Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) pipo112 válasza Steven (#60050) üzenetére


pipo112
senior tag

witcher izzasztja a gépet

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60052) norbert1998 válasza V!ck (#60046) üzenetére


norbert1998
veterán

Nekem nemhogy szakad, felfelé ível!
Komolyan, 70-tol indul, 140-el van vége.

[ Szerkesztve ]

(#60053) .zSoLTi. válasza norbert1998 (#60052) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nyilván a kékek szponzorálják ezt is...

(#60054) Beretvás válasza .zSoLTi. (#60053) üzenetére


Beretvás
addikt

miért mit vártál.xD

(#60055) norbert1998 válasza .zSoLTi. (#60053) üzenetére


norbert1998
veterán

Lehet. És amiben az amd erős, azt meg gondolom a pirosak szponzorálják ;)

(#60056) Beretvás válasza norbert1998 (#60055) üzenetére


Beretvás
addikt

haggyuk a rizsát minden a zsetonrol szol... :C

(#60057) Valkűr válasza eldiablo (#60031) üzenetére


Valkűr
őstag

A ramokat alapbol nem bántottam, mert azt irták, h nincs sok értelme azokat huzni n...A ramjaim egyébként a Corsair Vengeance ramok , amik alapbol 1800-as..A háttérfolyamatokbol fogalmam sincs mi az amit kiszabad lőni, ennyire nem vagyok egy pc guru.

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60058) Habugi válasza .zSoLTi. (#60045) üzenetére


Habugi
addikt

Tegnap kérésre futtattam egyet 4Ghz-en:

Ugyanakkor korábban linkeltem olyan 4.7es eredményt, ahol nem volt CPU-NB tuning (se RAM tuning) csak szorzózás: [link]

Tehát ha van CPU-NB tuning ha nincs, 4 <--> 5Ghzes tartományon belül van 441pontnyi Physics score difi, ugye 705 kontra 1146.
Köszönöm hogy megnéztétek de szerintem itt valami, a Catzillától független softveres/Windowsos buggal van dolgunk. Teljesen mindegy meddig húzom lefelé az órajelet vagy állítom alapra a CPU-NB-t/RAM-okat, teszt közben marad 30fps fölött. :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60059) Valkűr válasza Habugi (#60058) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezért irtam, h valami nem kóser itt...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60060) .zSoLTi. válasza Habugi (#60058) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Win7-en vagy? Mondjuk az látszik nálam minden teszt lassabb win10-en mint win7-en volt..

(#60061) Habugi válasza Valkűr (#60059) üzenetére


Habugi
addikt

Oké, csak ha visszakeresed az első erre vonatkozó postomat és annak apropóját akkor látni fogod hogy mindvégig ez az egy dolog volt teljesen biztos, tehát az hogy valami nem kóser.. :D

Azt nem tudtam eldönteni csak, hogy ez valami lokálpatrióta bug-e, esetleg Win verzióhoz kötött vagy maga a Catzilla szeszélyes. Bedobtatok elég sok tesztet különböző órajeleken/lapokkal/feszekkel/Windowsokkal, megnéztük/tétek adminstrator futtatással és prioritás emeléssel is.

Ugyan az eredeti request Win7 tulajoknak szólt elsősorban, nem igazán tudtam végigkövetni hogy ki min tesztelte. Nálam Win7 64 Prof van, az M$ által utólag párban kiadott FX hotfixekkel megbolondítva.
Amikkel példának okért 3DMarkok kicsivel kevesebb Physics scoret adnak (2k11, Firestrike) cserébe a Vantage 5Ghz fölött is szépen lefut velük, nem úgy mint nélkülük.. :)

Szóval részemről beadom a kulcsot, fogalmam nincs miért van ez, ami számomra megnyugtató, hogy eldiablonál is normálisan lefut nem csak nálam.
Köszönöm az időtöket! :R

(#60060) .zSoLTi.:

