Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) Sarkadi


Sarkadi
tag

Köszönöm a válaszokat, bekapcsolva hagytam őket, kikapcsolva csak alapjáraton is magasabb hőfokokat értem el, ami ugye nem meglepő. :)

Inkább húzni próbáltam még a CPU-n, hogy jobban "kihajtsa" a kártyát, egészen 4,5GHz-ig 1,375V-al stabil, de így már kevés hozzá a hűtő, 60 fok fölött üzemel terhelve. 4,2GHz-en hagytam 1,325V-al, így terhelve 55 fok körül megállt idáig minden játék alatt és ez szerintem elég már a kártya mellé, komolyabb tuningnak nem látom értelmét. :)

(#54502) macy válasza Dr. Gonzο (#54489) üzenetére


macy
addikt

Szimulátorhoz intel és nvidia, nincs mese. Mondom ezt amd és radeon tulajként. Sajnos jobban teljesít szinte minden szimulátor az előbbi kombón. Amit marhára rühellek, mert csak szimekkel játszom.

(#54503) guftabi96 válasza macy (#54502) üzenetére


guftabi96
addikt

Hát igen, az Assetto Corsa erre egy remek példa :W
Az egyik ok, amiért most lecseréltem az FX-et.

#KeepFightingMichael

(#54504) rambustibi válasza macy (#54502) üzenetére


rambustibi
őstag

Nálam amd és nvidia (jelenleg most nincs a gépben vga), nem érzem, hogy kellene az intel.
R3E játszom 95%, Asettot is bírja a gép, de az a játék nem tetszik, így töröltem a gépről.

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#54505) Adamrapkor


Adamrapkor
tag

Ezt honnét veszítek hogy szimulátorhoz, nem jó az AMD ?

Jó intel jobb lesz teljesítményben, igen de miért ne lenne jó egy komoly, erősebb AMD konfig szimulátorra?

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54506) Balathruin válasza Adamrapkor (#54505) üzenetére


Balathruin
veterán

Tesztekből.

Mer sok lenne az egy szálas munka, de az meg az FX nemszeresse.

[ Szerkesztve ]

(#54507) fasterware válasza inspiroyhome (#54478) üzenetére


fasterware
aktív tag

Akkor nem értem, hogy miért nincs nekem llc a biosban, mert rev1 és rev3 létezik, nekem rev1 van F13 biossal és nincs.
Valami trükk van esetleg az előcsalogatásához ?, ctrl+f1 sem hozza elő nekem.

(#54508) inspiroyhome válasza fasterware (#54507) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nem kell semmi trükk, nekem alapból ott van. Kész rejtély már számomra ez a lap.. Szerintem hétvégén ismét nekilátok a bütykölgetésnek.

(#54509) macy válasza rambustibi (#54504) üzenetére


macy
addikt

Assetto, Project Cars, DCS, FSX, IL2CloD. Ezeket játszom, és mindben jobb az intel+nvidia kombó. Haveromnak I5 2500K procija van, a VGA-ra most konkrétan nem emlékszem, de valami hasonló volt mint nekem, csak nvidia. Nem is volt húzva a proci, és ugyanazokkal a beállításokkal dupla fps volt nála DCS-ben. Nem akartam elhinni mikor láttam.

(#54510) fasterware válasza inspiroyhome (#54508) üzenetére


fasterware
aktív tag

Akkor nekem is rejtély a lapom, na mindegy már úgyis ki van tesztelve az összes fesz amit használok, de azért köszi a segítséget :) .

(#54511) MrM94 válasza fasterware (#54507) üzenetére


MrM94
őstag

Nem jó az LLC semmire.Nekem a REV1 em stabilan tartotta a beállított feszt.Amennyit beállítottam annyin tartotta faszán. Szerintem nagy marhaság az egész LLC nekem mindig is bonyolította az életem.
Tökre örülök hogy mostani lapomban nem is kell állítgatni.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#54512) fasterware válasza MrM94 (#54511) üzenetére


fasterware
aktív tag

Nekem abszolút nem tartja stabilan, bár már mindegy, kiteszteltem, tudom mi mennyit jelent, elég furcsák így az értékek, így alakulnak, pár példa:

Biosban: 1,3125 v , terhelés alatt : 1,248 - 1,264 v
Biosban: 1,3375 v, terhelés alatt : 1,280 - 1,296 v
Biosban: 1,3625 v, terhelés alatt : 1,408 v.

