Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) Pancsermeste válasza rovtiv3 (#61200) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"A processzor a világ egyik legrosszabb energiaátalakító rendszere."

Khmm... mondjuk egy FX azért nem is olyan rossz energia átalakító! Pár száz wattból képes befűteni a lakást! ;)
Az mondjuk más kérdés, hogy nem ez lenne az elsődleges cél! :D

-= Pancsermeste® =-

(#61202) Methionyl


Methionyl
senior tag

Valaki aki nagyon ráér/unatkozik illetve nem túl nagy kérés, tudna dobni 8320/8350 4,5Ghz-n dübörögve R15 és/vagy Realbench értékeket? :B

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61203) Habugi válasza Methionyl (#61202) üzenetére


Habugi
addikt

Ebben [link] találsz minden félét, többek közt R15 eredményeket a dropbox linken.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61204) Valkűr válasza 04ahgy (#61197) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen erre gondoltam én is, lehet nem jol fogalmaztam...Visszaolvasva valóban félreérthető volt.. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61205) Valkűr válasza rovtiv3 (#61200) üzenetére


Valkűr
őstag

Valóban , bár ha jol belegondolunk erre már kitalálhattak volna egy megfelelően használható hűtést is, amit hétköznapi ember is képes alkalmazni..Vagy egyszerűen csak olyan processzort ami nem rántottát akar sütni :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61206) rovtiv3 válasza Pancsermeste (#61201) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Így igaz. Fűtésre hatékonyabb, mint a klasszikus villanykörte vagy hősugárzó. (Ebben legalább nincs szignifikáns különbség Intel és AMD között. :) )

Már bocsánat...

(#61207) Methionyl válasza Habugi (#61203) üzenetére


Methionyl
senior tag

ah Danke :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61208) rovtiv3 válasza Valkűr (#61205) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Nehéz dolog ez. A tudomámy mai állása szerint ennyi fér ki a csövön. Gondold meg, az általad is említett "hasznos teljesítmény" miben nyilvánul meg? Semmiféle mechanikus, termodinamikus, mozgási stb energiában.
Az első Neumann-féle analóg számítógépen egy gyökvonás nagyságrendileg kb. száz dollár volt.
Ehhez képest... :)

Már bocsánat...

(#61209) eldiablo válasza rovtiv3 (#61206) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

De, van, az Intel fűt mint az állat. ;]

(#61210) Taifa Díaz válasza Methionyl (#61202) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#61211) NÉMÓ510


NÉMÓ510
tag

Üdv!
Ez a lap megfelelő lenne egy FX8320 túlhajtására?
Ha esetleg nem akkor valaki belinkelne párat?
Egyáltalán nem vagyok járatos VRM témában,ami állítólag a rákfenéje.
Előre is köszönöm!

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#61212) Picturemaker válasza NÉMÓ510 (#61211) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Igen, jó. Jelen pillanatban ez a legolcsóbb megfelelő lap.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#61213) NÉMÓ510 válasza Picturemaker (#61212) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Köszi a gyors választ!

Utána ez a kettő lenne kb?
Giga vs Popókő? :DDD
Ezeknél be tudnám tenni alulra az OCZ revót.

Bár valahogy itt is a Giga szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#61214) Methionyl válasza Taifa Díaz (#61210) üzenetére


Methionyl
senior tag

thx! gondolom w10 csak szokásosan másnak írja a Cine :U
Még 1 láma kérdésem lenne: Honnan fogom tudni, hogy a VRM miatt throttling-ol a proci? Fesz-et vissza veszi? Órajelet? vagy ink a teljesítményből?(pl. 100% helyett 94% megy)

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61215) Hencso válasza NÉMÓ510 (#61213) üzenetére


Hencso
Ármester

inkább asus m5a9 ajánlanám!

