Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61255) ViZion


ViZion
félisten

hmm... Mi volt itt megint? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#61256) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Most visszatuningolom a gépet, miután tök feleslegesen reseteltem a BIOS-t, egy segítséget kérek szépen, a FX 8320-nak mekkora szorzót állítsak be, 21 vagy 22-szerest?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#61257) 04ahgy válasza Stylerr (#61250) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A driver recovery lehet rendszer-RAM hiba miatt, de a szürke csíkos kép az szürkehalál, és épp a Radeon VGA-ra jellemző VGA hiba: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#61258) Stylerr válasza 04ahgy (#61257) üzenetére


Stylerr
addikt

Viszont nekem nem ilyen szériám van, vagy az tök mind1? Illetve ezt akkor hogyan tudnám orvosolni, és miért csak 1 hete, az új HDD berakása után jött elő? /edit: Azt írták a jelenség már nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#61259) Valkűr válasza Hegyirabló (#61256) üzenetére


Valkűr
őstag

Komolyan nem értelek, mi az hogy felesleges reset? HA felesleges volt akkor minek akarod továbbra is tuningolni, ha valami probléma volt eddig?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61260) Hegyirabló válasza Valkűr (#61259) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Felesleges volt a reset, mert nem a tuning miatt csíkoz a VGA - ahogy sejtették itt néhányan - sőt, rosszabb lett, miután viszavettem alapra a CPU-t.

Aquila non captat muscas.

(#61261) 04ahgy válasza Stylerr (#61258) üzenetére


04ahgy
nagyúr

nV VGA-nál nincs ilyen. Annál jelentkezett először, azóta az újabb architektúráknál is előfordul, például annál is, ami neked van. Nincs összefüggés a HDD behelyezés és a VGA hiba közt. Max. az, hogy szerelés közben kapott egy statikus fesztüskét, vagy ilyesmi.

(#61260) Hegyirabló: Nem volt felesleges, mert a hibát segített behatárolni, más komponensekét meg kizárni. Felénk ez igen is hasznos!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#61262) Hegyirabló válasza 04ahgy (#61261) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Rendben, én hiszek Neked! :R

Aquila non captat muscas.

(#61263) Valkűr válasza Hegyirabló (#61260) üzenetére


Valkűr
őstag

Ja értelek, a VGA alapbol nem a tuning miatt szokott csikozni...Előfordul azonban, h tulmelegedés miatt kontakt hibás lett, vagy még rosszabb tönkre ment a VGA..Próbáltad esetleg másik kábellel?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61264) Hegyirabló válasza Valkűr (#61263) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, próbáltam DVI-vel és HDMI-vel is, két különböző megjelenítőn. De most már nem csak csíkoz, ma vagy háromszor le is fagyott, kétszer spontán újraindult. Kizárólag 2D használat, elsősorban internetezés közben csinálja. Ma volt olyan, hogy negyed óra alatt háromszor újraindult, éppen most viszont nincs semmi baja.

Aquila non captat muscas.

(#61265) rambustibi válasza Hegyirabló (#61260) üzenetére


rambustibi
őstag

Csináltam volna a tuning beállításokról egy mentést, és utána reseteltem volna, így most vissza tudnád tölteni a tuning beállítást és nem veszett volna el. ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#61266) Jakuskacsa válasza Hegyirabló (#61264) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nálam ugyanilyen fokozatokban döglött meg a hd 6870 em... csak egy kérdés: Nem teker rajta jobban a kelleténél a venti? (maxon?)

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61267) Hegyirabló válasza Jakuskacsa (#61266) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem, hőmérsékletnek megfelelően jár.

Aquila non captat muscas.

(#61268) Valkűr válasza Hegyirabló (#61267) üzenetére


Valkűr
őstag

Lehet a memoria xarakszik benne, ha nincs javithatatlan baja akkor 7 ezer körül szokták megoldani a szervizek..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61269) Jakuskacsa válasza Hegyirabló (#61267) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

gondolom infrás mérőd nincs otthon... kézrátétellel meg nehéz mérni.. Mert az enyémbe a hőszenzor szállt el, így rossz értékeket kommunikált, és szépen megfőzte a kártyát, mert a venti nem reagált rá, ill. utólag már mindig maxon járt...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61270) Hegyirabló válasza Valkűr (#61268) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem hiszem, hogy ez RAM. Régen volt már RAM hibám, de más tünetre emlékszem, egyébként jó RAM-okat használok, persze ettől még megfeküdhet valamelyik.

