Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) benikeee válasza MiklosSaS (#45400) üzenetére


benikeee
tag

Akkor majd szétszedem és felteszem azt is.
De ez gondolom nem ok a melegedésre?! :)

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45402) nomad138


nomad138
tag

Sziasztok!

1-2 hónapja jártam itt hogy laggol a gépem stb. Játék közben 1 másodpercre belassul majd rendbe jön és ezt így tovább. Na azóta Asrock 990FX killer, FX8320 3,5Ghz, 1TB WD Black, GTX 760 2Gb, Thermaltake 530W 87% Smart táp lett cserélve a gépemben. Ami a régi maradt az a 8Gb DDR3 1600Mhz ram. És még mindig ugyan azt a szemét, mocskos laggolást csinálja.

Beraktam 6 kör IBT-re Maximum beállítás mellett az összes érték 30GFlops érték körül mozgott és 450sec volt 1 kör megtétele A 30Gflops mindig megvolt csak a mögötte lévő számok változtak 30.4532, 30.5165 stb így értve a dolgot. Azért néztem ezt mert az egyik kedves forumozó társatok Throttling-ra gyanakszik. Nem teljesen vagyok tisztába ennek a jelentésével. A processzor magonkénti hőmérséklete 40°C volt maximum a kupaknál pedig 61°C maximum! Az alaplapot pedig 34°C mutatta. Az összes hőmérséklet érték a HWinfo-ból származik. A processzor a gyári értékeken mozog nincs húzva stb. Spread spectrum meg minden isten nyila úgy van ahogy elindult a gép először! Nem volt állítva! A processzoron frissen pasztázott toronyhűtő van 12cm-es ventilátorral.

Kevésbé ide tartozó!
Amikor vettem a tápomat valaki írta hogy a GTX 760 30+ Ampert vesz fel az én tápegységem meg csak 41A leadására képes. Láttok abban fantáziát hogy a táp és videókártya nem fér meg egymás mellett? Thermaltake 530W 87% Smart series!

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#45403) ViZion


ViZion
félisten

Valaki rakott vizes blokkot M5A99FX Pro R2.0 mobora? Furattávolságok, vagy típus, vagy bármi segítség jól jönne... Köszi! :R
...vagy körbeplexizem a bordát és bevizezem úgy ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45404) lee56 válasza St0keR (#45308) üzenetére


lee56
őstag

Ha a hőmérséklet szerinti optimális opcióra van állítva a venti vezérlés, nálam is ezt csinálja a giga lap. Hidegebb napokon, van hogy egyáltalán nem pörög a CPU venti :) Végülis ha passzívban is elég nagyméretű a hűtőd van a processzoron, akkor mi a baj? Jah hogy a BIOS ezt hibának véli megoldás 1xű -> kapcsold ki a "CPU Fan Fail Warning" című opciót. Már ha Asusnál van ilyen, Gigánál van szerencsére. :)
És ha a "Hardware Thermal Control" be van kapcsolva így sem történhet semmi baj a procival melegebb napokon sem, ha esetleg tényleg tönkremenne az a CPU fan, mert akkor előbb visszaveszi magát a proci mielőtt felforrna. De azért nézd a hőmérséklet-fordulatszám értékeket OCCT-vel mondjuk (linkeltem már nemrég, többiek tudják :) , keress rá, ha nem találnád), hátha más a probléma forrása mégis.

No Comment

(#45405) lee56 válasza Habugi (#45388) üzenetére


lee56
őstag

Nah rekord gyorsasággal meg is érkezett a giga support válasza, nem-publikus béta bios-al egyetemben.

Meg is osztom mindenkivel, már csak azért is mert Asus-os időmben az ő supportjuk nem nyűgözöt le, sőt inkább ellenkezőleg. :)

6/20/2014 7:35 AM
Thank you for your kindly mail and inquiry. Kindly note that the problem caused by overclocking is not covered by warranty. Please be careful when overclock your system. Here is a newer BIOS for you to test. Please click here to download F10d BIOS. If the LLC option is not there, please let us know if you encounter any problem when overclock. We will try to see how we can assist further.

