Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) pipo112 válasza inspiroyhome (#54049) üzenetére


pipo112
senior tag

+1 amit sas mondott az egy selejt .
Vedd azt a brockent az egy nagyon jó Cooler vagy scythe mugen ami még ajánlott és de a a thermalright true spirit 120 is jó ezeket megkapod 10k alatt.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54052) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Minden normális csak postával elérhető, abban viszont nem vagyok benne. Esetleg újonnan nincs normális max 10k-ért?
ez? [link]

[ Szerkesztve ]

(#54053) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Ja semmi, látom nincs hozzá AMD-s rögzítő.

[link]

Amúgy miért mondjátok hogy ipari hulladék lenne az a CM? 1 hatalmas borda, tele hőcsövekkel meg 2 ventivel azért szerintem nem olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

(#54054) MiklosSaS válasza inspiroyhome (#54053) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem mindig a meret szamit.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54055) Ribi válasza MiklosSaS (#54054) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért tesztekben nem szerepel rosszul.
Szóval az ipari hulladék jelző igencsak hülyeség. :U

(#54056) MiklosSaS válasza Ribi (#54055) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ne haragudj de elovesz a rohely amikor azokat a teszteket latom....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54057) Ribi válasza MiklosSaS (#54056) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor légyszíves mutass már valami ami miatt lefikázod, csak hogy ne a nagyvilágba mond amit mondasz totál hiteltelenül :K

(#54058) MiklosSaS válasza Ribi (#54057) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Volt ket napig, teszteltem aztan feldobtam ebayre. Nem hozza a netes teszteket.

Neked is volt? Vagy csak a tesztek alapjan irsz?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54059) Ribi válasza MiklosSaS (#54058) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem is volt már hűtő ami valszeg hibás volt, mert közelében sem volt ahhoz mint ami a neten volt. Mint kiderült ketté volt repedve az egész. De sose gondoltam, hogy hazudik minden teszt és tulajdonképp egy rakás szar az a hűtő. :N

(#54060) MiklosSaS válasza Ribi (#54059) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En sem gondoltam hogy hazudnak a tesztek. De amikor ugyanolyan hutore egy masik gyerek is panaszkodott, akkor mar elhittem hogy sohasem realisak a tesztek.

Te komolyan elhiszed hogy az a huto surolja a Noctuat? Vagy egy masik ipari hulladek a H50 neveben csak 2 fokal gyengebb mint az a Noctua NH-D14? Ami az egyik legjobb leghuto.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54061) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#54060) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
a tesztekkel kapcsoltban csak annyit mondanék hogy szerintem azok klimatizált helyiségben készülnek...
nálunk nicns klíma és a tesztek mért adatait, nekem még soha nem sikerült elérni ;]
persze nem szólok le senkit, semmit, sem teszteket, csak nem szeretek alapozni rájuk...
inkább kérdezek, informálódom :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#54062) pipo112 válasza Ribi (#54057) üzenetére


pipo112
senior tag

A tesztek egy jó része fizetett tesz úgy értsd a gyártók fizetnek szvsz kamu .
2 az borda azért selejt mert túl sűrűn van lamellázva zárt szar gyenge venti szvsz beleszorul a meleg mert nem jó. A kialakítása. That s it.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54063) Hencso


Hencso
Ármester

sziasztók!
Vetem egy asrock fatalyti profesional lapot és hát ahang karija döglöt kérdésem volna érdemes e vissza vinni és kicseréltetni egy asus SABERTOOTH 990FX R2.0 ra? amugy meg van hozzá a többi cucom fx 8350 es cpu amit az asrock lapban 5.0ghz en 1.53 nál stabil volt csak ép hang problémák vannak. vagy vegyek bele egy hang karit? amugy én az asus ra voksolok.
+DDR 3 Kingston 2400mhz 2x4 gb + sapphire 6970 + Enermax liqmax 2 240 es vizhütés :D
[link]
a válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#54064) Habugi válasza MiklosSaS (#54060) üzenetére


