Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) Sanyicucu válasza Methionyl (#61150) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

Elsősorban Fifá-ra használnám de még ets2,Subnautica.
[link] ilyen lapba menne de ezt nem cserélném le ha nem muszáj.Nem nagyon értek ezekhez a tuning dolgokhoz hogy mennyire lehet húzni stb...

(#61152) mackosajt válasza Sanyicucu (#61151) üzenetére


mackosajt
addikt

Benne sincs a támogatott processzorok listájában.
No meg persze "popókavics", hűtetlen, csupasz VRM-el, ami még fokozza a helyzetet.

Ha 6300-at akarsz, akkor lapot is kell cserélned.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#61153) Sanyicucu válasza mackosajt (#61152) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

Akkor melyiket ajánlod ehhez a laphoz amivel elfutnak a felsorolt játékok?Innen vennék procit.[link].
Köszi a segítséget.

(#61154) Taifa Díaz válasza Sanyicucu (#61153) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ez jó lesz hozzá.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#61155) Methionyl válasza Taifa Díaz (#61154) üzenetére


Methionyl
senior tag

Szerintem procit kért. de tévedés jogát fenntatom :DDD

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61156) ViZion válasza Sanyicucu (#61153) üzenetére


ViZion
félisten

Újan ne vegyél FX-et, használtban sokkal olcsóbban vannak, azt megéri megvenni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61157) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

Alaplapot nem akarok venni csak procit.Amd-t a pcx oldalról.Mit ajánlotok ha az fx 6300 nem jó az alaplapomhoz?

(#61158) mackosajt válasza Sanyicucu (#61157) üzenetére


mackosajt
addikt

Max. a 4300-at támogatja.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#61159) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

ÚÚÚ hogy jártam már.. délelőtt voltam beszerző körúton, vettem mx4 pasztát, szépen felkenem, win restart, minden érték jónak tűnik, kb 30 mp és kékabalak... aztán újra kékablak... végigfutott rajtam a hideg, meg a meleg... mondom remélem csak random hiba, megmozgatok egy két dolgot, hátha rendbe jön. Bizti ami bizti leszedtem a hűtőt is a cpuról, és mit látok? A cpu közepén egy 3x3 mili helyen konkrétan semmi nincs csak egy nagy levegőbuborék... jártatok már így pasztával? Most kentem oda is, így már rendben megy minden. Egyébként 6-7 fokot nyertem vele, tényleg nagyon jó cucc...

Még egy kicsit finomhangoltam is: Scythe Grand Cama Cross elég jó vrm-et hűteni, de én továbbfejlesztettem:

remélem látszik, hogy mi is volt a cél... a gyári amd pricit felcsvaroztam alúlra a V alak bal oldalára, így a vrm bordákra fúj még több levegőt... és ez is múködik, itt is nyertem pár fokot

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61160) Jakuskacsa válasza Jakuskacsa (#61159) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

nem a procit, hanem a proci ventit csavaroztam fel... csak már nemtok szerkeszteni...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61161) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

Az utolsó kérdésem az lenne,hogy melyik a legjobb processzor amit támogat az alaplapom?[link]

(#61162) HANDO88 válasza Sanyicucu (#61161) üzenetére


HANDO88
senior tag

FX4300 és 1.3-as bios kell hozzá. Sokat ne várj attól a "laptól", jobb lenne túladni rajta.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#61163) Sanyicucu válasza HANDO88 (#61162) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

Bios frissítést még nem csináltam.

Az amd A6,A8,A10 széria mit jelent?Ezek nem jók a lapomba?

[ Szerkesztve ]

(#61164) HANDO88 válasza Sanyicucu (#61163) üzenetére


HANDO88
senior tag

:( :(

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#61165) pipo112 válasza Sanyicucu (#61161) üzenetére


pipo112
senior tag

Pár hsz-el feljebb már írták hogy 4300 amit támogat Max .
Én viszont ebbe a lapba nem mernék fx et tenni . Új lapot meg procit venni fx be gondolkozva nem biztos ,hogy megéri főleg ha csak fifa-ra használod majd.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#61166) Jakuskacsa válasza Sanyicucu (#61163) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én ebbe max x6 ot raknék, (vagy opteront, de az meg kicsit költséges, és nem árulnak túl sokat belőle a használtpiacon sem.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61167) Sanyicucu válasza pipo112 (#61165) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

