Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) Omli85 válasza MiklosSaS (#45850) üzenetére


Omli85
őstag

Ebben mondjuk van valami amúgy is gyárilag húzott már ez a Giga túl sok plusz szerintem sem lehet benne léghűtéssel akkor már le kéne vizeznem a vga-t is amire mostanság úgysem lesz keret + amennyi egy vga blokk kb jobban járok még egy 7950-el :D... de azt meg egyelőre feleslegesnek tartom meg volt már CF-em ha működik akkor tényleg jó de ha nem... akkor agybaj :D
És amíg jelenleg is látok 99% alatti vga kihasználtságot játékok alatt úgy hogy kivan maxolva minden addig nincs miről beszélni nem a hardverrel van a gond hanem a szoftverrel..

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45852) ViZion válasza Omli85 (#45849) üzenetére


ViZion
félisten

lassan írom ;] : gyári OC is sok volt pár VGA-nak. Gigánál BIZTOSAN volt ilyen gond, kaptak új FW-t is hivatalosan, alacsonyabb órajellel...
Nem biztos, hogy nálad is ez van, de VGA, kábel vagy monitor hiának tűnik inkább.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45853) Omli85 válasza ViZion (#45852) üzenetére


Omli85
őstag

Tudom én sem vagyok hüle :D hazamegyek visszaveszem vagy nem tudom mit csinálok vele xD amióta megvettem ezeken az értékeken megy sosem volt semmi gond vele most lapot cseréltem azóta random elhasal a gép totál üresjáratban is. Épp most akartam ránézni a gépre távolin megint nem elérhető szal elhasalt üresjáratban úgy, hogy tegnap cirka 30kör IBT alatt sem volt baja szal sanszos hogy nem a cpu lesz a ludas kezdek kicsit pipa lenne :)

A monitor az TV konkrétan és annak semmi baja a kép HDMI-n megy kábelt cserélek ha hazamegyek.
VGA driver is lehet talán vagy valami driver össze akadás de akkor fagyna az egész gép és nem menne tovább a hang sem :/

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45854) MiklosSaS válasza ViZion (#45852) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En nagyon gyorsan irom mert nincs annyi idom mint neked: tudjuk ! , de azert halas koszonet hogy leirta d megegyszer :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45855) ViZion válasza MiklosSaS (#45854) üzenetére


ViZion
félisten

...a keselyűk játszanak a kis okos fejeddel, köszi ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45856) MiklosSaS válasza ViZion (#45855) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

en is birom a fejedet, kellemes napot neked is :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45857) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Na, lehet gyúrni srácok:

;]

(#45858) MiklosSaS válasza eldiablo (#45857) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Le kell tiltani 1 modult a 8320-bol es a sok Xeonnak volna eselye ! :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45859) MrM94 válasza ViZion (#45848) üzenetére


MrM94
őstag

Ha a gyari parametereket sem birja akkor b#sszak meg a videokartyajukat :R
Es igen rosszul lattam reggel de attol meg teis es mikloss is bekaphatja! Es igen mikloss nem aludtam ki magam!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45860) Omli85


Omli85
őstag

Mindenki feszült meg kialvatlan fene egye meg... vezesse mindenki a feszültséget tuningba hátha új rekordot állít be :]
Bár lehet nem lennék stresszes ha a cpu tuning miatt lennék kialvatlan meg fáradt és nem a meló miatt... xD

Ha nagyon felhúzom magam még a végén vissza dobom a régi lapba a rendszert ha ott nem csinálja akkor megy apróra a Fatal1ty.... xD

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45861) MrM94 válasza Omli85 (#45860) üzenetére


MrM94
őstag

Jaj nyugii,ok hozzavannak mar szokva :DDD
Nezz be az offtopicba ott miket szoktunk lemuvelni :D

Ok mast szivnak en meg nem szivok semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45862) Omli85 válasza MrM94 (#45861) üzenetére


Omli85
őstag

Jah hát azt azért leszűrtem, hogy nem vérre megy a dolog csak szívjátok egymás vérét :]
Jól szétoffoltam a topickot asszem a fejemet veszik estére :( :)
Bocsi mindenkitől akit ez kellemetlenül érint xD

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45863) ViZion válasza MrM94 (#45861) üzenetére


ViZion
félisten

...mert Te szúrsz már, de bírunk azé' amikor nem flashelsz nagyon. ;) ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45864) Habugi válasza ViZion (#45852) üzenetére


Habugi
addikt

Gigánál a mai napig random standard, hogy 280/290(x)-eken nem bírják a gyári órajelet, de nem csak Giga betegség valóban. +10% TDP limitet kell nekik adni és csókolom, megoldódik a "probléma". :K

Furmark? Megszólítva érzem magam! :DDD [link]

Azért a 7950essel okosan, az enyém rommá van hűtve.

