Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61751) utomi válasza Ribi (#61750) üzenetére


utomi
senior tag

FX8350,alaplap Asus M5A99FX Evo R2, a proc jelenleg 1,4V-on megy 1,5V felett egyszerűen annyira meleg már alapból, hogy kikapcsol simán már BIOS alatt. A gépben elől és hátul van 1-1db 12cm-es venti. A fenti része nyitott gyakorlatilag annyi, hogy egy kis rács van csak dísznek. ( A ház egy Corsair Carbide 300R ! Igen ha leszedem jobb 2-3 fokkal a helyzet. Nem nincs nagyon meleg. Lehet, hogy a pasztázás van elcseszve vagy ez a Noctua ennyit bírna csak? Vagy a CPU amit kikaptam egyszerűen ilyen? Amúgy terhelés nélkül mint most is 39 fokos! Normális az ?

[ Szerkesztve ]

(#61752) Ribi válasza utomi (#61751) üzenetére


Ribi
nagyúr

39 nekem soknak tűnik.
Nálam tegnap idle 7 fokot mutatott (mint tudjuk ez nem valós fok) a kupak meg valahol 30 körül/alatt kicsivel.
Igaz nálam nincs tuning, de idle elvben ugyanannyira veszi vissza.
Lehet az is egy melegedős. Én is azért nem tuningolok, mert retek sok fesz kellene 10% frekihez. Amiatt meg nem fogok mókolni.

(#61753) utomi válasza Ribi (#61752) üzenetére


utomi
senior tag

Pont ezaz. Én is azon gondolkodom, hogy gyakorlatilag 10% miatt nagyon sok fesz kell és melegszik is rendesen annyit meg nem ér az egész. Egyébként tuning nélkül nekem is olyan 28 körül van.

(#61754) Omli85 válasza utomi (#61751) üzenetére


Omli85
őstag

Mikor volt pasztázva a hűtő? Esetleg egy újrapasztázás lehet, hogy segít.
Csodára azért ne számíts lehet, hogy éhesebb fajta kockát fogtál ki. 1.4v felett már elég komolyan melegszik az FX.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61755) utomi válasza Omli85 (#61754) üzenetére


utomi
senior tag

Pont ezaz. Pasztázva a hűtő felrakásakor volt, tehát nyár elején. Egyébként valószínűleg ez van. 1,4V felett már elég rendesen melegszik :W

(#61756) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Feszt még nem emeltem, jelenleg 1,335V-on fut. Johni5 segítségével belőttük a memóriákat, külön köszönöm :)
Vagyis inkább folyamatban van a beállításuk.
212-es FSB-t tud max, az olyan 1720 MHz. Felmerült bennem a RAM-ok cseréje is.
A legmagasabb szorzó ehhez az FSB-hez 19,5 volt, de vissza kellett vennem 19-re, mert a bechmark alatt fagyott.
1,35V a következő lépcső, itt gyári hűtővel 79 fok volt a max terhelés esetén
Érdemes még kísérleteznem, vagy tudjam be, hogy jelenleg ezzel a lappal itt a vége. NB 2180, HTLink 2400 körüli.
Emelhetem-e a feszt. 1,4-ig? Üresjáratban 40 fok alatt van. Nem játszom, nem renderelek, csak a képek feldolgozására kellene.
Videokártya nincs húzva, R15 OpenGL-re valami 74fpst ad, azzal mindig első vagyok :)

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61757) Johni5 válasza mrrr74 (#61756) üzenetére


Johni5
őstag

Azt még sose néztem.Igazából nem is láttam,hogy van ilyen opció.

(#61758) Omli85 válasza mrrr74 (#61756) üzenetére


Omli85
őstag

A nagyméretű képek feldolgozásánál azért kap az arcába a CPU :) gyilkold meg kicsit 3-4 kör CPU tesztel R15-ben ha a hőmérsékletek nem szállnak el akkor nem lesz para.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61759) Habugi válasza utomi (#61755) üzenetére


Habugi
addikt

A tiédhez hasonló TOPFlow hűtők jók mert kap extra levegőt a VRM esetlegesen, viszont megvannak a maguk korlátai. Nekem Scythe GKC2-esem volt első blikkre a 8320 mellé, ugyan így 1.4V környékén fogyott el.

(#61756) mrrr74:

Gyári hűtő? :F
Szerintem ne nagyon nyúzd azzal.

