Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) RazoR


RazoR
veterán

Na egy 15 körös very high-on 54-55 fok max. Az jó nem?
Honnan tudom, ha mondjuk 5GHz-en már kevés neki a fesz?

(#53402) Habugi válasza RazoR (#53401) üzenetére


Habugi
addikt

Gflops értékekből vagy szimplán végig sem megy.
Emlékeim szerint az elmúlt egy évben 2db IBT 5Ghz-es eredmény lett postolva a topicba, ezekkel még össze tudod vetni..:

Kutya_7 részéről: [link]

ill. a sajátom: [link]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#53403) RazoR válasza Habugi (#53402) üzenetére


RazoR
veterán

Nekem a Time(s)-nál olyan 186 körüli értékek voltak, az mi és miért lehet?

(#53404) EnterR


EnterR
veterán

Nagyon érdekes, de IBT/Prime alatt nincs semmiféle megröccenés, de BF4 multiban viszont percenként droppol a CPU kb. 5 másodpercre. Ez mitől lehet?

PSN ID: marquuard

(#53405) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Urak,

érdekes észrevételre lettünk figyelmesek egyik ismerősömmel.

Mégpedig, Neki van egy Cooler Master Musketeer-je. Annak a hőfok szenzorát beépítette a 990FXA-UD3 VRM-jéhez, és, azt a felfedezést tette, hogy a HWInfo alatt az ITE IT8720F szenzor alatt szereplő CPU hőfok értékek szinte megegyeznek a Musketeer által mért hőfokokkal. 1-2 fok eltérés van, ami betudható a szenzornak is.

Előfordulhat az, hogy a HWInfo-nál ez az adat valójában VRM hőfoka volna?

Véleményem szubjektív...

(#53406) Balathruin válasza hackeeeee (#53405) üzenetére


Balathruin
veterán

Több alaplappal is ki kell próbálni, utána kiderül.

(#53407) kulcsarbence


kulcsarbence
tag

Hello!
Érdemes tuningolni FX 8350-t GA 970A-UD3P alaplapban úgy, hogy még soha nem csináltam ilyesmit?
Ashura CPU huto, jol szellozo Zalman Z11 ház.

(#53408) Balathruin válasza kulcsarbence (#53407) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha lehet mindig húzni kell az FX-en. Soha nem csináltad? Az nem baj, valamikor el kell kezdeni.

(#53409) kulcsarbence válasza Balathruin (#53408) üzenetére


kulcsarbence
tag

Találtam ilyen leírást Gigabyte alaplaphoz, ami nekem is van:
"1st go in the BIOS (hit del on start-up) and disable all the power saving feature related to the CPU (in ADVANCED FREQUENCY SETTINGS \ ADVANCED CPU CORE FEATURE, disable everything there but put HPC mode on enabled)
Then manualy set CPU clock ratio to 22 (in ADVANCED FREQUENCY SETTINGS)
Then manualy set voltage (CPU Vcore) to 1.435v (in ADVANCED VOLTAGE SETTINGS)

Boot in windows and test for stability with prime 95 for about 10 to 15 minutes, if no core fails you should be stable at 4.4ghz with those settings...if it fails under 10 minutes it's not stable, raise the vcore one notch, you can go as high as 1.5v but the lower the better as long as your overclock is stable...ask if you have any questions

After you're done with the CPU and its stable, for your RAM just check if you can select XMP MEMORY PROFILE 1 in advanced memory settings, selecting this should automaticaly set your RAM to the best possible optimised performance settings...but for gaming the RAM speed makes little to no difference, you could leave everything in regard to your RAM at default and auto if you don't have an XMP profile 1 that you can load..."

Ezen leírás alapján elkezdhetem a tuningot?

Ja igen és Fortron Raider 750W-os tápom van, gondolom bírni fogja a tuningot, vagy nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#53410) Balathruin válasza kulcsarbence (#53409) üzenetére


Balathruin
veterán

Összefoglalóban is vannak leírások, még magyar is.

(#53411) kulcsarbence válasza Balathruin (#53410) üzenetére


kulcsarbence
tag

FX Processzorok összehasonlító táblázata
Asus M5A lapok beállítása, FX tuning kezdőknek ITT!
AMD K10/K10.5 túlhajtási útmutató (Logout, Oliverda cikke, alapmű)
AMD OC Guide (angol)
AMD FX Processors Unleashed (angol, pdf)
Asus Crosshair V Formula tuning guide (angol)
AMD chipsetek összehasonlító táblázata (angol)
AMD Bulldozer and Piledriver Overclocking Guide - Asus Motherboard (angol)
FX beállítása és tuning (frescho logoutos írása)

Ezek közül viszont ami magyar az vagy Asus alaplaphoz overclcok útmutató, vagy K10 túlhajtási útmutató. Plusz még ott van frescho logoutos írása, ha az szerint fogom csinálni az "Alap beállítások, tesztelés" résztol, akkor gondolom nem lesz problémám vele. És még egy kérdés: mennyi idot vesz igénybe egy egészséges 4,5GHz-re való OC?

(#53412) hackeeeee válasza Balathruin (#53406) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem GB-nél ebben a kategóriában ez azonos lehet.

Esetleg Asus-nál, Asrock-nál kellene erre ránézni, feltéve ha akad valakinek valamilyen cucca, hogy rá tudjon mérni.

Véleményem szubjektív...

(#53413) Balathruin válasza kulcsarbence (#53411) üzenetére


Balathruin
veterán

Attól függ, hogy mennyi idő alatt találod meg a stabil beállításokat. Szerintem ne úgy csináld, hogy 4,5GHz aztán cső, hanem addig ameddig lehet.

(#53414) triklin


triklin
tag

Sziasztok

Használ valaki 8 "magos" fx-et tervezésre? Sajnos nem igazán vagyok hasraesve a teljesítményétől :(
Inventor pro 2015 -öt használok 4ghz en (18,5*216), 16gb corsair vengeance pro 1866 cl9 (2016mhz cl9 9 9 24 33,) 2200 as ht , 2400 as nb-vel, és ha éppen nem futok ki a 16gb memóriából (gyakran előfordul :DDD ) akkor sem érzem túl pörgősnek a rendszert. Sőt, a procit sem látom szinte sohasem 100% on mégis nagyon sokat "gondolkodik" a program. Amikor i7 3770k-t hajtottam, nem volt ilyen problémám, hogy számolás közben nem 100% on ment a cpu, de sajnos meg kellett válnom tőle, de összehasonlítani mégsem tudom a mostanival mert teljesen más feladatokat oldottam meg az i7-el mint most.

Tételezzük fel, van 20-30% os processzorhasználatom, 16gb ból 8gb ramhasználat, intel 530as ssd-kről fut minden, megy a stress analízis, és 5-6 órákat számol. Hol a szűk keresztmetszet? Egyértelműen zavar, hogy nem 100% on megy, mert ha csak 30 perccel is csökkenne a számolás ideje, már az hatalmas előrelépés lenne.

Vagy ez a max kapacitása? Throttlingolni biztosan nem throttlingol még 4ghz-en mert alapórajelen is ennyi a kihasználtság, illetve prime, fx ibt is gyönyörűen lefut 100%on.

Mosatni lapom egy 970 extreme 4 és itt jön a dilemma... vegyek combosabb lapot drágán vagy váltsak a másik oldalra?
Melyik lapok azok amikben jól megy egy fx (8+2es), ajánlottak és nincsenek tele feleslegesen drága "fícsörökkel"?

Köszi előre is.

(#53415) kovsol válasza triklin (#53414) üzenetére


kovsol
titán

Nem lehet, hogy maga a program nem képes kihasználni az FX-t 100%ban? Ugye 8 integer számoló mag van benne, de a lebegőpontos műveletekért felelős részből csak egy van modulonként, vagyis 4db.

May the Force be with you!

(#53416) ViZion válasza kulcsarbence (#53411) üzenetére


ViZion
félisten

Attól, hogy OC útmutató, még nem kell húznod a procit. Értelmezni kell, megérteni, h mi mit csinál és akár procit alulfeszelni is lehet a leírás alapján. Mennyi időt szánsz tesztelésre és beállításra, mennyi gyakorlatod van? De egy délelőtt alatt minden belőhető kényelmesen, tesztelve.

triklin: Sassss használta mindenféle CAD dolgokra és nem volt elégedetlen. Szerintem normális lapban, 4,6-4,8 GHz-re húzva nem lehetne baja. 4 GHz elég szerény ehhez. VGA-t nem tudja a progi bevonni a számolásba? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#53417) arnoldito válasza hackeeeee (#53412) üzenetére


arnoldito
senior tag

Mit kell nézni? Asrock alaplapom van...

(#53418) rambustibi


rambustibi
őstag

Még nincs meg a stabil 5Ghz, de én így is maximálisan elégedett vagyok :K

Hogyan sikerült elérnem 4.9 Ghz-vel a 778 pontot, ne kérdezzétek, mert már mindent állítottam, de ha jó emlékszem itt inkább a memóriát húztam 2600Mhz felett volt, de a rendszer túl forró lett így nem is mérvadó szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#53419) vakond5 válasza rambustibi (#53418) üzenetére


vakond5
őstag

A CPU-Z által írt fesz ami a képen látható, az ~5GHz-hez tartozik? :Y

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#53420) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
Amd FX-8320hoz melyik a legjobb ventis hűtés 20-25k forintig bezárólag? A gépem leírása az adatlapomon található.
Ebből a boltból venném.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#53421) vakond5 válasza Stylerr (#53420) üzenetére


vakond5
őstag

Tuningot mennyire tervezel? Ha nagyon, akkor a bequiet Dark Rock Pro 3-at ajánlom, ami majdnem 25.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#53422) Balathruin válasza Stylerr (#53420) üzenetére


Balathruin
veterán

Hogyan akarsz onnan venni, ha egyetlen AM3+ kompatibilis hűtés sincs raktáron? :F

(#53423) rambustibi válasza vakond5 (#53419) üzenetére


rambustibi
őstag

A 4.99Ghz-ez tartozik igen :R
Ami a képen látható az a legjobb pontszámomhoz tartozik.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#53424) Balathruin válasza rambustibi (#53423) üzenetére


Balathruin
veterán

Terhelés alatt is 1,3V?

(#53425) vakond5 válasza Balathruin (#53424) üzenetére


vakond5
őstag

Ez lep meg engem is :Y

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#53426) Stylerr válasza vakond5 (#53421) üzenetére


Stylerr
addikt

4 ghz körülire szeretném húzni, de jelenleg egy Artic Cooling Freezer 7 r2.0-m van, amivel még alapfeszen és alapórajelen is 55-60fokos maghőm van FarCry4 közben.

(#53427) vakond5 válasza Stylerr (#53426) üzenetére


vakond5
őstag

Ha hajlandó vagy rászánni a ~25k-t arra amit az előbb írtam, és be is tudja szerezni a bolt, akkor nem lesz problémád még jóval magasabb órajelen sem, feltéve hogy a proci elbírja.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#53428) Stylerr válasza vakond5 (#53427) üzenetére


Stylerr
addikt

Köszönöm!
15k HUFig bezárólag lévő hűtők sokkal gyengébbek? Mert ha ezt a bequiet Dark Rock Pro 3-at nem használom ki, akkor nem szeretnék 10ezer forintot "kidobni" az ablakon, belegondolva, hogy 10ezer forintért mennyit dolgozok jelenleg..
Esetleg 15ezerig tudnál ajánlani olyan hűtőt (a fentebb linkelt weboldalról), ami a 4ghz-s tervezett tuningommal megbirkózik?

(#53429) rambustibi válasza Balathruin (#53424) üzenetére


rambustibi
őstag

Pillanatnyilag volt annyi, a Target Voltage 1.5125V :R

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#53430) Balathruin válasza Stylerr (#53428) üzenetére


Balathruin
veterán

De azon az oldalon egyetlen hűtés sincs AM3+-ra.

rambustibi: Oké, de terhelés közben mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#53431) Stylerr válasza Balathruin (#53430) üzenetére


Stylerr
addikt

Miért ne lenne? A "piros telefon" jelre gondolsz mikor kiválasztod a terméket? Ha igen, akkor az azt jelenti, hogy le kell rendelniük a terméket!
Onnan linkelte Vakond5 kolléga is a hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#53432) hackeeeee válasza arnoldito (#53417) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kellene egy külső eszköz, ami szenzorral mér. Pl. ami házakban szokott lenni, vagy hasonló mint az említettt CM Musketeer, és megnézni az említett Hwinfo-s szenzor, és a gépbe épített szenzor hőfokait, hogy vajon mennyire azonosak.

Más, megvan a következő antituning 8320. Havernál, 4,2GHz-nál megáll az élet, hiába állít neki haver LLC-t, feszt.. Semmi, 1,46V-n sem tölt be a win.. :Y A lap egy 990FXA-UD3 rev. 1.1.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#53433) rambustibi válasza Balathruin (#53430) üzenetére


rambustibi
őstag

Mindjárt mérek egyet... :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#53434) rambustibi


rambustibi
őstag

Legmagasabb adat terhelésen 1.548V

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#53435) vakond5 válasza Stylerr (#53431) üzenetére


vakond5
őstag

Szerintem Tűzmenyét barátunk kiválaszthatta a socket-et, és az oldal hibája lehet hogy nincs minden hűtő normálisan kategorizálva, és ezért írhatta hogy nincs elérhető termék.

