Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) doboka98 válasza benikeee (#45500) üzenetére


doboka98
tag

Az már elfogadható. A lényeg, hogy 60 fölé ne menjen.

(#45502) MiklosSaS válasza benikeee (#45500) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az teljesen OK !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45503) hackeeeee válasza benikeee (#45500) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az úgy egész jónak mondható.

Véleményem szubjektív...

(#45504) Pancsermeste válasza EnterR (#45470) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ezmijez? Tele van virnyákkal! :Y

-= Pancsermeste® =-

(#45505) lee56 válasza hackeeeee (#45460) üzenetére


lee56
őstag

Már az egész ott hülyeség, hogy mindenki hajlamos univerzálisan kijelenteni, hogy egy VGA-t egy bizonyos processzor képes-e kihajtani, vagy nem. A lényeget, hogy milyen programban, azt már átalában elfelejtik megemlíteni. Mert ahány féle program, meg patch annyi féle kihajthatósági mutató lehet, van ahol patch-el megoldják a jobb optimalizációt (bár ez elég ritka, főleg manapság). Van program ami 2 szálat se hajt meg, van ami 12-t is akár..

(#45498) Zolar : Aztán időközben kiderült, amit sejtettem is, csak elfelejtettem írni a multkor, hogy valaki próbálja ki UEFI-s lappal, aztán időközben írták hogy Turbót engedélyezed, viszont az APM-et letiltod, akkor a turbó is hatástalnítódik, és az újraindulgatás megszűnik. Valamiért a Turbó kikapcsolásakor jelentkezik csak.. Hülye megoldás, de egyszerű BIOS/UEFI beállítás kérdése az eltűntetése. Amúgy a GIGABYTE GA-990XA-UD3 (rev. 3.0) szintén annyiba kerül. :P

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#45506) ViZion válasza doboka98 (#45488) üzenetére


ViZion
félisten

nah, meg is vannak a gondok...
Elsőként, ahogy írtam is, nem kellene mindent állítgatni... HT link és CPU/NB legyen 2000, majd ha van stabil állás, akkor mehet a próba feljebb. Nekem 970 chipsetnél 2200 volt a limit, az felett nem volt stabil (IRL igen, de IBT bukott).

Másik, hogy ramod 1600-as... ez OC neki. Van ehhez időzítés, tudod milyen beállításokon kellene lennie? Mert gyári nincs hozzá... nem kezdem el részletezni, IRL sok különbség nincs (játékok, progik nagy része, etc...) viszont instabil lehet ettől. És ehhez lehet kicsit több ram és CPU/NB fesz kellene valóban, de ramnak az 1,6 V feletti már nagyon sok, feleslegesen. Használd a gyárin, vagy keress rá beállítást, de ez nem egy tuning ram, gyanítom egyszerűbb venni gyorsabbat, ha az a vágyad.

Harmadik, hogy leírtam, ha feszt a VID alá akarod vinni, akkor az offset jel - (mínusz) legyen. Ha csak ennél kisebbre szeretnéd, akkor vedd lejjebb, vagy azt nem engedi? :F

benikeee: enabledre azokat

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45507) EnterR válasza Pancsermeste (#45504) üzenetére


EnterR
veterán

He?

PSN ID: marquuard

(#45508) stratova válasza EnterR (#45507) üzenetére


stratova
veterán

Mivel az állomány rar helyett egy exe, gondolom vírusosnak érzékelte a vírusirtója. Nálam odáig sem jut el, hogy megjelenítsem a letöltés helyén. Előbb lekapálja comodo élből ment a karanténba.
Ezt találta benne (kártevő név):
Heur.Dual.Extensions@4294967295

Nem feltétlenül a te fájlod vírusos, de lehet hogy a tároló oldal által készített exe már az.

Szerk.: no igen, azt a felületet nálam Noscript/Scriptsafe blokkolta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45509) EnterR válasza stratova (#45508) üzenetére


EnterR
veterán

Ja, igen ez nálam is így volt, de azért írja, mert a letöltőoldalon nem vettétek ki a Download Managertől a pipát. :K

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45510) stratova válasza EnterR (#45509) üzenetére


stratova
veterán

A rar-odat már rendben találta :K Alapigazság, ilyen oldalon mindig a legkisebb letöltés gomb az igazi :DDD (s a nagyobbik alsó sarkában ott is figyel az AD jelölés, de ha script blokkolót használ valaki, csak az exét szedi le).

