Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) Balathruin válasza RAiN91 (#54347) üzenetére


Balathruin
veterán

Az összes Asrock hulladék FX alá, szerintem még az Extreme9 is. A tápellátás annyira bika, hogy majdnem leolvad a lapról vagy a processzor kb. soha nem megy gyári órajelen.

(#54352) Joey89


Joey89
tag

Sziasztok!

Új gépembe 8350-est szánok, remélem jó lesz. ez az alaplap jó lesz szerintetek hozzá: GIGABYTE GA-990XA-UD3? Illetve vegyek-e rá külön hűtőt?

Köszi a válaszokat! :)

(#54353) Balathruin válasza Joey89 (#54352) üzenetére


Balathruin
veterán

Mindenféleképpen vegyél rá külön hűtőt, a gyári még a helikopterek hangját is megszégyeníti. Összefoglalóban van segítség, bár már frissítésre szorulna.
Alaplapot inkább apróról vennék, egy Asus Sabert.

(#54354) MrM94 válasza Joey89 (#54352) üzenetére


MrM94
őstag

Határozottan vegyél valami fasza hűtőt.A gyárinak eléggé orkán hangja van.
Az alaplap pedig királyság alá.Volt olyan lapom imádtam.

Hűtőt pedig ajánlanak majd neked itt attől függ mennyi tuningot tervezel,vagy ha egyáltalán tervezel.
És a kompaktvizeket felejtsd el. :D

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#54355) Joey89 válasza MrM94 (#54354) üzenetére


Joey89
tag

Igen, ez lett volna a következő kérésem, hogy ajánjljatok valamit ami ár/értékben jó. Azért is akarok Gigabyte lapot alá, mert a mostaniban is az van, 5 és fél éves és semmi problémám nem volt vele.
Nem akarom nagyon tuningolni, úgy gondolom a gép ereje elég lesz egy ideig, túlhúzás nélkül is, másrész meg nem nagyon csináltam még ilyet.

(#54356) MrM94 válasza Joey89 (#54355) üzenetére


MrM94
őstag

Először is olvasd majd el az összefoglalót s ha kérdéseid akadnak segítenek majd itt neked a srácok.
Nekem volt olyan gigám, pofonegyszerű és stabil lap volt,szerettem.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#54357) Joey89 válasza MrM94 (#54356) üzenetére


Joey89
tag

okés, már megtaláltam a topikját! köszi :D

(#54358) rambustibi válasza Joey89 (#54352) üzenetére


rambustibi
őstag

Ha tuningolni is szeretnél, ne mindegyik kompakt vizet felejtsd el, mert van közöttük jó is ;)
Vásárlás előtt ajánlott megnézni, hogy melyik számítógépházzal kompatibilis.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#54359) do3om válasza CoolMan (#54340) üzenetére


do3om
addikt

Hmmmm.
Jöttek itt a szuper Cine eredmények erre valaki berakott egy elég koros porcival majd kétszerest és erre törölni kel a közönség kérésére.
;] ;] ;] ;]

Egyéb megnyilvánulásai miatt persze érthető. Ha másképp tálalja a dolgot talán még többen jelentkeznek át a túloldalra.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54360) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Szép reggelt, vagy legalábbis szebbet. :W

Valakinek volt már dolga ZALMAN CNPS10X Extreme CPU hűtővel? Lassan 2 hete vártam már egy jófajta hűtésre HA-n, de nem találtam, úgyhogy megvettem ezt.

És az érdekesség.... Felrakom, leírást követve, szakszerűen a hűtőt, ami ezután lötyög, nem egyenes, és ha már a procim 70 fokos, a borda alig melegszik. A 3 ezer forintos hűtőmnél rosszabbul teljesít, mert egyszerűen nem lehet normálisan rögzíteni..
De komolyan, ilyet még nem láttam. Fent van normálisan rögzítve, és kb 45°-ban simán lehet bármerre forgatni, ha meg kicsit erősebben nyomom meg, konkrétan lejön a prociról.

(#54361) pipo112 válasza inspiroyhome (#54360) üzenetére


pipo112
senior tag

szvsz sz@r a lefogatása cserélni kell ha garis gariztasd , vagy írsz a zalmannak hogy legyenek szívesek küldjenek egyet hozzá.

amúgy meg tanácsoltam neked pár hűtőt azokat lehetet kapni HA-N van ott egy TR Macho rev ABV 11k 3x-or jobb mint amit vettél de volt ott egy alpenfhön Matterhorn shamrock edition 8500-ért az is 2xer jobb és láttam patika állapotú Alpenfhön brockent is 8k-ért ami megint csak jóval jobb mint amit megvettél és ezek mind Pesti eladóknál szvsz rosszul választotál.

