Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60151) Monster07 válasza Monster07 (#60150) üzenetére


Monster07
csendes tag

http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ma770t-ud3rev_31/download/

Ezzel tudom frissíteni jól látom?

A Felső telepítésével?

Vagy rosszul gondolom? :B

(#60152) krivics válasza Monster07 (#60145) üzenetére


krivics
csendes tag

Az alaplapod nem támogatja az FX 6300 procit. Csak fizikailag megy bele. :(

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3621

Ja, a megoldás; kell egy új alaplap is. A legolcsóbb FX alá a márkánál maradva pl. egy Gigabyte GA-970A-DS3P. (van olcsóbb is, de az nem igazán ajánlott...)

[ Szerkesztve ]

(#60153) Methionyl válasza Monster07 (#60151) üzenetére


Methionyl
senior tag

Előbb azt mondtad, hogy 1.5 -ös, most mégis 3.1-es mutattál
De a lényeg, hogy egyik se Rev. se támogatja a processzort :(

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60154) Monster07 válasza Methionyl (#60153) üzenetére


Monster07
csendes tag

Köszi a segítséget! :W
Akkor másik lap....:((

(#60155) Methionyl válasza Monster07 (#60154) üzenetére


Methionyl
senior tag

Részemről a legolcsóbb lap amit fx alá raknék az egy Gigabyte GA-970A-UD3P, de sok helyen ajánlott az Asus m5a97 evo r2.0 (nálam bevált :K )ami nem sokkal drágább. De persze ha pénztárcád engedi akkor 990 chipset-es lapot is nézhetsz :))

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60156) bivalyolo


bivalyolo
őstag

Megjött az új tápom, gondoltam kikapcsolom az apm-et és feljebb állítom kicsit a szorzót.. a többi energiatakarékos beállítást nem bántottam, most viszont már terhelés nélkül nem veszi vissza az órajelet :F

"Let's agree to disagree!"

(#60157) Methionyl válasza bivalyolo (#60156) üzenetére


Methionyl
senior tag

Cool'n'Quiet be van kapcsolva? Energiagazdálkodási lehetőségeknél melyiknél van a pötty? illetve azon belül is nézd meg hogy a "minimális processzor teljesítmény" hány %-on van

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60158) bivalyolo válasza Methionyl (#60157) üzenetére


bivalyolo
őstag

persze, ahhoz nem nyúltam
direkt áttettem kiegyensúlyozottra és ott 5% a minimum.

"Let's agree to disagree!"

(#60159) Hencso válasza bivalyolo (#60158) üzenetére


Hencso
Ármester

Catalyst et meg nyitod ott van hogy over drive menüpont . Ott le kell fogadnod a szerződési genyát hogy ha a cpu és gpu z oc zot nincs rá gari . Uttána kapsz smenüpontokat hogy cpu energia elátás . Lesz ott ajobb oldalon a maximális órajel bal oldalt meg a minimum . Nos a csuszkának a 2 füle egyik bal oldalt a minimumnál legyen másik a max és enyi ha nem megy nyomok print screent ha haza értem.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#60160) bivalyolo válasza Hencso (#60159) üzenetére


bivalyolo
őstag

egy a gond már nem r7 260x van a gépben :D

mondjuk van vmi külön overdriveos progi is ha jól emlékszem

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#60161) bivalyolo válasza bivalyolo (#60160) üzenetére


bivalyolo
őstag

Kellett neki egy restart vagy egy leállítás mert most már jó minden. :B

"Let's agree to disagree!"

