Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) Habugi válasza rovtiv2 (#52050) üzenetére


Habugi
addikt

Hőmérsékleti értékeket nézel miközben CPU stressztesztet futtasz?

Előre is elnézésed kérem, de a TT Frio a maga három hőcsővével 1.4V fölött egy rossz vicc..
Nálam egy 6hőcsöves Scythe GKCII nagyon hasonló jelenségeket produkált stressztesztek alatt, amikor emelni próbáltam az órajelet és a feszt.
Szerintem nálad valami hő(ön)védelem kapcsolt be ami eche lecsapja az egész hóbelevancot pár perc után.

Írtad, 1.46-1.5V között/fölött rövid prime után is kakukkol.
Na ezek a feszek a Frionak.., hát most had ne használjak hasonlatot..! :N :R

Persze a tévedés jogát fenntartom, de masszív alulfesz/downclockkal próbálkoznék.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52052) vhw válasza Habugi (#52051) üzenetére


vhw
addikt

A gyártó honlapján 5 hőcsövesnek írja a Frio-t.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52053) rovtiv2 válasza Habugi (#52051) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

A TT Frio 200W-ot tud disszipálni. A 2 db. 12 centis ventije 2500-at képes forogni. Manuálisan maxra állítottam, miközben teszteltem. A hűtőt kétszer kentem fel, biztos, ami biztos. Így a CPU hőmérséklete nem ment 55 fok fölé.
Mégis, minden körülmények között fagy, vagy feketét dob. Még 48 fokon is, ahogy ő akarja.
Felvetésedet köszönöm. :)

Már bocsánat...

(#52054) Habugi válasza vhw (#52052) üzenetére


Habugi
addikt

Csak a Google képkereső első találatait néztem, ott 3 hőcsöves, elképzelhető, hogy van belőle 5hőcsöves is, de az se életbiztosítás, nálam legalábbis elvérzett a 6hőcső valahol 1.45V körül.

Ezért jött a Silverarrow.

(#52053) rovtiv2:

"A TT Frio 200W-ot tud disszipálni."

Ki szerint? A gyártó TT szerint? :D

"Így a CPU hőmérséklete nem ment 55 fok fölé."

Prime közben 1.5V környékén nem megy 55fok fölé?
Azt valahogy kötve hiszem, illetve bocs, kötve sem! :N
Milyen softverrel méred/mérted?

Erről [link] beszélünk?

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52055) rovtiv2 válasza vhw (#52052) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Igaz, ráadásul 8 mm átmérőjűek. :)

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#52056) fasterware válasza rovtiv2 (#52049) üzenetére


fasterware
aktív tag

Abból is létezik azért több típus :) , esetleg 11-11-11-27 2T, 1.65 v - on még megnézhetnéd, hátha. Ha így sem jó, kapcsold be a tdp limitert ( tudom mindig az ellenkezőjét javasoljuk ), legalább használni tudd a géped, aztán majd összejön a megfelelő beállítás.

(#52057) Habugi válasza rovtiv2 (#52055) üzenetére


Habugi
addikt

Minden más stabil egyébként?

Akkor kakukkol a gép amikor Primeolsz?

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52058) ViZion válasza do3om (#52037) üzenetére


ViZion
félisten

OK, elhiszem, h ez kicsit probléma. DE! Egyrészt ez AMD sara, h auto értékek szarok, és nem javítja, nem javítják bios szinten, amikor VGA-kat adnak ki ugyan ezen gyártók mindenféle saját PCB-vel, beállítással a ref.-hez képest. Másrészt Intel K procinál sem sírnak, h állítgatni kell, ez kérem ott van nagy betűkkel, h Black Edition, ami világ életben egyet jelentett a tuninggal, a biosban kotorással. Nem hiszem el, h valaki megvesz egy procit és nem olvas utána mielőtt vásárol.