(#54513) MrM94 válasza fasterware (#54512) üzenetére


MrM94
őstag

Fura.
Ugyanaz a lapod pedig ami nekem volt.
Nálam betonstabilan tartotta.Meg is lepődtem emiatt..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#54514) Habugi válasza macy (#54509) üzenetére


Habugi
addikt

Húzd fel legalább 4.5-ig a tunningra gyártott procidat, csodás élményben lesz részed! ;] :K

Az NV-re külön nem mondok inkább semmit, a "szimulátorra Intel+NV kell" akkorát ütött, hogy még mindig a hatása alatt vagyok.. :B

Másfél-két hónapja úgy Arma3-azok pár barátommal, hogy a saját dedikált szerómra lépek be kliensként.
2modul/4szál a dedikáltnak és 2modul/4szál a kliensnek.
Nagyobbik sziget, Altis, jópár moddal / rengeteg unittal.

Főleg Aliveot nyomatunk, 30GB virtuális memóriával (8GB Ram+22GB lapózófájl SSD-n+dedikált+kliens).
4.5Ghz alatt megse merem tippelni hogyan futna.., ha valamin hát az Armán hátrányban van az FX, de azért simán szintbe lehet hozni! :K

Húzd meg a procid, CPU-NB is mehet legalább 2400ig, egészen más lesz.
Csak hogy lásd nem a levegőbe beszélek:

:R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54515) macy válasza Habugi (#54514) üzenetére


macy
addikt

4.2-n megy a proci, nincs rendes hűtésem.

(#54516) Expendable


Expendable
aktív tag

Egy 6300-nak mennyi a maximális feszültség, amit még huzamosabb ideig elvisel? Most 4.1-en megy alapfesszel.

[ Szerkesztve ]

(#54517) spanglee001


spanglee001
addikt

nem találok olyan topikot ahol segítségnyújtás van pc ügyben :U
esetleg valaki aki tud ilyen fórumot bármit ne tartsa magába.
A problémám röviden, úgy megáll a gép mint a hal szeme :O
tehát nem mozdul az egér, nem reagál a bill, hdd led elalszik teljesen, reset gombnál nem indul újra de úgy tesz mintha, tehát nem tölt be semmi csak fekete képernyő, ilyenkor power hosszan, és be lehet kapcsolni a gépet.
párhete csinálja 2-3 naponta azóta lett ssd cserélve és ram is ezek kizárhatók.
8.1 em van, semmi felesleges program vagy hasonló, újratelepítés is volt 3x.
eseménynaplóban semmi csak hogy az előző leállás váratlan volt :F
bluescreenwiev nem mutat kékhalál eseményt.
mit lehet ilyenkor csinálni, nézni tesztelni játék közben soha nem volt gond, csak simán böngészéd közben egyszercsak meg áll az egér :O
konfigom az adatlapomon
:R

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#54518) norbert1998 válasza spanglee001 (#54517) üzenetére


norbert1998
veterán

Meg kéne próbálni a többi komponens cseréjét is. Én tápra, de inkább alaplapra gyanakszom.

