Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) Lacielvtárs válasza norbert1998 (#55500) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

kell ennél több? ;]
és VIGYÁZAT, függőséget okozhat :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#55502) norbert1998 válasza Lacielvtárs (#55501) üzenetére


norbert1998
veterán

Milyen feltételes mód?! ;] függőséget OKOZ. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55503) pipo112 válasza MiklosSaS (#55499) üzenetére


pipo112
senior tag

:C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#55504) Sarkadi


Sarkadi
tag

Csak nem hagy nyugodni, hogy mit is tudok kihozni ebből a kis FX-ből, úgyhogy most így használom, idáig stabilan:

CPU: 4,2GHz 1,3V

CPU NB: 2,4GHz

HT Link F.: 2,4GHz

FSB: 200MHz

PCI-E: 100MHz

LLC,C1E,C6: auto

Cool n' Quiet: Enabled

Van bármi tippetek, hogy még mit állíthatnék? :)

Így terhelve 55-58 fok között ingadozik, alapjáraton 32 fokos.

(#55505) Expendable válasza Sarkadi (#55504) üzenetére


Expendable
aktív tag

Nekem 4,7-en megy 1.40-1.42V-al. Mondjuk itt azért már melegszik IBT és Prime alatt 65fok körülre, de pl. a Dying lightnál nem megy 55-nél feljebb.

LLC high, APM disabled, C1E enabled és a C'n'Q is engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

(#55506) Sarkadi válasza Expendable (#55505) üzenetére


Sarkadi
tag

De ahogy látom neked komolyabb alaplap ill. hűtőd van, így érthető, hogy eddig tudtad húzni. :)

(#55507) .zSoLTi. válasza Sarkadi (#55504) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Az LLC-t helyedbe regular-ra raknám. 1.3v amit beállítassz vagy amit ténylegesen kap?

(#55508) Sarkadi válasza .zSoLTi. (#55507) üzenetére


Sarkadi
tag

LLC-re gondoltam még én is, állítok is rajta akkor. 1,3V-ra állítom de ingadozó értékeket kap, ettől függetlenül stabil!

(#55509) .zSoLTi. válasza Sarkadi (#55508) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Akkor sztem az böven adott neki 1,35v körül. Főleg auto beállításon. Regularon vmivel kevesebbet ad, de figyeld pl hwinfoval.

(#55510) Kyward87


Kyward87
csendes tag

Üdvözlet.
Tanácsért fordulnék felétek. :)
Eljött az idő hogy nyugdíjba küldjem a jó öreg 6000+os athlon X2ömet viszont a váltással dilemmában vagyok.
Az anyagi keretek miatt továbbra is a piros tábort szeretném erősíteni a tervem eddig ez :
- AMD FX 6300
- Gigabyte 970A-DS3P
- Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600MHz
- Corsair 550W VS550
- Western Digital 1TB 64MB
Videókártyának a nemrég "s.o.s"ben vett HD 7770et hagynám.

Szóval a kérdések áradata :D
Megéri még AM3+ba fektetni vagy inkább FM2+?
Ha az APU még gyengébb akkor is 6300 vagy akkor már tegyek hozzá még egy kicsit és legyen valamelyik 8xxx-es FX?Aaz 1866-s memória +- 4000 huf érdemes vagy nem igen használná ki ez a konfig,
A legfontosabb pedig :D videókártya téren a késöbbi bővítéskor melyik sorozatig lenne öszhangban a proci és a VGA.

Válaszaitok előre is köszönöm. :R

(ha nem jó helyre írtam bocsánat :D nem vagyok 1 nagy fórumozó inkább csak olvasom )

(#55511) Hencso válasza Kyward87 (#55510) üzenetére


Hencso
Ármester

nézd én nem vagyok apu s szerintem fx el jobban jársz .... am3+ deszkában ha gondolkozol akkor 990FX chipeset vegyél inkább!

nekem 2400 as ramok mennek a lapban és NB/HT is 2400 ra dobtam fel!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#55512) Whysperer


Whysperer
addikt

Ez amúgy dobhat valamit a FX 8xxx teljesítményén? [link] .

