Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) norbert1998 válasza HANDO88 (#54650) üzenetére


norbert1998
veterán

Mi?!? Te megiszod a nyomtatodat?!vagy a patront? :Y ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54652) HANDO88 válasza norbert1998 (#54651) üzenetére


HANDO88
senior tag

Házi pálinka, fedőneve HP. Jófajta 52 fokos szilva párlat ,imááááááádom. :DDD :DDD :DDD

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54653) norbert1998 válasza HANDO88 (#54652) üzenetére


norbert1998
veterán

Tudom, de abból nem lehet volna poént kihozni. :B

(#54654) Sarkadi válasza norbert1998 (#54648) üzenetére


Sarkadi
tag

CPU NB emelés nálam nem okozott ilyet. Alap fesz.-en hagytam, csak a CPU-nak adtam amennyi kell 4GHz-hez.

Mást nem állítottál? :F

(#54655) Adamrapkor válasza HANDO88 (#54652) üzenetére


Adamrapkor
tag

Az enyém a Hyper t4el terhelve 56-57 kicsit jobb vagyok :B Ez ütősebb!

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54656) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Lehet valamilyen következménye annak, hogy a moloxxel összekötött ventiből számomra tisztázatlan okok miatt, kiállt a sárga 12v-os kábel fém része, és picit megkoccantotta a házat? Senki hozzá sem ért a házhoz, és egyszer csak megállt a venti, illetve mintha kicsit forrósodott volna maga a molex csati. A gép tök nyugodtan ment tovább.

(#54657) Byga007


Byga007
aktív tag

2 Kérdésem lenne
Szerintetek 2 modullal (4 maggal mennyit tudnék kicsikarni belőle ? a mostani hűtőm egy ac freezer 13 jelenleg 4.5 ön pörgetem a magokat.
Másik [ez] szerintetek mennyire lenne hatékony ?

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#54658) V!ck


V!ck
aktív tag

Srácok én valamit nem értek...
Az FX 8320-am auto feszen simán megy 4,2GHz-en, 2 hete úgy használom, betonstabil... kipróbáltam 4,4-en is, úgy is stabil volt, Cinebenchben is szépen skálázódott, ahogy kell, a fesz 1,308V (auto beállítás), bár full terhelés alatt leugrik 1.286V köré... Ezzel nincs is baj. de IBT se 4,4-en és se 4,2GHz-en nem stabil, 3-4. körben elhasal. 4GHz-en lefut rendesen.
Innen jön amit nem értek:
Ha adok neki plusz feszt, mondjuk beállítom 1,32V-ra vagy 1,35V-ra, tökmindegy, már 4,2GHz-en is LEFAGY IBT alatt a gép... (míg autofeszen csak simán leállt az IBT). Pedig CPU-Z szerint a fesz tényleg 1,32-1,35 körül mozog, amit beállítottam.
Tényleg nem értem... Auto-n megy, magasabb feszen nem? Pedig az 1,35V is lóf*sz... szóval jelenleg 4GHz, auto, IBT stabil.
Ötlet? APM, turbo core kikapcsolva. Offset-tel is próbáltam, semmi.
Talán annyi, hogy ha manuálisan állítok be feszültséget, CPU-Z szerint nem esik vissza az idle feszültség. Offset módban igen.
Valaki tud erre bökni valamit? :)
Bocsi ha érthetetlenül fogalmaztam, csak épp indulás van meccsre és már várnak rám... :D

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54659) HANDO88 válasza Byga007 (#54657) üzenetére


HANDO88
senior tag

Biztos jó kis cucc de ennél olcsóbban van jelen pillanatban hirdetve Alpenföhn K2.

ITT van róla egy teszt

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54660) KonzolKartel

Pont hűtés miatt írok. A k2-vel elég hűvösen tudom tartani 5ghz-n a 8320at? 4,85-on felmegy ibt alatt 70, max 72c-re(ocz vendetta 2). Corsair h100i-n gondolkodtam meg.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#54661) Balathruin válasza KonzolKartel (#54660) üzenetére


Balathruin
veterán

H100i-t ne vegyél, mert egy jobb lég leveri. Az tényleg játékvíz.

