Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54751) _NCT válasza Márton (#54750) üzenetére


_NCT
őstag

Mire oda jutunk hogy bejöjjön az oldal addigra elfogy minden akciós dolog. Azt hiszem xbox meg LG Led TV már elfogyott, előbb úgy láttam, bár eléggé szét volt esve az oldal.

webcache meg hajnali 5 órás oldalt mutatja, természetesen az akciók nélkül. :(((

[ Szerkesztve ]

(#54752) kissj83


kissj83
tag

ASUS Transformer Pad TF103CX és TF103C között mi a különbség?
Árban elég nagy ugrás a kettő.

(#54753) kapi122 válasza kissj83 (#54752) üzenetére


kapi122
újonc

Szerintem az, hogy az egyikhez van billentyűzet, de nem tuti

(#54754) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Van a mai akciós ajánlatok között (Médiamárkt, vagy extremdigital) most valami kihagyhatatlan 8-10" körüli tab főleg játékra? 40-50 körül?
A sokszor ajánlott wayteq 8q-n kívül? (tetszene, de jobb lenne valami amiben több a ram, )

(#54755) kissj83


kissj83
tag

Most a Media Markt oldalát böngészem, az legalább megy...
[link]
Itt mik ezek az áresések sok helyen?
Pl:
LG G-Pad 10.1 Wifi piros tablet LGV700: 59.999Ft helyett 65.399Ft
SAMSUNG Galaxy Tab 4 10.1 fekete tablet 4G/LTE (SM-T535): 69.899Ft helyett 94.409Ft

Komoly akcióknak tűnnek :D

(#54756) Rambovits válasza kissj83 (#54755) üzenetére


Rambovits
senior tag

Náluk is black friday van, tegnap óta, bár ezek az "akciók" nem valami őrületbe ejtőek.. :D

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#54757) tjb007 válasza kissj83 (#54752) üzenetére


tjb007
nagyúr

Belső tárhely (16 helyett 8GB), kameramodulok (2 és 5 helyett csak 0,3 és 2 MP kamera), plusz a dokkoloó, amit csak a C-vel együtt kapsz meg.

(#54758) csendes válasza 2rda (#54749) üzenetére


csendes
őstag

Az a 19 inkább 20, ha sikerül belőle szerezni. Attól függ, hogy mi az igény. A Lenovo kisebb, jobban hordozható, és jobb az előlapi kamerája. A Wayteq meg nagyobb, és játékokhoz sokkal jobb, mert erősebb a GPU-ja.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54759) HagaNRG válasza _NCT (#54741) üzenetére


HagaNRG
őstag

Mi az, hogy már most?
Konkrétan tegnap kora estétől kezdve már bajok voltak vele, csak minden 3-4. frissítésre ugrott be a főoldal, aztán éjféltől kezdve éjjel kettőig próbálkoztam, egyetlen egyszer nem jelentkezett be.
Ma reggel 6-tól ugyanígy, pár percenként ráklikkelek, semmi.

Az edigital akciója tehát a részemről sajnos, mintha nem is lenne. Ennyi erővel, ha tényleg el akarnának adni valamit, újrajátszhatnák az egészet normális, színvonalas keretek között. :C :W

[ Szerkesztve ]

(#54760) motoflug válasza csendes (#54718) üzenetére


motoflug
őstag

Köszi. És ezek lenyomják a G-Pad 8.0-át? :R

(#54761) tjb007 válasza HagaNRG (#54759) üzenetére


tjb007
nagyúr

Fél három-három óra körül elég jól ment az oldal, akkor sikerült is megrendelni mindazt, amiket szerettem volna.
Amúgy meg éreztem, hogy annyira le lesz halva, hogy belépni nem lehet majd, de ezt ők is tudhatták előre. Igazán kitalálhattak volna valami ésszerű megoldást.

(#54760) motoflug

Csak árban.

(#54762) csendes válasza motoflug (#54760) üzenetére


csendes
őstag

G-Pad 8.0 teszt: [link] Játékra nem ajánlanám, arra jobb az XTAB 8Q.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54763) Attila xy válasza tjb007 (#54701) üzenetére


Attila xy
tag

Én itt csak forrasztott kábeleket láttam.