Habugi
addikt

+999 :C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54065) norbert1998 válasza Hencso (#54063) üzenetére


norbert1998
veterán

most akkor meghalt a kari vagy csak 5 ghz-n nem megy? :F

[ Szerkesztve ]

(#54066) SamS20


SamS20
senior tag

Nem tudom kinek van még asus m5a97 alaplapja, de akinek van az feltette az ai suite-ot ? én általában abban néztem a hőfokot, viszont azt vettem észre h amikor stressz tesznek vetettem alá a cpu-t akkor 63 fok körül a gép leszabályzott, és downgradelte a feszültséget ~0.8 V-ra és 1400 mhz-re (gondolom a melegedés miatt)

Na már most ez a programból kifolyó alulfeszelés volt, vagy pedig a gép magától "intézkedett" ?

Amúgy 4 ghz-n szeretném használni, jelenleg 3.8on megy aminél nem vettem észre hogy alulfeszelné magát.

Mivel újra lett húzva a windows ezért most jelenleg a program még nincs feltéve, és ha ez okozta a bibit akkor nem is fogom.

Másnak esetleg ilyen tapasztalat vagy valami ötlet ?

(#54067) Hencso válasza norbert1998 (#54065) üzenetére


Hencso
Ármester

a hang karija halta magát össze mindiga frontot érzékeli bedugva a kérdés érdemes e anyit áldozni rá hogy vegyek bele egy hangkarit vagy inkáb egy asus SABERTOOTH 990FX ruházak be!
az asrockon youtub és game alat van hang de team speak és skypon se nem halom azt amit mondanak sem amit én mondok + ha hátra dugok be bármit is ugy érzékeli mintha csak elölapi jack lnne bedugva neki!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#54068) szivacs1987 válasza Hencso (#54067) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Nem tudom, hogy milyen hangkártya az integrált, de nekem realtech van integrálva.
Ennek a programjában meg lehet adni, hogy külön kezelje az első/hátsó ki/bemeneteket.
[link] mint itt, csak a kis ablakban az alsók legyenek kiválasztva.

Legvégső esetben húzd le az alaplapról az első csatikat, és akkor a hátsók tökéletesen működnek.

ui.: most olvasom, hogy a hangkari adta meg magát, nem az előlapi csati

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#54069) Sarkadi


Sarkadi
tag

Sziasztok.

Az iment szereltem be a megerkezett FX 6300 procit. Az alairasomba lathato konfigba kerult de barmit csinalok a monitor nem talal jelet se dvi, se hdmi porton. A kartyat mar teszteltem, jatszottam is vele, a csatlakozokat ellenoriztem de tovabbra sincs kep. Hol lehet a hiba? Kezd bosszantani.

Koszonom a valaszokat!

(#54070) hackeeeee válasza Sarkadi (#54069) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Előfordulhat, hogy bios frissítés szükséges, és utána fog működni.

Véleményem szubjektív...

(#54071) MiklosSaS válasza Hencso (#54067) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vegyel bele egy jo kis hangkartyat olcson oszt csokolom. Nem erdemes mar AM3+ lapokra herdalni a penzt, kulonosen hogy mar van egy lapod.
Asus xonar vagy creative sound blaster jo kartyak..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54072) HANDO88 válasza Sarkadi (#54069) üzenetére


HANDO88
senior tag

A 400-as táp nem harmatos egy kicsit a konfighoz? \ osztott 12 v-os ág\

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54073) Kutya_7 válasza Hencso (#54067) üzenetére


Kutya_7
tag

Sztem ha jót akarsz magadnak ne kergesd 5 Ghz-en abban a lapban... De ez csak az én véleményem.