do3om : nos én is által állnék a sötét oldalra ha nem az lenne a helyzet ami jelen esetben van , hogy a 8350-em 34k-ért legyaláz cb-ben egy i7 3770-et aprós árat nézve 55-60kért, amibe nekem az alaplapom és a kockám került együtt véve .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54362) inspiroyhome válasza pipo112 (#54361) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nem vagyok hülye, nem veszem a szarabbat, ha tudnék jobbat is olcsón.. 2 naponta átbogarásztam HA-t és vagy nem volt hozzá AMD lefogató, vagy mucsaröcsögéről jött volna postával előreutalással, vagy már jegelve volt. Tegnap untam meg az állandó 70 fokot, úgyhogy most az új hűtővel lett belőle 75. :W

Használtan vettem itt HA-n, már beszélek az eladóval.. Ő azért adta el mert nem fért be a házába, gondolom hogy nem szívesen venné vissza, de ez igy egy forintot nem ér. Még mondtam is neki, mennyi eszük van ezeknek, hogy egy majdnem 1 kilós hűtőt egy olyan kis fémpálcikával akarnak lefogatni. Akkor érne valamit, ha zsebkendőt tömködnék alá, és úgy szorítanám rá, csak ugye az ember nem ezt várja 10 ezer forintért.

Bezzeg anno' az AM2-mre csavarozással atomstabilan fellehetett rakni a hűtőt, itt meg kisujjal lehet beállítani abba a pozícióba ami épen kellemes..

(#54363) HANDO88 válasza inspiroyhome (#54362) üzenetére


HANDO88
senior tag

Látod,látod. Pedig én is a Matti megvételére biztattalak.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54364) inspiroyhome válasza HANDO88 (#54363) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Posta...

Illetve volt egy időszak amikor ilyesmire nem volt pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#54365) HANDO88 válasza inspiroyhome (#54364) üzenetére


HANDO88
senior tag

A későbbi üzleteid során szerintem ne idegenkedj a postától,le lehet informálni az eladókat.
Én egy kis faluban lakom ,csak postán keresztül tudok üzletelni.Évek óta megelégedéssel teszem.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54366) inspiroyhome válasza HANDO88 (#54365) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Az a baj hogy ilyen dolgoknál, ahol hiába van ott a support listában, egyszerűen sz@r, sokkal nehezebb intézkedni távolról. Na meg a postaköltség. Ha nagyon kihagyhatatlan ajánlat lenne, akkor esetleg, de tényleg elég szerény volt legutóbb a felhozatal. Volt aki azt mondta, majd csak 1 hét múlva tudja elküldeni. Mi van ha lebeszéljük és 2 nap múlva találok sokkal jobbat? Ez senkinek se jó.

Szerintem nézek egyet PCX-en, vagy tudom is én. Ha esetleg valaki szeretne segíteni, annak megköszönöm, olyan 10 ezer forint környékén kéne a lehető legjobb.

(#54367) HANDO88 válasza inspiroyhome (#54366) üzenetére


HANDO88
senior tag

Ajánlott. :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54368) inspiroyhome válasza HANDO88 (#54367) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Az ugye nem csak nekem van, hogy a 2 rögzítő fül alul és felül található, tehát a ventilátor a videokártyától szívja el a meleget? Neked ilyen van? Elég sok hőcsöve van, szerintem még ma megrendelem, ha tényleg jó.

(#54369) HANDO88 válasza inspiroyhome (#54368) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nekem ilyen volt.Nem sok a különbség.A felszereléshez le kell szedni a gyári tartót és felszerelve nem a kariról szÍvja a levegőt.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54370) Kutya_7 válasza inspiroyhome (#54368) üzenetére


Kutya_7
tag

Igaz nekem más venti volt rajta (CM Jetflo), de 4,7-ig elég volt IBT-re is. :K
Gyári lefogatást nem tudom milyen, nekem barkács volt rajta. ;] :DD

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#54371) inspiroyhome válasza HANDO88 (#54369) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Na, az tök jó, mert pont ilyet kerestem! Rendelem is meg, köszönöm a segítséget.

Kuty: Ez elég jól hangzik, én amúgy is csak addig szeretném első körben hajtani, amíg elég csak a fesszel és szorzóval mókólni, nem kell máshoz nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#54372) xatos3


xatos3
senior tag

sziasztok 990fxa-ud3 fx 8320 procim van ramokat akarok cserélni 2x8gbra

nem tudom hogy 1866 vagy 2133ast vegyek, kinek mik a tapasztalatai?

most húzva van 4600ra, de a ram 1600on megy

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#54373) SamS20


SamS20
senior tag

akinek van, az használja az ai suite-ot ?