Aquila non captat muscas.

(#61271) Valkűr válasza Hegyirabló (#61270) üzenetére


Valkűr
őstag

A VGA ramjaira gondoltam.. :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61272) Stylerr válasza 04ahgy (#61261) üzenetére


Stylerr
addikt

Megpróbáltam átkötni HDMI-re, de ilyen lett a kép. A mellékelt képen nem látszik, de a képernyő szélei lelógnak a monitorról, kb a baloldali parancsikonsort már nem látom. A felbontás is 1920x1080, és a monitor felbontása is annyi. Illetve miért ilyen csúnya a kép?

(#61273) Stylerr válasza Stylerr (#61272) üzenetére


Stylerr
addikt

Most nézem, hogy nem egyáltalán nem változott a kép a DVI-hez képest, csak én láttam csúnyának, és lelógónak mikor hdmi-re volt kötve. Érdekes.

(#61274) Valkűr válasza Stylerr (#61272) üzenetére


Valkűr
őstag

A lelógást a vga szoftverében betudod állitani...Atinál a cataliyst-ban

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61275) Stylerr válasza Valkűr (#61274) üzenetére


Stylerr
addikt

Azt már megtaláltam, de a képernyő továbbra is csúnya.

(#61276) Valkűr válasza Stylerr (#61275) üzenetére


Valkűr
őstag

Mit értesz csúnya alatt?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61277) Stylerr válasza Valkűr (#61276) üzenetére


Stylerr
addikt

Túléles, agyonszaturált.

(#61278) Tomko78


Tomko78
őstag

A vga hiba , hogy kapcsolodik a Fx cpuhoz ? ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61279) Jakuskacsa válasza Tomko78 (#61278) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ezt en is akartam irni, de ha mar itt keres segitseget...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61280) Tomko78 válasza Jakuskacsa (#61279) üzenetére


Tomko78
őstag

De lehet a vga topikjában több hozzáértő van az adott vgahoz

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#61281) NÉMÓ510 válasza Hencso (#61232) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Ajaj.Ezek már nem férnek bele anyagilag.
Már ez a kettő is az ingerküszöbömön fexik: EVO R2.0 és PRO R2.0.
Ezek közül valamelyik megfelelő lenne?

A procihűtő miért nem jó?Gyenge lenne?
Csak azért nézegettem ezeket a tipusokat mert az alaplapra fújják a levegőt,és így hűtést kap a vrm.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#61282) Hegyirabló válasza Valkűr (#61271) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Bocsi! :P

Hoztam egy cserekártyát, meglátom ezzel is csíkoz-e. Ha nem, akkor jóeséllyel VGA.

Aquila non captat muscas.

(#61283) Valkűr válasza NÉMÓ510 (#61281) üzenetére


Valkűr
őstag

Mind a kettő jo lap...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61284) NÉMÓ510 válasza Valkűr (#61283) üzenetére


NÉMÓ510
tag

THX!
Akkor már csak a procihűtőre kérnék tippeket.
Mindenképp olyat nézzek ami a lapra merőlegesen fújja a levegőt?
Vagy tudnátok ajánlani egy bevált tipust?

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#61285) Valkűr válasza NÉMÓ510 (#61224) üzenetére


Valkűr
őstag

Vannak jol bevált hűtők, kérdés mennyire karod huzni, és mennyit szánsz a dologra.

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61286) Neil Watts válasza NÉMÓ510 (#61284) üzenetére


Neil Watts
veterán

EVO R2.0-hoz ajánlom a Brocken 2-t :)
(bár én alapon járatom a 8320-at. Jó, jó, tudom, kaptam már ezért :P)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#61287) Valkűr


Valkűr
őstag

Vagy kicsit olcsóbban a :

[link]

[link]

És még olcsóbban de korrekt hűtő a :

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#61288) NÉMÓ510 válasza Valkűr (#61287) üzenetére


NÉMÓ510
tag

Köszi!
A Ninja4 és a Matterhorn ára a bejövős inkább.
Ha alapfeszen 4 gigát elbírna a 8320,akkor elegendőek lennének?

