-
LOGOUT.hu
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Czo
addikt
válasz DarthSun #101895 üzenetére
Alapvetoen nagyon kevesen ismerik fel Sydneyt, igy sokat nem kellett alkotniuk/atrendezniuk. En pl. nem tudtam, hogy hol forgattak a Matrixot, csak amikor erre jartam par eve eloszor, akkor "vettem eszre" ezt kozvetve. Marmint, sok helyen szembejottek "Village"-s dolgok, aztan neztem meg, hogy a Village Roadshow az ausztral, innen pedig "kiderult" minden. Neo irodahaza is tok ugyonugy nez ki, most is mint anno, csak a felirat nincs rajta az epuleten .
-
Czo
addikt
Ez a voros ruhas no szokokutja.
-
Czo
addikt
Az AI-nak gyakorolnia kell meg A masik ket kepet meg sem ismerte?! Szerintem, a sokadik "egyik legjobb hely" a varosban. Southbank varosresznel a folyo melletti "setany", amihez arnyekolnak a fak, illetve, ezek mellett van a "Streets beach", egy tobb medences, epitett szabadstrand, ami 0-24 hasznalhato, de vizimento csak nappal van. Akarmikor jartam arra, mindig volt benne egy csomo ember. A folyo nem furodheto, mert vannak benne capak Lattam anno videot, ahol egy csapat eppen valami tobb szemelyes evezos hajoba szallnak bele, hogy evezzenek, mellettuk a folyoparton meg kipecazott valaki egy capat .
-
Czo
addikt
A varos Brisbane. A 2. kep, az valahonnan, a botanikus kertbol keszult, szoval, ott, elegge kozel van a koordinata, de a 3. kep az "nem jo". Marmint, a Story Bridge-t fotoztam le, valahonnan a riverwalkrol (ezek itt orultek, es kitalaltak, hogy a folyo "fele", kell gyalog es kerekparut ) .
-
arn
félisten
-
Czo
addikt
Mind a harom kerdesre egy Nem a valasz.
-
frescho
addikt
25 PIN-es ZIP 100MB-os. Annak a lemezét nem írja stabilan az USB-s. Linux-xal is meg lehet oldani a filerendszer átvitelét, de a Mac a program-file összerendelését nem viszi át ahogy az OSX sem, ha 7-es System-ről beszélünk. A másik gond a sit állományokkal van. A kicsit is újabb Mac nem kezeli jól a régi system 7-es cuccokat, van amikor CRC-t ír az amúgy jó fájlra, van amikor részlegesen csomagolja ki.
A legjobb megoldás az emulátorban futtatott 7.5, az alá felmegy a megfelelő stuffit ami system 6-tal is frankón megy és képes megosztott foldert kezelni. Mondjuk a megosztást csak fájl átvitelre lehet használni, mert vicces hibákat tud produkálni, ha ott csomagolja ki az ember az állományokat. Az image-t SD kártyára másolva lehet etetni a blueSCSI-t.
https://frescho.hu
-
Czo
addikt
válasz frescho #101876 üzenetére
USB-s ZIP modern Mac-ra dugva HFS-re formazva tokeletesen mukodik. Az ATAPI-s ZIP is mukodik USB-s es Firewire-s hazban. Mindegyiket probaltam a multban. Firewirere dugott ZIP-et januar elejen hasznaltam M3 Pro-s MBP-re dugva. Miert szivatod magadat FAT hasznalataval?
-
frescho
addikt
válasz envagyok #101872 üzenetére
Ebből a szempontból egyszerűbbek a gépeim. Itt inkább az adatátvitel a kihívás. Mi mivel kompatibilis, hogyan lehet valahogy előtelepíteni egy rendszert, ha már van egy image, akkor vajon linux, valami régi Windows-os progi vagy esetleg egy köztes Mac látja és tud injektálni további telepítőket. Egy nem túl extrém példa:
A régi Mac-ek 50 pin-es SCSI rendszerek, de van DB25-ös SCSI portjuk. Oda lehet feldugni mondjuk egy ZIP drive-ot. Igen ám, de arra fel kell másolni. Tehát kell egy IDE-s vagy LTP-s ZIP. Aprócska baj, hogy hiába lehet olvasni Mac alól a FAT-et, de az nem viszi át a file attribútumokat. Tehát így nem lehet megnyitni. OK, jöhet a Mac saját file rendszere. De Win alatt azt is bukjuk. Tehát akkor tömörítsük be a saját formátumába, de milyen stuffit fut ezen a vackon? Legyen emulátor, de az meg nem szereti a ZIP meghajtót. Elvileg megy, gyakorlatban hajlamos fagyni. Szóval a végén emulátorban pakolgatja fel az ember, majd a ZIP-re visszaírja az image-t.