Szép eredményeket dobáltatok be tegnap, előrehaladásban le vagyok már maradva hozzátok képest! :R
Majd ma behozom, vagy nem, de megpróbálom.

Sas te láttad 28-k physicses Vantageot/800+os cinebencheket? AMD ;)

Elment a Formula/4930K? :F

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45865) Garsza


Garsza
veterán

Helló. Látom nagyon benne vagytok a tuningban. Az aláírásomban szereplő confighoz szeretnék tuning tanácsot kérni.
CPU: 4,4GHz 1,416V Stabil
CPU NB: 2,4GHz 1,250V Stabil ha 2,6GHz és 1,318V lövök be neki akkor még a Windows se indul el. Lehetséges hogy csak ennyit bír a CPU?
Memóriák 1600MHz vannak belőve 1,5V mellett. próbáltam 1866MHz 1,6V -val sípolt az alaplap. RAM időzítéseknél mit kell vissza venni hogy tudjannak nagyobb frekit a ramok?

(#45866) Garsza válasza Garsza (#45865) üzenetére


Garsza
veterán

Jah még annyi hogy a HT Linket azt Auton hagytam.

(#45867) Habugi válasza Garsza (#45865) üzenetére


Habugi
addikt

Az a lap nagyon komoly, nem tartom kizártnak, hogy topicrekordokat tudsz vele csinálni 2800/3000es NB-vel.

2.6os NB-hez én 1.32V, majd később 1.36V-ot adtam neki, még csak nem is melegedett miatta, nyugodtan tedd feljebb.
Windows indulását valszeg megoldja, ha mégsem, akkor a ram időzítésekkel van bibi.
Javaslom neked is az FSB tunningot, 240-260. Kisakkozod a 2600as NB-t, ramokat én igyekszem az 1600-1780 tartományom belül tartani, addig játszom az FSB-vel amíg összejön és a hackeeee féle 8-9-8-22es időzítésekkel már betöltött a Windows is. Fesz nem kell 1.5V-nál többet adj a ramoknak, akár auton is hagyhatod, tapasztalataim szerint az FSB tunning miatt kapnak annyit pluszt, hogy simán futnak extra fesz nélkül is. 1800Mhz fölé 9-10-9-28(30). 2000 környékére megnézheted a 10-11-10-28, átlagos Kingstonjaim még bírják.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45868) Garsza válasza Habugi (#45867) üzenetére


Garsza
veterán

Ram időzítéseket le tudnád pontosabban írni hogy melyik mihez tartozik? Azt a részt egyáltalán nem vágom.

(#45869) Habugi válasza Garsza (#45868) üzenetére


Habugi
addikt

[link]

Így vígan mennek a 2600as NB mellett, a te ramjaid még jobbak is. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45870) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, arra a következtetésre jutottam, hogyha 4,5GHz fölé szeretnék menni, akkor mindenképp kell a cuccnak plusz min. 1 lépcső fesz.

Viszont, ez 1,47V-t jelent LLC-vel. Ami már kicsit sok, és azért forr is alatta a cucc egy kicsit. Tudom mondtátok már többször, hogyha még IBT alatt 55-60 fok, az még belefér.

A kérdés, mi az a fesz, ameddig 24/7 el lehet menni? Nekem ez az ~1,45V a határ.. A kérdés az, hogy vajon megéri-e tovább menni.

Véleményem szubjektív...

(#45871) watador600


watador600
senior tag

Nem tudja valaki, hogy miért érek el csak 41 gigaflopsot 4,4 ghz-n IBT-nél? Megnéztem mennyi az a minimum fesz amivel elmegy a proci és arra még adtam egy kis pluszt és így használom. Neten láttam hogy alapon 70 környéke az érték... ez mennyire valós? Meg itt valakinél 4,6-on picivel több mint 100 felett volt értéke... Vagy ez az IBT nem is annyira mérv adó?

Bocsánat, ha hülye kérdés, de nagyon zavar adolog...

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#45872) hackeeeee válasza watador600 (#45871) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Többször beszéltünk már erről, hogy a piledriver fix-el elég érdekesen működik az IBT.

Hozzáteszem, lehet, hogy stabil a géped egy adott feszültségen, de mégis kevés neki az a fesz, amit kap, ezért számol kevesebbet.

Véleményem szubjektív...

(#45873) Habugi válasza hackeeeee (#45870) üzenetére


Habugi
addikt

Az a baj, fogalmam sincs mivel méred/monitorozod a CPU hőmérsékletet!

