Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61451) mackosajt válasza Mukucs (#61447) üzenetére


mackosajt
addikt

bocsi, de nem használnád inkább a fórum beépített képfeltöltési lehetőségét?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#61452) Mukucs válasza belaazallat (#61450) üzenetére


Mukucs
senior tag

belaazallat.: :C

mackosajt.: Ezentúl azt fogom! :K

(#61453) Stylerr válasza Mukucs (#61447) üzenetére


Stylerr
addikt

Az hogy lehet, hogy a magok melegebbek mint a kupak? Nálam mindig pont fordítva van.

(#61454) Mukucs válasza Stylerr (#61453) üzenetére


Mukucs
senior tag

Talán túl jó a paszta, vagy fogalmam sincs. :U

(#61455) hutoczky82 válasza Stylerr (#61453) üzenetére


hutoczky82
csendes tag

a cpun belül nem jó a hő leadás újra kellene ott is pasztázni.
Mivel bizony ám a kupakhoz is paszta adja le a hőt .

József

(#61456) Stylerr válasza hutoczky82 (#61455) üzenetére


Stylerr
addikt

Frissen lett pasztázva szakszervízben.

(#61457) hutoczky82 válasza Stylerr (#61456) üzenetére


hutoczky82
csendes tag

Ha a belső hőfok a melegebb mint a kupak akkor cpun belül kell pasztázni nem kivül.

József

(#61458) paleinho válasza hutoczky82 (#61457) üzenetére


paleinho
senior tag

AMD nem pasztáz, forrasztva van a kupak, szóval ezt az újra kell pasztázni dolgot gyorsan el kell felejteni :K

(#61459) ViZion válasza paleinho (#61458) üzenetére


ViZion
félisten

+1
ez nem Intel ;]
Másik, h a core hőfok az számított érték, leírtuk ezerszer. Kupakot kell figyelni első sorban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61460) Omli85


Omli85
őstag

Alaplapja is válogatja.. nálam van, hogy 20 fok a difi terhelésen :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61461) mrrr74 válasza mrrr74 (#61397) üzenetére


mrrr74
aktív tag

3 nap kemény szívás után végre sikerült BIOS-ban beállítani egy alapot, ami talán jó lesz kiindulásnak.
Ugye kártyát cseréltem és egyértelmű volt, hogy displayporton kötöm össze a monitorral. Innen kezdve újra be kellett állítanom a színprofilt, de legalább már ki tudtam választani a jót. Eddig nem ment, de ez egy másik történet. Ezután 1 napig nem tudtam belépni a BIOS-ba, ezért azt frissítettem. Onnan kezdve a gép sem indult. Összetett történet, a billentyű/egér páros vevője a monitorba van dugva, mire rájöttem, hogy nem látják egymást valami oknál fogva elment egy napom (így hiába nyomtam F2-t indulásnál). Aztán a frissítés hatására az ASCI beállítás IDE lett, emiatt nem ismerte fel az SSD-t a rendszer, még egy nap (persze, túlzás, este hat és tizenegy között).
Most rendben végre és talán stabil is az FX-6100 (még) gyári hűtővel 3700-n (205x18). 1,3V-on megy, ezt nem vittem lejjebb, gondolom magas. Meddig vehető vissza a tapasztalataitok szerint? FSB-t állítanám magasabbra a ramok miatt, mert azoknak el kéne bírniuk magasabb órajelet.
Ennél a procinál mi az ami gyári/nagyobb hűtéssel elérhető? Prime ment 10 percet gond nélkül és 61 fokos volt a CPU. Tudom, kevés idő, de majd ma este többet futtatom.

Köszi

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61462) Habugi válasza mrrr74 (#61461) üzenetére


Habugi
addikt

Az offos kis sztory hatalmas :C , magam is elő szoktam adni hasonlókat!
Megjegyzem Wireless egér/bill vásárlása esetén buciraverném azt a kezem amivel azokért pénz fizettem.. :B

1.3V minden csak nem magas, persze ettől még nyugodtan alulfeszelheted csak eléggé lefog kókadni a teljesítménye ennek hatására.
Elérhető az amit napi felhasználásban adott órajel/fesz párossal és hűtővel még hűteni tudsz, ezeket a procikat tuningra gyártották.
Primeal feleslegesen kínzod, lemehet úgy 12órát hogy utána az első flash játék felborítja 2perc alatt.