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#54074) norbert1998 válasza Hencso (#54067) üzenetére


norbert1998
veterán

Ahogy néztem, garis, nem? Akkor értelemszerűen gariztatni kell. Ha nem az, akkor hang kártya vásárlás következik. Xonar dg-t ajánlják a topikjukba sokszor, és 20 alatt az is a legjobb vételek egyike. nekem is kéne egy :D

(#54075) Habugi válasza Kutya_7 (#54073) üzenetére


Habugi
addikt

Ismerek valakit, aki ismer valakit akinek szintén kergetőzés közben szökött meg az integrált hangkártyája, igaz egy tized V-al feljebb.. :D ;]

Az illető egy Xonar DGX-el pótolta br. 9500Ft-ért, azóta is imádja! ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54076) Sarkadi válasza hackeeeee (#54070) üzenetére


Sarkadi
tag

A BIOS menuig sem jutok egyaltalan nincs kep.

(#54077) lovas001


lovas001
aktív tag

Csak nekem tűnik nagyon kevésnek ez a pontszám az órajelhez ?

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54078) MiklosSaS válasza Habugi (#54075) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ismerek valakit aki ismer engem es egyutt ismerjuk magunkat. Az a valakinek akit en ismerek es o ismer engem nagy a szokincse. Es az a valaki mar reg nem dugta be az orrat abba a topicba amelyiket en is ismerem es az a valaki is ismeri akit en ismerek.
A skype-rol mar nem is beszelve...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54079) inspiroyhome válasza lovas001 (#54077) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nálam az hogy mindent kilőttem a háttérben futó alkalmazások közül, majdnem +50 pontot hozott.

[ Szerkesztve ]

(#54080) lovas001


lovas001
aktív tag

Nálam ez a vége. Ez felett már elszabadul a maghőmérsékletem. Kupakot még jól hűti de a maghő 72 fokig elszalad, és nem tudok vele mit kezdeni. A kupak 68 körül megáll.

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54081) Kutya_7 válasza lovas001 (#54080) üzenetére


Kutya_7
tag

Semmi gond azzal a pontszámmal sajna... :(((
Nálam 5,2-n ennyi:

Hőfokok még rendben, mag max 63, kupak 55, de már 1,68V-nál vagyok... :(((
Sajna 5,3-hoz még 1,7V is kevés... :O :(

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#54082) lovas001 válasza Kutya_7 (#54081) üzenetére


lovas001
aktív tag

cine 11,5 ön nem is mértem jó hogy említed. Szerintem neked is lassan fsb hez kéne nyúlni. Lehet vele spórólni a feszültségen .

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54083) remusz13 válasza Sarkadi (#54076) üzenetére


remusz13
tag

egyik ismerősömnek hasonló dolgot csinált a gépe. kb codegány szintű tápja van, lehúztunk róla minden "felesleges" dolgot, ami fogyasztotta az áramot, és láss csodát, egyből megindult. lehet elgondolkoznék azon a tápon, lehet tényleg kevés, bár ez csak az én gondlatom.

(#54084) Sarkadi


Sarkadi
tag

A BIOS-al van itt a gond, regebbi verzioju es nem "latja" a procit. Intezek valahonnan egy regebbi procit es azzal frissitem. Ha sikerul megoldani jelzem, koszonom a segitsegeket!

(#54085) Lui76


Lui76
őstag

Eddig nem merek feljebb menni, 4400-on is már 1,45V kell.
(a hőmérsékletek mondjuk nekem túl jónak tűnnek, 42 foknál még nem volt melegebb)
De ha, akkor már megnéztem a ram meddig , átraktam 2133-ra (az 1866-os Geil ramokat)
és így is megy !
Így 520 a Cinebench 505 helyett, és 1 órányi játék közben sem volt gond.
Érdekes...

www.kezmuveskeramia.hu

(#54086) betegphiu válasza Sarkadi (#54084) üzenetére


betegphiu
senior tag

ne oltsátok már a táppal. a konfigja jó,ha megeszik 250-300 wattot. aza corsair 400 meg simán lead 370 körül...
ez egyértelmű lap,vagy procihiba.

