Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) ViZion válasza Jakuskacsa (#60397) üzenetére


ViZion
félisten

EEprom volt a zipzár húzókám... és 4 MB ram volt 12 k amikor vettem anno... Nem voltam boldog :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60402) Jakuskacsa válasza ViZion (#60401) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

EEpromot még nem láttam ujrahasznosítva, de meghajlok az ízlésed előtt, nagyon nagy! :C

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60403) rambustibi


rambustibi
őstag

Megjöttek a cuccok :Y , már raktáron vannak :K
Holnap délután mehetek érte, elvileg...de holnapután már tuti..
A videókártyámat vártam még ennyire, mint egy óvodás :B

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60404) Jakuskacsa válasza rambustibi (#60403) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szerintem mindenki ismeri ezt az érzést :D Én akkor voltam így, mikor teljesen restauráltattam egy alfa romeo 75 öt, és először vezethettem... És mint a vadalma úgy vigyorogtam... :B :B

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60405) killerhagyma válasza Jakuskacsa (#60404) üzenetére


killerhagyma
csendes tag

Alfa tulaj vagy?

(#60406) Jakuskacsa válasza killerhagyma (#60405) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Igen... de ezt szerintem már priviben... nem kellene szétoffolni az FX fórumot...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60407) ViZion válasza Jakuskacsa (#60406) üzenetére


ViZion
félisten

Erre van az FX off. Linkje jobbra fent.
Alfa miatt részvétem. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60408) Jakuskacsa válasza ViZion (#60407) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Voltam már arra, is de épp baba téma volt... :DDD Az olasz csodát meg priviben folytatjuk :D

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60409) Omli85 válasza Jakuskacsa (#60397) üzenetére


Omli85
őstag

Tavasszal voltam MondoCon-on ott árultak ilyen ram és cpu kulcstartókat, konkrétan régi sd meg edo ramok meg ilyenek 500-1000 ft környékén voltak a cuccok én is csak pislogtam mivan :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#60410) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok! Kérdésem annyi lenne, hogy esetleg ha majd a távoli jövőben én is szeretném kipróbálni a 9. szériát az fx ekból, a tápnak mit kell tudnia? egy 600 as cooler master elég hozzá? Vagy mit nézzek az oldalán melyik ágat? Remélem jól fogalmaztam :DD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60411) killerhagyma


killerhagyma
csendes tag

Üdv urak. Ezek a hőfokok még tűrhetőek?

(#60412) Jakuskacsa válasza killerhagyma (#60411) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem vagyok nagy guru, de az a vrm az elég forró... valami ventit adhatnál neki, mert az szerintem sok, a cpu rendben van szerintem, de egy prime 95 alatt legalább 80 fokos lenne az is, ha aida "csak" 63 ig melegítette...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60413) Methionyl válasza Jakuskacsa (#60412) üzenetére


Methionyl
senior tag

Már többen is leírták, hogy az más-más alaplapok (de főleg az ASRock) többnek vagy másnak mutatja a hőfokokat CPU-nál (ha jól emlékszem :)) )

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60414) Jakuskacsa válasza Methionyl (#60413) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem is azt mondtam, hogy magas a cpu rendben van, csak nem aida-val kéne tesztelni, a vrm meg akkor is forró akár mit mér a cpu szenzor... Nem akarok beleokoskodni, de a vrm helyes működési hőmérséklete terhelés alatt is valahol 60 és 80 fok között oprimális, itt meg 95 fok...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60415) rambustibi


rambustibi
őstag

Kezdődik... :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60416) newwave0507 válasza rambustibi (#60415) üzenetére


newwave0507
tag

Szia táptesó :D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#60417) Jakuskacsa válasza rambustibi (#60415) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

De jó érzés is összerakni az új cuccot, még jobb mikor már tesztelni is lehet :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60418) Omli85 válasza rambustibi (#60415) üzenetére


Omli85
őstag

Korán jött a jézuska :DDD :C

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#60419) Pancsermeste válasza rambustibi (#60415) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Még kb. fél órád van, hogy összerakd, aztán jelentést kérünk! ;)

-= Pancsermeste® =-

(#60420) Jakuskacsa válasza rambustibi (#60415) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

AMD Opteron 6380 "Rot Hölle" + Asus Titan X "Grüne Hölle" = Kernkraftwerk " Der will nur Spielen" :D ezt meg most láttam meg, nagyon eredeti :C :C :))