(#61743) Johni5:

5.2-ön ennyi van benne nálam:

RAM-jaim elég keményen limitálnak benne ahogy észrevettem.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61760) mrrr74 válasza Omli85 (#61758) üzenetére


mrrr74
aktív tag

80 fok fölé nem megy, R15 bármennyit tud futni, az még nem fagyott ki. Ha a realbechben végigmegy az opencl, akkor lesz jó minden mással is.
Képeket dolgoztam már fel így, de nem többszázat, csak párat. De igazad van, összarakok egy nagyobb kupacot.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61761) mrrr74 válasza Habugi (#61759) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nem is akarok éppen ezért feszt emelni. Jövök még egy képpel ide a ház belsejéről, de még nem volt időm felrakni. Mert a kép alapján fogtok hűtőt ajánlani nekem :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61762) Picturemaker válasza Habugi (#61759) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A HWBot kihasználja rendesen a 8 szálat?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#61763) Methionyl válasza Habugi (#61759) üzenetére


Methionyl
senior tag

4,4 ghz

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61764) Habugi válasza Picturemaker (#61762) üzenetére


Habugi
addikt

Ki de nem valami FX barát bench.

(#61763) Methionyl:

Erm, nálad Win10-en talált HPET timert, nekem kókányolnom kellett volna hogy bekapcsoljon Win7-en, BIOS-omban pedig nincs HPC mode. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61765) Methionyl válasza Habugi (#61764) üzenetére


Methionyl
senior tag

És ha lehetek olyan láma, akkor pontosan mi a lóhere is a "HPET timer"? :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61766) Omli85 válasza Methionyl (#61765) üzenetére


Omli85
őstag

"HáziPálinkaEcetesTormával" :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61767) Picturemaker válasza Habugi (#61764) üzenetére


Picturemaker
őstag

"nem valami FX barát", igen, ezért kérdeztem, mert jobb eredményre számítottam.

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#61768) Methionyl válasza Omli85 (#61766) üzenetére


Methionyl
senior tag

oh hát így már mindent értek :DDD

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61769) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Majd' egy éve rendszeres olvasója vagyok a topicnak, néha hozzá is szólok, rendszertelenül.
Ha megengeditek, három észrevételem lenne -- nem lesz túl rövid --, de remélem hasznosak.

1.)
Minden esetben, amikor tuningnál a CPU-feszről van szó, elengedhetetlen lenne megemlíteni, hogy a CPU-LLC a Bios-ban mire van beállítva. Nálam jelenleg (FX9590+Asus Saber rev.2 combo) a CPU 4.81GHz-en fut, 1.428Volton. Ez igen derék. Igen ám, csakhogy az LLC Extreme beállításon van, ami azt jelenti, hogy full load-ban néha belenyal az 1.488V-ba is. Szerintem, főleg a kezdő topictársak korrektebb tájékoztatása miatt hasznos lenne három adatot közölni:
1. CPU idle Voltage (a Biosban beállított érték).
2. CPU-LLC --ha van -- állapota (normal, high, very high, extreme stb).
3. Full Loadhoz tartozó CPU-fesz.
Így lenne igazán egyértelmű, miről beszélünk.

2.)
Prime-al kapcsolatos észrevétel.
Annak idején próbáltam az itt ajánlott stress-teszteket, az IBT-től a Linxen át a Cinebenchen keresztül a Real Benchig. Mind lefutott, gond nélkül, a játékokkal együtt, akárhányszor. És akkor jött a Prime, és a gépem lefagyott, nem egyszer, igaz, nem negyed óra után.
A Prime a magokat a második, negyedik, hatodik stb ciklusban terheli igazán, akkor pörköl és fűt. Tessék kipróbálni. A dolog 20 perc után kezd érdekes lenni, aztán 3/4 óra után stb.Ha valakinek van mersze, futtasson csak 3 óra Prime-t, lehet, hogy csalódni fog. (Nem azt mondom, hogy ami Prime-stabil, az stabil. Csak azt mondom, hogy akinek fontos a stabilitás -- mondjuk munka miatt --, annak érdemes 3-4 órát Prime-olni is.