(#54374) Gabrikovics válasza SamS20 (#54373) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Én használom bár sokan intettek tőle és néha fals feszültség értékekell ilyesztget a jobb sarokban de a házventik vezérléséhez nagyon jól ért !
A tuningolást viszont nem szabad ezzel csinálni mert csúnya fagyásokat okoz :W

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#54375) do3om válasza inspiroyhome (#54366) üzenetére


do3om
addikt

Ahogy nézem ez a hűtő sima beakasztós fülekkel rögzül igaz?
A gyári hűtőd megvan a procihoz?
Arról lehet letudnád szedni az akasztató és ezen felhasználni. Amúgy lehetséges hogy nagyon el van hajlítgatva az akasztója, szóval vissza kéne hajtogatni és ha már erővel kel lenyomni a füleket a beakasztáshoz jó lehet. Csak persze idővel ne gyengüljön vissza.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54376) pipo112 válasza inspiroyhome (#54371) üzenetére


pipo112
senior tag

amit do3om írt azt érdemes megpróbálni lehet megoldja a gondodat , ha időközben megrendelted a Matit jó választás volt . ha nem akkor itt is érdemes szétnézni vannak jók jó áron

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54377) rambustibi válasza SamS20 (#54373) üzenetére


rambustibi
őstag

használom :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#54378) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

SOS!

Kellene mATX alaplap egy FX 8350 -hez....4.8 GHz-en jarna es napi 12-16 orat volna terhelve 100%-on.

Valaki tud valami ilyen deszkat? Nagyon fontos a mATX meret.....olyan helyre kell az FX ahol kijon az igazi ereje. Nem szeretnek i7-et.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54379) Habugi válasza do3om (#54359) üzenetére


Habugi
addikt

Most ezt minek kellett ide? :U

Az a koros proci egy serverprocesszor volt, láttál itt valakitől Opteron mérési eredményt?
Én egyet sem.. :N

"Ha másképp tálalja a dolgot talán még többen jelentkeznek át a túloldalra."

Az tuti, rohantam volna serverprocesszort venni mert hirtelen kevés lett volna CB-ben a 30K-s procimtól az, amit az Intel 70-90K-ért ad Desktop szinten. :DDD
Eleve ez a "Jöttek itt a szuper CB eredmények" ..., jáááj, most minek csinálod meg azokat, akik amúgy teljesen okkal örültek azoknak az igenis CB eredményeknek? :U

Na mindegy..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54380) pipo112 válasza MiklosSaS (#54378) üzenetére


pipo112
senior tag

ez most komoly?

amúgy ez a giga a legszimpatikusabb ezen legalább van hűtés de itt is 4+1 vrm van

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54381) Szabi03


Szabi03
újonc

Sziasztok!
Remélem nem lesz nagyon off.
Gépösszeállításban kérném a segítségeteket, a legjobb lenne, ha saját tapasztalatokat írnátok.
Nem igazán értek a hardver dolgokhoz, inkább leírom, hogy mire van szükségem:

Full HD videók szerkesztésére, tömeges képszerkesztésekre használnám a gépet, semmi játék. Fő a gyorsaság, mind szerkesztésnél, mind exportálásnál.
160, max 180-at szánnék rá, de jobb lenne minél kevesebből megoldani.

Nem nagyon nyúlnék hozzá az összerakás után, nem értek a tuningoláshoz :S Az i7-et preferálnám a 8 mag miatt, de az nagyon drága, ezért keresgéltem és leltem rá az fx8350-re, de a "Milyen asztali gépet vegyek" topicban a 8320-at ajánlották helyette. Kellene SSD ÉS min. 1TB HDD, sok RAM, nvidia videókártya (CUDA miatt). Monitor, billentyű, egér van.

Még ezeket ajánlották az fx8320 mellé:

Gigabyte ga 970a ud3p
cooler master hyper 212 evo
2x4GB ddr3 hyper x fury 1600 mhz, corsair lp, kignston pnp
gtx 750 1GB
ezex 1TB WD BLUE
120GB kingston fury ssd
hexa+ 500W és corsair 200R ház

Viszont utána néztem az áraknak, ez így összesen kb. 200ezer lenne, ami túllépné a keretet. Ki lehetne jönni olcsóbban? Esetleg az ajánlott videókártya helyett valami más?

Másik kérdés: Nvidia kártya és amd processzor jól megfér egymás mellett?

Előre is köszönök minden segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#54382) Habugi válasza pipo112 (#54380) üzenetére


Habugi
addikt

"ez most komoly?"