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#60421) Methionyl válasza Jakuskacsa (#60414) üzenetére


Methionyl
senior tag

Persze tudom, elnézést ha "durván" fogalmaztam :R
De az sem meglepő, hogy a VRM ilyen forró, hisz Seggszikla :U

(#60415) rambustibi: Kíváncsian várom :C :C

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60422) pipo112 válasza killerhagyma (#60411) üzenetére


pipo112
senior tag

Mivel magok 63c-n vannak így én azt javslom végy cisszább mert nem lesz hosszú életű . And szerint max 62 c amag hő , és mivel ezt egy aidával sikerült elérnie ez nem jó ,még ha ibt vagy prime lenne azt mondanám ok de így ez nem .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#60423) rambustibi


rambustibi
őstag

Jelenleg, de hamarosan fent lesz egy videó...

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60424) rambustibi


rambustibi
őstag

Hipp-hopp kicsomagolós videó:
Supermicro alaplap + kocolék..

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60425) rambustibi


rambustibi
őstag

A régi win10-el elindítottam..semmilyen drivert nem telepítettem, csak simán csupaszon.
Nem lesz ez szar, mert már most is jobb, mint az FX9590, és még semmilyen drivert nem telepítettem: :C
Win 10-re nincs még támogatása az alaplapnak, holnap pattintok fel egy win7-et....
Ez most Win 10-el:

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60426) Laja333 válasza rambustibi (#60425) üzenetére


Laja333
őstag

Előrébb leszel ezzel a procival?
Nekem ezt dobta az Fx-8350-re.

Játékban nem leszel meglőve a single core teljesítmény miatt?

(#60427) killerhagyma válasza Methionyl (#60421) üzenetére


killerhagyma
csendes tag

Alapjáraton 73 fok :D

(#60428) Methionyl válasza killerhagyma (#60427) üzenetére


Methionyl
senior tag

Lehet mégis kellene egy kis venti oda :DDD

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#60429) Habugi válasza rambustibi (#60425) üzenetére


Habugi
addikt

Minden előzetes óvaintésem ellenére.., Grat! és remélem megtalálod benne a számításod! :K :R

Életemben először lefutattam magam is ezt a CPU-Z féle benchet, kellett hozzá újabb verzió, hamár homár.., Gigabyte OC skin.. :D ;]

Btw, kezdheted is húzni, mert ennyit mi földi halandók is tudunk! ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60430) rambustibi válasza Habugi (#60429) üzenetére


rambustibi
őstag

Köszönöm :R
Már most is sok örömet okoz. ;)
Felpattintottam a win7-t, de még finomhangolnom kell...hajnal 2-kor feküdtem le és megyek dolgozni...picit fáradt vagyok..
Ez is csak egy nyers mérés, itt kb. 200 pontot sikerült javítani a win10-es méréshez képest..
Inkább a játékokra leszek kíváncsi pl.: Crysis 3 (intel siratós rész) :)

És a megdöbbentő az egészben, hogy semmi hangja a gépnek, semmi melegedés, simán alapból kitolja.. :Y

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#60431) Omli85 válasza rambustibi (#60430) üzenetére


Omli85
őstag

Öröm olvasni így kora reggel eme lelkes hozzászólásokat :) :R :C .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#60432) Habugi válasza rambustibi (#60430) üzenetére


Habugi
addikt

Kíváncsi vagyok mire jutsz a finomhangolással, a nyers Win7-el vesztettél 9%-ot egyszálon, multiban nyertél ~1.5%-ot. :U

Amennyire láttam ez a CPU-Z féle bench nem az a félremérős fajta, mivel gyorsan végez 3-4x lefutattam és koppra ugyan azt az eredményt dobta. Ha megvan még másik partición a Win10 simán nekieresztenék mindkettőn fél-egytucat bechet hogy melyik fekszik jobban a procinak, nem elképzelhetetlen hogy a Win10.
Ugye a Win7-hez sem véletlenül érkezett később az a bizonyos FX "optimalizáló" patch páros/hotfix. :N

A feladatkezelőben durva látvány a 18szál.., noh és persze észrevettem ám.., PREDATOR!! ;] :C

Csapasd! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60433) Laja333 válasza Habugi (#60432) üzenetére


Laja333
őstag

Nekem szemmel láthatóan rosszabbul futott a Windows 7, FX patch ide vagy oda. Win 8.1-el már nem volt probléma, 10 kicsivel attól is jobb.

