Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) raubisoda


raubisoda
senior tag

Ha valaki (mint pl én) alapon tuningol és nem tetszik neki,hogy leparkolnak a magok nagyon akkor a köv progival lehet blokkolni a magok pihi idejét ha valakit érdekel. Core Parking 32/64 csak segítő szándékkal én már régóta használomés w10-el is kompatibilis. :) :)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52702) raubisoda


raubisoda
senior tag

parked 50% alatt leveszi a magteljesítményt ha fölé húzod fixen tartja a sebességeket.

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52703) raubisoda


raubisoda
senior tag

unparked

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52704) norbert1998 válasza raubisoda (#52701) üzenetére


norbert1998
veterán

Win10-et használsz? :Y

(#52705) raubisoda válasza norbert1998 (#52704) üzenetére


raubisoda
senior tag

:K :K Hasít mint Magyarország. :DDD :DDD vicc félre bánat mit gyorsulnak a gémek pl:BF3 BF4 fiamnak a DayZ Metro2033 Counter-Strike Global Offensive

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52706) Balathruin válasza norbert1998 (#52704) üzenetére


Balathruin
veterán

Mi van ha azt használ? :F Nekem is ez volt az elsődleges egy ideig.

(#52707) raubisoda válasza Balathruin (#52706) üzenetére


raubisoda
senior tag

Milenne semmi megvettem ozt csá :D :D

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52708) norbert1998 válasza Balathruin (#52706) üzenetére


norbert1998
veterán

Mert azt sem tudtam megjelente valami stabil előzetese vagy már végleges van vagy mi. Idén nagyon le vagyok maradva, azért kérdeztem.

Raubi: akkor lassan adók neki egy esélyt én is majd :)

(#52709) Taifa Díaz válasza norbert1998 (#52708) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Érdemes megvárni a január 21-ét, a kismadarak olyat chiripelnek, hogy az akkortájt nyilvánosságra kerülő Windows 10 verzió már elég stabil lehet főrendszernek is.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#52710) Habugi válasza Taifa Díaz (#52709) üzenetére


Habugi
addikt

Konkrétan semmi értelme, a most elérhető és annak az esetleges verziónak sem, amíg nincs benne DX12.. :N

A Win7 64 a saját értékrendem szerint még mindig köröket ver bármelyik Win8-ra, nemhogy szóbajöhetne ilyen félkész/félhülye Win10 bazári majom edition. :N
Aztán majd ha lesz DX12.., az is idő mire játék érkezik rá..

Persze ez csak magánvélemény..! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52711) Taifa Díaz válasza Habugi (#52710) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Érdekelne, hogy ha még nincs DX12-es játék, akkor miért baj az, ha egy alfa rendszer nem támogatja a DX12-t :F
Ne haragudj, de ha visszaolvasod és értelmezed, magad fogod belátni, hogy a magánvéleményed így hangsúlytalanul belezuhan a hozzászólások közötti vákuumba ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#52712) Habugi válasza Taifa Díaz (#52711) üzenetére


Habugi
addikt

Haragudni? Ugyan már, semmi ilyesmi.. :N

HALÁÁÁÁÁÁL !!!!!4444 ;) ;]

Próbálj meg onnan nekifutni, leírtam számomra a Win8.x sem játszik, óje, igen abban sincs DX12..(és még a látóhatáron sem volt amikor jött a Win 8.x a csemperengeteggel), cserébe a mai napig problémásabb mint a Win7 64.
Namármost, amíg ez így van nem látom semmi értelmét még egy ilyen "rendszernek", remélem így már tudsz követni. Ha nem akkor se búsulj, elnézem neked mert hétfő reggel van! ;)

Amíg az újabb Win8.x-el több a kompatibilitási/kezelési probléma mint a 7essel, addig ugyan meggyőzhető vagyok róla, hogy egy herélt Win10-nek van értelme, csak nem lesz könnyű feladat. :N

Azért nem mentem bele ilyen részletességben az előző hozzászólásban, mert nem számítottam arra ami személyeddel megesett és mert ez itt nagyon oFF.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52713) Taifa Díaz válasza Habugi (#52712) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ja, hétfő reggel van :U Mégse nekem kellett szerkeszteni a hozzászólásom, nekem elsőre is sikerült megfogalmazni, amit mondani szerettem volna a témában :U

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#52714) Habugi válasza Taifa Díaz (#52713) üzenetére


Habugi
addikt

"Ugyan már, semmi ilyesmi.."

