Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) Adamrapkor válasza MiklosSaS (#54700) üzenetére


Adamrapkor
tag

Köszi!

Valami parancssoros cucc jött be.

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54702) pipo112 válasza lovas001 (#54692) üzenetére


pipo112
senior tag

azt a Z cnps 14 extrémet szívesen kipróbálnám !! nem utolsó sorba még tetszik is .

szerk:
csak mi van ha a beépített venti behal ? lehet cserélni?

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54703) lovas001 válasza pipo112 (#54702) üzenetére


lovas001
aktív tag

A beépített venti cserélye egy érdekes dolog én is agyaltam rajta. Igazából gyárit nem hiszem hogy tudsz utána betenni viszont más 12 es-t be lehet éíteni a helyére ha kicsavarod a gyárit belőle ezért engem annyira nem aggasztott a probléma.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54704) do3om válasza Kroni1 (#54694) üzenetére


do3om
addikt

Az biztos hogy az, na meg lehet jönni hogy mennyivel olcsóbb az AMD mint az intel közben meg 30k-s hűtő van rá ajánlva, a drága lap miatt már bőven megvan az gyííí5 K:C

Ez bőven elég lehet fele pénzből.
[link]
[link]
Bírom amikor drágább a hűtő mint amit hűtene. :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54705) PofaJenö válasza paleinho (#54698) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Nekem 4.2 ennyit megy.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54706) ViZion válasza Naradicsom (#54683) üzenetére


ViZion
félisten

ASUS M5A99FX PRO R2.0 jó lap nagyon, csak drágák most sajnos.

Hűtőt meg apróról, ki kell várni, szoktak olcsón jó darabok lenni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54707) HANDO88 válasza PofaJenö (#54705) üzenetére


HANDO88
senior tag

Még mindÍg én vagyok a király, nekem 1.236 v-on megy 4,2-őt a 6300-as. :DDD :C :DD :C

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54708) Tibcsi55555


Tibcsi55555
tag

Mindenképpen a BIOS-ban kell mókolni, vagy elég a TurboV EVO cucc, hogy húzzam a CPU-t?
Most elméletileg 3,9GHz ketyeg.

[ Szerkesztve ]

(#54709) PofaJenö válasza HANDO88 (#54707) üzenetére


PofaJenö
senior tag

De én nem lőttem be komolyan csak hasra ütésre :P
Más én még sose futtattam ezt a prime 95-öt mi az első lépés mert ez nekem magas,bech-et kell futtatni vagy torture-t ? :F

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54710) PofaJenö válasza PofaJenö (#54709) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ez ment ,nem sokáig,mert lent jobbra bejött egy kis ablak VDDA Warning címen :F így nem mertem folytatni.

Tibcsi55555 Csak a BIOS tuning a stabilabb a szoftverest el lehet felejteni . :K

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54711) PofaJenö válasza Tibcsi55555 (#54708) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Olvass [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54712) MiklosSaS válasza pipo112 (#54702) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo huto. Ebay-en kapsz hozza ventiket is ha bedoglik

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54713) V!ck


V!ck
aktív tag

Srácok!

Igazából melyik hőfok a mérvadó? CPU vagy CPU magok? Csak mert a CPU verdesi a 70-71fokot IBT alatt, a magok meg 50körül szaladgálnak és az a 70 engem kicsit megrémiszt :Y
Az Asus AI suite is csesztet a jobb alsó sarokban 65fok fölött... viszont az az érdekes, hogy a CPU hűtő 71 foknál kezd el igazából hangosan tekerni, addig egész elviselhető... a hőfok tovább már nem nő.

(#54708) Tibcsi55555
Mindenképp Bios-ban. Az a feszültség kb 4,5GHz-hez is elég kell, hogy legyen, ehhez az órajelhez baromi sok... én most lőttem be 4,4GHz-re, Prime95 alatt 1,344V-ról el sem moccan. Viszont a Hyper T4 nagyon kevés... le kellett vennem az oldallapot :S

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54714) bododani


bododani
senior tag

Sziasztok! Egy Fx 6100 egy ASRock 960GM-GS3 FX lapban tényleg kevesebb fps-t hoz játékokban mint egy újabb, komolyabb am3+-os lap? (a régi chipset miatt elvileg, neten olvastam) Ha ez igaz, mennyi a különbség?

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#54715) Balathruin válasza bododani (#54714) üzenetére


Balathruin
veterán

Alaplap tápellátása nagyobb gond.

(#54716) hackeeeee válasza V!ck (#54713) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az ITE IT8721F (legtöbb helyen így hívják) HWInfo alatt, szenzornál szereplő CPU hőmérséklet az egyik, ez általában mindig magasabb, mint a magok/kupak hőmérséklete. Ez elméletben a foglalat hőmérséklete, de nem kizárt, hogy valahol a VRM környékén mért érték.