rovtiv2: feszt vedd LEJJEBB. És a biosról tölts fel képeket. thx.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52059) rovtiv2


rovtiv2
csendes tag

Tisztelt Uraim, azt hiszem, rájöttem, mi a gond a konfigommal, és a 9590-essel.
Egy órája fut a Prime, nyitott ablaknál, fullon forgó CPU ventikkel (TT-Frio 2500rpm).
Utánanéztünk a barátnőmmel a neten, hát bizony 65-fok felett letérdel a proci (a franc se tudja miért, de tapasztalati tény). Most 52 fokos, a szobában 16 fok van.
VIZIon kollégának külön köszönöm a tanácsait, nélküle megmaradtam volna abban a tévhitben, hogy az alaplapommal van a baj. Egyébként mindenkinek köszönöm, hogy karácsony este időt szakított a kínjaimra, cserébe egy jó tanáccsal szolgálhatok: soha, senkinek eszébe ne jusson AMD 9590-es processzort venni!!! Istentelenül sokat zabál, szinte lehetetlen kihűteni a keresztény kultúrkörben! :N

Már bocsánat...

(#52060) do3om válasza ViZion (#52058) üzenetére


do3om
addikt

Ajánlanál nekem olyan FX-et amit nem tuningra csináltak, és nem is lehet tuningolni?
Csak hogy mit vegyen aki nem annyira jártas benne.
;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#52061) Habugi válasza rovtiv2 (#52059) üzenetére


Habugi
addikt

No akkor megvan a gond, tudtam h ez a probléma..
Amúgy az én tiedhéz képest őskori lapomban is be lehet állítani a hővédelem szintjét, szerintem a tiédben is van ilyen opció. A 65fokos "limitről" mint olyanról én magszinten tudok, kupak szinten plusszban rá lehet számolni egy 10est.
Hidd el nekem, az a hűtű kevés oda, méghozzá nagyon kevés.
A 8320asom fél éve 1.5V-al megy 5Ghz-en minden probléma nélkül, 1.55V-ig bezárólag benchelni is tudom, értsd hűteni, durvábban terhelő játékban is bőven 65fok (kupak, értsd magszinten 50-55) megfogja a hűtő, szóval semmi baj nincs a 9*** szériával, csak normális hűtőt kell rá venni.

Értsd, komolyabb játékvizek vagy hagyományos esetén D14-től felfelé.
Korábban "nagyágyúnak" jellemezted a Friot, de sajnos ennek a kategóriának a közelében sincs.. :(
A másoknak szánt tanácsodat annyiban fogalmaznám át, hogy amennyiben 9***-es procival terveznek, akkor megfelelő hűtőt vegyenek mellé. :R

Mindezektől függetlenül, keress a BIOS-ban/kérdezz rá olyannál akinek ilyen lapja van, nem-e lehet véletlenül ezt a "hőmérsékleti limitet" feljebb állítani, mert nálam igen, igaz nem mag, hanem kupak szinten.
Arra nem válaszoltál milyen softverrel méred, HWInfo64-et javaslom, mag/kupakhőmérsékletet is mutatja.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52062) frescho válasza ViZion (#52058) üzenetére


frescho
addikt

sokaig nem szoltam hozza, de mar bantja a szemem a topic szemellenzos hozzaallasa. En tartom azt a regi velemenyem, hogy az AMD szegyene az FX szeria tamogatasa. Ezt elo lehet keresni ebben a topicban is, de tomoren leirom ismet:

- BE ide vagy oda, alap beallitasokkal, gyari hutokkel nem futnak stabilan. Az, hogy olyan hangja van a gyari hutonek, mint egy felszallashoz keszlodo MIG 21-nek, az a kisebb gond. A nagyobb, hogy trotlingol a processzor veluk.
- Az alaplap gyartok fele sem fogalmaztak meg egyertelmu betartando ajanlasokat, igy az "FX ready" lapok nagy resze hulladek.
- Az egeszben nagyon bosszanto, hogy ezt kis odafigyelessel, a gyartok tamogatasaval, normalisabb arazassal (talcas FX, jobb huto, AMD approved program...) siman lehetne kezelni, de az az erzesem, hogy az AMD magasrol tesz az egeszre, csak az APU-kra fokuszal.