(#54764) kissj83 válasza tjb007 (#54757) üzenetére


kissj83
tag

Köszönöm!
Ez az ASUS Transformer Pad 10, TF103CX, 54.000Ft-ért jó vételnek tűnik a Média Marktban.
Úgy emlékszem az Extreme Digitalban is ennyi volt.

LG G TAB 10.1-et szerettem volna, de ha nem tévedek ez nem sokban tér el tőle.
Ha tudtok segíteni, a kamerán kívül, mik a főbb előnyök, hátrányok?

(#54765) _NCT válasza tjb007 (#54761) üzenetére


_NCT
őstag

Jó, de nem mindenki teheti meg hogy hajnalban fent legyen, én mondjuk pihenni akarok, mert a nappali munkám során nem igazán lehet tévednem (az más kérdés hogy folyamatosan itt lógok ;] ).

(#54766) tjb007 válasza csendes (#54762) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem jobb.

(#54767) csendes válasza tjb007 (#54766) üzenetére


csendes
őstag

Adreno 305 és Mali 450. Melyik az erősebb?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54768) fateless válasza tjb007 (#54761) üzenetére


fateless
veterán

Fél hatkor is halott volt már.
Annyira mondjuk nem akartam semmit, hogy most bosszantson (ha meg nagyon kellett volna, akkor felkelek egykor)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#54769) tjb007 válasza _NCT (#54765) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tudom, tisztában vagyok vele, hogy az emberek nagyon nagy többsége ezt nem tudja megtenni, nem teheti meg, mert 6-kor már menni kell dolgozni (mosott sz@r állapotban meg nem igazán tudja ellátni a feladatát/feladatait).
Tegnap esete is ment rendesen a savazás a Facebook oldalukon, és szerintem még egy pár napig menni is fog, mert azért elég nagy kib.sz.s sok embernek.

#54768) fateless

Az első rendelésemet 2:11-kor vette be a rendszer (nagy nehezen), a másodikat meg 2:56-kor. Három óra után már egész használható volt az oldal.
Amúgy meg részben igazam lett.

(#54767) csendes

Egálnak mondható, de ha beleveszem a támogatott API-kat is, akkor a 305 felé billen a mérleg nyelve.

[ Szerkesztve ]

(#54770) motoflug válasza tjb007 (#54769) üzenetére


motoflug
őstag

& csendes:

Azért az -számomra- durva, hogy közel azonos teljesítményért, majdnem kétszeres árat "kell" fizetni. Jó persze, ott a kamera, és egyéb otthon ülés közben ki nem használt dolgok.

(#54771) Rambovits válasza fateless (#54768) üzenetére


Rambovits
senior tag

Most úgy néz ki működésre bírták. Lassú ugyan, de legalább működik :)

Szerk:

Galaxy tab s 10.5 black friday miatt 30k-val olcsóbb. Így most "csak" 160k... (Aqua-ban 147k) :C
A végén akcióval kapod meg annyiért, mint máshol :)

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#54772) tjb007 válasza motoflug (#54770) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért több mindenben jobb az LG (kijelző, üzemidő, garancia, minőség), nem csak a kamerában. Meg persze meg kell fizetni a nevet is.

(#54771) Rambovits

Az már két hete is annyiba került.

[ Szerkesztve ]

(#54773) Joao válasza Joao (#54677) üzenetére


Joao
tag

Erre esetleg valaki?

(#54774) _NCT válasza tjb007 (#54769) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem nagyon olyan érzésem van, hogy ez a lassulás nem véletlen... Beharangozták weboldalon az akciót, aki akar valamit nagyon menjen be az üzletbe és vegye meg ott drágábban. Nézegetve az akciókat annyira nem dobtam hátast, én az Asus tabletekre figyelek és azok kb eddig is ilyen árban mentek.

(#54775) DAVEZ


DAVEZ
csendes tag

Sziasztok!

2 Tablet között gondolkodom és a segitségeteket kérném , hogy melyik érné meg jobban
Az egyik egy LG G Pad 8.3 a másik egy Samsung Galaxy TAB4 10.1

A választ előre is köszönöm!