(#54662) paleinho válasza KonzolKartel (#54660) üzenetére


paleinho
senior tag

h100i nem jó vétel, normális léghűtők szintjét tudja csak.
k2 klasszisokkal jobb mint a vendetta, hogy 5G, hát a lesz dolga a ventiknek

(#54663) Picturemaker válasza V!ck (#54658) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Hűtésed milyen?
Valamint a táp milyen állapotban van? A HEXA-n két 12V-os ág van, lehet, hogy ilyen extrém terhelésnél kifut a 18A-es korlátból. A VGA ugyanarra az ágra van kötve (GTX275 alapjáraton is elég szépen kajál)?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#54664) V!ck válasza Picturemaker (#54663) üzenetére


V!ck
aktív tag

Hali!

Táp max fél éves. Nem hinném, hogy kevés lenne, mert 4GHz-en toltam IBT-t és Furmarkot egyszerre, ráadásul a GTX275 még húzva is volt :DDD
Hyper T4-em van, direkt figyeltem IBT alatt a hőfokokat, 30. kör környékén is csak ötvenvalamennyi a kupak és 44-45 fokok a magok (4GHz, fesz: auto) és még csak nem is maxon mennek a ventik.
Csak tényleg furcsa, hogy amint hozzányúlok a feszhez, az IBT egyből lehal... és nem simán csak leáll hibaüzenettel, hanem megfagy az egész gép...
Szerintem próbálkozok Prime95-tel is, megnézem az mit reagál...szeretnék egy 4,4GHz-et belőni valahogy, moderált fogyasztással... nem mintha szükségem lenne rá, csak jól mutat :DDD

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54665) V!ck válasza Picturemaker (#54663) üzenetére


V!ck
aktív tag

Jelenleg úgy állok a Prime95-tel, hogy offsettel 1,32V-ra állítva 4,4-en a 8. mag elhasal 1 percen belül... aztán még egy lépcsőt emeltem a feszültségen, akkoris a 8. mag hasalt el. Most visszavettem 4,2-re, feszültséget is egy lépcsővel vissza 1,32V-ra, Kb 10perce megy hiba nélkül, CPU hőmérséklet beállt 68fokra, a magok 49-re... asszem nem kísérletezem tovább, itt a Hyper T4 vége... kelleni fog az a Macho 120 úgy érzem.
Ránézek, hogy most mit dob az IBT...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54666) norbert1998 válasza Sarkadi (#54654) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem nagyon. Kikapcsoltam pár hülyeséget. Viszont ha az nb-t vissza rakom alapra, azaz 2200-ra, ugyanúgy stabil, mint előtte.

(#54667) Adamrapkor válasza Kroni1 (#54608) üzenetére


Adamrapkor
tag

Nekem is csinálta egy időben, de már nem.Érdekes! Lehet igazad van.Pedig felhúztam a procimat a biosban 4.0ghz-ig (FX 8320)

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54668) Kroni1 válasza Adamrapkor (#54667) üzenetére


Kroni1
veterán

asszem ha csak szorzot állitasz nem csinálja, de ha már pl. fesz-t is növeled vagy csökkented akkor csinálja ezt a probainditást... de pontosan nem tom.

(#54669) KonzolKartel

8320-at mivel tudnám 5ghz-n hűteni? Vagy annyira nem érdemes túlhúznom? 4,5 ghz-n 60 alatt tartja az OCZ vendettám.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#54670) Balathruin válasza KonzolKartel (#54669) üzenetére


Balathruin
veterán

SilverArrow, D14/D15, stb. tehát minimum csúcs lég. Ez után egy normális egybevíz, majd épített víz.