Regards,
GIGABYTE

A BIOS-értt majd írj, hogy hova küldjem. ;)

No Comment

(#45406) Habugi válasza lee56 (#45405) üzenetére


Habugi
addikt

MICSODAAAAAAA??!! :Y :Y :C :C

Gratula!!! :R :R

Nem tudom mit rontottam el anno... :(

Kérsz mailcímet, vagy van dropboxod??

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45407) mAtThIaN


mAtThIaN
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata CS:GO ban az FX8320 -val?
Nyár végére szeretnék összerakni egy új konfigot, amellyel GO -znék legfőképpen..

Motherboard : Asus M5A97 EVO R2.0
CPU : AMD FX 8320
CPU Fan : Artic Freezer 13 / Cooler Master Hyper T4
VGA : Asus GTX750 Ti 2GB
Memory : Kingston HyperX Blue 2x4GB DDR3 1600Mhz
PCH : Thermaltake V3 BlackX Edition
Power : Chieftec CTG-500-80P
HDD : Western Digital Caviar Blue 500GB (előző gépből)

Ezzel a processzorral ilyen "környezetben", mennyi fps-re számíthatok? A cél a fix 200-250fps elérése.. lehetőleg turbo nélkül :))

(#45408) hackeeeee válasza lee56 (#45405) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hoho, no ez jó hír.

Lesznek páran itt, akik örülni fognak. :)

Véleményem szubjektív...

(#45409) KIRA\/NOVA válasza hackeeeee (#45398) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Te a cpu magod feszültségéről beszéltél én erre elküldtem az enyimét csak érdekes hogy enyin megy neked meg annyin a lap ugyan az mint neked bár nincs jelentősége

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#45410) KIRA\/NOVA válasza hackeeeee (#45398) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

A kérdés, itt mennyire számít a magasabb NB órajel? FPU-ban biztos dob az L3 gyorsul tömörítésnél jobb
aida 64 4.2.2800
amiben jobb
cpu: zlib, aes
fpu: vp8, mandel
memoria irás és késleltetés nem mindegyik számot tevő de néhol látványos.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#45411) hackeeeee válasza KIRA\/NOVA (#45409) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, tényleg, sorry.

Én modntam múltkor, 1,3V körül is prime stabil volt a proci, viszont ahogy kapott feszt, ugrott a teljesítmény.. 1,35-1,45V között Crysis 3 alatt 15-20%-ot nyertem, fps-ben.

Véleményem szubjektív...

(#45412) benikeee


benikeee
tag

Akármit csinálok felmegy a hőmérséklet 65+ fokig.
Mostmár a procit is visszavettem 3.5 Ghz-re, már vagy 3 féle képpen pasztáztam, mit csináljak még ezzel hogy norm. hőfokot kapjak??????:D

ThermalrightMacho120

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45413) lee56 válasza hackeeeee (#45408) üzenetére


lee56
őstag

Már vannak is ;)

Itt meg is jegyezném; Hogy akit érdekel a dolog, nyugodtan irhat privátot, GA-990FXA-UD3 rev 1.0 alaplaphoz jó a BIOS csak természetesen. Így csak az írjon, aki ilyennel rendelkezik és hiányzik neki az LLC állítási lehetőség. Szivesen adok letöltési linket bárkinek. Felhasználni persze kizárólag saját felelősségre. Hivatalosan elzárkózom a jogorvoslati megtorlásoktól. :D Letöltéssel elfogadjátok a lemondó nyilatkozatot. :)

(#45412) benikeee : Klíma, duplatornyos Phanteks, esetleg folyékony nitrogén beszerzése segíthet. :)
Viccet féretolva; extra házventik, jobb házszellőzés, a macho 120 tudtommal a kisebbik tesó, a borda talán ugyanaz mint a nagyon, de a ventillátora is sokat számít, biztos kevesebb a légszállítása és hangosabb mint a 14cm-es változat, tehát még kritikusabb a házszellőzés téma így.

No Comment

(#45414) elso válasza benikeee (#45412) üzenetére


elso
csendes tag

Ha ráengedsz egy primeot egyből persze, hogy hirtelen forró lesz ideje sincs átmelegedni a bordának nézd meg game után azt jónapot.