(#60162) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Nos, próbálgattam még egy kicsit, tény hogy meleg van a bérházban (26fok) de télen biztos jobb lesz.
8150fx 4000 Mhz-en futtattam eddig, de kíváncsi voltam mi lehet a vége.
4,2 stabil kupak 54 mag 48 fok prime95 nincs hiba 1,344v
4,4 stabil kupak 60 mag 51 fok prime 95 nincs hiba 1,344v
4,5 stabil kupak 62 mag 54 fok prime 95 nincs hiba 1,344v
4,6 stabil, de elfogyott a hűtőm, 65 fokot eléri és visszaveszi a voltot... és ez is csak 1,344v on... már ameddig az asus progija közbe nem szól :DD azért szép eredmény egy 8150 től

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60163) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Lehet buta kérdés lesz, de sima léggel, mennyit lehet elérni tuning szempotjából egy fx8320nál? 4.5ön 62fok a max Aida mellett. illetve fesszel meddig érdemes próbálkozni? Köszi előre is srácok :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60164) mackosajt válasza Jakuskacsa (#60162) üzenetére


mackosajt
addikt

Tapod milyen?
Nem az kavar be esetleg?

@newwave: habugi tudna mesélni neked, de neki valami super golden diamond a 8320-asa, és igen szépen szalad 5.0 GHz-en is leggel. Ha erre téved, biztosan ír erre valamit.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#60165) newwave0507 válasza mackosajt (#60164) üzenetére


newwave0507
tag

Köszönöm szépen, remélem én is, hogy írni fog. Mert akkor megkérném hogy segítsen.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60166) Omli85 válasza Jakuskacsa (#60162) üzenetére


Omli85
őstag

Meh :D az szép :C nekem 4.5-höz már 1.4 kell... :/

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#60167) Jakuskacsa válasza mackosajt (#60164) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A tápom egy cooler master 600w os[link]. Fél éves, kicsi de takaros :D Szerintem elég kell hogy legyen a rendszerhez. a legnagyobb áramfogyasztó a proci mellett egy gainward gtx 760 phantom 2gb vidkari. Gondolod kevés lenne a tuninghoz? A netes kalkulátorok ha az utolsó ventit is beírom és a tuningot is beállítom a kalkulátorba akkor is elégségesnek tartanak egy 550w os 80+ os tápot a gépemhez... és még valami, a levegő amit kifúj az sem lehet több int 30-35 fok... szerintem az is azért annyi mert a házban megmelegszik a levegő, és az megy keresztül rajta

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60168) Jakuskacsa válasza mackosajt (#60164) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

a 60124 es hozzászólásnál látsz róla képet is!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60169) Ombre85 válasza Jakuskacsa (#60167) üzenetére


Ombre85
tag

Én 2db 280x mellett értem el az 555W bemenőt 4,5 GHz-en. Igaz, a fesz hangyányit kevesebb volt, de szerintem bőven elviszi a 600-as táp a cuccodat. Logoutban írtam róla egy igencsak rondán formázott cikket.

(#60170) mackosajt válasza Jakuskacsa (#60167) üzenetére


mackosajt
addikt

Oké, csak egy kérdés volt, mert sokszor a táp is bele tud kavarni. De nálad ez eléggé kizárt.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#60171) Jakuskacsa válasza mackosajt (#60170) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Valamiféle védelem van az asus progijában amit a laphoz adtak, mert ha elérem a 65 fokot akkor visszavesz mindenből, és piros nagy felkiátójelek társaságában hevesen jelez a kép jobb alsó sarkában, hogy : HÉÉÉ EMBEEEER!!!! - ez egy kicsit már sok nekem :DD :DD ennyi szerintem a magyarázat! Léghűtéssel ez a vége, már csak az alulfeszelést lehet próbálgatni, de nem hiszem, hogy 1,34 alás sokkal lehetne menni, mikor a turbo core-al az engedélyezett 1,412 ha jól láttam... tehát ebből kiindulva kell neki a feszkó...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60172) mackosajt válasza Jakuskacsa (#60171) üzenetére


mackosajt
addikt

Azért 1,4-ig mehetnél, vagyis éppen alá.

