Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) csendes válasza Azolcsóság (#54400) üzenetére


csendes
őstag

Szerintem inkább bronzvasárnapig szeretnék feltölteni újra a készleteket, illetve felmérni, hogy miből mennyit érdemes rendelni. "az Extreme Digital is 20-30 százalékos, esetenként 70 százalékos árengedményt ad majd mintegy 300-350 árucikkre. Az idén november 21-én tartandó Fekete Péntek így Magyarországon is a karácsony főpróbája lehetne" [link] Nagy valószínűséggel pár tabletet is bedobnak.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54402) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
barátnőmnek vettem annó egy alcor zenst 883h típusú tabletet. Tegnap este bedugta tölteni, ma reggel nem akar bekapcsolni. Nem tudtok valami hard resetet hozzá?
vagy esetleg valami ötletetek nincsen?

(#54403) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

20-25 ezer ft körül melyik tablet ajánlott ? Jó üzemidő ,böngészés , Ez lenne a leglényegesebb

(#54404) csendes válasza smallmer (#54402) üzenetére


csendes
őstag

[link]: "Abban az esetben, ha a készülék lefagy és nem reagál az érintőkijelzőre vagy a készülékházon található gombok megnyomására, tartsa benyomva a Bekapcsoló gombot az eszköz kényszerített leállításához" A Recovery mód kapcsoló hátul, alul jobb oldalon (bal oldalon a van a hangszóró) a kis lyuk.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54405) Milka 78 válasza Tussky (#54399) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 181CX csak 8gb-s amiből durván marad vagy 3.5-4 gb ami gyorsan betelik,ha feldobsz pár app-ot.A 8.0-án 11gb van szabadon erre a a célra.A 181c 16gb-s.Az Asusban erősebb az soc ami szépen látszik a szintetikus tesztekben,de napi használatban nem érzem ezt a fölényt.Viszont mindkét gép fürge,gyors,jól használható,inkább a személyes benyomás szokott dönteni köztük.
Hogy megéri e azt meg neked kell eldöntened.Nekem megérte az árát mindkét G Pad amit megvettem,de kár lenne tagadni,hogy 32-ért igen kedvező csomag minden előnyével/hátrányával együtt a 8q.

(#54406) mtappi válasza Milka 78 (#54405) üzenetére


mtappi
csendes tag

Szia!
Úgy látom, neked LG G PAD 8.0-d van. Azt szeretném megkérdezni, hogy támogatott rajta a több felhasználós mód, a miracast és az OTG?
Üdv.

(#54407) jenei1994


jenei1994
addikt

LENOVO A3500L 7" Mennyire ajánlott ?

(#54408) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

ASUS Transformer TF701-es tabletem van, billentyűs dokkolóval.
A dokkolón van egy usb3-as kimenet, ami szépen kezel is mindent, amit rákötök (bill,egér, pendrive, külső hdd).
Vettem egy saját táppal rendelkező usb3-as hub-ot, rákötöttem a tabletre és azon keresztül már nem kezel semmit. Ötlet?

(#54409) csendes válasza jenei1994 (#54407) üzenetére


csendes
őstag

Van saját fóruma [link], ott lehet érdeklődni. Netezni, filmet nézni jó, játékhoz kicsit gyenge a GPU. Ha minden igaz, most a madarasban akcióban 25000 Ft.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54410) csendes válasza Cingáriusz (#54408) üzenetére


csendes
őstag

A hub "self-powered" módban legyen és legyen áram alatt mielőtt bedugod a tabletbe. Ha nem megy próbálj meg esetleg firmware-t frissíteni a hub-on. Ha még mindig nem megy, akkor a tablethez kellene keresni USB 3.0 host controller szoftverfrissítést.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54411) Cingáriusz válasza csendes (#54410) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Na, már ott bajban vagyok, hogy hogyan lehet egy hub-on firmware-t frissíteni vagy a tablethez hol és hogy kell usb host controller szoftvert találni és frissíteni :DDD

(#54412) Milka 78 válasza mtappi (#54406) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Miracast okés,de normális miracastos tv javallott.Olcsó miracast stickek korlátozottan használhatóak (bővebben).
OTG okés,fat 32 alapból,ntfs roootolva.
Több felhasználós okés.