IBT VeryHigh (FXFix) 10kör, RealBench 2.4, mind stabilitástesztnek mind hőmérséklet checknek tökéletesek, ha végigfutnak akkor jól beállítottad a géped, utóbbi az esetleges RAM OC-d tesztelésére is kiváló!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61463) mrrr74 válasza Habugi (#61462) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszi szépen, akkor ezeket futtatom.
Nem akarom alulfeszelni, csak mintha ez lett volna a gyári értéke is 3300-on, de szoftveresen 1,250V-ra visszavettem mert olvastam, hogy az jó lesz nekem és így is ment.
Akkor majd figyelem mi a jó neki. IBT-t futattam 5x, de very high-t nem engedte valamiért ha jól emlkészem.
Jó hallani, hogy nem csak én fuok bele ilyen bosszantó dolgokba :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61464) Habugi válasza mrrr74 (#61463) üzenetére


Habugi
addikt

Softveresen sose mókolj semmit, tuningot csak BIOS-ban érdemes/szabad.

Érdemes úgy, olyan progival monitoroznod miközben futnak a tesztek, ami mutat mag illetve kupak hőt is (pl HWInfo64), főleg az utóbbi az ami fontos. Bármi problémába ütköznél vagy olyasmibe amit nem értesz, nem fogunk tudni segíteni amíg nem töltöd ki az adatlapod. IBT-ből az FXFixes verziót használd, részletes keresővel megtalálod a topicban.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61465) Mukucs


Mukucs
senior tag

Csináltam egy 'talán komolyabb StressTest-et.

Mit gondoltok? :U

(#61466) mrrr74 válasza Habugi (#61464) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Szoftveresen csak addig prókálkoztam, amíg el nem értem egy sebességet. Miután azokkal a beállításokkal nem volt semmi gond 3-4 nap használat után, próbáltam BIOS-ban is beállítani. Most már a szoftveres rész nem is fut. Végigolvastam mit kapcsoljak ki/be, így történt egész pontosan.
Sok dolog van ami még nem tiszta, de haladok, meg kérdezek majd. A progira rákeresek és leszedem, köszi.
Az adatlapot ki lehet tölteni topic-függően is? Az a baj, hogy itt nem nagyon tudnátok mit kezdeni a GC+Graef70 leírással, a kávéknál meg nem értenék minek van ott videókártya meg proci. Ráadásul a fotós topikban sem. Erre még nem találtam megoldást, de megértem, hogy hiányzik. Az, hogy egyszer már leírtam tudom, hogy semmit nem jelent, mert épp amikor kellene, akkor nem látszik.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61467) Habugi válasza Mukucs (#61465) üzenetére


Habugi
addikt

Azt hogy ne használd hőmérséklet monitorozásra az AIDA-t. :N

A CPU szenzor konkrétan fogalmam nincs hogy mit mér de teljesen felejtő. A 8 szálra lebontott maghők azok stimmelnek, viszont ha futtatok egy CB R15-öt és HWInfo64-et is indítok, nos akkor amikor 60as maghő mellett az AIDA 42°C ír a CPU-hoz, azonos időben a HWInfo 70°C-nak mutatja a kupakot. :U
Ezt úgy hogy közben a maghő ami számított érték koppra azonos mindkettőben.

Egyébiránt szerintem stop, 67es maghő már elég magas, még erős terhelésre is. Amennyiben csak játszol a géppel többnyire, nos azesetben maradhat, viszont ha tartósan terhelni szeretnéd renderrel vagy hasonlóval akkor 60-65ös tartomány lenne az ideális, mint max. Mondom ezt úgy hogy fogalmam sincs kupak szinten ilyenkor hol jársz/járhatsz.
Fogalmam nincs arról sem milyen feszen vagy éppen de elérted a 212 EVO végét.

(#61466) mrrr74:

ProHardver lapcsalád.., szerintem nem kéne azzal foglalkoznod ha valaki nem érti a Cuccok részen miért vannak feltüntetve a hardvered paraméterei, legalábbis részemről 20mp-et nem áldoznék annak hogy megpróbáljam megérteni, no offense ez a Te privát ügyed/döntésed. :R

Nem tudok róla hogy lehetne dinamikus, kvázi topicfüggő adatlap kitöltést/kezelést beállítani.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61468) Mukucs válasza Habugi (#61467) üzenetére


Mukucs
senior tag

Alap órajel értékek ezek! :U A feladatkezelőben ott van, hogy 3.5 Ghz. A RealBench nem tudom, hogy miért írja 3999Mhz-nek.

Ui.: A CPU hűtője nem igen ment feljebb 800RPM nél, pedig majd a dupláját tudja.

[ Szerkesztve ]

(#61469) Habugi válasza Mukucs (#61468) üzenetére


Habugi
addikt

Az órajel egy pillanatig sem volt kérdés nyilván, fesz értéket nem látok sehol.