Ottvan pl az AIDA rengetegen használják, igen ám, csak megközelítőleg 10-12 fokkal rendre kevesebbet mutat nálam mint pl a HWInfo, ami megjegyzem az ultimate kedvencem.

Meg ugye tegnap "színt vallottam", hogy a Phenom II-esen rajtahagytam 2évre a gyári hűtőt, simán ment úgy 24/7-ben 70 fok fölött. Sasbá' pl többször írta már, hogy nála is hónapokig, ha nem tovább ment a proci 1.5V-al, megítélése szerint kutya baja nem lesz tőle. Ha azt nézem két hét távlatából, mennyire meleg 1.5V-on a SA alatt.., addig fog így menni amíg új lapot/cpu-t nem veszek és az nem idén lesz. :N

15-20fok különbség van ígyis az 1.5V-os FX javára, ha összehasonlítom a régi Phenom II-essel.
Ezért is írtam, hogy más a komfortzóna. Szerintem ha nyugtalanít hagyd a fenébe, annyit nem ér az egész.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45874) watador600 válasza hackeeeee (#45872) üzenetére


watador600
senior tag

1,380-at kap.
Belőttem 4,6-ra is ott 1,452-vel elment, de ugyan anni GFlopsot kaptam...
Akkor adjak még neki?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#45875) Garsza válasza watador600 (#45871) üzenetére


Garsza
veterán

Nekem is 41GF környékén számol 4,4GHz enn 1,416V és 1,45V mellet is 2400CPU/NB vel.

(#45876) watador600 válasza Garsza (#45875) üzenetére


watador600
senior tag

CPU/NB nekem is annyira van belőle az kimaradt.

Akkor nem is annyira gáz? Csak akkor nem értem, hogy a Többieknek miért annyi.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#45877) hackeeeee válasza Habugi (#45873) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, a kérdés..

CPU-NB VID-nek van adva az 1,3125V, itt pedig nem oda írja.. Most akkor, hogy van ez?

Véleményem szubjektív...

(#45878) Habugi


Habugi
addikt

watador600 , Garsza:

Sokszor volt már téma itt az alacsony IBT-s Gflopsok miértje.
Elsőnek ajánlott az IBT Fix, másodszor pedig, nos..., ha őszinte akarok lenni azt mondanám, hogy egy manapság átlagos, hulladékkal és 88darab useless alkalmazással telehányt Windowson, ahol reboot után közvetlen van 70+ futó process, simán elképzelhető hogy i7-en is 40gflopsot csinálna.

Ha "robbantos" eredményt szeretnék csinálni, kilövök minden felesleges szart.
Softveres tűzfalat is, érdemes megpróbálni így, ha látszólag minden egyéb lehetőség ki van már lőve.

NB/HT tunningot meg ha valaki emleget, kérem tegye hozzá hogy szorzós vagy FSB-s.
Előbbire simán megoldás lehet, az NB/HT tunning megszüntetése/visszábbvétele, utóbbinál meg van vagy 20 változó.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45879) watador600 válasza Habugi (#45878) üzenetére


watador600
senior tag

Ezt az IBT Fixet honnan tudnám leszedni?
Csak a fontos progik futnak, semmi más.
NB-nél meg szorzós. FSB-hez nem szeretnék nyúlni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#45880) hackeeeee válasza hackeeeee (#45877) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A hwinfo szerinti hőfokok prime közben:

Nekem most az az NB VID fesz kicsit fura... Vagy, ez nem méri a CPU-NB feszt, csak írja, hogy mennyi a vid?

Viszont maga a HWINFO azt írja, hogy :Northbridge Current: 2399.9 MHz = 12.00 x 200.0 MHz @ 1.1625 V
- Most akkor mivan? Nem a CPU-NB VID Control-nak kell a + fesz?

Mondjuk a procimra meg azt mondja, hogy CPU Current: 4499.8 MHz = 22.50 x 200.0 MHz @ 1.3125 V - közben cpu z szerint 1,44V-t kap.

A hőfokokhoz annyit hozzátennék, hogy nem maxon teker a Seidon, hanem úgy 70%-on.. Van még pár 100 RPM a pumában.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45881) Omli85 válasza Habugi (#45878) üzenetére


Omli85
őstag

"Ha "robbantos" eredményt szeretnék csinálni, kilövök minden felesleges szart.
Softveres tűzfalat is, érdemes megpróbálni így, ha látszólag minden egyéb lehetőség ki van már lőve."