[ Szerkesztve ]

(#54413) csendes válasza Cingáriusz (#54411) üzenetére


csendes
őstag

Hub-on firmware-t egyszerűen úgy, hogy letöltöd a gyártó oldaláról egy Windows-os gépre, csatlakoztatod a hubot és futtatod a gyártó firmware frissítő alkalmazását (persze, ha egyáltalán kiadott ilyet). Viszont lehet, hogy a dokkolóval van gond, mások is panaszkodtak: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54414) tjb007 válasza csendes (#54410) üzenetére


tjb007
nagyúr

„a tablethez kellene keresni USB 3.0 host controller szoftverfrissítést”

Ezt elég nehezen tudná kivitelezni.

(#54415) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Erre vkinek ötlete?

Azóta töröltem a GPlay alkalmazás frissítéseit, vissza is rakta a régit, letöléskezelőnél is töröltem a frissítéseket, cache-t. Az az érdekes, hogy ha külön leszedtem az apk-t és SD kártyáról telepítettem, akkor felrakta. :F

(#54416) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziaszok!
Immár 2 db WayteQ xTAB-8Q szolgál a családban,nagy megelégedéssel. :R
Most viszont 10-es méretben,3g-s és gps-es masina érdekelne max70-75e-ig
Akku idő nem fontos,mert 90%-ban autóban lenne használva.
Így ha van valami gyári tartó-töltős kivitel,vagy lehet hozzá venni az nagy előny.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#54417) tjb007 válasza KaiotEch (#54415) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáld meg azt, hogy eltávolítod a Google fiókodat, ismét törlöd a Play gyorsítótárát és frissítéseit, majd újra hozzáadod a fiókodat.

(#54416) Biluxzsolt

Prestigio MultiPad 4 Diamond 10.1 3G, vagy Lenovo IdeaTab S600.
Gyári tartó egyikhez sem létezik, az univerzálisok között kell szétnézni.

(#54418) csendes válasza tjb007 (#54414) üzenetére


csendes
őstag

Végülis, Atomos tablethez windows-zal lehet találni... :U. De megoldás lehet a szoftverfrissítés is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#54419) tjb007 válasza csendes (#54418) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez okés, csak a TF701 Tegra 4-es, annál meg nincs ilyen.

(#54420) Cingáriusz válasza csendes (#54413) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Még abban reménykedem, hogy majd a Lollipop frissítés segít ezen a problémán.

(#54421) kelzsoca válasza Cingáriusz (#54420) üzenetére


kelzsoca
félisten

Vettem egy saját táppal rendelkező usb3-as hub-ot, rákötöttem a tabletre és azon keresztül már nem kezel semmit. Ötlet?

Valószínűleg a hub-ban lévő elektronika (vezérlő chip) nem tetszik a készüléknek, ezen semmiféle frissítés nem fog segíteni.

(#54422) Cingáriusz válasza kelzsoca (#54421) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Az remek. Akkor elképzelhető, hogy más típusú hub-ot meg tud kezelni a tablet?

(#54423) kelzsoca válasza Cingáriusz (#54422) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez csak próba után derülne ki, de igen, van rá esély.

(#54424) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!

A gyerkőcőknek vennék karácsonyra egy tab ot. Gondolom játékok , film , zene.

A kettő közúl melyik lenne jobb vétel?

- WayteQ xTAB 9

- Qilive mid 10.1

üdv.

(#54425) Milka 78 válasza nagyfejü (#54424) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mivel játszana a gyerkőc,mert egy kicsit komolyabb Real Racing 3 alatt mindkét gép elhasal.
Mind a két tab azonos soc-ra (belsőre) épül.Nem mai darabok,eljárt felettük az idő van pár idegesítő betegeségük(kicsit darabosan mozognak,nem kímélik az aksit,telepítés,frissítés alatt teljes agyhalál/belassulás/akadozás...tehát kell hozzá a türelem).
A Wayteq 9x nek nagyobb felbontású,szép éles kijelzője van,de ekkor felbontáson küszködik a gpu.
A Madaras gép nagyobb monitorral rendelkezik,de kisebb a felbontás,látvány világban elmarad a 9x-től,ellenbe a kisebb felbontásból adódóan valamivel fürgébb játékok alatt.
Ha levesszük a játékot és előtérbe helyezzük a netezés,filmnézés,olvasás dolgot és maradunk az Angry Birds és egyszerűbb játékoknál akkor egyértelműen a 9x.Annak legalább van topickja/szakértője/háttere,ha gáz van tudnak segíteni itt is.
Ha meg kiegyensújozott játék/film/net gépet akarsz akkor a legolcsóbb gép ez Asus TF103CX,de az 58 .Lehet inkább lejjebb mennék egy mérettel és szereznék egy Wayteq 8q-t 32-ért.Az legalább sokkal kiegyensúlyozottabb szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(#54426) nagyfejü válasza Milka 78 (#54425) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm4 megfontolom.

(#54427) Sábel


Sábel
újonc

Szaisztok!
Vettem egy Wayteq xtab 8q tabletet, levettem a fényeröt teljesen, és azota nincs kép! Amig bootol addig van kép , meg töltés közben kikapcsolt állapotban is! Ha már betölt az android akkor nuku kép!
Mit tegyek? :W

(#54428) snipy


snipy
tag

Sziasztok!

Tabletet keresek az alábbi specifikációkkal kamionba:
-7-8" IPS
-GLONASS támogatás!
-min 8GB memo.
-sim foglalat /sms fogadás/!
-4 mag vagy inteles alternatíva /esetleges játékok/

Keretet egyenlőre nem tudok, tól-ig érdekelne minden megoldás márkafüggetlenül.
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#54429) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Kínából rendelnék tablet-et.Milyet érdemes?
Igazából 2 fajtát néztem. Cube, Onda. Ezek milyenek? érdemes velük foglalkozni? Telefonnal engem meggyőztek a kínaiik. De kíváncsi lennék a véleményetekre.
Köszi

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#54430) tboy93 válasza maggi1886076 (#54429) üzenetére


tboy93
nagyúr

Több kínai telóval és tablettal találkoztam már, a telókkal meg voltam elégedve, de a tabletek minősége szerintem rosszabb.

(#54431) Pinky


Pinky
csendes tag

Sziasztok!

Rövid, tömör véleményt kérnék erről: [link]

Netezésre, filmezésre és kisebb játékokra lenne használva. Ami külön érdekelne, hogy milyen a betekintési szöge a kijelzőnek?!

(#54432) tboy93 válasza Pinky (#54431) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jó. Vedd meg.

(#54433) Biluxzsolt válasza tjb007 (#54417) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszönöm.
Valami jobb esetleg?Vagy hiába szánnék rá 50%-kal többet,(50e helyett 75-öt) annyival jobbat úgy sem kapnék?
Mármint a Lenovora céloztam márkán belül.

Szerk:Most nézem az S6000L-en nincs 3g?

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#54434) tjb007 válasza Sábel (#54427) üzenetére


tjb007
nagyúr

Itt nagyobb sikerrel kapsz választ a kérdésedre: [link]

(#54428) snipy

Ár szerinti növekvő sorrendben: ASUS Fonepad 7 (FE170CG), ASUS Fonepad 7 (ME175CG), Samsung Galaxy Tab 4 7.0 LTE (SM-T235), ASUS Fonepad 7 (ME372CL), LG G Pad 8.0 LTE, Samsung Galaxy Tab 4 8.0 LTE (SM-T335), ASUS MeMO Pad 8 (ME581CL), Samsung Galaxy Tab PRO 8.4 LTE (SM-T325), Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE (SM-T705)

(#54429) maggi1886076

Attól függ mekkorát, mire, és mennyiért szeretnéd.

(#54433) Biluxzsolt

Úgy indultunk neki, hogy max. 75, ezért is írtam azokat amiket. 50 ezer forintért gyakorlatilag semmilyen 10 hüvelyes kijelzővel rendelkező 3G-s modellt nem kapsz. Az S6000L-ben pedig valóban nincs 3G, az a Wi-Fi only változat.
Ami ezeknél jobb, az az ASUS Transformer Pad TF103CG, de az már 85 ezer forintba kerül.

(#54435) maggi1886076 válasza tjb007 (#54434) üzenetére


maggi1886076
addikt

7.9-10" között. 2gb ram kellene. Sim foglalat nem szükséges, nem baj, ha van. A netezes zökkenőmentes legyen.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#54436) Looserke válasza Sábel (#54427) üzenetére


Looserke
őstag

Factory reset

(#54437) Sábel válasza Looserke (#54436) üzenetére


Sábel
újonc

Milyen sorrendbe kell nyomni a gombokat?

(#54438) snipy válasza tjb007 (#54434) üzenetére


snipy
tag

Köszönöm! :)
Az Asus lesz a befutó, ha még dual simes is az csak hab a tortán! :C

(#54439) dell


dell
tag

Üdv!

Segítséget kérnék egy régebbi Acer Iconia a500-as tabbal kapcsolatba. Hibásan került hozzám, az android feliratnál megragad addig, amíg le nem merül. Egy "skrilax_cz bootloader v8" menü jön be a power és a hangerő gomb megnyomásával. Tudom is variálgatni a menüpontokat, de megakad. A laptop egyelőre nem ismeri fel. Javítható-e?
Akinek van ötlete, nagyon szívesen fogadom! Akár priviben is írhattok, hogy részletesebben mit kellene vele csinálnom.
Előre is köszi!

Tomi

(#54440) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Samsung Galaxy S 8.4
SE Z3
LG G Pad 8.3

Vélemények?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#54441) Looserke válasza Sábel (#54437) üzenetére


Looserke
őstag

Van saját topicja a tabletnek ott kérdezz utána.

(#54442) antibes2000 válasza Biluxzsolt (#54416) üzenetére


antibes2000
tag

szia,

ha 3G-s, 10.1-es Prestigio érdekel a hardveraprón jó áron eladó megkímélt, 1,5 évig garanciás.

(#54443) itouchfan válasza Milka 78 (#54389) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi :R
olvasgatok még aztán eldöntöm. egyenlőre a 7-8 vagy a 10 col között vacilálok, azon belül már tudom kb hogy miket érdemes. :K

Overmax modellek mennyire ajánlottak, jók, megbízhatóak? Írtam a topikba de nincs túl nagy élet ott :U

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#54444) Pinky válasza tboy93 (#54432) üzenetére


Pinky
csendes tag

Köszi a gyors választ! :DDD

(#54445) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Gyerkőcnek Magyarországon szeretnék vásárolni egy android 4.4 KitKat tabletet, ami minimum 7 colos (nem baj ha nagyobb) és maximum 35000 forint (nagyon nem baj ha olcsóbb).
Cél: játék, sok játék, a Play áruházban található legtöbb játék fusson rajta + rajzfilmezés.

[ Szerkesztve ]

(#54446) Milka 78 válasza ProEvoFan (#54445) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Wayteq 8q.

(#54447) kelzsoca válasza Sábel (#54437) üzenetére


kelzsoca
félisten

Recovery-t a következőképpen tudod behozni:

Benyomod és nyomvatartod a hangerő FEL gombot majd mellé lenyomod és nyomvatartod a power gombot is, addig tartod a gombokat, ameddig egy kis menü nem jelenik meg, itt kiválasztod a recovery menüpontot (hangerő FEL gombbal tudsz lépkedni, az ENTER/OK gomb a hangerő LE gomb lesz)

Miután megjelent a fevő robot, 1x lenyomod a power gombot, és megjelenik a recovery menü, ott kiválasztod a wipe data/factory reset-et, aztán a készüléket újraindítod.

(#54448) beci


beci
őstag

Erre valaki esetleg?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#54449) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Hello!

Erre valaki? :D

Tekmen

(#54450) csendes válasza Tekmen (#54449) üzenetére


csendes
őstag

Jó választás, erős SoC, jó kijelző. Ami gyengébb, az a külső megjelenés (ez nyilván ízlés kérdése) és az előlapi kamera (0.3 MP).

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.