Ebben volt egy elgépelés, nevezetesen: semmit
Bevallom, nagyon röstellem amiért kijavítottam! :B

Ugyanakkor pedig:

"Mégse nekem kellett szerkeszteni a hozzászólásom, nekem elsőre is sikerült megfogalmazni, amit mondani szerettem volna a témában :U"

Igazából erre nagyon reagálni sem tudok, olvasom egy ideje a PH-t de ilyesmivel még nem találkoztam.
Nem tudom milyen jellegű a problémád, egyben biztos vagyok, nem érzem úgy hogy közöm lenne hozzá, szóval kérlek ez most itt zárjuk le! :R
Amennyiben valamilyen, számomra teljesen felfoghatatlan okból a Win10es fejtegetésemet személyed, "online identitásod" vagy bármilyen ideológiád elleni támadásnak vetted volna, szíves elnézésed kérem!
Ugyan ezért biggyesztettem a végére, hogy magánvélemény, na de hagyjuk tényleg.. :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52715) Taifa Díaz válasza Habugi (#52714) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Semmi ilyesmi nincs benne, semmi identitásommal, ideológiámmal kapcsolatos, csak ráérek és kötekszem, reméltem, hátha felhúzod magad :DDD A problémám jellegéhez pedig valóban nincs közöd. Mezei pszichopata vagyok, de néha szedem a gyógyszert.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#52716) Habugi válasza Taifa Díaz (#52715) üzenetére


Habugi
addikt

Beviszel az erdőbe basszus , pedig a legfárasztóbb kollégám még meg sem jött..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52717) raubisoda


raubisoda
senior tag

Ki nem sz...ja,hogy ki mit a w10-röl.Köröket ver a TC-is a w7 nevezetü semmire nem való ramzabáló hulladék win utánzatra "magán vélemény". :D :D

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52718) Lacielvtárs válasza Habugi (#52716) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

"... pedig a legfárasztóbb kollégám még meg sem jött.."
vajon ki lehet ez a kolléga? :U ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52719) pipo112 válasza raubisoda (#52717) üzenetére


pipo112
senior tag

Nem Tom mondjuk nekem a win7 mai napig nem eszik 2giga ramnál többet pedig nem most dobtam fel de eddig aszem 1,8Gram amit kajol :U

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#52720) Habugi válasza Lacielvtárs (#52718) üzenetére


Habugi
addikt

Nem itt/ezen a felületen, IRL.. elvtárs uram!

Ohwait, esetleg őkelme is felcsapott erdésznek?
Nem játszunk ilyet, városi gyerek vagyok! :P

(#52721) Lacielvtars:

Neeeem, dehogy! ;]
Amúgy egy szavad nem lehet, nem téged kereszteltek el Hablatyológusnak.. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52721) Lacielvtárs válasza Habugi (#52720) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értettem Uram, már majdnem magamra vettem, mert én is tudok olyanokat írni/mondani, hogy kinő tőle a fű, nem? ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52722) Steven válasza Habugi (#52716) üzenetére


Steven
addikt

Elmondod mint én nem hozzá értő , hogy a win 7 mitől jobb mint a win8 leszámítva a felszínt (kinézetet).

Kérlek mond el win 8 al milyen problémák vannak?

:B :C

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#52723) Habugi válasza Steven (#52722) üzenetére


Habugi
addikt

Fejben lefuttattad az aláírásod miután beleolvastál a reggeli ügymenetbe, hiba volt!
Még szerkesztetted is.. ;]

Ezek: [link]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#52724) ViZion válasza Steven (#52722) üzenetére


ViZion
félisten

pl. Asus topikban sokaknak voltak gondjaik. Gondolom rendeződtek, ma már nem panaszkodnak. Azon túl, nekem pl. kényelmetlen, akkor is rühellem a csempéket, ha asztal tölt be. Frissítése egy vicc, hetente jönekk laptopok "behalt a winnyóc" felkiáltással, pedig frissítés akad be. Igen, ezek eredeti, előtelepített win (or lose ;] ) gépek. Szal. engem nem nyert meg. Majd a 10-re kifizetem az árát, annyi. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52725) Steven válasza ViZion (#52724) üzenetére


Steven
addikt

Fejlesztői szemmel mindenben javult: win betöltés, programok elő töltése, ram managment, accu idő ect... kezdeti driver gondok win 7 el is voltak. User szemmel van benne vírusirtó (nem kell külön telepíteni,) fejlődött biztonság is, ott a store értesítési rendszer, gyári mail kezelő, javult a helyreállító rendszere stb .

Az , hogy kinek mi tetszik megint más.... az emberek, emberek... szeretik a megszokott dolgokat , ragaszkodnak a régi bevált cuccokhoz azért van mindenkinek tele szeméttel a lakása (gyűjtögetők ahogy én is és mindenki)

Amúgy nekem tök mindegy , hogy ki mit használ csak hülyeség azt állítani hogy szarabb, tények mást mutatnak.. Valszeg ha win 10 bejön azt is megveszem az upgradet ,hacsak nem ingyenes lesz.

