Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) PofaJenö válasza =HG= (#54900) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Igen,de akkor max 3.7 megy neki.ha ezt akarja és nem is kell tuning ekkor.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54902) Askformore válasza =HG= (#54900) üzenetére


Askformore
senior tag

Lehet hogy rosszul fogalmaztam meg, de nem megy le stabilan 1500Mhz-re, csak néha egy pillanatra, majd visszaáll, + a Core Voltage is 0,8 és 1,2V között ugrál.

@PofaJenő: nekem csak a "rendszer hűtés házirendje" van ott, mint állítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#54903) =HG= válasza Askformore (#54902) üzenetére


=HG=
addikt

Jól fogalmaztad, és így normális...

(#54901) PofaJenö: Ezen beállítás nélkül is megy 3,7 Ghz-en, ha szükséges... Ez koránt sem egyenlő a tuninggal és tökéletesen értelmetlen, hogy állandóan 100%-on menjen, csak termeli a hőt feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#54904) norbert1998 válasza Kutya_7 (#54891) üzenetére


norbert1998
veterán

Ha nincs ott az a HA :D

(#54905) PofaJenö válasza Askformore (#54902) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Akkor a biosba kell egy picit állítani a vcore-n 1 pöccintésnyit :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54906) Kutya_7 válasza rambustibi (#54897) üzenetére


Kutya_7
tag

Helyes, de nem értem 1,464V-ról miért emeli 1x 1,572V-ig máskor meg 1,548V-ig :F
De végül is teljesen mind1 amíg bírod hűteni ;)

Blogomban találsz 5,1-es IBT-t szobahőmérsékleten, nézd meg ott mi mennyi ;)

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#54907) Habugi válasza rambustibi (#54875) üzenetére


Habugi
addikt

Már épp írtam volna, hogy itt is kár hogy nem látszik a HWInfo64-ben a vcore és nem látni meddig megy terhelésre, de az AIDA-s bohóckodásnál már látni hogy felpattant 1.572re, későbbi CB-nél pedig 1.545-re.

Az sem egy rossz proci, a 800as CB-t viszont keveslem 5.1-hez, a RAMok jól be vannak lőve?
A hűtés is gizda! :C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54908) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nekem is van AMD SoCprocesszorom :P

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54909) Habugi válasza MiklosSaS (#54908) üzenetére


Habugi
addikt

A nyünyüke! :DDD

Hoppá, annyit megy 4szállal mint az FX-ek egy szálon vagy cirka ~70%-a a 4.6os 4790K-d egyszálasának!
Tuti nem ezzel fogsz fűteni jövő télen Sasbá'.. :N

Ohwait! HWInfo64 ??? ;] :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54910) Kutya_7 válasza MiklosSaS (#54908) üzenetére


Kutya_7
tag

Kicsit meg kéne küldeni egy kis fesszel, hátha menne többet is. ;] :P :R

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#54911) Habugi válasza Kutya_7 (#54910) üzenetére


Habugi
addikt

Nyünyükéből egyből szintet lépne agresszív güzüvé mi? :DD

Boss mode ON!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54912) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nincs tuning lehetoseg az alaplap biosaban... :W

Visszont meglepoen porgos kis joszag....

OFF END

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54913) Habugi válasza MiklosSaS (#54912) üzenetére


Habugi
addikt

Gondolom tudod, hogy csak viccelődtem! :B

Nem CB-re/renderre vannak ezek kitalálva.. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54914) MrM94 válasza MiklosSaS (#54912) üzenetére


MrM94
őstag

HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁH Majdnem kiröhögtelek.OK nemhazudok qrva nagyot röhögtem mikor elolvastam hogy nincs tuning. :DDD
Végre egy neked való alaplap akkor :R

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#54915) lovas001 válasza Habugi (#54867) üzenetére


lovas001
aktív tag

Igen a tápom védelme megfelelően működik sikerült anno lekapcsoltatni simán.. viszont ennek ellenére csere érett ha lesz rá keret akkor egy fsp raider 750 váltja majd és akkor lehet hogy a feszültségek is stabilabbak lesznek .
- HWinfo 64 jó kis cucc valóban sok minden okosságot tud.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54916) ViZion válasza MrM94 (#54914) üzenetére


