Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) =HG= válasza kulcsarbence (#52148) üzenetére


=HG=
addikt

Bence! Aludj rá egyet, és ha elkezdesz hinni AMD-ben, akkor gyere vissza, olvasd el itt fent az összefoglalót és kérdezz, hogy hogyan csináld a tuningot.. Itt segíteni fog aki csak tud!
Nem fognak tönkremenni az alkatrészek, csak nem ész nélkül kell csinálni. Ezek a mai procik szinte elpusztíthatatlanok.
Ennyire nem ellenséges a kis topik, mint amennyire most tűnik, csak mi tudjuk mire képesek ezek a procik, akik meg köpdösnek rá a "túloldalról" azoknak meg fogalmuk sincs róla (általában)..
Ezért az ilyen "gyíhárom az isten" szövegre mindenki ugrik! :K

(#52152) eldiablo válasza kulcsarbence (#52150) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem bizony! Sok munka van benne! :DDD
Ne gondolkozz sokat, vegyél Intelt, mert az a jó! Ott nem is kell gondolkozni csak nyomni a WASD-t!

(#52153) kulcsarbence válasza =HG= (#52151) üzenetére


kulcsarbence
tag

Rendben van, elnézést nem akartam megzavarni itt senki lelki nyugalmát.

(#52154) ViZion válasza kulcsarbence (#52134) üzenetére


ViZion
félisten

Azt vágod azért, h az i3 4330 az 35k proci? Mint a 8350 használtan...
Architektúrában már 3 éves az FX, Intel újabb, ez normális. Vásárlás ELŐTT kell tájékozódni, de amúgy nem hiszem, h baj lenne az FX 6-8 magosakkal fHD felbontásban. A tuning se dob sokat az meg miféle hülyeség az FX topikban? Bakker, nézd már meg hányan használják a 3,5 GHz helyett 4,5-4,8 GHz-n, sőt, van aki ez fölött is... Jujjj, nem lesz 30 évig jó a proci mert húztam kicsit... igen, azért BE, mert tuningolható. Viszont szerintem így max. 20 év és kuka a tuning miatt... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52155) eldiablo válasza kulcsarbence (#52153) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem tudod, csak az a fránya AMD ne lenne az asztalom alatt. Tiszta nyugodt lennék!

(#52156) =HG= válasza kulcsarbence (#52153) üzenetére


=HG=
addikt

Nem kell elnézést kérni, csak "rossz volt a belépő" ;)

Összeraktál egy jó kis gépet (sokan irigyelnék), csak nem használod ki az erejét, ezért vagy elégedetlen..És azokat a teszteket meg ne is nézegesd, mert semmi értelme (főleg, ha nincs tapasztalatod, hogyan értelmezd)

(#52157) norbert1998 válasza ViZion (#52154) üzenetére


norbert1998
veterán

semmi bajom az fhd-val, (najó, most van, de olvasd el az aláírásom, és megérted :P :DDD)

(#52158) ViZion válasza norbert1998 (#52157) üzenetére


ViZion
félisten

Csak annyira utaltam, h pl. az én procim is egy 8350 szintjén van most (még mindig készül a hűtésre a doboz, a ventik itt vannak, felszerelve a keretre, etc... :DDD ), az én VGA-mmal kis kompromisszummal minden jól megy fHD-ben. Igaz, hajlandó vagyok a tükröződéseket, árnyékokat és a postprocess marhaságokat lejjebb venni (med-high ált.), ill van, ahol vsync-et be kell kapcsolni. De nekem elég, ha 40 felett van az fps, igazán leszarom, h 50 vagy 80... Akinek mások az igényei, az bizony költenie kell és lehet mindent csillió fps-el futtatni, mindenféle AA metódusokkal.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52159) DudeHUN válasza kulcsarbence (#52143) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nekem 4,2-től érezhető javulást hozott egy 270x mellett. Most 4,3Ghz-n stabil nálam a 8320. Sajnos a lapom limitál. De a lényeg, hogy 4,2Ghz felett jön meg az az egyszálas teljesítmény, ami a DX11-hez kell komolyabb VGA mellett. Próbáld meg legalább. Lapod szerintem a 4,3-at biztosan viszi. De a 4,5-öt is bepróbálnám, ahogy írták is. A 8350 bármilyen is ezt a frekit biztosan tudja. Hűteni tudod, tápod bírja.
Ha meg nem lesz fasza még mindig cserélhetsz.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#52160) vhw