3.)
A HW-Info-t szoktátok néhányan ajánlani teszt közben a monitorozásra. Jó kis progi, megmutat mindent, de egy baj mégis van vele. Ha Stress-test közben be van kapcsolva, akár 3-4 fokkal is kevesebb a CPU hőmérséklete. Gondolom az erőforrás-igényessége miatt... Ehelyett érdemes lenne megpróbálni a HW-Monitor-t. Jóval kisebb, szerényebb progi, egyetlen baja, hogy a VRM-1 hőmérsékletét nem monitorozza.

Bocsánat a terjedelemért. Többektől olvastam itt, hogy a szintetikus tesztek őket nem érdeklik, csak a játékhoz legyen stabil a gép. Tőlük ehelyt kérek elnézést, hogy fölöslegesen raboltam az idejüket.
:B

Már bocsánat...

(#61770) Habugi válasza Methionyl (#61765) üzenetére


Habugi
addikt

Nekem sem volt fogalmam se, úgy kellett nyomozni mert nem tudtam bekavar-e a benchbe: [link]

(#61769) rovtiv3:

Jópár embernél nem állítható/látható az LLC, forceolva van, köztük nálam is, ha jól nyomoztam Highra. Rendre igyekszem szóvá tenni amikor valaki éppen rácsodálkozik egy-egy adott CPU-Z fesz értékre.

A HWInfós erőforrás igényével kapcsolatos észrevételed nekem homály, bekavarhat nem egy tesztbe/benchbe amiért adott időközönként végigkérdezi/olvassa az összes szenzort de hogy nem hidegebb tőle a CPU az tuti.
A frissítést egyébként te magad állítod be neki, azt hiszem alapértelmezetten 2sec, nálam elég régóta 1sec. Tetszés szerint feltolod 3-4re és vélt vagy valós probléma solved. :K

A HWMonitor sem rossz, személy szerint nagyon hiányolom belőle az Avg. oszlopot, kicsit fapados. Itt meg is állnék, ugyanis ha az LLC-re vonatkozó észrevételedet párosítod pl a HWInfo Avg/Max oszlopával, feltéve hogy valaki szolgál ilyennel a tesztje mellé, nagyon szépen látszik a valós fesz amit adott proci felvett a teszt közben, függetlenül attól hogy "Idleben" teszem azt egy CPU-Z éppen mit mutat, LLC beállítástól függően.

Egyébként ha tapasztalod ezt az erőforrás igényt, érdemes csiki-csukizni adott teszt/bench rendszergizdaként való indításával, esetleg High priority. Hozzáteszem, ha valami komolyabb benchet/eredményt szeretnék megfutni akkor nem monitorozok semmivel, adott fesszel előzőleg ránézek mindig.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61771) Habugi válasza Habugi (#61770) üzenetére


Habugi
addikt

Kimaradt talán az egyik legfontosabb érv a HWInfo mellett, az pedig nem más mint a timer az alján! :K

Bármilyen teszt/bench közben fut, adott fesz vagy szálakra eső/össz terhelés max/avg oszlopát nagyon szépen/frankón lehet értelmezni a monitorozott időszak hosszának függvényében! Ezt a 3-4 dolgot összekapcsolva figyeled és értelmezni is tudod, akkor sajnos a HWMonitor labdába nem rúg, más liga.

Nagyon kell oda az a timer, legyen az dVGA teszt, CPU vagy kombinált!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61772) Methionyl


Methionyl
senior tag

amikor a játéknak ilyen király a szálkezelése :DDD de végülis megy (gép neven nem röhögni! ;] )

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61773) Habugi válasza Methionyl (#61772) üzenetére


Habugi
addikt

A Cukormalacfalat/Cukika szerintem jobb lenne. :O

A szálkezelés pedig elég Stalkeres karakterisztikájú, azzal a difivel hogy azokban az a szerencsétlen egy szál olyan egyenes vonalat húz 100%-on mint a halottakra kötött EKG monitor.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61774) Methionyl válasza Habugi (#61773) üzenetére


Methionyl
senior tag

Amúgy nézted már a 1.74.0 CPU-z benchet?
Javítottak rajta és relatívan több pontot is dob :C