Kupak/magok meg 70/60-ig. ;) Persze extrém terhelésen nézve.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#60173) Valkűr válasza Jakuskacsa (#60171) üzenetére


Valkűr
őstag

AI suite ami jelez, én azt fel sem tettem, ha az van fent vedd le a fenébe úgysem jo semmire...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#60174) Jakuskacsa válasza Valkűr (#60173) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Annyiból jobb, hogy a hőmérsékleteket jól olvassa (aida64 17 fokot mér a magoknál - vicces) és ha nagyon meleg van nem kell a biosban turkálnom, a venti szabályzást rábíztama progira, és jól csinálja a mit kell... ennyiből éri meg hogy fent legyen...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60175) Jakuskacsa válasza mackosajt (#60172) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

prime95 öt szoktam alapul venni, más úgysem melegíti el ennyire, kivéve amd overdrive, az is tudja szépen fűteni.. de azt valamiért nem szeretem mert valahogy nem jól látja a feszültséget, bármit is állítok a biosban ő mindig 1,312 voltot lát.. ami szintén érthetetlen. HWmonitor, + asus progi, ezek legalább jól olvassák az értékeket nálam.
Más én is lefuttattam a catzilla-t.. hát érdekes pontokat kaptam, bár nem olyan rosszat mint gondoltam. 14700 körül volt a vége 4,4Ghz-n, és 1141/6300 vidkártyával. (gainward phantom 760). De ami érdekes, hogy cpu score-ra csak 308 pontot adott, ha felraktam a két fixet, akkor is, és érdekes, hogy fix előtt 7fps-nél megállt a beszakadás végén, míg fix után leeseik 7 re, de utánna visszamegy 23fps-ig... de pontot egy darabbal sem ad többet.
Még egy fontos kérdés: A win7 64 nálam úgy van fönt, hogy nem telepítettem ujra a wint proci csere után (phenom II x4 970), számít ez valamit, vagy procicserénél nem kell reinstall?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60176) mackosajt válasza Jakuskacsa (#60175) üzenetére


mackosajt
addikt

Nekem a 8120 4.4 GHz-en 400 physics pont körül dobálja, többnyire alatta 10-20 ponttal, de a múltkor valahogy kidobott 411-et.
Biztosan elég neki az a fesz?
Vagy ez most a 4.0 GHz nálad?

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#60177) Jakuskacsa válasza mackosajt (#60176) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

ez így már akkor érdekes... én is keveslettem, de az összpontszám meg jó volt... a 308 4,4Ghz-n volt de kerek 4 en csinál 298 at... lehet több kakaó kéne neki? azért nincs teljesítmény... a prime 95 nem dob hibát, más tetsztprogramokban szépen nő is a pontszám a Mhz-k emelésével, csak a catzilla ilyen tré... 3d markok nagyon szeretik a húzást, volt amiben 700 ponttal is többet kaptam 4 ill 4,4Ghz tekintetében. Adjak neki 1,36 ot és megnézzem... egyébként a biosban mindent átállítottam arra, hogy had szabaduljanak el a dolgok, ha a proci kéri... de egy próbát megér egy kis fesz emelés

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60178) mackosajt válasza Jakuskacsa (#60177) üzenetére


mackosajt
addikt

Apm remélem nincs elengedve. ;)
Az tud kavarni. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#60179) Jakuskacsa válasza mackosajt (#60178) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

nem apm disabled-on van... természetesen :DD :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60180) .zSoLTi. válasza Jakuskacsa (#60162) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

VRM-eket hűtöd? Lehet azok izzadnak be.

(#60181) Jakuskacsa válasza .zSoLTi. (#60180) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szerintem bőven jó a hűtése gyárilag + rá is van irányítva venti... nagyon nagy kínzással is alig érik el az 55-58 fokot... az szerintem bőven jó. Nyugodt állapotvan 35 fokosak...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60182) .zSoLTi. válasza Jakuskacsa (#60181) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Akkor csere 83xx-re :)

(#60183) Jakuskacsa válasza .zSoLTi. (#60182) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nincs rá panasz, játékok alatt nagyon jól teljesít. Főleg arra használom. A tesztporgik meg mondanak amit akarnak!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60184) Habugi válasza newwave0507 (#60163) üzenetére


Habugi
addikt

High-end léghűtéssel, huzatosabb modern házban egy 1.5 - 1.525V még simán vállalható 24/7.
Csak érzékeltetés képpen, egy 8320as alapfesze 1.3V...