A 3.5 brumm @4Ghz mindenesetre elég beszédes, ugye nem bekapcsolva hagyott Turboval kínálod a 8320ast/212 EVO-t ?!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61470) mrrr74 válasza Habugi (#61467) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Beírtam :)

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61471) belaazallat válasza Mukucs (#61468) üzenetére


belaazallat
addikt

Biosban nincs venti szabályzás, véletlenül nincs silent-re állítva? Az alaplapon a hűtő csatlakozója a megfelelő foglalatban van?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#61472) Mukucs válasza belaazallat (#61471) üzenetére


Mukucs
senior tag

De van, Min 25% - Max 90% ra állítottam. Csak egy CPUFAN csati van.

(#61473) belaazallat válasza Mukucs (#61472) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha max 100% akkor sem meg feljebb?

szerk: valahogy így kéne kinézni, csak mondjuk 70 fok helyett 60-at állíts be.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#61474) Mukucs válasza belaazallat (#61473) üzenetére


Mukucs
senior tag

Én annyit állítottam rajta, hogy nem 100% a max, hanem 87.5%..

(#61475) belaazallat válasza Mukucs (#61474) üzenetére


belaazallat
addikt

Tedd, visza 100-ra, valamint a target temperatur-t tedd 65-re és tesztelj úgy.

[link]

a linken található képen lévő beállításoknál az AMD Turbo Core Technology ugye ki van kapcsolva?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#61476) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Eddig nem jöttem rá, hogy milyen módon tudnám csak a RAM-ok frekijét finoman állítani, így marad az FSB pöckölgetése. Azt olvastam, hogy az szinte mindegy manapság (régen talán nem így volt), hogyan érjük el a kívánt CPU frekit. Ez valóban így van? Mert az összes képen 200-ra van állítva mindenkinek, nekem meg most épp 205-re, de volt, hogy 210-215 (BIOS-ban autó túlhajtást állítva 215).

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61477) szivacs1987 válasza mrrr74 (#61476) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

nálam pl 240 az fsb ;)

Igaz nem linkeltem képet

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#61478) Mukucs válasza belaazallat (#61475) üzenetére


Mukucs
senior tag

Eddig be volt kapcsolva! Ez miatt lehetett a magas hőfok. :U

Közben az itt szerzett irományokból illetve tanácsokból erre futotta tőlem, elsőre.:

Az adott 4000Mhz -hez, ez mennyire stabil, kevés/sok feszültség? Illetve még valamit ezen opciók közül érdemes vagy át kell állítani? :U

Köszi a válaszokat mindenkinek! :R Megkezdjem a tesztelést?

(#61479) mrrr74 válasza szivacs1987 (#61477) üzenetére


mrrr74
aktív tag

köszi, ez jó hír a ramjaimnak :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61480) Habugi válasza Mukucs (#61478) üzenetére


Habugi
addikt

Kezdésnek nem rossz, a fesz lehet még sok is lesz 4Ghz-hez ha stabil maximum még szorzóból utána húzol 100asával és megnézed meddig stabil. Hasamra ütök, a 212 EVO nagyjából 1.4-1.43V-nál fog elfogyni terhelésre de ez majd kiderül a gyakorlatban.

DRAM voltagenek érdemes a RAMjaid specifikációja szerint beállítani 1.5/1.6/1.65V-ot.
APM-et nem látom ebben a menüben, azt is oFF, gondolom a C'n'Q társaságában egy másik menüben leledzik. LLC szintén bújkál valahol vagy nálad sem állítható.

IBT VH [link] / Realbench, mellé HWInfo64 (sensor only mód) vagy HWMonitor, kupak/socket hőt figyeld, 70-72°C-t tartósan ne lépje át. Amint eléred ezt a hőt állj meg a fesz emeléssel mert a hűtőd képességeinek a végét jelzi.
Fenti duó mellé mehet Cinebench R15 is, kellően fűt és terhel is egyszerre, a kapott pontszámból pedig elég jól lehet következtetni a beállításaid helyességére, kér-e még feszt adott órajelhez vagy adott esetben még el/le is vehetsz belőle.

Amit figyelned érdemes: [link]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61481) Habugi válasza Habugi (#61480) üzenetére


Habugi
addikt

HT is mehet 2600ra.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61482) Mukucs válasza Habugi (#61480) üzenetére


Mukucs
senior tag

Megdolgoztattam 12 percet! :K

Itt vannak az eredmények. Ami nekem feltűnt közben, az az alaplap hőmérséklete, amit sokallok. (de persze ezt mondom 0 szakértelemmel)

Kiváncsi vagyok a véleményitekre.