Methionyl:
Igen a VRM nél leveszi a feszt így vissza veszi a proci órajelét hogy ne főzd meg a VRM eket!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#61216) NÉMÓ510 válasza Hencso (#61215) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Nézegetem.Erről a digis okosságról hol lehet részletesebben olvasni?
Nem rossz amúgy,de csak kéne a 3. Pci-e sín.Ne porosodjon a revo.
Tetszik pedig,másik gépben Asus EVO lap van és nagyon brutál.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#61217) Hencso válasza NÉMÓ510 (#61216) üzenetére


Hencso
Ármester

nem értem minek "Nem rossz amúgy,de csak kéne a 3. Pci-e sín" Disznek hogy ilyet is tudnál csinálni?

tisztázunk valamit pci-e 3.0 sem igen értem minimális a difi (2) 3 vga max 8x tudod meg hajtani az én alaplapom pl 2db 16x kezel le de még a 2 vga sincs értelme mivel átlag felhasználok vagyunk .. egy jó erős vga és kb 2 évig vga csere nem kell .. a következő a gagyibyt on otvar ahütés a vrm ek nek .. asrock hát szikla szar edition ... vannak nekik is jó deszkáik de ha mer azt nézük én az asus mellet voksolok...
2 vga révén ha építenék 2 kártyás rendszert akkor csak is crossfire mert itt a vga k teljesítménye össze adódik.
SLI tök fölösleges pénz kidobás szerintem mivel ott csak tükröződnek a vga k...
Szoval ha rám halgatsz Asus t venném.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#61218) Methionyl válasza NÉMÓ510 (#61216) üzenetére


Methionyl
senior tag

Én is csak ajánlani tudom a lapot. Most is 4,5Ghz-n ketyeg a 8320-asom. Tökéletes :K

Ja és köszönöm a választ Hencso :R

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61219) Tom5


Tom5
addikt

8320@4,2 Ghz, ezek közül melyiket?

(#61220) mackosajt válasza Tom5 (#61219) üzenetére


mackosajt
addikt

A noctua.Vagy mx2/mx4.De mondanám azt, hogy qrva drága hely.
Máshol egy ezressel legalább olcsóbb.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#61221) Tom5 válasza mackosajt (#61220) üzenetére


Tom5
addikt

Fehérváron most hírtelen nem tudok máshonnan. Péntekre kellene a cucc, amilyen a formám tuti nem jönne meg más helyről.

(#61222) belaazallat válasza Tom5 (#61221) üzenetére


belaazallat
addikt

Pestről ismerős nem tud hozni?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#61223) Pancsermeste válasza Tom5 (#61221) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Van egy nagy tubus MX-2-őm!
Amennyire nem érdekel mostanában a számítógép, valószínűleg rám fog száradni (bár 8 év van ráírva).
Szóval a lényeg, hogy ne vegyél, adok én, ha eljössz érte. :K

-= Pancsermeste® =-

(#61224) NÉMÓ510 válasza Hencso (#61217) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Pontosan a crossfire miatt.
Azért lenne jó a 3 pci-e mert ha legalulra be tudom tenni a revot,akkor nem kell bele ssd.
Igaz egy héten csak kb 8-10 (max) órát menne,úgyhogy fogyasztás nem érdekel.
De akkor pirítson rendesen.
Szimulátorozásnál nem árt a csillió fps.

Szóval a második gigának szar a vrm hűtése.
És ha egy ilyen procihűtővel használnám? :F

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#61225) xatos3 válasza Tom5 (#61219) üzenetére


xatos3
senior tag

kb 1-2 celsius a max különbség amit el tudsz érni, ezüstössel vigyázz mert megfolyik és zárlat, én az olcsó csóró 600 forintos noname pasztát használom és HIBÁTLAN

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#61226) Tom5 válasza Pancsermeste (#61223) üzenetére


Tom5
addikt

Priviben lebeszéljük. :R
Összerakás óta a gyári paszta van a hűtőn. Most pénteken szabizok. Elkapott a mókolhatnék láz. Kiganyézom a gépet és átkenem. :R

(#61227) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

A húzott konfigomon 2D megjelenítési hibákat tapasztalok, és hibaüzenetet is küld (lásd a képeken).

Lehetséges, hogy a húzás miatt produkálja ezt a gép? Április óta húzva van, eddig semmi gond nem volt vele.

Előre is köszi!

Aquila non captat muscas.