(#54776) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!
Szerintetek lehet még valahol kapni Nexus 7-et (2013)? Valahogy ez most a legszimpatikusabb számomra. Próbáltam még megbarátkozni a Samsung Galaxy Tab 4 8.0-val, de nem tetszik az AMOLED kijelzője, valamint még az LG GPad 8.3-mal, de annak meg a külseje nem jön be...

(#54777) _NCT


_NCT
őstag

Wayteq-el kapcsolatban milyenek a szerviztapasztalatok?

(#54778) kissj83


kissj83
tag

Arról van valakinek tapasztalata, hogy ha délután bemegyek az Edigitalba, ott is egy olyan tömeg fogad, hogy be se lehet jutni, vagy érdemes ott szétnézni?
Vagy nem tudja valaki, hogy vannak-e 10 colos tabletből, elfogadható akciók? Én be se tudok lépni, csak egyszer sikerült, de az se sokáig...

(#54779) kapi122 válasza kissj83 (#54778) üzenetére


kapi122
újonc

Nem túl régi komment és válasz a Facebook-oldalukon:

Korom Norbert Az üzletekben mi a helyzet, ott is tömeg van?!
Tetszik · Válasz · 12 perce

Gál Péter Igen és az akciós dolgokból nem sok van. Többnyire csak az előrendelt árú kiadása folyik. Nem érdemes végig állni a sort.

(#54780) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Némi várakozás után újra kérdezném, hátha vannak új tapasztalatok azóta.
Amit keresnék:
- 10"
- cpu/gpu: kellően erős legyen akadásmentes tartalomfogyasztáshoz, játékra nem kell. erősebb 4 mag jó lenne minimum
- ram: 2GB kéne, hogy ne legyen gond vele.
- felbontás: 1280 is elég, de FHD lenne ideális. Itt is igazából az a szempont, hogy lazán meghajtsa a hw, de erősebb gpu-nál talán az FHD már nem akadály. Akadozás árán nem kell magasabb felbontás. Lehetőleg 4:3, de ez sem kell.
- ár: minél olcsóbb, akár kínai, minőségibb tablet is szóba jöhet.

Korábban néztem az Onda v989-et, ill. egyéb új generációs SOC-okkal szerelt cuccokat, de ezekről nem olvastam jókat a topicban: sw-s problémák, melegedés, stb... változott valami, ajánlhatóak már? Ha igen, melyik?
Erősen szemeztem most legutóbb a v975i-vel is. Win8.1 lehetőség sem rossz. De elsődlegesen droid érdekel azért. Kompatibilitásra milyen a Bay Trail droid alatt? Nincs vele gond?
Egyéb ajánlható típusok a B kategóriából? Concorde, Prestigio? Wayteq jobb már minőségre, szervízre?

Köszi előre is!

(#54781) csendes válasza tjb007 (#54769) üzenetére


csendes
őstag

Az API támogatás biztos jobb, de nyers erőben a GPU-k: [link]
"Wayteq XTAB 8Q" MT8127 "MALI 450 MP4" 600MHz 35,8 GFlops
"LG G PAD 8.0" MSM8226 "Adreno 305" 400MHz 19,2 GFlops

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54782) kapi122 válasza kapi122 (#54739) üzenetére


kapi122
újonc

Erre kérhetnék egy véleményt esetleg?
Köszi előre is!

Egyébként az Amazonon a véleményekből annyit sikerült leszűrnöm, hogy az ASUS nagyon szép, jól van összerakva, viszont tele van ingyenes progikkal amik nem jók semmire de legalább nem lehet őket törölni, plusz az Intel Atom proci sok népszerű Androidos alkalmazást nem futtat, vagy rengetegszer összeomlik a rendszer a futtatásuk közben. A hangja se valami jó, ha nagyobb szobában vagy, és nem síri csendben.
A Lenovonál állítólag viszonylag magas a hibaarány, viszont akinél jó volt, annál nagyon jó. Mindenki dicséri a nagyon jó ár-érték arányt, a hangszórókat, viszont a Facebook-videókhoz külön böngésző kell.

