Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) remusz13 válasza HANDO88 (#54548) üzenetére


remusz13
tag

bárcsak lenne annyi pálinkám, bár akkor már nem lenne, úgy ahogy ez a bejegyzés sem :DDD

(#54552) Adamrapkor válasza V!ck (#54550) üzenetére


Adamrapkor
tag

Mi a baj, az UD3P-vel? Nekem olyan van. Milyen hibákat írnak róla?Be tudnád linkelni kérlek?
2014 November, vége óta van meg.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54553) Kroni1 válasza Adamrapkor (#54552) üzenetére


Kroni1
veterán

Én azt cseréltem le, volt vele pár bajom, de nem emléxem pontosan mi volt.. Valami olyan is volt, h ha bármi változást beállitottam biosban, pl. alulfeszeltem akkor utána bekapcsnál elindult a gép, és egy pár mp után kikapcsolt és ujra elindult ekkor már rendesen. Namost a boltba vittem vissza azonnal 3 napon belül, azt mondták h ez normális, de mondtam nekik h ezzel lehet legjobban szétcseszni a hddket ugyh nagynehezen visszavették. Tuning, alulfeszelés sokkal jobban megoldható ezzel az asussal sztem, és a ventivezérlése is jobb, talán ezek amikre emléxem. Régen amugy én is giga fan voltam, a 7850-em most is az, ráadásul p4 időkben az asus lapjait kifejezetten utáltam, de azt kell mondanom h am3+ alaplapból ez az asus m5a97 r2.0 nagyon jol sikerült!

(#54554) Adamrapkor válasza Kroni1 (#54553) üzenetére


Adamrapkor
tag

giganal ez egy próba indítás.Nem hiszem hogy kinyírná a HDD-t.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54555) Mr.csonti válasza V!ck (#54550) üzenetére


Mr.csonti
csendes tag

Az MSI 970 Gaming volt a másik amire gondoltam. A minőségibb integrált hangkártyát nem használnám, meg annak 6+2 fázisu a tápellátása az Asusnak 6+2+2 meg a tápellátásnál nagyobb a hűtés(legalábbis szemre)bár lehet az tök mindegy. :))

(#54556) Mr.csonti válasza Kroni1 (#54546) üzenetére


Mr.csonti
csendes tag

Na fasza! Leég a hangchip...ilyet se halottam még,legalább ha az Asus mellett döntök lesz min aggódni.Hátha nekem is leég :DDD .Az Asus márkával volt már rossz tapasztalatom szintén alaplap(kb a 40.bekapcsolásra indul hidegen,ha bemelegszik utána már jó)na de egyszer élünk! bevállalom ha ennyien dicséritek .
:)

(#54557) HANDO88 válasza Mr.csonti (#54556) üzenetére


HANDO88
senior tag

Valaki már Írta itt hogy csak extrém magas fesznél hasal ki a hangkari.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54558) Naradicsom


Naradicsom
csendes tag

Üdv!
Segítséget kérnék tuningolás ügyben minimálisat szeretném húzni.
Procci: Amd FX 8320
Alaplap:Asrock 990FX Extreme3
Hűtés: Cooler master hyper tx3
Táp: Cooler master haf 922 ház 520w
ASRock eXtreme Tuner al probálom de ha 3.8Ghz-nél magasabra teszem akkor kékhalálokat dobál sűrűn,
esetleg valami tanács mit kéne fejleszteni vagy miért van a kékhallál?

(#54559) Balathruin válasza Naradicsom (#54558) üzenetére


Balathruin
veterán

Gyenge lap, gyenge hűtés, ismeretlen táp és szoftveres húzás -> KO
Olvasd el az összefoglalót (fent), meg azokat amik linkelve vannak.

(#54560) HANDO88 válasza Naradicsom (#54558) üzenetére


HANDO88
senior tag

Laptól,hűtőtől ne várj sokat.Kezdésnek egy kis ormányos szakirodalom nagyon ajánlott.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54561) GeronimoTama


GeronimoTama
tag

Sziasztok!

Alpenföhn hűtők közül melyik a legjobb 15 ezres árkategóriáig? Illetve a mostani machomat megérné e leváltani?