Persze a 8 biteseknél van ami még bonyolultabb. Nem véletlen, hogy szeretem az SD adaptereket.
https://frescho.hu
-
KROK640
nagyúr
válasz Fücsök007 #101852 üzenetére
Igen, jól mutatja ezt az is, hogy 2006 elején váltottam 640MB RAMról 1GB RAMra, mert kb akkor kezdett már a 640MB kevésnek érződni.
Voltak játékok amik profitáltak a 2GB-ból ahogy írod 2006-2007 körül (hiszen 2006 novemberében már 2GB RAMmal kezdtük el építgetni a gépeket) de olyan 2008-i még el lehetett lenni 1GB RAMal. Akkor meg már nem is az 1GB, hanem az Athlon XP jelentette a legnagyobb visszahúzó erőt az embernél, ha még olyanja volt.Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
frescho
addikt
válasz FoxiestFox #101869 üzenetére
A németektől az osztrákokon keresztül szoktam szerezni cuccokat. Volt aki simán megírta, hogy ide a balkánra nem küldi. Bécsi címre már nem húzta a száját.
Retrózási téma nekem hullámokban megy. Van amikor van rá egy komplett hétvégém, vagy mint most 2 hétig semmi.Ilyenkor gondolatban és emulátorral szoktam próbálgatni dolgokat.
https://frescho.hu
-
Czo
addikt
válasz FoxiestFox #101869 üzenetére
En pl itt megneztem az ebayt es az fb marketplacet, mast en nem ismerek. Igaz, keresgetni se keresgettem.
-
félisten
Amíg az nem Magyarország. Kiábrándító kínálat van itt mindenből.
A nép csóró, akinek értékes cuccai vannak, külföldre árul, aki olcsón árul, többnyire kukaszökevényt.
Még a lengyelek is sokkal jobban jártak, szoktam nézegetni az apróikat, tele vannak király cuccokkal egész olcsón, és akkor a német ebayt meg se említsem, ami nem olyan drága, de sok jó cucc van. -
Yutani
nagyúr
Köszi a midi tippet, nem ismertem. Próbálok összegyűjteni egy ütős midi csomagot, amelyek kifejezetten instrumentális zenének készültek és nem valamilyen pop-rock-akármilyen dal átiratai, mert azok általában sz@rok.
A Win10-es gépemre feltettem az ingyenes CoolSoft VirtualMIDISynth alkalmazást, és leszedtem egy csomó SF2 minta készletet. Eddig a legjobban a ColomboGMGS2.sf2 jött be. A '96-97-es fájl dátumú összegyűjtött midi zenék olyan módon szólnak vele, mintha melletted muzsikálna a zenekar. Az általad említett midi is nagyon jól szól vele, de ez jól szól a GUS SF2-vel, illetve az SB Live! alap SF2-vel is.
#tarcsad
-
Czo
addikt
válasz FoxiestFox #101851 üzenetére
Ez sokkal jobb jatek, ha csak emberek vesznek benne reszt
-
félisten
-
Czo
addikt
válasz KROK640 #101846 üzenetére
Lefotoztam delutan a jegeskavet.
-
KROK640
nagyúr
válasz Fücsök007 #101842 üzenetére
No igen. Havernak is 2GB RAMmal van eltéve a P4-ese. Ami profitál ténylegesen a 4GB RAMból oda általában már több mag/szál kell, de tulajdonképpen te is ezt írtad.
Az Athlon XP-mben is 2GB RAM volt a csúcs korszakban is, és abszolút nem a RAM mennyisége limitált, (hanem leginkább az SSE2 hiánya), aminek tényleg kellett is volna 2GB RAM az már a CPU és a VGA erejében és képességeiben is fennakadt volna.De Francia91-nek van 3GB RAM az Athlon XP-je mellett, gondolom platform maximalizálásnak, meg mert jól néz ki, de tényleges értelme nem hiszem, hogy sok van.
