Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) hutoczky82


hutoczky82
csendes tag

[link]
Ez igy jó eredmény?

József

(#60302) Methionyl válasza Maotun (#60297) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ha valóban 4K-ban fogsz játszani akkor ott már nem a CPU fog limitálni.
Oda elég lesz az (szvsz)

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60303) Habugi válasza Maotun (#60297) üzenetére


Habugi
addikt

Vedd meg a 980Ti-t és nézd meg 4.8-5Ghz körül hogyan fut FX-el.

Minél jobban emeled a felbontást annál kisebb a CPU limit esélye btw, FHD-n szerintem még lenne különbség, WQHD-n magas beállításokkal már szerintem nem fenyeget, 4K-n meg aztán pláne.

Aztán ha mégsem, esetleg az M$ elQrja a DX12-t és nem nullázza annyira a CPU limit esélyét mint a Mantle, vagy a VGA szörnyeddel rázubbansz valami 1-2 szálat használó játékra, még mindig akkor váltasz át a nagy kékshégre amikor kedved tartja.

Zen szerintem majd valamikor 2017-ben fog csak materializálódni.

Kutya_7, Yllgrim egykori topictársakat érdemes privátban megkeresni, Kutya úrnak első kézből van tapasztalata 290X mellett mit vett észre az 5Ghz-es FX --> ~5Ghz-es Haswell-E i7 váltás hatására.
Yllgrimnek nemrég volt 980Ti-je igaz már i7 mellett, viszont dettó azt az utat járta be amit Kutttya.

Azt hogy milyen felbontáson használták/ják FX/i7 mellett ezeket a nagyvadak, na arról fogalmam sincsen. :N

(#60301) hutoczky82:

Órajel/feszre szerintem teljesen rendben van, ha egy Primeot/IBT-t/Vantageot is túlélsz vele akkor pedig pláne.

Egyedül az 1638Mhz @ CL11-et tartom egy kicsit gyásznak.., lazán megy CL9-et is ott a RAM-od szerintem, többen is vannak itt akinek CL8-at.. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60304) ÁdiBá válasza Maotun (#60297) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Eszedbe ne jusson... ha végig olvasod a topikot látod melyik programban miért lassu az AMD. INTEL drágább de nincs is ilyen gondunk sehol hogy valahol nem megfelelő mert szponzoralt ez a program ez a dolog... loturo gond nélkül erőből gyors az Intel ... kékek a nyerők ahhoz a vashoz.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#60305) hutoczky82 válasza Habugi (#60303) üzenetére


hutoczky82
csendes tag

[link]

Ramot , hogy tudom belőni CL8-9 re?

[ Szerkesztve ]

József

(#60306) ViZion válasza ÁdiBá (#60304) üzenetére


ViZion
félisten

Persze, minden progi objektív. A mostani nV DX12 balhét nem olvastad? Ők a kivétel biztosan... Jah, meg azok a cryengine játékok, amiket nV szponzorált... a 280X izzik, miközben a szebb, rombolható környezetes Crysis3 magasabb felbontáson meg sem pörgeti. 750-el meg röhögve játszanak hangtalanul vele. Maradjunk annyiban, h ahol a pénz, ott lesznek jobbak az eredmények. Ettől még prociban jobb az Intel, de FX nem is mai már. Bencheknek magam sem nagyon hiszek ezért, inkább a tapasztalatok, YT videók amiket nézek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60307) ÁdiBá válasza ViZion (#60306) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nyilván mindenki pénzből él. Ahogy az nvidia DX12 hülyeségeivel, személy szerint engem picit sem érdekel.
GTX980Ti kártyám se a DX12 miatt van, hanem mert fogyasztás, tudás, hő, legjobb választás jelenleg 200 ezer forintért, amit az AMD nem tud felmutatni mai napig.
Ha YT videókat nézel akkor tudod miről beszélek, ha AMD vs Intel nézünk játékok.
Itt le is zárom, úgy gondolom meg van mindegyik processzornak a maga piaca.