GTAO: tamadotcom

(#54562) HANDO88 válasza GeronimoTama (#54561) üzenetére


HANDO88
senior tag

Ha sietsz még elkaphatod. :K :K :K :K

LeÍrás

Teszt,bár a képek eltűntek

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54563) Kroni1 válasza HANDO88 (#54557) üzenetére


Kroni1
veterán

Micsoda?! Ezt én nem hallottam. Cpu tuningtól meghalhat a hangkari?! Az enyém konkrétan nem volt szerintem tulzottan extrém, mivel kereken 4GHz-en ment a gyári 4.1GHz-es turbo helyett, több mint 1 éve nem volt gond szaladt szepen stabilan...

(#54564) Balathruin válasza Kroni1 (#54563) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen. Habugi-nak ehhez 1,6V kellett.

(#54565) Kroni1 válasza Balathruin (#54564) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát a nyit az enyém sose kapott! Akkor gondolom ezért szivoznak az aqua szervizben is, a sok tuningkirály miatt nem akarják kicserélni az én lapomat sem! Fain. :C :W

(#54566) norbert1998 válasza Kroni1 (#54563) üzenetére


norbert1998
veterán

én is már több helyen hallottam. ha nem vagy anyira audiophile, akkor vegyél valami usb-s izét, aztán csapasd azzal, persze, mondjuk ha nem garis a deszka, mert akkor abban szerintem simán meg lehet oldani, nem foglalkoznak előélettel amíg nincs rányomva mondjuk egy kis kiköltözéselőtti purhab :D

(#54567) Kroni1 válasza norbert1998 (#54566) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát pont ez az hogy, garis, ugyh nem akarok venni semmi usbs kütyüt, ezt akarnám megcsináltatni v cseréltetni, erre már 5 hete nincs gépem! Felhivtam öket, h mi van már, azt mondták h feltételesen vette át tölük a szerviz, mert látszik rajta h leégett, ugyh majd eldöntik mi lesz! :Y nem is értem, de az biztos ha nem cserélik ki akkor kicsapom a balhét!

[ Szerkesztve ]

(#54568) norbert1998 válasza Kroni1 (#54567) üzenetére


norbert1998
veterán

Jól is teszed. Bizonyítsa be, hogy nagy tuning miatt sült meg az.

(#54569) Kroni1 válasza norbert1998 (#54568) üzenetére


Kroni1
veterán

És tényleg ez az idegesitő, hogy soha nemvolt mégcsak fesz se emelve neki, nem is játszom vele, néha zene, film vagy net alatt ketyeg energiatakarékosban... Amikor megéreztem az amperszagot ráadásul mégcsak leátszás sem ment, csak idleben ált az asztal.

[ Szerkesztve ]

(#54570) Habugi válasza Kroni1 (#54569) üzenetére


Habugi
addikt

Nálam ez volt a story: [link]

Ahogy a Pabu írta is, 1.6V.. :D
Megjegyzem, szerintem a tápom marta meg, nem pedig a tunning direktbe bárminek a túlmelegedésével.., tápnak lehetett sok az 1.6V terhelve.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54571) Adamrapkor válasza Habugi (#54570) üzenetére


Adamrapkor
tag

Mi a fa..om műanyagból van, az Asus integ hangkártyája azon a kiosztású lapon?:D

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54572) Habugi válasza Adamrapkor (#54571) üzenetére


Habugi
addikt

Ez kérlek egy dicskori rev 1.0-ás FXA-UD3, Gigabyte! :K

Táp, táp, táp.., Kutya topictárs mért egyet nemrég fogyasztásmérővel, hasonló fesszel és bizony unlockolta az 500W-os achievementet, csak néztem mint hal a szatyorban! :Y
Namost ha melléveszed, a baleset barbárság C3 WTTJ helyszínen történt, egy 1240re húzott Tahiti társaságában, ami max fesz/TDP-vel szintén jóétvággyal elfogyaszt legalább 250W-ot akkor elkezd érződni miért is gyanakszom az amúgy is megkérdőjelezhető minőségű, 650W-os tápomra.. :DDD ;]

Elkezdett határon/azon túl üzemelni és rémnagy kicsapongásai közepette eltalálhatta a lapot és még mocskos nagy mákom van, hogy csak az Integrált hangkártya sántult le tőle.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54573) hackeeeee válasza Habugi (#54572) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én 1,46V-n 400-450W körül jártam. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54574) GeronimoTama válasza HANDO88 (#54562) üzenetére


GeronimoTama
tag

Sosem tudom leírni pontosan mit is akarok, ezért elnézést kérek.

