Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) MK VII válasza Habugi (#60849) üzenetére


MK VII
veterán

Azt szépen összekaptad! :C

(#60852) rambustibi válasza Tanisz (#60825) üzenetére


rambustibi
őstag

Szerverhez vagy Opteron vagy Xeon. Nem árt, ha a CPU-ban van virtualizációs támogatás. Miért hasznos? Itt tudsz róla olvasni: [link]
Pont nemrég építettem egy ATX-es Opteront.
Éles bevetésen még nem volt, mert tesztfázis alatt van.
Mindenképpen egy szerver alaplap kellene, mert tud olyan plusz funkciókat, ami hasznos. Pl.: tudja az IPMI-t (távmenedzsment). Miért hasznos? Itt tudsz róla olvasni: [link] A szerverlapokon 2 vagy 4 LAN csatlakozó van, ez sem elhanyagolható.
Ha adatbázis kezelést is fog végezni a szerver, akkor ajánlott hozzá ECC memória.
Több érdemi segítséget nem tudok nyújtani, mert még én is ismerkedem a szerveres dolgokkal..
Remélem ez a pár dolog is hasznos volt.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60853) Tanisz válasza rambustibi (#60852) üzenetére


Tanisz
senior tag

Szia,

Nagyon szépen köszi az infókat :R

Hasonló cipőben járok :) Eddig szerver környezetet csak használtam, nem építettem :D

Lehet most egy fél-1 évig megelégednénk ezzel az öszvér megoldással. A szükség kényszert bont, vagy hogy szokták mondani :)
Aztán beruháznánk egy "rendes" szerverbe.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#60854) rambustibi válasza Tanisz (#60853) üzenetére


rambustibi
őstag

Én pedig egyiket sem :D , totálisan a nulláról indultam. :B

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60855) Doodi18 válasza Habugi (#60849) üzenetére


Doodi18
csendes tag

Koszonom szepen a gyors valaszt! Oszinten szolva megleptel hogy ne a 9590et vegyem. Ahogy latom cinebech alatt elvert egy i7est is, jelenleg nekem ez a fontos hogy a render gyorsabb legyen mint most de nincs kedvem kiadni 100e felett egy procira ha ugyan azt kapom kevesebbert. Fogyasztas nem szempont annyira mert nem ejjelnappal fog renderelni kep csak mikor kell illetve akkor is kevesebb ideig ha gyorsabb a proci. Ezt most megint hosszabb tavra tervezem, igy nem akarok rosszat venni, a 9590-ben meg lenne tartalek? Vagy ennyi a vishera vege?

Off: Gyors renderekre ott lesz majd a videokartya mar szerencsere a blender is tamogatja az opencl renderelest csak sajnos meg nem olyan gyors es okos mint cudaval , de legalabb van.

(#60856) ViZion válasza Habugi (#60849) üzenetére


ViZion
félisten

Tisztelt Habugi úr!
Az Ön hsz-e meghaladta a 2 hab mennyiséget. Ezért kiutalunk önnek egy kisebb, ca. 30 fős migrénes családot, valamint egy vacogós kannibál csajjal 1 "happy hour"-t ajándékozunk mellé... ;]

Egyelőre megvontuk hsz jogát, előre láthatóan a következő kommentelési lehetősége 2543. 10. 01.
Köszönjük megértését! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60857) stratova válasza ViZion (#60856) üzenetére


stratova
veterán

habby hour

(#60858) Whysperer válasza Doodi18 (#60855) üzenetére


Whysperer
addikt

Én maya renderelek 8320-al szóval kérdezz bátran. meg CA-el szóval bármikor válaszolok tapasztalatokkal. Cégnél i7-em van itthon 8320-am. Bőven király.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#60859) Habugi válasza ViZion (#60856) üzenetére


Habugi
addikt

:O :C

Orrmányos úr.., lenne itt esetleg egy olyan hogy őőő, szóval van-e arra lehetőség, hogy 4-5db 0,2 hab-ot nem meghaladó emelt díjas SMS ellenében, melyek tartalma pl az lenne milyen elképesztő módon nem érdekel a számítógépem fogyasztása, szóval feloldható lenne a tiltás? :F

Esetleg bevállalok pár extra óra Sas féle szájlék tipródás kezelést.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60860) ViZion válasza Habugi (#60859) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát... nem lehet rád haragudni a kis szómenéseidért... :B
...de aki egy nekifutásra végigolvassa, annak küldened kell egy sört! ;] :D

szerk.: halmazati büntetésként az összefoglalóba is dobd be a linkjét.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60861) mackosajt válasza ViZion (#60860) üzenetére


mackosajt
addikt

Én elolvastam. Jöhet a sör!