". Ezzel egy időben CPU fronton is komoly lökést adhat az AMD számára a DirectX 12, ugyanis a több processzormag hatékony kihasználásával rövidesen felértékelődhetnek a nyolcmagos Socket AM3+-os asztali processzorok, "

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#55513) Habugi válasza Whysperer (#55512) üzenetére


Habugi
addikt

Azóta ezt hablatyolom, mióta kijött a Mantle és az M$ látványosan rárepült az API témára a DX12 személyében. A helyzetet úgy szoktam jellemezni, hogy a 6-8"magos" FX-ek helyzete a jövőben már nehezebb nem lesz, csak sokkal könnyebb.. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#55514) V!ck válasza Kyward87 (#55510) üzenetére


V!ck
aktív tag

(#55511) Hencsoval ellentétben csak akkor ajánlanék 990FX-et, ha tervezel Crossfire-t. Inkább egy normális 970-es lap, pl Asus M5A97 EVO R2 vagy Giga 970 UD3P asszem. Többen ajánlják az Asust, én is azt vettem. Ha hosszútávon gondolkodsz, érdemes egy FX8320-at venni, amit bőven a 8350 órajele fölött tudsz járatni megfelelő hűtéssel, a gyári hűtő semmire sem jó. Az FX-ek memóriavezérlője hivatalosan 1866MHz-et tud, érdemes ehhez mérten venni ramot. Pl. HyperX Fury 1866. És most leírtam a saját konfigomat :DDD de hidd el, nem véletlenül vettem ezeket...

Videókártya kérdésben: Szerintem a 8 magos FX-ek 4GHz fölött szépen meghajtják a GTX960, R9 270X, R9 285 szintű kártyákat, illetve ha nem, akkor sem tudsz intelt rakni alá, szóval tökmindegy. Ha ezeknél kisebb kártyát veszel, azok lényegesen lassabbak, ergo nem időtállóak. Ezektől erősebb kártyák meg 100k+ körül szaladgálnak, gondolom nem nagyon gondolkozol rajta...
Mégegyszer: ez mind szigorúan a saját véleményem.

Üdv :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#55515) pipo112 válasza Whysperer (#55512) üzenetére


pipo112
senior tag

Én is olvastam ezt tegnap , Amd annak idején igen jövőbe nézve dobta ki az fx-et csak ők se gondolták ,hogy ez ilyen messze van viszont az fx biztos profitálni fog belőle teljesítményben nézve szvsz nőni fog az fps plusz majd jobban kihajcsa xd
Azt hogy majd felértékelődik az am3as platform már most fel van ,amit tavaly vettem lapot 32k volt újjonnan most 40k szvsz még pár évig biztos megfogja állni a helyét az fx játékok terén én ezt szürtem le .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#55516) MK VII válasza V!ck (#55514) üzenetére


MK VII
veterán

"Videókártya kérdésben: Szerintem a 8 magos FX-ek 4GHz fölött szépen meghajtják a GTX960, R9 270X, R9 285 szintű kártyákat, illetve ha nem, akkor sem tudsz intelt rakni alá, szóval tökmindegy."

Ezt,ha jól értelmezem akkor itt arra akarsz kitérni,ha ezeket a kártyákat valamelyik AMD proci nem hajtja ki akkor Intel sem.. Ekkora baromságokat szerintem nem kéne írni.
Itt egy példa. Kétmagos intel szemben a "8" magos FX-el.
Én értem,hogy saját véleményed írtad le, de néha járj utána picit azoknak a dolgoknak.

Ha én értettem félre a mondatod tartalmi lényegét akkor srry. :R

(#55517) Whysperer válasza pipo112 (#55515) üzenetére


Whysperer
addikt

kicsit genyaság,de már annyi szidást és ócsárolást kaptam oktalanul másik részről ,hogy esküszöm fogok venni egy pezsgőt,ha ez tényleg így lesz és a kicsi FX-em jobban teljesít. 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#55518) rumkola válasza MK VII (#55516) üzenetére


rumkola
veterán

szerintem arra gondolt csak, hogy ha amd vonalon marad akkor úgysem tud intelt beletenni a lapjába....
písz van :K

(#55519) MK VII válasza rumkola (#55518) üzenetére


MK VII
veterán

Jaja... Hát az jogos,hogy AM-es lapba nem fog belepasszolni egyik Intel proci sem,de ez annyira alapvető,hogy szerintem nem erre gondolt. Písz az mindig van :)

(#55520) V!ck válasza MK VII (#55516) üzenetére


V!ck
aktív tag

Igen, úgy értettem, ahogy (#55518) rumkola írta, elnézést, ha rosszul fogalmaztam, csak hát munkaidőben másra is figyelni kell :DDD

Tudom, akármilyen tesztet is nézek, sajnos az intel iszonyatos fölényben van játékok alatt, ezzel nem lehet mit kezdeni, ha AMD vonalon akar maradni.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#55521) Habugi válasza MK VII (#55516) üzenetére


Habugi
addikt

Szerintem pedig ugorj neki az értelmező olvasás elsajátításának. ;)

FM2 / AM3+ ról indult a téma, Hencso topictárs ezt az AM3+ felé billentette majd ezt a gondolatmenetet vitte tovább V!ck..