(#60434) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok.

Hamarosan érkezik egy fx-8320-as processzor.
További hardveradatok :)
Memória: Kingston HyperX Fury 2x8Gb
VGA: GIGABYTE GAMING-4GD R9 380 4GB
Alaplap: Gigabyte GA-990XA-UD3 Rev. 3.0
Táp: FSP Raider 550

Az lenne a kérdésem, hogy elegendő-e a processzor, hogy kihajtsa a kártyát ? ( esetleg ha később váltok egy nagyobb / erősebb kártyára, ahhoz is elég lenne ? )
Easy Tune 6-ot kaptam az alaplaphoz, amivel lehet finomhúzni a processzort.
Azt szeretném megkérdezni, ha kell, akkor hogyan lehet a legmegfelelőbben húzni, 3.8-4 Ghz-ig a processzort ( szorzóval, fesz/mhz emeléssel ).

A többi kérdés:
- Mennyi húzást / hőt bír el az alaplap
- Táp mennyire kultiválja a tuningot

Azt hiszem így hirtelen ennyi :)

Üdv. Tubica :R :)

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#60435) Habugi válasza Laja333 (#60433) üzenetére


Habugi
addikt

Benchelést sportszerűen művelők szerint erre még mindig a Win7 a legalkalmasabb. Megjegyzem, kicsivel több mint egy hete apróról szervíroztam "jóárasított" Win7 64 Profot, karnyújtásnyira van tőlem egy polcon, valahogy még nem érzem az erőt a Win10-re.. :N
Meglehet ha az amit írsz helytálló, bármiben is vetted észre a difit, lehet ideje lenne kipróbálnom, csak az a fránya lustaság.., új rendszer a másfél éves "belakott" Win7 után.. :O

(#60434) Tubica:

Gratula, ezek szerint nem hagytad magad megtéríteni az ajánlós topicban.. :D

Elég a proci 4-4.2Ghz körül, igen, nagyobbhoz is elég lehet egy bizonyos szintig.
EasyTune6-ot mélytöröld a rendszerről, Gigabyte lapok östene az ET6 által büntet.. ;] :K

Venti szabályozáshoz még talán-talán de sokkal inkább SpeedFan ahhoz is, CPU tuning/OC-hoz pedig kollektíve minden softver felejtős, ez a játékot BIOS-ban érdemes játszani sehol máshol.
3.8-4Ghz egy 8320asnak kb semmi, szerencsésebb darabok feszemelés nélkül tudják. A lapodban példának okáért Turbotlanítás után 1.4V az alapfesz, függően attól milyet fogsz ki, bőven többre is elég lehet mint 4Ghz.

A táppal nem lesz gondod, a lapod erős 8+2es VRM-el rendelkezik, ámbár a rev 3.0-ás pont nem az egyik legjobb, az utolsó béta BIOS-ban van csak állítható APM (erősen ajánlott feltenni ha komolyabb OC-t tervezel), továbbá van akinél mindenfajta ok/melegedés nélkül droppolgat/tat.

Az egyik legfontosabb dolgot kihagytad, miszerint milyen hűtőd van és/vagy tervezel rá ?!

Amíg várod a proci érkezését, érdemes felül a topic összefoglalót lenyitnod és tüzetesebben átolvasnod. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60436) Tubica válasza Habugi (#60435) üzenetére


Tubica
senior tag

Rendben.

ET6 törölve :D ( csak nem értem, mi a baj vele ).

Egy raijintek Triton hűti, illetve egy R300-as házba van ( felül van a radiátor ).

Most a lapon, az FD BIOs van.

Hát, komolyabb tuningnak sose voltam híve ( hallottam, hogy valaki 5Ghz-en járatja :D, ahhoz külön gratulációm :) Én a 955Be-t léggel 4.1-re tudtam felvinni, csak szorzózárral :) )

Üdv. Tubica :R

U.I: Tehát, az alap 3.5Ghz-ről, szorzó emeléssel, vagy mhz emeléssel meddig tudok felmenni, hogy még ne kapjon kék halált, vagy hibákat ( gondolom, ez attól is függ, mit fogok ki :) )

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#60437) Habugi válasza Tubica (#60436) üzenetére


Habugi
addikt

"Egy ideig" használtam az ET6-ot ventiszabályzásra, az alkalmatlan finom szó, továbbá maga a softver csinált érdekes dolgokat.., nem tudom nálad miért volt fent/mennyire fog hiányozni de bármire is használtad arra van alkalmasabb.