Mielott barki a szokasos bigott "huzz az Intel topicba" valasszal jonne figyelmebe ajanlom, hogy az orszagban az elso AM3-at tamogato lapok egyike a polcomon landolt szurke importbol. Most is eppen egy AM1 keseriti eppen az eletemet...

https://frescho.hu

(#52063) pipo112 válasza rovtiv2 (#52059) üzenetére


pipo112
senior tag

Nos akkor még egy jó tanács végy egy rendes proci hűtőt az a tt frio nem a leg jobb az fx-ednek vagy egy kompakt vizet vagy minimum d14 , Silver arrow, phanteks .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#52064) rovtiv2 válasza Habugi (#52061) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Igazad lehet a hűtés kérdésében, és igen, HWMonitort használok.
Amúgy mondj kérlek egy olyan léghűtést, ami 220Wattnál többet tud! Jóval többet. És ha igen, mennyivel?
Egyébként, nem tudom, volt-e szerencséd az Asus Sabertooth uefi bioszához. Ha igen, eddig is segíthettél volna.
Köszönöm!

Már bocsánat...

(#52065) Habugi válasza rovtiv2 (#52064) üzenetére


Habugi
addikt

Áuuu, ha lett volna szerencsém hozzá már régen segítettem volna! :U

Nem mértem még le fogyasztásmérővel egyszer sem, de pl ha 1.525V-al 5.2Ghz-en ráeresztek egy Cinebenchet, akkor szerintem simán 250W felett vagyok.
pipo112 már javasolt párat egyébként, D14/D15/Silverarrow/Phanteks tc14, bár utóbbit részemről fentartásokkal. Többiek is biztos ki tudják egészíteni a listát egy-két fajtával.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52066) ViZion válasza do3om (#52060) üzenetére


ViZion
félisten

De rajta van, h BE, akkor mi a gond? Ha nem akarja piszkálni, vegyen nem K intelt, ennyi. Utólag meg ezen keseregni felesleges, nem ördöngősség a beállítás, ill. vannak erre szakik. Elviszi, beállítják neki kis pénzért, boldogság.

frescho: igazad van. :K A topik elejétől "fikázom" az AMD-t a lapkínálat -illetve nemkínálat miatt (sőt tavasszal majdnem intel lett, mert nincs ITX deszka, de végül maradt az ATX), valamint, h hagyták, h vacak lapok megjelenjenek. Másrészt folyamatosan ostorozom őket az elbaszott defaultok miatt, de ez van, sajna leszarják, mert APU a menő most...

Gyári kúler már rég nem téma, Phenom időkben is többnyire azt mondtuk, h inkább NE adjanak semmit, óvjuk a környezetet, ne termeljék a szemetet. De szerintem valamikor 10 éve vett az AMD ezekből több vagonnal ;] , adják mindenhova, pedig szar...

De nem tudunk mit tenni, jöttek az új FX-ek, ismét elbuherált beállításokkal. Vicces, h régebben AM1/AM2 gépeket is raktam össze (mára sajnos ebben a katagóriában is inkább penyát kell adni, ócóbb.), ott semmi flikk-flakk nem volt. Egyberak, telepít, boldog. FX sztem csak valami mostohagyerek volt nekik, rohadtul APU-ra koncentrálnak, ez meg meg is látszik. De nem tudunk mit tenni, és fenntartom a véleményem, h aki nem havonta cserél procit (bocs Miklósassss ;] ), az bizony előtte topikot búj, teszteket olvas, etc. Vagy ha ennyire nem pénz a 20-50 k amit kifizet a CPU-ra, akkor megintcsak nem kell sirdogálni, cserélni kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52067) rovtiv2 válasza Habugi (#52065) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Nagy vonalakban ismerem ezeket a hűtőket, a gondom csak az, hogy szeretném tudni, hogy az én jelenlegi TT Frio-m 200Watt-jához képest az általad felsorolt nagyágyúk mennyit disszipálnak.
Mielőtt nehéz tízezreseket kiadnék értük, 20-30W többletért, mert azzal nem vagyok sokkal beljebb.
Ezért, ha erre vonatkozó konkrét adataid vannak, ne fogd vissza magad. Köszönöm. :)

Már bocsánat...

