Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) Hencso


Hencso
Ármester

én ugy gondolom ami már téleg jó lég hütés ott van olyan 20k körül + kis apro és van kompakt vizhütésed amit te magad épitesz vizet ugye bár mindent be kell szerezned egyik ismerösömnek csaka viz cucok voltak 100k ba szoval inkább a kompakt amugy onnan tudom h hány kiló mert az ipon rátete a sujt mikor a futárnak fel adta amugy izlések és pofonok ki mire áldoz de énekem a vizhütés elöt egy tx3 volt rajta amivel nem mertem már overclokolni mivel 4.2 nél ami turbo a procinak ott már erölködöt a hütés... igy döntötem erre a kompakt hütésre és amit a videoban is linkeltem látszik h szét préseli a vizet... lehetett volna corsair h100i de azt sokalotam majd nem 40k lett volna ez meg 28k volt futáral együt szerintem meg érte és meg vagyok vele elégedve és azért döntötem viz mellet mert ezek a nagy levegös hütök szerintem nem igen szeretik ha cipelve van a gép már csak az alaplap miat is azért ezel egyszerübben lehet mozogni a vizesel! anyit amit te raksz össze kel cpu blok csövel tartáj pumpa és nem egyszerü anyagilag már mert mindenból a legg jobbat akarja az ember! amugy ez az enermax nagyon halk és hatékony! :C :Y :W

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#54602) do3om válasza Hencso (#54598) üzenetére


do3om
addikt

Most azért akinek mentek az ajánlatok nem éppen ebben az árkategóriában kért ajánlatot, de amúgy valóban jó lehet az Enermax 15e-ért ha szerinted ennyiért van boltban.
Ajánlanál neki boltban ebben az árban hogy honnan rendelje? 15e-ért kéne. köszi. :U

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54603) rambustibi válasza Hencso (#54601) üzenetére


rambustibi
őstag

Ez a legutóbbi tesztem, jelenleg is így használom, stabil a rendszer számomra elegendő a gyorsasága is.

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#54604) MiklosSaS válasza ViZion (#54600) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen. Tokeletesen igy van. Nalam a H100/H100i gyengebben teljesitett mint a Silver Arrow!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54605) ViZion válasza Hencso (#54601) üzenetére


ViZion
félisten

Isteneeeeem... ne tudom mit írsz, annyira gáz a helyesírásod. :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54606) Balathruin válasza ViZion (#54605) üzenetére


Balathruin
veterán

Betűk meg szóközök egymás után.

(#54607) Adamrapkor válasza Habugi (#54572) üzenetére


Adamrapkor
tag

HUHU az oszt igen!250 TDP.140-et bír a lap maximum asszem.
mondjuk van rajta hűtés rendesen a lapon.Kérdésem az, hogy milyen hűtő volt a procidon vagy van?Lehet a szellőzés nem megfelelő a gépedben, bár a "minőségi" táp sem kizárható :D

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54608) Kroni1 válasza Adamrapkor (#54554) üzenetére


Kroni1
veterán

Próbainditás, de elég hülyeség.. És persze, nem nyirja ki a HDD-t feltétlenül, de igy minden egyes inditás 2 inditásnak felel meg, és a HDD-ket pont ez tudja kinyirni leginkább.. Hallottam amint felpörögne a HDD-m, de az utolsó pillanatban elveszi tőle a feszt és elkezdenek a lemezek leállni, és még mielőtt teljesen leállnának megint megkapják a felpörgéshez szükséges nagy kakaót! Hát nekem ez nagyon nem tetszett az UD3P-ben. Kérdezz meg egy rendszergazdát, vagy aki szerverekkel foglalkozik, ő is azt fogja mondani, hogy a HDD-knek nem a 24/7-es használat, hanem az inditás nyirja ki legtöbbször..

(#54609) Balathruin válasza Adamrapkor (#54607) üzenetére


Balathruin
veterán

Nézd meg az adatlapját, hűtéssel nincs gondja.