Triton pipa, ház pipa. Függően attól milyen OC-t tervezel, egy FEh BIOS lehet kelleni fog, ámbár FD-vel APM nélkül irl ismerősömnél vígan gurul 4.4-en is a 8320.

Jahm, ismerem ezeket az 5Ghz-es urban legendeket.. :)

Az hogy hol/mikor dobja el magát a rendszer/mikor válik instabillá nos.., ha minden más rendben van, értsd táp, RAM beállítások, VGA, kb attól függ hogy adott órajelen mennyire éhes a proci (MHZ/fesz..).
Szóval ha a fenti feltételek teljesültek, abban az esetben nem attól is függ hanem kizárólag attól, hogy milyen CPU-t fogtál ki. Kvázi erre abban a formában ahogyan szeretnéd, nem lehet válaszolni. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60438) eldiablo válasza rambustibi (#60430) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nahát, a 16 magos gép megveri a 6 magost párhuzamos végrehajtásban?! :U Nem is gondoltam volna. :DDD
REF clck legalább állítható?
Ezt tudja 4500-on az öreg róka 1090T:

(#60439) Tubica válasza Habugi (#60437) üzenetére


Tubica
senior tag

Olvastam pár tesztet, de valahogy nem értettem meg.

Tehát. Tegyük fel, 4ghz-re akarom tenni az FX-et.

Azt olvastam, hogy a turbo-t ki kell venni
Magamnak kell beállítanom a feszültséget <-- bár, itt nem tudom, még mennyit kell visszavenni, mert hogy túl magasra teszi magát a proci, meg hogy pluszba mit kell kikapcsolni a BIOS-ba
Magamnak kell beállítanom a memória időzítéseket

Nem akarok brutál OC-t :D Nekem elég, ha stabilan, és időtállóan elfogyasztja wattok ezreit :)
Maximum, 4Ghz ( mivel többen ezt a mennyiséget mondták elegendőnek )

Ventiszabályzás: Zalman ZM-MFC1 :)
Nem hagytam magam :D Viccelsz :) Nagyon szeretem az AMD-t. 1x volt intelem, de az még a 370-es tokozásba volt :) Onnantól csak felfele :D
Socket A ( 1800+ / 2200+ )
Socket AM2 ( 5200+ )
Socket AM3 ( X 250 / valami x3-as / x4 955 Be
Socket AM3+ ( Fx 8320 )

Üdv. Tubica :R :)

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#60440) mackosajt válasza Tubica (#60439) üzenetére


mackosajt
addikt

4.2-4.4 is vállalható kategória.

Erről jut eszembe, hogy este Habugi TS?
privi be is jöhet a válasz.

Amúgy FSB-vel felmentem 4.5-re ezzel a torkos kis kockával. ;) Paks2 kéne neki. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#60441) Omli85 válasza Tubica (#60439) üzenetére


Omli85
őstag

4GHz-hez nem kell különösebben semmi extra turbo ki APM ki feszültség marathat az alap értéken a szorzót meg feltolod 20-ra. Mentés kilépés tesztelés. Ha nem stabil akkor egy egy lépcsővel emelve a feszültséget tesztelgetni mennyi kell neki.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#60442) Habugi válasza mackosajt (#60440) üzenetére


Habugi
addikt

Még kiderül milyen korán borul be az este, igyekszem.

Sajnos elég keményen éhes az a fincsibe féle kocka, öröm az üremben hogy tudod rendesen hűteni, emeltél neki feszt FSB-zés mellé?

(#60441) Omli85:

Mint írtam is neki nincs APM-je, ahhoz az OC-hoz amit tervez könnyen lehet hogy hiányát sem fogja érezni, FD-vel stabil 4.4-et lőttem be egy ismerősnek.