Nálam a kupak mindig hűvösebb, mint a magok. Ha jól emlékszem...Ha a fent írt szenzor hőmérséklete van 70 fok körül, akkor az már karcos. Bár ha a kupak, akkor az is. :)

Véleményem szubjektív...

(#54717) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Na 30 perc Prime semmi hibával lement.és egy kicsit emeltem a VDDA-at hozzá.


:B

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54718) V!ck válasza hackeeeee (#54716) üzenetére


V!ck
aktív tag

Hát ez bizony tényleg karcos... ezt kb 2 perc alatt sikerül elérnem, ha fent van az oldallap... pedig csak 1,344V-ot kap.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54719) pipo112 válasza MiklosSaS (#54712) üzenetére


pipo112
senior tag

Kifogom próbálni keftelésből majd összemérem a D-14-el ,de az még odébb lesz pl ha sikerül eladni a headsetem :))

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54720) Balathruin válasza V!ck (#54718) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha ennyire melegszik, akkor tesztelj játékkal.

(#54721) hackeeeee válasza V!ck (#54718) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahogy előttem is említették, teszteld játékok alatt. Reboot, indítsd el a progit, és játék. Ki fog derülni, hogy játék alatt mennyi a max. hőmérséklet.

Ha prime alatt megy ennyit, akkor ez még belefér, főként, ha nem megy tovább, mert játék alatt valszeg nem lesz ennyire meleg.

70 felett necces, mondjuk Nekem 4,6-on volt 60-70 között az it szenzor szerinti cpu hőfok.

De tény, hogy 1,34V-n ez kicsit sok. Hűtőpaszta miféle?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54722) V!ck válasza Balathruin (#54720) üzenetére


V!ck
aktív tag

Két óra Assetto Corsa és a szeme sem rebben... viszont BD50->MKV konvertáláshoz 20-30perc után le kellett vennem az oldallapot mert 67fok körül mocorgott és sokalltam... egyébként biosban silent mode-ot állítottam be és 71foknál kezd tekerni, mint az állat, addig jóval kevésbé. Normalon még idle is hangos sajnos.
Úgy érzem elfelejtem egyelőre a 4,4GHz-et, legalábbis amíg nem veszek egy Macho 120-at. Most találtam egy Hyper T4 vs EVO212 tesztet, hát a T4 csúnyán elvérzett, szóval egyszerűen csak ennyire kevés.

(#54721) hackeeeee

A paszta sima CoolerMaster szürkés színű takony.
Ha ebbe belenézel, szerintem jogosan mondhatod egyből, hogy ne is nyaggassalak tovább... :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54723) Sarkadi


Sarkadi
tag

Érdekes adatok ezek, én egy kicsit már öregedő Hyper TX3 EVO-val elvagyok, igaz a ventit már cseréltem, de egyező légszállítású és fordulatszámú, mint a gyári. Nálam így 4GHz-en 1,3V-al az FX 6300 alapjáraton 30 fok körüli, terhelve pedig több óra játszás után 59 volt a max., tehát teljesen jó értékek szerintem. A legalsó értékig próbáljátok a feszültséget állítani, persze amin még stabil és azzal lehet nyerni jó pár fokot, ill. a házon belül sem árt legalább kettő 12 cm-es venti, amik mozgatják a levegőt. :U

Pasztának pedig mindig ezüstözöttet használtam, egy-két fokot ezzel is sikerül lefaragni.

[ Szerkesztve ]

(#54724) hackeeeee válasza V!ck (#54722) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

T4? Hát, LyáLy. Nem éppen FX-re való hűtő. Főként nem 8 magosra. :)

Viszont, érdekes, lehet érdemes volna pasztát cserélni... Volt már szerencsém 8320-on DeepCool Iceedge 400FS-hez, nyilván gyári órajelen+TC, OC nélkül, bőven elvolt vele.

Szóval, lehet érdemes volna megpróbálni MX2-vel, vagy MX4-gyel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54725) V!ck válasza hackeeeee (#54721) üzenetére


V!ck
aktív tag

Bocsi, kifutottam a szerk.időből.
Azt vettem észre (a tesztben is, amit linkeltem), hogy relatíve kisebb fogyasztáson nincs túl sok különbség pl az EVO-hoz képest, talán 5-6fok, viszont jelentősebb tuning esetén az EVO még állja a sarat, a T4 meg 15-20fokos különbséggel lemarad és el is hasal... szóval ez a hűtő ennyit bír.