Magam is ezen gondolkoztam.. :D

Sasbá' nem szokott trollkodni, ráadásul pontosan tudja AM3+ra milyen a mATX felhozatal..
Ilyen elvárások mellett meg finoman szólva is zavarbaejtő a mATX, az árkülönbözetből megvan 15-20db normális nagyobb ház apróról amibe belemegy egy, az elvárásokat teljesíteni tudó lap.

Szóval.. :F :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54383) MiklosSaS válasza pipo112 (#54380) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos komoly, nem tudom belerakni az ATX lapot...sajnos. Egy gepbe kellene egy beepitett szamitogep.
Gondoltam valakinek van valami otlette, mert nekem nem volt....francba...pedig jo volna...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54384) lsc válasza MiklosSaS (#54383) üzenetére


lsc
nagyúr

Ahogy hirtelen körbenéztem matx-ben még ez a legbizalomgerjesztőbb [link], de ez valószínűleg csak sata2, illetve csak 4+1 fázis.

Az élet kegyetlen .

(#54385) MiklosSaS válasza lsc (#54384) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez a legjobb szerintem is, de amire nekem kel arra nem biztos hogy rendben van. Ez van.....marad az i7, ott van annyi alternativa hogy hazat lehetne belole epiteni... :W

Kosz sracok!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54386) do3om válasza Habugi (#54379) üzenetére


do3om
addikt

Azért vicc jelleg is volt a dologba de mindegy, azok a server procik közel sem olyan drágák. Az AMD server procijai..... nem lehetne dicsekedni vele :(

miklosss2012
Hamarosan törlik a HSZ-ed.
;]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54387) norbert1998 válasza lsc (#54384) üzenetére


norbert1998
veterán

sajnos tényleg ennyi az egész...

(#54388) ViZion válasza MiklosSaS (#54378) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs mATX, ne is keresgélj. Viszont vannak, akik mATX kuckóba behekkelik az ATX lapot is, csak kicsit faragni kell, pl. tápot elforgatni, ilyesmi. Persze kecótól függ.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54389) MiklosSaS válasza do3om (#54386) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Miert? Semmi troll vagy flame nem volt...nem is az en stilusom.

@ormanyos: jah, csak gondoltam futok egy kort hatha valakinek van valami otlete.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54390) pipo112 válasza MiklosSaS (#54385) üzenetére


pipo112
senior tag

sajnos ez az egy ilyen alternatíva van amit isc és én is linkeltem , de az adott igényhez biztos kevés szvsz még vision mester ajánlása átgondolandó lehet az a legjárhatóbb .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54391) do3om válasza MiklosSaS (#54389) üzenetére


do3om
addikt

Szerintem sem, csak tényekkel kel tisztában lenni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54392) inspiroyhome válasza do3om (#54375) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Az a baj, hogy teljesen gyárinak tűnik, mégis ilyen gáz. A másik hűtőmét nem tudom rajta használni, mert ennek valamilyen különleges hülyesége van, ami meggátolja hogy normálisan rárakjak egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#54393) do3om válasza inspiroyhome (#54392) üzenetére


do3om
addikt

Hmm. így látatlanba akkor nem tudom mit lehetne csinálni vele.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54394) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, úgy néz ki a dolog, hogy vagy a procim, vagy a lapom megkönte az eddigi közös munkát.

Vagy proci memória vezérlő, vagy lapon 2 memória foglalat.

A lényeg az.,hogy nincs dual, es a 1,3 foglalat nem lát modult. Próbáltam másik modult másik biost, biosresetet is. Semmi..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54395) norbert1998 válasza hackeeeee (#54394) üzenetére


norbert1998
veterán

esetleg neked nem lehet olyan gond, hogy nem illeszkedik jól a proci a helyére? magyarul lötyög, és a rossz oldalva ellöttyenve szorítottad be és nincs kontakt. volt már ilyen

(#54396) hackeeeee válasza norbert1998 (#54395) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hozzá sem nyúltam, eddig ment. Jatszottam a ramokkal, 4gb lett. Volt mar ilyen, késleltetés beállítás miatt, de vissza állítás megoldotta. Most nem. Most megyek át ismerősömhöz, a procit megnezzuk nála.

Véleményem szubjektív...

(#54397) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Úgy emlékszem, ismerősömnél hasonló dolog történt, a proci valamelyik lába letört, vagy ilyesmi, és mindent tudott utána, csak a dual channelt nem. Bár ha nem vetted ki, lehet nálad más.

(#54398) hackeeeee válasza inspiroyhome (#54397) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmi sem történt. Gépben volt.

Megnéztük másik gépben. Ennyi volt. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54399) norbert1998 válasza hackeeeee (#54398) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem értem. Mi történt?

(#54400) Balathruin válasza norbert1998 (#54399) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem félig meghalt a memória vezérlő a prociban.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.