vhw
addikt

Vicces a "túloldal" köpködőit emlegetni, mikor azt a szerencsétlent is aki a jót választotta ott ütik egyesek mindenféle cinikus megjegyzésekkel ahol csak érik...
Mikor egyértelmű, már a kérdeséiből is, hogy újonc, tapasztalatlan a kérdező, kétségei vannak, tanácsért/útmutatásért jött ide... :U

(tudom; összefoglaló... na de mégis :) )

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52161) eldiablo válasza vhw (#52160) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Aki a nyakába vesz egy ilyen táblát, az mire számíthat szerinted?

Az részletkérdés, miért van a nyakában.

[ Szerkesztve ]

(#52162) ViZion válasza vhw (#52160) üzenetére


ViZion
félisten

"Rengeteg helyen még az i3 is lenyomja, szóval az AMD-ben én hatalmasat csalódtam, bánom, hogy ezt a processzort választottam."

Ő is Inteles, csak ide keveredett trollkodni... :D Ilyen mondatokra persze hogy leolvad a biztosíték. Mert nem kérdez, hanem mondja. Pl. a tuningos marhaságot. Ha 25-40 % órajel emelés nem látszik a teljesítményen, akkor valami nagy baj van a világgal.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52163) Lacielvtárs válasza ViZion (#52162) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1...
és szerintem az már elég nagy túlzás hogy az i3 beéri az FX-et :W
az i7 az már más... de akkor sem kell vele trollkodni, szerintem. :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52164) =HG= válasza vhw (#52160) üzenetére


=HG=
addikt

Olvasd már végig az én írásaimat! Szerinted nem próbálok segíteni? (#52138) (#52137) stb...

Egyébként nem tanácsért jött, pusztán kijelentette, hogy csalódott AMD-ben és alá is próbálta támasztani, hogy miért....

[ Szerkesztve ]

(#52165) remusz13


remusz13
tag

én nyugodtan cserélem a 4300-at 8320ra vele, hátha jobb lenne egy szálon , alap órajelen :DDD

(#52166) vhw válasza =HG= (#52164) üzenetére


vhw
addikt

Én is láttam már teszteket, ahol állítólag bizonyos játékokban a haswell i3 pariban van egy 6300-assal, sőt akár 8asokkal is. Ott vannak az általa linkelt diagramok - amiről mit tud leolvasni az egyszeri júzer?
(Itt ph tesztben is volt egy egész pozitív minősítés a legfrisebb i3-mal kapcsolatban - fizetett hirdetés vagy se... nem tudom.)

Erre fel jött a vihart kavart kijelentés.

Megvezetik az embereket ezek a tesztek? Hogy kell a diagramokat helyesen értelmezni?
Ezekre válaszolva pár mondatban helyre lehet rakni az illető kétségeit - nem a "vegyél akkor gyí3at" megjegyzésekkel (tudom, nem tőled olvashatta).

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52167) norbert1998 válasza Lacielvtárs (#52163) üzenetére


norbert1998
veterán

a jobb i3-ak TALÁN valamiben egy szálon elérik az fx8320-at alapon. azt hiszem, egyvalamiben, ami igen csak jelentéktelen dolog, de már nem tudom mi

(#52168) Johni5


Johni5
őstag

Nincs gond az AMD-vel.Hogy nem hajtaná ki a 290x-et??Hát ezt erősen kétlem.Csak nem 1280x1024-ben kéne játszani szerintem.GTX760-nál mindegy volt 1920*1080p-ben,hogy 3770K vagy FX van alatta.FPS ugyan annyi volt.--Am 4032*1024-ben gamelek,itt meg aztán tökmindegy.--Cuccaimba kukkantanak most páran.Igaz,inteles vagyok,de nem kell leírni az AMD-t!!Kijártam a proceszorok iskoláját az aljától a tetejéig mind a két oldalnak.Egyébként tapasztalatom alapján 4200MHz mind a két oldalnál elég kell hogy legyen FHD játszáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#52169) ViZion válasza Johni5 (#52168) üzenetére