(#45415) pipo112 válasza benikeee (#45412) üzenetére


pipo112
senior tag

illeszkedik rendesen a hűtő, az alaplapi merevítő fent van ?

képet tudsz linkelni?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45416) benikeee válasza pipo112 (#45415) üzenetére


benikeee
tag

A hűtőhöz adott leírásban nincs ott az a merevítő ami a gyári hűtőnél van fent az alaplapon ezért azt levettem és csavarokkal+a hozzáadott alátétekkel csináltam meg ahogy a leírásban van.

Sztem illeszkedik normálisan mivel amikro rajta van meg se mozdul amikor leveszem akkor is a paszta jó helyen van szétkenődve.Mondjuk azt már nem tudom hogy elég vastagon van-e rajta mert azt nem nagyon vágom hogy mennyire vastagon kell.

[ Szerkesztve ]

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45417) kircso13 válasza benikeee (#45416) üzenetére


kircso13
senior tag

Miutan rogzited a hűtőt csavatokkal lazitsd vissza fél menetet. Lehet. H nem mozog a hűtő, de homorú lehet az alj, vagy domború

[ Szerkesztve ]

..,

(#45418) pipo112 válasza benikeee (#45416) üzenetére


pipo112
senior tag

nem kell sok paszt .
azért furcsálom mert nekem volt Macho 120-am nem volt vele semmi gondom az én 6350-et 4,4ghz en nem engedte 65C fülé igaz 2 ventivel tette mind ezt egy ventivel nekem is hasította a 70 fokot de mondom 4,4 ghz-en

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45419) marcellx


marcellx
csendes tag

Sziasztok arra lennék kíváncsi hogy ez a Gigabyte 780T-D3L alaplap működne-e FX-4300-zal esetleg Fx-6300-zal?

(#45420) benikeee válasza kircso13 (#45417) üzenetére


benikeee
tag

Mondjuk az lehet hogy nem kéne koppra meghúzni mert eddig mindig ki volt kicsit folyva az oldalára a paszta, lehet az a baj hogy a közepén nem marad elég?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45421) kircso13 válasza benikeee (#45420) üzenetére


kircso13
senior tag

Ahogy huzod meg a csavarokat addig egyenes az alja es nyomja ki a felesleget, huzod tovabb akkor mar defotrmalodik es legres keletkezik. Volt ilyen hibam

..,

(#45422) benikeee válasza pipo112 (#45418) üzenetére


benikeee
tag

Hát én is furcsálom eléggé ezt a hőfokot, de már a tököm tele van :D

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45423) ViZion válasza lee56 (#45405) üzenetére


ViZion
félisten

Azért nem kell hasra esni. Szép hibalistát és javítási (fejlesztési) javaslatokat küldtem anno a billentyűzetükhöz. Aranyosak voltak, a hibákat elismerték, etc... majd az új verzió kapott más színű ledet... :W

marcellx: működne, működne... de az inkább AM3 prociknak való, tuningolást felejtsd el azzal, eléggé nehézkes.

benikeee: rá se ránts :DDD Rakd fel a gyári kúlert, mérj vele párat. Pasztát vékonyan egy X-be középre. [link], Lehetőleg fehér szilikonos vagy pl. MX-2, MX-4 pasztát tolj, azok jók. Nem kell megtépni a csavarokat. Frekit és feszt vedd lejjebb, ha akkor is melegszik, akkor hűtőnél a bibi. Nem lehet, h elillant a hőcsőből a gáz? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45424) EnterR válasza lee56 (#45405) üzenetére


EnterR
veterán

Nemá, hős akartam lenni, ma kaptam választ, mert rákérdeztem én is. :DDD

PSN ID: marquuard

(#45425) benikeee válasza ViZion (#45423) üzenetére


benikeee
tag

Nem Tudom mostmár próbálkozni csak holnap fogok mert elfogyott a pasztám. :D

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45426) MiklosSaS válasza marcellx (#45419) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nincs rajta VRM huto, inkabb ne !