Használtat nem szeretnék, pcx játszik ahol ezek elérhetőek:

Alpenföhn Brocken
Alpenföhn Brocken Eco
Alpenföhn Matterhorn
Alpenföhn Brocken 2
Alpenföhn Himalaya 2

Magas bordás ramjaim vannak ezért nem minden fér el. Ezek közül jobb valamelyik mint a macho :F , mert ez elfogyik 1,368-nál.
az hogy milyen magas nem számít mert nem használom a ház oldalát.
Esetleg ha erről az oldalról tudtok ajánlani jobb hűtőt 15 ezerig akkor az sem baj,

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#54575) MK VII válasza GeronimoTama (#54574) üzenetére


MK VII
veterán

Nem tudom,hogy pcx-nél van-e,de én jövő héten fogok egy ilyet beszerezni ez tuti...
Sok AMD-s is nagyon dícséri! ;)
SCYTHE Grand Kama Cross 2
Magasabb memóriák is elférnek alatta a döntött lamelláknak köszönhetően. :)

[ Szerkesztve ]

(#54576) norbert1998 válasza GeronimoTama (#54574) üzenetére


norbert1998
veterán

A használták nem lehetnek rosszak, csak ha elnyuvik a hő csöveket. Illetve ha hiányzik a borda felé. A ventilátor a legkisebb dolog, ami esetleg el romolhat, annyit még bőven megér. Én is használt macsó 120-al tolom, mx2 alatta, 4 ghz-en 50 fok fölé nem megy.

(#54577) paleinho válasza GeronimoTama (#54574) üzenetére


paleinho
senior tag

macho nem elég 1.368v-hoz?
ezt nem hiszem, nekem is macho van :K
62 fok maghő (coretemp pl ezt méri)ami az AMD szerint még ok, 4.4GHz-en volt 54fok a max ibt alatt
ha nagyon melegszik a proci, megpróbálhatod a cpu/nNB feszt lejjebb venni.

[ Szerkesztve ]

(#54578) GeronimoTama válasza MK VII (#54575) üzenetére


GeronimoTama
tag

Egyik ismerősömnek ilyen van és azt mondta nem nagy durranás, és szerelhetőség miatt is kizárnám, ha pl. ramot kellene cserélnem az bukta mert akkor le kell bontani. Gépházam is kicsi egy zalman z3 aminek semmi szellőzése konkrétan :W .

(#54576) norbert1998: én 4.4-en használom 1.368-al, de ezen szeretnék még emelni. 4.7 ment vele feszre már nem emlékszem és cinebench 750 pont felett volt :K de a hőfokokról ne is beszéljünk. Használt cuccokat nem szeretem, mondjuk vettem egy gigabyte 990fxa-ud3 rev3-at 20-ért 2 év garival :D.

GTAO: tamadotcom

(#54579) GeronimoTama válasza paleinho (#54577) üzenetére


GeronimoTama
tag

Ahhoz elég mert prime alatt megfogja 63 fokon, de ez a 44 vicc, egy 4.6-4.7 már jobban tetszene.
Pedig már a venti sem gyári.

de lehet hogy jobb lenne egy ház csere :F

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#54580) do3om válasza GeronimoTama (#54574) üzenetére


do3om
addikt

Ebből a listából a Brocken 2 a legjobb, a magas ramok is elférnek mellette.

SCYTHE Grand Kama Cross 2 nem hiszem hogy felér teljesítményben a B2-őhöz. Ebből ez lehet jó:[link]

"Gépházam is kicsi egy zalman z3 aminek semmi szellőzése konkrétan"
Azért ahol lehet van venti?