Kétmagos Intel proci emlegetése pedig az FX topicban kb olyan, mintha egy húsimádó topicban kezdenéd emlegetni a karfiolt, esetleg egy svingerklubban ecsetelnéd milyen jó az önmegtartóztatás, szóval igen, egészen biztos félreértetted. :R

(#55520) V!ck:

Nyugi mindenki értette annyira félreérthető volt, csak Mr.G3258 nem.. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#55522) V!ck válasza Habugi (#55521) üzenetére


V!ck
aktív tag

Tetszenek a hasonlatok :DD kerestem a like gombot....
A megszólítást hirtelen nem értettem, de aztán leesett, majd megnéztem a kolléga adatlapját :C

Egyébként nem vagyok elfogult az AMD iránt, volt intelem is, egy P1 233MMX személyében :))
Illetve anyám gépében Cerka 2,4 volt, most vágtam a kukába... kapott egy E5200 dual core-t Foxconn lappal és nagyon szépen megy.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#55523) MK VII válasza Habugi (#55521) üzenetére


MK VII
veterán

Már ne is haragudj,de szerintem teljes mértékben félreérthető volt,de gondolom Te mindent tökéletesen pontosan úgy értelmezel ahogy írva van! Meg is hajlok előtted :R

A G3258-at az okfejtésem miatt hoztam fel példának,mert ahogy én értelmeztem az szerint azokat a kártyákat,ha AMD nem hajtja ki akkor Intel sem. És cáfold meg,hogy félreérthető ahogy írta. Bár úgyis meg tudod cáfolni,mert Te tökéletesen értetted.

A Mr. G3258 jelző pedig megtiszteltetés.. Köszönöm! ;)

(#55526) V!ck


V!ck
aktív tag

Ezt most jól kirobbantottam...

A lényeg: AMD-t akar a srác? AMD-t akar a srác.
X kártyát (esetleg az összes kártyát) jobban kihajtja Y (esetleg bármelyik) intel proci? Valószínűleg igen.
Számít? Nem számít, mert AMD cuccunk van. Azt a kártyát kell megvenni, amire pénz lesz. De 7770-ről nem cserélnék 50ezres kategóriától lejjebb... szóval nálam minimumnak az R9 270X játszik, de inkább az R9 285, viszont tetszik a GTX 960 is.

Ezekhez viszont az FX6300 szerintem kicsit kevés...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#55527) MK VII válasza V!ck (#55526) üzenetére


MK VII
veterán

Nem robbantottál ki semmit. :) Písz :)
A lényeg a lényeg,hogy szerintem is jobban járna 6300 helyett egy 8320-al és hozzá egy R9 280x-el vagy GTX 960-al. Bár inkább Nvidia. Jelenleg az AMD kártyák eléggé félresikerültek lettek. ( És még mielőtt megint valaki betalálna,hogy leszólom az AMD kártyákat.. Csak és kizárólag AMD kártyákat vagyok hajlandó használni és ez után is azt fogok venni.)

[ Szerkesztve ]

(#55528) MiklosSaS válasza Kyward87 (#55510) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha jol meggondoltad es AMD-t szeretnel anyagi okokbol (igaz lehet majd dragabban josz ki mint egy i5-el) akkor ez volna a legjobb kombo:

FX-8320, inkabb olcson az aprorol
MSI Gaming 970
2 x 4/8 1600/1833 ddr3.
+ egy normalis huto

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55529) .zSoLTi. válasza MiklosSaS (#55528) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Vagy egy jo kis AMD-K5, Acorp lappal, egy S3 Trio3d-vel. Táppal nm kell foglalkozni. :)))

(#55530) MiklosSaS válasza .zSoLTi. (#55529) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Visszont ha koltsegrol van szo en meg mindig azt mondom hogy sajnos mar nem eri meg az FX. Inkabb egy i5-4440 + B85 lap. Aztan meg amikor mar nem eleg a 4440 akkor johet egy nagyobb...4770 peldaul. Csak itt akkor nincs tuning.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55532) V!ck válasza .zSoLTi. (#55529) üzenetére


V!ck
aktív tag

Pont ez a kombóm volt annó :C

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#55533) V!ck válasza MiklosSaS (#55530) üzenetére


V!ck
aktív tag

Mester!