Igen azon.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60062) Valkűr


Valkűr
őstag

Nálam win 10 fut, alapjaiban nem lenne rossz, de eddig mindig volt valami kisebb nagyobb gondom vele. Lefagy adott munka közben, nem működik az eszköztár etc...Erősen gondolkodom, h visszateszem a win7., legalábbis egyenlőre ez a win10 problémás valamiért.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60063) .zSoLTi. válasza Valkűr (#60062) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Még friss nagyon, driverek is finomodni fognak remélem legalábbis. Alakul majd mint púpos gyerek a présbe.. :)

(#60064) norbert1998 válasza Beretvás (#60056) üzenetére


norbert1998
veterán

Hmm, igazad lehet. Szponzoralj engem ;]
Utána komolyan mondom, csak borotvával fogok borotválkozni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60065) rambustibi válasza Valkűr (#60062) üzenetére


rambustibi
őstag

Nálam is kényesebb a win10 a tuningra, az 5.2Ghz stabil beállításomat nem bírja (kék halál, vagy kifagy), pedig win7 64bit-en ezzel a beállítással csináltam sok egyéni rekordomat benchben.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60066) belaazallat válasza Habugi (#60061) üzenetére


belaazallat
addikt

Én Win 7 64 prof. -on teszteltem, de anélkül az FX patch nélkül, lehet az lesz a hunyó? Most már Win 10-em van.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#60067) .zSoLTi. válasza belaazallat (#60066) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nem kizárt, mert win7-en nekem is fent volt a 2 fx patch és nem is maradt meg bennem hogy igy killodna a catzilla..

(#60068) Valkűr válasza belaazallat (#60066) üzenetére


Valkűr
őstag

Miféle FX patch amiről beszéltek?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60069) .zSoLTi. válasza Valkűr (#60068) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Íme: Link1, Link2

(#60070) Valkűr válasza .zSoLTi. (#60069) üzenetére


Valkűr
őstag

Jaaaa , de ez nem jo a win 10-hez...Azt hittem van ehhez is már.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60071) .zSoLTi. válasza Valkűr (#60070) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Nem nem, ez only win7 :K Elvileg win8-tól ez benne van alapból. (Reméljük) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60072) Valkűr válasza .zSoLTi. (#60071) üzenetére


Valkűr
őstag

Háát találtam egy ilyet külföldi oldalak is foglalkoznak a kérdéssel. Jól szemlélteti a bench eredmény...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60073) .zSoLTi. válasza Valkűr (#60072) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Szinte ugyanilyen szintű visszaesést tapasztaltam én is cinebenchbe! :Y

[ Szerkesztve ]

(#60074) Valkűr válasza .zSoLTi. (#60073) üzenetére


Valkűr
őstag

Állitólag jönnek valami patchok win 10-re nemsokára...Szóval várom türelemmel őket..Filmezéshez a KODI viszont nekem nagyon jól megy az új winnel..Bár a KODI is sokat fejlődött amióta nem XBMX..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60075) rambustibi


rambustibi
őstag

Holnap útjára megy az FX9590 :O Picit elérzékenyültem... :B Sok-sok pozitív és egyben felejthetetlen élményt adott számomra, és remélem az új tulajdonosának is örömteli pillanatokban ad.
Most üresség és csend van:

Jelenleg is hűséges vagyok a márkához, hiszen AMD laptopról vagyok :R , csak egy picit lassabb :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60076) .zSoLTi. válasza rambustibi (#60075) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

És mi jön hellyette ha lehetek indiszkrét? ;)

(#60077) MK VII válasza rambustibi (#60075) üzenetére


MK VII
veterán

Vissza fogod még sírni úgy érzem...
Nem egy játékos alap az Opteron...
Egyébként sok sikert hozzá!! ;)

(#60078) rambustibi válasza MK VII (#60077) üzenetére


rambustibi
őstag

A gyengébb opteronokkal sincs gond:
[link]
Itt egy GTX 980-t "hajt": [link]
Jó lenne tudni mi a játék címe....