ÁdiBá

(#60308) bandika0626


bandika0626
senior tag

Sziasztok.

Valaki megnézné nekem ezt a benchmarkot FX 8320-al? LINK

Csinál egy txt fájt annak a tartalma kellene.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#60309) Methionyl válasza bandika0626 (#60308) üzenetére


Methionyl
senior tag

Ha csak a CPU elég: 8320@4,3Ghz
CPU only (1 core): 1.1 frames/sec
CPU only (2 cores): 2.24 frames/sec
CPU only (3 cores): 3.16 frames/sec
CPU only (4 cores): 4.07 frames/sec
CPU only (5 cores): 4.37 frames/sec
CPU only (6 cores): 4.95 frames/sec
CPU only (7 cores): 4.9 frames/sec
CPU only (8 cores): 5.1 frames/sec

Érdekes bench..1x nem láttam, hogy valamelyik mag is 100%-on ment volna :U

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60310) bandika0626 válasza Methionyl (#60309) üzenetére


bandika0626
senior tag

VGA ra mennyit ad?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#60311) Methionyl válasza bandika0626 (#60310) üzenetére


Methionyl
senior tag

Szerk. idő lejárt sajnos..
R9 270x alapon hagyva (945/1400)

GPU only (AMD Radeon (TM) R9 200 Series): 6.85 frames/sec
CPU (1 core) and GPU (AMD Radeon (TM) R9 200 Series): 5.88 frames/sec
CPU (2 cores) and GPU (AMD Radeon (TM) R9 200 Series): 6.62 frames/sec
CPU (3 cores) and GPU (AMD Radeon (TM) R9 200 Series): 7.3 frames/sec
CPU (4 cores) and GPU (AMD Radeon (TM) R9 200 Series): 8.26 frames/sec
CPU (5 cores) and GPU (AMD Radeon (TM) R9 200 Series): 8.55 frames/sec
CPU (6 cores) and GPU (AMD Radeon (TM) R9 200 Series): 8.93 frames/sec
CPU (7 cores) and GPU (AMD Radeon (TM) R9 200 Series): 8.77 frames/sec
CPU (8 cores) and GPU (AMD Radeon (TM) R9 200 Series): 8.62 frames/sec

Best combination: CPU (6 cores) and GPU (AMD Radeon (TM) R9 200 Series)

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60312) bandika0626 válasza Methionyl (#60311) üzenetére


bandika0626
senior tag

Köszönöm a segítséget.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#60313) rambustibi válasza Maotun (#60297) üzenetére


rambustibi
őstag

Jó párosítás, nézd meg a youtube-n, az in-game videóimat. fx9370+titan x és fx9590+titan x kombóval nyomattam, és nincs ok panaszra ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60314) ÁdiBá válasza rambustibi (#60313) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Rossz tanács, tudod te is. Oda már Intel kell. Megnéztem én is a videód, The Wicher3-ban az elején 20/25FPS kapok átlagosan többet, FullHD beállításon 980Ti-vel mint nálad a TitanX...
Miért javasolsz neki FX-et?
Nyilván az AMD is játszható teljesítményt produkál, de a csúcsnál már számíthat a +10/20 FPS-is.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#60315) rambustibi válasza ÁdiBá (#60314) üzenetére


rambustibi
őstag

Válassz egy witcher 3 videómat, és azonos felbontással és beállításokkal csinálj egy in-game videót ugyanazon a pályán, ahol én is.
Ha jól emlékszem még linkeltem is a videó leírásba intel+Titan X in-game videót ugyanazon beállításokkal.
Mindenesetre kíváncsian várom, hogy nálad mit teljesít. ;)

Pl.: Leírásban i7 5960X+TitanX videó található azonos beállításokkal: [link]

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60316) ViZion válasza ÁdiBá (#60314) üzenetére