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#60862) stratova válasza Habugi (#60859) üzenetére


stratova
veterán

De sÖrömön a hab sem lehet több 5%-nál.
Hablatyológus Úr, rendszerünk hozzászólásait 0,5 hab felett HLM (Habugi Long Message) üzenetté konvertálja.

[ Szerkesztve ]

(#60863) Carvus válasza Methionyl (#60848) üzenetére


Carvus
senior tag

Én 400-assal..lényeg tényleg hogy minőségi legyen! :)

(#60864) HERR Z válasza whited (#60842) üzenetére


HERR Z
veterán

elég hasonló konfigom van, csak +1 vinyóval van többem szóval:
-ha furmark+prime megy valóban ehetne 550w-ot, de játékban 450w a reális pl gta5 alatt
nálam mivel osztott 12-es a tápom, ezért lehet tudni, hogy a proci max 18A-t kaphat, de bőven ez alatt használom(1.325V)

logikusan ezek az értékek a minden tuningolt értékek, vga 1100/6000, proci 4700mhz, szóval ha szűkös a ház/hűtő/lap/dellakeret akkor sztem 400w-ba is bele tud férni egy ilyen konfig. Sokat segít ha a proci esetleg pretestelt, akkor kisebb hűtő/táp/esetleg lap is elég ugyanahhoz az órajelhez

[ Szerkesztve ]

(#60865) bivalyolo válasza HERR Z (#60864) üzenetére


bivalyolo
őstag

400w okés lehet de egyáltalán nem mind1, hogy milyen az a 400w, mert pl nekem a chieftec ctg 400-at cserélnem kellett mert sokszor újraindult játék alatt. :(

"Let's agree to disagree!"

(#60866) otlik


otlik
csendes tag

Sziasztok!

Egy probléma megoldásában kérném a segítségeteket.
Adott egy FX 8320 processzor, 970A-UD3P alaplapon, akyga 700W táppal, gtx 560 videókártyával, 8 gb rammal, 120 gb ssd-vel.

Alapjáraton a gép üzemel rendesen, de amikor terhelés éri, mondjuk játék esetén 20-30 perc után a gép újraindul hibaüzenet nélkül.
Amit észrevettem a táp eléggé felforrósodik, viszont a processzor nem, 40 fok körüli, a házban 45-50 fok van.

Szerintetek merre kellene mozdulnom? A hűtés a kevés, a tápom a rossz, vagy a ház kicsi?

Előre is köszönöm!

(#60867) lsc válasza otlik (#60866) üzenetére


lsc
nagyúr

Az a táp semmire sem való, vegyél egy normális 500W körüli tápot és annyi.

Az élet kegyetlen .

(#60868) Whysperer válasza otlik (#60866) üzenetére


Whysperer
addikt

Ha ez segít. a párom öcsének oda adtam a 8120-at meg a 7790-t és a 600-as Xielence tápja levágja ha OC-van 3,1-en meg megy lazán.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#60869) Lacielvtárs válasza lsc (#60867) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 azért jó az a táp még valamire, mondjuk ajtótámasznak és/vagy könyvtámasznak ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60870) HANDO88 válasza otlik (#60866) üzenetére


HANDO88
senior tag

Szerintem is a tápod a hunyó, 30 A van megadva a 12 v-os ágára de tuti azt sem tudja.Jobb ha lecseréled.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#60871) lovas001 válasza otlik (#60866) üzenetére


lovas001
aktív tag

Az a táp hivatalosan is csak 430 w ot tud leadni 12v on nem beszélve arról hogy mekkora feszültség eséssel. +terherlés alatt mocsok módon melegszik. Tettem ilyen tápot bele annó netezős gépbe mert olcsó volt (lincselés előtt leírnám hogy egy celeron e3400 1 hdd-vel integrált vga melé ) <-- ennyit elvisz de pár év után csere a gyenge minőségü kondik miatt.