(#54671) Naradicsom


Naradicsom
csendes tag

Hali!
Segítségeteket kérném, mit javasoltok.
Alaplap-ba ezt néztem ki:
http://www.aqua.hu/asus-m5a99fx-pro-alaplap-197307.html
Hűtésbe meg nem tudom eldönteni menyire jók tunningnál a vizesek.
De ezt néztem ki:
http://www.aqua.hu/deepcool-maelstrom-240-univerzalis-cpu-vizhutes-297141.html
Tapasztalatokat véleményeket szívesen fogadom és köszönöm.
Üdv.

(#54672) MrM94 válasza Balathruin (#54670) üzenetére


MrM94
őstag

Egybeviz szerintem felejtős. btw.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#54673) ViZion válasza Naradicsom (#54671) üzenetére


ViZion
félisten

képen az R2.0 van, de azért kérdezz rá. Bakker, nagyon felmentek a lap árak. Ha új a vas, procit is veszel, akkor sajnos Intel már olcsóbb, hasonló teljesítménnyel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54674) Adamrapkor válasza KonzolKartel (#54669) üzenetére


Adamrapkor
tag

igazábol már vízhűtés, de komolyabb léghűtéssel ajánlott.Kérdés a lapod kapacitása,megfelelő e rá.Én nem híznám túl a 8370 szintjén az még bele esik a 4.5-be.
illetve 125tdp-s

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54675) rambustibi válasza KonzolKartel (#54669) üzenetére


rambustibi
őstag

Drágább kompakt vízhűtés között keresgélj..

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#54676) MiklosSaS válasza KonzolKartel (#54669) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha tulsok fesz kell az 5 GHz-re akkor valszek csak rendes vizhutovel. Nalam az 5 GHz-re elkert 1.515 V-ot es a Thermalright Silver Arrow siman elbirta. Visszont a Corsair H100 mar rendesen elverzett. En nem ajanlom az ilyen jatek vizeket....dragak.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#54677) Gabrikovics válasza MiklosSaS (#54676) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Az egybevizek leggyengébb eleme a processzor blokk ami felveszi a hőt ! ami általában egybe van építve a szivattyúval és nem tud elegendő hőt elvonni .
Maga a radiátor általában rendben van , én is gondolkoztam hogy átalakítom az enyémet külön pumpa külön blokk,de forrasztgatni kellene csatlakozót a radira az meg macerás .

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#54678) Tibcsi55555


Tibcsi55555
tag

Sziasztok, adott egy FX 8320 + ASUS M5A97 EVO r2.0 deszka. Szeretném a CPU órajelét kicsit felhúzni olyan 4-4,2 -re. Soha nem csináltam még OC-t, ezért segítséget kérnék hogy miket és hogyan állítsak be ?
A cooler természetesen egy felső kategóriás cucc.

Köszi

(#54679) Kroni1 válasza Tibcsi55555 (#54678) üzenetére


Kroni1
veterán

Első körben turbo off, APM ki, és utána emeld meg fokozatosan a CPU szorzóját. A Digi+ menüben az LLC-t is lehet állítgatni, nekem is ilyen lapom van, és nálam high-ra van állítva. Jó eséllyel birni fogja alapfeszen talán 4GHz-ig is. Stabilitást ellenőrizd vmilyen tesztprogival, pl. egy 15-20percnyi Prime95-el. Aztán ha meg vagy elégedve az elért Ghz-el és stabil akkor elkezdhetsz játszani a feszültség csökkentésével is akár. Ha megtaláltad a tutit jöhet egy hosszabb, akár 2órás Prime teszt is, meg akár játéktesztek is, hogy valóban bírja-e. Egy 8320-as gondolom kevésbé alulfeszelfető mint egy 6300-as, de pl. nekem a 6300-asom 4GHz-en megy, és a gyári 1.325V-ról le tudtam menni 1.224V-ra. Azért igy használom, mert itt hűvös a proci terhelve is, alig fogyaszt, viszont nálam valahol itt volt a határ, egy kicsivel nagyobb frekihez már sokkal nagyobb fesz kellett, hogy stabil maradjon. Ettől függetlenül ha neked is jó a hűtőd és a tápod is akkor (nagyobb melegedés és fogyasztás fejében) akár emelhetsz valamennyit a gyári feszültséghez képest is, de majd valaki okosabb megmondja mennyit szabad és mennyit érdemes, én gyári fesz értékek fölé nem szoktam menni sosem.

Ezen kívül lehet játszani a CPU NB és a HT Link sebességgel is, de előbb csak ezt a fenti dolgot csináld meg rendesen sztem, ez is hoz vszleg a legtöbbet a konyhára.

[ Szerkesztve ]

(#54680) V!ck válasza Tibcsi55555 (#54678) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ugyanez a proci+lap kombóm van, ahogy Kroni1 mondta, vinnie kell a 4GHz-et alapfeszen. Nekem 4,2GHz-en jár, 1,32V-on (offsettel állítva) LLC high, APM off, Turbo core off.
Itt még elviselhető a melegedés.

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#54681) ViZion válasza Tibcsi55555 (#54678) üzenetére


ViZion
félisten

összefoglalóban minden megvan hozzá, el kellene olvasni... ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54682) Tibcsi55555 válasza ViZion (#54681) üzenetére


Tibcsi55555
tag

Látom, köszi, de egyszerűbben leírták nekem lentebb :)
Nem vagyok OC guru ezért a "szaknyelven" íródott manual-okat kevésbé értem meg, mint itt a fórum társaim hozzászólásait. :)
Illetve nem szeretnék elrontani/elfüstölni semmit sem.

(#54683) Naradicsom válasza ViZion (#54673) üzenetére


Naradicsom
csendes tag

Rákérdeztem, Ez a ASUS M5A99FX PRO R2.0 csak és nem az EVO R2.0 és az is van a képen.
Ezt mondták.
Még egy kérdés akkor ha jól értem jobban megérné egy 30 körüli levegős?
Pl,:
http://www.aqua.hu/noctua-univerzalis-cpu-huto-6-heatpipe-14cm-nhd14se2011-167549.html
Ezt néztem ki.

(#54684) pipo112 válasza Naradicsom (#54683) üzenetére


pipo112
senior tag

hali ha a 165mm befér a házadba akkor én inkább ezt venném 1 ezres az eltérés a 2 között és a d15 jobb egy kicsit és újabb

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54685) Kroni1 válasza pipo112 (#54684) üzenetére


Kroni1
veterán

Jézusom milyen hűtőárak! :Y

Én még kb 2007-ben 7k-ért vettem egy TT Big Typhoont Oliverdától, és azóta se volt szükségem jobb hűtőre, végig kisérte az összes konfigomat.. (megjegyzem volt nálam összehasonlítva Gigabyte vmelyik csúcshűtőjével, Zalman akkori legjobbjával, ASUS Silent Knight-al és mindegyiknél jobb volt!)

[ Szerkesztve ]

(#54686) pipo112 válasza Kroni1 (#54685) üzenetére


pipo112
senior tag

sajnos ez van , de az tt igen komoly kis hűtő a mai napig. viszont azért a d15-ért nem sok a 32,5k a h100i-h110-et veri simán erőlködés nélkül :K

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#54687) paleinho válasza pipo112 (#54686) üzenetére


paleinho
senior tag

szerintem meg sok a 32, eszement árak vannak, inkább vennék valami használtat, ha most keresnék hűtést :K

(#54688) Kroni1 válasza pipo112 (#54686) üzenetére


Kroni1
veterán

Gondolom h jó, tuningosoknak biztos van is értelme, az én céljaimhoz hálisten nincs szükség ilyesmire.. :)

(#54689) hackeeeee válasza pipo112 (#54686) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én annó a Seidon 240 helyett kipróbáltam az FX-en a CM Hyper 612S-t mivel az azóta pihen, amióta meglett a Seidon, nagyjából egy húron pendültek teljesítményben.

Ebből adódóan, visszaraktam Seidon-t. Vagyis, nem a teljesítmény miatt, hanem mert eltört a rögzítőn az egyik szár a 612-nél. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54690) lovas001


lovas001
aktív tag

Én felteszem a kérdést hogy megér e annyit az a + pár megaherz hoy elköltsön az ember 32k-t hűtőre. Én bátran ajánlom a általam is használt zalman cnps 14x et. Jelenleg elég jó árakon beszerezhető .

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54691) hackeeeee válasza lovas001 (#54690) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függ mennyi az a pár100MHz. Ha mondjuk 4,5-5GHz-re lépéshez kellene egy hűtő, hogy kordában tudja tartani a procit, és közben stabil is lenne, akkor megérheti.

Az előző példa alapján, mondjuk csak 4,7-hez kellene erősebb hűtő, akkor nem feltétlen.

Persze, ez a tulajdonostól függ, hogy Neki megéri-e. :)

Elnézve, tényleg jól elszálltak a hűtő árak... :Y

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54692) lovas001 válasza hackeeeee (#54691) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nálam megy vele 5ghz 24/7 1,46v :) ha tesztelek 5,3 amit még bír hűteni 1,55 körül.Hozzáteszem a felszerelése a lapra valami rémálom....

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#54693) hackeeeee válasza lovas001 (#54692) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az egy jó darab. :)

Nekem 4,6GHz-n megállt az élet 1,46V-n, a 4,7GHz-hez már >1,5V kellett, és ott már nem tudtam rendesen hűteni sem.

Véleményem szubjektív...

(#54694) Kroni1 válasza lovas001 (#54690) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is kicsit úgy érzem, hogy 30k egy hűtőre pénzkidobás. Ha egyszer úgy fogom érezni, hogy kevés a jelenlegi teljesítmény akkor sem vennék egy 40-50k-s proci mellé + 30k-ért hűtőt, hanem inkább megszabadulnék a konfigtól és neadjisten inkább átállok a sötét oldalra: veszek 80k-ért egy olyan intel procit amit nem kell szarrá tuningolni a kellő teljesítményhez, és egy bármilyen olcsó hűtő elboldogul vele. Persze megértem azt is aki a tuningban látja a romantikát, nekem is volt ilyen korszakom de már nem mozgat az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#54695) Adamrapkor válasza Kroni1 (#54679) üzenetére


Adamrapkor
tag

Én 4.2-ig húztam a lapomba (970A UD3P) a 8320-at.
Eddig 4.0-án volt.
Így is megy hibamentesen, aida stressz test-el ment 20 percet, 1.476 volt a max, amit elért a proci.
46-47 foking ment fel maximum terhelés alatt.
Ezek így jó értékek?(főleg a volt)
ahhoz nem nyúltam egyáltalán, auto-n van.

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54696) Stylerr válasza Adamrapkor (#54695) üzenetére


Stylerr
addikt

Aida stressz teszt nem igazán terheli maxra a procit. IBT-t vagy Prime-ot használj. Ott kijönnek a valódi hőfokok.

(#54697) Adamrapkor válasza Stylerr (#54696) üzenetére


Adamrapkor
tag

Tudnál adni linket?

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54698) paleinho válasza Adamrapkor (#54695) üzenetére


paleinho
senior tag

szerintem a 4.2 elég esélyes kisebb feszültséggel, próbáld meg 1.35v-al, ha megy mehetsz lejjebb, ha nem még mindig van hova emelni

(#54699) Adamrapkor válasza paleinho (#54698) üzenetére


Adamrapkor
tag

ahhoz a lapon belül melyiket állítsam?cpu vcore?

auto-n van az úgy nem jó?

[ Szerkesztve ]

Szép az élet jé akkor is ha nem hiszed ha te nem hiszel magadban tesó akkor semmire sem viszed/Day/

(#54700) MiklosSaS válasza Adamrapkor (#54697) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ird be google-be hogy "download intel burntest". Mentsd le es allitsd "very high"-ra. Adjal neki 10 kort.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.