(#54519) EnterR válasza inspiroyhome (#54508) üzenetére


EnterR
veterán

Látod, ez ASRock-nál nem fordulhat elő, ők egyáltalán nem raktak bele LLC-t. ;]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#54520) =HG= válasza spanglee001 (#54517) üzenetére


=HG=
addikt

Bios reset volt? Procin van állítva? ( Én inkább arra tippelnék,hogy idle-be kevés feszt kap a proci)

[ Szerkesztve ]

(#54521) V!ck válasza EnterR (#54519) üzenetére


V!ck
aktív tag

Az attól függ... A 890GM PRO3 R2-ben pl van :K

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54522) Sarkadi


Sarkadi
tag

Meg kell húzni az FX procikat rendesen, én is tegnap raktam 4,2GHz-re és most állítottam 2,4GHz-re a CPU NB-t. Érdekes, hogy csak így jön elő mennyire is gyorsak tudnak lenni több magot használó alkalmazásoknál, no persze kell alá egy kihajtható VGA is. :K

(#54523) Kroni1 válasza Habugi (#54514) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem volt egy pár vga-m az elmult idöben, és csak szimulátorozok. Igaz sose veszek 40-45k felett kártyát, de mindig megnézem melyik lehet a jobb nekem középkategoriában. Volt 5770, 6850, 650Ti, meg 660 asszem, most meg 7850-esem van. Ezek közül az nV huzták a legrövidebb ideig, nem szerette pár játékomat, ugyhogy visszatértem a radeonra, leginkább R07-ezek, de a nagyobb igényűek közül föleg R3E vel játszok, ac nekem nem jön be. Az ujabb nV karikat nem ismerem, lehet jobbak mint a radeon de amig minden fut rendesen nem cserélek semmit. Talán intellel is jobban menne minden de 6300-as is bőven elég nekem fhd-ban 4GHz-en 1.225V-ra alulfeszelve...

[ Szerkesztve ]

(#54524) remusz13


remusz13
tag

mit gondoltok, hogy az alaplapon miért csinálja azt ( lassan napi rendszerességgel) hogy eldobja a netet 10 másodperc alatt 5x, és utána mintha mi sem történt volna?

(#54525) Hencso


Hencso
Ármester

sziasztok.
Valaki el árulhatná nekem h az fx 8xxx és a 9xxx es szériát miért emlitik sokan ugy h 4mag 8 modul ? én ugy tudom h fizikailag is 8 magos nem ugy mint az i7 ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#54526) szivacs1987 válasza Hencso (#54525) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Rosszul emlékszel a hallottakra!
4 modul 8 mag
modulonként 2 mag (4xxx 2 modul, 6xxx 3 modul, 8/9xxx 4modul)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#54527) norbert1998 válasza remusz13 (#54524) üzenetére


norbert1998
veterán

Wifi d van és Windows 8? Nem jó a wlan driver. Egyéb esetben nem tudom, de ha nyolcad van, és 7-el meg ment, akkor tuti driver. Nekem csak a wlan adapter csere oldotta meg, Miért nem volt normális driver hozzá.

(#54528) remusz13 válasza norbert1998 (#54527) üzenetére


remusz13
tag

alaplapi ethernet , és 8.1el húzom. frissítettem már drivert is, és nem vágom miért. de lehet a koli hálózattal van valami, sajna még nem tudtam kipróbálni máshol

(#54529) norbert1998 válasza remusz13 (#54528) üzenetére


norbert1998
veterán

Hetessel próbáltad korábban? (az a miért az valójában mert, de valami oknál fogva a t9 MINDIG átírja :W:F)

(#54530) remusz13 válasza norbert1998 (#54529) üzenetére


remusz13
tag

nem próbáltam, mert van mikor 2 napig nem látok ilyet, aztán egy nap többször is. teljesen random, aztán ezért nincsen kedvem újra telepítgetni az oprendszert. betegen meg pláne :(

(#54531) Hencso válasza szivacs1987 (#54526) üzenetére


Hencso
Ármester

köszi szépen :)
most ruháztam be alap lapra 1 honapot pihent a 8350 esem :(
ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0

mert az asroc fatalyti profesonal ona hang kari döglöt volt pedig abban is elértem az 5.0ghz et 1.446 os vcoréval :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#54532) spanglee001 válasza =HG= (#54520) üzenetére


spanglee001
addikt


ebből lehet látni amire kíváncsi vagy? nem vágom a tuningot alapon megy minden a vga van 100/50 et húzva de előtte is fennt állt a hiba. bios reset is volt :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#54533) jambiyya válasza Hencso (#54525) üzenetére


jambiyya
őstag

Modulonként van két mag, de osztozniuk kell biz. közös erőforrásokon, ezért "szokták" mondani, hogy nem 8 magos, mert így egy modul cca. 1.6 magnak felel meg (nem kettőnek).
Hogy ez érződik-e, és hogy hol, azt nem tudom.

