Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Hát ez nem jött össze. :/ 0.025tel lejjebb vittem.

(#53852) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

(#53853) tibee77


tibee77
őstag

1,36 V nem eleg a 4 ghz-hez? :Y Nem letezik. :N

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#53854) Balathruin válasza inspiroyhome (#53852) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha stabil APM-mel akkor maradhat, de egyszerűbb lenne kilőni.

(#53855) Ribi válasza Ashenvale86 (#53851) üzenetére


Ribi
nagyúr

+1 hülye kérdés, de a busz freki nem mászott el?
Mert 201-et mutat, nem 200-at. Vagy lehet annyit el tud mászni.
Biosban a dolgok fixre vannak véve, vagy autora?

(#53856) Ashenvale86 válasza Ribi (#53855) üzenetére


Ashenvale86
tag

Auto-ra vannak állítva.

(#53857) norbert1998 válasza Ashenvale86 (#53856) üzenetére


norbert1998
veterán

Nekem mászott már el autóban is.

(#53858) Ashenvale86


Ashenvale86
tag

Csináltam pár képet a bios-ról. Hátha segít:

1.

2.

3.

4.

5.

[ Szerkesztve ]

(#53859) #56474624 válasza Ashenvale86 (#53858) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hasonló bios-om van. :)
A 2. képnek megfelelő bios oldalon, tehát ahol a feszültségeket állítod, auto helyett próbáld meg mindenhol a "normal" beállítást, kivéve a CPU VCore-t, azt fix értékre állítsd be. Az LLC-hez egyelőre ne nyúlj.

(#53860) DiszNóÓl válasza Ashenvale86 (#53858) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Vcore-t ne hagyd autón, num - -al csökkentsd le 0-ára, és amíg stabil ibt alatt addig csökkentsd.

HATER

(#53861) kicsi89


kicsi89
csendes tag

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy eddig 4.2 Ghz-en használtam az fx 6300-at 1.308 V-on. Felhúztam 4.5-re ott már adnom kellet neki +0.250V-ot hogy mennyen,de ha eléri a proci a 65 fokot lekapcsol gép.Levettem 4.4-re a feszen egyet visszavettem és minden fasza, több óra Dying Light és BF Hardline után 58 fokig ment a proci. Lenyomtam egy óra HeavyLoad tesztet ezekkel az értékekkel:

És ezek után csinálni akartam egy prime95 tesztet is és kb. 2 perc után megfagy a gép, háromszor is próbaltam.
Esetleg valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#53862) Steven válasza kicsi89 (#53861) üzenetére


Steven
addikt

kevés a fesz próbáld 1,4 el

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#53863) kicsi89 válasza Steven (#53862) üzenetére


kicsi89
csendes tag

Kösz, egyelőre úgy néz minden okés 1,368V-on, de majd holnap lenyomok egy több órás tesztet is.

[ Szerkesztve ]

(#53864) Ashenvale86 válasza DiszNóÓl (#53860) üzenetére


Ashenvale86
tag

Úgy tettem, ahogy mondtátok, majd adtam a Vcore-nak -0.025öt: A teszt sikertelen lett.
Ezután 0-ra tettem. A teszt megint sikertelen lett:

Eddig csak akkor futott le, amikor auto-n hagytam a Vcore-t.

Hallottam olyat, h bezavarhat a 3 ram modul is. 2+2+4 gb 1333 kingmax-om van.

Most visszateszem a beállításokat, és reménykedem bene, hogy még jó lesz 4000 mhz-en.

Ha még esetleg van ötletetek, az várom, de kezdem úgy érezni, hogy valami nincs rendben a géppel. :(

(#53865) #56474624 válasza Ashenvale86 (#53864) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én ideiglenesen kivenném a 4 GB-os modult.
Illetve megpróbálnám még úgy is, hogy az összes energiaspórolós funkciót kilőve.
Aztán még ott az a lehetőség is, hogy az összes feszültségértéket fixen belövöd a normal, illetve auto beállítás helyett.

[ Szerkesztve ]

(#53866) Ashenvale86 válasza #56474624 (#53865) üzenetére


Ashenvale86
tag

A c1 c6-ra gondolsz? Azokat ár próbáltam. Rajtuk kívül nem tudok mást. Leírnád, ha még van?
A 4 gigásat még lehet kiszedem, megpróbálom, de a fix értékekre belövést már nem merem bevállalni, nem csináltam még ilyet, félek, elcsesznék valamit.