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54581) paleinho válasza GeronimoTama (#54579) üzenetére


paleinho
senior tag

ha NB alapon van, 2200MHz, akkor elég lehet akár 1.1volt is(ki kell tesztelni) ez simán jelenthet 4-5fok csökkenést terhelés alatt

(#54582) đe$|re válasza GeronimoTama (#54574) üzenetére


đe$|re
senior tag

Brocken 2-t nyugodtan megveheted, a felsoroltak közül az a legjobb és, ahogy do3om kolléga írta, a magas bordás ramok is elférnek. Nálam egy Evo 212-t váltott. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54583) GeronimoTama válasza do3om (#54580) üzenetére


GeronimoTama
tag

igen mindenhol van ahol van hely neki. Volt egy cm elite 430-am abban ezekkel a beállításokkal nem ment 50 fok fölé :S .

(#54581) paleinho: NB 2400 MHz ezen nem szeretnék csökkenteni.

(#54582) đe$|re: Neked mekkora fesz mellett hány fokon fogja meg?

GTAO: tamadotcom

(#54584) V!ck válasza Adamrapkor (#54552) üzenetére


V!ck
aktív tag

Megint csak (#54553) Kroni1 -ra hivatkozok és hidd el, nem beszéltünk össze :N
Én is Giga fan voltam régen, de egyre több gond volt velük, olyanok, amit egy mezei átlaguser nem vesz észre. Az UD3P-vel kapcsolatban nem tudok konkrétumot, de meggyőzött az, hogy az Asusról semmi rosszat nem olvastam, a gigáról azért elég sokan írtak apró negatívumokat, ami persze nem jelenti azt, hogy rossz lap lenne. Én a milyen alaplapot vegyek topikban olvasottak alapján döntöttem az Asus mellett.
Egyébként ha jól emlékszem, a rev1-esekkel nem volt semmi gond.

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54585) Mr.csonti válasza Naradicsom (#54558) üzenetére


Mr.csonti
csendes tag

[L:/dl/upc/2015-02/28/481726_l6hsm2sskqirfjrj_2015-02-28_08_22_40.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/28/481726_l6hsm2sskqirfjrj_2015-02-28_08_22_40.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-02/28/481726_ndhydtrcihupzewd_2015-02-28_08_22_21.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/28/481726_ndhydtrcihupzewd_2015-02-28_08_22_21.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]Hali!

Nekem is ilyen lapom van(sajnos) egy 8320e procival nekem 4.3Ghz-en teljesen stabil játék alatt nem kapcsol be a hővédelem prime95 alatt kb 3 perc után visszaveszi az feszt.Ha gondolod itt egy kis segítség, ha a cpu feszt 1,3250 re állítom nekem megy 4,2Ghz en ugy nincs hőkorlát prime alatt sem, a többi beállítás ugyan az.
A tápom egy 500w-os FSP
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#54586) V!ck válasza Mr.csonti (#54555) üzenetére


V!ck
aktív tag

Én is az Asus és az MSI között vaciláltam. Az MSI nagyon tetszett, mármint kinézetre és a hangkártya volt még pozitív dolog.... de nagyon felnyomták az árát és így már nem éri meg... mindamellett mivel elég friss lap, nincs tapasztalat a megbízhatóságról. Arra emlékszem a számtechboltos múltamról, hogy annó a K9N Neo időszakban sorra hullottak el 2 éves koruk környékén, meg hamarabb mint a legyek... azóta nincs az MSI felé bizalmam.
Arra a nagyon prémium hangkártyára visszatérve: A 970 Gaming csak az előlapi csatin tud 11x db SNR-t, hátlapon ugyanúgy 9x mint akármelyik ALC892-es lap. Ergo számomra bullshit az egész. nem használom a front panelt, nem használok fejhallgatót.
Igen, masszívnak tűnik az Asus VRM hűtése, mondjuk megnéztem BD50 -> MKV konvertálás közben, forró mint az állat. De ez a dolga. És akkor itt kell megemlíteni, hogy a VRM hűtés nélküli lapokat miért nem ajánlja senki FX alá... szép nyári kánikulában, alapfeszen is lehet probléma. Ezért cseréltem le az Asrock 890GM PRO3 R2 lapomat is amikor az FX8320-at vettem.
Még amit hozzátennék, hogy valamiért sosem szerettem az Asus lapokat, sosem vettem csak Gigát, aztán Asrockot... mindegyiket szerettem, diszkrét OC-s vagyok, nem beteg állat, csakis addig rántom a procikat, amíg alapfeszen lehet, szóval eddig mindennel elégedett voltam, de igazából most értettem meg, hogy miért is sztárolják az Asus lapokat... ezt meg kell tapasztalni :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54587) đe$|re válasza GeronimoTama (#54583) üzenetére