Hát, ezzel hajtottam a Phenom II X4-emet... ahhoz elég volt, pedig az 140W-os C2 volt...
mindenképp cserélni akarom, addig hanyagolom a tuningot, visszadobom 4GHz-re, ott elketyeg 1,298V környékén és még csak nem is melegszik.
Gondolkozok a Brockenen, a Matternhornon, de igazából a Macho 120 tetszik és a CM K351 házam nem igazán széles, a magas hűtők szerintem nem férnek be :F

(#54727) Sarkadi
Tiszta, mint a lelkiismeretem :DDD
Egy jóféle pasztát viszont venni fogok, kelleni fog az új cucc alá is...

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54726) hackeeeee válasza V!ck (#54725) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem egy erőmű az a hűtő, ez tény. :)

Az evo jobb, magasabb is a borda, több a lamella, nagyobb a hőleadó felület.

Próbálj meg egy MX2-t, vagy 1 MX4-et alátenni. Valszeg mondjuk nem kérdés, hogy csere lesz, sajnos. De lehet, hogy pár fokot segít. Ez egy 1000-1500Ft-os teszt. Plusz a paszta bármikor jól jöhet. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54727) Sarkadi válasza V!ck (#54725) üzenetére


Sarkadi
tag

Mindenesetre egy újrapasztázás, minőségi anyaggal nem lenne hülyeség és ha a bordák közé van por szorulva akkor azt is jó ha kifújod, aztán hátha nyersz pár fokot! :K

[ Szerkesztve ]

(#54728) Adamrapkor


Adamrapkor
tag

Én lemértem félorát prime 95-el futtattam a procim aida-ban 44 fokot mért terhelve a procinak+magok, illetve a cpuid-z ben néztem a volt-ot:
ott így volt :1.386-1.392-1.404.1416. így ennyi így sorban váltakozott. de valamikor belőtte magát 1.392.re és 1.404-re. Ez, így jó? Autofesz-en van!
4.2-re van húzva.

Hűtőm, Hyper T4.

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54729) Stylerr


Stylerr
addikt

Nálam fél óra FarCry4 után 46-47 fokos volt a maxmimum mért kupakhő, a magok pedig 32-33 fok. Gondolom nem is ment maxon a hűtés.

(#54730) Adamrapkor válasza Stylerr (#54729) üzenetére


Adamrapkor
tag

Cpu hűtő nem. a többi ventilátor maxon mennek. de ez átlag felhasználási hőmérséklet még bőven.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54731) Adamrapkor válasza Adamrapkor (#54730) üzenetére


Adamrapkor
tag

Gpu az 74-76 fokos.Max.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54732) V!ck válasza hackeeeee (#54726) üzenetére


V!ck
aktív tag

Én kezdem nem érteni ezt az egészet...
(#54728) Adamrapkor-nak tiszta vicc hőfokok mennek, nekem forr a gép, relatíve (ugyanazzal a hűtővel). Bár nem tudom mi hogy van neki beállítva a BIOS-ban.
Ami furcsa: Auto feszen, ami kb 1,296V stabil a gép és jéghideg Prime alatt is 4GHz-en. 4,2 és 4,4-en lehal. Ha feszt emelek, lehal. Ha tovább emelem, akkoris. Szó szerinte lefagy, 1,35V környékén is.
Viszont:
Ha az LLC-t high-ra teszem és a CPU power phase-t Asus optimizedre, akkor ugyanezen 1,35V (inkább 1,344) feszültségen betonstabil, csak éppen a T4 kevés hozzá...
Világ életemben tuningoltam, még az AMD K5 PR100-amat is 114,5MHz-en hajtottam, de ezzel a kazánnal egyszerűen nem bírok, vagyis inkább nem értem meg a lelkivilágát... teljesen mindegy milyen összefoglalót olvasok vagy tesztet, akkor sem.
Na mára ennyit erről... hátha alvás közben megjön az ihlet :)

(#54733) norbert1998 én egyszerűen inkább lehetetetlennek mondanám... egyszerűen kizárt. Fizikai képtelenség. (Nem az irigység vagy rosszindulat beszél belőlem, ne értsen félre senki.)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54733) norbert1998 válasza Adamrapkor (#54728) üzenetére


norbert1998
veterán

Kicsit keveslem. Nekem 4-en 65-70 fokos, macho 120 alatt. Pedig a ház is komolyan van hűtve és a macho is macsobb, mint a t4. Meg mx2 van alatta

[ Szerkesztve ]

(#54734) Kutya_7 válasza V!ck (#54732) üzenetére


Kutya_7
tag

Elmondom akkor, hogy értsd:
Minden proci más és más, máshogy reagál a feszültég emelésre, más feszültégérték kell bizonyos órajel eléréséhez... (Alaplap is közrejátszik persze részben)
PL.: Habugi elvtársnak kell 1,5V az 5 Ghz-hez, nekem kell 1,6V az 5 Ghz-hez, neki elég egy Silver Arrow, nekem már épített víz kellett hozzá...
Nincs 2 ugyanolyan proci :(

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#54735) Adamrapkor válasza bluechip.hu (#54405) üzenetére


Adamrapkor
tag

Nekem Fx 8320-al 6645.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54736) Adamrapkor válasza norbert1998 (#54733) üzenetére


Adamrapkor
tag

Mármint a hő fokot kevesled?

V!CK:Hogy érted, hogy vicc értékek mennek?

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54737) V!ck válasza Kutya_7 (#54734) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ez eddig tiszta sor, de az logikus, hogy sokkal magasabb fesszel alacsonyabb órajelen, ugyanolyan hűtővel 20fokkal alacsonyabb hőfokod van?
1,35V vs ~1,4V
4,4GHz vs 4,2GHz
65+fok vs 44fok
Ez nem fér a fejembe...

Asszem egyelőre megállok 4GHz-en. Ez a kép prime közben készült. Hőfok nem emelkedett tovább és a max 1600 helyett épphogy 1200on pörgött a hűtőm.

(#54736) Adamrapkor : úgy, hogy hihetetlen alacsony hőmérsékleten tepersz... itt fentebb leírtam az összehasonlítást közted és köztem :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54738) norbert1998 válasza Adamrapkor (#54736) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, azt.

(#54739) Adamrapkor válasza V!ck (#54737) üzenetére


Adamrapkor
tag

alapjárat!

házatok milyen?

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54740) Balathruin válasza Adamrapkor (#54739) üzenetére


Balathruin
veterán

Miféle szobában van a gép? Hány °C van ott?

(#54741) V!ck válasza Adamrapkor (#54739) üzenetére


V!ck
aktív tag

Cooler Master Elite Knight 350.
Elől gyári 12-es venti, hátul 12-es Coolink Swif2, felül 8-as arctic.

Nekem alapon:
Alaplap: 30
CPU 38-39
Magok 24-26

Szoba 21-22 fokos

Most esik le... neked a CPU és CPU magok hőfoka totál ugyanaz... nekem a CPU mindig jóval magasabb, amikor az 70foknál jár, a magok még csak 56 körül... érdekes.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54742) Adamrapkor válasza Balathruin (#54740) üzenetére


Adamrapkor
tag

Körülbelül most 18-20 fok lehet. átlagosan 25 fokon szoktam tartani.

Házam:Aerocool advance one és van benne 6 ventilátor.

átlagost úgy értem hogy más napokon most kicsit ki van nyitva az ablak.

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54743) HANDO88


HANDO88
senior tag

Szerintem Adamrapkor-nak baromságokat érzékel a szenzor,giga lapoknál sűrűn előfordul. :K :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54744) Adamrapkor válasza HANDO88 (#54743) üzenetére


Adamrapkor
tag

Igen?Azt mondják amúgy hogy a aida 64-ben nem lehet nagyon bízni, másik házban meg 2 gyári ventivel volt 60 fokos, ez a konfig.Mondjuk, akkor nem ez a kártya volt de a proci, hűtő lap ugyanaz.

M-tech Bk blue led. ez a ház volt a régi.

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54745) Gabrikovics válasza V!ck (#54732) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

És a válasz az LLC :C
Ha auto feszen vagy LLC OF a alaplapod próbálja a legalacsonyabb feszen megoldani a proci áramfelvételét DE ha nagy terhelést kap akkor a kevés kakaó miat megáll ! Nálamm pl lemerevedik a WIN és az utolsó képet bámulom orákon át vagy amíg nem nyomok egy RESET-et . :W
Ha bekapcsolod az LLC-t akkor a lap inkább több feszt ad a procinak nehogy behaljon de ez álltalában több mint a szükséges ezért emelkedik a fogyasztás és a hő ! :Y

Itt egy kis olvasnivaló [link]

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#54746) Adamrapkor válasza Gabrikovics (#54745) üzenetére


Adamrapkor
tag

Do you speak english?yes, sure,of course!

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54747) HANDO88 válasza Adamrapkor (#54744) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nemrég lányoméknak raktam össze egy konfigot, a giga970-es lapba majdnem belefagyott az FX6200-as. :DDD :DDD
Szóval ott is óriási baromságokat Írt az AIDA, de ő ezt a bios-ból olvassa ki.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54748) Gabrikovics válasza Adamrapkor (#54746) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

GOOGLE Translate ?

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#54750) Adamrapkor válasza Gabrikovics (#54748) üzenetére


Adamrapkor
tag

Perfect example!Know it! Amúgy a ragokat rosszul fordítja le. :) De egy próbát megér.

Bios-ban mást írt?

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.