(#54534) norbert1998 válasza remusz13 (#54530) üzenetére


norbert1998
veterán

Próbálkozz majd, és jobbulj :K

(#54535) remusz13 válasza norbert1998 (#54534) üzenetére


remusz13
tag

már előbb eljutottam oda hogy alaplap csere, szóval füstbe megy a 8320e -s tervem... :D megpróbálok egy régebbi drivert szerezni. bár szerinted előfordulhat hogy a gigabites nettel nincs kibékülve ?

(#54536) norbert1998 válasza remusz13 (#54535) üzenetére


norbert1998
veterán

E-s porcot hanyagold, főleg ha azonos vagy olcsóbb az e mentes.

Gőzöm sincs. Mindig is adaptert használtam.

(#54537) Balathruin válasza norbert1998 (#54536) üzenetére


Balathruin
veterán

Mi baj van az E-s procival? Nem azok a jobb darabok? :F

(#54538) Taifa Díaz válasza norbert1998 (#54536) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az egy olyan FX8320, aminek a TDP-je belefér 95 W-ba. Az én felfogásomban ez pozitív dolog :U Nálad miért nem?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#54539) HANDO88 válasza Taifa Díaz (#54538) üzenetére


HANDO88
senior tag

Mivel az óra jelét is csökkentették lehet hogy nem tudod úgy tépkedni a bajszát. :DD :DD

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54540) fasterware


fasterware
aktív tag

A sima 8320 - nak is lehet alapból csökkenteni a feszültségét, és akkor az is kevesebbet fogyaszt, persze ha valaki csak berakja a foglalatba és használni akarja alapon, akkor annak jó alternatíva ha fontos valamelyest a fogyasztás, bár ott is érdemes kilőni a tdp limitet, akkor meg már megint többet eszik, mint 95 w ;] .

(#54541) Mr.csonti


Mr.csonti
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 1-2 megbízható jól tuningolható alaplapot FX8320e procihoz?Én az ASUS m5a97 evo rev.2 re gondoltam,akinek ilyen van és leirná a tapasztalatait azt megköszönném.Asrock nem kell, azzal szívok már egy ideje (990FX exterem 3) mikrolag probléma. :W
Előre is köszi! :))

(#54542) ViZion válasza Adamrapkor (#54505) üzenetére


ViZion
félisten

Komoly szimulátoroknál brutális számítási teljesítmény kell, kevés szálon. Talán egy tuning i5 lehet a baugró oda. Nem azt jelenti, h FX-en nem megy, de előbb kell kompromisszumot kötni, mint egy skalpolt, tuningolt i5/i7 procival.

spanglee001: memtest, bios beállítások kellenének. Bios frissítés (akkor is ha legújabb van rajta), bios reset és újra belőni. Magasabb fesz a procinak, CPU-NB-nek. Ezek első körben.

Mr.csonti: az jó lap, meg a nagyobbak is. Lehetőleg rev. 2.0 vegyél.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54543) Mr.csonti válasza ViZion (#54542) üzenetére