(#54610) norbert1998 válasza Adamrapkor (#54607) üzenetére


norbert1998
veterán

Nekem is. Csak nekem nem is bootol 4 ghz felett. Majd még kísérleteztek

(#54611) Habugi válasza Adamrapkor (#54607) üzenetére


Habugi
addikt

Szellőzés..: [link] ;]

Már kaptam jelzést Hollywoodból, hogy a házban szeretnék elkezdeni forgatni a Twister új részét.. [link]

(#54598) Hencso:

Ez szép és jó, de arról a 45fokos ~ 1.48V@5Ghz-ről majd tolhatnál valami tesztet is, mondjuk egy ilyet:

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54612) GeronimoTama


GeronimoTama
tag

Köszönöm a segítséget, a brocken 2 lesz, régi hűtő marad a phenomomat hűteni hátha ki tudok majd sajtolni belőle többen mint 4ghz. Mondjuk érdekelne engem is egy teszt róla :K

[ Szerkesztve ]

GTAO: tamadotcom

(#54613) Sarkadi


Sarkadi
tag

LLC-t Auto-rol Extreme-re állítottam és jelentősebb különbséget nem veszek észre, a rendszer továbbra is stabil 4,2GHz-en, 1325V-al.

Extrem-en hagyjam vagy nem számít igazán? :F

(#54614) Balathruin válasza Sarkadi (#54613) üzenetére


Balathruin
veterán

Terhelés nélkül és terhelés alatt nézd a feszültséget.

(#54615) Sarkadi válasza Balathruin (#54614) üzenetére


Sarkadi
tag

Továbbra is ingadozó, fix feszültségi érték már az előző processzoromnál sem volt, ahogy itt se, hiába az LLC állítása. De számomra ez nem zavaró, BIOS-on belül fix-re be van állítva, tehát nem hiszem, hogy ebből gond lenne, stabil és nincs rendszer összeomlás.

(#54616) Balathruin válasza Sarkadi (#54615) üzenetére


Balathruin
veterán

De mennyit változik? Mennyivel tér el a beállítottól?

(#54617) Sarkadi válasza Balathruin (#54616) üzenetére


Sarkadi
tag

BIOS-on belül 1,225V-ot ír beállított értékre az Easy Tune 6 programon belül pedig, amivel idáig néztem a hőfokokat és minden egyebet 1,325V-ot. Én inkább a programra gyanakszom, hogy rosszul írja ki az adatokat, mindjárt ránézek valami mással. :U

Szerk: CPU-Z terhelés nélküli értéknek 0,832V-ot ír, terhelve pedig 1,210V-nál feljebb nem megy. Úgyhogy az Easy Tune szívózott csak velem, ezek szerint jó a feszültség terhelve. Vagy én látom rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#54618) Hencso válasza ViZion (#54605) üzenetére


Hencso
Ármester

nem tetszik valami nem kell olvasni amúgy meg csak kapkodok mert ezer dolgom van én csak egy ajánlatot tetem egy kis plusz lóvét kell bele fektetni de magadban észre veszed a hibát h kóstolgatsz?
"Ne kóstolgass mert nem vagyok Francia krémes köszi" :W :Y :C

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#54619) Hencso válasza Habugi (#54611) üzenetére


Hencso
Ármester

Tolok amint meg jön a deszkám :)
Ami volt nálam asrock abban halót volt a hangkari így vissza vittem az eladónak most egy ilyen re ruháztam be!

[link]

Remélem jó választás volt!

Phenom2 x6 1100T ról tudok képet dobni ha érdekel de ö csak 3.7 en megy mivel nem taningbajnok a deszka de itt is kéri az 1.48 at :D

persze ha érdekel! :R

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#54620) MiklosSaS válasza Hencso (#54618) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen,de siralmas olvasni amit irsz. :W , meg haramadik nekifutasra sikerult nagyjabol megerteni hogy mit szeretnel mondani. Komolyan, kicsit figyelj oda!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54621) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Nem értem... IBT MAX-on lefut, prime95 viszont 4 perc után hibát talál. Valaki találkozott már hasonlóval?