Saját tapasztalat friss win7 64bit minden felesleges kilőve simán hozhat akár 10-15Gflops eltéréseket pluszban a futó alkalmazásos tesztekhez képest.

Én most attól kaptam vérszemet, hogy tegnap éjfél környékére láttam IBT-n Very High-on 102 Gflops-ot de utána be esett 83-ra rá kell jönnöm mi az oka :D 4GHz fölén úgysem nagyon tudok menni a H60-al max talán még egy kicsit. NB-vel meg ramokkal fogok szerintem szórakozni a mai este folyamán :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45882) Habugi válasza hackeeeee (#45880) üzenetére


Habugi
addikt

Épp írni akartam, hogy sensor only módban nézz rá a hőmérsékletekre. Nálam ez a hőmérséklet még mindig a non+ultra kategória. :K

Most nem vagyok előtte, de ránézésre ez újabb HWInfo mint ami nekem van, nem tudom miért annyit ír amennyit. :(

(#45879) watador600:

Innen: [link]

Fix mappa tartalmával írd felül.

(#45881) Omli85:

Ugye, hogy ugye? :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45883) hackeeeee válasza Habugi (#45882) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De azt jól tudom, hogy az CPU-NB VID-nek kell adni a feszt, igaz?

Amióta buheráltam az rc-t vannak anomáliák.. Most pl. nem veszi vissza az órajelet a lap.. Asszem jöhet egy bios reset.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45884) Habugi válasza hackeeeee (#45883) üzenetére


Habugi
addikt

Jól tudod persze, nekem is ti mondtátok!

Amikor elkezdett foglalkoztatni az NB tunning gondolata még nagyon sügér voltam a témában.
Most is sügér vagyok hozzátok képest, maximum lett némi gyakorlati tapasztalatom. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45885) hackeeeee válasza Habugi (#45884) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ok. :)

No viszont érdekes.. Valamiért nem veszi vissza a proci órajelét a lap.. CnQ engedélyezve van.

Rájöttem.. Valszleg a HWINFO feltette energiagazdálkodásban a minimális processzorteljesítményt 100%-ra.. :Y

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45886) watador600 válasza Habugi (#45884) üzenetére


watador600
senior tag

Köszönööm! :R :R :R :R :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#45887) Omli85 válasza hackeeeee (#45885) üzenetére


Omli85
őstag

Pont akartam írni, hogy nézd meg nem e keverte meg az energiagazdálkodás beállításait nálam is volt már ilyen :D.

Amúgy 1.47-en is használhatod 24/7-ben CnQ úgy is visszaveszi ha nyugalmi állapotban van a cpu olyankor meg pihen eleget :D nekem az előző lappal folyamat 1.45v felett ment a cpu semminek semmi baja nem lett hacsak nem 24/7 ben 100%-on van hajtva a cpu különösebben nem viseli meg a technikát legalábbis szerintem :) nálam is csak akkor van kikapcsolva a gép ha takarítva van vagy nincs áram vagy épp random crashel mint mostanában :D

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45888) hackeeeee válasza Omli85 (#45887) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most bios reset után megpróbálom megint a 4,7-et. 1,472-vel.. Hátha.

Ha kibír 1,5-2 óra prime-ot így, akkor marad, ha nem, akkor marad a 4,5.

Lehet, annyit fogok tenni, hogy áttolom max fordulatra a pumpát, úgy nyerek pár fokot, ha stabil marad a cucc.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45889) watador600 válasza Habugi (#45882) üzenetére


watador600
senior tag

Na berakta. Mindjár 85-86 GFlopsot mutat :DD
Viszont linpack errorral megállt a legvégén.. lefutott a teszt 10. köre és error. Ezzel kell foglalkozni?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#45890) hackeeeee válasza watador600 (#45889) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ez egy jó kérdés..

Nekem van olyan, hogy egyszer lefut, egyszer error-t dob.. Ezért kezdtem visszaszokni a prime-ra.

Plusz, volt olyan, hogy veryhigh-on hibázott, maximum-on Success..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45891) vakond5 válasza hackeeeee (#45880) üzenetére


vakond5
őstag

Legjobb megfogalmazás a Vcore és a VID magyarázatára:
"VID (Voltage Identifier) = Voltage Level "request" by the CPU to the motherboard's VR (voltage regulator) to supply it, this is initialized by the CPU and can change accordingly if the CPU is in power saving mode like C1E/EIST features, and also each CPU has an unique max VID internally that was set at factory level while they're running at full load. Turning off power saving features like C1E/EIST will overide and disable those feature and the cpu's VID will be permanently set at their max.