(#45407) mAtThIaN: szia! Mehet, nem lesz gond vele...de csak ha arra kell akkor oda eleg egy APU is.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45427) Yllgrim válasza ViZion (#45423) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ez hasznos kis video, koszi, azt hiszem akkor az X metodus lesz a nyero, amikkel probalkozok majd:

Noctua NT-H1
Phanteks PH-NDC
ARCTIC MX-2
Coollaboratory Liquid Pro (ezt lutrizom, mert se a collaboratory se a Phanteks nem valaszolt h kompatibilsek-e egymassal)

Csinalok par merest is, bar ez alapjan lehet coollaboratory-t felkenes es csok.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45428) Yllgrim válasza Yllgrim (#45427) üzenetére


Yllgrim
őstag

Oke, megtalaltam a valaszt, Liquid Pro lesz, Csinalok majd teszteket a Coollaboratory es Phanteks osszehasonlitasabol, ha ez sem segit, akkor kell vennem ROG lapot meg memoriat. Hogy miert?, Mert csak :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45429) doboka98 válasza mAtThIaN (#45407) üzenetére


doboka98
tag

Szia! Én tanácsolnék inkább processzornak egy 6300-at, az is bőven elég és akkor kártyából tudsz venni 760-at. Előnyösebb szerintem.

(#45430) ViZion válasza Yllgrim (#45427) üzenetére


ViZion
félisten

A jó paszták között idle nincs difi, maxon is pár fok lehet. Liquid az nikkelezett talpúakhoz való elvileg. Jó az oda, csak szétszedés előtt meg kell melengetni kicsi terheléssel, mert nem engedi úgy, mint a szilikonos. MX-2 lenne az én választásom, bevált már. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45431) Habugi válasza ViZion (#45430) üzenetére


Habugi
addikt

+1 az MX-2-nek, nekem is mr. orrmányos ajánlotta és nagyon jól bevált a scythe gyári paszta után. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45432) nomad138


nomad138
tag

Sziasztok!

Feltűnt bárkinek is hogy egy 21 soros segítségkérést írtam le nektek?

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#45433) Garsza válasza nomad138 (#45402) üzenetére


Garsza
veterán

Milyen játékoknál lagol? A táp biztos hogy elég Egy GTX760 biztos hogy nem fogyaszt 30+ A az 360W volna szerintem max 15A ha fogyaszt. Biztos hogy nem az a gond. Az is lehet hogy elfogy a videó memória. Van már páj játék ami többet kér 2GB nál.

[ Szerkesztve ]

(#45434) MiklosSaS válasza nomad138 (#45432) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, valoban 21 sor !

Elso korben csinalj egy par fotot a BIOS-rol es linkeld be.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45435) EnterR válasza nomad138 (#45432) üzenetére


EnterR
veterán

61 fok kupak az semmi. Gondolom böngészőben vagy flashnél fagysz meg, nem?

PSN ID: marquuard

(#45436) ViZion válasza nomad138 (#45432) üzenetére


ViZion
félisten

láttam, de el kellett mennem, offban írtam mi történt. Utána nem olvastam vissza, h írtak-e. A tép szép, moduláris, de nem venném meg. Prime alatt VGA-t nem terheled, ennyit bírnia kell neki.

alaplap számomra ismeretlen, de ha bios friss, rosszat nem írnak, nagy bordás VRM van, akkor az csak nem rossz. Most is azt tudom mondani, h összefoglalót olvasd át, Asus tuning leírás segíthet belőni a gépet. Ha winDOS-t is újraraktad, akkor sok minden nem maradt...
Driverek gondolom fent vannak, eszközöknél hibát nem jelez. Gondolom HDD is jó, nem töredezett és nem a közepén van a game.

Játék alatt kellene monitorozni a dolgokat, MSI afterburnert használt talán macsek. Mindegy is, nézni kellene (és logolni) mindent.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45437) Yllgrim válasza nomad138 (#45432) üzenetére


Yllgrim
őstag

Szia, napkozben neztem, csak hat a melo :) Szoval, milyen hutod is van pontosan tipus szerint?
Amire en gondolok, h adj egy kis tuningot annak a procinak, alap orajel nem az igazi az FX-eknek, vgyis nem rossz, de lenyeges teljesitmeny novekedes erheto el.

Throttling: A jelenséget becsületes nevén Thermal Throttlingnak nevezik...ha a procid csak egy pillanatra is túlmelegszik, belassít és időbe telik amíg ''visszakapaszkodik'' a rendes tempóra...