Szerk: ledsort azóta is szépen lehet róla tesztelni :D

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#60872) Habugi válasza stratova (#60862) üzenetére


Habugi
addikt

:D

Az egész abból ered, hogy gyermekkoromban állandóan belém folytották a szót..
Így állok bosszút a gonosz világon, nem mellesleg a dadogásom is drasztikusan csökken miután kiszalad egy-egy 0,3 hab feletti post. ;)

Más..

Kértem pár napja hogy adjatok tippet hulladék szálkezelésű játékokra mert tesztelnék, leszedtem többek közt 30GB-nyi tankot és egyebet.

Az eredmény a következő..

Van egy bizonyos Unpark-CPU-App nevezetű utility progi [link], ami semmi mást nem csinál mint némi regisztrációs adatbázis scan után kérésre át ír 2-4db reg értéket. A művelet kézzel is elvégezhető Win7 64 esetén amennyiben tudja mit keressen az ember.

Nem mennék bele mennyit értettem meg a különböző leírásokból azt illetően valójában mit vagy miért csinál ez a CoreParking Win beállítás, annyit tudok hogy CheckStatus után kiderült, 4magon/modulon ( :F ) Parkedre volt állítva, kvázi a 4db reg érték 100as volt, szóval Unpark all majd egy rebootot követően ezt kikapcsoltam..
A utilityt magát rendszergizda/administratorként kell indítani hogy modosítani tudjon a "regeditben".

Kezelés után:

Miért? Nos igazából már nem is emlékszem hol futottam bele, különböző tech fórumok között ugráltam teljesen más apropó okán. Lényeg az sokan dícsérték, mondván szar szálkezelésű játékokon nagyon sokat dob, hova tovább még a BF4 is ennyit "javul" tőle i7 társaságában: [link] (for szám rízőn.. :U )

Rizsa-rizsa, maradok 0,3 hab-on belül, szóval Stalker Lost Alphaban (1szál only) gyakorlatilag duplázódott a min.FPS-em, WoT is érezhetően szebben fut, hova tovább még Kohan2 KoW replay, 12fős multi rakat unitos, fog of war nélküli 1600X-os tekerése sem fektette meg a gépet azt az egy nyomorult szálat.

Változó mértékben de minden játékban észreveszem ahol azelőtt bennemaradt pár tétlen szál a problémában. Példának okért a CPU pusztító Arma3, ami eddig 3-4szálhoz nyúlt csak hozzá, az Unpark után olyan szépen kenődik el 8szálon hogy öröm ránézni a HWInfo64-re játék közben! :K
FPS droppok is nagymértékben ritkultak, továbbá a mértékük is nagyban redukálódott!
Altison 50-60FPS-ről eddig simán droppolt 20ra is akár.., reprodukálható körülmények mellett megnéztem és most nem esik 34-36FPS alá, hoppá! :C

Ajánlom probáljátok ki, akár csak 1-2 magot talál ami eddig parkedre volt állítva, akár 4et mint ahogyan nálam volt. Amennyire utána tudtam járni ez a kis progi Win7 only, ámbár nem kizárt hogy működik Win8.1/10-en is, egy próbát mindenképp megér. YT-on mindenesetre elérhető jópár tutorial Win8/10-re vonatkozóan is, ahol szépen végigvezetik az embert hogyan tudja ezt beállítani.
Nem néztem végig őket, bele-bele tekertem egy párba..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60873) Omli85 válasza Habugi (#60872) üzenetére


Omli85
őstag

Én már régóta használom ezt a kis okosságot, azt hittem, hogy tudnak a létezéséről a népek itten is :DDD .
Működik 8.1 és 10 alatt is amúgy.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#60874) lovas001 válasza Habugi (#60872) üzenetére


lovas001
aktív tag

Amint hazaérek rögtön meglesem és kitesztelem az általam használt játék/ programok terén mert pl benchmarkt esetén vga tesztnél (cinebench 4 szálat használ nálam-így vga max 85% dolgozik pedig csak 270X).