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61775) Jakuskacsa válasza Methionyl (#61774) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

jaja.. ezt én is akartam írni, hogy elég keményen átírták a pontokat...
Egy kérdés... a sok próbálkozás után végre sikerült kiszürnöm mi a cpu-m gyenge pontja. Az NB-t nem szabad nagyon emelnem, mert akkor kékablakos halál van. Tegnap szépen tesztelgettem 4,4 helyett ahogy eddig járattam 4,7 en is elmegy, elég jó hőmérsékletek mellett léghűtéssel (68 fok ibt very high 10 kör után), DE, 4,4 en csak 1,38 voltot kér, innen nem bírtam stabilan elmozdítanom, de most nem fsb-t, hanem szorzót emeltem, ill. az nb-feszt 2350 alatt tartom, (pedig emeletem már 1,2v ról 1,25 voltra és 1,3 ra is) de így is kékablak... szóval most 4,7 Ghz-n 1,44 voltal stabilan hajlandó működni, mennyire érdemes kínoznom, vagy inkább elégedjek meg egy 4,5 el, ott még 1,416 volton stabil..

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61776) V!ck válasza Methionyl (#61763) üzenetére


V!ck
aktív tag

Látom, nagyon hasonló a konfigunk, kíváncsiságból letoltam én is egy tesztet, bedobom a közösbe :)
Igazából nem estem hanyatt a terheléstől, közelében sincs egy Cinebench-hez, vagy prime-hoz...

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#61777) Darmol válasza RoSSo3 (#61323) üzenetére


Darmol
senior tag

Bocs ha kicsit elkéstem a válasszal de nekem volt ilyen hibám.
A táp részlegesen szállt el és nem adta le a szükséges teljesítményt.
Átverős mert az alaplap és a részegységek kaptak delejt ezért olyan mintha elindulna, de a procinak már nem jutott elég, ezért a hiba. Nálam konkrétan a CPU megtáplálás volt elégtelen.
A legolcsóbb javítás a táp kondenzátorainak a cseréje (párszáz HUF ha nem szervíz csinálja).

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#61778) Habugi válasza Methionyl (#61774) üzenetére


Habugi
addikt

Majd ránézek!

(#61775) jakusj:

4.7 & 1.44V IBT terhelésre amit 70°C-on belül megfogsz.., hagyd úgy! ;)

Semmi értelme visszavenni, függően attól hol kezd el éhes lenni a tiéd egy kicsi szerintem még ígyis marad benne. A "kínzástól" még marha messze vagy.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#61779) Jakuskacsa válasza Habugi (#61778) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

:R :R

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61780) mrrr74 válasza mrrr74 (#61756) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Azt hiszem itt megállok, kíváncsi vagyok mit mondtok.
A gép stabilnak tűnik, memória 1,66V, CPU 1,375V
Ez így most jó?

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61781) Pancsermeste válasza mrrr74 (#61780) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Maghőmérséklet elég magas. Tartósan nem ajánlatos 62 fok fölött járatni, szóval a 70 az már tényleg sok.
Prime-ot néztél? Az mennyire fűti fel 5-6 teszt alatt (throttling mentesen)?

-= Pancsermeste® =-

(#61782) mrrr74 válasza Omli85 (#61758) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nos, kapott :)
55 kép 10 perc 36 mp alatt, RAW-ból 16 bites TIFF-be 300 ppi-vel. 144 mega/kép, ez összesen 8 gigányi kép.
Ez eddig 55 perc volt kb.
75 fok, gondolom azért mielőbb kellene egy nagyobb hűtő is.

szerk: lehet nem is jót nézek, a CPU package-et kell? mert akkor 70 alatt volt, a sima CPU mutatott magasabbat.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61783) mrrr74 válasza Pancsermeste (#61781) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Prime-ot még nem. Azt hiszem nem nyúzom a procit feleslegesen, most nincs amiért ennyi képet egyszerre kellene feldolgoznom, félidőig 60-65 fokos volt.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61784) mackosajt válasza Pancsermeste (#61781) üzenetére


mackosajt
addikt

főleg, hogy a kupakja is 76-ot mutat maximumnak.

Lőttem már én is egy hwbot-ot:

most csak úgy.

terhelésben elég ....

100-on nem tekeri a magokat soha

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#61785) Omli85 válasza mrrr74 (#61782) üzenetére


Omli85
őstag

Akkor igencsak látványosan javult a teljesítmény, mondjuk ez is volt a cél :). :C

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61786) NÉMÓ510 válasza mrrr74 (#61782) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Szép eredmény.
75 fok úgy hogy még a VGA is besegített?