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60079) MK VII válasza rambustibi (#60078) üzenetére


MK VII
veterán

Mondjuk a játék érdekelne engem is.. Elég tetszetős. :)

(#60080) Maotun


Maotun
őstag

üdv!
DDR4 támogatás, zen cpu mikorra várható? jövőre? vagy 2017 ,tudható erről valami infó?

(#60081) Omli85 válasza rambustibi (#60078) üzenetére


Omli85
őstag

Kíváncsian várjuk az új élménybeszámolókat :)

Ez elvileg a COD AW multi ha jól látom :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#60082) pipo112 válasza Maotun (#60080) üzenetére


pipo112
senior tag

Egyenlőre 2016 második felére várható de lehet 17 tavasza lesz.

Benchekre rátérve nálam pl ibt 3-4gflops-ál több win10-el viszont jobban is melegszik mert vh-on 67kupak hő van 4,5ghz-én és feljebb nem szívesen engedném pdig a maghő az bírná mert az max 47c és nem tom melyiknek higgyek de akupak hő az nagyon magas .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60083) Omli85 válasza pipo112 (#60082) üzenetére


Omli85
őstag

Érdekes amúgy nálam is ilyen eltérés van kupak és mag között én inkább a kupakra adok :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#60084) ViZion válasza rambustibi (#60075) üzenetére


ViZion
félisten

RIP old nemhajcsaki proci :R

Ez COD AW. Jah, írták is. +1 a kupaknak. Legmagasabbat kell nézni, abból baj nem lehet. Fel kellett rakjam a ventiket, igaz csak 1×20 cm keveri alapon, de kellett neki. DA: origins kb. 2 óra alatt fagyott, 68°C-t nem bírta. Jött egy combosabb démon és a fagymarok varázslatba a proci is beledermedt... :Y kemény. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60085) rambustibi


rambustibi
őstag

Jelenlegi hardver:

Bencheltem :DDD

Multithreadben mi az már, hogy : "1" brutális :C
Egyszálon viszont durva a proci :D

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60086) eldiablo válasza rambustibi (#60085) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hohóóóóó! Keressél csak órajel generátort! Megy az többet is! :D

(#60087) rambustibi válasza eldiablo (#60086) üzenetére


rambustibi
őstag

Tudsz egyet ajánlani?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60088) pipo112


pipo112
senior tag

na ;n is így vagyok ezzel ,hogy kupakra adok nézni is akarok egy kompakt játék vizet pl enermaxliqmax2 240 est

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60089) MK VII válasza rambustibi (#60085) üzenetére


MK VII
veterán

Crisys 3 videó lesz? :DDD
Valami bitang egy állat ez hallod.. :D :C :R

[ Szerkesztve ]

(#60090) rambustibi válasza MK VII (#60089) üzenetére


rambustibi
őstag

Lesz :D , ha egyáltalán betölti a játékot, viszont ha betölti, akkor egyetlen álló képkocka lesz, az tuti :DDD

A laptop, amiben van: Acer Aspire 3050 (nem is tudom már mikor vettem újonnan, de 5 éve tuti van)
Ez a vésztartalék gép (ugyebár ide csak AMD teheti be a lábát) ;)

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60091) Dendytv


Dendytv
senior tag

Csak érdeklődni szeretnék,(nem akarok venni semmi ilyesmi) Most van egy Gigabyte 78LMT-S2 Alaplapom AM3+-fogalat s.t.b 6Gb GoodRam 1333Mhz-m van benne. Az alaplapba max milyen Fx-es szériájú CPU-t tudnék bele rakni, hogy az alaplapom is bírja ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#60092) Methionyl válasza Dendytv (#60091) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ha a phenom-od alatt melegszik, mint ahogy láthattad a másik topikba, fx alatt megsül :DDD
3+1 Fázis. (szerintem) nagyon nem ajánlatos Bármilyen fx-et belerakni :(