(mintha létezett volna egy chipset, a KT880, ami vitt AGP mellett 4GB RAMot, és nem szerver procit, ugyanis ette a sima Athlon XP-t is)Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
Czo
addikt
válasz FoxiestFox #101843 üzenetére
Csak par honapig ideiglrnesen.
-
félisten
-
Fücsök007
őstag
válasz KROK640 #101841 üzenetére
4GB-nál több ram eleve csak WS/szerver AGP-s lapokban megy, többnyire van mellé PCI-X csatlakozó is, ott volt értelme anno 4GB fölé menni 2 procimaggal és 4 szállal.
Retró gépnél még a Gallatin magos P4 mellé sem raknék 2X1GB minőségi ramnál többet, értelmetlen játékhoz. -
Czo
addikt
Sikerult fullra kapcsolni a retrofeelinget ulok az obolben, a nyar utolso napja van, jol csuszik a jegeskave, igy eszembejutott, hogy ehhez kell a dilast1b.mid. Szerencsere a kereso megtalalta.
-
envagyok
veterán
Én emlékszem, 2000-es évek elején, mikor a Sony sík képcsöves, 16:9-es 100hz-es trinitron tv-ről áttértem LG TFT panelre, nagyon nem éreztem előrelépésnek, borzalnas volt a képminősége, szerencsére volt mellé projektor, este azon filmeztem, a gyereknek maradt napközbeni mesenézésre a tv.
-
frescho
addikt
válasz FoxiestFox #101834 üzenetére
Ez már tuti cucc 8 bitesekhez. Van hasonló nekem is és nagyon jó cucc. De! Ránézésre már egy újabb korszak úgy 10 évvel lehet fiatalabb azoknál a gépeknél. Kb. 90-es évekre taksálom digitális vezérléssel. Ha lenne rajta RGB bemenet egy A1200-at társítanék mellé.
DarthSun: Nem rossz. De nem megy le eléggé, hogy jó legyen Amigához.
https://frescho.hu
-
félisten
-
frescho
addikt
válasz FoxiestFox #101828 üzenetére
Tehát még nincs retró monitorod. Még.... De hátha értő fülekre találnak az igaz útról szóló szavaim
DarthSun: Az a képeltérítés frekvenciája. Mit tud soreltérítésben? kHz-es értékeket keress, akkor jó, ha le tud menni 15kHz-ig.
https://frescho.hu
-
Pista0001
addikt
Srácok, az újabb Creative kártyákhoz (pl X-Fi) is neten regisztrálós szoftver van? A (fél)retró lapomhoz van X-Fi MB (motherboard?) szoftver, szeretném élvezni a funkcióit (pl a hangerő kiegyenlítést), de mivel a Creative kedvesen leállította a szervert, nem lehet regisztrálni. Ilyen szoftver van a kártyákhoz is, vagy azok használhatóak online reg (vagy crack) nélkül?
-
félisten
Igen, ez mondjuk pont egy elég mákos találat volt, nem kért sokat érte a tulaj, igaz, vidékre kellett kocsikáznom érte (de akkor épp arra néztünk házat, nem volt nagy kitérő), és hát narancssárgára van sárgulva, ez majd egy nyári nagy retrobrite projekt lesz, mert így nagyon nem szép...
Nem rentábilis ekkora dolgot postázni, valszeg nem is élné túl a remek futárszolgálatokat a könnyen törő műanyag háza egy ilyen monyónak.Azért ezeknek a tech végi highend motyóknak már itthon is kezd ára lenni, főleg amire Trinitron van írva, külföld pedig teljesen elszállt, olyan összegekért mennek a jobb crt-k craigslisten, Marketplacen, Discord csopikban, bayen, hogy azt már én is sokallom, pedig pont most írtam hogy nem adnám semmiért, és ha adnám, nagyon sokért tenném.
Mióta van Reddit és sok ismertebb tech Youtuber is csinált videót arról hogy az LCD-n gémelést hát kicsit benéztük, azóta kilőttek az árak. Persze még mindig ki lehet fogni a recycling centerbe leadott vagy kuka mellé kitett egykori ezerdolcsis technikát, de azért ez - szerintem - mindenhol egyre ritkább, és lesz ritkább ahogy fogynak. -
DarthSun
Topikgazda
A koraiak sok gonddal küzdöttek. 2008- as a retró HP, ez már príma. Valamint ilyent látok a leírásában : Vertical Frequency 48 to 76 Hz, volt itt valamikor felvetés valami alacsony freki, akkor talán ez tudja ?