đe$|re
senior tag

Teszt: 4632Mhz ~1,45V 59,1°C Prime alatt. Játék során pár fokkal hűvösebb volt. Utána visszavettem nem sokkal 4,4-re, de sajnos 1,4V alá nem tudtam vinni. :(( (Mondjuk így sem panaszkodhatok, mert nincs melege a procinak. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#54588) norbert1998 válasza đe$|re (#54587) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez szép is ez a hő :K

(#54589) đe$|re


đe$|re
senior tag

Viszont PCX helyett innen rendeld: Brocken 2. Szerda késő este megrendeltem, péntek reggel nálam volt már a csomag, postapontos átvétellel.

[ Szerkesztve ]

(#54590) do3om válasza đe$|re (#54589) üzenetére


do3om
addikt

[link]
Onnan is ez a legjobb vétel, a régit eladva még pénzed is marad. :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54591) đe$|re válasza do3om (#54590) üzenetére


đe$|re
senior tag

"Használt cuccokat nem szeretem", de ez a konstrukció lenne a legjobb. :P

(#54592) do3om: Köszi, jó tudni. :)

[ Szerkesztve ]

(#54592) do3om válasza đe$|re (#54591) üzenetére


do3om
addikt

Merlinnél relatív a használt, lehet csak kibontottat kap, sosem volt felszerelve.
6 hó gari.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54593) =HG= válasza do3om (#54592) üzenetére


=HG=
addikt

+1 Azért én inkább ezt venném, ha nagyobb tuning kell..

(#54594) MK VII válasza =HG= (#54593) üzenetére


MK VII
veterán

A K2-vel én is szemeztem. Viszont qva nehéz.. Másfél kiló ventikkel..
Egy hirtelen gépmozdítás vagy épp véletlen belerúg a gépbe és nem biztos,hogy kibírja a lap azt a súlyt.
Ennek a hűtőnek egy támasztékot érdemes betenni a gépház alja és a hűtőborda közé,mert deformálódhat a lap.
Szó se róla. Tényleg nagyon jó hűtő viszont nagyon nehéz...

[ Szerkesztve ]

(#54595) =HG= válasza MK VII (#54594) üzenetére


=HG=
addikt

Van súlya az biztos. Majdnem másfél kiló. Viszont jó nagy felfogató lemez van hozzá, úgyhogy nem hiszem, hogy a lapot károsítaná..

Persze ha biztosra akarsz menni, akkor alátámasztod...

[ Szerkesztve ]

(#54596) inspiroyhome válasza GeronimoTama (#54574) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Matterhornom van, és nagyon jó, viszont egy bordanélküli ram alig fér el a venti alatt.

(#54597) pipo112


pipo112
senior tag

Merlinnél lehet kapni ilyen kikötöző drótot direkt ilyen nagy dögökhöz asszem a ninjához van.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54598) Hencso válasza =HG= (#54595) üzenetére


Hencso
Ármester

Nekem Enermax Liqmax 2 240 em van dobok egy vidít róla igaz 10kg+ a házban de még sem olyan terhelés van az alaplapon :) és nagyon meg vagyok elégedve a 8350 esem 5ghz en 45 fok ot sem érte el pedig 1.48v kap :)

[link]

:C :Y :R

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#54599) rambustibi válasza Hencso (#54598) üzenetére


rambustibi
őstag

Végre van olyan, aki meg van elégedve a kompakt vízzel, és nem érzi azt, hogy "játékvíz" lenne. :R
Nálam egy CM nepton 280l végzi a hűtést hibátlanul, mondjuk nem mértem le milyen súlya van... :)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#54600) ViZion válasza rambustibi (#54599) üzenetére


ViZion
félisten

Játékvíz ettől még jogos, rendes vizes rendszernek a töredéke kapacitásban, mondjuk árban is. Az a baj velük, h kb. a jobb léghűtések szintjén vannak, a nagy marketing dumák ellenére is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.