Akkor mit ajánlasz?Azért vagyok ilyen tudatlan mert nem nagyon értek ezekhez. :(

(#61168) Methionyl válasza Sanyicucu (#61167) üzenetére


Methionyl
senior tag

Egyszerűbb szerintem ha ide ellátogatsz, válaszolsz az összefoglalóba való kérdésekre, leírod, hogy lap+proci kombót kérsz és kapsz valami szép kis aránylag olcsó intel konfigot :U

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61169) Sanyicucu


Sanyicucu
aktív tag

Köszönöm srácok a segítséget.Akkor az fx 4300 se szabad megvenni?

(#61170) ViZion válasza Sanyicucu (#61169) üzenetére


ViZion
félisten

De, vedd meg és ha mégsem hozza az elvárt teljesítményt, akkor majd cserélsz lapot... Leírtuk elegen, az a deszka egy hulladék, eleve mert VIA chip van rajta. Nem, ez nem lenézés, VIA hanggal csak a gond és a baj, ezek a gyenge, VRM hűtés nélküli "beugrós" lapok dettó.

Mivel nem olvastad amit írunk, így ismét kérném, h töltsd ki az adatlapod. Lehet első körben több ram, jobb VGA, SSD többet érne.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61171) eldiablo válasza Jakuskacsa (#61159) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Levételkor vigyázz majd. :DDD Én leszoktam az MX-4ről, mer hamar megkeményedik és procistul jön a hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#61172) Jakuskacsa válasza eldiablo (#61171) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Tapasztaltam ilyet nem csak mx4 nél, volt valami puccos kencém pár éve, még akkor phenom II volt, konkrétan csak egybe tudtam kiszedni a hűtővel, és nagyon nehezen tudtam szétcuppantani. MX2 is ilyen? Mert pont ezen vaciláltam hogy melyiket is vegyem... Egyébként Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61173) pipo112 válasza Sanyicucu (#61167) üzenetére


pipo112
senior tag

kérdés mekkora keret amit rászánsz és abból esetleg tudunk majd javasolni mit tegyél-vegyél .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#61174) Methionyl válasza eldiablo (#61171) üzenetére


Methionyl
senior tag

ilyenkor ráküldök egy félórás IBT-t a levétel előtt, picit segít :DDD

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61175) Sanyicucu válasza pipo112 (#61173) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

Nem egy mai darab a gépem de nem akarok sokat rákölteni csak egy procit szeretnék ami viszi a fifa 16-ot.
30-35 ezrem lenne rá se több se kevesebb.

alaplap: N68C-GS FX
ram: Kingston 2x4GB DDR3 1333MHz
vga : Sapphire Radeon HD6770 1GB 128bit DDR5

(#61176) Jakuskacsa válasza Sanyicucu (#61175) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Figyelj csak, most néztem a hivatalos gépigényét a fifa2016 -nak. Memóriád elég, vidkártya, ha nem is ultrán, de egy high beállításokon fullhd-n elviszi. A cpu-hoz minimum i3, vagy phenom II x4 et ír, fullos beállításhoz 6300fx ajánlott. Én a helyedben vennék egy Phenom II x4 955 öst, 4 mag, 3,2Ghz, 95w tdp. Nem lesz túlerőltetve a lapod, és tapasztalatból mondom, mert nekem is volt ilyen procim, nyers erőben tud annyit, hogy a játékot szépen elvigye. Ha van 30-35 e Ft-d, abból 20e-t tegyél el, és gyüjtsél egy jobb gépre, a maradék 15 ből megy vegyél egy használt phenom II őt. Egy év múlva meg cseréld lapostol, mindenestől az egészet. Erre a gépre ennél többet nem szabad költeni, a fifa meg futni fog rajta... nekem ez a véleményem, de erősítsetek meg!