Nagyjából róluk lenne szó: [link]

Az, hogy adott CPU ilyen fesz mellett mennyit megy gondolom mondanom sem kell megint egy más kérdés, szóval gyak. szerencse kérdése milyet fogsz ki.

Nem tudom milyen hűtő alatt volt 62 fokos AIDA-ban de igazából nem is lényeg, több okból.
A hőmérséklet fesz kérdése nem pedig az órajelé, szóval az hogy 4.5-ön 62°C volt enélkül sokat nem mond, aztán az AIDA-t mint stressztest progit érdemes elfelejteni, nagyon nudli terhelést csinál. :N

FX Fixes IBT VH és/vagy Prime95! :K

A hőmérsékletek és különböző beállításoktól függő feszültségek monitorozására HWInfo64, kupakhőt érdemesebb figyelni.

A fentebb említett stresszteszt duo esetében (IBT VH ~ 20perc) ne nagyon lépje át a 75°C-ot. Amikor tartós, magas órajeles/feszes tuningot keresel/próbálsz beállítani, stabilizálni, azt szoktam mondani hogy egy pár perces Prime95 esetében 75-78as kupakig is nyugodtan el lehet menni. Komolyabban terhelő játékokban is minimum 10-15fokkal rendre hűvösebb lesz és ugye ez az ami számít, a tesztek csak arra kellenek hogy tényleg kellően stabil legyen.

Játékban/játékokban tartósan (évek távlata..) nyugodtan el lehet engedni a kupakot 70ig, a világon semmi baja nem lesz.

Fontos az is milyen lap lesz/lenne alatta, feltételezem ismerősödnek vagy családtagodnak lesz.

6+2 ill. 8+2es (VRM) lapokat érdemes csak ilyen procik alá tenned, főleg ha húzni is szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60185) ViZion válasza Jakuskacsa (#60175) üzenetére


ViZion
félisten

Na most akkor biosban beállítasz egy tuningot, majd szoftveresen is tuningolsz... nem csoda, h raklap szar az egész. AMD Overdrive nem kell, ha biosban beállítod. AI suite szar, mindegy, h szerinted mit lát jól, az elmúlt években bebizonyosodott, h többet árt, mint haSnyál... :(
nyomj rá is egy dundi Delete-t és utána nézd meg mi van. CPU-Z jól mutat mindent, open HW monitor is többnyire, csak a 9xxx-nél nem.

Habugi: 1,5 V jááááj, én félek... meg a zajt sem bírom. Megálmodtam, h falon kívűlre kellene pakolni pár cuccot (tartály, radi, venti, szivattyú...) de tavasszal volt kifestve, asszony nem'tom mit szólna, h át akarom túrni a falat... :U Lehet leöntöm párszor mikor nem látja, és azt mondom a falban megrepedt vmi cső... Mondjuk víz a közelbe sincs, csak a gépben, de hátha... :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60186) Jakuskacsa válasza ViZion (#60185) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

szoftveresen nem szokásom belenyúlkálni, csak biosban állítok mindent, majd teszt. Az amd overdrive-t nem használom, volt fent a gépen, de nem jól olvassa az infokat, ezért töröltem. HW monitort és prime95 öt használom tesztelésre. Értem én hogy nem vagyok a legnagyobb tudásu fx-es, de azért annyit tudok, hogy bios, teszt, majd ujrapróba nagyobb Ghz-n. Lehet nem írtam le túl világosan (sajnos kapkodó típus vagyok), de ezeket az általad említett progikat mint föntebb is írtam csak kipróbáltam, de mivel nem tudják az elvártat nem használom. AI suite-t csak a ventik miatt tartottam meg, mert lehet másnál nem, de nálam tökéletesen szabályozza a ventiket, és jól mutatja a sensor értékeket. (bár a biosban is állíthatnám, de valahogy nekem egyszerűbb a ventiket user-esen a win alatt belőnöm. )

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60187) ViZion válasza Jakuskacsa (#60186) üzenetére


ViZion
félisten

OK, akkor hol a baj? :U
Nem a legjobb amúgy Asusnak a ventivezérlése alapból sem, csodát nem kell várni. Ebben pl. egy 10 éves giga lap körberöhögi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60188) Habugi válasza ViZion (#60185) üzenetére


Habugi
addikt

"1,5 V jááááj, én félek.."