ViZion
félisten

De ha jól látom, a proci+lap már megvan neki... Akkor mi baja lehet, ha VGA-t cserél, és ha nem elég akkor cseréli a többit? Mondjuk nem mondta, h mi a keret, vagy mi a terv, ezt majd eldönti.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60317) ÁdiBá válasza rambustibi (#60315) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem kell olyan nagy processzorhoz hasonlítani, én végig néztem most is...
ugyan úgy ugyan azt mondom. Látószögek váltásakor illetve a térváltásakor található FPS dropot produkál az AMD.
71-65 FPS esek le, míg az alapórajeles i7 processzor 91-92 FPS Fix sebességet produkál folyamatosan akkor is mikor én teret, vagy látószöget váltok a játékban, ezt a gameplay videóban is látni, bedadog az AMD.
Ezért is váltottam le régen az egész AMD platformomat.
Maximum FPS-ben eleve gyorsabb, hiszen míg nálad 92-95 ment fel ott 110 csak, ott nem esett le 75-70 FPS-re.
Ugyan azt mondom, itt is elegendő az AMD teljesítménye élvezhető játékhoz, de a TitanX-hez és a 980Ti kevés.
20-22FPS drop értéket nem a Titan X csinál.
Ezt úgy tudod kiküszöbölni hogy nagyobb terhelést adsz a VGA-nak felbontás növelésével.
FullHD-ban nem sok felhasználót láttam TitanX-980Ti használni, ha még is lenne ilyen tuti egy 5GHZ i7 / i5 lenne a célja. Mert más kevés hozzá hogy elbírjon azzal vassal.

(#60316) ViZion Akkor adott, nyilván ha megvan neki a kiszemelt, alaplap, proci, elboldogul a TitanX-el 1440/1600p-ben is, sőt, jobb is neki a FullHD feletti felbontás.
De a maximum kihasználás szempontjából szerintem nem a legjobb választás az FX. De ha valakinek az szimpatikus azt választja.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#60318) rambustibi válasza ÁdiBá (#60317) üzenetére


rambustibi
őstag

Itt 4K alatt: [link]
Leírásban egy i7 5820k+Titan X kombó videó.

Mint írtam, szívesen várom a saját in-game videód ;)

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60319) ÁdiBá válasza rambustibi (#60318) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ne vicceljünk már, én élvezhető teljesítményről beszélek. 4K-ra kevés a Titan X ilyen beállítások mellett a kártya kifingik, így nincs is miről beszélgetnünk...
De esetleg egy Titan X 3SLi vagy sima SLi-re már kíváncsi lennék mit tud az AMD processzor mellett... :B Úgy rakd mellé a 8 magos Intel-t, úgy mindjárt más lenne a helyzet, hiszen a két/három GPU ami már elegendő a 4K-hoz, nem kevés CPU erőt kíván.

(#60320) rambustibi Megnéztem a videóidat, nem kritizálom, neked úgy jó, akkor nyilván nekem is. Nem játszom FullHD-ban mert nálam az i7 is kevés hozzá, áll a GTX980Ti és pislog, míg nálad a Titan X 100% dolgozik nyilván :)

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#60320) rambustibi válasza ÁdiBá (#60319) üzenetére


rambustibi
őstag

Vannak még in-game videóim, kíváncsian várom a videódat. :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60321) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok !

Még mindíg próbálkozom a(z) Sabertooth 990FX R2.0 + FX8320 párossal tuning terén. Feszben meddig "szabad" elmennem ? én az 1.5öt meg sem merem próbálni, félek hogy durranás-füstölés lenne a vége. 1,44en gondoltam a 4.7-4.8at megpróbálom, szerintetek ? Köszi :R

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60322) Pancsermeste válasza newwave0507 (#60321) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szerintem... próbáld meg! ;)

-= Pancsermeste® =-

(#60323) newwave0507 válasza Pancsermeste (#60322) üzenetére


newwave0507
tag

Gond csak nem lesz belőle, a fene fráncát. Akkor IBT + Prime95 legyen AIDA helyett a teszt programom , és gondolom plafon a 60+ pár fok, igaz ?.