Minimális gépigény:
Intel Core i3-2100 @ 3.1GHz (or AMD Phenom 7950 Quad-Core, AMD Athlon II X4 620 equivalent)
Ram: 4GB
GPU: AMD Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 460

Ajánlott gépigény:
CPU: Intel i5-2550K @ 3.40GHz (or AMD FX-6350 Six-Core equivalent)
RAM: 8GB
GPU:AMD Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 650

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61177) krivics válasza Sanyicucu (#61157) üzenetére


krivics
csendes tag

Az alaplapod a gyártója szerint támogatja az FX4300 procit, viszont elég egyszerű tipus.
Ha nem akarsz/tudsz több pénzt költeni vedd meg.
Rakjál rá egy jobb hűtést, mint amit a dobozában találsz, (szerezz egy hőcsöves gyári AMD-t használtan 1-2 ezerért, ami igaz hangos, de az alaplap felé fúj, így hűti a gyenge VRM-et is) aztán ismerkedj az alaplap BIOS-ával (amit még a régi procival frrissíts a legújjabra!) és csökkentsd a proci üzemi feszültségét.
Ha elfogadod, hogy a 20.000 Ft-ból azért nem egy i7 konfig keletkezett, nem hiszem hogy nagyot csalódhatnál.
Phenom II-t szvsz ne vegyél, drága, ráadásul a gyorsabbak 125w TDP-sek.

[ Szerkesztve ]

(#61178) Sanyicucu válasza krivics (#61177) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

Arctic freezer 7 pro van most hűtésnek.Athlon II X2 250 procim van.Nem akarok rá költeni sokat mert tudom,hogy nem éri meg de most csak ennyi van rá.Ezért kértem segítséget proci ügybe.
Nem vágyok GTAV tipusú játékokra nekem elég a Fifa mert csak azzal játszok.
Használt procit meg nem szeretnék venni mert mi van ha rossz.....?
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#61179) krivics válasza Sanyicucu (#61178) üzenetére


krivics
csendes tag

Ezekhez a lapokhoz TopFlow hűtő javasolt, a fenti okból.

(#61180) Jakuskacsa válasza Sanyicucu (#61178) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A hűtőd teljesen jó a cpu-khoz, bárhogy is döntenél. DE! Elmondom én is, hogy ha fx elfüstöli a lapodat, akkor jusson eszedbe mit mondtunk itt egy páran! Vagy alaplap+ cpu-t cserélj, vagy ha egy mód van rá ne fx-re váltsál, hanem x4-x6-ra... és el ne felejtsd, hogy 95w -os verziókat keress belőle, mert a nagyobbakat nem kezeli a lapod!

krivics: Először ki kellene deríteni, tudja e hogy mi az a vrm, és hogy akar/tud e a házi barkáccsal foglalkozni, a hűtő helyett meg minek vegyen más? Még több pénz költsön így is feleslegesen?

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61181) pipo112 válasza Sanyicucu (#61175) üzenetére


pipo112
senior tag

+1 jakusj válasza végy egy phenom x4-et azt spórolj gépre

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#61182) krivics válasza pipo112 (#61181) üzenetére


krivics
csendes tag

lehet -1 is? Az a Phenom II már 125w-s, és a legolcsóbb hirtelen 17k az aprón.

(#61183) Jakuskacsa válasza krivics (#61182) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

a gyerekem gépében 95 wattos van 945 ös (dying light egy 560 ti-vel hd-ben highon megy)... ne mondjál már olyat ami nem valós...és az x6osból is van 95 wattos...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61184) Sanyicucu válasza Jakuskacsa (#61180) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

Nem tudom,hogy mi az a vrm és nem biztos hogy tudok házi barkáccsal foglalkozni.Ezért kértem segítséget tőletek mert jobban értetek hozzá.:)
Ja és amit írtam használt procit nem szeretnék/akarok venni.

[ Szerkesztve ]

(#61185) krivics válasza Jakuskacsa (#61183) üzenetére


krivics
csendes tag

Ő egy 955 -öst javasolt és az már 125W. Valamint 17.000 Ft így hirtelen a legolcsóbb az aprón.

(#61186) Jakuskacsa válasza krivics (#61185) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ámen! Asszem befejeztem ezt az értelmetlen beszélgetést... éjt!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61187) krivics válasza Sanyicucu (#61184) üzenetére


krivics
csendes tag

Az alaplap egy része, ami melegszik. Ha a hűtő nem arra fújja a levegőt, akkor túlmelegedhet. Ezért néhány gyártó a tiédhez hasonló (régebbi/olcsóbb) lapoknál FX processzor behelyezése esetén az általam is javasolt hűtőtipus használatát írja elő. A modernebb AM3+ lapok már erősebbre vannak tervezve, mivel az AMD eleve túlhajtásra "ajánlja" az FX szériát.
Személyes tapasztalatom gyerekem gépében lévő igaz kicsit modernebb, de azért elég belépőszintű Gigabyte lappal van, (Gigabyte GA-970A-DS3P) ami gond nélkül megy egy FX6300 val. (alapon, -0.1V).