(#52068) ViZion válasza rovtiv2 (#52067) üzenetére


ViZion
félisten

Az jó cooler, egyszerűen sok a fesz és sok a hő. Lejjebb venni a feszt próbáltad már? Biosról screenshotokat raksz fel?
De lehet az a hűtő kevés lesz, ha durva OC-t is tervezel. Szerintem arra már vizet kellene hegeszteni, de kinek mi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52069) rovtiv2 válasza ViZion (#52068) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Köszönöm kérdésed, a kép meglesz, csak egyelőre izomból prájmolok, több mint két órája. Ha lejjebb veszem a feszt, fagy (teljes joggal). Hiszen így is "csak" 1.428-1.440V közötti feszültségtartományban hajlandó stabilan hozni magát, alatta fagy, felette sül.

Már bocsánat...

(#52070) frescho válasza ViZion (#52066) üzenetére


frescho
addikt

Ezzel az egy resszel nem ertek egyet: "De nem tudunk mit tenni, és fenntartom a véleményem, h aki nem havonta cserél procit (bocs Miklósassss ;] ), az bizony előtte topikot búj, teszteket olvas, etc."

Nem lehet mindenki ilyen elvetemult. Meg a szakmabeliek (pl. boltosok) sem veszik a faradtsagot, hogy kikiserletezzek azt, hogy az uj eresztes eppen mivel kompatibilis. Ezert ajanlanak szinte mindenhol Intelt. Sajnos az FM2 + vonalon is elofordulnak hulladekok, amikor az olcso lapba betolt APU/processzor nem akar az istennek sem ugy menni, ahogy igertek.

De ez nem az FX processzorok hibaja, hanem a koritese.

AM1-et probalgatva felemasak az erzeseim. Nem ertem, hogy minek szenvednek a modulokkal, ha ezt kicsit felpimpelve, 3GHz-en L3 cache-el tuningolva siman megvernek az FM2 szeriat, raadasul alacsonyabb fogyasztassal. Tovabb gondolva: szivesen latnek lowpow szerver procit 8 puma maggal 2GHz-en, 30W fogyasztassal, 32-64G memoria kezelessel. Webes scale outhoz tokeletes lenne, fokent, ha 1U-ba belezsufolnanak 4-8 ilyen kis lapot olcson. De ez mar erosen OFF :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#52071) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Én egy FX 8320-at hűtők vzzel aki egy FX 9xxx-et kis léggel hűt az olyan mint aki Porsche-t vesz friss jogsival és berzenkedik hogy nem lehet vezetni !
:W

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#52072) do3om válasza rovtiv2 (#52069) üzenetére


do3om
addikt

Ha hűtőt vennék a ramokra is figyelj, gondolom magas bordásak.

Bár a mostani hűtővel ha elfér akkor jó, gondolom nem az első foglalatban van rakva.

Amúgy jó lenne képet berakni a házadról -belső és külsőről is hogy hogy vannak elrendezve a dolgok. (hűtés szempontjából)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#52073) rovtiv2 válasza Gabrikovics (#52071) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

A 9xxx Fx-ek 220W-ot szívnak. A TT Frio 200W-ot disszipál. Megpróbáltam. Bejött. Legfeljebb lejjebb veszem 2-300 MHz-el, amíg nem találok megfelelő hűtést.
Amúgy a 8320-ast vízzel hűteni a maga szerény 120Wattjával erős túlzásnak érzem.
Ennyit a Porsche-ról...

Már bocsánat...

(#52074) rovtiv2 válasza do3om (#52072) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Köszönöm, ismerem a problémát a magas bordák és a procihűtő összefüggéséről. Belefutottam már az évek alatt.
A képekkel nem maradok adós, és nagyon köszönöm az érdeklődésedet. :B

Már bocsánat...

(#52075) do3om válasza rovtiv2 (#52073) üzenetére


do3om
addikt

TT Frio 200W-ot disszipá

Ezt ne említsd már többet.

Mert akkor ajánlani is e szerint fogunk:
[link]
Max. Cooling Performance: 300 Watts
;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#52076) Gabrikovics válasza rovtiv2 (#52073) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Az FX 8320 egy hosszú upgrade eredménye ugyanazzal az alaplappal ami már kezd a leggyengébb láncem lenni . Nálam az AMD procik tuningolása nem opció hanem kötelező és CSAK azért hajtom az FX 8320-at 4500 MHz-en mert egyelőre elégnek érzem a teljesítményét ha kevésnek érezném a vízhűtésem már megvan lapot cserélek és mehet a 4800 MHz :))

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#52077) ViZion válasza do3om (#52075) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Meg a 8350 fogyasztása is mehet feljebb, nem véletlenül van TDP kikapcsolva tuningnál... :D
Az meg többnyire vicc, h mennyit írnak rá, esetleg labor körülmények között működhet, de nem a zárt PC házban, a fűtött szobában...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52078) rovtiv2 válasza ViZion (#52077) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Lájk (ezt a barátnőm üzeni)! :DDD

Már bocsánat...