(#60439) Tubica:

Nagy vonalakban annyi amit Omli85 leírt de még mindig azt tudom mondani hogy téma összefoglaló, továbbá hogy semmivel sem nagyobb varázslat mint a 955BE-t húzni, magam is arról váltottam.
Turbo kikapcsolását követően egyébként már nem dobálja maga alá ész nélkül a feszt, pont ezért ennek kikapcsolásával érdemes kezdeni. :K

Erre az állapotra (Turbo oFF) rávetítve írtam az 1.4V-ot, olvasd vissza. Könnyen elképzelhető hogy a világon semmit nem kell adnod/elvenned a feszültségből 4Ghz-hez, sőt, 1.4V-on maradva akár még 4Ghz fölé is tudsz majd menni, stabilan, csak szorzózással. Az hogy ez mitől függ azt is írtam, a proci maga, amit egyelőre még vársz.
Értem én hogy próbálsz felkészülni az érkezésére és naprakésznek lenni de OC tekintetében már elértük azt a pontot ahonnan csak abban az esetben van tovább ha már a lapban lesz a 8320-asod.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60443) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Ide keveredtem és a ti szakértelmeteket is szeretném meghallgatni. :K Elnézést a hosszú hozzászólásért de szeretném ha mindenki számára kerek lenne a történet.
Jártam a milyen procit vegyek topikban de ott egy kicsit mintha bevittek volna a sűrűbe. :U

A dolog úgy kezdődött hogy a fiam gépébe szerettem volna procit cserélni mert kezdi kinőni a jelenlegit.

Lap: MSI 760GM-E51 AM3
CPU: Sempron 140 (kétmagosítva Athlon II X2 4400e)
Ram: Hynix 2x2 gb 1333mhz
VGA: Ati HD4850

Azt mondták nem érdemes a gépre áldozni. :(
Mondtam rendben,akkor az én procimat tenném bele és magamnak veszek egy jobbat.

Az én gépem:

Lap: ASRock 970 Extreme4
CPU: Athlon II X4 640 (3Ghz)
Ram: 2x2Gb Kingston HyperX 1600Mhz
Vga: Ati HD5770 1Gb
Táp Corasir VX 450

Ebbe gondoltam (hasraütés szerűen) egy FX6300-at és az X4 640 mehetne a gyerkőc gépébe.

Szintén azt a választ kaptam hogy nem érdemes fejleszteni és az ASRock lap sem igazán jó az FX procihoz. Egy részével egyet is értek,a lap tényleg nem csúcs de eddig tökéletesen elégedett vagyok vele.(Igen tudom hogy a cpu tápellátása nem túl acélos,de valahol mintha már olvastam volna hogy elketyeg a kettő együtt.)

Lehet igazuk van,akkor kell lap is az FX alá és így kompletten megkapná a fiam a lap+proci kombómat.Gondoltam hogy egy ilyen proci és egy hozzávaló lap mondjuk kijön 40k-ból,de itt már azt ajánlották ennyiért inkább egy i5 2400 + valami lap hozzá. :)) Természetesen az apróhirdetések áraival kalkulálva.Nos intelem még a PII-es korszakban volt,azóta költséghatékonyabbnak találtam az AMD-t.

Szóval most ott tartok hogy a fiam egyszerű procicseréje 40k-ba fájhat és cserélni kell a lapot+procit mindkét gépben. :U Ennyit még rááldoznék de én nem vagyok biztos abban hogy az i5 2400-el jobban járnék mint az FX6300-al mind teljesítmény,mind pedig az anyagiak terén.

Nektek mi a véleményetek az adott körülményeket ismerve,mi lenne a legjobb (legokosabb) megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#60444) Habugi válasza Viktoár (#60443) üzenetére


Habugi
addikt

Nehéz kérdés, ha csak egy 6+2es lapod lenne és abba tennéd a 6300ast amit húznál is, egy régebbi nonK i5 a kanyarban sem lenne, pláne nem egy 2400as. :N

970 Extreme 4.., hááát, bevállalós, volt itt aki VRM-re gányolt extra hűtéssel cibálta benne a 6300ast mint az állat. Tegyük fel nem lenne annyi problémád az Extreme 4 + 6300as kombóval, még húzni is tudnád, a táp esélyesen kevéssé válna amint VGA-t is cserélnél..