(#61188) Sanyicucu válasza krivics (#61187) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

A ház elején van egy 12 cm venti az oldalán is van egy 9 cm és a gép hátulján is van 2 9 cm-es Arctic halk venti.Ez szerintem elég hűtésnek.Chieftec 500w tápom van.

A pcx oldaláról rendelnék procit de ha azt mondjátok hogy nincs semmi ott ami jó a lapomhoz akkor hagyom a fenébe.Akkor veszek lappal együtt fx 6300-t.

[ Szerkesztve ]

(#61189) Valkűr


Valkűr
őstag

A wattszám felvétele nem egyenlő a melegedéssel...Attól mert többet vesz fel még nem biztos, h ugyan úgy melegszik adott helyzetben.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61190) rambustibi


rambustibi
őstag

inkább mégsem... :B

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#61191) Maotun válasza rambustibi (#61190) üzenetére


Maotun
őstag

hát néztem van hogy leesik 71fps.-re :DD lehet a kékek irták ezt a tesztprogit :B

(#61192) Jakuskacsa válasza rambustibi (#61190) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ezt sem fogjuk megtudni :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61193) rambustibi válasza Jakuskacsa (#61192) üzenetére


rambustibi
őstag

youtube oldalamon catzilla physics test.

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#61194) mackosajt válasza rambustibi (#61193) üzenetére


mackosajt
addikt

Mivan? Bekékültél és már troll is lettél? :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#61195) rambustibi válasza mackosajt (#61194) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem lettem troll ;)
Sajnos az Opteronnal nagyon sok vga-s bench program nem indult el, pedig szívesen publikáltam volna.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#61196) rovtiv3 válasza Valkűr (#61189) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Tisztelt kolléga, a legnagyobb tiszteletem mellett ez nem így van.
A "wattszám felvétele" (mondjuk teljesítménynek) kizárólagos függvénye a melegedésnek. Egy 145W elektromos teljesítményt fogyasztó proci full loadban pontosan 145Wattal fog fűteni, leszámítva azt a néhány ezreléknyi hasznos teljesítményt, amelyért megalkottatott.

Már bocsánat...

(#61197) 04ahgy válasza rovtiv3 (#61196) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A félreértést az okozza, hogy máshogy definiáljátok a melegedést.

Amit tisztázni kell: a leadott hő csak a CPU TDP-jétől és a beállításoktól függ. Ha 145W-ot vesz fel a táp felől, akkor 145W-ot fog leadni hőteljesítmény formájában. Az más kérdés, hogy ezt mekkora hőmérsékletet elérve fogja tudni. Jobb hűtővel alacsonyabb, rosszabbal magasabb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#61198) rovtiv3 válasza 04ahgy (#61197) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ebben igazad lehet.
Ha a félreértés oka valóban ez, természetesen ezúton követem meg Tigerteam fórumtársat a "heveskedésemért". :R

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#61199) Pancsermeste válasza 04ahgy (#61197) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hmmm.. azért egy procinál elég érdekes ez a teljesítmény téma.
Mondjuk, pl. egy izzónál könnyen elképzelhető és értelmezhető, hogy a felvett teljesítmény kb. max. 7 %-a hasznosul fényként, a többi pedig disszipálódik.
Ám, hogy is van ez mondjuk egy FX proci esetén? Itt mit nevezünk hasznos teljesítménynek, és hogyan mérhető? Egyszerűen csak vonjuk ki a felvett teljesítményből a disszipációs hőteljesítményt? Vagy mással is kell még számolni? Milyen hatásfokról beszélhetünk egy processzornál? :F

-= Pancsermeste® =-

(#61200) rovtiv3 válasza Pancsermeste (#61199) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

A processzor a világ egyik legrosszabb energiaátalakító rendszere. Tényleg úgy áll a helyzet, hogy a hatásfoka (hasznos teljesítmény/felfett teljesítmény) majdnem nulla. Amit a konnektorból kihúz, azt a harmadik tizedesig el is fűti. Bármelyik.

Már bocsánat...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.