ViZion
félisten

Hmmm... chiller... :R Ha nem lenne olyan baCCott hangos... Mennyire hangos? :U Jones azt írta, jobb két körösre, a chiller hűtsön egy rakat vizet, ami másik körön jön be. Most így télidőben elméláztam, h miért nem fúrtam át a falat festés előtt... Kirakni egy 50l-es műa hordót, lehűlne szépen és kész... :U csak a páralecsapódásra kellene figyelni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52170) frescho válasza norbert1998 (#52167) üzenetére


frescho
addikt

Pont, hogy nem. Az FX akkor tudja megmutatni a tudasat, ha 4+ szalat hasznal a program. 1-2 szal eseten egy combosabb Pentium is letolja az FX-et, ha nincs szenne huzva.

A topic beallitottsaga szerintem elment a "aszontad nigger vagyok" iranyba. Egy elkeseredett ujoncot a helyes iranyra erdemes vezetni, nem rogton pokrocozni.

kulcsarbence: Ahogy irtak masok is. Probald kicsit felhuzni a processzort. 4.2-4.5 GHz ertelems fogyasztas mellett elerheto es sokat dob az ala beallitashoz kepest. Intel i3 csak akkor jelentene javulast, ha olyan jatekokkal (Starcraft, World of Tanks...) jatszol, amik nem profitalnak tobb szalbol. Mashol egy FX-83XX 4GHz folott eleg jo. Bar a 290-hez talan jobb egy i5, de azt is erdemes jol megrantani es az ara nem az FX-el versenyez.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#52171) ViZion válasza frescho (#52170) üzenetére


ViZion
félisten

Mindenki jön a WoT-al, munkatársam meg ~4 éves gépen tolja és nem panaszkodik. Most ez ennyire nem szeresse az FX-et, vagy mi? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52172) vhw válasza ViZion (#52171) üzenetére


vhw
addikt

Na de milyen részletességgel/felbontáson/fps-sel? :)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52173) frescho válasza ViZion (#52171) üzenetére


frescho
addikt

A WoT semmit sem szeret, csak a leheto leggyorsabb egy szalas teljesitmenyt. Finoman megfogalmazva is egy programozoi takolmany.

Egy 7770 melle eleg egy Pentium, de a GTX760-at nem tudtam kihajtani egy i7-2600-al, pedig megkapta a +400MHz-et es a turbo is tekert rajt' Az emlitett 290x meg gyorsabb kartya, szoval ahhoz szerintem 4.5GHz folott kellene egy 2011 v3, hogy talan 80%-ig kihajtsa a kartyat meg HD-ban is.

Ellenpeldakent mondjuk az FC3-mat emlitenem meg, ami szepen skalazodik a magokkal es a grafikat feltekerve inkabb GPU, mint CPU limites. Itt probalgattam 2,3, 4 modullal FX-et es X6-ot: [link]

https://frescho.hu

(#52174) stickles


stickles
tag

A gépemben van egy fx 8320 ami fel van rántva 4.5re mellette meg egy r9 290 Sap Tri-x oc
WoTban ha minden maxon van 1920ban akkor 30 fpsre is leugrik egyes pályákon

(#52175) #67688960


#67688960
törölt tag

engem januárban esetleg érdekelne egy jóárasított használt FX 8350! :)

[ Szerkesztve ]

(#52176) stickles válasza #67688960 (#52175) üzenetére


stickles
tag

én postával vettem bontatlan darabot 24 K ért

(#52177) #67688960 válasza stickles (#52176) üzenetére


#67688960
törölt tag

hú az jó, honnan?

(#52178) stickles válasza #67688960 (#52177) üzenetére


stickles
tag

Itt az apró hirdetések között

Kirakod , h keresel ilyen procit 2 héten belül biztos , h meg lesz .. én is így vettem

(#52179) #67688960 válasza stickles (#52178) üzenetére


#67688960
törölt tag

ok, köszi!

(#52180) norbert1998 válasza ViZion (#52171) üzenetére


norbert1998
veterán

Én telefonon toltam :D :P

(#52181) Valkűr


Valkűr
őstag

Nálam a 8350 4.6 GHz-en fut és 1.343 volton...Stabil és nem is melegszik agyon. Eléggé látszik a gép teljesitményén hogy húzva van, persze ehhez tudni kell mit és hogyan állit be az ember. A lap egy Asus Sabertooth

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52182) Johni5 válasza ViZion (#52169) üzenetére


Johni5
őstag

Kb semmi hangja nincs.Saját gyártmány.-35 fokos elpárolgáson ennek a kompresszornak nincs nagyobb hangja,mint a háztartási hűtőnek.Lehűtöm a vizet 15-16 fokra,aztán kikapcsol.20 c-t kb 1 óra múlva éri el,akkor megint megy 10 percig.Ha leviszem 10-12 fokra,akkor áztatás lenne belőle előbb utóbb.Ez a 16 fok mindenre elég.A vizes cuccom körébe van kötve a szivattyú elé.Radi 2 darab dupla van a körben,ventik lekapcsolva.Ha nem használom a kompresszort,akkor így passzívan is bőven elmegy a 10l pufferrel.

(#52183) djculture


djculture
félisten

Vettem egy AMD FX-8370E procit a fostos 960gm gs3 fx lapomba és tökéletesen muzsikál pedig féltem hogy nem fogja birni, igaz húzni nem húzom.

[ Szerkesztve ]

(#52184) vhw válasza djculture (#52183) üzenetére


vhw
addikt

Minden kellemetlenség nélkül?
Vagy annyira keményen nem volt tesztelve?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52185) djculture válasza vhw (#52184) üzenetére


djculture
félisten

Elég keményen volt tesztelve tegnap óta nyomom rajta a játékokat (bf4- thief- grid autosport hd texture csomaggal). Nem volt vele baj nem is melegszik, Elég aranyáron is adják sajnos, 55 rugó... hiába no ez már egy más világ 95watt max, de szerintem annyi sincs. A phenom 2 x6 vagy az előtte lévő athlon 2 x4 sokkal jobban melegedett mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#52186) vhw válasza djculture (#52185) üzenetére


vhw
addikt

Valami prime vagy hasonló egyáltalán nem hétköznapi terhelést szimuláló programmal gondoltam.
De ha játékoknál sincs melegedés stb...

Bár az 55k... az mondjuk nem olyan gazdaságos ár...
Ugyan egy nforce chipsettes lap is vinné? :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#52187) djculture válasza vhw (#52186) üzenetére


djculture
félisten

65k az alapára csak mákom volt és a sima e nélkül árán vettem.. Lehet még egy fx-es nforceos lap is vinné, prime nem izgat felesleges nekem nem nyirni akarom hanem használni :)

[ Szerkesztve ]

(#52188) rovtiv2 válasza Valkűr (#52181) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Ne haragudj, de ezt nehezen hiszem. Egy 83xx (vagy bármilyen) FX 4.6GHz-et tud 1.343V-on, az a lehetetlennel határos. Bizonyítékokat feltennél?
(Legalább 12 órán át stabil Prime, esetleg 15-20 ciklus Linx, stb.)
:(((

Már bocsánat...

(#52189) Johni5 válasza rovtiv2 (#52188) üzenetére


Johni5
őstag

Van itt jó pár ilyen példány.12 órás prime-ot biztos sokan futtatnának,ha fizeted a villanyszámlát. :) :DDD

(#52190) rovtiv2 válasza Johni5 (#52189) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Fizetem. És még egy sört is hozzá.
Lehet, hogy én tévedek, és ezt készséggel belátom, ha kapok egy screenshot-ot a végeredményről. :)

Már bocsánat...

(#52191) Valkűr válasza rovtiv2 (#52188) üzenetére


Valkűr
őstag

Igaz bocsi elirtam, nem is vettem észre.. 1.443. Ettől független 12 órás prime tök felesleges egy processzornak, mert nincs az a program vagy játék ami ezt hozná ki belőle, nem is értem aki ezzel tesztel az milyen megfontolásból teszi...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52192) rovtiv2 válasza Valkűr (#52191) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Az mindjárt más, bár az is szép eredmény. :)

Már bocsánat...

(#52193) sYs válasza rovtiv2 (#52188) üzenetére


sYs
tag

12 óra primeot most kihagynám, 1 eve igy hasznalom

[ Szerkesztve ]

(#52194) rovtiv2 válasza Valkűr (#52191) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Nem hinném, hogy felesleges volna. Beleszaladtam én már 6 óra után elhasaló Prime-ba. Ez azt jelenti, hogy a rendszer nem stabil. Itt mese nincs. És láss csodát, a barátnőm, aki itthon dolgozik a gépen, pénzért, havonta beleszaladt egy-egy kékbe, mígnem beláttam, hogy nem felesleges a 12 órás Prime. Mert az instabilitás előbb-utóbb kijön.(Egyébként a CPU NB fesz 0.05V-os emelése megoldotta a problémát.)
Az instabil számítógép nem számítógép. Munkára nem alkalmas.

Már bocsánat...

(#52195) Valkűr válasza rovtiv2 (#52192) üzenetére


Valkűr
őstag

Egyébként iitt végiglehet követni a beállitásokat is, srácnak stabil prime 4.5Ghz és 1.343 volton. Bár ha jól hallottam nála csak 10 perceket ment a prime.

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52196) rovtiv2 válasza Valkűr (#52195) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

A "srácnak".
Neked 1.443V

Már bocsánat...

(#52197) rovtiv2 válasza sYs (#52193) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Prime? :)

Már bocsánat...

(#52198) Valkűr válasza rovtiv2 (#52196) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen de nekem 4.6 Ghz-en...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#52199) ViZion válasza Johni5 (#52182) üzenetére


ViZion
félisten

Dúúúrva! :R
Esetleg lehetne belőle logout cikk, vagy valahol publikáltad, van link esetleg? Van hűtő- háztartásigépszerelős rokon, klímás ismerős... : ) OK, ígért egy klíma radit, de még nem ért ide fél év alatt :((

rovtiv2: bizonyítékot? :)) Nem elég ha visszaolvasol a topikban?
Meglepő, de van 5,1 GHz használt darab is (talán ez Habugié), volt itt pár rekord, ami a nemzetközi mezőnybe is szépen mutatott (Eldiablo), meg van itt pár tuning fan, akik szénné húztak procit, ramot, NB-t... Visszaolvasol és látod. Nálam passzív vízzel 1,42-1,44 V @4,8 GHz, idle 0,8 V... Lehetne lejjebb kattintani, de az a tapasztalat, h ahol stabil, ott egy klikkel magasabb fesz és tutira stabil. De még nincs felrakva a VRM víz, meg a radira a ventik.

Stabil vs. nem stabil már ki volt tárgyalva. Szubjektív, h kinek mi a stabil. Szerintem az IRL terhelésnél nagyobbat, némileg több ideig adva kiderül mi a stabil. 12 óra prime miklósassnak kellett, mert nála ennyit ment is full terhelésen. Nálam renderelés/konvertálás sem 100% terhelés, az is max 1 óra, szal. ha 2 órát bír, akkor minek kínozzam tovább? :U Ó igen, lehet, h IBT 10. órában elhasalna... de attól még stabil IRL.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52200) rovtiv2 válasza ViZion (#52199) üzenetére


rovtiv2
csendes tag

Az lehet. De itt a kollégák 1.343V-ot mondtak 4.6GHz-re, illetve volt egy 1.296V-os versenyző is, ugyancsak 4.6GHz-re.
Ezekre reflektáltam.

Már bocsánat...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.