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#60875) lsc válasza Habugi (#60872) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam 2 magot talált, unpark all majd újraindítás?

Az élet kegyetlen .

(#60876) belaazallat válasza Habugi (#60872) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi! :C :R

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#60877) Methionyl válasza Habugi (#60872) üzenetére


Methionyl
senior tag

Újabb hsz. az összefoglalóba? :U naná :C
Köszönjük :R :R
Már tényleg illene az a sör neked, mindannyiunktól..egyszerre..húzóra! :DDD

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60878) Habugi válasza lsc (#60875) üzenetére


Habugi
addikt

Pontosan! :K

(#60873) Omli85:

Ne keseríts el!!! :O ;]

(#60874) lovas001:

Benchmarkokban semmi különöset nem vettem észre az Unpark után.
Ámbár elképzelhető hogy csak nem a megfelelő benchekkel néztem..

belaazallat & Methionyl:

Ültem rajta pár napot/tesztelgettem, nehogy az legyen hogy csak placebo.. :B :R

Btw.., nem tudom Win8/10 alatt mennyit dob, ugye azoknak jóval fejlettebb az szálkezelése/ütemezése elvileg, nekem Win7 64-en az M$ féle "optimalizáló" patchek is fentvannak amikre Win8/10 usereknek semmi szüksége.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60879) AddyKing


AddyKing
tag

Kellemes délutánt mindenkinek! ;)

Ha már FX a téma...Cooler Master V8 GTS hűtőről mik a tapasztalatok?

Tudom, hogy aranyárban mérik...,de szeretném, ha végre valahára kihozhatnám a masinából a "maximumot". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60880) Habugi válasza AddyKing (#60879) üzenetére


Habugi
addikt

Melyhez hasonló jókat!

Jómunkás embörök szeme világának masszív inzultálása/vakítása, nekifutásból!
;] :K

Ennyi pénzért azok közül a "toplégek" közül érdemes választani, amiket nem sokkal feljebb/korábban a wall of pikcsörszben is linkeltem.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60881) whited


whited
addikt

Ne lincseljetek meg de a gyári cooler még alaphangon is kevés a 8320-hoz, ugye?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#60882) AddyKing válasza Habugi (#60880) üzenetére


AddyKing
tag

Köszönöm a gyors választ! :)

A leírásomban is szereplő lég "májsztert" szeretném valami "korszerűbbre" cserélni. :DD

(#60883) szivacs1987 válasza AddyKing (#60879) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Sajnos ha a maxot akarod kihozni a gépedből, akkor az alaplapod a leggyengébb láncszem.
Az a 4+1 VRM kicsi hűtőbordával szerintem kevés ahhoz ahova az CM hűtője kellene.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#60884) lovas001 válasza whited (#60881) üzenetére


lovas001
aktív tag

Mindenképpen kevés lesz, amennyiben értelmesen, illetve KIszeretnéd használni a cpu-d képességeit.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#60885) AddyKing válasza szivacs1987 (#60883) üzenetére


AddyKing
tag

Ezért is fogom lecserélni egy Asrock 990FX Killer-re. :D

(#60886) whited válasza lovas001 (#60884) üzenetére


whited
addikt

mit javasolsz alá ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#60887) pipo112 válasza AddyKing (#60879) üzenetére


pipo112
senior tag

Jól néz ki ,de Ennyi a tudása gyenge . A maximum eléréshez cserélj lapot és végy inkább egy Tr sa-t vagy D-15-t vagy egy bequiet drp 2/3

whited mekkora oc-t akarsz?

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60888) whited válasza pipo112 (#60887) üzenetére


whited
addikt

4.2-4.4Ghz

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#60889) Habugi válasza whited (#60888) üzenetére


Habugi
addikt

Ashura.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60890) whited válasza Habugi (#60889) üzenetére


whited
addikt

[link]?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#60891) Methionyl válasza AddyKing (#60885) üzenetére


Methionyl
senior tag

A világért sem akarok beleszólni de ha tényleg jót akarsz akkor egy nagyon picit hozzá teszel még és inkább ASUS M5A99FX PRO R2.0 a te lapod :R :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60892) AddyKing válasza pipo112 (#60887) üzenetére


AddyKing
tag

Köszönöm a választ! :)

A Dark Rock Pro 3 bitang egy jószág. :C

Meg sem kérdezem, hogy mekkora OC-ig jó...