(#53867) #56474624 válasza Ashenvale86 (#53866) üzenetére


#56474624
törölt tag

A cnq van még.

(#53868) Ashenvale86 válasza #56474624 (#53867) üzenetére


Ashenvale86
tag

Azt nem szeretném kikapcsolni. :)

köszönöm az eddig segítségedet! :R

(#53869) #56474624 válasza Ashenvale86 (#53868) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem biztosan birizgálná a fantáziám, hogy tényleg ennyire semmilyen tuningpotenciállal bír-e a gépem, ezért legalább addig kikapcsolnám, amíg meg nem győződöm. :D

(#53870) Ashenvale86 válasza #56474624 (#53869) üzenetére


Ashenvale86
tag

tényleg lóf@sz. turbóval többet érek el, mert ott 4 Ghz fölé is megy :D Majd meglátjuk :)

Ui.: Ezzel a bejegyzéssel kvázi-tag lettem!! :))

[ Szerkesztve ]

(#53871) V!ck


V!ck
aktív tag

Hát srácok... FX-8320 4GHz-en, biosban beállított ~1,30625V-on nem elég a Cooler Master Hyper T4 IBT alatt... felmegy 72fokig, kb 1800mp-ig megy az egész.
Ami még furcsa, hogy IBT alatt a CPU-Z kb 1,33V-ot mutat...
Winrar, Aida stress test, játék, 3dmark stb alatt nem megy 57fok felé és a ventik sem pörögnek mint az állat.
Úgy tűnik, vennem kell egy EVO 212-t, nem örülök....

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#53872) guftabi96 válasza V!ck (#53871) üzenetére


guftabi96
addikt

[link]

Esetleg nézz rá erre a Zalmanra is. Nemrég valaki beszerzett egy ilyet, megtámogatta +2 ventivel, és elég jól teljesített az elmondása szerint.

Bár az is igaz, hogy a hűtő+2 venti árából használtan elég komoly léghűtést tudnál venni.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#53873) HANDO88 válasza V!ck (#53871) üzenetére


HANDO88
senior tag

Tuninghoz kevés lesz az EVO :K
Én inkább egy ilyet vennék,most ha kérsz hÍrlevelet akkor a szállÍtás ingyenes.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#53874) eldiablo válasza Steven (#53862) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezt a részt is sikerült elolvasni?
"...de ha eléri a proci a 65 fokot lekapcsol gép..."
Nem gondolnám, hogy fázik és még kér feszt a fűtéshez. :W

(#53875) Kutya_7 válasza HANDO88 (#53873) üzenetére


Kutya_7
tag

Matterhorn nálam 4.7-ig elég volt 1.5V-al, igaz CM jetflo venti volt rajta gyári helyett.

Intel® Core™ i7-4790K@4,8 Ghz (1,28V) + ASUS Z97-Pro Gamer + Asus ref. R9 290@1235/1500, WC:Koolance CPU-380i+EK-FC R9-290X-Acetal+Mo-ra2+Phobya DC12-400, 2x4GB Kingtson (SlimKVR/1333)@1866 MHz, Vertex III 120GB SSD, 1,5T Samsung háttér, CORSAIR CX750, Apple G4 Quicksilver ATX Raven mod

(#53876) Steven válasza eldiablo (#53874) üzenetére


Steven
addikt

de de mivel biosba nem lehet 65-t be állítani akármitől is lehet... nem hiszem hogy a bios lövi le... jah és a gyári cooler 1,4v ot ki bír nem hiszem hogy freezer 13 nem bírna ki 1,4v ... más miatt lővi le a gép nem a fesz miatt... lehet szarul rakta rá mint írtam bírnia kell...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#53877) HANDO88 válasza Kutya_7 (#53875) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nekem is volt Matterhorn rev.b nagyon jó cucc,és csendes. Most egy Prolimatec Megahalems őrzi a procit, vele is nagyon meg vagyok elégedve.A hűtés a mániám :DDD . Ezért hitetlenkedek Ashenvale86 kolléga
34-38 fokos teszt eredményein.Szerintem rosszul mér a lapja. A prolimatech hűtővel és ilyen szellős házzal nem tudom hozni ezeket az értékeket.

elfordÍtotta :F

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#53878) TTomax válasza HANDO88 (#53877) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt én jól látom,hogy "szívón" van a cpu hűtőn a venti?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#53879) C0RVUS


C0RVUS
tag

Üdvözletem a nagytudományú uraknak!