Egy EVGA GTX 780Ti Classifiedet szeretnék kihajtani vele.

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60324) ViZion válasza newwave0507 (#60321) üzenetére


ViZion
félisten

Nem túl bonyolult dolog, HT link, ilyesmit leveszel alapra, feszt ofset belövöd 1,45 V-re és felrakod 4,8-ra, teszt. Meglesed mennyire ugrik fel a fesz, mennyit esik, mennyire melegszik. Utána döntesz, h freki fel-le, fesz fel-le, akármi. Teszt. Ha megvan a neked kellemes fesz és freki, akkor HT link, CPU NB feljebb rakod, teszt, ramot feljebb frekiben, vagy csökkenteni az időzítést, teszt... teszt... etc...

Jó kocka 1,45 V @ 4,8 GHz mennie kell, jó hűtéssel. Nálam is kb. ezen van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60325) Habugi válasza newwave0507 (#60323) üzenetére


Habugi
addikt

Nyugodtan engedheted 70°C-ig a kupakot IBT / Prime alatt.

A #60321-re pedig.., olvasd el a saját aláírásod.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60326) newwave0507 válasza Habugi (#60325) üzenetére


newwave0507
tag

Köszönöm szépen mind kettőtöknek! Megpróbálkozom vele, csak egyik ismerősöm megilyesztett, hogy esélytelen elérnem léggel a 4.5 felettit, mert nekem nem Habugi kolléga féle procim van :D

Habugi: Igen ! Jogos :D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60327) Pancsermeste válasza newwave0507 (#60323) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Bios-ban beállítod, megnézed elindul-e... ha nem, legfeljebb cmos clear...
Ha betölt a windows, akkor először mehet neki az Aida is... ha stabil, hőfokokat ellenőrizd.
Ha a hőmésréklet 62/70 (mag/kupak) alatt van, akkor mehet a Prime az extrém hőfok ellenőrzéshez. (nem kell órákig, elég 5-6 kör).
Ha Prime hőfok is rendben, mehet az IBT. Ha lefut, akkor nagyjából stabilnak is mondható a gép.
A teljes stabilitás pedig majd kiderül használat közben, 20-30 firefox ablak, flash, stb...

Nekem 4,7 GHz is ment középkategóriás léghűtővel (Matterhorn)

-= Pancsermeste® =-

(#60328) newwave0507 válasza Pancsermeste (#60327) üzenetére


newwave0507
tag

Nekem TT Contac 39 van, 4.5ön 62fok volt aida mellett max. Nem tudom itt mit fog bírni :D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60329) newwave0507


newwave0507
tag

Ha már így felhoztam a lapomat is.

Állandóan szórakozik velem a lapom memória terén. Össze vissza rakosgatnom kellett a ramokat, hogy felismerje normálisan a lap. Bent volt 8 GB ram, és a bios kezdőképernyő csak 4et írt, de ha bementem a North Bridge- memó beállításokban , ott mutatta a slotokban a 4-4 GB ramot. Most vettem még 2x4et.. hát szenvedés volt.. oda vissza rakosgatnom kellett őket , meg CMOS Clear , meg minden egyéb, most hál istennek megy.

Kiírta a windows is, hogy 8GB ram, de 3.90 használható.., volt vele munka :D

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60330) Pancsermeste válasza newwave0507 (#60328) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az nem rossz hűtő, de 4,7GHz-hez már kevés lesz (tartós terhelésnél), még ha mind a kettő venti rajta is van...

-= Pancsermeste® =-

(#60331) newwave0507 válasza Pancsermeste (#60330) üzenetére


newwave0507
tag

Rajta van mind kettő. Most 4.6ot próbálom. 1.425re tettem a feszt.

