Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) Omli85 válasza Omli85 (#61900) üzenetére


Omli85
őstag

Javítanám nem Seasonic hanem Sirtec belsős a cucc. :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61902) pipo112 válasza Omli85 (#61901) üzenetére


pipo112
senior tag

az pedig nem rossz de azért kipróbálnám egy másik táppal

de a hőfokok azok milyenek vrm +cpu?

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#61903) Omli85 válasza pipo112 (#61902) üzenetére


Omli85
őstag

Hát sajna most nincs lehetőségem másik táppal tesztelni :/ a régi 700W-s Chieftec tápom 7 év után azt mondta, hogy neki ez már sok. El kezdett random kékhalálozni a gép majd pár hónap után megjött a hangja is a tápnak így kénytele voltam nyugdíjazni. :( Moduláris tápok valami nevetségesen drágán mennek most így kutatás után ezt találtam a legjobb alternatívának. Itt vidéken meg nem túl sok emberke használ ilyen kaliberű gépeket szóval nagyon kölcsönkérni sem tudok combosabb tápot tesztelni :D
Be most így bele ültetted a bogarat a fülembe... :P

HWinfo szerint Prime alatt a cpu kupak 65 fok magok 40 fok környéke vrm hőfokot nem látok :/

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61904) Tomko78 válasza Omli85 (#61903) üzenetére


Tomko78
őstag

Folyadékhűtésnél nem sok ez a 65 fok cpu kupaknál? Aida 64 nézd a vrm hőfokokat

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61905) pipo112 válasza Omli85 (#61903) üzenetére


pipo112
senior tag

ha Szegedi vagy az én tápommal meg lehet nézni

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#61906) Omli85 válasza Tomko78 (#61904) üzenetére


Omli85
őstag

Prime alatt 4.6GHz 1.4v+- amennyit épp a lap ugrik.. 65 fok sok vagy nem ennyit mutat a szenzor a kupakra, magokra ír 40 pár fokot. Aida se mutat vrm hőmérsékletet CPU, GPU, Alaplap. Ennyi az össz hőmérséklet amit mutat.

pipo112: Balatonparti vagyok szóval az ország másik vége :/ de azért köszi ;).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61907) mackosajt válasza Tomko78 (#61904) üzenetére


mackosajt
addikt

A folyadekhutes sem képes csodára.
Ha húzva van a proci, az ugyanúgy eleri a felső tartományt, csak valamivel később, mint mondjuk egy olcsóbb léghűtéses.
Fullos léghűtéses már verseng a vízzel. Lásd habugi silverarrowja.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#61908) Omli85


Omli85
őstag

Hozzá kell tenni azt is általános használat mellet nálam special a húzott cpu és gpu is nagy ritkán éri el a 45 fokot pl játékok alatt. A cpu többnyire 40 fok alatt marad. Egyedül h.264 kódolás az ami felviszi a cpu-t 50-55 fok környékére de nálam ez a plafon e fölé csak a prime viszi azt meg nem futtatom csak ha OC-t tesztelek de ott sem mindig. Ezt a leszabályzást is csak ott tapasztaltam de azért érdekelne mi okozza :].

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61909) Pancsermeste válasza Omli85 (#61906) üzenetére


Pancsermeste
őstag

40/65 fok [core/socket] az nudli.
Nálam asrockban felment 60/80 fokra is throttling mentesen.
Tuti VRM throttling lehet. Ha bordára irányított ventivel se változik a helyzet, akkor lehet, hogy valamelyik fázis áramkörére nem illeszkedik rendesen a hűtés, így hiába fújatod a bordát, alatta a félvezető túlmelegszik.

-= Pancsermeste® =-

(#61910) rovtiv3 válasza Omli85 (#61908) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

+1 tipp a VRM-re.
Az előttem szóló kollégának tökéletesen igaza van. A 65 fokos kupakhő simán az elfogadható kategória. A tápra sem gyanakodnék, ha kevés volna, egyszerűen lekapcsolna a gép. (Sajnos már volt részem benne.)

Már bocsánat...

(#61911) Madai95 válasza Omli85 (#61908) üzenetére


Madai95
tag

Esetleg egy vizesblokk a vrm-re?

i7 12700k@5.2Ghz / D5 / MO-RA3 / 16Gb 4400mhz/Evga Rtx 3080ti / 2TB HDD/ 3tb SSD

(#61912) Tomko78 válasza Omli85 (#61908) üzenetére


Tomko78
őstag

sajna itt látszik is a Killer vrm hűtése nekik nem túl jól sikerült , eléggé egy tömb lett , pl a professionálhoz képest

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61913) Johni5 válasza Omli85 (#61908) üzenetére


Johni5
őstag

Priviben kérnék egy bios képet,ha lehet.A feszek érdekelnének.Bár jöhet ide is.4 rammal vagy 2-vel használod?

[ Szerkesztve ]

(#61914) Madai95 válasza Tomko78 (#61912) üzenetére


Madai95
tag

Van rajta jó sok sík felület. Esetleg gyári amd hűtőt bepasztázni és gyorskötözővel ráhúzni ? Én giga 990fxa ud rev 3 mal nyertem igy párfokot

i7 12700k@5.2Ghz / D5 / MO-RA3 / 16Gb 4400mhz/Evga Rtx 3080ti / 2TB HDD/ 3tb SSD

(#61915) pipo112


pipo112
senior tag

még meglehet próbálni kis hűtőbordákat vékony gap pad-el felpakolni rá és úgy megfújatni egy ventivel

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#61916) Tomko78 válasza pipo112 (#61915) üzenetére


Tomko78
őstag

én most még 3 ventit + beüzemeltem , este meglesem mennyit jelent ez Far cry 3 alatt :) 1 felülre tettem 1 a dvd író alá egyet meg oldalra , vga is hadd kapjon + friss levegőt

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61917) pipo112 válasza Tomko78 (#61916) üzenetére


pipo112
senior tag

akár csak az én gépem :C én is pakoltam az 5,25-ös helyre egy ventit ugyan ezen módszerrel :) és hasznos tudd lenni azt ,hogy felülre is tettél nagyon hasznos nekem sokat segít a VRM hűtésében nem mellesleg a cpu hűtésben is . ami még hasznos ,a kifele áramló levegő nagyobb legyen mint a befelé áramló mert így van egy kellemes huzat a házban és nem tud megrekedni a meleg .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#61918) ViZion válasza Tomko78 (#61916) üzenetére


ViZion
félisten

PC és quadrokopter egyben! :R Fantasztikus. OK, nekem sok ennyi venti, már nézni is... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61919) Tomko78 válasza ViZion (#61918) üzenetére


Tomko78
őstag

Pagani Huayra is milyen lenne már ha olyan csendes lenne mint egy elektromos bicikli ;] ahol erő van ott a ventik hangja dicsőítő oda füleimnek , és ezt te is tudod ahol FX cpu van ott erő lakozik :DD

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61920) mackosajt válasza ViZion (#61918) üzenetére


mackosajt
addikt

Megszámoljam, nálam hány darab van? :D

1 db 12-es hátul szívja kifelé
1 db 14-es oldalt szívja kifelé
1 db 14-es elől nyomja befelé
2 db 12-es a belső és külső radi között tolja befelé
3 db 12-es a külső radi tetesjőn tolja befelé (így gyakorlatilag a felső radi push-pull 2/3-ad részben)

Ezen felül ott a táp ventije, meg a leghalkabb elem, A ref290X.

:DDD

Jah, 4,7-en megyünk pár napja.

Eddig kellemes, stabil.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#61921) Jakuskacsa válasza mackosajt (#61920) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

2 db 14 es elől (max fordulat)
2db 8 as hátul (max fordulat)
2db a ház oldalán egyik be másik ki (alaplap szabályoz hőfok után)
Cpu hűtő 1db 14 cm grand cama cross v3 (V -alak, aljára fölszerelve egy 9 cm-s venti, pont a vrm-re fúj - ezt is az alaplap szabályozza hűfok után) Belül a ház közepére gyorskötegelővel felkötve 2db 12 cm-s, "gyorsítónak" így a bejött levegő gyorsabban távozik hátrafele... + persze egy phantom hűtés a vidkáryán, de az alig hallatszik... 70% on még teljesen hangtalan följebb még nem ment soha...
Ja igen tápban 2 darab venti - felső táp egy szív alul a másik meg kifele függőlegesen (a kifele az saját edition)

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61922) Habugi


Habugi
addikt

Gyógyszer elgurulós, ventivel kibélelőset játszotok? :DDD

Csatlakozhatok?
Van baja 2.0: [link]

Amennyiben a DCII-est is beleszámolom, ez bizony 13db.. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61923) Omli85 válasza Johni5 (#61913) üzenetére


Omli85
őstag

Igazából semmi extra nincs állítva a deszkán, fixre vannak a fesz értékek gyárilag automatán van minden, 4 rammodullal használom. Biosban 1.488v-t kell állítanom ahhoz, hogy terhelésen 1.4v-n menjen a cpu ennyit droppol a lap.. :/. érdekes módon terhelés nélkül fel fel ugrik 1.47 környékére a vcore de terhelésen soha.
Lövök majd egy képet azért biztos ami tuti :).

Tomko78: Nos igen konkrétan egy rossz vicc amit erre a deszkára "borda" címszóval felpakolt az asrock...

Madai95: keresgéltem de nem találtam erre a deszkára vizes blokkot :/. Most én is azon agyalok, hogy van itthon egy rakat régi hűtésből megmaradt borda azokból kéne valamit faragni mert ez így tuti nem jó :).

pipo112: van még feleslegbe Fujipoly extreme ha más nem lesz egyedi bordát azzal felaplikálom :)

Köszi mindenkinek a válaszokat ;)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61924) Habugi válasza Omli85 (#61923) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt [link] csekkolandusz ha esetleg anno kimarandusz! :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61925) Johni5


Johni5
őstag

A háázz,az mi? :)

(#61926) Jakuskacsa válasza Johni5 (#61925) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Míg legény voltam nekem is így állt nagyon sokat, de aztán az asszony rendet csapott a fejembe! :DDD :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61927) Johni5 válasza Jakuskacsa (#61926) üzenetére


Johni5
őstag

3 gyerek +1 asszony. :DDD Rend van.40 felé már nem csapkodja a fejem senki. :)

[ Szerkesztve ]

(#61928) Omli85 válasza Habugi (#61924) üzenetére


Omli85
őstag

Ó ez kimaradt :) köszi :R

Kis update, mivel szétkaptam a vizet lecseréltem a vga vrm1-en a gyári gappadot fujipoly-ra így szétkaptam az alaplapot is. Nos kiderült kedves asrock szerelők rövidre vágták a borda alatt a gappadot így a borda szélén mindkét oldalt csak félig kaptak hővezetést a cuccok. Mivel volt maradék fujipoly így lecseréltem a vrm alatt a gyárit. Lás csodát nem droppol a cucc :D. mindenesetre egy ilyen bordát szerintem beszerzek majd :).

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61929) pipo112 válasza Omli85 (#61928) üzenetére


pipo112
senior tag

szokásuk a kici kisz kinaiaknak hogy lehagynak egy keveset a gap pad-ből ilyen asus-nál is előfordult már :D
mondjuk én még az enyimét nem néztem meg de eddig nem volt gond a legmagasabb amit mutat a szenzor az 57-58 fok volt igaz csak oda van téve a borda és a kockákhoz egy hőmérő.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#61930) Lacielvtárs válasza Habugi (#61922) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Te uraság, akkor a Te géped teljes venti fordulaton, helyben fel is tud szállni? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#61931) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!

1055T-t szeretné egy jó barátom nyugdíjba küldeni. Kérdésem, FX-6300 mennyire jó választás utódnak? Nem túl bő a keret, 30-35 ezer a felső határ.
szerk: Mindenképpen olyat szeretnék neki ajánlani amire rengeteg garancia van, használt esetén. Sok évig fogja szolgálni

[ Szerkesztve ]

(#61932) mackosajt válasza Erdei88 (#61931) üzenetére


mackosajt
addikt

Milyen lapba menne az újonc?
Mert ki lehet fogni ennyiért 8320-at is, vagy akár 8350-et is aprón időnként.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#61933) Erdei88 válasza mackosajt (#61932) üzenetére


Erdei88
veterán

Gigabyte 990FXA-UD3.

Én is azokra vadászok, de kicsi esélyt látok rá

(#61934) mackosajt válasza Erdei88 (#61933) üzenetére


mackosajt
addikt

Hinnye, micsoda kereslet van rájuk, most néztem rá én is (de mázlista vagyok, hogy az elmúlt 2 hónapban váltogattam 8120-8320-8350 vonalon, és utóbbi végül csak a posta miatt lépte túl a ti felső határotokat).

Ha nem sürgős, nem égeti a zsebét a pénz, érdemes naponta többször figyelni. Lehet valakinek ürül a persely, és gyorsan akar esetleg szabadulni, aminek köszönhetően akciós lesz egy darab. ;)

Akkor nem véletlen, hogy lecsaptak a "régi-új" procimra hónap elején, mint gyöngytyúk a bizonyosra.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#61935) Habugi válasza Lacielvtárs (#61930) üzenetére


Habugi
addikt

Nem mert nehéz mint a dög, viszont hangra stimm. :D

(#61933) Erdei88:

Erős tuning lap, 8320at bele, 30-35 között nem ritkán látni aprón.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61936) Lacielvtárs válasza Habugi (#61935) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát ha elég levegőt tud sűríteni és tolni akkor mindegy milyen nehéz :D
de gratula a gépedhez :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#61937) Johni5 válasza Habugi (#61935) üzenetére


Johni5
őstag

8320e-re kerestem rá.37 körül van a bolti ára.Azt hiszem ő lesz a gyűjteményem következő darabja.Kíváncsi vagyok,mi a gyenge pontja a 95W TDP-nek.Valaki esetleg tapasztalat?

(#61938) Erdei88


Erdei88
veterán

Köszönöm a válaszokat!

Rákerestem az FX-8320-ra, de eddig számomra ismeretlen modellel találkoztam 8320E. A 300Mhz-es és a 95W-os TDP-n kívül van-e valami különbség a 2 típus között? A cél egy 280X alapórajelen való kihajtása. Én úgy gondoltam óvatos 4Ghz már elég lenne

szerk: Johni5 1 perccel megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#61939) ikszKoMa válasza Johni5 (#61937) üzenetére


ikszKoMa
csendes tag

Nekem egy FX-8300-ám van, ez is 95 wattos TDP-vel érkezett.

Igazából abszolút semmi gondom nem volt vele, minden mélyebb állítgatás nélkül, kényelmesen megy 4 ghz-re húzva. Külföldi fórumokon azt olvastam, hogy elvileg belsőre nem térnek el a 95 wattos modellek a régebbi 125 wattos 8320/8350-től, csak az "érettebb" gyártás miatt, ki tudnak hozni olyan FX procikat, amelyek már képesek alacsonyabb feszültséggel és így kisebb hőkibocsájtással is elfutkosni. Amennyiben feloldod az alaplapon a korlátozásokat, szerintem nem lenne akadálya a rendes tuningnak sem.

Egy valamit vettem észre: a RAM írás-olvasás-másolás teljesítményem valamiért elmarad kissé a 8320-8350 szintjétől, de lehet csak azért, mert még nem álltam neki a rendes manuális tuningnak, habár a szilícium lottó ugye...

Az itt lévők közül valaki majd kijavít, ha marhaságot írtam. (Nem vagyok tapasztalt FX-es, csak olvasgattam vásárlás előtt)

[ Szerkesztve ]

(#61940) Habugi válasza Johni5 (#61937) üzenetére


Habugi
addikt

Sokáig magam is filóztam egy 8370E-n (egy teszt erejéig..) cirka egy évvel ezelőtt, végül nem lett belőle semmi. Gyakorlati tapasztalatom nincs az E-s modellekkel.
300Mhz-el alacsonyabb alapórajel, Turbo mértéke szerintem lényegtelen mert élből érdemes kikapcsolni.
HWboton egyébként van egy pár szép eredmény egy-két E-s modell részéről, érdemes lehet a szűrővel rájuk keresned. A nyers paraszti logika azt mondatja velem, hogy adott azonos órajelhez valószínűleg kevesebb fesszel is beérik, kvázi valamivel jobban hűthetőek, ugyanakkor viszont szerintem hamarabb végük is van órajel ügyileg de ez utóbbi erős találgatás.