Nem írtál semmit mire használod a géped.
Harmadik variációt javaslok, géped mehet a fiadnak, magadnak pedig lőj apróról i5-öt mindenestül, viszont ha olcsón szeretnéd megúszni és ennek okán egészen a Sandykig visszamennél, akkor is K-sat vegyél, a 2500K egy híresen jó proci a mai napig. :K

Btw, mint a szőrnyűséges lemaradástól napi szinten szenvedő AMD/FX tulajok, ez a vs témát viszonylag hamar kidobja az immunrendszerünk, szóval nagyon mélyen itt ne menjünk bele. :R

Nemrég lett nyitva AMD vs Intel topic [link], a mantra hasonló lesz mint a CPU ajánlóban annyi difivel, hogy ebbe még bejárnak olvasni/írni AMD/FX tulajok is, a CPU ajánlót ködbeborulása óta a legtöbbünk nagyívben kerüli.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#60445) ViZion válasza Viktoár (#60443) üzenetére


ViZion
félisten

Kérdés, hogy mi a keret?
Legolcsóbb verzió amit írtál is, 6300 a tiédbe és 4 GHz-n elketyeg, esetleg többön. Másik verzió sztem, h fiad örökli a vasad, övét eladod és magadat megleped egy újjal...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60446) addamka válasza Viktoár (#60443) üzenetére


addamka
őstag

Nekem még a jó öreg asrock 970 extreme 3 van. Rá dobtam a vrmre egy ventit, így simán megy 4.5en a 8320. Persze előtte megsült rajta az alaplapi lan, plusz az USB 2.0 is leves, de még húzza :D
Korábban kellett volna hűteni... :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#60447) Viktoár válasza Habugi (#60444) üzenetére


Viktoár
addikt

Habugi

Igazad van a felhasználás mivolta felett elsiklottam.Fogalmazzunk úgy hogy időnként játékra is lenne használva de nem az a jellemző.(PL: World of tanks,esetleg gondolkodós FPS játék.)Egyébként átlagos felhasználásra szánom,filmezés,stb.

Ha "komoly" játékokkal szeretnék játszani a HD5770-et már régen cserélnem kellett volna.Ezzel elvagyok még de érik a cseréje.Mondjuk egy HD7850 szerintem elegendő lenne nekem egy jó darabig. :)

Az inteltől tuljadonképpen egy kicsit idegenkedem mert tök sötét vagyok hozzá.Nem ismerem a procikat melyik mire képes, a lapoknál sem tudom melyik chipset mit tartalmaz,mennyire használható,stb..

Nem óhajtok vitát generálni a két nagy gyártó között csak én az egyiket ismerem a másikat nem. :)

ViZion

A keret igazából úgy alakul ahogy javasoljátok a legjobb megoldást,de komplett gépet nem cserélek az biztos.Maradjunk a 40k-s plafonnál.

Közben arra is gondoltam hogy veszek egy fx6300-at a jelenelgi ASRock lapomba.Ha nem megy rendesen (és itt most nem egy brutál tuningra gondolok) akkor eladom a lapot és picit hozzátéve vehetek egy megfelelő darabot a proci alá. Bár nem tudom hogy így összesen mennyibe fájna az egész. :)

addamka

Na igen,saját kárán tanul az ember.Van különbség a te lapod és az enyém között?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#60448) Tubica


Tubica
senior tag

Egy jó gyors kérdés !

Másik fórumon nagyon mondják, hogy az FX-8320 CPU limites lesz, akár egy R9 380-as mellett is !
Ez mennyire igaz ?

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#60449) belaazallat válasza Tubica (#60448) üzenetére


belaazallat
addikt

játéka válogatja :)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#60450) Tubica válasza belaazallat (#60449) üzenetére


Tubica
senior tag

Illetve ezt nem értettem !

Frescho tesztjéből olvastam ezt ki:

- Ha két memória modult használunk, akkor azokat a távolabbi foglalatokba rakjuk.
- Két memóriamodullal stabilabb a gép, mint néggyel.
( Tehát mondjuk 4 ramot nem ajánlatos betenni a gépbe ? )

Üdv. Tubica :R

U.i: Bocsánat a sok kérdésért, csak érdekel !

( Esetleg ha van kedvetek, elmondanátok, miért olyan bika erős a lapom ? "A táppal nem lesz gondod, a lapod erős 8+2es VRM-el rendelkezik" )

[ Szerkesztve ]

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.