ViZion
félisten

+1
csak sikerült megvennie azt a f@stalicska MSI lapot (igen, MSI=hulladék, legalábbis alsó kategóriában), nem csoda, hogy nincs tuning. Majd keres valami nyákrajzot és megforrasztja... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54917) norbert1998 válasza ViZion (#54916) üzenetére


norbert1998
veterán

Lehet tuningot forrasztani? :Y;]

[ Szerkesztve ]

(#54918) rambustibi válasza norbert1998 (#54917) üzenetére


rambustibi
őstag

A forrasztás maga már tuning :DDD

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#54919) MiklosSaS válasza ViZion (#54916) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kicsi sok lesz az OFF ;]

A MSI nem hulladek, csak erteni kell hozza. Ezzen a platformon ba jol tudom csak egy alaplapban lehet tuningolni. De ezt a macska ugysem tudja, csak irkalgat esztelenul.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54920) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok!

Már írtam ide, de megint meg kell, hogy tegyem, mert kihullik az összes hajam lassan..
Szóval: Vettem egy FX-6300-at, de gondjaim vannak vele. BF3, BF4 multival szeretnék játszani, de teljesen randomszerűen viselkedik a gépem, néha tök jól fut, néha pedig diavetítés a játék.. előtte az Athlon II X3-nál nem volt ilyen, vagy ment, vagy nem :D Csatoltam egy képet, ami segíthet, ez épp BF3 multi közben készült, amikor épp diavetített..

Asus M5A97 R2.0, Hyperx Blu 4Gb 1600Mhz-en, 7790 1GB, és egy Be Quiet 400W táp a gépem. Igazán hálás lennék egy kis segítségért, hogy mit állítsak Biosban. Beállítottam már egy olyat, hogy "optimized by D.O.C.P".

(#54921) Balathruin válasza Askformore (#54920) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen 400-as Be Quiet?
Nem lehet, hogy elfogy a VRAM? :F Vagy ugyan azok a beállítások?

(#54922) Askformore válasza Balathruin (#54921) üzenetére


Askformore
senior tag

Ugyanúgy játszok, mint előtte, FullHD-n, High-Ultra beállításokon.. BF3 Highon simán ment az X3-mal, nem szaggatott, nem lassult le. BeQUiet System Power 7 400W. Azt hiszem pont tőled kérdeztem itt, hogy elbírtja-e a táp az FX-6300-at :)

(#54923) ViZion válasza Askformore (#54920) üzenetére


ViZion
félisten

leírtam mi a gond, sajnálom, hogy az első hsz olvasása nem elég. Ebben az esetben a bios beállításaidról kell kép, IBT alatti terhelésről kell CPU-Z és hw info kép a hőfokokkal, fesz értékekkel.

De szerintem elég lesz a bios is, mert biztos vagyok benne, h semmit nem állítottál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54924) Balathruin válasza Askformore (#54922) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor szerintem is a BIOS beállításokat kell átnézni, tesztelni a procit, monitorozni, figyelni.

(#54925) Askformore válasza ViZion (#54923) üzenetére


Askformore
senior tag

Miről csináljak még esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#54926) Sarkadi válasza Askformore (#54925) üzenetére


Sarkadi
tag

Én itt nem látok hibás beállítást, de a feszültséggel érdemes lentebb menni, lehet, hogy ez a gond, az AUTO beállítás nem mindig a legjobb ill. a fentebb írt 1GB-os kártya is okozhat problémát. :F

(#54927) ViZion válasza Askformore (#54925) üzenetére


ViZion
félisten

CPU ratio 20
CPU LLC high vagy enabled
CPU/NB LLC szintén
CPU voltage: addig tologatni, amíg olyan 1,2-1,25 V nem lesz
Beállítasz auto helyett valamit, pár klikket, restart, biosba be és nézed, korrigálod. Ismét. Amíg 1,25 V nem lesz ott. Persze ehhez hűtő is kell, de ennyit csak fog bírni. Ha nem tudod hűteni, akkor lejjebb kell menni frekivel és fesszel is.