Amiket erdemes megnezni, hogy jol le van-e pasztazva a proci, es jol fekszik e rajta a huto, mivel most csereltel procit, gondolom jol pasztaztad, Vizion tett be egy linket ma, hogy csinald, X alakban.

Ha az jo, akkor erdemes a tapon elgondolkodni, elvileg "budget" kategoria, en nem tudom megitelni h jo-e (en igyekszem mindenbol a "legjobbat" venni (ezert van FX-em a masik ceg termekei helyett :)) )), kerdezz ra a Tap-os topicban. Alaplapot majd masok kielemzik :)

Elvileg nem kellene nagy gondnak lenni, Windows-t ujrahuztad, driverek a helyukon?

Hazban hany ventillatorod van, milyenek? A gondot az okozza, hogy pillanatokra felmelegedhet a proci nagyon es ezert visszavesz a teljesitmenybol, Bios-ban kellene allitgatni, fix feszultseg, kis orajel emeles, energiatakarekos modok kikapcsolasa, turbo kikapcsolasa, magyaran kicsit megcibalni a bajuszat h egyenletes rehelesen menjen, ne o allitgassa a sajat kenye kedvere. Ha most 3.5Ghz, akkor mondjuk felrakni 3.75-3.8Ghz-re es ennyi.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45438) lee56 válasza ViZion (#45423) üzenetére


lee56
őstag

Hehe, na igen nincs olyan gyártó a világon, akinek valamikor, valamely termékével, ne lett volna gondja valakinek. :D Én is csak saját tapasztalatomat tudom mondani, egy darab Asus alaplapom volt eddig, azt is azzal a lendülettel vettem anno, hogy na egyszer legyen minőségi alaplapom.. Annyira mondjuk nem is volt rosz, de sokkal több gondom lett vele végül, mint ezzel a gigával. Tehát nálam 1-0 a giga javára. ;)

(#45432) nomad138 : Nem. Kellett volna? ;]

Na mire megírtam, már kaptál négy labdát is, tessék. :)

Amúgy viszonylag újjonc alaplapod van, kevés vele a tapasztalat, ne csodálkozz ha nem írnak rögtön 10-en választ. De pont itt az összefoglaló/első hozzászólásban rengeteg infót találsz. Amúgy a BIOS/UEFI rendes beállítása lehet a kulcs, hacsak nem valami külső tényező, legalábbis szerintem. Kicsit nézz utána mik a javasolt beállítások arra az alaplapra, meg úgy általában. APM és Turbó Core Technológia kikapcs! Ezek legyenek az alapok, még ha nem tuningolsz, akkoris, továbbá CPU-hűtő és mindenféle hőfokok ellenőrzése, teszt körülmények között is. Ha ez nem segít, akkor aztán jöhet az utánajárás/internet végigolvasás. :)

(#45439) EnterR : Akkor valószínűleg szoftver gond, driver, winfos? Esetleg a táp gyengélkedik, mivel kombinált terhelésnél ugye több áram fogy.. VGA is fűt ráadásul, szóval akár túlmelegedés is lehet.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#45439) EnterR válasza Yllgrim (#45437) üzenetére


EnterR
veterán

Throttling kizárva, Skype-on megnéztük, IBT maximumon végig állandó GFLOPS-szal futott.

PSN ID: marquuard

(#45440) Yllgrim válasza EnterR (#45439) üzenetére


Yllgrim
őstag

Csak valasozltam a kerdesre :) "mi az a throttling" vagy ilyesmi, a 21 sorosban :)

Akkor BIOS-t lojjetek be, kicsi pluszt neki alap feszultsegen, mindent beallitani ahogy a nagykonyvben le van irva es ugy tesztelni. windows, driverek gyarik legyenek, legfrissebek, Bios update, meg nezzetek meg h minden hofok stil-e nem csak a CPU/core.