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60093) Omli85 válasza rambustibi (#60085) üzenetére


Omli85
őstag

EPIC :DDD :R

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#60094) norbert1998 válasza rambustibi (#60090) üzenetére


norbert1998
veterán

Ooo, embor, neked mindig mas a profkeped? :D

(#60095) Hencso válasza rambustibi (#60087) üzenetére


Hencso
Ármester

Ha AMD vga van benne amd overdrive cpu tuningolás 😅 csak vigyázz ne hogy büdös legyen az a laptop amugy big like a laptopnak. Láttam az opteronos hirdetésed dobj még egy ugyan olyan procit mellé igaz 180k hozzá a fészk de a 32 mag már buta lenne 😅

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#60096) rambustibi válasza norbert1998 (#60094) üzenetére


rambustibi
őstag

Most már ez marad.. ;)

Hencso:
Megfordult a fejembe eme perverz gondolat, de sajnos anyagilag nem tartok ott. :O

ATI Radeon X1100 van a gépben..

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60097) Dendytv válasza Methionyl (#60092) üzenetére


Dendytv
senior tag

Értem...

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#60098) norbert1998 válasza rambustibi (#60096) üzenetére


norbert1998
veterán

Jó lesz, mindig mikor kerestelek, nem találtalak sehol, aztán kiderült, mert új arcod van.

(#60099) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok!

Nézzétek el, ha hülyeségeket is fogok kérdezni, de lemaradtam vagy 5-6 évet a fejlődésben. Adott a konfig, amit nemrég raktam össze, tudom nem a csúcs, de a mai játékokat full hd-ban, ultrán gyönyörűen viszi (kivéve dying light). Alaplap egy asus sabertooth 990fx r2.0, amiben sikerült jó árasan szereznem egy 8150 et, ami jelenleg 4Ghz-n jár, egy [link] ezzel a hűtővel, van egy sharkoon rebel 9 házam, ami nagyon jól szellőzik, és 6 db rendszerventi. Szóval a hőmérsékletekkel semmi gond nincs prime 95 alatt is a kupakhő 54-56 fok, a magok 48-50. Van hozzá egy gainward gtx 760 phantom 2gb-os vidkártya, és 2x4 Gb 1600Mhz cl9 hűtőbordás tuning ram. Ez a konfig először egy phenom II 950 essel futott. Utánna jött a 8 magos.
Hogy a problámára térjek... youtube, és tuningoldalak sokaságát néztem át, és próbáltam saját tudással nekiállni a tuningnak. A lényeg ami lényeg, hogy hiába ráncigálom akár 4,2 re is a procit (itt is atomstabil 1,356v-on), valahogy nem javul az eredmény. Mintha visszafogná valami a procit. Ahogy itt olvasgattam, a HT linket is húznom kellene? Vagy alulfeszeléssel próbálkozni? Vagy a memóriák tul alacsony Mhz-n járnak? Az alaplapon minden engedélyezve van, amit csak engedélyezni lehet fogyasztás terén, tehát ha kell kap több kakaót. (biosban átállítva). Csak szorzót emelek, és nem fsb-t, az is baj lehet? Van valakinek ötlete, hogy mi az amit nem jol csinálok?
Példa erre: alapon 3d mark 11 - 0 tuning, és 8000 pötty, húzott cpu 4,2Ghz és vidkártya 1042/6450 és kaptam 7800 pöttyöt.. a táp zsír új cooler master 700 as rengeteg ampert tud leadni, azt is nézegettem már..
Köszi a segítséget!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60100) V!ck válasza Jakuskacsa (#60099) üzenetére


V!ck
aktív tag

Kikapcsoltad az APM(Application Power Management)-et? Ha nem, akkor húzhatod akármeddig, vissza fogja venni magát, hogy beleférjen a gyári TDP keretbe.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.