(#54087) MiklosSaS válasza Lui76 (#54085) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

4.4 GHz -1.45 V? Ehes egy processzor az biztos. Csak szorzobol tuningolsz?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54088) prokin


prokin
csendes tag

Sziasztok. SegÍtségeteket szeretném kérni. Vettem egy Asus M5A97 EVO R2.0 lapot és hozzá egy FX 6300-at. Olvasgattam és akár gyári hűtővel is fel lehet picit húzni 4.0 GHz-re. Namármost, én ezt már meg is tettem, de csak annyit csináltam, hogy a szorzót benyomtam 20-ra meg a Turbo-t letiltottam. Minden mást hagytam Auton, tehát az összes feszt, meg mindent. Láttam videókban, hogy ott letiltanak ilyeneket h CPU Spread Spectrum, PCIe Spread Spectrum, Core C6 State. Szóval én hagytam Auto feszültségen, meg minden mást is, annyi h kilőttem a Turbot meg 20-as szorzót adtam neki. 5 órán át ment a Prime 95 és 60 fok fölé nem ment soha így 4 GHz-en. A kérdésem a következő: minek akkor piszkálni a feszt meg letiltani ezeket a dolgokat ha nekem így is tökéletesen stabilan működik 4 GHz-en? A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm.

(#54089) MiklosSaS válasza prokin (#54088) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezeket finomhangolasnak mondjak. Lehet a 4 GHz stabil es jo de ez folott par azokat is illik piszkalgatni.
Ha stabil es jok a hofokok akkor baj nem lesz. De azert nezd meg hogy ne 1.5 V-ot adjon neki. Alapbol rohadt mahas a fesz, emiatt nagyonb a fogyasztas es jobban melegszik. 4 GHz lehet mukodne 1.3 V alatt de alapbol megkapja az 1.43 V-ot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54090) HANDO88 válasza prokin (#54088) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nekem is ilyen lap+proci párosom van. 1.236-on megy 4200-at.Az LLC ultrán van és Így stabil a cucc, ha
lerakom high-ra azonnal hibázik.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54091) prokin


prokin
csendes tag

igen 1.41-1.45 között ugrál, akkor a cpu voltaget esetleg próbáljam meg levenni 1.3-ra? És a NB cpu voltage? Azt hagyjam Auto-n?

(#54092) prokin


prokin
csendes tag

akkor 1.236-on nekem is menne 4.0 GHz-en? elárulod, hogy mi az az LLC? :)

(#54093) prokin


prokin
csendes tag

valamint ezek mik? CPU Spread Spectrum, PCIe Spread Spectrum, Core C6 State, és érdemes-e letiltani őket, mert sok vidibe láttam h ezeket letiltják?

(#54094) Balathruin válasza prokin (#54093) üzenetére


Balathruin
veterán

5 percen belül szerkeszd az előző hsz-t!
LLC = Load Line Calibration.

(#54095) prokin


prokin
csendes tag

nem tudom szerkeszteni, vagy, hogy érted? bocsi új vagyok a fórumon

(#54096) Lui76 válasza MiklosSaS (#54087) üzenetére


Lui76
őstag

Most még igen.
Itt FX-nél nem jár előnnyel ha az "fsb"-t húzom , vagy nemjól tudom ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#54097) Balathruin válasza prokin (#54095) üzenetére


Balathruin
veterán

Írsz egy hsz-t, elküldöd, utána ott lesz a szerkesztés gomb 5 percig.
Kép

[ Szerkesztve ]

(#54098) prokin


prokin
csendes tag

aha értem.
akkor próbáljam 1.236-ra tenni a cpu voltaget? a nb cpu voltaget hagyjam auton? Az a cpu load line calibration meg cpu nb load line calibration nalam mindketto auton van. Atokat is hagyjam úgy?

(#54099) MiklosSaS válasza prokin (#54098) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem olvasd el az osszefoglalot igy elsonek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54100) Steven


Steven
addikt

sikerült stabilizálnom 4520ghz en 1,4 reállítva a feszt extreme az llc viszont így 1,425-1,44 között ad a porcinak így sikeresen elértem a 66 fokot mondjuk 25 fok van a lakásba...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.