A 3 test probléma nem megoldható.
-
arn
félisten
válasz FoxiestFox #101827 üzenetére
meg azert azt tegyuk hozza, hogy azert lehet ilyen monitorod, mert masnak nem kell 2000 elejen az ilyen 1500 dollaros arak mellett nem sokan elveztek ilyesmit. nekem akkor volt 21es trinitronom, amikor hasznaltan meg tudtam venni vmikor 2002 kornyeken. onnan valtottam mar lcdre.
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
félisten
válasz frescho #101826 üzenetére
Annyira retró CRT-m még nincs, ami blurry lenne, és zavaróan magas lenne a phosphor glow, bár a cipó formájú régi IBM-ek közül (biztos vágod melyikre gondolok) nagyon vágyom egyre, amber vagy green phosphor, igaz, nem lenne mire kötnöm, de egyszer lesz egy olyanom.
[ Szerkesztve ]
-
félisten
Hát ja, az átlagembernek nagy win volt az LCD, de igazából mindenkinek, aki szöveggel dolgozik, és jó ideje már grafikai munkára is pöpecek.
A gamereknek viszont olyan volt ez a váltás, mint a 90-es évekre beérő minőségi hanyatlás a billentyűzeteknél. Mechák ki -> gumidóm be. Kiöntve a gyerek a vízzel együtt.
Persze e-sportra azért sokáig húzta a CRT, mert ott számított, de aztán következett a többségnek kb két évtizednyi gaming feketék nélkül, beépített motion blurrel, magas válaszidővel, pocsék betekintési szöggel, de legalább szép lett a szöveg és lett hely az asztalon. Meh.
Mindez rám is vonatkozik amúgy, én is elengedtem a CRT-t anno mint mindenki (főleg hogy én a pc-t is sok időre elengedtem, szinte csak laptopokat használtam), 2021-ben kezdtem regresszálni vissza hozzájuk, mikor felmerült bennem a retro gaming ötlete éraszerű körülmények között, és vettem egy Compaq P920 CRT-t (Diamontron).
Bekapcsoltam, kicsit pöcögtettem, na mondom ilyen nincs baszki hogy ez így tud kinézni 640x480-tól 1440p-ig.
Napok alatt beérett bennem az ötlet hogy megnézzem, vajon mit tud ez modern játékokkal, vettem egy másodlagos videokártyát a gépembe, amin még van dsub, így azokban a játékokban, amiket sikerült áthúznom egyik asztalról a másikra (hogy az erősebb GPU megtartsa a workloadot), meg kellett állapítanom, hogy mekkora ballépés volt elengedni ezt, ha a PC-hez csak játszani ülök le, és nem kell se jó nappali használhatóság, se tűéles szöveg, de kellenek gyönyörű színek, instant válaszidő, legendás motion clarity, és felbontási rugalmasság.Évekig felváltva használgattam az Eizo IPS-em és a CRT-t, előbbin dolgoztam, utóbbin gémeltem, de csak tavaly év vége felé sikerült szert tennem a két koronaékszeremre, az iiyama Vision Masteremre és az Eizo T966-ra, utóbbi olyan szinten agybeteg minőségű képet produkál, hogy az egész sarkom átrendeztem, csak hogy fő monitor lehessen, az IPS pedig lekerült az asztalról, a munkám pedig egy 17"-es laptopon végzem
Tök sokan voltak nálam megvenni ezt-azt, általában jön a wtf mi az a monitor kérdés, akkor indítok egy játékot és el kell kapnom az állakat. A többségben a vibráló homályos kazán címszó alatt maradt meg a CRT, úgyhogy szokott lenni meglepődés azon, mit tud egy ilyen tech végi modell.
Na CRT blog off, majd ha mind kihullott alólam, jövök oled emu kérdésekkel, de addig nem adnám semmiért.