(#61228) 04ahgy válasza Hegyirabló (#61227) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Lehetséges, hogy a húzás miatt produkálja ezt a gép?" - Állítsd alapra és egyből kiderül. Szerintem mezei VGA hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#61229) Hegyirabló válasza 04ahgy (#61228) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Itt ér véget az én tudományom, mert sem azt nem tudom, hogyan kell húzni, sem azt, hogyan kell alapra állítani, midenben ti szoktatok segíteni nekem.

Aquila non captat muscas.

(#61230) 04ahgy válasza Hegyirabló (#61229) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Belépsz a BIOS-ba, és Load UEFI Defaults. F10, ENTER.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#61231) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! 1 hete új winchester került a gépembe, és azóta olyan hibát produkál, hogy fogja magát, és beáll a kép, majd rá 2-3 másodpercre a zene is, és helyette csak zúgás hallatszik. Ilyen a képe a monitornak mikor előjön a hiba. (valamiért a PH fórum 90 fokban elforgatja a képet. Illetve dobott egy BSODOt is, úgy, hogy semmi nem futott a gépen, csak egy Chrome böngésző, azon belül is egy megállított youtube videó. Íme a kép a BSODról. Lehetséges, hogy az új winchester rossz, vagy bezavar neki, hogy 3.5ghzról 3.8ghzra van húzva a proci, bár már fél éve húzva van, és stabil. Máskor semmiféle VGA hiba nem jön elő, nem esik szét a kép, játék közben sem pixeles, nem csíkozódik, semmi, csak egyik pillanatról a másikra átvált ilyenre, és a zene is megszakad. Egyszer nekem is feldobott egy ilyen buborékot, miután a fagyás után újraindítottam Hogy biztosra menjek már próbáltam 3 drivert, és volt gép újrarakás is.
Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#61232) Hencso válasza NÉMÓ510 (#61224) üzenetére


Hencso
Ármester

akkor vegyél asus sabertooth 990fx r2.0 vagy m5a990fx r2.0 és van pci e portod is.... de azta CPU hütést most verd ki a fejedből...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#61233) akoska07 válasza Hencso (#61217) üzenetére


akoska07
nagyúr

En csak gratulalni szeretnek ehhez a remekbe szabott "szakmai" hsz-hez. :DD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#61234) TTomax válasza Hencso (#61217) üzenetére


TTomax
nagyúr

Had gratuláljak a magas szintű szakmai érvelésedhez,a valósághoz nem sok köze,de mindenképpen lenyűgöztél minket a több gpu-s rendszerekről nyilvánított szakmai tudásoddal...

Nálam mindenképpen kiérdemeltél egy megtisztelő egy hetes aláírást,remélem díjazod. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#61235) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Hali mindenki! Hab esetleg ha erre jarsz (de barki mas okosabb is mint en) ranezhetnel a problemamra, bar lehet en gondolom csak annak. Ibt teszt nalam 4.4 re huzott 8320 al nagyon keves ertekeket dobál. (40Gflops). Mas forumokon is olvastam ilyen jelensegről de megfelytes nem született. Ha visszarakom alapra akkor sem valtozik 3x gflops lesz. Teljesen stabil a rendszer kitesztelve, nem erzem h gyenge lenne, mas progikban jol teljesit. Ramok 1600, 1866 on es 2000 mhz-n is tesztelve semmi valtozas. Buggos lenne? Vagy nem szereti a konfigot az ibt, esetleg valami sw vagy hw hiba?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61236) lovas001 válasza Jakuskacsa (#61235) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nem fx fix-es ibt-t használsz, hab dropbox ban van [link]

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#61237) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Jelenlegi vasamat szeretném lecserélni egy újabbra, amin virtuális tesztkörnyezetek futtatása lenne az elsődleges szempont: Exchange/Lync és ehhez társuló szerverszintű dolgokat szertnék párhuzamosan futtatni. Nem az IOPS-ok és CPU Cycle-ök fürkészése a célpont, hanem egy stabil és megbízhatóan minimum 6 szerver egyidőben futtatása lenne az elvárás. Ehhez 32GB rammal és SSD-vel támogatnám meg a procit.
Sokan fújnak a régi AM3+ procikra, viszont ezek már 8 fizikai maggal rendelkeznek, ami Virtual Box-al prárosítva kecsegtetően hanngzik az árról nem is beszélve.
Mennyire lenne megfelelő mondjuk egy AMD FX-8320 erre a feladatra?