Linkek:
Lenovo

ASUS

Angolul tudók előnyben

[ Szerkesztve ]

(#54783) tjb007 válasza csendes (#54781) üzenetére


tjb007
nagyúr

Többször is mondtam már, kértelek titeket, hogy ezt a javarészt hasraütés-szerűen kitöltött táblázatot hanyagoljátok a fenébe, ne foglalkozzatok vele, mert tele van hülyeségekkel.

(#54784) kiskakas


kiskakas
senior tag

ne verjetek meg :)) de 15k alatt van valamilyen ésszerű tablet ajánlat? Fater szeretne 2 rokon kisgyereknek valamit.. tinydealon vannak frankok, de felek,h nem erne ide karacsonyra..

(#54785) csendes válasza tjb007 (#54783) üzenetére


csendes
őstag

Ha Wikipediát nézem [link][link]:

Mali 450: 650 MHz 142 MT/s 5,2 GP/s 14,6 GFLOPS/core
Adreno 305: 400/450 MHz 66,7/75 MT/s 0,8 GP/s 21,6/24,3 GFLOPS

Az is látszik, hogy az Adreno fejlettebb API-kat támogat (pl. OpenGL ES 3.0)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54786) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ha már fekete péntek és edigi...
06-tól 06.35-ig küszködés a bejutásért és az oldalon maradásért.
Majd tíz perc küszködés után Nokia 530 kiválasztva (rendelhetö,18db)
06.45-től 10-45-ig :Y. folyamatos ledobálás,fagyás.A rendelésnél nem lehetette kijelőlni az átvételtnmajd a fizetési módot...ha meg sikerül vissza b@szott a kezdőlapra.Ezt 10000x játszotta el,majd amikor sikerült fixálni a rendelést (ekkor már kissebb tömeg buzdított hátulról a munkahelyemen) közölte,hogy sajnos idő közben elfogyott és törli a megrendelést? :DDD
Ez egy komolytalan cég,komolytalan akciója,gratula hozzá :C

(#54787) taip válasza kiskakas (#54784) üzenetére


taip
senior tag

Attól függ, hogy mennyire utálja őket. :D
Még noname-ből sem nagyon van ennyiért, amiben használhatatlanul kevés RAM és lassú proci van.
Papírnehezéknek meg túl drága. :)
Én már nem mernék rendelni Kínából karácsonyra, kivéve ha januárban tartják. :D

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#54788) _NCT válasza Milka 78 (#54786) üzenetére


_NCT
őstag

És mennyiért volt a Nokia 530?

Szerk.: mondjuk az tényleg jó árban volt :)

[ Szerkesztve ]

(#54789) tjb007 válasza Milka 78 (#54786) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

Mondanom sem kell elérni nem lehet őket, a telefonjuk már ki sem cseng, csak a hívott számon előfizető nem kapcsolható visszajelzést kapom. :U

(#54788) MMA87

15 ezer Ft

[ Szerkesztve ]

(#54790) NoMagix válasza Milka 78 (#54786) üzenetére


NoMagix
addikt

hajnal 4-kor még simán lehetett rendelni...
gondoltam lecserélem a Vonino-t egy jó akciósra, de számomra nem volt alternatíva, így marad ez, és már nem is bánom!
Egész jól összebarátkoztunk!

[ Szerkesztve ]

(#54791) stewe780


stewe780
őstag

Üdv ismét Mindenkinek!
Megosztaná velem pár felhasználó, akinek atomos tabletje van/volt, hogy mennyire megbízható, mennyire elégedett vele? Gondolok itt arra a problémára, hogy az atom x86, az Android meg ARM-re tervezett rendszer. Általános bosszúság-e az atomos proc? Csak játékoknál van fagyás/nem indulás/kilépegetés, vagy normál progik is meg tudnak dögleni, amik nem annyira nagy erőforrás igényűek?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#54792) gambesz


gambesz
tag

Sziasztok!

Nem annyira vágom ezeket a gépeket, így egy kis segítséget szeretnék kérni, h melyik miért..
Az elsődleges ok, amivel magyarázom a szükségét, elsősorban tanulásra, dokumentumok olvasására kellene, de nem baj ha fut rajta a net..youtube...