[ Szerkesztve ]
-
frescho
addikt
válasz FoxiestFox #101802 üzenetére
A CRT nem lesz blurry? Nagyon függ arról, hogy melyik korról beszélsz. A modernek tényleg nem, de ahogy mész a retró felé lesz egyre nagyobb az utánvilágítás. Nem is rossz ötlet, erről lehetne csinálni egy jó videót. Csak macerás, mert kellene egy sötét hely, valami gyors kamera...
https://frescho.hu
-
arn
félisten
koszi, hogy ezt igy leirtad.
retrozasi szempontbol nem tudom melyik problema jon elo, a 90es evekben a legsmoothabb dolog a 70hzes scroll volt epp tegnap neztem meg az ef2000et a 95os csucs gepemen (95os a jatek is), ment vagy 5fpsel vgaban, svgaban meg slideshow volt az egesz.
nekem nagyon meredek kapaszkodonak tunik mar ez az egesz, hogy talalni kell vmit, amiben jobb/rosszabb, pedig tenyleg csak arrol van szo, hogy a nagy atlagot kell nezni, melyik elonyosebb szamodra.
ha en crtt hasznalok, az azert van, mert akkor az ugy nezett ki, nosztalgiafaktor.
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
arn
félisten
válasz FoxiestFox #101813 üzenetére
vminek az emulalasa ebben az esetben nem azt jelenti, hogy minden hatranyat akarja az ember latni, csak jellegeben hozza azt. a piac reakcioja egyertelmu a crtre, eltunt a 2000es evek vegere. tehat egy atlagembernel, mar akkor sem hozott annyi pluszt, hogy megerje hasznalni.
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
KROK640
nagyúr
válasz Yutani #101819 üzenetére
Egyébként az LCD működik logikus elven, és sokáig azt hittem a TV és a CRT is így működik.
#101817 DarthSun : Nem csak tőle, de az évek során kaptam már olyan kifogásokat, hogy azt már kb soha sem kell keresnem, csak visszaemlékeznem azokra amiket hallottam
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
DarthSun
Topikgazda
válasz Pista0001 #101820 üzenetére
Műszakilag asszem nem lehet túl bonyolult. Az LCD alapból fekete-fehér, csak a felette levő RGB mátrixot kell kikapcsoni áteresztőre, vagy mindegyiket egy fix értékre kapcsolni, hogy színkombinációk helyett csak a világosság értéke jusson át, nemtom hogyan oldják meg, csak tippelgetek. Pld ebook olvasásra is jó, oda nem fontos a szín.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
érdekességnek, jól néz ki
CRT 380.000 fps-sel felvéve majd visszalassítva
2 milisecundum látható a videón, mire végigér a kis belenagyított felület teljes pásztázásán.[ Szerkesztve ]
-
-
Yutani
nagyúr
válasz KROK640 #101809 üzenetére
A CRT-d másodpercenként 85 alkalommal rajzolja ki a képet a képernyőre, minden kirajzolás után az ágyúzott foszfor kialszik. Az LCD monitor viszont folyamatosan bekapcsolva tartja a pixeleket, csak a tartalmát frissíti 60 alkalommal másodpercenként. Ahogy DarthSun írja, ami nem változik, az érintetlen marad akárhány ciklusig is, folyamatosan ugyanazt a színt mutatja.
#tarcsad
-
Egy sample-and-hold kijelzőn (oled, lcd) nagy felbontáson, gyors mozgás esetén, még brutál magas fps-nél és magas Hz-en sem lesz éles a kép amikor követed az elmozdulást a szemeddel.
Nagyon egyszerű tesztelni. Mozgasd mondjuk ezt az ablakot az OLEd-en miközben követed a szemeddel. Homályosabbnak fogod látni, akkor is ha 240Hz-es. (egyébként egyáltalán nem homályos, csak annak látja az emberi szem a technológia miatt)Erre próbálkoznak kioltással (mintha CRT lenne). Ez már létező dolog, megcsinálták.
A top monitorokon állítható, de sajnos fényerőt, kontrasztot veszítesz vele.Egy Impulsed Display (CRT, Plazma) nem hagyja kint a pixelt tökéletesen annyi időre ameddig kell.
Ebből fakadóan, ott tökmindegy hogy mozog valami, akkor is élesnek látod minden esetben (már amennyire a CRT képe éles).
Ellenben van elég fényereje ahhoz hogy ne érezd sötétnek hiába csak bevillantak a pixelek.Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy az OLED ne lenne összességében fényévekkel jobb.
Sőt, köszönhetően annak, hogy bedobtad a témát én is egyre inkább gondolkodok egy OLED beszerzésén.
Amiket írtál, az alapján retrózni pl. jobb lehet bárminél. Nincsenek extrém gyors mozgások, csak a szép színes pixelek, csíkok és anomáliák nélkül.CRT-t inkább egy mai modern gyors játékkal néznék meg egy gyors gépen.