(#52079) pipo112 válasza rovtiv2 (#52074) üzenetére


pipo112
senior tag

Én elhiszem hogy 200w van a dobozra írva de akkor a Noctua mennyit írhatna 300w-t mert akármilyen tesztet nézek a d14 üti a friot a sw/phanteks-ről nem is mondok többet csak hogy ezeknek a poros nyomában sincs .
Amúgy nem rossz hűtés csak a te kockádra kevés .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#52080) rovtiv2 válasza pipo112 (#52079) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Valószínűleg igazad van. Ismerem ezeket a hűtőket. Szépek, nagyok, impozánsak. De tényleg, a Noctua mennyit ad meg specifikációként? Mert mielőtt nagyon sokért megvenném, szeretném tudni, hogy konkrétan mit tud.
Ellenben tény, hogy a TT Frio a maga feltételezett 220 Wattjával tényleg kihűti a 9590-es FX 220 Wattos TDP-jét, Prime-al terhelve, igaz, nyögve. ;)

Már bocsánat...

(#52081) ViZion válasza rovtiv2 (#52080) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem nem érdemes cserélni, pár fokot/percet esetleg nyernél, de itt a kéttornyosak között már nincsenek nagy eltérések. Jóféle egybevíz, vagy valami alap szett amit érdemes lehetne megnézni (EK kit, 360 radival).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52082) rovtiv2 válasza ViZion (#52081) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Magam is így gondolom. Köszönök mindent! (A Prime azóta is megy. ;) )

Már bocsánat...

(#52083) pipo112 válasza rovtiv2 (#52080) üzenetére


pipo112
senior tag

Vizion jól mondja ha teheted nézz egybe vizet vagy amit linkelt
amiket írtam sokat nem nyernél velük kb 4-5 max 6-7 fokot ez a te hűtőd ?ez a te hűtőd?

mert ha igen akkor itt egy teszt

ebből a teszt azért jól látszik hogy amiket ajálottam léghűtéseket simában vinnék a kockádat nem kéne alul feszelni meg hasonló de komoly tuning ott is felejtős od egy Niagarát intézz :D
:D

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#52084) vhw válasza rovtiv2 (#52082) üzenetére


vhw
addikt

És lassan egy újabb tepsi sütemény is megsült :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52085) Habugi válasza rovtiv2 (#52073) üzenetére


Habugi
addikt

Szépen kérlek hagyd már ezt a salátát, hogy a Frio mennyit disszipál papíron.. :O

Elég a kockádra alapfeszen/alapórajelen? Nem..
Akkor elég ha kinyitod az ablakot+gépházat.
Leírtam szerintem mindent amit a Silverarrowról tudnod kell, nekem azzal van gyakorlati tapasztalatom a nagyobb léhűtések közül, mással nincs.

IBT: [link]
Procievő játék: [link]
Cinebench: [link]

"Amúgy a 8320-ast vízzel hűteni a maga szerény 120Wattjával erős túlzásnak érzem.
Ennyit a Porsche-ról..."

Nagyon nem vagy képben még mindig, amikor időd engedi gyorsan átrághatnád magad a téma összefoglalón.. :K

Egy proci TDP-je, jelen esetben pl. a 8320/8350 125W-ja pedig addig a pontig érvényes, amíg a tunning miatt ki nem kapcsolod a TDP limitet, ergo amikor egy ilyet órajelben odáig húzol mint egy 9***-es kockát vagy feljebb, lásd 5Ghz, akkor a fogyasztásuk közel azonos.
Képben vagy?

Ne kérj tőlem fogyasztási adatot, mert elmondtam, hogy nem mértem még, saccolni tudok azt megtettem.