(#61938) Erdei88:

Lásd fentebb, némiképp mérsékelt TDP/fogyasztás, itt tudsz róla bővebben olvasni: [link]. 280X kihajtás.., nos játék függő is, kotvány szálkezelésű játékokban húzhatod bármeddig, ott marad a CPU limit a 280X mellett. Két éve használom a 8320 & 280X kombót, azt szoktam mondani/javasolni, hogy egy 4.5Ghz nem árt a Tahitik mellé, 1000-1100as alapórajel esetében. Tahiti OC esetén menni kell feljebb a Visherával is. Ezt a 4.5Ghz-et egyébként rendre az összes 8320as tudja, 10-15K-s hűtő kíséretében emberi fesszel, 4.7 fölött kezd elszabadulni a pokol de ezt is procija válogatja.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61941) kisbalázs


kisbalázs
tag

Sziasztok, azokhoz intézném a kérdéseimet akiknek van tapasztalata az fx-kel ezen belül is a 8350-sel. A gond a következő: Van egy MSI 990FXA-GD65 lap hozzá, kb 1, másfél évvel ezelőtt elkezdett olyat csinálni hogy első indításkor csak 1400 mhz-n indul el vagyis mintha a dinamikus órajel állítás beakadna az első szinten miután újraindítom viszont csodálatosan megy ahogy elő van neki írva. Nem emlékszem pontosan de egyszer elkezdtem játszani a PS-checkkel és talán azóta, de lehet hogy utánna vagy előtte is volt ilyen. Ha elsőre belépek a biosba azt írja hogy 20*200 és a kilépés után 50% hogy jól megy.

Amiket azóta próbáltam hogy megoldás legyen: bios-reset, teljesen friss windows 7/10, google különböző keresőszavakkal (in english as well) de lehet hogy nem jó kérdést tettem fel.

Valakinek esetleg volt hasonló problémája? Előre is köszi.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#61942) Erdei88 válasza Habugi (#61940) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor azt hiszem megtaláltuk a nyertest esetünkben. Köszönöm szépen a segítséget, még egyszer mindenkitől :R

(#61943) Picturemaker válasza kisbalázs (#61941) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

BIOS-t frissítettél már?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#61944) Lacielvtárs válasza Picturemaker (#61943) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, én is bios frissítésre tippelek első körben :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#61945) kisbalázs válasza Picturemaker (#61943) üzenetére


kisbalázs
tag

Igen, a leguccsó bios van rajta, esetleg egy régebbit tudnák visszatenni. Én is gondoltam rá de nincs újjabb és mivel a neten nem találtam hasonló hibát úgy gondoltam nem bios hiba.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#61946) Lacielvtárs válasza kisbalázs (#61945) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

sokszor az is segíthet ha ugyanazt a bios újra "telepíted", tapasztalatból mondom...
anno amikor asus lapom volt, volt hogy "megfagyott" rendszerindításkor a bios és újra raktam ugyanazt a bios és megoldotta a problémát :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#61947) kisbalázs válasza Lacielvtárs (#61946) üzenetére


kisbalázs
tag

Rendben, este megpróbálom. Addig is köszi a tippet.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#61948) Habugi válasza Erdei88 (#61942) üzenetére


Habugi
addikt

(#61945) kisbalázs:

A Windows energiatakarékos beállításaira érdemes lenne ránézned (kitolni performance irányba), továbbá minimum egy rebootot megérne ha kikapcsolnád a C'n'Q-t hogy egyáltalán ne vegye vissza magát 1400Mhz-re majd vissza, hogy ilyenkor mi történik.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61949) ikszKoMa válasza Habugi (#61948) üzenetére


ikszKoMa
csendes tag

Ez a Cool 'n Quiet funkció jellemzően sok problémát okoz?
Elég sok panaszt olvastam korábban olyanoktól, akik tuningolgatták a Phenomjukat vagy az FX-üket.

Nekem a Phenom II 955-ösömön is be volt és a mostaninom is be van kapcsolva, eddig gondot nem okozott és szépen vissza is veszi magát, amikor nem kell a lóerő. Igaz mindkét CPU esetében maximum csak a szorzókhoz nyúltam.

(Szerk: a félreértés elkerülése végett, nagyjából tudom, hogy mit csinál, miért felel ez a feature.)

[ Szerkesztve ]

(#61950) Habugi válasza ikszKoMa (#61949) üzenetére


Habugi
addikt

Fogalmam sincs sajnos, anno szintén 955BE-ről való váltás előtt azt olvastam hogy durvább tuningok mellé érdemes kikapcsolni mert bekavarhat, tehát feltételes mód.

Ennek folyományaként az elmúlt 2évben tán ha összesen 5percet volt nálam bekapcsolva, akkor sem teszteltem mennyi igaz ebből. :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.