Vagy 15 éve, sajna egy lomtalanításkor kiraktam az utcára ingyen elvihetőnek a Dell P1110-em. 1280x1024-ben 100Hz-et tudott.
Akkor éppen semmit nem ért[ Szerkesztve ]
-
KROK640
nagyúr
válasz FoxiestFox #101812 üzenetére
Akkor ezekszerint nem az az összefüggés amit én próbáltam találni, hanem teljesen más (foszfor).
Mert tényleg volt monitor, amit még 85Hz-en is vibrálónak láttam.Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
nagyúr
válasz FoxiestFox #101813 üzenetére
Nem vagyunk egyformák, a szemünk is változik.
Ám a CRT feketéje, az fekete (ha rendesen be van kalibrálva).
Mondjuk, egy rendes kalibrálás egyik félének sem árt.RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
félisten
Hát most vagy emulálni akarsz valamit, vagy nem.
Ha valami olyat akarsz emulálni ami szerinted szar, akkor igen, olyannak kellene lennie az emulált eredménynek is. De nem lesz olyan.
Egyes attribútumok egyes elemeit át lehet emelni egy olyan szintre, ami a többségnek már szo-szo elég, és jelenleg megfigyelésem szerint itt tart a crt emu, de ennél egy fokkal sem előrébb.Látod Darth számára pl még a VA monitor is üti a CRT-t, pedig az még egy egyszerű fekete megjelenítését sem tudja prezentálni, nem beszélve a motion clarityről, és ő nagy retrós ha minden igaz (bár nem tudom mennyire gamer), tehát az igények annyira alacsonyan lehetnek, hogy sokan megkötnek ezer kompromisszumot, csak hogy lehessen LCD-n vagy OLED-en retrózni.
-
félisten
válasz KROK640 #101809 üzenetére
Nem mérettől függ, hanem a monitorban alkalmazott foszfor perzisztenciájától. Ha rövid, akkor vibrálni fog 75Hz-en is, ha hosszú, akkor lehet hogy még 65-ön sem. Ehhez még hozzáadódik, hogy emberenként eltér a küszöb ahol látni kezded.
Az LCD egyáltalán nem vibrál, tök mindegy hány Hz. Ami abban vibrálni tud, pl hogyha pvm-es háttérvilágítást alkalmaztak igénytelenül, akkor másodpercenként villan x alkalommal a led strip, ami elég bosszantó, mert a CRT egyik hátrányát hozták be vele.
Szerencsére gyorsan megszabadultak ettől amennyire tudom.[ Szerkesztve ]
-
DarthSun
Topikgazda
Acer B227QAbmiprx UM.WB7EE.A01. Árukereső szerint már nem lehet kapni, de az egyéb találatok szerint még van 1-2 hely ahol igen, ha jól értelmezem.
Nemtom hogy a fekete-fehérre állítás panelfüggő-e, lehet hogy gyártóspecifikus, HP retro, LG modern kijelzőim vannak még, azokon nincs ilyen menüpont. Lehet hogy Acerben az IPS- en is van? , gőzöm sincs. VA panelhez sem általánosíthatom, ez az egy amiről tapasztalatom van.
Majd készítek fotót, ugyanazon képernyőtartalommal, színes/fekete-fehérben is.A 3 test probléma nem megoldható.
-
KROK640
nagyúr
válasz jokeph #101798 üzenetére
Nekem a 765MB akkor lett etalon, mikor a semmiből élőben tapasztalatom lett vele. Akkoriban alakulgattam egy csajjal, és neki volt ilyen monitorja, így rajta kívül a monitorjának is a csodájára jártam Az élet kegyetlensége, hogy végül a csaj méással jött össze (igaz két héttel később már szakított is, de addigra már más felé kerestem a boldogságot, és nem sajnáltam különben is jó monitorja van) és csak jóval később lett egy 763MB-m.
Egyébként a CompaQ V720-am kb azt tudta mint a 765MB, szebb designnal, így mikor az meglett továbbiakban elvoltam azzal is bőven. Jelenleg is megvanInkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
KROK640
nagyúr
válasz DarthSun #101795 üzenetére
85HZ erősen határeset, nekem monitor mérettől füg. 14-15"-on nem vészes, 17"-en már látom, 19"-en meg pláne.