Ami meg biztos , hogy az elején az is tele lesz hibával és az sem fog mindenkinek tetszeni :R

UI ami nekem hiányzik a gadget gyárilag :)

Témát itt lezártam.. szét offoljuk szegény topikot ;]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#52726) MK VII


MK VII
veterán

Üdvözlet az ittenieknek! ;)
Skacok olyan kérdésem lenne,hogy milyen deszkát ajánlanátok FX8320 alá? Tudom,hogy normálisabb áramellátású alaplap kellene,de szerintetek mi az amit bruttó 32-35 körül érdemes alátenni? Tuning szerintem majd később maximum kis mértékben,de az sem biztos.
Viszonylag sürgős lenne. Igazából a mai nap dűlőre kéne jutnom,mert egy barátomnak segítek és holnap adná le a rendelését.
Előre is köszönöm a válaszokat! ;)

[ Szerkesztve ]

(#52727) Expendable válasza MK VII (#52726) üzenetére


Expendable
aktív tag

Nekem egy ilyen van: Asus M5A99X EVO R2.0, sztm ezzel nem lő mellé a haverod.

(#52728) raubisoda válasza MK VII (#52726) üzenetére


raubisoda
senior tag

nekem meg ilyen :Asus M5A97 EVO R2.0 ez is jó alternatíva és egy 8320-as döcög benne 4400-on. :D

De ez a lényeg ezt az irányelvet kell követni minimum:

ASUS Digitális tápellátás :
- Iparágvezető, 6 +2 fázisú digitális tápellátás
- Iparágvezető, 2 fázisú digitális tápellátás

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52729) EnterR válasza raubisoda (#52728) üzenetére


EnterR
veterán

"- Iparágvezető, 6 +2 fázisú digitális tápellátás
- Iparágvezető, 2 fázisú digitális tápellátás"

Akkor ez 6+2 vagy 6+2+2? Az ASUS weboldalán 6+2 szerepel, de az alaplap képén pedig 6+2+2 van. Mi a különbség a 2 között?

PSN ID: marquuard

(#52730) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Na beleszaladtam én is ebbe az Asus féle fárasztó RAM-kezelésbe :W
Szitu a következő: vettem ma 2x4 GByte Kingston Fury memóriát. A lap Asus M5A99X Evo R2.0. Eddig volt a négyből 2 slotban RAM, 2x2 GByte Geil Evo Corsa. Megvolt a dual channel annak rendje-módja szerint, az első és a harmadik foglalatban (bár ez már maga egy anomália, mert a manual második-negyedik foglalatot ír, de úgy csak single channelben működtek).
Namost én naivan úgy indultam el most, hogy lesz nekem 12 GByte memóriám, mégpedig olyan módon feltöltve a 4 rendelkezésre álló slotot, hogy: Fury-Geil-Fury-Geil. Az eredmény furán (furyn :D ) felemás lett.
A BIOS 6 GByte-ot ismer fel, tehát egyet-egyet lát a kétféle memókból. Megjegyzem, a sebességet és az időzítéseket SPD-ből kiolvasva a lassabb Kingstonéhoz igazítottam, tehát ez megvolt.
A Windows azt mondja, van 12 GByte, de csak 5.9 használható belőle. Vajon miért...?
Valaki tud nekem gyors orvosságot? Vagy tegyek le a 12 GByte-os felállásról?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#52731) raubisoda válasza EnterR (#52729) üzenetére


raubisoda
senior tag

A lényeg ne olyan lapot vegyél ami 4+1-es mert az tuningra gyenge.

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52732) Balathruin válasza raubisoda (#52731) üzenetére


Balathruin
veterán

Az még gyári órajelhez is kevés. :D

(#52733) vakond5 válasza Taifa Díaz (#52730) üzenetére


vakond5
őstag

Hasonló problémám volt a napokban, írtam is az alaplapos kérdések topicba. Kérdésem, és a megoldás.

Bár csak hasonlít egymásra a kettőnk anomáliája, remélem segít majd az előrejutásban. ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#52734) Taifa Díaz válasza vakond5 (#52733) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Á, nem kellett plusz fesz. Egész egyszerűen el van qrva a kib**ott manual. Nem felváltva, hanem egymás mellé kell helyezni a kiteket. A CPU-Z adta a megoldást, mert láthatóan épp ellenkezőleg sorolta a slotokat, mint ahogy a lap kézikönyve írja. Gondoltam, biztos nem a szoftver téved - ergo a manual a hibás.
De a tiéd is érdekes probléma, nem kétséges :K

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#52735) eldiablo válasza vakond5 (#52733) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem is volt, hogy random ismerte fel a kapacitást. A CPU/NB-nek ment egy kis plusz fesz és megoldódott.