VCore = Actual voltage "delivered/supplied" by the mobo to the cpu, this could be automatic from the cpu as the function of C1E/EIST features ... or ... it was manually set and override by user like in OCing, and this "manually set" vcore could be higher/lower than the cpu's VID at mobo with oc-ing capability.

About the voltage reading, VID is just a state or information that is in the CPU, while vcore is the actual voltage, and as usual, software based reading on vcore is not very accurate, expecting +/-10 to 20% off for normal condition.
"

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#45892) Omli85 válasza watador600 (#45889) üzenetére


Omli85
őstag

Jelezték páran már hogy náluk is leáll a 10. kör végén futtasd le párszor ha mindig a 10. kör végén hibázik akkor ne foglalkozz vele.

hackeeeee: VRM hűtése, hogy viseli? Az kap a fejére még ilyenkor rendesen :)

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45893) EnterR


EnterR
veterán

Megpróbálom az 5GHz-et, de tesztelnem is kéne IBT-vel, viszont megpöcköli a socket a 70 fokot, aminél az alaplap rendszerint le is szabályoz. Látom csak AsRock-ban van 70 fokos limit, máshol 90 fok. Mekkora galibát okozhatok azzal, ha a felfüggesztem a thermal throttling-ot, vagy lazítok a limiten? Mondjuk egy 1-től AsRock-ig terjedő skálán kérném a választ. :DDD

PSN ID: marquuard

(#45894) hackeeeee válasza Omli85 (#45892) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meleg. :)

Kap levegőt oldalról. Egy 23cm-es venti termel befelé. Plusz 1 14-es rántja ki hátul a meleget.

@vakond5: Érthető. Viszont, a Giga lapoknál van egy érdekesség, és ezt mástól is haallottam már, hogy a cpu VID-et eléggé "random" módon detektálja. Pl. Nálam most bios reset után alapból 1,4125V-t írt, beállíttottam mindent, utána már 1,3125V-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45895) Omli85 válasza EnterR (#45893) üzenetére


Omli85
őstag

Az első amit kikapcsoltam a thermal throttling volt. Ha tesztelem úgy is figyelem a hőmérsékletet és lelövöm ha gond van átlagos használat mellet meg úgy sincs para. Szóval ha más nem amíg tesztelsz kapcsold ki a francba :) Mentem már 70 fok főlé én is még sincs semmi baja se deszkának se procinak. Persze ez nem garancia arra hogy nálad sem lesz de ha ésszel csinálja az ember nagy baj nem lehet.
(Milyen jó is ez utolsó mondatnak xD )

hackeeeee : akkor nem csak passzívban van talán nem fő meg :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45896) EnterR válasza Omli85 (#45895) üzenetére


EnterR
veterán

Jelenleg 4,8GHz 1.312V-tal 72 fokon állna meg IBT-ben. Kikapcsolom thermal throttling-ot, azt meglátom hogy alakulnak a dolgok. Aztán gyorsan Cinebench, Vantage és jövök vissza rajkodni, hogy mekkora nagy király vagyok.

...ha addig meg nem ölöm a lapot ;]

PSN ID: marquuard

(#45897) hackeeeee válasza Omli85 (#45895) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jól szellőző házban (HAF 932 advanced) van a cucc.

Viszont itt a többieknél 5GHz felett, 2,6NB/2,6HT órajellel lehet, hogy többet kap a VRM. :)

Véleményem szubjektív...

(#45898) watador600 válasza hackeeeee (#45890) üzenetére


watador600
senior tag

Nekem is csinálta...
Akkor lehet énis átállok prime-ra. Esetleg másik progi amivel lehet jól tesztelni? Gondolom az Aida-nak a stress testje az harmat gyenge :D

(#45897) hackeeeee

Egy kis OFF, bocsi. Az a ház jó cucc? Én is szeretnék venni majd és a CM-be nagyon gondolkozok. Köszi az infót! OFF vége.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#45899) EnterR válasza watador600 (#45898) üzenetére


EnterR
veterán

IBT az csak az FX patch-el ilyen gázos. Sokat ne is várjunk a homemade patch-től. Mostmár nekem is a legutolsó körnél warningol. De OCCT-ben nálam 54mp alatt kiadta, hogy instabil, IBT meg 7. kör után.

PSN ID: marquuard

(#45900) hackeeeee válasza watador600 (#45898) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem rendben van. Ami gond, hogy nincs porszűrőzve, ebből adódóan nagyon porosodik. Nekem van szettem hozzá, de nem használom, mert, kb. 10 fokkal melegebb a gép, ha fel van szűrőzve a ház.

A szellőzéssel nincs gond, Nekem ugye a Seidon miatt ki van szedve a felső 23-as venti.

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.