Hamár megvetted a 9***-es CPU-t két lehetőséged van, veszel rá egy rendes hűtőt vagy downclokolod/alulfeszeled ahogy az Orrmányos javasolta egészen addig, ahol még a Frio meg tudja fogni. Egyébként is, attól mert a Prime alatt elfogy a Frio csodád, attól még simán tudsz játszani vele.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52086) Bossp


Bossp
addikt

Esetleg valakinek véleménye erről a hűtőről egy fx 8320-hoz?! (alap órajelen úgy 5 Ghz körül? ;))
http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=824

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#52087) do3om válasza Bossp (#52086) üzenetére


do3om
addikt

Csak rá kel nézni, nem is értem mire gondoltál amikor beraktad ide, persze ha viccnek szántad: :DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#52088) Bossp válasza do3om (#52087) üzenetére


Bossp
addikt

Komolyra fordítva a szót Melyik a legjobb ár/teljesítmény értékű víz hűtés Procire úgy 20 kilo körül?!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#52089) Balathruin válasza Bossp (#52088) üzenetére


Balathruin
veterán

Ennyiért lég van, méghozzá csúcs, pl. Silver Arrow.

(#52090) Bossp válasza Balathruin (#52089) üzenetére


Bossp
addikt

Elég szűkösen vagyok így is a házban magasak a memória bordáim a 212 Evonal nagyobb Hűtő nem igen fér be és ez is idegesítően nagy... Ezért inkább valami vízre gondoltam.. A CM-et jó áron eltudnám most adni... Ebben az árkategóriában gyengébbek a vízes megoldások mint a léghűtésesek?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#52091) Johni5 válasza Bossp (#52088) üzenetére


Johni5
őstag

Az enyém 20k mondjuk kilóba. :)---Kompresszor +10l víz. :)
Am eldiablot kérdezd,neki van 2 is.

[ Szerkesztve ]

(#52092) do3om válasza Bossp (#52088) üzenetére


do3om
addikt

Nem igen ismerem a vízhűtéseket de ezt a zalmant drágának tartom: 26e.

20-ba azt hiszem nem sok jó vízhűtés van - GHz-es FX-hez.
Amúgy a teszteket nézegetve egész jó ez a hűtés de kicsit olcsóbbak kéne lennie, egész mutatós a kinézete meg a felépítése is jó. Csak sajnos egy olcsóbb léghűtés leveri.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#52093) Bossp válasza do3om (#52092) üzenetére


Bossp
addikt

De úgy nézegettem azok az "olcsóbb" léghűtések nem igen férnek be főleg a memóriáim miatt... Azért gondolom a 212 Evonak ez is oda ver... Legalábbis a tesztek alapján bő 10-15 C-al.

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#52094) DiszNóÓl válasza Bossp (#52093) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Ez [link] 26k. Van venti nélküli csomag ami 24k. Ez később bővíthető. Múltkor iponban 22k ért volt a ventis...

HATER

(#52095) Bossp válasza DiszNóÓl (#52094) üzenetére


Bossp
addikt

Köszi meglesem!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#52096) MrM94 válasza DiszNóÓl (#52094) üzenetére


MrM94
őstag

Nehogymar ilyen szar egybevizet vegyetek.
Noctua NH D15.Elfernek alatta a magas ramok is,csendes es kurvajol hut.

(#52085) Habugi +1

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#52097) MrM94 válasza Habugi (#52085) üzenetére


MrM94
őstag

upsz,dupla

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#52098) vhw válasza MrM94 (#52096) üzenetére


vhw
addikt

Nem értek a lovakhoz, de mégis milyen tekintetben szar?
Ár/érték?
Hangos?
Kis teljesítmény?
Rövid élettartam?
Vagy?

Miben jobb egy 1 kilós aluminium kocka?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52099) EnterR válasza vhw (#52098) üzenetére


EnterR
veterán

Az itteni FX-es tesztek alapján egy kéttornyos léghűtés nagyon jól megállja a helyét.

PSN ID: marquuard

(#52100) Valkűr válasza vhw (#52098) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem vágom miért szarozzák sokan az egybevizeket, ellentétben a tesztekkel ahol meg leverik a nagy léghűtőket még a kisebb vizesek is. Most akkor hol az igazság?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.