Hogy válaszoljak a kérdésedre, 15k-ig ezeket ajánlom:
-Raijintek Ereboss
-Scythe Mugen4
-Thermalright HR-02 Macho
Mielőtt megrendelnéd, mindenképp kérdezz rá hogy lesz-e hozzá AMD-s lefogató!

@ramustibi: Na az már mindjárt más! Golden chip fogalma rendesen elbújhatna a tiéd mellett ha az ~5 giga 1.3V-on menne :D

@53436: Semmi gond :)

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#53436) Balathruin válasza vakond5 (#53435) üzenetére


Balathruin
veterán

Igen, csak pár egyik listázás mutat jól, meg nem tudtam, hogy jó neki a rendelés is...

(#53437) DudeHUN válasza Stylerr (#53426) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Deepcool Lucifer V2-t is bedobnám. Brutálhalk és van olyan jó, mint a többi. Kérdés, hogy mekkora vas fér el a házadban.

Gamer for Life

(#53438) Stylerr válasza vakond5 (#53435) üzenetére


Stylerr
addikt

Köszönöm szépen a segítséget! Ott be is szerelik nekem. :R

(#53439) Balathruin válasza Stylerr (#53438) üzenetére


Balathruin
veterán

Remélem nem 5 forintos pasztával bénán szétkenve...

(#53440) Stylerr válasza Balathruin (#53439) üzenetére


Stylerr
addikt

Azt én is! Schyte Mugen4-et veszek szerintem. Ahhoz nem adnak pasztát?

(#53441) Balathruin válasza Stylerr (#53440) üzenetére


Balathruin
veterán

:(

(#53442) RazoR


RazoR
veterán

Hali!

Tegnapi húzásom eredményeképpen 1,36volton 4,5GHz, 10 körös IBT max 54-55 fok, viszont az IBT alján a három oszlop mit jelent és mennyire van jelentősége az értékeknek? Ezekkel azértékekkel merészkedjek szerintetek 5GHz környékére? Tönkre tudom vágni a procit? Illetve miben nyilvánul meg ha már sok neki a dolog? Bocs de nem vagyok túl gyakorlott ilyen téren...

#53443 milyen értékekre gondolsz? A CVF csak nem hal meg...

[ Szerkesztve ]

(#53443) Balathruin válasza RazoR (#53442) üzenetére


Balathruin
veterán

Szvsz a lap előbb hal meg.
Dobsz egy képet az értékekről?

betegphiu: FX 6300 is fűt, de nem annyira mint a 8 magos. Amúgy ha menni fog neki 5GHz-et, akkor kell a hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#53444) betegphiu válasza Stylerr (#53440) üzenetére


betegphiu
senior tag

minek ilyen drága hűtő ??? 6-7000 es alpenfhön megoldja. nekem egy 3500 Ft os cold tower megoldja. igaz már nem lehet kapni ,de pl a civetta is elég lenne sztem.

(#53445) betegphiu válasza Balathruin (#53443) üzenetére


betegphiu
senior tag

ez igaz,de léghűtésnél is megfigyeltem,hogy sajnos a márkát is meg kell fizetni. van ez az oldal,itt rengeteg minőségi és dága és minőségi de olcsó hűtő van.

http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/pc-alkatreszek/leghutesek-7/processzorhutok-58

(#53446) vakond5 válasza Stylerr (#53438) üzenetére


vakond5
őstag

Nincs mit :) Esetleg, ha van nekik, kérj hozzá egy Arctic MX-4-et. Egyik legjobb paszta, bőven megéri az árát.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#53447) EnterR válasza Stylerr (#53440) üzenetére


EnterR
veterán

Ezüstös pasztát adnak hozzá. Én 2 nap után lecseréltem MX2-re. A differencia durván 10-12 fok volt, egyértelmű hogy melyik javára.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#53448) G@be22


G@be22
tag

Hát ennyira anti-tuning 8320at se láttam még :(
bármit teszek vele nagy kínok árán talán a 4,2-t viszi...

(#53449) ViZion válasza G@be22 (#53448) üzenetére


ViZion
félisten

bios beállításokról kép kellene, meg pár szó a hűtésről...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#53450) RazoR


RazoR
veterán

Mennyi az ajánlott max fesz egy FX8320-nak? Csak mert 4,6ghz-en 1,392volttal kifagy a prime95...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.