Egyébként APM Off-on van, C'n'Q-be van kapcsolva. LLC pedig nem állítható. :U

Próbáltam a programokat úgy elhelyezni, hogy látszódjon minél több dolog.

[ Szerkesztve ]

(#61483) Habugi válasza Mukucs (#61482) üzenetére


Habugi
addikt

"Próbáltam a programokat úgy elhelyezni, hogy látszódjon minél több dolog."

Köszönet, viszont Feladatkezelő ill. Aida nem szükséges! :R

Ne monitorozz egyszerre egynél több softverrel, van aminek nem tesz jót! :N

Ennyit arról hova taksáltam a 212 EVO-t (ugyan a forceolt LLC kitolta a beállított értéket 1.4V-ig..), kezdj el visszavenni a feszből és nézegesd meddig stabil 4Ghz-en, szépen felmászott 80°C fölé. Esetleg próbálj dülőre jutni a rajta levő venti fordulatszám szabályozásával, gépháznak milyen a szellőzése, van-e benne venti és ha igen akkor mekkora/hol?

Esetleg miután visszavettél a feszből (pl ~1.33V) és újratesztelted, érdemes lenne egy levett oldallapos tesztet is nézned, lehet hamarabb kiadja mi a szűk keresztmetszet. Amíg 80 fölé megy a kupak nem érdemes nyüstölnöd, stop, fesz vissza, gépház kinyit, újrateszt.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61484) Mukucs válasza Habugi (#61483) üzenetére


Mukucs
senior tag

Két venti van össz-vissz a gépben, egy hátul, ami viszi ki a meleget, a másik pedig magán a bordán ugye. Visszábbveszem a fesz.-t , leveszem az oldallapot, meglessük úgy is! :U

Egyébként az biztos a kupak hőmérséklete ,amit nézel?

:R

Ez lemaradt.: A hátsó venti 12 centis.

[ Szerkesztve ]

(#61485) Habugi válasza Mukucs (#61484) üzenetére


Habugi
addikt

Kimaradt az is hogy milyen paszta, melyik "technikával" vitted fel és milyen vastagságban ?!

Továbbá ha maradsz a Realbenchmél, Stress tesztet is elhagyhatod, elég a benchmark része, hamarabb végez és nem is feltétlen fűt ennyire. CB R15 is mehet majd.

Kupakhő.., szerintem biztos, bár a tévedés jogát fenntartom. Van ott nálad egy másik CPU-nak titulált szenzor is, amit az AIDA is kiolvas, az szerintem a Northbridge. Márcsak azért is, mert a kupak aligha lehetne 15fokkal a maghő alatt.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61486) Mukucs válasza Habugi (#61485) üzenetére


Mukucs
senior tag

A gyári 212 EVO pasztával lett bekenve, szakszervizben.

Ui.: A benchmarnak mind a 4 pipát hagyjam bent?

[ Szerkesztve ]

(#61487) Mukucs válasza Mukucs (#61486) üzenetére


Mukucs
senior tag

Csináltam egy Benchet is, a RealBench-el.

Ebből sajnos én semmit nem értek. :U

(#61488) Habugi válasza Mukucs (#61487) üzenetére


Habugi
addikt

Alakul a molekula, máris 10fokkal kevesebb a kupak.

Nem egy nagy ördöngősség, a kapott scoreok értelmezése max akkor ér valamit/számít ha van mihez hasonlítani. Magát a benchet is azért javasoltam mert amikor rátaláltam akkor nálam egy hónapok óta jól bevált tuningot sikerült megborítania, olyat amit beton stabilnak hittem addig, kvázi stabilitás tesztnek lépett elő. :K

HWInfo64 ablakban rendre a maghőt vetem össze a kupakhővel és a terhelés alatt felvett valós feszt nézem, mivel együtt változtak (mag/kupak) mostmár egészen biztos hogy a második "CPU" szenzor a socket/kupak. Függően attól nyitott vagy zárt házzal futtatad-e ezt a tesztet, amennyiben utóbbi, még egy hangyányit elvennék a feszből.

Egyébiránt ha csak játékra használod a gépet akár így is maradhat, játék ennyire az életben nem fogja megterhelni/felfűteni, ráadásul rá is próbálhatsz hogy a feszhez nem nyúlva esetleg megy-e 4.1-4.2-ön, csak szorzóemeléssel.

Mindentől függetlenül sokallom hogy közel 1.3V-al ennyire melegszik, ez lehet elégtelen házszellőzés, felejhető paszta vagy elrontott pasztázás, esetleg ezek összessége. Szerintem abban a hűtőben több van de majd a többiek kisegítenek/kijavítanak, 212 EVO-val még nem volt dolgom.