Amiket néztem: Asus memo pad 8, ASUS VivoTab Note M80TA-B1-BK 8" , lenovo ideatab A8, samsung galaxy note 8, vagy galaxy tab 4..

Ami a lényeg, h 8"os legyen, ne akadozzon, tudjam használni..ha később billentyűzetre tehető az előny.

Köszönöm a segítséget!

(#54793) csendes válasza stewe780 (#54791) üzenetére


csendes
őstag

Az atom erős és megbízható :D.
Az Android nem ARM-ra tervezett rendszer, jól portolható, megy pl. MIPS-en is. Az Android SDK-t (Android fejlesztőkészlet) használó programok, amik a Dalvik Java virtuális gépen (JWM) futnak, teljesen kompatibilisek az Atommal. Azokat az alkalmazásokat, megosztott könyvtárakat amik az NDK-t (natív fejlesztőkészlet) használják, általában C/C++ forráskódból közvetlenül fordítják az adott hardverre. Ezek általában olyan kódok, ahol fontos a teljesítmény vagy egyszerűen lusta a fejlesztő és nem akar java-ban újraírni már meglévő kódot. A portolás egyszerű esetben a forráskód fordítása más beállításokkal, de lehetnek hardverfüggő részek, amit a forráskódban kell(ene) módosítani. Az Intel kitalálta a bináris fordítást (kb. mint a Wine Linuxon), amivel elvileg a natív alkalmazások is futtathatók más hardveren. Itt megy a nyilatkozatháború az ARM és az Intel között, hogy ez mennyire hatékony, mennyire megbízható, az alkalmazások hány %-a érintett. Minél több lesz az Atomos tablet, annál jobban megéri a fejlesztőknek SDK-ban átírni vagy natívan x86-ra portolni, tehát ha tartósan nő az Intel részesedése, akkor ez mgoldódik a jövőben.[link][link][link]
A személyes tapasztalatom, hogy néhány játék tényleg el sem indul vagy időnként elszáll (Angry Birds valamelyik verziója is), olyan is van, hogy egy-egy alkalmazás indításkor kiírja, hogy nem támogatja a hardvert.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54794) tepenzed


tepenzed
őstag

Srácok érdekelne a véleményetek a Lenovo Miix 2 tabletről,érdemes ilyet venni( a régi galaxy tab 10.1emet váltanám le) [link]

Most 76ezer az edigitalon

hopsz ez az android topic,de a windowsos nem túl felkapott

[ Szerkesztve ]

(#54795) Sequadon


Sequadon
tag

Kora délután voltam bent Pécsett az EDigital-ban. 6-10 fős sor, 20-30 perces várakozás. A 3 fős eladó gárda, gyorsan, türelmesen és kedvesen veszi fel a rendeléseket. Akciós termékből fejenként 1 db a vásárolható mennyiség, így került egy nem akciós is a kosárba. Az akciós tableteket rendelni kellett, de hétfőn már át is vehetőek. Szerintem korrekt.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#54796) kissj83 válasza csendes (#54793) üzenetére


kissj83
tag

Engem is érdekel a dolog, mert egy ASUS TF103CX-el szemezek. :)
Egy ilyen -a témában egyáltalán nem jártas- halandónak, lelehetne végtelenül egyszerűsíteni a dolgot, hogy vannak-e olyan fontosabb programok amik nem mennek az atom miatt? :)
Végül is én játékra nem sokat használnám, de azért menjen rajta Plant vs. Zombie 2 és fel lehessen rá varázsolni a flashplayert.

(#54797) melan


melan
senior tag

Erre valaki?

(#54798) motoflug válasza melan (#54797) üzenetére


motoflug
őstag

A Samsung biztos gyári garis? :U

(#54799) taip válasza motoflug (#54798) üzenetére


taip
senior tag

Ott nem valószínű.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#54800) csendes válasza kissj83 (#54796) üzenetére


csendes
őstag

Interneten megrendeled, van 14 napod kipróbálni, ha nem tetszik, visszaviheted (kivéve a nem rendeltetésszerű használatot, fizikai sérülés, esetleg rootolás, ROM csere).

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.