Ne félj mester, másfél évnél járok, rommáterheltem/bencheltem párszor bőven 1.5V fölött is. Neked azért vannak becsípődéseid zajügyileg pl, az sokkal reálisabb mint félni tőle. (A magam részéről pl a rézf@szú bagolytól rettegek, anyai nagymama kölyökkoromban azzal ilyeszgetett elvisz ha rosszul viselkedem, márpedig ez a mai napig különös ismertetőjeleim egyike.., node ettől az FX még simán bírja/megsem érzi.. :DDD :N )
Amúgy a SilverArrow két TY-143-asa [link] sincs már 800-1000rpm fölé engedve, teljesen felesleges, itt pedig nem hangosabb mint a gépben levő bármelyik másik ventik.. :N

Ha valami hangos lenne arra is csak annyit mondanék, nem alszom bekapcsolt gép mellett, játék közbeni nyugalmamat pedig a Sennheiser biztosítja. :D

"Lehet leöntöm párszor mikor nem látja, és azt mondom a falban megrepedt vmi cső... Mondjuk víz a közelbe sincs, csak a gépben, de hátha... :D"

:C

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60189) newwave0507 válasza Habugi (#60188) üzenetére


newwave0507
tag

Szia!

Először is egy gyors képet mutatnék, a feszt lejjebb tudom vinni még.

A lapom az egy ASUS Sabertooth 990FX R2.0, ebből szeretném kihozni a maximumot. Nem tudom mennyi időd van, esetleg skypeon, vagy máshol el tudnálak-e érni, hogy gyorsabban tudjuk cserélni az információkat :) Köszönöm szépen előre is!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60190) rambustibi válasza ViZion (#60185) üzenetére


rambustibi
őstag

Asus Suite-t is használok, hasznos program, nem csak a venti szabályzás + hőfokok miatt használtam.
Nálam tökéletesen teszi a dolgát, nincsen negatív tapasztalatom a programmal.

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60191) Jakuskacsa válasza ViZion (#60187) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

a baj csak a catzillaval van... az egyetlen tesztprogi, ami ne hozza amit kéne cpu terén... lehet ujratelepítek holnap és meglátjuk! Most emeltem feszt, 1,38v 4,525Mhz, lefut minden teszt, 3d mark 11 ben új rekordom van 85xx ponttal, erre lefuttattam a catzillát, és kaptam 338 pontot... szerintem ez a catzilla buggos... másnál fx6xxx el jobbat csinál. Csak ez az egyetlen progi amit nem értek.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60192) Madai95 válasza Habugi (#60184) üzenetére


Madai95
tag

Nekem ga 990fxa ud3 rev 3 deszkám van , és a hwinfó kupak hőnek állandóan 16 és 29 c° közötti értéket mutat , a procim fx 8320 4ghz-n a hűtő meg egy deepcool maelstrom 120 k , ez igy normális?

i7 12700k@5.2Ghz / D5 / MO-RA3 / 16Gb 4400mhz/Evga Rtx 3080ti / 2TB HDD/ 3tb SSD

(#60193) Jakuskacsa válasza Madai95 (#60192) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

az nem igazán a szoba hőmérséklet alá sosem esik léghűtéssel...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60194) Jakuskacsa válasza Jakuskacsa (#60191) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

szerintem megtaláltam a jó beállítást és így hagyom:

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60195) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Én is BIOS-ban állítom be a feszt és órajelet nem tuningolok softweresen DE vannak olyan progik amivel finomhangolni lehet a feszeket pl: alacsonyabb órajeleken a BIOS-ba beállított offset +0,125v miatt túlfeszeli ráadásul az órajel lépcsők sem tetszenek
gyárival tuningolva :
P0 - 4500
P1 - 2900
P2 - 2300
P3 - 1700
P4 - 1400

Én átírtam
P0 - 4500
P1 - 3700
P2 - 2900
P3 - 2100
P4 - 1400

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#60196) Madai95 válasza Jakuskacsa (#60193) üzenetére


Madai95
tag

Nem lég hűtés , kompakt víz , push pull venti configgal

i7 12700k@5.2Ghz / D5 / MO-RA3 / 16Gb 4400mhz/Evga Rtx 3080ti / 2TB HDD/ 3tb SSD

(#60197) ViZion válasza rambustibi (#60190) üzenetére


ViZion
félisten

ehh, kivételek... venti vezérlésre Asus egy retek, de amúgy imádom.

(#60192) Madai95: az a hő nem az. Olvassá', keress itt rá. Kupakot nézd. Mondjuk ott is mérhet sz@rul, esetleg a HWinfo nem jót olvas ki...

(#60193-60194) jakusj: szerkesztés gomb...

Gabrikovics:jah, anno szórakoztunk mi is ezzel. A max. frekiben ugye a bios a meghatározó, HPC mode bekapcsolásnál meg amúgy sincs köztes P-state. Nálam viszont bajok voltak vele, sztem másnál is. Nem indítja automatikusan, erre hegesztettünk autostartba egy scriptet. Viszont sleep után vagy betölti vagy nem, többnyire nem. És leginkább csak win, szal. linuxal pont meg is baCCtam az egészet... Így jött a dundi del és a HPC on... :D Legalsó P stat-nek valami 0,8 V-ot sikerült elérnem, tényleg baráti fogyasztással. Még a Papagáj írt is róla vhol, azt nem tudom az összefoglalóba berakta-e.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60198) belaazallat válasza Jakuskacsa (#60191) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv! FX patch fent van a Win7-en?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#60199) Jakuskacsa válasza belaazallat (#60198) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szia! Fent van, de annyit segített catzillán, hogy az összeomlós cpu teszten beesik 7re az fsp, utánna felmegy vissza kb 24-26 ig, de egy pöttyel sem ad többet, de már nem is érdekel.
Épp akartam írni, aztán látom le is meradt a kép, de megtartom a beállítást amit itt délután majomkodtam össze. 8150 es, 4,2 re húzva (20,5*205) 1646Mhz DDR3 9-9-9-27 es időzítéssel (nb freki 2262, ht freki 2468), és 1,312v on stabil (próbáltam 1,296 volttal is, de prime95 alatt behal az 5 mag állandóan, mindegyik más 0error) Stabilan tud 4.4-4.6 Ghz-t is, de azt már csak 1,36-1,38 volton, de annyira elmelegíti a lapot is meg a léghűtést is, hogy a prime kb 5 perc alatt 70 fok fölé pörgeti a kupakhőt. Tudom játék alatt nem ez a mérvadó, mert az életben nem lesz ennyi a hőmérséklet, de tartós tuningra szerintem ennyi pont elég. Aida szerint kb egy hajszállal tud többet a cpu szinte minden tesztben mint egy gyári 8350 es. Így stabil, nem melegszik (55 kupak 48 magok), amire meg kell pont elég, a vidkáryából ennél többet úgysem tud kisajtolni :DD :DD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60200) fauv


fauv
őstag

Srácok, nézegetem a 8370 E tipusú procit, mert az egyik srác árulja, de valahogy nem értem, hogy az árához képest igen gyenge teljesítményt nyújt / jó tudom a fogyasztás számít / , de az egyik oldalon ahol néztem, ahhoz hogy az alap 8350 -es teljesítményt elérje a 8370 e-t 4,3-4,5-re kell cibálni, ahol viszont már a fogyasztása igencsak megnő.

Valaki el tudná mondani, hogy miért jó vétel egy ilyen proci?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.