Még az 1600as (?) RAM-jaid időzítését kéne beállítani a BIOS-ban a specnek megfelelően, most CL10-en mennek és erős a gyanúm hogy azok bizony CL9-esek. Esetleg 1866osak csak az "Auto" beállítás okán mennek 1600/CL10-en..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61489) Mukucs válasza Habugi (#61488) üzenetére


Mukucs
senior tag

Zárt házban futtattam a Benchet. Mennyire vegyem vissza?
Egyébként igen, elsősorban játszom rajta. Így hagyjam a feszültséget és emeljek szorzót?

A gép elejébe tervezek venni két ventit még, úgy sokkal jobb lesz a szellőzés reményeim szerint.

A RAM-okról annyit, hogy azok bizony 1600 asok, rosszat rendeltem meg. (1866 ot akartam)

Köszi a válaszod!

(#61490) Habugi válasza Mukucs (#61489) üzenetére


Habugi
addikt

Minimálisat vegyél vissza, egy századot, nem tudom mennyit/milyen lépésekben engedi. Az én csatamatróna AWARD Biosom 0.025ös lépcsőket enged.. :U ;]
Egy 3-5fokot kéne nyerned még kupakon, viszont írtam is hogy nem létszükséglet, ha a cpu ventit működésre tudnád bírni 1000rpm fölött ezt szerintem simán hozná is. Ha minden így marad játékban akkor sem nagyon fogja átlépni a 70et, ami bőven jáúú. ;)
Ugyanakkor a szüttyögő CPU venti okán könnyebben/hamarabb átmelegedhet.

Azt hogy extra ventikkel adott esetben nyerhetsz-e bármit azt úgy tudod a legjobban tesztelni ha lekapod az oldalát. Minél nagyobbat zuhan a proci vagy akár terhelésre a 960ad hőmérséklete, annál inkább kívánja még a config a ventiket/légmozgást.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61491) Mukucs válasza Habugi (#61490) üzenetére


Mukucs
senior tag

A Ram Mhz-t hagyjam 1600on?

Közben 4100 ra raktam a procit, 1.328V on.

És a venti minimális forgását feltekertem 50% ra, így most 950-1000 között forog alapjáraton.

Köszi a válaszodat, ismét! :R

(#61492) Habugi válasza Mukucs (#61491) üzenetére


Habugi
addikt

Passzolom, mosom kezeimet de a tudásom bizony véges, nem látok bele a házadba hogy milyen RAM-jaid vannak. :B
Adatlapodról nem derül ki, annyit írtál hogy 1600osok mert félre rendelted. Azok általában CL9-esek, szóval keress rá a speckóira és aszerint állítsd be a BIOS-ban. Órajel/időzítés/fesz.

4.1 @ 1.328V, egész jó kis kocka az. CB R15-öt pörgess majd le, pillanatok alatt végez, a score is beszédes. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61493) Mukucs válasza Habugi (#61492) üzenetére


Mukucs
senior tag

Egészen pontosan erről van szó.: http://compker.hu/termek/18526

Mindjárt futtatom, amit írtál! :)

(#61494) Mukucs


Mukucs
senior tag

Ez kielégítő? :U

(#61495) Johni5 válasza Mukucs (#61494) üzenetére


Johni5
őstag

Azon a frekin annyi az.Azt,hogy az adott frekvencián ennyi pont a reális.A fesz szépen alakul.

[ Szerkesztve ]

(#61496) Mukucs válasza Johni5 (#61495) üzenetére


Mukucs
senior tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#61497) Johni5 válasza Mukucs (#61496) üzenetére


Johni5
őstag

R15 gyorsan kivégzi az instabil proci beállítást.Húú,most nézem a Realbencs is terheli a procit szinte 100%-on végig.(FX-4300 4800MHz 1.425V-on fut most)Aidával nézem a hőfokokat és az aktuális terhelést.A rendszer stabilitás teszt grafján pislogok.

[ Szerkesztve ]

(#61498) Johni5


Johni5
őstag

Nem fértem bele az 5 percbe.Sorry

(#61499) V!ck válasza Mukucs (#61496) üzenetére


V!ck
aktív tag

Szeva cimbi, rég láttalak! Látom elkezdtél ismerkedni a prockóval... én sem kevés időt öltem bele :DDD

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#61500) falijja


falijja
őstag

Helló mindenki egy kérdésem lenne...

Az amd fx 6300 proci belemenne az én Gigabyte GA-MA78LM-S2 tipusú alaplapomba...? Választ előre is köszi.. :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.