[ Szerkesztve ]

(#45511) Yllgrim válasza EnterR (#45507) üzenetére


Yllgrim
őstag

Virusos az az oldal es nem ajanlott a visszajelzesek alapjan, en se szedtem le.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45512) stratova válasza Yllgrim (#45511) üzenetére


stratova
veterán

Az oldal által reklámozott/generált exe vírusos, de a feltöltött tartalom (maga a rar) nem.

[ Szerkesztve ]

(#45513) Habugi válasza Yllgrim (#45511) üzenetére


Habugi
addikt

No, csináltam egy packot, mostantól mindig elérhető lesz.

IBT 2.54 + FX Fix: [link]

Akinek erre bejelez a vírusírtója, az...használjon Avastot.. ;]
Ezzel a kombóval kapok stabil 100+ Gflopsot.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45514) EnterR válasza Yllgrim (#45511) üzenetére


EnterR
veterán

Akkor jó pár PC fertőzött lenne már, itt a fórumon is. :DDD
Overclockers-on is ezt linkelik Piledriver-hez.

Itt van EXE nélkül
VirusTotal

És elvileg megbízhatóbb is a teszt, mert volt, akinek a sima IBT-vel gond nélkül lefutott a teszt, de a Piledriver optimized-el meg el dobta magát a CPU.

PSN ID: marquuard

(#45515) Yllgrim válasza Habugi (#45513) üzenetére


Yllgrim
őstag

Koszi, megnezem majd, bar en IBT ellenes vagyok :)

EnterR: a legnagyobb virusok egyike a windows, ideje lassan nyugdijaznom, kar h lusta vagyok nekiulni a linuxnak, de mar szorit az ido, uh soon. :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45516) EnterR


EnterR
veterán

Most ezt nem értem. Délután IBT-t futtattam, 63 GFLOPS volt 4,2GHz + 2,4GHz HT Link-el. Most szúrópróbaszerűen elkezdtem futtatni az IBT-t, és 33 GFLOPS-ot kapok, pedig a teszt alatt állandó a frekvencia és a feszültség. :W

PSN ID: marquuard

(#45517) Pancsermeste válasza EnterR (#45507) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ahogy már írták is, maga a .rar file tiszta, de web scanner rikácsolt, hogy az oldalon egy rakás vírust talált.

(#45513) Habugi: :R

-= Pancsermeste® =-

(#45518) EnterR válasza EnterR (#45516) üzenetére


EnterR
veterán

Nem igaz, jött le egy kalózfájl 3,6MB/s-el, ezért volt gyenge a mérés. Offoltam, és megy 60-61 GFLOPS-on. :DDD

Nem igazán tudok élni tuning nélkül, ezért megpróbálom még magasabb órajelen. Azt vagy kigyullad a lap, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45519) Pancsermeste válasza EnterR (#45518) üzenetére


Pancsermeste
őstag

"Azt vagy kigyullad a lap, vagy nem."

Te beteg vagy!!! ;) ;]
Szerencsétlenkedsz itt az AsRock-al... Miért nem veszel már egy Sabert!?? Az való neked!!! :K
Látod, én is lecseréltem a jó kis ext.4-em, aztán ugyan annyin hajtom most is a procim, mint abban! Azért én szerettem AsRock-ot, viszont én nem vagyok tuningmániás, mint egyesek itt!!! :D

-= Pancsermeste® =-

(#45520) doboka98 válasza ViZion (#45506) üzenetére


doboka98
tag

Minden beállítva, fesz 1.26-on van. Windows elindul és kb. egy perc után kék halál. Kevés a fesz?

(#45521) Valkűr válasza doboka98 (#45520) üzenetére


Valkűr
őstag

igen, valszeg az a baja...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#45522) EnterR válasza Pancsermeste (#45519) üzenetére


EnterR
veterán

Ha lenne rá pénzem, akkor megtenném...
Neked meg egy Bugatti Veyron való, vegyé má' egyet.

PSN ID: marquuard

(#45523) rudii


rudii
tag

Sziasztok! Lehet nagy hülyeségeket mondok, de ne oltsatok le nagyon inkább javítsatok ki. :D Az am3+ - os FX széria "leállt"?! Lényeg igazából, mennyire van értelme vennem egy 40k-s alaplapot venni ami AM3+ os foglalatú egy FX hez? Mert ugye X év és elavult lesz, kell jobb, de ugye az már alaplapba nem fog passzolni. Vagy ez teljesen normál, hogy például 3 év után le kel cserélnem a 40k-s alaplapot? :S:S:S

[ Szerkesztve ]

(#45524) doboka98 válasza Valkűr (#45521) üzenetére


doboka98
tag

Felhúztam 1,28 -ra, így már szépen muzsikál.

Még lenne egy kérdésem: Azt az IBT teszter progit, amit EnteR küldött, milyen beállításokkal kell használni? Mert ott kérdez pár dolgot :D .

(#45525) pipo112 válasza Habugi (#45513) üzenetére


pipo112
senior tag

thx: :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45526) MrM94 válasza rudii (#45523) üzenetére


MrM94
őstag

Hat, azert meg johetett volna par FX mert nem igy volt megbeszelve,legalabbis AMD bacsi nem ezt mondta.En mar nem fektetnek sok penzt bele az FX be oszinten kihalt platform.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45527) EnterR válasza doboka98 (#45524) üzenetére


EnterR
veterán

Very high az már kiadja a hibát, ha van. 10 kör minimum.

De érdemes 3DMark Vantage Overclock Killer Edition-t is lefuttatni Extreme-n, na ezzel borulhat minden ha beüt egy kis gebasz.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45528) doboka98 válasza EnterR (#45527) üzenetére


doboka98
tag

Hmm :F

(#45529) lee56 válasza rudii (#45523) üzenetére


lee56
őstag

3 éven belül kb. akármit veszel az elavult lehet.. AM3+ ba nem lesz már új fejlesztés, de azért egy jó ideig még elég lehet, főleg ha nem vagy maximalista és nem 2-3 csúcs VGA-t akarsz hajtani vele. :)
És nem kötelező 40k-s alaplapot se venni, nagyon jó Asus és Giga lapokat találsz 20-30-as ársávban is, gigából (990XA-)UD3 vagy (970A-)UD3P-végűeket keress, minél nagyobb revízió-s számmal, asus-ból meg (M5A97)EVO R2 az ajánlott, főleg ha tuningot is szeretnél, ezekkel valamivel kisebb a kockázat. :)

De ha ennyire aggaszt az amortizáció, 3 éve vettem az alaplapomat 32ezer jó magyar forintért, és ma is kb ennyiért lehet hazavinni. :) Használtan persze már nem tudod ennyiért eladni, de nem olyan vészes azért.

No Comment

(#45530) rudii válasza lee56 (#45529) üzenetére


rudii
tag

Értem. Ugye nekem van egy ASROCK 980DE3/U3S3 alaplapom amibe egy AMD FX-9370 4.40GHz AM3+ ketyeg. (Igen kövezzetek meg tudom :D) Most cserélném alaplap mert mondták ez tescos hozzá és itt javasoltak pár alaplap 40k környékén átlagba.

Na most megfordult a fejembe, hogy eladom a procit és veszek új alaplap, de más foglalatút és intel procit dobok bele. Nem érdekel, hogy intel vagy amd, nem vagyok ilyen téren elhivatott olyat szeretnék ami hosszú távon megéri.

De ha itt többen is úgyvélekednek, hogy nekem most megéri megvenni uj alaplap jelenlegi proci mellé, mert 2-3 év múlva úgy is cserélhetem egész akkor az lesz.

(#45531) EnterR válasza doboka98 (#45528) üzenetére


EnterR
veterán

Nem így :DDD

Sima IBT 2.54-et letöltöd, és amit ide felraktam FX patch (LinData mappa) azt felülírod az IBT 2.54 mappájában lévő LinData mappával. :)

PSN ID: marquuard

(#45532) doboka98 válasza EnterR (#45531) üzenetére


doboka98
tag

Köszönöm!

Fejlemények: Fesz 1,32 Volton, ITB High első kör oké (60 GRops), max hőfök 50, második kör után kidobott a következő hibaüzenetet:

(#45533) ViZion válasza rudii (#45523) üzenetére


ViZion
félisten

IT-ben 3 év az sok. Minden elavult lesz. Intelnél 2 évente jön új foglalat, ott sem vagy beljebb. Ha egy VGA-val játszol, akkor elég az FX, ha durva SLI/CF a terv, akkor inkább Intel i5/i7 jöhet szóba. De 3 év múlva elavult lesz, attól függetlenül, hogy Neked elég-e vagy sem.
Az az ASRock lap nekem nem tetszik, nem venném meg, főleg nem az alá...

doboka98: még feszt neki kicsit. Ramok alapon, ugye?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45534) EnterR válasza doboka98 (#45532) üzenetére


EnterR
veterán

Igen-igen, kevés a feszültség. Pakold feljebb egy fokozattal, aztán újra teszt. Ezt addig csinálod, míg az a 10 kör le nem megy. Bár 1-2 feszvariálás és jó lesz. Utána 3DMark Vantage Overclock Killer Edition-al teszteld le. :K

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45535) lee56 válasza ViZion (#45533) üzenetére


lee56
őstag

ÖöÖöÖ, nem ezt mondtam én is? :F :U :P :(
Lerendezhetted volna az egészet egy stílusos +1-el :D

No Comment

(#45536) doboka98


doboka98
tag

Köszi srácok, imádlak! Szépen muzsikál, már az 5. kört futja 1,344-en, innen már nem lesz baj szerintem. Bár furcsállom, hogy most csak 57 GFlopsot ad ki, annak ellenére, hogy a HT-t felhúztam 2200-ra.

(#45537) EnterR válasza doboka98 (#45536) üzenetére


EnterR
veterán

Mégegy fokozatot adj neki feszültségre, elvileg akkor megugrik a GFLOPS. Nekem most 4,6GHz az FX6300, és 67 GFLOPS.

PSN ID: marquuard

(#45538) ViZion válasza lee56 (#45535) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos. ...nem olvastam válaszokig, csak a kérdést. Bepötyögtem, elküldtem, olvastam tovább. De már nem szerkesztettem át. Azé' tessék:
+1 :R :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45539) doboka98 válasza EnterR (#45537) üzenetére


doboka98
tag

Holnap letesztelem, mára ennyi elég is volt :D. Úgy tervezem egész éjjel kockulok, mert emiatt nem volt alkalmam.

Szerk: Persze még a 3D Markot letesztelem :) :R .

Nem találtam az OC editiont, de letöltöttem a professionalt. Ott van 2 CPU test, azokat lenyomom Extremen. :)

[ Szerkesztve ]

(#45540) ViZion válasza EnterR (#45537) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, IBT "régi", FX-6300 @4,7GHz ~33 Gflops, FX verzió ~67 GFlops.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45541) EnterR válasza ViZion (#45540) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem 4,6GHz-en (1.304V) mér 67 GFLOPS-ot. Gratula, azért 5GHz-et súroljad majd. :C

PSN ID: marquuard

(#45542) t1 válasza EnterR (#45537) üzenetére


t1
addikt

Nekem FX 6300 @ 4GHz ---> 52GFLOPS fix nélkül a fele volt :)

(#45543) EnterR válasza doboka98 (#45539) üzenetére


EnterR
veterán

Ja, az OC Killer Edition-t azt csak azért írtam, mert ha semmi nem hozza ki a hibát, akkor az majd ki fogja. ;] Arra figyelj, hogy Vantage-val tesztelj.

(#45542) t1: Ha jól emlékszem, ilyen érték körül alakult nekem is. Most 4,6GHz 67 GFLOPS. Nagyon az alaplap képességeinek határát feszegetem most, ez az az érték, aminél ha feljebb állítom, akkor pápát választ.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45544) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. az miért van ,hogy a haverom asus m5a97 evo 2.0r Fan Xpert programjába hiába állítja a cpu coller sebességét folyamatosan maxon pörög???

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#45545) hackeeeee válasza ViZion (#45540) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 4,5GHz-n 90-91Gflops-ot számol a 8320, fix-el.

Véleményem szubjektív...

(#45546) BlackPriest válasza hackeeeee (#45545) üzenetére


BlackPriest
őstag

81-82 körül 8120 4GHz-en

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#45547) hackeeeee válasza BlackPriest (#45546) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hozzáteszem, ha 1 lépcsővel visszább veszem a feszt, akkor is stabil még, de akkor csak 86-88-at számol.

Véleményem szubjektív...

(#45548) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Sziasztok.

Van valakinek Sabertooth lapja FX-8350-el? 4.4ghz-n szeretném járatni a procit, de IBT alatt elbukik. Feszültséget + offsetben állítottam +0.00625 ha jól emlékszem. Így 1.38V a CPU fesz. Minden más a fenti leirás szerint van. Ha - offsetben állítom a CPU feszt akkor sem lesz jó. Játék alatt is lefagy a gépezet. Egyedül manual-ban jó, de akkor meg feltolja egészem 1.41v-ig. Mit csinálok rosszul?

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#45549) BlackPriest válasza hackeeeee (#45547) üzenetére


BlackPriest
őstag

én a minap emeltem feszt és kevesebb lett. nem nagyon értem miért

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#45550) BlackPriest válasza djrobaa (#45548) üzenetére


BlackPriest
őstag

+0.00625

ez mondjuk kb a lepkefing plusz feszkó...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.