Következő kérdésben kaphatnék-e kimerítő választ?:

Én úgy tudom, hogy a gigabyte 870a-usb3l és a gigabyte 870a-usb3 alaplapok a RAM slot-ok számán kívűl egyéb dologban nem különböznek.
Ennek ellenkezőjére sehol nem találtam adatot.
De akkor miért van az, hogy az FX-6300 a gigabyte 870a-usb3-hez támogatott, a gigabyte 870a-usb3l-hoz pedig nem?
Ha a támogatatlanság ellenére mégis el van vele, milyen anomáliákra lehet számítani?

Három-négy éve pont azért vettem a gigabyte 870a-usb3l-t egy költséghatékony athlon II x2 270-el, hogy majd ha igényem és pénztárcám indokolja (meg ha már kiforrottabb lesz), beletehessek egy FX-et. Erre tessék, itt vagyok két szék között a pad alatt. Normális négymagos athlon, phenom már nincs (vagy van?), ami FX támogatott hozzá (nem mintha azokat lehetne kapni), annál meg nem sokkal rosszabb a mostani proc, főleg ha netán felhúznám (bár olyat még nem csináltam).
Ja igen, kapcsolódó kérdés: a 6300 egy szálon visz annyit, mint az athlon II x2 270?

Egy szó mint száz, mit tudnék betenni ebbe a lapba, ami kihajtja az R9 270-et?

(#53880) Habugi válasza C0RVUS (#53879) üzenetére


Habugi
addikt

A kérdéseid oroszlánrészével kapcsolatban a válaszom: fogalmam sincs. :(
Ugyan a megszólított rétegnek sem vagyok a tagja.. :D

Egy biztos, mindkettő 4+1 VRMes lap és egyiken sincs VRM hűtés.
Ha elfogadsz egy jótanácsot, ilyen lapban ne nagyon akarj 6-8magos FX-et tunningolni vagy ha mégis, készülj fel rá hogy rázos dolog lesz és hűtést is gányolnod kell majd a VRM-hez.

A 270est egyébként már egy Phenom II X4 955-el is ki tudod hajtani, csak sajnos ugye az is 125W TDP-s proci..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#53881) HANDO88 válasza TTomax (#53878) üzenetére


HANDO88
senior tag

Ekkora szarvas hibát nem követek el hogy 2 ventit egymás ellen dolgoztassam :DDD :N :DDD :N :DDD
Amúgy pont ma cseréltem le,az egy 14 cm-es volt és ment rá helyette 2db 12cm-es pwm-es.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#53882) C0RVUS válasza Habugi (#53880) üzenetére


C0RVUS
tag

Tunyingóni nem feltétlen akarok. Mint írtam, nem vagyok szokva vele (bár mindenre rá lehet kapni).
A "phenomságokkal" az a legnagyobb baj, hogy nem lehet őket kapni.

(#53883) Balathruin válasza C0RVUS (#53882) üzenetére


Balathruin
veterán

Tunyingóni nem feltétlen akarok.
Akkor vegyé' Intelt. :P

(#53884) C0RVUS válasza Balathruin (#53883) üzenetére


C0RVUS
tag

Hát nagyon is ezen forog a téma.
Ha most nekem kell vennem egy új alaplapot annak ellenére, hogy próbáltam előrelátó lenni, milyen józan indok van az ellen, hogy intelre váltsak.
Dacára az eddigi maximális márkahűségemnek.

(#53885) do3om


do3om
addikt

Annyira unalmas már ez a kötelező tuningolni, meg az FX erre van gyártva.....
A használok jelentős része nem lép a biosba csak a szervizes ha beviszi újrarakatni, Mégis játékra meg hasonlókra használja a gépet.

Azt kéne inkább belátni hogy a másik oldallal csak tuningolva képes felvenni a versenyt (mondjuk így sem). Viszont jelentősen olcsóbb a proci, így aki tud húzni rajta jól jöhet ki, persze a drága hűtőt meg alaplapot is bele kel számítani. Sokszor meg sem kérditek lesz e hűtő véve hozzá csak vegyél 83xx-et és húzd meg 4,6GHz-re, aztán meg ha elment a pénze spóroljon már egy 10-esz még hűtőre.
Az FX nem tuningra van fejlesztve hanem arra van kényszerülve.
Egy kezeden megszámolod hány értelmes alaplap van hozzá.
Muszáj volt az FX-et tuningolhatóra hagyni hogy versenyképes legyen, na meg annyira elszáll a fogyasztása hogy ezzel ezt is a felhasználókra lehetett bízni mit tesz vele. ott a példa a 9xxx-es prociknál, azok szép órajelen mennek de megvan az ára.
Az AMD lemaradása miatt kénytelen volt nyitva hagyni a szorzót, ezzel aki akar az élhet és nem kel a cégnek magas orajelú FX-t kiadni olyan TPD-vel ami vállalhatatlan. Cserébe a felhasználó nyomja kis a szemét, az irgalmatlan fogyasztás is ezzel a nyakába van varva, nem kel vele törődnie, tesztekben meg szép órajelek lesznek amiken valamennyire még versenyképes maradhat.
Azért tuningolható és kel is mert különben ma már lehúzhatná a redőnyt az FX.
Remélem valamennyire érthető mit akartam. Nem bántásból meg fikázásból írtam, a lemaradása óriási a csíkszeléség is nem úgy tűnik hogy megoldódik a cégnél, sajnos a konkurens túl nagy.
De az AMD is tehet róla hiszen volt idő amikor az intel kullogott utána, ezt jobban ki kellet volna használnia.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#53886) Habugi válasza do3om (#53885) üzenetére


Habugi
addikt

Unalmas vagy sem ez az igazság, akiket pedig "használóknak" nevezel ( ;] ), azok a mobiljukon 2perc alatt tudnak softvert/OS-t frissíteni, de amint belépnek egy alaplap BIOS-ába elvesznek.

Ehhez semmi köze az AMD-nek, ezért is van az, amíg Te felhasználóknak jellemzed/dícséred őket, addig speciel én korántsem.. :( :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#53887) Balathruin válasza do3om (#53885) üzenetére


Balathruin
veterán

Rá van kényszerülve? Hát ha nem játszol és ki van használva a 8 mag teljesen, akkor szépen behúz az i5-nek, a hat magosnak viszont kell a tuning, mert csak akkor éri utol. Tuning alap esetben azért kell, mert majdnem mindenki játszani akar, ott meg még mindig siralmas a sok mag kihasználása, egy két szálra/magra terhelődik a sok számítás és az FX nem arra van.

(#53888) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Nekiestem a 6300-al a 4,6ghz-nek.
Most hwinfo64 monitorozza a hőfokokat
A proci rendben van(66 fok)
Viszint van egy VR T1 nevű valami, ami jelenleg 92fokos :Y
Ez a Vrm lenne? (Irf ir3564B fül alatt van)
Jelenleg 1,425v a fesz, ha stabil lesz, akkor próbálkozok majd alacsonyabb fesszel is, de jó lenne tudni, hogy mi ilyen forró.

Szerk: na eddig tartott az öröm, fél óra után vége lett a dalnak prime alatt.
Akkor marad a 4,5 ghz - 1,38v

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#53889) do3om válasza Balathruin (#53887) üzenetére


do3om
addikt

Ja persze az FX nem arra van hanem nagyon jövőbemutató meg minden. :C
Akkor mire van primre meg IBT amik futnak 8 szálon? ;]
Mert más nem nagyon van ami megy.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#53890) Taifa Díaz válasza do3om (#53889) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Pár napja vettem elő a Mafia II-t, végre letolom fullon, mert anno nem volt elég a hardverem hozzá. Hát képzeld, dolgoztatja mind a 4 modult/8 szálat. Márpedig ez nem tavaly jelent meg, és mégis :U

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#53891) Habugi válasza Taifa Díaz (#53890) üzenetére


Habugi
addikt

Nem kell belemenni, elég sok játék (ki)használja már a 8szálat, kollégának nyűgös a péntekje úgy néz ki, DX12-vel pedig a DX11ig tartó API-s mizéria várhatóan végetér, a hozzátartozó egyszálas erőigénnyel egyetemben, Mantle után szabadon..

Most jöhet megint egy Emese féle meglátás (bár megjegyzem teljesen jogosan..), hogy igen tudjuk majd egyszer, meg jövőre és a jövőben.. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#53892) V!ck


V!ck
aktív tag

Igazából azt sem tudom kinek válaszoljak vagy köszönjem meg, asszem meggyőztetek a Matterhorn-nal kapcsolatban. Az lesz az én emberem :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#53893) C0RVUS válasza C0RVUS (#53879) üzenetére


C0RVUS
tag

Esetleg van valakinek valami gyakorlati javaslata a problémára, vagy megy a lapom a levesbe?

Bemászok én nyakig a BIOS-ba, meg tuningolok a csillagos égig, ha ennek az az eredménye, hogy lesz egy kielégítő teljesítményű stabil processzorom!
De az adrenalin-éhségemet, ha lehet, mással elégíteném ki.

A támogatott procik közül voltaképp egyedül az FX-6100 kapható!
Azért énszerintem ez elég undorító egy három éve - pont, hogy a fejleszthetőséget is figyelembe véve - vásárolt alaplapnál.
Ja nem is, majdnem hazudtam: a compkernél van AMD Athlon II X2 260 !!!38 370!!! Ft-ér (remélem ez nem számít reklámnak). Vajon nem egy saját gusztustalanságába belefulladt üzletpolitikát próbálnak ők is meglovagolni?!

Még egy kérdés: ha az athlon ii x2 270-et "megtunyingónám" vagy 4GHz-re (annyit állítólag még talán alapfeszen is lehet) az milyen mértékű teljesítményjavulást okozna?

(#53894) Habugi válasza C0RVUS (#53893) üzenetére


Habugi
addikt

Sajnos még mindig nem tudok neked értékelhető infót adni az Athlonod kapcsán. :(

Ugyanakkor pedig..

"A támogatott procik közül voltaképp egyedül az FX-6100 kapható!
Azért énszerintem ez elég undorító egy három éve - pont, hogy a fejleszthetőséget is figyelembe véve - vásárolt alaplapnál."

No offense, nézd el nekem kérlek, de az én lapom is pont elmúlt 3éves, szintén pont a fejleszthetőséget figyelembe véve ajánlották/vásároltam és két év után tavaly ilyenkor bele is huppant a 8"magos" FX a Phenom II X4 után, 5Ghz-en gurul..

Tudom, a jelenlegi helyzeted és dilemmád közel sem nevezhető momentán egyszerűnek, de szerintem válogasd meg éppen mivel bosszantod fel magad (bonyolítva a saját helyzeted..), mert speciel pont a fejleszthetőséget szem előtt tartva nagyon rossz lapot választottál..

Athlon húzás ügyileg egy-két rutinosabb róka biztosan írni fog idővel, ez itt az FX topic, a magam példájából kiindulva pedig.., nem mindenkinek van/lehet a prociddal gyakorlati tapasztala, szóval türelem amíg hazaérnek az emberek, biztos lesz aki tud (ebben is..) tanácsot adni! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#53895) Balathruin válasza do3om (#53889) üzenetére


Balathruin
veterán

Látom képzelődsz, mert a jövőről semmit sem írtam.
Igen, primera meg IBT-re van, mert más nem is létezik.

(#53896) C0RVUS válasza Habugi (#53894) üzenetére


C0RVUS
tag

A fejleszthetőséget is figyelembe véve.
Nyilván az ára is számított, de érdekes módon, egyéb tulajdonságait tekintve nem tűnik egy elavult lapnak ma sem. Csak a fenenagy tuningtűrést nem tartottam fontosnak.
A jövőbelátáson kívül még milyen képességre lett volna szükségem ahhoz, hogy tudjam, hogy a következő generációs processzorokat is befogadóként árult alaplapba három év múlva szinte semmilyen processzort nem fogok tudni rakni az akkori felhozatalból.
Egyébként volt az négy éve is, ha jobban belegondolok, mivel akkor 9xx-es chipset még nem igen volt, vagy csak marha drágán, már nem emlékszem.

Távol áll tőlem, hogy felbosszantsam magam. Csak konstatálok. ( ...:W )

(#53897) do3om válasza Balathruin (#53895) üzenetére


do3om
addikt

Állandóan az ment hogy majd használva lesz a sok fejlesztés amit hozott az AMD. Erre írtam a jövőbemutató dolgot.
Valójában más nem is gondolkozik 4 szálnál többen, megpróbálta az FX-el de nem úgy jött be ahogy szerette volna.
Ez amugy nem trolkodás hanem számomra is sajnálatos, de ez van be kel látni. Sok termékénél a jövőbe menekül ami még nincs, de amikor már lenne akkorra elavult.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#53898) Habugi válasza C0RVUS (#53896) üzenetére


Habugi
addikt

Mondom, egy bizonyos pontig teljesen megértelek. :R

A lapodat/választásodat viszont kár tovább ragozni, 3éve még számomra sem volt olyan szempont, ami alapján egy 4+1es, VRM hűtés nélküli lap szóba jöhetett volna, pláne akkor nem ha a fejleszthetőség minimálisan is képbe került volna mert 125W TDP-s FX-et már régen kapni lehetett. Ez pedig nagy szó, mert most is vannak ebben a topicban olyanok, akik 100x jobban értenek a témához/hardverekhez mint én, namost 3éve meg pláne annyira kb láttam bele ebbe a világba/témakörbe, mint a Barátok közt Magdi nénije a súlytalanság állapotának esetleges fiziológiai mellékhatásaiba. :D
Viszont utánajártam/kérdeztem, mérlegeltem.

Egy olcsó lapot kerestél a proci mellé és megvetted.

Sokszor téma a topicban, hogy mi van kiírva az egyes AM3+ lapot gyártó cégek honlapján az egyes procik mellé. Igen, azért nem egy-két alaplap mellett szerepel az FX támogatás plecsni amibe nem igazán rakna senki hozzáértőbb FX-et, azt nem szabad elfelejteni, hogy 4magos FX is van, megfelelőbb TDP-vel.
Alaplapot nem plecsnik alapján kell választani, utána kell kicsit olvasni, megnézni a specifikációit, pláne ha és amennyiben valaki minimális szinten szem előtt tartja a későbbi fejleszhetőséget.
Nem érdemes itt leragadni és annak tárgyát vitatni mennyire okkal vagy ok nélkül aggatják rá egyes alaplapokra ezeket a jelzőket/jellemzőket, mert ez semennyivel sincs túl azon a szinten, mintha az ember elvárná az intelligensnek reklámozott mosóportól azt, hogy magától kimásszon a spájzból és bemásszon a mosógépbe.. :U

4évre pedig kár feleszkalálni a 3at.., a 990FXA-UD3-am 2k huffal olcsóbban vettem mint amennyibe most kerül.
Kvázi elmondható, hogy 3év alatt lap+cpu szinten 34k hufot költöttem fejlesztésre egy 8320as szeméjében (ez is olcsóbb volt mint most..), ezzel a beruházással elérve azt, hogy még mindig tökéletesen elégedett vagyok a config teljesítményével, CPU szinten mindenképp. Pedig az AM3+ foglalatot már akkor is temette mindenki..

Szőrszálhasógatók kedvéért az oly sokat emlegetett tunning kazán FX igényeit kielégítő hűtést is bele lehet számolni, ami 22k volt az SA személyében, egy pillanatra sem figyelembe véve azt, hogy az FX már sehol nem lesz, mikor még mindig ezzel a hűtővel fogom hűteni az aktuális procimat évek múltán is..

Ez a vonat a Te esetedben sajnos már elment, mint írtam is kár ezzel bosszantanod magad és ilyen-olyan szempontok alapján gusztustalannak nevezni/leírni a helyzetet. Teheted, szíved joga, csak ne ide írd le kérlek! :N

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#53899) Lacpac válasza Ashenvale86 (#53864) üzenetére


Lacpac
őstag

Ha fx patch-es az ibt-d, akkor lehet ez csak egy bug.
Láttam hogy az utolsó körben dobta a hibát.
Valaki itt a topikban felfedezte hogy ibt+fx patch=utolsó körben hiba annak ellenére hogy a proci stabil.

(#53900) eldiablo válasza Steven (#53876) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Gyári hűtővel az 1.4V max turboval (ami ugye a magok felét érinti) nem olvad el.
A hőmérséklethez még annyit azért hozzá fűznék, hogy nem mindegy, mi a 65C:

Persze, ha ajánlod a gyári coolert OC-ra bizonyára jobban értesz hozzá, mint én. :R
Bízom benne az RMA folyamatban is ilyen készségesen fogsz tanácsot osztani a kollégának.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.