LCD tök más, az első LCD montorom 60Hz volt, de eskü jobb volt érzésre mint a 100Hz-es CRT, de ebben benne van az is, hogy az LCDnek asszem duplának számít a Hz a CRThez képest (most lehet h jó nagy hülyeséget írtam), így a 60Hz-es LCD is olyan mint egy 120-as CRT, ami bpven baba.Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
-
Gyorsabb persze, de nem ez a baj.
Az emberi szemmel érzékelhető problémát az okozza, hogy az OLED-en kint marad a pixel a változás utolsó pillanatig, nincs átmenet mint a CRT-nél.
Ezért gyors mozgás alatt - amit követsz a szemeddel - a 100Hz-es CRT kb. egy 1000Hz-es OLED/LCD-nek felel meg.Érdekes, hogy a fényerő úgy hasonló, hogy az OLED végig világított, miközben a CRT csak felvillant egy pillanatra.
Ezért nem lehet CRT-t emulálni OLED-en, mert ott egy villanást kb nem is látnánk meg olyan sötét lenne a képe.Sztem döbbenetes látni mai technológiával, hogy egyszerre egy sort látunk csak CRT-n.
Egyébként csak egy pont lenne egy pilanatban, de a "lassú" felvillanás és kioltás miatt kb.. egy egész sor kint marad. Van erről is még szuper lassabb felvétel[ Szerkesztve ]
-
arn
félisten
válasz FoxiestFox #101802 üzenetére
Nincs motion blur, szvsz az oled sokkal gyorsabb, mint a foszfor villogtatasa.
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
sidi
tag
válasz envagyok #101788 üzenetére
Akartam is írni, hogy tapasztalatból tudom, hogy biztosan tudja magáról aki ezzel küzd.
Nálunk is hasonló a helyzet, 2 kisgyerek mellett, feleségem támogatása nélkül szinte a semmi időből összerakott retro projektek, de a nagyobb ovis, 4 éves fiamnak tetszik.
Szerintem jobban is jár a mi gyerekkorunk játékaival majd, azok inkább játszhatóak és igényelnek fantáziát a pixelek helyett. Én anno képzelettel kiegészítve max. részletességgel játszottam végig a Prince of Persia-t vagy a Stunts és társait
petakpa1: Így jó ha kijön heti néhány óra.
[ Szerkesztve ]
"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981
-
sidi
tag
válasz DarthSun #101794 üzenetére
"A 22" VA LCD porba tapossa a legprofibb CRT- t is."
Mintha már említetted volna ezt a fekete-fehér opciós monitor, de sajnos nem emlékszem.
Ez pontosan milyen monitor? Esetleg mindegy csak VA LCD paneles legyen?"Csak a Puffin ad Neked erőt, és mindent lebíró akaratot." Bud Spencer, 1981
-
félisten
Kell még black frame insertion, hogy ne legyen brutális motion blur?
Ebben a videóban a srác tesztel egy crt-t lcd-vel szemben, a pixeles összehasonlítása tök érdekes. Én is észrevettem amit mond, hogy minél jobban emeled a crt felbontását, annál hülyébben néz ki ha megmakrózod, de a szemnek ugyanolyan kellemes marad, és hogy lényegében kapsz egy analóg supersamplinget ami a crt tökéletlensége miatt tud olyan jól kinézni
A másik amit kiemel a motion clarity (ami szerintem az egyik fő selling point a crt mellett, hogy a gyors mozgás nem lesz blurry), bár itt nem oled áll a mérleg másik oldalán. Én kevés autóversennyel játszom (régebbiekkel főleg), de már azokban, és főleg fps-ekben is nagyon feltűnő egy lcd-nél, hogy azon akkor is van motion blur, ha kikapcsoltad oled most hogy áll ezzel?
[ Szerkesztve ]
-
arn
félisten
válasz FoxiestFox #101792 üzenetére
A frekvencia mar megvan… 240-480hzes oledek jellennek meg, 4k felbontasban iden. Ppi kerdese, hogy mit tudsz emulalni, de igazabol en mindig oda lyukadok ki, hogy a pixelek a jok, akar a fene csikokat meg pottyoket bamulni.
[ Szerkesztve ]
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
Új hozzászólás Aktív témák
- nVidia tulajok OFF topikja
- E-roller topik
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Trump lesöpörte Elon Musk kritikáját, vége az együttműködésnek?
- Most videón mutogatják körbe az új iPhone SE-t
- Politika
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- EAFC 25
- Milyen TV-t vegyek?
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest