Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) Omli85 válasza Ribi (#61700) üzenetére


Omli85
őstag

Vagy épp throttlingol úgy meg persze, hogy "stabil" az eredmény alapján :D

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61702) ViZion


ViZion
félisten

Biosban beállítva is ezt tudja? Folyamatosan hozza, vagy throthlingol? Mert nekem is "megvan" a 4,9 GHz, mindenhol stabil, kivéve a bencheket, mert a VRM túlmelegszik. Azt kizártnak tartom, h ezt a frekit tudná léghűtött VRM bármelyik alaplapon. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61703) ivanyii válasza ViZion (#61702) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Ezzel konfiggal már nem indul el a windows .de biosba látható az órajel.

(#61704) Jakuskacsa válasza ivanyii (#61703) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

És egy kicsit sem feltűnő, hogy a turbo core nincs kikapcsolva...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61705) Johni5 válasza ivanyii (#61703) üzenetére


Johni5
őstag

Na akkor most nyomj egy bios resetet. :)) P state limit Autó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61706) Ribi válasza ivanyii (#61703) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nézd meg milyen frekin fut a proci whinfo64 alatt, miközben bench fut.
Ott szerintem kiderül mi lesz a turpisság.

(#61707) ViZion válasza ivanyii (#61703) üzenetére


ViZion
félisten

Azonnal add oda SubaruWRC-nek vagy 0h4gy-nak, mert ez egy különleges darab, szupravezetőből...
Jó lenne egy logolt teszt, mert ez így nem sokat mond sajnos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61708) ivanyii válasza Jakuskacsa (#61704) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Kikapcsoltam mint látható

(#61709) Mukucs válasza ivanyii (#61708) üzenetére


Mukucs
senior tag

Ha így alapba 63 fok, akkor mennyi lehet benchek alatt?

(#61710) Pancsermeste válasza ivanyii (#61708) üzenetére


Pancsermeste
őstag

CPU-NB feszt milyen meggondolásból raktad 2V-ra? Az nagyon sok lesz neki.

-= Pancsermeste® =-

(#61711) Johni5 válasza Pancsermeste (#61710) üzenetére


Johni5
őstag

Valamivel ki kell nyírni az IMC-t. ;] NB feszkót nézd 1.62V .Ez az,amikor ész nélkül kezd valaki "tuningolni"
Ekkora feszt folyékony nitrogénnel nem adnék se a procinak,se a lapnak.Adok egy hetet és lap+proci kuka lesz.

[ Szerkesztve ]

(#61712) CMST2015 válasza Johni5 (#61711) üzenetére


CMST2015
tag

Van rá gari majd a bolt visza veszi ha megsült :D :))

[ Szerkesztve ]

(#61713) ViZion válasza Johni5 (#61711) üzenetére


ViZion
félisten

Szvsz ez az MSI hülyesége lehet, valami auto tuning vagy ilyesmi... Asus itt már rohadtul piros számokat ír...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61714) Tomko78 válasza Pancsermeste (#61710) üzenetére


Tomko78
őstag

Ha jól látom a cpu is 1.57 V kap , a 1.28V helyett , pöppet sok szerintem ;] ja most nézem 6.6 ghz megy :)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61715) Pancsermeste válasza Johni5 (#61711) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Jáájj! :Y
Azt már észre se vettem, leakadtam a CPU-NB-nél.
Na meg az SB is...

Hahóó, ivanyii! Köztünk vagy még?
CPU fesz, mondjuk OK, ha extra tuningot akarsz, megfelelő hűtéssel, de nehogy nekiállj az összes feszt feltolni!

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#61716) eldiablo válasza ivanyii (#61708) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hallom, ahogy degradálódnak a tranyók... :DDD

(#61717) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok

nem trollkodok, csak "elköszönök". akik ismernek, ismernek még régről. nekik szólna ez a kis poszt ;)
átálltam véglegesen a setít oldalra :))

jók legyetek, kitartás :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#61718) ViZion válasza eldiablo (#61716) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs ezzel baj, emlékező fém prototípus proci... magolvad megolvad, de ha kihűl, akkor megjavul... :D
...ha nem megy ki a füst. :U

Egybeszemöldök: ehh, Te is mész? Hát a ZEN? :B OFF-ba is nézz be, bazi nagy ex-FX-es off topik...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61719) Johni5 válasza ViZion (#61713) üzenetére


Johni5
őstag

;] Extreme 9-ben sárga sincs,nem hogy piros.Minden mindig fehér. :DDD
Mindjárt felteszem a kompit,-30-ba adok én is 2v-ot a CPU-NB-nek. :D
Porból lett,porrá válik.

ZK:Ezt mondtam én is 2 éve,aztán megint itt vagyok. Meg azért a másik oldalon is.

[ Szerkesztve ]

(#61720) - = Zk = - válasza ViZion (#61718) üzenetére


- = Zk = -
félisten

elég volt a hitegetésből (ZEN)... részemről OFF.... ;)
kik vannak OFF-FX-ben?!

(#61719) Johni5
2 éve még tán én sem aggódtam annyira. de mára már elég volt.... Radeonnal is évekig "küzdöttem".. leváltottam... hát most a cpu következett...
és olcsóbb volt mint kint, ez a vicc...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#61721) Omli85 válasza eldiablo (#61716) üzenetére


Omli85
őstag

Szerintem már lyukat ütött a téridőn az OC :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61722) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Én nem is merek linkelni :O , a 6,6Ghz után :( ;]

Ez mennyire számít jó eredménynek, mert legutolsó stabil eredményemhez képest nyertem 5 fokot, 4 lépcsőt CPU fesz téren, és 3 lépcsőt CPU/NB téren is.Ja és akkor prime-al teszteltem :K :U

Egyébként még annyit, 2 napja így használom, ment rajta BF4 multi még, több óra youtube, CB R15, és 3dMark 11-13, na meg GTA5, azért ez nem rossz így

És ezek után felhúzom magam mikor a procis topicban 10k-s hűtőt ajánlanak az Fx6300-hoz, pedig ráadásul az enyém még magas vides is, legelső szériás, lassan 3 éves :B

[ Szerkesztve ]

(#61723) ViZion válasza - = Zk = - (#61720) üzenetére


ViZion
félisten

kb. akik voltak régen is. Sajna páran leléptek (Gyiku, Miresz, stb...)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61724) - = Zk = - válasza ViZion (#61723) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#61725) Tomko78 válasza Dark KillerX (#61722) üzenetére


Tomko78
őstag

kicsit kevesebb feszt nem próbáltál neki adni ? nekem a 4.2 GHZ a határ , itt 1.31 V vígan elvan e felett már nagyon kéri a feszt

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61726) ivanyii válasza Pancsermeste (#61715) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Jaja vagyok!Kérdés az,hogy ha átállok vizes hűtésre mennyivel lesz kevesebb hőfok? :F Most 65fok 6,6 MHz.n

(#61727) Omli85 válasza ivanyii (#61726) üzenetére


Omli85
őstag

Vízzel se nagyon lehet hűteni a 6+GHz-t.
Ha jelenleg nyugalmi állapotban 65 fokos a cucc szerintem nyomj inkább egy bios defaultot mielőtt el nem füstöl valami. Majd kicsit lehiggadva szépen apránként kezd el feszegetni a határokat. ;)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61728) Dark KillerX válasza Tomko78 (#61725) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Persze próbáltam, de eddig mindig elszállt, de majd azt hiszem újra neki futók.Sajnos az én procimnak alapból 1.368mV a Vcore-ra, és 4200Mhz fölött már szeretne még akár többet is.

(#61729) ivanyii válasza Omli85 (#61727) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Reset már megvolt.Biztos ami biztos.7.8 GHZ a rekord Fx6300 ha jol láttam.
Most 5Ghz használom alap fesszen és jó nem fagy több óra játék után 50 fok körül van.

[ Szerkesztve ]

(#61730) Jakuskacsa válasza ivanyii (#61729) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Csak ne írnál mindig Mhz-t a GHz helyett.. Amúgy szerintem fake az egész... vagy valami nagyon nincs rendben a gépeddel, vagy tényleg kap ennyi feszt, a win betölt, de szénné ég az egész... még egy szem bench-et nem láttunk, pedig ha mások tesztelgetnek az az első, hogy rakják fel a képeket az elért eredményről, mert az ott a bizonyíték, de tőleg még egy árva tesztet sem láttunk win alatt... :(

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61731) Tomko78 válasza Dark KillerX (#61728) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem alapból 1.28 V ad , ezzel a feszel 4 GHZ vígan elvan de 4.2 GHZ már nem bírja csak 1.31 V -al

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61732) Omli85 válasza ivanyii (#61729) üzenetére


Omli85
őstag

Hát akkor jó szórakozást :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61733) ViZion válasza ivanyii (#61729) üzenetére


ViZion
félisten

LOL...
Akkor kérnénk IBT 5 kört 5 GHz-n, mellé CPU-Z nyitva és valami még, ami mutatja a folyamatos proci frekit... :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61734) Jakuskacsa válasza ViZion (#61733) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

ibt elég lesz standard-on is csak lássuk :D Meg egy HWmonitor, az egyszerű de látunk benne mindent!
Egy ideje nem jelentkezett.. lehet kijött a füst??? Mert hát a cpu azzal megy... :D

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61735) paleinho válasza ViZion (#61733) üzenetére


paleinho
senior tag

minek az IBT? írta hogy több óra játék után 5GHz 50C, passziánsz is jól megdolgoztatja a procit :B

(#61736) Johni5


Johni5
őstag

AMD PSCheck-en szerintem minden piros lenne.Az nem hazudik. :N

(#61737) ivanyii válasza Jakuskacsa (#61734) üzenetére


ivanyii
csendes tag

Pontosan maradjuk abba,hogy kijött a füst a prociból .De azt fel húztam a plafonig :W

(#61738) Johni5 válasza ivanyii (#61737) üzenetére


Johni5
őstag

Ledroppol a procid 1740-re ;)

(#61739) rambustibi válasza ivanyii (#61729) üzenetére


rambustibi
őstag

Csinálj egy cpu-z eredményt, és töltsd fel, így kell kinézzen: [link] ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#61740) Ribi válasza ViZion (#61733) üzenetére


Ribi
nagyúr

Már volt AMD overdrive bench, azon jól látszik, hogy kb fele annyi pontot kap mint alap frekin, vagyis kb. idle frekin megy a proci mindig.

Johni5: na pont most raktad be. 4 maggal 2x annyi pontod van mint neki 6-tal.

De lehet ő a kutya rágta procis egyén jóbarátja :U

[ Szerkesztve ]

(#61741) Habugi válasza ivanyii (#61729) üzenetére


Habugi
addikt

Nem használsz Te semmit 5Ghz-en alap feszen! :N ;)

Jó mulatság volt ez a softveres tuningos bugos marhulás, vitán felül, szépen bemozdult a topic de a pont ahol megkéne állni az most van. Egyrészt nem tudhatod pontosan/sem senki más hogy attól mert zeró terhelés és konstans droppok mellett még felváltani sem tud a procid azokra az órajelekre még nem-e sérül/degradálódik az irreálisan magas feszek okán, kettő hazudozni lódítani sem szerencsés/szükség sincs rá holott mókának indult nemdebár?! :R

Egy 4.5 - 5Ghz körül tolj egy IBT VeryHigh-ot, ahol látszik egy bugmentes CPU-Z ablak, illetve HWInfo64 és ahogy másnak is, segítünk majd belőni a procidat az adott hűtési limitek mellé!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61742) Lacielvtárs válasza - = Zk = - (#61720) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

csak is a legjobb arcok vannak az AMD offban ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#61743) Johni5 válasza Lacielvtárs (#61742) üzenetére


Johni5
őstag

;] Márhogy csakis. ;) ITT van még egy gyilkos program.Úgyis fűtési szezon jön. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61744) eldiablo válasza Ribi (#61740) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Lehet a kutya a titok! Ha én ezt elöbb tudom... :DDD

(#61745) Habugi


Habugi
addikt

Másik topicban egyéb apropó okán vettem 4.7-re és játszottam kicsit vele mert anno nem nagyon nézegettem/teszteltem 4.8 alatt mihez mennyi feszt kér..

Szokásos FSB 230, CPU-NB 2530, RAM-ok 1840 9-10-9-28al.
Scoreon azért látszik hogy még elfogadna némi feszt, legalábbis a korábbihoz képest.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61746) utomi


utomi
senior tag

Sziasztok egy gyors kérdés. Jelenleg 4,4 GHzen stabilnak tűnik, Cinebench, Real Bench szépen megy az IBT is de very highon 3 kör után kiírja, hogy a rendszer nemstabil. HWinfoban ott és olyankor 80 fokon jár a proci. Mennyire mérvadó az IBT és főéeg a very High mode? Realbench, Cinebench alatt max 70 fokra megy fel.

(#61747) Ribi válasza utomi (#61746) üzenetére


Ribi
nagyúr

80 fok semmiképp sem jó.
Elvileg játék alatt, vagy máshol nem nagyon lesz ilyen magas, de lehet egy kicsit erősebb hűtő sem ártana.

(#61748) utomi válasza Ribi (#61747) üzenetére


utomi
senior tag

Hát igen. Nem tudom talán a szellőzés nem jó vagy a frász se tudja. Elvileg ez a Noctua NH-CP12 többet tudna nem? Szeretnék is kérni egy tanácsot: jelenleg a venti úgy van feltéve a proci hűtőre , hogy arra fújja rá a levegőt! (Tehát a procira fújja a levegőt!) Jól van ez így? A boltban ahol vettem így rakták fel de több helyen és több mindent olvastam már!

[ Szerkesztve ]

(#61749) Omli85 válasza utomi (#61748) üzenetére


Omli85
őstag

Az alaplap vrm hűtésére is érdemes figyelni, tuning okán az is elkezd melegedni elég szépen. Szóval arra is érdemes figyelni, hogy ha hűtőt cserélsz ott is mozogjon a levegő.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61750) Ribi válasza utomi (#61748) üzenetére


Ribi
nagyúr

Venti úgy jó.
Milyen házról van szó és milyen prociról? Proci milyen feszen megy?
Hány venti van a gépben?
Ha leszeded az oldalát jobb a helyzet?
Amikor leszeded nincs nagyon meleg úgy az egész házban? Nem reked bent?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.