CPU/NB-re is lehet adni kicsit, felírod mi az auto és addig játszol ofsettel, h picit megemeled.

3. kép semmit nem ér.
CPU APM off, C1E és CnQ enabled, ennyi kb.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54928) Askformore válasza ViZion (#54927) üzenetére


Askformore
senior tag

Köszönöm, neki is esek!

(#54929) Habugi válasza ViZion (#54927) üzenetére


Habugi
addikt

Turbot nem kéne kikapcsolnia?

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54930) ViZion válasza Habugi (#54929) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, de, igen. Átugrottam már. De ezek már annyiszor le voltak írva... :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54931) Habugi válasza ViZion (#54930) üzenetére


Habugi
addikt

Ha ez megnyugtat, a helyében simán kicopyztam volna már innen a beállításokat: [link]

Lényegében Te sem csináltál mást csak újra leírtál innen egy-két dolgot..

Ezért nem csináltam meg anno Giga lapokhoz az ígért "cikket" oda az Összefoglalóba, teljesen felesleges.. :(

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54932) frescho válasza Askformore (#54928) üzenetére


frescho
addikt

Milyen huto van a procin?

https://frescho.hu

(#54933) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

De kár Prime 95-öt alatt a AIMP3 lejátszás közben szaggatja a Flac-ot. :W

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54934) Askformore válasza frescho (#54932) üzenetére


Askformore
senior tag

Arctic Alpine Pro 64 Rev.2.

(#54935) Tarisznyarak


Tarisznyarak
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy ha lecserélném a mostani (AMD Phenom II X4 965 BE) processzoromat, egy FX 6350-re akkor lenne valami érdemleges változás ? (Alaplap Asrock 970 E3)
95% Játékra használom, VGA jelenleg HD 5830 X van de az is cserélve lesz.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#54937) Lui76 válasza Tarisznyarak (#54935) üzenetére


Lui76
őstag

Attól függ ez mennyin ment , meg hogy amivel játszol az használja e a több magot.
Nálam jobb lett a helyzet ,igaz a régi Phenom procim csak 3800Mhz-en futott.

www.kezmuveskeramia.hu

(#54938) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok!
Miért van az hogy felhúztam a turbó frekimet 4,2Ghz-re, de pl unique valey közbe csak 3 mag megy 4,2-n a többi csak 3,5-n HWinfo szerint. 0.025v-al alul van feszelve a proci ez miatt lehet?

(#54939) norbert1998 válasza Tarisznyarak (#54935) üzenetére


norbert1998
veterán

Biztos lesz változás, főleg egy komolyabb videokártya vásárlása után jön majd ki a különbség a két proci között.

(#54940) ViZion válasza .zSoLTi. (#54938) üzenetére


ViZion
félisten

Mert el kellene olvasni, h a turbo az max a magok felét hajtja azon a frekin? :U
Nem viccből ajánljuk a kikapcsolását, default turbó értelmetlen. Magasabb frekin lehet tesztelni, játszani vele, ha van türelem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54941) .zSoLTi. válasza ViZion (#54940) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ok köszi, közbe olvasgattam. Tehát inkább kapcsoljam ki és próbáljak az alapfrekin növelni azt látom sok helyen. Lenne pár kérdésem bocs ha nagyon láma:
Mennyi hőig mehetek el, és melyik hőt nézzem inkább a kupak vagy a mag hőt?
APM-et bekapcsolva tartsam?
C6-ot is sokan látom hogy kikapcsolják tegyem én is ezt?
Sajnos a hűtésem nem egy brutál mert csak egy DeepCool Ice Edge MIni FS :B
Köszönöm a segitséget!