Nem eszik sokat a rendszer, de olvasgatva a tap-ot nem a tuti, kell ezek ala rendszerek ala egy stabil eros cucc.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45441) KIRA\/NOVA válasza nomad138 (#45402) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Mondjuk nézhetnél egy 12Vos 5V-osat is.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#45442) Habugi válasza EnterR (#45439) üzenetére


Habugi
addikt

Te Skypera hívod a problémákkal küzdőket? Én TS3-ra, nem lehetne párhuzamra hozni? :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45443) MrM94 válasza nomad138 (#45402) üzenetére


MrM94
őstag

Enis lattam,
Bios kepeket, cpuz hwmonitor vagy aida64es stress stabilitys kepeket kerunk ugy h nem inditod el,onann kiszurheto sokimnden

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45444) ViZion


ViZion
félisten

Folyamatokra, telepített progikra is rá kell nézni... nincs valami, ami mittomén frissíteni próbálja magát időnként? Próbálkozni kell AV nélkül, lebutított géppel is (kilőni ami nem kell és tesztelés). Minden játékban előfordul? Ha valóban VGA / táp miatt van, az is kizárható: alacsonyabbra a felbontást, effekteket ki, teszt. Ez ilyen biza. De játék topikban is kérdezni kell, h van-e ilyesmi. HD7770 elején is volt, h X játékhoz a béta driver a jobb, a másikhoz ez, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45445) EnterR válasza Habugi (#45442) üzenetére


EnterR
veterán

Jaa, valami oknál fogva én tűntem a legideálisabb mentornak, azt felkerült a partnerlistára. :DDD De már kapja ezerrel az ívet.

PSN ID: marquuard

(#45446) pipo112 válasza nomad138 (#45432) üzenetére


pipo112
senior tag

A probléma a tápodba lesz mert az a táp pont a nem ajánlott tápok között van gyenge a belseje ami meg rá van írva nem felel meg a valóságnak , de kérdezz rá a milyen tápot vegyek totyikban.
amit ajánlani tudok neked FSP Raider 550 vagy XFX 550 pro vagy Chieftec ctg 600w
ehhez a konfighoz ami neked van ezek dukálnak minimum .
mind 3 megbízható jó minőség nem úgy mint a TT smart

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45447) EnterR válasza pipo112 (#45446) üzenetére


EnterR
veterán

Spintires nevű játék is szaggat nála, ami aztán nem egy új dolog, és szerintem maxon se használja a videokártyát, a kártya meg csak fel tud venni annyi kraftot, ami elég a játék normális futásához, nem?

PSN ID: marquuard

(#45448) pipo112 válasza EnterR (#45447) üzenetére


pipo112
senior tag

ez a a tápegységes totyicból van az egyik szaki írta róla
"THERMALTAKE Smart SE 630W: a sima HEC belső, nagy ívben kerülendő. (Smart SE) -> CWT belső"
szal ennyit erről, valószínű hogy az 530w-ból max 350-400 w-ot képes leadni
a 760 pedig eszik kb 250-260w körül +proci +adalék és lehet gaménál elfogy neki a kraft

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45449) Valkűr válasza MiklosSaS (#45200) üzenetére


Valkűr
őstag

Egy pillanatra visszatérve erre a kihajtja vagy sem témára....Szerintem jelen esetben ez teljesen lényegtelen, mert én úgy gondolom, h egy 100-150 ezres VGA kártyához, legalábbis magamból kiindulva nem egy 40-50 ezres processzort veszek, hanem egy nagyobbat intel i7 a példa kedvéért. Ez az egész téma olyan érzést kelt bennem mint a gyári trabantra tenni egy olyan könnyűfém felnit ami 600 ezre ft. Vagy egy 40 ezer forintos erősítővel hajtani a 20 milliós hangsugárzókat.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#45450) doboka98


doboka98
tag

Heló! 3-4 napja vettem egy coolert a 6300-amra, mert már nem bírtam a borzasztó zaját. Pontosabban egy Cooler Master Hyper 212 Evo intézi a dolgokat most és meglepően jól. Nem egy high-end hűtő, de az árában tökéletes - se hamva, se hangja -. Namármost, az a helyzet, hogy én egyáltalán nem terveztem OC-t, de így ahogy olvasom, hogy nem lenne rossz, akkor miért is ne. A kérdésem az lenne, hogy a Tuning kezdőknek, szájbarágósan c. témában az összefoglaló alapján érdemes dolgozni? Vagy van annál jobb tutorial?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.