Személy szerint megelégednék stabil 4.5Ghz-el is. :B

[ Szerkesztve ]

(#60893) AddyKing válasza Methionyl (#60891) üzenetére


AddyKing
tag

Neked is köszönöm! :)

Csak úgy szállingóznak a levelek. :))

A VRM passzív hűtése ezen a mobo-n is alkalmas húspogácsa "grillezésére"? :D

(#60894) Methionyl válasza AddyKing (#60893) üzenetére


Methionyl
senior tag

Hát ha keményen megtekered, akkor talán nem halsz éhen :DDD

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60895) Tanisz válasza AddyKing (#60879) üzenetére


Tanisz
senior tag

Kompakt vízhűtés?
Árban már nem kerülnek többe, mint egy komoly léghűtés.

Nekem az van (lásd az adatlapom) a 8350-en és még nem is a "legprofibb", alapon 4 Ghz-en idle-ben 20-22 fok a hőmérséklete.
Terhelve (pl witcher 3 ultra high), nem megy 40 fok fölé.

Ha húzom a procit mondjuk 4,4-re, akkor max ezekhez az értékekhez adj kb. 10-15 fokot, azért nem tudok pontos értéketeket mondani, mert jelenleg alapon használom a gépem (nem játszom egy ideje).

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#60896) Omli85 válasza Habugi (#60878) üzenetére


Omli85
őstag

Isten látja lelkem, nem az volt a célom, hogy elkeserítselek ;) :DDD .

AddyKing: Mint már fentebb írtam valamelyik nap abban az árkategóriában inkább Giga vagy Asus 990FX-es deszkát keress. De ha ennyire Killert akarsz venni van egy garis eladó darabom ha gondolod :DDD .

Tanisz: Egyetértek, általános használat mellet bőven meg bírkóznak a kompakt kis vizek is még az OC-val is. Ahol betérdelnek azok a 100%-os benchek Prime,IBT stb.. Normál használat mellet viszont bővel megbirkóznak még a 4.5-re vagy kicsit fölé húzott FX-el is. Játékoka alatt ugyebár ritka az hogy nagyon izzasztva lenne huzamosabb ideig a cpu. Aki viszont renderelget, videótkódol stb és ezt OC mellet tervezi annak már kevés a kompakt víz.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#60897) AddyKing válasza Methionyl (#60894) üzenetére


AddyKing
tag

Esélytelen. Pedig a garázsvásáron ár alatt vesztegettek 'folyékony nitrogénes kezdőcsomagot -> Liquid Nitrogen Kit for Dummies' :DD

(#60898) AddyKing válasza Omli85 (#60896) üzenetére


AddyKing
tag

Az asztal már nem billeg? :DDD

(#60899) Tanisz válasza Omli85 (#60896) üzenetére


Tanisz
senior tag

Biztosan igazad van, nem vitatkozom, nem vagyok nagy OC-s, max 4,5-ig húztam a procit eddig asszem.

A kompaktot nem isteníteni akarom, de nekem bevált :)

6 órás CPU stressz alatt sem ment 48 fok fölé, ezért én teljesen megelégedtem vele :)
Következő lépés majd egy 140-es vagy akár 240-es radis kompakt lesz, vagy ha nagyon elborul az agyam egy épített víz.

Szerintem már nem térek vissza léghűtésre, pedig volt előtte egy Noctua nh-d14 -em , thermalright silver arrow is, meg ki tudja még milyen brutál méretű hűtők.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#60900) lovas001 válasza Habugi (#60878) üzenetére


lovas001
aktív tag

Bizony cinebench r 15 esetében van különbség nem állítom hogy egetrengető most gyorsan futtattam 2 referencia tesztet( azonos programok futása közben azonos beállításon cpu parking unlockert még nem használva) illetve 2 őt melyben már használtam . Open gl tesztben 93 ról 97 re nőtt az fps . Mind a 2 késöbbi tesztnél. eddig ennyi

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.