(#54942) Habugi válasza .zSoLTi. (#54941) üzenetére


Habugi
addikt

Ez a borda akkora mint az Northbridge rakott chipset hűtőm.. ;]

Turbo oFF, APM-et belépő tunningnál már érdemes kikapcsolni (TDP limit..), kérdés mennyit bír az a borda. C6 maradhat, durvább húzásnál kavarhat csak be.

Kupak szinten tartósan játék közben nem érdems 70fok fölé engedni, a 60-70°C közötti tartomány durva CPU igényes játékban még frankó provolone. A mag 60ig bezárólag jóidő, 65°C a határérték ha jól emlékszem, de ezt nem érdemes figyelned, inkább a kupakot.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54943) Stylerr válasza Habugi (#54942) üzenetére


Stylerr
addikt

Akkor én például ne is örüljek annyira annak, hogy FarCry4 és WatchDogs közben 33 fok körül van a maghőm, mert a kupakhőmérsékletem 47-48 fokos. Vagy ezek jó értékek?

(#54944) .zSoLTi. válasza Habugi (#54942) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Most ott tartok h sikerült olyan jól alul feszelnem a procit hogy else indul a gép, bios-ig se jut. Ilyenkor bios reset segit csak?

(#54945) ViZion válasza .zSoLTi. (#54944) üzenetére


ViZion
félisten

ha dual bios a lap, akkor a defaultot betölti pár sikertelen próba után. AM2+ gigám is tudta ezt. Ha nem az, akkor cmos reset :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54946) Askformore válasza Habugi (#54942) üzenetére


Askformore
senior tag

Ha csak 4Ghz-ig emelem a 6300-át szorzóváltoztatással, akkor is ki kell kapcsolni az APM-et? Feszültséghez nem nyúltam.

[ Szerkesztve ]

(#54947) ViZion válasza Askformore (#54946) üzenetére


ViZion
félisten

APM kikapcs akkor kell, ha túllépnéd a TDP keretet. Itt még maradhat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54948) .zSoLTi. válasza ViZion (#54945) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Újra kellett állitanom. Akkor alapfeszen maradok, és elindulok felfele csak frekivel. Prime 95 el izzasztom, és figyelem kupak hőt nem engedem 65 fölé. Igy rendben lehet ugye? 70fokra azért belöttem bios-ba h sikítson.

[ Szerkesztve ]

(#54949) norbert1998 válasza .zSoLTi. (#54948) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez a hő még teljesen jó :K

(#54950) Habugi válasza Stylerr (#54943) üzenetére


Habugi
addikt

Az FC4 prociterhelése a közhiedelemmel ellentétben elég harmatos, ugyan a feladatkezelő látványosan elkeni a terhelést a szálak között, azért az FC3 prociigényének a felét sem hozza szerintem. WatchDos már más tészta.., a szűk 50fokos kupakkal humorosan jó vagy még, egy 15fok még simán benne van hagyva némi tunningban. :K

(#54944) .zSoLTi.:

Nálam néha bevált néha nem, hogy elszúrt beállítás/boot hiány esetén lekapcsoltam a tápot és vártam 1-2 percet, végső megoldásnak pedig amit Orrmányos említett, cmos reset.

(#54946) Askformore:

Nem, erre írtam hogy belépő tunninghoz azaz ha a feszhez is hozzányúlsz.
Amíg csak a szorzót babrálod és próbálgatod meddig stabil alapfeszen addig nem kell kikapcsolnod.

(#54948) .zSoLTi.:

Prime mellett/alatt simán belefér a 75fokos kupak is, ha ilyenkor nem engeded 70ig vagy kicsit fölé, annak az lesz az eredménye hogy játékok közben alig melegszik majd ergo egy kis tunningot/órajelet bennehagysz.
Úgy számoltam IBT/Primeal mindig, hogy az ezekben elért max kupakhőből levontam 15 fokot és kb azt adja mennyire fog játék közben melegedni és ugye ezekre érdemes belőni a 60-70 fokos kupak tartományt, nem Prime/IBT-re.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.