Mr.csonti
csendes tag

Köszi szépen! :R

(#54544) =HG= válasza spanglee001 (#54532) üzenetére


=HG=
addikt

Ahogy előttem is írta a kék ormányos kolléga, sajnos kénytelen leszel egy kicsit tuning leckét venni. Az FX procik "tök alapon" általában problémásak.. Ahogy nézem nálad is 0,9v-ra beesik a fesz, máskor meg 1,425-öt kap. Ez így nagyon nem jó...
APM-et és turbót kikapcsolod biosban, szorzót 4,3 Ghz-re teszed, adsz neki kb 1,35V-ot, LLC-t valahová félútra belövöd.
Teszteled, (hőfok, CPU-z-vel feszt nézed. ) Ha minden rendben, és nem fagy, akkor lehet tovább játszani vele. Vagy feszt lejjebb venni, vagy szorzót feljebb. (Ezt nézd meg. Bár a szoftveres résznek nem vagyok híve, de arra jó, hogy gyorsabban megnézd az értékeket, hogy mit bír a rendszer, utána uninstall és a biosban beállítod a már kitapasztalt beállításokat)

(#54545) remusz13 válasza norbert1998 (#54536) üzenetére


remusz13
tag

jólvan :) amúgy köszönöm , igyekszek, a pálinka megteszi a hatását :D ( az előbb nem tudtam szerkeszteni mire leesett hogy mire gondoltál... :O )

(#54546) Kroni1 válasza Mr.csonti (#54543) üzenetére


Kroni1
veterán

Még egy szavazat arra a lapra, nekem is olyan van és a legjobb AM3 lapom sőt, talán a valaha volt legjobb lap amim volt! (bár én mindig a középkategóriában halászok, sose volt 40-50k körüli lapom, de ez tudásban messze a legjobb ár/érték arányú AM3+ lap most szerintem)

most több mint egy év után mondjuk valamiért az integrált hang éppen megadta rajta magát, egy hónapja várok a drágalátós Aqua-ra hogy kicseréljék vagy valami, de eddig semmi! ráadásul azt mondták hogy mivel látszik rajta h leégett a hangchip csak feltételesen veszik át! Mit gondolnak ezek rólam, hogy direkt égettem le a chipet? vagy hogy tuningoltam a hangchip órajelét, vagy mi?! :) Ráadásul nem is ment rajta semmiféle lejátszás, csak idle ment a gép és elszállt.. Nem is értem őket, eléggé nonszensz! :W Ettől függetlenül a lapot ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#54547) norbert1998 válasza HANDO88 (#54539) üzenetére


norbert1998
veterán

Pontosan erre gondoltam. A tuning nem biztos, hogy tetszene neki. Bár kitudja, nem túl népszerű még.

Remusz : így gondoltam :D de csak a nathara legyen hatással, a wc-vs-szennyestarto-megkulonbozteto kepessegedre ne legyen :DDD;]

(#54548) HANDO88 válasza norbert1998 (#54547) üzenetére


HANDO88
senior tag

Amennyiben előÍrás szerűen használja ahogy én is szoktam akkor kizárt. Nincs wc mert rövid idő alatt annyit kell inni hogy elájulj még mielőtt wc-re kell menni. Így a leghatásosabb,majd másnap a többiek elmesélik mi volt előző este. :DD :DDD :DD :DDD :DD :DDD :DD

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54549) norbert1998 válasza HANDO88 (#54548) üzenetére


norbert1998
veterán

Úgy értem, hogy a szennyest dobja a WC-be :D Józanul is gyakran majdnem megcsinálom :DDD

(#54550) V!ck válasza Mr.csonti (#54541) üzenetére


V!ck
aktív tag

Teljesen egyetértek (#54546) Kroni1-val. Stabil, jól felszerelt, lehet nyugodtan tépkedni a bajszát, nem akarom tovább ragozni, ebben az ársávban a legjobb lap ami létezik. Ezt a szintet talán egyedül az MSI 970 Gaming hozza, de mivel elég friss típus, nincs sok tapasztalat tudtommal... és eléggé megemelték az árát, legalábbis amikor az Asust vettem, kereken 7ezerrel emelték az árát aznap... végülis ezért lett Asus :DDD de nem bántam meg :)
Papíron a Giga UD3P is nagyon jó, de sok negatív dolgot hallok róla. A milyen alaplapot vegyek topikban olvashatsz mindenről.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.