Régi gépben egy Gotthard van,eszméletlen remek darabnak tartom és azóta is áldom Montesantos nevét :DDD
De ha ide kevesek akkor leteszek róla.

Gundel Takács Gábor: Nem lehet könnyű sors ideges edző szájában rágóguminak lenni

(#61289) Methionyl válasza NÉMÓ510 (#61288) üzenetére


Methionyl
senior tag

Nálam egy ilyen tesz szolgálatot és 4,5-ot simán viszi de persze ez is a max ennél a hűtőnél :)

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#61290) 04ahgy válasza NÉMÓ510 (#61284) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindenképp olyat nézz, ami merőlegesen fújja a lapra is a levegőt, vagy, ha mindenképp toronyhűtő, akkor neked kell a VRM hűtést megoldanod, akár barkács módon, pl. odakötegelt ventivel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#61291) Omli85 válasza Hegyirabló (#61282) üzenetére


Omli85
őstag

Amúgy gyengélkedhet a vga tápegység miatt is... kb 1 éve egy ilyen szívatós körbe futottam bele én is.. :DDD
Szóval én még bejátszanék egy táp csere tesztet is a helyedben.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#61292) mrrr74 válasza mackosajt (#61110) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Sajnos meghalni nincs időm munka után, úgyhogy nem fotóztam, de hétvégén felteszek egy képet.
Viszont képbe került egy 3850, azt megvenném. Bobozos, van hozzá hűtő. Betehetem alapon a lapba (Asrock 990 ext3)?
Ha majd felkerül a fotó a házamról, akkor gondolom majd ajánlotok hozzá hűtőt. Akkor már lehet valamennyi tuning, vagy mindenképp lapot is cseréljek? Gondolom 6 mag@3300 vs 8 mag@4000 jelent majd valami számolásbeli különbséget húzás nélkül is.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61293) Hegyirabló válasza Omli85 (#61291) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát igen, de honnan szerezzek tápot? :F Egyébként a mostani fél éves, és márkás. Ettől persze az is lehet még rossz.

Aquila non captat muscas.

(#61294) 04ahgy válasza mrrr74 (#61292) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem vagy elég informatív. Sok AMD 3850 van.

Ha HD3850, akkor beteheted, ha PCIe a foglalata, de amennyiben AGP, akkor nem teheted be.
Ha Sempron 3850, akkor sem teheted be, mert nem kompatibilis a foglalata, AM1-et használ.
Az A8-3850 Llano APU-t szintén nem teheted be, mert nem kompatibilis a foglalata, FM1-et használ.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#61295) Jakuskacsa válasza 04ahgy (#61294) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nem csak elirta? 3850 v 8350 mert nem mindegy...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61296) Ribi válasza Jakuskacsa (#61295) üzenetére


Ribi
nagyúr

8mag 4Ghz eléggé nyilvánvalóvá tenné melyik prociról van szó még akkor is ha semmit sem írt volna...

mrrr74 erősebb VGA lesz?
Nem biztos, hogy sokkal előrébb jutsz 8 magossal, VGA lesz a szűk keresztmetszet amúgy is.
Illetve a 4+1 táp a procinak még mindig nem a legtöbb.
Egy rendes hűtő, kis tuning esetleg. Szerintem.
Meg talán erőseb VGA.
Proci csak játék miatt kellene erősebb?

[ Szerkesztve ]

(#61297) Jakuskacsa válasza Ribi (#61296) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Jovanma, jovanma :DD en probaltam jol ertelmezni... mar megint ez a kötekedes... :P

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#61298) Ribi válasza Jakuskacsa (#61297) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt inkább úgy írtam, hogy neked is egyszerűen iskerült dekódolni, hogy nem 3850-ről van szó, nem leszólásként :R

(#61299) mrrr74 válasza 04ahgy (#61294) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Bocs, igazad van, pár napja beszéltük, most nem írtam le újra. Fx-8350
Ja igen, elírtam, bocs

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#61300) mrrr74 válasza Jakuskacsa (#61295) üzenetére


mrrr74
aktív tag

De, elírtam, köszi, hogy észrevetted

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.