OK, 1.425 sima windows alatt kékhalál , akkor most 1.44 :D

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60332) newwave0507


newwave0507
tag

Na, ide sikerült eljutnom, azért állítottam meg a tesztet mert efölé már nem ment egy ideje. De azt nem értem, hogy BIOSban belőttem 1.433ra a feszt, akkor miért engedi feljebb. ? Na de mindegy, tanácsokat szeretnék kérni ! Köszönöm !:)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60333) Habugi válasza newwave0507 (#60332) üzenetére


Habugi
addikt

"tanácsokat szeretnék kérni !"

No offense kolléga de szemlátomást ignorálod a tanácsokat, akkor meg ?! :F

FX Fixes IBT VH / Prime95 Blend.

Maximális respect mellett Fiery fórumtársat illetően, felejtsd már el az AIDA stressztesztjét!
Rengeteg mindenre baromi jó dolog az AIDA, tényleg de nem stressztesztre.

Szemre amúgy rendben van, megkockáztatom amennyire ez a stresszteszt terhel, ha nem nyúlnál már a feszhez még a 4.8at is vinné! :D
Poén kedvéért próbáld ki ha gondolod.. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60334) newwave0507 válasza Habugi (#60333) üzenetére


newwave0507
tag

"FX Fixes IBT VH"

Erre kaphatnék egy linket, vagy egyebet ?:) Nem piszkálom akkor már a feszt, rápróbálok 4.8ra :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60335) newwave0507 válasza Habugi (#60333) üzenetére


newwave0507
tag

Na szerintem ezt hanyagolnom kellene :D

A prime95 10 mp alatt kikapcsolásra verte a gépemet :D:D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60336) Habugi válasza newwave0507 (#60334) üzenetére


Habugi
addikt

Negarabuddzsidegger!! [link]

Btw.., VH =VeryHigh

Nincs kizárva hogy AIDA-ban 4.8 fölé is el fogsz tudni menni plussz fesz nélkül, érdemes mókáznod vele mert így legalább amikor ráindítod az IBT-t utána akkor fogod érteni miért azt javasoljuk amit és úgy ahogy.. ;)

(#60335) newwave0507:

Horamuttóferramol!! :O

Hát ne Prime/IBT-ben próbálj rá a 4.8ra adott fesszel!
Ezekhez maradjon a 4.6 és kiderül hogy beborul, vagy nem.. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60337) newwave0507 válasza Habugi (#60336) üzenetére


newwave0507
tag

Szerintem 3.5ön alap feszen, nem bírná ki a prime95öt.., kikapcsolt a gépem 10 mp alatt.

(#60336)

Ugyan ez a beállítás, 4.6on nem bírta ki a prime95öt , de a feszt meg felviszi az egekbe.. nem korlátozza le amennyire beírom.

Amit látsz a képen, ezzel a beállítással nem bírta ki.

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60338) KAeom


KAeom
csendes tag

Sziasztok van egy fx 8320 as procim de valamiért a gép nem szabályozza az órajelet folyamatosan 3.49 Ghz en megy alapjáraton is. Miért lehet ez? BIOS beállítás, vagy más itt a gond.

(#60339) Habugi válasza newwave0507 (#60337) üzenetére


Habugi
addikt

Na pont ez lett volna az egész lényege csak úgy látszik rosszul fogalmaztam mert valamiért nem ment át, hogy az esetek 90%-ában amit az AIDA tök simán visz, azt egy Prime/IBT 10mp alatt restartba boríthatja, no meg persze rengeteg más dolog is..

Nem tudom fejből milyen lapod van, az adatlapodon még az i7 látszik csak továbbra is, így két lehetőség van, elmelegszik Prime/IBT közben mert a Contact 39 kevés mint sünben a dajer vagy kevés adott órajel mellé a fesz. Esetleg RAM beállítás..
Ugyan ez is csak rémlik de mintha május/június környékén már beszéltünk volna róla, hogy amennyiben húzni szeretnéd a 8magosod valami nagyobbat kéne keresned.

(#60338) KAeom:

BIOS beállítás (egy vagy több energiatakarékos funkció..) nagy valószínüséggel, esetleg valami folyamatosan dolgoztatja a procid a háttérben.
Neked is kéne egy kitöltött adatlap, alaplap, táp, hűtő stb. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60340) Methionyl válasza KAeom (#60338) üzenetére


Methionyl
senior tag

Elsőre ugyan azt tudom kérdezni mint pár oldallal ezelőtt

Szerk.: Habugi gyorsabb volt :DDD

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60341) Habugi válasza Methionyl (#60340) üzenetére


Habugi
addikt

Szerintem pedig ~10 nappal le vagyok maradva mögötted.. :DDD :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60342) KAeom válasza Methionyl (#60340) üzenetére


KAeom
csendes tag

Cool'n'Quiet be van kapcsolva, kiegyensúlyozott energiagazdálkodás, és az utolsót nem tudom hogy hol kell megnézni. :)
Gépem: Amd Fx-8320, Asrock 970 fatal1ty performance, Msi gtx 960, 4gb ram, Collermaster Seidon 120v ver.2, Adata SP900 256GB

(#60343) newwave0507 válasza Habugi (#60341) üzenetére


newwave0507
tag

Asus sabertooth 990FX R2.0 a lap.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60344) newwave0507


newwave0507
tag

Habugi:

AIDA mellett 1.425 - 4.6 GHZ ennyi megy, ez még hőfokban is elfogadható. Több GHZ-t nem bír ekkora fesszel, nagyobb feszt pedig már a hűtő nem bírja. Ramok alapon vannak 1600 mhzn. 4x4 Kingston 1600.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60345) Methionyl válasza KAeom (#60342) üzenetére


Methionyl
senior tag

Kiegyensúlyozott->Séma beállításainak módosítása->Speciális energiaellátási beállítások módosítása->Processzor energiagazdálkodása-> minimális processzor teljesítmény. 5%-on jó ha van

Illetve a probléma most jött fel csak? eddig vissza vette rendesen? vagy új összerakott gép?
Minden háttérbe futó progit csukj be(torrent stb). Windows betöltése után legalább várj 2 percet hogy rendesen "lenyugodjon". CPUID HWMonitorral(vagy hwinfo64) tudod nézni, hogy ha egy pillanatra is visszaveszi a minimum oszlopban.

(#60341) Habugi: Részletkérdés :DDD :R

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60346) newwave0507 válasza Habugi (#60339) üzenetére


newwave0507
tag

Ram beállítással mit lehetne pontosan variállni amúgy ?

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60347) KAeom válasza Methionyl (#60345) üzenetére


KAeom
csendes tag

Processzor energiagazdálkodás-nál csak a rendszer hűtési házirendje van. Amúgy új gép.

(#60348) Methionyl válasza KAeom (#60347) üzenetére


Methionyl
senior tag

Biosba minden más energiagazd. funkció be van kapcsolva?
Mi történik ha átrakod energiatakarékosra ? :U illetve ott sincs olyan opció amit végigvezettem ?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60349) DudeHUN válasza KAeom (#60347) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem lehet, hogy ki van kapcsolva a turbó?

Gamer for Life

(#60350) motown5l


motown5l
senior tag

sziasztok.Procimat szeretnem kicsit meghuzni.Nagyon nem vagyok kepbe ezekkel a dolgokkal.Azert szerertnem a segitsegeteket kerni egy biztonsagos jo beallitassal,amivel nagyobb teljesitmenyt tudok elerni,ugy hogy nem fustol el a gepem.Nem tudom hogy miket kel allitani a BIOS ba.
Rendszerem: Asus sabertooth 990fx r2.0
AMD FX8350
2x4GB ddr3 1600MHz
Gigabyte HD7970
Corsair H55 vizhutes

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.