Ráadásul nem is apró eltérés: FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

[ Szerkesztve ]

(#54622) PofaJenö válasza Habugi (#54611) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Jéé csak nem XP van fent neked? (a progik az asztalon mintha azok lennének ) :DDD persze 1-2 csak.
Más a FurMark-nál nekem ennyit mért ez magas szerintem egy kicsit :((

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54623) Balathruin válasza PofaJenö (#54622) üzenetére


Balathruin
veterán

Miért lenne neki XP? :F

(#54624) inspiroyhome válasza PofaJenö (#54622) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Semmi baj nincs ezzel a 69 fokkal, nekem is 7770-em van, és 73-74 fokig csak 1 venti megy a kettőből, ha azt túllépi akkor indítja el a másodikat, kb 50%-os fordulaton, szóval a kártya sem "érzi" magát melegnek.
A tied még meglehetősen hűvösnek mondható. :D

(#54625) Sarkadi


Sarkadi
tag

Jó tanácsként mondom, hogy Easy Tune 6 progit Gigabyte alaplap tulajok ne használjanak. Több adatot is hibásan jelez és a terhelt állapotban elért hőfokokat is hibásan jeleníti meg. AIDA64 pl. 58 fokot ír jó 30 percnyi Battlefield 4 közben, míg az ET6 már 64-65 fokot ír. :U

PofaJenö: teljesen jó érték, nekem is ilyen kártyám volt korábban és magasabb hőfokot is produkált egyes játékok alatt! :)

[ Szerkesztve ]

(#54626) Habugi válasza Balathruin (#54623) üzenetére


Habugi
addikt

Az XP-AntiSpy okán gondolom... :D

Régi Win herélő progi.., csak megtartották a nevét, hogy az ember megtalálja ha keresi, amúgy Win7 ofc.

(#54622) PofaJenö:

Semmi gond nincs azzal a hőmérséklettel! :N
Amúgy is, Furmarkban nincs olyan hogy magas hőmérséklet, olyan van hogy az egyik pillanatban még van VGA-d, a következőben pedig nincs! ;]

Viccet félretéve, tessék egy kis Furmarkos mókulás max fesz/TDP-vel, na ez meleg! [link] :K

Amúgy hamár Furmark.., a beállításaid okán.., mindig érdemes úgy beállítani hogy minimum 50fps-el pörögjön, mert csak ilyenkor fűt rendesen/látja el a feladatát. Sokan ráraknak eszetlen 8X-os AA-at, kapnak 20fps-t és örülnek mert "nem melegszik Furmark közben sem a kártya..", ami azért nem meglepő mert nem dolgozik, hiába ír 99%-os GPU terhelést, 50 fps alatt smafu! :N

Szóval érdemes törekedni a min. 50 FPS beállításra..

(#54625) Sarkadi:

AIDA-t hanyagoljátok már CPU stressztesztre/hőmérséklet mérésre. A legtöbb esetben maghőt mutat, a stressztesztje meg nudliberger. CPU hőfok nyomonkövetésre sokkal alkalmasabb a HWInfo64.
Nem neked personále only, csak az utóbbi időben egyre többet látom a topicban és az értelme nulla! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54627) PofaJenö válasza inspiroyhome (#54624) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Akkor jó már kezdtem ideges lenni :D .máris cserélni kell a kártyát persze már elég régicske már.

Balathruin mert olyan XP-s a alsó sor de gondolom le van butítva (kímélő mód) ,meg van amit még az XP-nél használtam annó.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54628) Habugi válasza PofaJenö (#54627) üzenetére


Habugi
addikt

Jahhh.., hát igen, ez a Win7 "Egyszerű/Klasszikus Windows" beállítása.

Többek között ezért is tartózkodom a Win8-tól is, mert nekem már a Win7 AEROja is gusztustalanul/viselhetetlenül giccses. :B

(#54629) PofaJenö:

Semmi! Hozzá se nyúlj! :N
Sensor Only módban indítod és örülsz mert 20x annyi dolgot mér/mutat, mint az AIDA, kicsit feljebb a Furmarkos tesztemben láthatod ilyenkor hogyan fest.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#54629) PofaJenö válasza Habugi (#54626) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Rendben
Más ha már szóba került HWInfo64 .akkor itt mi a jó beállítás ?

:U

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54630) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
10perc Prime Small FFT teszt után íme az eredmény. FX-8320, 3500mhz, Mugen4 hűtő. Mi a véleményetek az értékekről?