Az az i5 ip*non 11k-val drágább. Alaplap hozzá Asust nézve nem olcsóbb (oké, láttam 20körül heréltet, de az AMD alá is van). Ha vesz egy jó hűtőt, kb ugyanott lesz, viszont tud tuningolni és amúgyis AMD felé húz a szíve.
Ezzel csak azt akarom kinyögni, hogy nem látom benne azt, hogy megérné.

mod: benéztem a szerk. időt, bocs mindenkitől

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#55534) MiklosSaS válasza V!ck (#55533) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudom milyen erzes, nekem is reszketett a kezem amikor eladtam a 8350-et....:((

Gigabyte B85M-D3H + i5-4440 + 2 x 4(8)gb ddr3 1600 MHz...huto nem kell. Ez volna egy eleg jo kozep kategoria.

De a franc egye meg az inteljet.....ha AMD-et szeretne akkor vegye meg az FX-8320 processzort. Ott van tuning, szorakozas, stb!!!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55535) V!ck válasza MiklosSaS (#55534) üzenetére


V!ck
aktív tag

Így van! :)

Ha unatkozol, fogod magad, újraindítod, biosban pöccintesz egyet-kettőt a szorzón, aztán imádkozol, hogy ne legyen kékhalál, aztán egy fél órácskát benchmarkolsz, számolgatod a gyorsulást %-osan, majd rájössz, hogy igazából nincs is rá szükség és visszaállítod oda, ahol volt :DDD

Nekem az intel-féle szorzózár kb egyenlő a kényszerzubbonnyal. Gyűlölöm.

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#55536) MiklosSaS válasza V!ck (#55535) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen...igazad van. Ket ejjel ment el hogy kiirmerjem a legjobb feszt a 4.8 GHz-re. Aztan harmadik nap este rajottem hogy mennyire ertelmetlen a 4.8 es visszaraktam 4.6-re. Jatekra jo volt, munkara meg ugyis 5.0 volt a nyero :))

Micsoda idok... :O

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55540) pipo112 válasza Whysperer (#55517) üzenetére


pipo112
senior tag

Ezzel én is így vagyok hiszem ha látom tapasztalom majd a javulást,de akár hogy is vesézik vesézük az Intel előnye akkor is meg fog maradni szerintem ,esetleg valamelyest majd csökken ,de majd kiderül őszre vagy beborul

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#55541) MiklosSaS válasza pipo112 (#55540) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A legfobb baj AM3+-ban az a koros platform. Jo volna egy ujabb chipset, kicsivel reszelgetett FX,. A zen-ig meg sok van, az APU-k meg eleg gyengecskek meg....kellene valami friss dolog....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55543) V!ck válasza MiklosSaS (#55541) üzenetére


V!ck
aktív tag

Kicsit lemaradtam, tudsz esetleg valamit, hogy jön-e majd újdonság AM3+ foglalatba? Mintha régebben olvastam volna egy utolsó frissítésről...

Viszont valahol, tán Abu85 tollából láttam egy olyan írást, miszerint új architektúra (vagy látványosra csiszolt/gyorsult FX) a rendszer korlátai miatt biztos, hogy nem lesz...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#55544) MiklosSaS válasza V!ck (#55543) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem, ugy tudom hogy mar semmi nem jon az AM3+ foglalatba. A zen ha jol tudom az AM4-be jon majd. De semmi sem biztos...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#55550) Whysperer válasza pipo112 (#55540) üzenetére


Whysperer
addikt

Jó ,de Én nem azt állítom,hogy Intel verés lesz meg semmi...Én azt nézem,hogy akiknek már megvan és elvannak directx 12-ig utána,ha addig elég volt nekik akkor még jobb lesz "elméletileg" akkor megint csak nem kell cserélnem és az FX tulajdonosok meg APu tulajok kicsit jobban érzik majd magukat. ettől eltekintve biztos az intel CPU-k is erősebbek lesznek csak akkor lehet a 2 magos CPU-k nem fogják alázni a 4-6-8-as AMD-t. Ennyi csak biztos a majd akkori intel jobb lesz a majd akkori AMD jobb lesz ,de Én örülni fogok ,hogy az FX kicsit jobban megy,ha már az van! 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.