(#52736) raubisoda válasza Balathruin (#52732) üzenetére


raubisoda
senior tag

Hát jahh.... ahogyan mondod. :DDD :DDD

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52737) vakond5


vakond5
őstag

Vicc hogy miket képesek produkálni még a felső kategóriás cuccok is..

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#52738) #67688960 válasza vakond5 (#52733) üzenetére


#67688960
törölt tag

CL11-re nem lehet átállítani?
én amúgy ezen(#52737) nem lepődtem meg :)

[ Szerkesztve ]

(#52739) #67688960 válasza baritz1995 (#52655) üzenetére


#67688960
törölt tag

bocs de csak most vettem észre a választ, valahogy átsiklottam felette.
asus lapoknál régen ki kellett venni az elemet és csak aztán átdugni a jumpert.
szóval ha nálad gomb van akkor, áramtalanítás aztán elem ki, gombot nyomni kell 10-30 másodpercig(én 30-at szoktam az a tuti), elem vissza, táp vissza

(#52740) hackeeeee válasza vakond5 (#52733) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ilyet késleltetés állításakor produkált.

Vagyis, 1600-on 110ns, minden ok, ha 1866-on maradt a 110ns, akkor volt ilyen, hogy csak 4GB ramot látott a vas a 8-ból.

Időzítésekhez hozzá sem kellett nyúlni. :N

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#52741) vakond5 válasza #67688960 (#52738) üzenetére


vakond5
őstag

Dehogy nem, első indításkor úgy próbáltam.

@hackeeeee: Érdekes, késleltetésre nem is gondoltam, mivel tudom hogy az én moduljaim 300ns alatt nem hajlandóak menni, viszont van egy magasabb is, 350. Csapatok is bios-ba kipróbálni gyári fesszel és időzítéssel.
Mostani előtti kitem egy 2x4 gigáss 2000-es Corsair XMS3 volt, azok tudták a 90 nanot is [annyi a minimum] és gyorsultak is tőle.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#52742) MK VII válasza Expendable (#52727) üzenetére


MK VII
veterán

Köszönöm a választ és neked is raubisoda!
A kiszemelt példány egy GA-990FXA-UD3 lett.. Jókat olvastam róla és én is Gigát használok csak Intelbe.
További minden jót! ;)

(#52743) vakond5 válasza vakond5 (#52741) üzenetére


vakond5
őstag

Semmi változás, ugyanúgy csak CL10-en hajlandó 8 gigával postolni :D
Ma jön át haver, neki ugyanolyan ramjai vannak mint nekem azzal a különbséggel hogy ADATA. Kipróbáljuk majd hogy azokkal mit csinál a bios.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#52744) raubisoda válasza MK VII (#52742) üzenetére


raubisoda
senior tag

:R

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52745) remusz13


remusz13
tag

felraktam a win10et ( hamá ingyé' jár nekem msdnaaról :D ) de elég fa**a a cucc, bár azért pár bugot már találtam

(#52746) raubisoda válasza remusz13 (#52745) üzenetére


raubisoda
senior tag

Nálam No1 no problem no bug. :D :D

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#52747) Picturemaker válasza EnterR (#52729) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha jól emlékszem, akkor 6+2 a cpu, a másik +2 a ram.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#52748) hackeeeee válasza vakond5 (#52743) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egy próbát megért. :)

Mondjuk vicces a dolog, mert, Nálam, volt egy időszak, hogy bármit csináltam, 110-en nem ment. Múltkor egy ideig 1866-on mentek a ramok, 110ns-en, minden gond nélkül. Nem is nagyon értettem, hogy vajon miért, amikor eddig nem működött.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#52749) vakond5 válasza hackeeeee (#52748) üzenetére


vakond5
őstag

Igen, furcsák az ilyen dolgok. Fizikailag nem változtat az ember semmit [vagy csak azt hiszi, mert mégis csinált valamit?] és a hardver képes másképp viselkedni valamilyen szoftveres beállítás hatására.
Ezért is kerekedett ki a szemem, mikor rá kellett jönnöm, hogy a korábbi középkategóriás lap szemrebbenés nélkül vitte a ramokat 2400-on, egy felsőkategóriással meg szórakozni kell? Ne már.. :D

Tökéletesen megvagyok vele így, nagyon megszerettem ezt a Sabertooth-t. Tegnap előtt kihajítottam a gépből a ventivezérlőmet, áttértem az alaplapira. Fantasztikus, hogy mostmár a radin, és az oldallapon levők is hőfok függvényében forognak, akárcsak egy vga, csak ezt a proci melegedésére állítottam be :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#52750) EnterR válasza Picturemaker (#52747) üzenetére


EnterR
veterán

Akkor egy 8+2 -es lap esetén a 8 a CPU, a 2 meg a RAM? Mert ha így van, akkor végül is ez az ASUS hasonló a 8+2 -es lapokhoz.

PSN ID: marquuard

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.