(#54631) Sarkadi válasza Habugi (#54626) üzenetére


Sarkadi
tag

Rendben, megfogadom a tanácsod és HWInfo-t használok mától! :R

(#54632) Naradicsom válasza Mr.csonti (#54585) üzenetére


Naradicsom
csendes tag

Köszönöm a segítséget így stabilnak tűnik,
CPU freq meg aPCIE freq az alapon hagytad 200,100-on?
Mit javasoltok elsőnek cserélni?
Alaplap,hűtő,vagy táp?
Esetleg ha valamit bővítenék akkor mit húzhatok?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#54633) PofaJenö válasza Naradicsom (#54632) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Először is ezt olvasd el [link] és amit írtál a 200-as meg a 100 -as értéket azt ne piszkáld.
Itt a válasz a többire [link] ;) meg itt [link]

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#54634) Sarkadi


Sarkadi
tag

Köszönöm én is mindenkinek a segítséget, maradok végül az alábbi beállításoknál:

CPU: 4GHz 1,3V
CPU NB: 2,4GHz
HT Link Frequency: 2,4GHz

és minden egyéb megtalálható az adataim között. Így stabil a rendszer és a hűtő is elég neki, nem melegszik 60 fok fölé. 4,2GHz-hez már sajnos kevés, de szerintem így is elég, hogy kihajtsa a VGA-t.

(#54635) Kroni1 válasza Sarkadi (#54634) üzenetére


Kroni1
veterán

CPU NB: 2,4GHz
HT Link Frequency: 2,4GHz

Ezek emelése is komoly hatással lehet a teljesítményre mondjuk szimulátorok alatt?! (másra nem használom a gépet.)

Mert én anno csak letiltottam a turbót, beállítottam 4GHz-re a CPU-t, és a feszt meg levettem 1.225V-ra. Eddig igy stabil volt, de ha NB és HT Link-et is érdemes baszkurálni akkor lehet nekifutok majd. Ezekhez gondolom nem kell feljebb a CPU feszt, de esetleg valami mást szükséges lehet megemelni?!

[ Szerkesztve ]

(#54636) Sarkadi válasza Kroni1 (#54635) üzenetére


Sarkadi
tag

Magát a CPU feszt nem kell emelni és külön a CPU NB feszt se! Azt, hogy milyen teljesítménybeli növekedésre számíthatsz, ha állítasz az értékeken nem tudom megmondani, nekem így stabil és érezhetően gyors a rendszer, illetve nincsenek mikrolaggok, de ez ugye már sok mindentől függhet.

Minden esetre egy próbát megér, ha stabil a rendszered a húzást követően is akkor hagyd úgy nyugodtan. Talán még annyi, hogy ha jól tudom akkor a CPU NB értéke nem lehet alacsonyabb a HT Link F. értékénél! De így, ahogy én is használom egyezőek, tehát ebből sem lehet probléma. ;)

(#54637) Kroni1 válasza Sarkadi (#54636) üzenetére


Kroni1
veterán

akkor ezek szerint te is csak a CPU feszt beállítottad 1.3V-ra, a többi fesz maradt a gyári értéken ugye?!

Amugy mennyi a te 6300-asodnak az alapértelmezett VID-je?! Ha jól tudom az enyém gyárilag 1.325V-os..

(#54638) Sarkadi válasza Kroni1 (#54637) üzenetére


Sarkadi
tag

Úgy tudom az enyém is annyi gyárilag. De igen, én is csak 1,3V-ra állítottam a feszt., a többihez nem nyúltam, kivéve a RAM-oknál, de annak itt nincs jelentősége. :) Elrontani nem tudod, ha esetleg instabil vagy kékhalál stb. lenne, akkor csak visszaállítottad a jelenlegi értékre. :K

(#54639) macy válasza Sarkadi (#54636) üzenetére


macy
addikt

"CPU NB értéke nem lehet alacsonyabb a HT Link F. értékénél!"
Nem hiszem, hogy ez így lenne, elvileg nálam a gyári érték HT Link 2600, a CPU NB pedig 2200MHz.