Vagy lenne valami jobb megoldás is?
Válaszokat előre is köszi!

(#61238) lovas001 válasza Osi222 (#61237) üzenetére


lovas001
aktív tag

Kérdés ,hogy mekkora összeget szánsz a dologra. Volt itt már pálda ,hogy szervernek fx-et használtak a kollegák, komolyabb panasz nélkül ,ment is nekik tudtommal. Viszont pénztárca függő, de szvsz ténylegesen szerverbe szánt processzorral lehet némiképp jobban járnál ,főleg ha a leírtakon kívül nincs igazán másfeladat vele. Egyébiránt 8320 a legjobb választás az fx-en belül (legtöbb rendelkezik akkora tuning potenciállal hogy fesz emelés nélkül viszik a 8350 órajelét kényelmesen) A fizikai 8 mag azért költői túlzás, nevezzük 4 modulnak és a benne elhelyezkedő "magok" közös erőforrásokat használnak.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#61239) Osi222 válasza lovas001 (#61238) üzenetére


Osi222
tag

Hahó,

összegben procira 60 körül szánnék max. Így került még képbe az I7-3770 is, aprón ez még ilyen árban meglenne.

Természetesen szerverbe való proci lenne a legjobb, de itt virtualizáció mellett a napi átlagos felhasználás is fontos lesz, tehát nem non-stop csak virtualizált környezet futtatása a célpont, így túllőni a célon sem szeretnék:)
Talán ilyen föltételek mellett a két fenti opció közül kellene választanom (i7 vs. fx).

Köszi a választ;)

(#61240) Hegyirabló válasza 04ahgy (#61230) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ne haragudj, de ez így nem segítség. Azt kérdezem, hogyan lehet a procit visszaállítani az alap értékekre, erre te azt írod, hogyan lehet az egész BIOS-t nullázni. Nem a BIOS-t akarom visszállítani, csak a CPU-t.

Tehát ha valaki tudna segíteni, hogyan állítsam vissza az FX 8320-as processzoromat az alap értékeire, kérem segítsen, köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#61242) Ribi válasza Hegyirabló (#61240) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor ki konfigolta a géped?
Vagy ki állította be?
Eleve nem tudni, hogy mi minden lett elállítva. Lehet olyat is elbarmoltak, amire nem gondolunk.
Emiatt a legbiztosabb, ha bisot defaultra állítod.
Ilyenkor minden visszaáll alap beállításra. Proci, ram, minden.
Csak tedd meg amit 04ahgy írt.

Bakker 1 seccel lemaradtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61243) Hegyirabló válasza Ribi (#61242) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Online lett konfigolva, itteni segítséggel. Már nem emlékszem, hogy ki volt.

Aquila non captat muscas.

(#61244) Jakuskacsa válasza lovas001 (#61236) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

:R a legegyszerűbb dologra sosem gondol az ember...

'Tükrözödik a vga' ez ku.va nagy :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61245) Ribi válasza Hegyirabló (#61243) üzenetére


Ribi
nagyúr

Még mindig bios reset.
Bárki kicsit is foglalkozott gépekke ezt mondja. Eddig 3 ember.

(#61246) Stylerr válasza Stylerr (#61231) üzenetére


Stylerr
addikt

Erre valaki esetleg? :R

(#61247) Out válasza Jakuskacsa (#61235) üzenetére


Out
addikt

Én okosabb vagyok, mint Te, de ebben a kérdésben nem tudok segíteni...

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#61248) 04ahgy válasza Stylerr (#61231) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez VGA hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#61249) 04ahgy válasza Hegyirabló (#61240) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha nem érzed segítségnek, ne fogadd meg. Se az másik két tanácsot. Görcsölj tovább a hibán, vagy vidd el a gépet szervizbe, ott pénzért bevizsgálják.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#61250) Stylerr válasza 04ahgy (#61248) üzenetére


Stylerr
addikt

Esetleg RAM?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.