef válasza Tim82 (#54630) üzenetére


DJosef
őstag

Köszönöm!

Forget about it

(#54632) tjb007 válasza Milka 78 (#54623) üzenetére


tjb007
nagyúr

Megközelíti, de azért lehet lesz olyan, amikor megmutatkozik a kevesebb ALU "ereje".

(#54633) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

LG G Pad 7 vagy Asus MeMoPad 7 (ME176CX)?

LG kicsivel olcsóbb, kiforrottabb a hardver, Asus drágább, hardver viszont papíron erősebb, gyakorlatban viszont nem jön át az a plusz. Mennyi rizikó van benne, érdemes Intel SoC-ben gondolkodni? Ami még döntő lehet, az 5.0-ás frissítés. Van valamelyikre ígéret?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#54634) dundus96


dundus96
újonc

Sziasztok!
Karácsonyra tabletet szeretnék venni , de nem tudom milyen tablet lenne számomra jó vétel.Tanulásra a jegyzeteim hordozására , internetezésre, filmnézésre szeretném használni.Kijelzője minimum 7.9-es legyen.Nagyon tetszenek az ipadek, de sajnos nincs rá elegendő pénzem.Ajánlották a hozzá hasonló xiaomi mipad-at. Valakinek erről a tabletről van valami tapasztalata? Vagy esetleg tudna más tabletet ajánlani?
köszönöm

(#54635) f.szabo válasza Looserke (#54621) üzenetére


f.szabo
tag

Köszi, ezt jó hogy mondod nem minden oldalon van egyértelműen kiírva, most utána néztem jobban és igazad van :R :K viszont itt már 30k az ár, ennyiért lehet van jobb vagy nagyobb kijelzős tab is.

[ Szerkesztve ]

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#54636) f.szabo válasza harryls (#54625) üzenetére


f.szabo
tag

köszi, de ha már ilyen áron kapunk olyat is amin lehet telefonálni az is elgondolkodtató, ezek közül kellene választani melyiket ajánlanád:

CONCORDE TAB KRONOS IPS WIFI+3G+GPS

WAYTEQ xTAB-7X Quad 7" IPS Wifi+3G+GPS

vagy hasonló paraméterekkel max 8" de ha lehet IPS panel és mobilnet támogatás.

köszi :R

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#54637) Zeki válasza tboy93 (#54228) üzenetére


Zeki
nagyúr

24-ért lesz a hétvégén clubcarddal. BestBuy lesz az op3ndott !

(#54638) Márton válasza kimista (#54224) üzenetére


Márton
nagyúr

Esetleg Kronos?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54639) simoni_42


simoni_42
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Tabletet szeretnék vásárolni, 8 col körülit, újonnan, csak itthonról, mobilinternetre (tehát jó lenne ha lenne benne a sim kártyának helye), filmnézésre, egyszerűbb játékokra szeretném használni, 50 ezer körül tudok szánni rá. Tudtok javasolni valamit?

Köszi!

(#54640) Milka 78 válasza tjb007 (#54632) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Értem,köszönöm :R Valami ilyesmire számítok egy jó árazással karöltve.

Sequadon : Ha jól rémlik az Asus bejelentette az Lg még nem( telókra már igen),de meglepő lenne ha nem tenné meg.

[ Szerkesztve ]

(#54641) A 8. utas


A 8. utas
tag

sziasztok

a T-nél most egy árban van a samsung galaxy tablet S 10.5 es az ipad air.
melyiket vennétek?

Xbox One Gamertag: Corsa1982

(#54642) balbekk12


balbekk12
tag

Teljesen laikusként kerültem a témába. Ezért szeretnék segítséget kérni.

Milyen tabletet vegyek? :F

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
7 (de ha belefér az árba,akkor lehet 8 is)

- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
ÚJ

- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
Mivel teljesen új vagyok, ezért inkább itthon. (Gondolom így könnyebb érvényesíteni a garanciát.)

- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
Netezésre, képek megjelenítésére (Teljesen lap dolgokra)

- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
max. 40e Ft

(#54643) sitotomi válasza tjb007 (#54624) üzenetére


sitotomi
tag

Köszi az észrevételt.

Egyébként hardverileg sokkal gyengébbnek tűnik a 10.1.
Talán csak az aksi az ami nagyon pozitívum az ő javára a 8.3-al szemben, de hát a nagyobb kijelző többet is fogyaszt, úgyhogy az sem akkora fór...

Maradok a 8.3-nál!

Köszi mégegyszer!

(#54644) dell


dell
tag

Sziasztok! Tudna nekem segíteni vki linuxban? Olyan problémám van, hogy egy acer tabnak kellene megtudnom a cpuid-t linux alatt. Szolnokon esetleg vki?
Köszi!

(#54645) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Sziasztok,
Valaki használ/t már Lenovo Tab s8-at? Tapasztalat esetleg vélemény róla?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#54646) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!
A Cube U25GT-C4 típusú tabletemet sikerült valakinek úgy leejtenie, hogy a külső része nem, de a belső LCD panel megsérült (így csak fekete hátteret és a törésvonalakat látom).
Szerintetek van esély arra, hogy ezt itthon lehessen szervizeltetni? Ha jól tudom akkor a WayteQ-nak van hasonló konstrukciójú tabletje (http://wayteq.eu/hu/xtab-7x-quad). Az eladót kérdeztem és vállalják a javítást, de inkább itthon fizetném ki ezt az összeget, hogy hamarabb meglegyen.
Vélemény, ötlet, javaslat a javításra?
Előre is köszi a válaszokat.

(#54647) taip válasza McReay (#54620) üzenetére


taip
senior tag

Nincs az Emag-gal tapasztalatom, de ha valamit lehet itthon is kapni hasonló áron, nem venném külföldről...
Márpedig Wayteq és Lenovo is van itthon.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#54648) kissj83 válasza Milka 78 (#54628) üzenetére


kissj83
tag

Köszönöm!
Megfogadom, nem ezen az 5000Ft-on fogok spórolni.

(#54649) tjb007 válasza Sequadon (#54633) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyi rizikó van benne amennyi eddig is. Ameddig nem játszol probléma nem nagyon lesz.
5.0-ás frissítés az ASUS-ra biztosan lesz, az Intel számára ezt most elég fontos, és az LG-re is szinte 100%, hogy lesz, bár hivatalosan még nem lett bejelentve.
Egyikkel sem tudsz melléfogni, szóval dönts szimpátia alapján.

(#54634) dundus96

Itt olvashatsz a Mi Padról: [link]
Van róla amúgy egy rakás teszt az interneten, azokat is elolvashatod.
Mekkora összegben gondolkodsz ?

(#54639) simoni_42

Lenovo A8 3G

(#54642) balbekk12

WayteQ xTAB-8Q, ASUS MeMO Pad 7 (ME176CX), LG G Pad 7.0

(#54646) balpeter04

Hívd fel a szervizt, kérdezd meg, de ha vállalják is nem lesz egy olcsó mulatság.

[ Szerkesztve ]

(#54650) refugee


refugee
csendes tag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék a jó édes Apámnak egy tabletet vásrolni. Keret max 60-65 K.Csak filmezés, böngészés,skypeoláshoz lesz használva, játékra nemigen.

Ami szükséges:
- Minimum 10" kijelző
- Előlapi kamera (Skypehoz)
- Estlegesen bővíthető legyen billentyűzetes dokkolóval (ez nam annyira fontos)

Én az ASUS Transformer Pad TF103C 10.1" néztem ki, ha van esetleg jobb/más akkor szívesen veszem a javaslatokat.

Előre is köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.