(#54640) Sarkadi válasza macy (#54639) üzenetére


Sarkadi
tag

Nálam is magasabbra állította a HT Link értéket, aztán a CPU NB-nél BIOS-on belül írta, hogy ha alacsonyabb értéken van, akkor instabilitást okozhat. Ezért is mondtam. :U

(#54641) Kroni1 válasza Sarkadi (#54638) üzenetére


Kroni1
veterán

Persze persze!
Régebben foglalkoztam csak vele mikor megvettem anno a gépet, és akkor még sokat ment 0-24-ben igy az energiatakarékosságra mentem.. Bekapcsoltam az ASUS energiagazdálkodási fícsörjét, az EPU-t, és megnéztem hol tudja még stabilan a 4GHz-et. (Az LLC-t valamiért High-ra állítottam, nem tudom már h miért, de igy stabil volt minden.) Igy alakult ki, hogy az EPU miatt IDLE ha jól emléxem ~0.8V körül kap a proci, terhelve meg az általam beállított 1.224V-ot. Ki is mértem, üresben 62W körül vett fel a falból a fogyimérőm szerint 7850-essel, játék alatt terhelve meg 220W, ami cirka 50W-al kevesebb lett a gyári értéknél, majdhogynem Intel szintű.. Érdekesség még, hogy a 4.5GHz-hez már nagyon sok fesz kellett volna a procinak, 1.45V-on volt csak stabil de ugy a fogyasztás megint iszonyat sok volt, ugyhogy maradtam a 4GHz-nél elég volt ez is bőven winrar-hoz meg néha szimulátorozni.. :)

(#54642) macy válasza Sarkadi (#54640) üzenetére


macy
addikt

Nálam 2600-os NB-vel már nem indul el a gép.

(#54643) ViZion válasza Hencso (#54618) üzenetére


ViZion
félisten

Az "alapelvek" valóban alap olvasnivaló. Ebben is benne van:
"Figyelj a helyesírásra és az érthető fogalmazásra". Ennyit kérek. Nem kell, h tökéletes legyen. Ha külföldi vagy, és ilyen a billentyűzeted, akkor elnézést. :DDD

Nah, bekerült az új blokk, nyertem 7°C-t Very high IBT alatt... szal. 4,8 GHz nem a vége. De nem kínzom most, én éhezem, MWO-ban is event van... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54644) Sarkadi válasza macy (#54642) üzenetére


Sarkadi
tag

Alaplap függő lehet a dolog, de ha stabil akkor felesleges piszkálgatni. Nekem a 4GHz-re való húzás miatt jutott eszembe, hogy ezeket az értékeket is állítsam és stabil is a rendszer. :)

(#54645) norbert1998


norbert1998
veterán

na, nekiállok egy tuningtesztnek :B

(#54646) Adamrapkor válasza norbert1998 (#54610) üzenetére


Adamrapkor
tag

Nekem volt a régi tápommal (szerintem azzal volt a gond) felhúztam 4.5ghz-re (Biosban)és, kék halált kapott a windows, és újraindult folyamatosan.Instabil volt.Utána néztem a kiírt hibának, és igaz volt.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54647) Adamrapkor válasza Habugi (#54611) üzenetére


Adamrapkor
tag

Szép. akkor szerintem, a tápod lesz a hunyó.Bocsi lapod milyen is?

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54648) norbert1998 válasza Adamrapkor (#54646) üzenetére


norbert1998
veterán

A táppal nem hiszem, hogy gond lesz.

Az lehetséges, hogy ha a cpu nb 2200-rol 2400-ra van téve akkor fogja magát és kék halál vagy fagyás? Lehet tenni ellene valamit?

Eddig 2.5 gflops-ot kaptam ibt-ben. És a proci meg mindig ugyanúgy 4 ghz-en megy. Most 67 fok az átlag.

(#54649) Balathruin válasza Adamrapkor (#54647) üzenetére


Balathruin
veterán

(#54650) HANDO88


HANDO88
senior tag

Huhhhhhhhh,fél liter HP , és egy jó halászlé után majd holnap reggel átolvasom. Most nincs esélyem. :DDD
Jó éjt mindenkinek. :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.