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#61787) Johni5


Johni5
őstag

Privikre délután válaszolok.X2 550-el szórakoztam egy kicsit tegnap,meg egész nap mászkáltam.Hyperx Fury 1866 cl9 rammal próbálkoztam este.Hú de nem szereti a processzor-ok- 3 proci,eredmény az nem van.(x3 720,x2 550 BE,fx-4300)Gondoltam,az IMC nem szereti,de a processzorok -30 körül sem díjazták cpu-nb 1.35V fesszel sem.

[ Szerkesztve ]

(#61788) mrrr74 válasza NÉMÓ510 (#61786) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Igen, a VGA is fullon járt 950-en (gyári 900MHz), de az csak 55 fokos volt.
Most nem is terhelem tovább, este kikapcsoltam, ma este elmentem az értékeket, mert ez így a hőtől eltekintve stabil és visszaveszem az FSB-t, a szorzót és a CPU,RAM feszeket.
Vagy ha nem nyúzom maradhat így? Ha nincs fotós tevékenység, akkor csak internet, gyereknek 1 Youtube mese naponta.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61789) mrrr74 válasza Omli85 (#61785) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Rettentően meglepett, nagyon jó ötlet volt az erős (és megfizethető) VGA, köszi mindenkinek.
Gondolom a jpg-et pillanatok alatt lekonvertálja, azt most nem is néztem.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61790) Omli85


Omli85
őstag

Igazából nyugodtan vehetsz egy kicsit vissza a CPU-ból, hogy ne melegedjen annyira a munka java részét úgy is a VGA csinálja. Szerintem különösebben nem fog sokkal tovább tartani a képek feldolgozása. Lődd be 4GHz-re kevesebb fesszel és akkor tuti nem lesz para. Aztán nézd meg lassult e a folyamat vagy nem :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61791) mrrr74 válasza Omli85 (#61790) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszi, este beállítom így. A bencheket meg el is felejtem egy ideig, most már van mihez viszonyítanom.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61792) Omli85


Omli85
őstag

Viccesek ezek a hűtés megoldások az AMD részéről :D
Szerintem szándékosan trollkodnak ezek ... :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61793) Tomko78 válasza Omli85 (#61792) üzenetére


Tomko78
őstag

Alapórajelen még csak csak elvan vele , de ki használja az fx cpukat alapórajelen ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61794) Omli85 válasza Tomko78 (#61793) üzenetére


Omli85
őstag

Ismerősöm vásárolta ezt a kockát holnap kiderül mit tud :).
Az biztos, hogy én ezt rá nem merném rakni :D mondjuk nem is ez lesz rajta jött mellé egy Hyper 612 ver2 az majd hűsen tartja :).
Az a vicc, hogy ennél komolyabb hűtést adtak anno a Phenom 9850BE mellé pedig az nem most volt :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61795) stratova válasza Omli85 (#61794) üzenetére


stratova
veterán

Azért teszik rá ezt a pöttömöt, mert 95 W besorolást kapott és abból is a mérsékeltebb órajelű variáns. :N
Ennél már csak az viccesebb, hogy az új csúcs-APU fele ennyi modullal ám combos IGP és 95 W-os besorolás mellett kapja a 125-ös hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#61796) Tomko78 válasza Omli85 (#61794) üzenetére


Tomko78
őstag

De az melegedett is rendesen :DDD 8320 E meg 3.1-3.3 GHZ ? majd 4-4.5 GHZ tuti kevés lesz ez a hűtés :DDD

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61797) Johni5


Johni5
őstag

Pont egy 8320e procin gondolkodom.

(#61798) mrrr74 válasza mrrr74 (#61791) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Visszavettem 1,3V-ra és 1,65V-ra a feszeket, FSB 210-re.
Érdekes, most a tegnapi műveletet 10 perc 1mp alatt végezte el, ez fél perccel kevesebb, mint tegnap.
Ezt most hogy? Illetve így rendben van?

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61799) Johni5 válasza mrrr74 (#61798) üzenetére


Johni5
őstag

Lehet,hogy droppolt a CPU.Real bencset nyomtam most 5400-on és 5200-on 2860/2600 HT/NB-vel.Az 5200-as jobb lett.PSCheck-kel monitorozom,hogy droppol vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#61800) mrrr74 válasza Johni5 (#61799) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Egy csomó dolgot tanulok itt :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.